Empire (TV seriál)

Drama / Hudební

USA, 2015 - 2018, 49 h 5 min (Minutáž: 42–47 min)

Fil Eisler

Terrence Howard, Taraji P. Henson, Jussie Smollett, Bryshere Y. Gray, Trai Byers, Serayah, Kaitlin Doubleday, AzMarie Livingston, Malik Yoba, Gabourey Sidibe, Tasha Smith, Naomi Campbell, Courtney Love, Eka Darville, Judd Nelson, Damon Gupton, Andre Bellos, Cuba Gooding Jr., Gladys Knight, Tyler Tharpe, Mike Moh, Estelle, Jennifer Hudson, Rita Ora, Andre Royo, Marisa Tomei, Adam Rodriguez, Alicia Keys, Kelly Rowland, Ludacris, Lenny Kravitz, Pitbull, Mariah Carey, Chris Rock, Raquel Castro, Jason Bradley, Clarence Williams III, Shannon Brown, Billy Dec, Becky G, Sari Sanchez, Varick Addler, Ahmir-Khalib Thompson, William Fichtner, Tyler Young, Reggie Baker, Grace Gealey, Paolo Nieddu, Justin Cornwell, Joe Keery, Adam Busch, Russ Panzarella, Daniel Craig Baker, Leslie Uggams, Ellie Reed, Ajiona Alexus, Howie Johnson, Lizzy Leigh, Ralph Alexander, Marika Engelhardt, Birdman, Jerod Haynes, Nick Lang, Miss Lawrence, Tim Hopper, Deron J. Powell, Remy Ma, James Vincent Meredith, Lindsey Pearlman, Donovan Diaz, Juicy J, Karla Beard, Tiffany L. Addison, DuShon Monique Brown, Ptosha Storey, Ronald L. Conner, Demi Moore, Keith Kupferer, Antoine McKay, Jerry MacKinnon, DeRay Davis, Shanesia Davis, Derek Luke, Raven-Symoné, M. Emmet Walsh, Mary J. Blige, Snoop Dogg, Patti LaBelle, Naomi Campbell (a.z.), Derek Luke (a.z.), John Hoogenakker

Herci nudia, neprekvapujú, okrem Terrenca som nenašiel nikoho, kto by ma dokázal presvedčiť, scenár klišoidný, nezaujal, ale na druhej strane hudba perfektná, má to niečo do seba a presne to je to,čo ma na tomto seriáli najviac zaujalo.1.séria - 80% , 2.séria išla s priemerom ešte nižšie - 70%.3.séria čistá telenovela - 50%.(10.7.2015)

• Tom Riddle

Seriál, který neví, o co se vlastně snaží. Empire je guláš všeho možného, co se týče množství zápletek i jejich děje, zároveň se ale pokouší i detailně prokreslovat charaktery postav. To se ovšem nedaří, když zápletka, která by se potenciálně dala natáhnout na celou sérii, a mít silné a emocionální vyvrcholení, je místo toho načatá a překotně uzavřená na ploše jediného dílu. Díky tomu není Empire ničím víc než plytkou a vyšperkovanou soap operou, proto taky ale baví a odsýpá jako blázen. Hudba je příležitostně skutečně chytlavá, special guest stars opravdu hvězdné (nakoukne sem kupříkladu Mary J. Blige, Jennifer Hudson či Patti LaBelle), kreace ústředního (anti)hrdiny Luciouse (solidní Terrence Howard) nepřestávají překvapovat svým zlodušstvím, a Taraji P. Henson v roli rázné (ex)manželky Cookie si pro sebe směle krade každičkou scénu. Odpady v hodnocení si to jednoznačně nezaslouží, 23 milionů diváků ale taky ne. 1. série 70% Druhá série je zrůdnost, která úspěšně zamordovala úplně všechno, co bylo v první sezóně alespoň trochu vydařené, a stahuje seriál do tak hlubokého odpadu, že relativně příjemná jednička se zdá být hodně dávnou minulostí. 0%(12.4.2015)

Mám rád rap a vždycky jsem měl a tahle subkultura je mi celkově dost blízká. Ze začátku mě to hodně bavilo a tak nějak jsem si to asi vzhledem k ústřední dvojici spojil s Hustle and flow, což je s 8 milí asi nejlepší film, co se Hip Hopu týče. Jako, když se sen dealera změní v realitu a obrovské hudební impérium. Postupem dalších epizod mě to ale začalo čím dál víc nudit. Lezly mi na nervy nic neříkající zápletky a také jejich rychlé rozuzlení. Z kraje se aspoň nějaká dějová linka táhla celým seriálem, ale ta postupně bledla až úplně zmizela a začalo to působit jakýmsi divným umělým natahováním. Když se vytratila i jedna z mých oblíbených postav, neměl jsem už důvod dívat se dál. Nejspíš se k tomu někdy vrátím, abych dokoukal celý seriál, ale asi to nebude v blízké budoucnosti.(25.12.2017)

Super seriál, ale řekla bych, že se tam děje příliš moc najednou...hudba je ale super, prostředí taky...herci/zpěváci sympatický, po každém díle jsem měla chuť si pustit další, takže dobře odvedená práce, Kelly tam odvedla super výkon, twistů v tom je jak blázen, velice dynamické, plné intrik, člověk neví, kam to směřuje, ale dobrá práce(15.7.2015)

Výborné hudební drama, s výborným obsazením a chytlavými písničkami. Skvělá Taraji, která si celý seriál krade pro sebe. Výborní jsou i představitelé jejich synů, Bryshere Y. Gray a Jussie Smollett. Jediným záporem pro mě je, že je seriál občas příliš "soap operový". Naštěstí to až tak nepřekáží a vyvažují to i guest stars, jako Jennifer Hudson nebo Rita Ora.(12.4.2015)