Strážci Galaxie Vol. 2

• USA Guardians of the Galaxy Vol. 2 (více)
USA / Nový Zéland / Kanada, 2017, 136 min

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

Gurtha

Zlatí závisláci na simulátorech jednoznačně překonali modrého Leeho - prostě jsem se nebetyčně bavila a nestydím se za to - jen jsem si v rámci procesu jaksi zadřela třísku do srdce. (2D s titulky) ()

Darill

Film začne ve velkém stylu a získal si mě hlavně šíleným humorem. Dlouho jsem si říkal, že to bude za jasných 5 hvězd. Bohužel se ale Strážci postupně začnou vléct a spíše se jen mluví o rodině atd. Uplakané finále to pak zabíjí úplně. Škoda, dal bych přednost, kdyby film udržel počáteční tempo až do konce, klidně při kratší stopáži... ()

JustMeeKatie

První díl Strážců naprosto miluju a samotný film se zařadil mezi mé úplně nejoblíbenější, na které se můžu koukat pořád a pořád dokola. Proto jsem se na druhý díl moc těšila, ale zároveň jsem se neubránila menším obavám, abych nebyla zklamaná. Tento pocit se naštěstí nedostavil, ačkoliv za mě byl tenhle díl o trochu slabší. Děj se samozřejmě nejvíc točí kolem nově nabitého vztahu mezi Quillem a jeho tatíkem, sem tam se zde objeví namyšlenci zlaté barvy s Elizabeth Debicki v čele. Jinak je film docela hezky barevný (jak ostatně napovídá i oficiální plakát!), ocenila jsem přítomnost Sylvestra Stalloneho a větší prostor pro modrého Yondu - byla jsem ráda, že nám zde bylo odhaleno/vysvětleno něco z jeho minulosti a proč si vlastně malého Petera nechal. Tihle Strážci navíc obsahují víc vtipných scén než jednička - nejvíc to podle mě zabíjel Drax a malý Groot (hlavně jsem žasla nad jeho komunikativními schopnostmi) - a také parádní hlášky: "I'm Mary Poppins, y'all". Nasmála jsem zde opravdu hodně. Ale za mě to prostě ještě na tu jedničku nemá. Taky soundtrack, ačkoliv ve filmu seděl skvěle, mi přijde lepší z jedničky. Nicméně Volume 2 se i tak řadí mezi ty lepší filmy od Marvelu. ()

dragon94

Strážci galaxie 2 jsou v něčem lepší jako první film, který považuji za nejlepší film MCU, a v něčem horší. Akce i humor je v obou filmech naprosto vynikající. Ve druhém díle mi chvilkami, až vadilo jak humor v některých částech tlačil na pilu až se z toho chvilkama stávala parodie na sebe sama. Dále pak příběh měl spoustu much a nebyl tak dobrý jako v prvním díle. Na druhou stranu nám film přinesl nejemotivnější finále i nejemotivnější chvilky v celém MCU. Postavy jsou opět skvělé. Kraluje jim překvapivě Drax a méně překvapivě Yondu, který je v každé scéně prostě epický. Soundtrack opět skvělý. Zkrátka a jasně miluju ten film a nemůžu se dočkat, až ho uvidím znovu. Jeden z mála filmů, u kterého jsem při opouštění kina přemýšlel jestli si hned nekoupím další lístek a nejdu za 20 minut na další projekci 5* 92% ()

drackula

Vizuál je nádherný. A pri ňom to asi končí. Infantilná a stupídna kravina zo scenárom z bodu A do bodu B. Mnohé vtipy sa stali neustálim opakovaním vyslovene otravné. 50% Cinemacity Polus ()

ghatos

No tohle mě mile překvapilo. Líbilo se mi to více, než jednička. Docela často jsem se smál. Mělo to sympatické postavy (empatik), hodně atraktivních blbůstek...jako vše v cajku. Úhlavní nepřítel měl kosmické rozměry ;) . 71%. ()

Killda

Achjo... uznávám. Guilty pleasure roku. Je to hloupé, je to přebarvené, je to mimo... ale James Gunn je po čertech šikovný režisér a očividně i scénarista. Nabízí totiž vyvážený koktejl humoru, akce a překvapivě i emocí. Dlouho mě žádný film takhle vnitřně nezasáhl. Oproti zbytečně arogantní jedničce je tohle obrovský skok a James Gunn ze svých charakterů ždíme maximum. Popravdě mě mrzí, že se budou muset Strážci Galaxie nevyhnutelně připojit ke zbytku Avengers... Vol. 2 je dosud nejlepší marvelovka, která mne poprvé zasáhla přesně tam kam měla... a kam bych to nečekal. 8/10 ()

Lukyn007

James Gunn se utrhl ze řetězů a servíruje sequel se vším všudy. Jednička ale byla lepší v tom, že byla vážně originální. ()

zigíš

infantilní až běda (!) místy, až na samé hranici snesitelnosti, s písničkovým ost z nejstrašlivější dekády hudební historie a hereckými výkony čtvrté cenové ..prostě, nejsem cílovka; to je jak hodnotit šmouly, těm bych taky víc nedal, ale dětem se to líbit bude ()

svobik

Více méně se potvrdilo, že Strážci Galaxie mě absolutně míjí. Šel jsem jim naproti, i když mě jednička nijak neoslovila, ale pokračování je skoro až katastrofální. Scénář působí dojmem, jako by ho napsal čtrnáctiletý fanboy, humoru je minimum, napětí žádné. Vlastně ani ty postavy nejsou moc sympatické, zbývá tedy pouze působivý vizuál, což je na blockbuster podobného ražení zatraceně málo. ()

Pedross800

Tohle snad bylo lepší jak jednotka! Tahle povedená partička mě fakt dokáže rozesmát a celej ten jejich pestrobarevnej fantasy svět je boží. Nechcu žádné další Avengery, chcu pubertálního Groota, no von už byl evidentně v pubertě i tady vlastně :-)) ()

blackJag

Pořádný vesmírný brajgl a komiksový maglajs, který je důkladně veselý už od své podstaty. Part hlavní komediální postavy si pro sebe překvapivě (ovšem naprosto samozřejmě) loupí Bautistův hromotluk a nemluva a vzhledem k tomu, že ostatní z početného zástupu ani moc nezaostali, lze palcem zamířit k nebesům. 90% ()

J-o-k-e-r

Jsem rád, že ne vždy platí, že 2-ka znamená jen větší guláš se stejnými postavami. J. Gunn dokázal skvěle navázat na předchozí díl a se stejně potrhlou posádkou zažíváme další zběsilou a nahláškovanou jízdu. Bylo to vtipné, akční, byla tam Gamora a vše zpříjemnila přítomnost dua K. Russel a S. Stallone. Nejlepší postava: Yonda. Jediná škoda, že jsem to neviděl v kině. Přiznám se, že mírné obavy byly. Teď se spíše týkají setkání s ostatními Avengers... ()

vyfuk

Kdo by to byl řekl. Nakonec jde o překvapení roku. V celku to mohu říct velmi s klidnou hlavou. Což se docela divím potom všem, co jsem s Guardians zažil. Přeci jen, první díl je pro mne osina v prdeli. Poblázněnost lidí kolem něj je pro mě s nadhledem řečeno stejná jako poblázněnost lidské rasy k extrémismu. To už je jiná kapitola. Za zmínku zde asi stojí to, že film dokáže rozesmát. A to upřímně. I když jde mnohdy o stupidní záležitost, tak ale tak stupidní, že jednoduše funguje. Krom toho je to doplněno o sympatické postavy, které své role umí zahrát (což je pro mě v poslední době i u profi herců někdy překvapivé). Kurt Russell je jednoduše geniální v tom, že stejně snadno jak dokáže zahrát záporáka, tak stejně dobře mu sedí i hrdina. Celá záležitost se skvěle skloubí skrz i dost epické momenty, které lehce dokáží i nahnat hrůzu, což jsem u filmu takovéhoto typu ani moc nečekal. Film mě naprosto minul a nezajímal. Nelituji toho, jelikož jsem si jednoduše myslel, že jde o sračku. Za to je ale důležitější, že jsem na tuto mini-franšízu změnil názor. I když jsem měl vlastně celou dvojku vyspoilerovanou její ignorací a sledováním Infinity War, tak mi to nevadilo. I tak to za to stálo. ()

Ravi

Ta hlavní linka mě až tak moc nezajímala, ale to kolem naopak velmi. A závěr byl opravdu dojemný - 80% = 4/5 ()

Lektor

Za poslední roky tu pravděpodobně nebyl film, co by tak moc definoval pojem "zábava". Je to obdivuhodná věc, hlavně, jak je se vším tím množstvím faktorů perfektně funkční. ()

Hugo01

Nedávno jsem si znovu připomínal vol. 1 a je to vážně super film, ale vol. 2..no...to je prostě ultra boží nářez. Takhle už jsem se u filmu dlouho nezasmál a bolest břicha, kterou mi to způsobilo, by se dala bez nadsázky přirovnat k té, kterou cítíte po udělání x desítek sklapovaček. Starou známou partu z prvního dílu doplnilo pár nových i staronových tváří a nikdo tam rozhodně nepřebýval. Snad až na údajnou působnost Vina Diesela, co by dabéra Groota, jejíž přítomnost mi nějak unikala. Onu partu intergalaktických cestovatelů absolutně svým nenuceným humorem táhne Drax, kterého si Dave Bautista vyloženě užívá a myslím, že s ním i celý svět. Akvizice Kurta Russella mě taky velice bavila, ale nemůžu si odpustit jednu poznámku, to omlazení ze začátku filmu v tom flashbacku mi přišlo velice úsměvné, takhle prostě mladý člověk za prvé nemluví a za druhé nevypadá, ale to je jen velmi malý, přehlédnutelný "nedostatek", který mě tak napadá. Michael Rooker je už v jedničce naprosto nejvíc bad-ass a to, co jsem od něj dostal ve dvojce, naprosto předčilo moje očekávání. Ta chemie tam prostě nešla nevidět...všechny postavy se skvěle doplňovaly a nikdy mi to nepřišlo "too much". Achjo, jestli to takhle půjde dál, tak se vážně Disney o svojí první příčku v žebříčku nejvýdělečnějších studií bát ještě hooodně dlouho nemusí. ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

07.12.2021

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (více)