Tales of Halloween

• Velká Británie Tales of Halloween
Horor / Povídkový / Komedie
USA, 2015, 92 min

Jose Pablo Cantillo, Keir Gilchrist, Austin Falk, Gracie Gillam, Lin Shaye, Booboo Stewart, Greg Grunberg, Sam Witwer, Cameron Easton, Barry Bostwick (více)

Súbor hororových príbehov viažúcich sa k tematike Halloweenu.
1. Sweet Tooth - Malý chlapec chce zjesť všetky sladkosti, ktoré dostal na Halloween. Jeho opatrovateľka so svojím priateľom si vymyslia strašidelnú historku o chlapcovi, ktorý natoľko túžil po sladkostiach, že neváhal zabiť vlastných rodičov. Povedia mu, že tento chlapec na Halloween opäť a opäť pátra po svojich sladkostiach. Chlapca táto historka vystraší a zoberie si z nej poučenie. Nie však o tom, že nemá jesť sladkosti, ale o tom, že chce získať čo najviac sladkostí, aj keby mal ísť cez mŕtvoly.
2. The Night Billy Raised Hell - Starší teenageri prehovoria malého chlapca na to, aby dodržal miestnu tradíciu, a vystrelil si zo zvláštneho chlapa, ktorý žije sám v dome. Starý muž však chlapca prichytí pri čine a rozhodne sa ho patrične potrestať.
3. Trick - Partia priateľov sa na Halloweeu dobre zabáva. Na dvere každú chvíľu klopú deti, ktoré si sem prišli pre sladkosti. Keď však jedno milé dievčatko brutálne napadne jedného z partie, mení sa zábava na boj proti krvilačným deťom.
4. The Weak and The Wicked - Partia mladých výtržníkov si vždy večer nájde bezbrannú obeť, ktorej ubližuje. Dnes si zvolili za terč šikany chlapca, ktorému sa darí dlho unikať. Nakoniec ho dobehnú a chystajú sa mu ublížiť. Chlapec má však svoje eso v rukáve a násilníkov sa nebojí, pretože ho ochraňuje nadpozemská démonická sila.
5. Grim Grinning Ghost - Organizátorka halloweenovej oslavy (Lin Shaye) rozpovie príbeh o tajomnej Mary Bailey, ktorá straší osamelých ľudí. Jedna z účastníčok má po skončení oslavy zvláštny pocit a tuší, že ju niekto sleduje. Čoskoro zistí, že duch Mary Bailey je ozajstný.
6. Ding Dong - Mladá žena (Pollyanna MacIntosh) je na Halloween naozaj zdrvená, pretože so svojím manželom nemôže mať deti, a tak sa koledníkom prizerá so slzami v očiach. Jej smútok z toho, že nemôže mať deti, sa dostane do takého štádia, že sa zmení na démona a začne zneužívať svojho muža. Keď sa však dozvie, že to jej muž je neplodný, rozhodne sa svoje trápenie navždy ukončiť a zbaviť sa ho.
7. This Means War - Medzi majiteľmi dvoch domov stojacich oproti sebe sa strhne boj o to, kto bude mať na Halloween lepšiu výzdobu pred domom. Jeden z nich už večer nevydrží nápor konkurencie a rozhodne sa jeho výzdobu poškodiť. Začína sa tak krvavá vojna medzi dvoma susedmi.
8. Friday The 31st - Pri úteku pred sériovým vrahom sa žena skryje v jeho dome. To ale nebol veľmi dobrý nápad, pretože sa pre vraha stane jednoduchou korisťou. V tej chvíli však na zemi pristáva malý mimozemšťan, ktorý vstúpi do tela ženy a vrahovi prichystá krvavú pomstu.
9. The Ransom of Rusty Rex - Dvaja kriminálnici sa na Halloween rozhodnú uniesť syna veľmi bohatého muža. Problém nastane vtedy, keď im otec odmietne dať výkupné za svojho syna. Neurobil tak preto, pretože vie, že jeho dieťa je stelesnené zlo, takže je rád, že sa ho zbavil. Pre únoscov sa, naopak, namiesto očakávaného zárobku začínajú obrovské problémy.
10. Bad Seed - Muž pred oslavou Halloweenu vyrezáva tekvice, aby nimi mohol vyzdobiť svoj dom. Všetko sa však zmení, keď jedna z tekvíc ožije a zavraždí ho. Detektívka, ktorá dostane tento prípad, si najskôr myslí, že ide o vtip, ale po niekoľkých ďalších prípadoch napadnutia tekvicou zisťuje, že vyriešenie tohto prípadu bude naozaj náročné. (Marceloo)

hladass

Docela pohodová antologie s tradičním, ale trestuhodně nevyužívaným tématem... Halloweenem... Některé příběhy jsou čistě hororové, některé spíše komediální, jeden dokonce čirý úlet, ale pozitivní je, že ani v jednom případě se nejedná vysloveně o průser, o něco méně už, že po pár dnech si vybavuju jen 7 povídek z 10... Takže za mě zatím lepší průměr, po další projekci, která bude časem jistě následovat, hodnocení možná změním... Směrem nahoru... ()

MikeCool

Halloweenské povídky na způsob ABCs of Death. 10 krátkých různých příběhů, které spojuje 31. říjen, a to Halloween. | 1. Sweet Tooth - 65%, 2. The Night Billy Raised Hell - 40%, 3. Trick - 45%, 4. The Weak and The Wicked - 60%, 5. Grim Grinning Ghost - 60%, 6. Ding Dong - 50%, 7. This Means War - 40%, 8. Friday The 31st - 20%, 9. The Ransom of Rusty Rex - 30%, 10. Bad Seed - 35% > Průměr: 45% (2*) | ()

Kudly4

S první povídkou Sweet Tooth to vypadalo na dobrý rozjezd, jenže s každou další jsme se nudil víc a víc. Některé byly tak pitomé, že jsem tomu ani nemohl uvěřit (Ding Dong). Chtěl jsem si to pustit přímo na Halloween, ale byla by to hodně špatná volba, nedoporučuji. ()

Campbell

Příjemný kraťasy, sice sem tam nuděj ale povětšinou jsem se bavil, nejlepší byla povídka s važdícím dítětem a s konečným twistem. Celkově je to fajn a příjemná blbůstka na jedno podívání. ()

Yoshitsune

Tak jako celek, to špatné neni, ale přeci jenom některé povídky byli dost......dost jiné, no pojďme se na ně podívat zblízka. Sweet Tooth - dost o ničem gore bylo sice fajn, ale atmosféra taková fádní a napětí nulově takže za dvě hvězdičky. The Night Billy Raised Hell - hororové napětí ? Naprosto nulové, ale zábavné a vtipné, ty "žerty" byli fakt povedený, líbilo se mi to hodně za pět hvězdiček. Trick - dost povedený gore slušný a nápady originální jed na krysy byl vynikající a závěrečné vyústění ? Hustý a asi nejlepší povídka ze všech, jasných pět hvězdiček . The Weak and The Wicked - už od začátku mi tohle sedlo, špína, drsný zmetci a démon byl povedený, ta naháněná byla dobře akční a k tomu metalová hudba ? Jen škoda že tam nebylo žádný gore, jen trocha kečupu. Čtyři hvězdičky určitě. Grim Grinning Ghost - nápad dobrej a napětí tam při cestě domů taky bylo, ale pak to v tom domě nedávalo smysl, škoda za bohužel za tři. Ding Dong - totální blbost žití s čarodějkou asi neni fajnový, ale nakašlat byla docela hezká, takže její výlevy bych prominul a je to asi nejslabší povídka za jednu hvězdičku. This Means War - halooooo zábava se nám vytratila z téhle povídky totálně vytratila a ani to nezachrání to napíchnutí, jedna hvězdička z milosrdenství. Friday The 31st - tak tohle bylo šílený !!! Ale v tomhle ohledu sem i fandil tomu vrahovi, gore vynikající a masky víc jak výborný, jen E.T. vypadal jako kašpar, silný čtyři hvězdičky. The Ransom of Rusty Rex - v podstatě jako druhá povídka, ale tady bylo i napětí, skrček byl nesmrtelný a ti dva chlapi byli docela v pohodě a fandil sem jim, takže pět . Bad Seed - jasný odkaz na vraždící rajčata a špatný to nebylo, gore výborný, policistka byla v pohodě a finále bylo napínaví takže i tady za pět. Tak na Abecedu smrti to nemá, z větší části je to bráno s humorem a odlehčeně, ale některé povídky byli napínavý a drsný, takže celkový výsledek je za velice silné čtyři, ty špatné povídky to silně strhly dolů, ale ty lepší přece jenom převažují. ()

SeBig

Líbili se mi odkazy na Carpentera, Romera.. hezký cenim.. ale jinak ty povídky stály za hovno a některý byly takový sračky až to moje oči bolelo. Jediná povídka mě trochu pobavila.. ABCs of death a Holidays hadr nic už nebude takový jako bejvávalo Creepshow. ()

korbitch22

Já už nebudu reagovat na zdejší procenta u filmů, musel bych bejt příšerně sprostej, skoro až nechutně, protože vy si zasloužíte fakt mlátit do hlavy, nic jinýho.Když jsem Tales of Halloween zapínal, netušil sem vůbec jak si tady vede a když film skončil, regulérně jsem ho šel hodnotit s tím, že ho prostě musím najít v červenejch číslech a když ne v červenejch, určitě těsně pod hranicí.55% je naprosto k smíchu a banda pisálku svojí negramotností veřejně devalvuje kvalitu snímků a občas se to opravdu nedá nejen že pochopit, ale i vydržet.To vám mám potom chuť vzít spoření, jezdit od dveří ke dveřím jako Jay a Mlčenlivej Bob a každýho zmlátit do bezvědomí.Ještě že máme tu ''svobodu'' slova a v dnešních letech už je vlastně zvykem, že objektivního, inteligentního a rozumnýho člověka, co se neschovává za intimitu internetu potkáte minimálně.Tak, to asi k tomu jak mě mocinky moc rozlobinkalo hodnocení a teď k filmu.Miluju povídkový horory už od jaktěživa, bohužel kvalitních jich moc není.Tales of Halloween jde od povídky k povídce výtečným tempem, co povídka, to skoro poklad.Nenašel jsem vyloženě špatnou povídku, nebo aspoň jednu fakt mizernou,Drtivá většina buď výtečná žánrová práce a nebo minimálně kovaný průměr.Je opět škoda, že spousta povídek by si zasloužila vlastní film, víc prostoru atd. Další problém je Halloween, ke kterému každý druhý místní buran nemá žádný vztah a ví o něm a jeho pověrách kulový a tím ten večný problém prostě bude.Mě se nejvíc líbila první a poslední povídka a ani v průběhu jsem se nenudil.Za nejslabší bych určitě označil povídku od Bousmana, které bych i tak dal 55%.Nemá cenu se rozčilovat nad tím, jak neznalost tak užásného svátku může zničit dojem z nejlepšího povídkového hororu za poslední měsíce.80%. ()

rollman1

Velmi očekávána záležitost. Po Vánočním příběhu zde máme 10 povídek ke svátku všem svatým. První povídka s názvem SWEAT TOOTH je klasickým případem oživlé historky. Dítě, povídka a jeden creepy koledník 80%. Povídka THE NIGHT BILLY RAISED HELL je zase velice zábavná, vtipná a celkem dobře vypointovaná 70%.TRICK je zase celkem originální a krvavá. Konečná pointa je celkem těžko odhadnutelná a překvapila mě. (Jedna scénka celkem udivila) 85%. THE WACK AND THE WICKED je klasická hra na dobro a zlo. Finální roháč je celkem cool a maska byla výborná 60% GRIMM GRINNING GHOST je taktéž příklad historky, která tak historkou není. Podle mě jedna z nejslabších povídek, až na konečnou dvousekundu 40%. DING DONG je velice sympatická hra na čarodějnici. Ta byla děsivá a ten řev, no fůůj 85%. THIS MEANS WAR je také z těch slabších, která oslní jen ve finále 35%. FRIDAY THE 31ST je ze začátku klasická pocta Jasonovi, která však po chvíli mění zajetá klišé o 180 stupňů a servíruje hlavně humor a na konci pěkné červené omalovánky 80%. Poslední povídka s názvem THE RANSOM OF RUSTY REX o dvou lupičích, kterým se únos dítěte trošku zkomplikuje. Hlavně vtipná povídka s klasickým koncem 75%. Celkově mi tedy celek příjde povedený a každá povídka má něco do sebe. Spokojenost ()

MontyBrogan

Tento horor popiera moju teóriu, že poviedkové filmy nemôžu byť úplne zlé, pretože sú rôznorodé. Bolo to každým príbehom len viac primitívne a neoriginálne. Aj keď v niektorých prípadoch sa tvorcovia snažili skombinovať niekoľko nápadov dokopy, ani raz to nebolo ku prospechu veci. Pripomína mi to deti, ktoré sa hrajú v piesku s formičkami na varenie. Môžu predstierať, že tam pridali rôzne ingrediencie, ale aj tak by ste im to nezožrali. Prvá a posledná poviedka patrili k tým, ktoré mi vadili najmenej, nemôžem však povedať, že by sa mi páčili. A aj tak sú to len dve z desiatich. Fakt to bolo asi na úrovni strašidelného domu v maringotke na kolotočoch. Od toho ale nikto neočakáva zážitok na úrovni filmu. A nepomohol ani alkohol. ()

ARI50

Smíšené povídky, no nebrala mě ani jedna bohužel, sice se tam střídá krev zajímavost a podobně ale s povídkami to mám prostě těžké já radši komplet film. ()

JASON_X

Možná teď ze mne mluví jen momentální subjektivní nadšení a dobrá nálada, ale Tales of Halloween je možná nejlepší povídkový film svého žánru, který jsem kdy viděl. Prvotřídně mi sedla jeho forma i obsah, kterými mi připomněl všelijaké ty odlehčené, mládeži přístupné televizní horrorové cykly, na které jsem se kdysi v bedně rád dívával. A i když některé příběhy možná byly "jen" na čtyři (třeba ten s Leatherfacem a ufounkem), celek skvěle drží pohromadě, a díky krátkým stopážím jednotlivých povídek a absenci jakýchkoliv mezititulků (šťastný to nápad) si po celou dobu udržuje slušné tempo trashmetalového bubeníka. Mám teď skoro chuť navléknout si nějaký přiblblý halloweenský kostým a pobíhat celou halloweenskou noc ulicemi nějakého amerického prdelákova, spolu s místními stejně vyparáděnými a přiožralými vidláky. Skvělá zábava, 90%. Nejlepší povídka - určitě ta třetí, Trick, už jen kvůli její nečekané pointě. ()

matestlust

1 povídka z 10 skvělá, 2 povídky dobrý, 2 ucházejíci, 3 bídný, 2 totální sračky. Slabší průměr, žádná veliká sláva. ()

Morholt

Nejenže se objevilo pár známých tváří mezi herci, ale osvědčená jména jsou i mezi režiséry. A je to znát. Podle mě se mezi povídkami nenajde jediná, která je vyloženě špatná a oceňuji, že se film nebere vůbec vážně, takže valná většina příběhů oplývá bizarním vtipem, což k Halloweenu tak nějak patří. Jestli bych měl nějakteré storky vypíchnout, tak by to bylo samozřejmě Marshallovo Bad Seed, hodně se mi líbilo The Ransom of Rusty Rex a hodně jsem se zasmál u Friday The 31st. Asi nejlepší povídkový horor za poslední roky. 80% ()

6thSun

Pro mě nejlepší dvě povídky s největším smyslem pro nadsázku, tedy ta s UFO a únosem "dítěte", jinak většinou bída. ()

ledzepfan

Ani jeden vyloženě špatný. Ani jeden co by mě posadil na prdel. Pár nezáživnějších. A většina velmi solidních povídek. Ke konci už na mě bylo toho halloweenského kýče trochu moc a přes kvalitu příběhů mi to začalo lézt na nervy, ale to je jen takový subjektivní postřeh. ()

hous.enka

Tales of Halloween jsou tím nejlepším halloweenským filmem, jaký jsem doteď viděla. Jednotlivé povídky na sebe nenavazují a každá je svým způsobem úplně jiná. Některé jsou strašidelné (mlsná příšera z té hned první, Jeníček s čarodějnicí toužící po miminu, mejdan dospělých s překvapením) a připomínají spíše Bojíte se tmy, jiné jsou absurdně komické (emzácká variace na Friday the 31st, vraždící dýně) a u jedný jsem málem umřela strachy (Lin Shaye a její vyprávění o duchách a duších mě vždycky dostane). Je to zábavné, krvavé, dýňové, dětipojídající... Z tohohle filmu hodlám udělat svou halloweenskou tradici. ()

maddy

To, že desať poviedok natočilo toľko režisérov a každá vyzerá jedná ako druhá by nevadilo. Predsa len sa každá má točiť okolo Halloweenu, takže výrazný odklon od témy ako napríklad ponúkajú ázijské antológie typu Three, Three... Extremes, Black Night by tu nebol žiaduci. Problémom je, že Tales of Halloween je veľmi nevyváženým a často podpriemerným súborom poviedok, vzhľadom na zloženie režisérov. Ako tak pozerateľné, aj keď béčkové poviedky z prvej polovice tu striedajú vyslovené odpady v tej druhej, ale po poradí. Sweet Tooth (od Dave Parker, režisér The Hills Run Red) nie je síce ničím originálna, ale ten nápad o urban legend, ktorá hovorí o tom, aby ste nezjedli všetky halloweenske sladkosti, lebo inak si po vás príde monštrum, ktoré sa nakoniec aj skutočne ukáže je na tých pár minút postačujúci. Štandardne natočené a na krátku poviedku akurát vhodné. (6/10) / The Night Billy Raised Hell (od Darren Lynn Bousman, režisér niekoľkých pokračovaní série Saw, skvelého hororu Mother's Day alebo otrasných hororov Barrens alebo 11-11-11). S Bousmanovou réžiou to je vždy ako na horskej dráme a výstupy kvality striedajú strmhlavé pády do odpadu. Tu nič vyslovene nekazí, ale od nadšenia má tiež ďaleko. V podstate čierno humorná poviedka o vyvádzaní nezbedností počas Halloweenskej noci, nič viac to neponúka. (4/10) / Trick (od Adam Gierasch, režisér podpriemerných hororov Fertile Ground, Autopsy alebo Night of the Demons). Gierasch natočil asi najlepšiu poviedku celej antalógie o deťoch ktoré prídu počas Halloweenu vraždiť do jednému domu. Dobre natočené, s fajn a hlavne nečakanou pointou v závere a na niečo podobné by sa hodil aj celovečerný film. (6/10) / The Weak and The Wicked (od Paul Solet, režisér Dark Summer). Priemerný kúsok o utlačovaní, v ktorom sa v závere ukáže monštrum. Možno keby to celé nebolo tak lacné, tak som spokojnejší. (4/10) / Grimm Grinning Ghost (od neznámej belgickej režisérky a herečky Axelle Carolyn). Celkom neškodná „duchárska“ jednohubka o dievčine stvárnenej sympatickou herečkou, ktorú na ceste z Halloweenskej párty sprevádza zlo. (5/10) / Ding Dong (od Lucky McKee, z tohto zloženia môj najobľúbenejší režisér vďaka vynikajúcej The Woman, aj keď jeho ostatné kúsky ako May alebo Cheerleaders Must Die už nie sú také výrazné). Od McKeeho som čakal viac a jeho poviedka o červenej čarodejnici, ktorá túži po dieťati, nie je ani strašidelná, ani vtipná, ani nijaká, iba trápna, navyše aj s otrasným hereckým výkonom titulnej čarodejnice. Moment, od ktorého sa poviedky v Tales of Halloween už nedajú pozerať (2/10) / This Means War (od Andrew Kasch, režisér hororovej komédie Chillerama) Bitka dead metalistov s ich susedmi. Viac sa o tom napísať nedá, úplne o ničom. (1/10) / Friday The 31st (od Mike Menderz, režisér otrasných Gravedancers alebo takého „skvostu“ ako Mega Spider). Pokus o krátkometrážny halloweensky ladený Piatok Trinásteho, do ktorého sa trápne zaangažujú aj mimozemšťania, ehm, z takýchto kravín som už vyrástol a skutočne mi neprídu nijako vtipné. (1/10) / The Ransom of Rusty Rex (od Ryan Schifrin, režisér prevažne menej známych kraťasov). Poviedka o dvoch únoscoch, ktorý v domnienke unesú dieťa boháča, z ktorého sa vykľuje zákerný démon, ktorého sa nie je možné nijako zbaviť. Občas vtipné, občas trápne, vo výsledku nič extra, ale oproti predošlým dvom poviedkam aspoň sledovateľné. (4/10) / Bad Seed (od Neil MarshallThe Descent, Doomsday, Dog Soldiers, pár epizód Game of Thrones, najznámejší režisér z celej zostavy, ktorý sa tu ocitol netuším akým nedopatrením). Na to, že je Marshall podstatne skúsenejší režisér, než všetci ostatní dohromady neponúka nič extra a zviezol sa skôr na vlne trápnosti predošlých poviedok z druhej polovice Tales of Halloween. Príbeh o oživenej tekvici, ktorá požiera ľudí už sám o seba znie dosť dementne, takže zázrak by tu nevykúzlil asi ani Spielberg, nie to Marshall. (3/10). CELKOVO, respektíve v tomto prípade skôr PRIEMER: 1,5* (3/10) () (méně) (více)

PKD

Několik SPOILERů. Objeveno náhodou ani už nevím, jakou. 10 zhruba 10min. povídek či spíše mikropovídek ve stylu křížence Masters of Horror a Tales from the Crypt. Čekal jsem sice dle docela kreativně (byť s 1 dle mého nesmyslností, ke které se ještě vrátím) udělaných úvodních creditů spíše humour, než krev, vnitřní orgány apod. ale proč ne? Některé kousky mi též připoměly hodně dobrou novelu Kyselé Bonbony. Sweet Tooth - 1. z mých asi celkem 3 TOPek. Z tohoto bych udělal celý film. Takový Rkový mix Halloweenských Simpsonů a dílu ´´Legends of the Mall´´ z Darii. Tohle mi sedlo. Byť s tím opravdovým koncem, ne zcela souhlasím. The Night Billy Raised Hell - lehce nechutná (hl. ten pán) a cynická hříčka. Cynismus v horrorech nemám prostě rád. Ale vyloženě blbé to nebylo a párkráte jsem se i zasmál. Trick - asi jsem z toho vedra (v mém pokoji je totiž stabilně v létě skoro celý den 28.5 stupňů-zkuste se v tomto pekle na cokoli dívati- a proto považuji za důkaz nadprůměrně quallitního filmu jakéhokoli žánru fakt, že jsem ani 1x vyloženě neusnul) na minutku zavřel oči, takže jsem pak tápal, co, kdo kdy, kde , jak a proč. Napřed jsem nadával, páč nesnáším thema vraždících dětí (ne, že bych je v reálu nějak zvláště miloval i nevraždící, včetně jejich ´´rodičů´´) a k tomu nepotrestaných, pak jsem si zjistil jak to doopravdy bylo a tak jsem si oddechl. The Weak and the Wicked - jeden z mých favouritů. Dhémon, těžce zkoušený mladík a trojice absolutních zmrdů, včetně sexy černovlásky, která byla zlatým hřebem na závěr. Grim Grinning Ghost - Lyn Shaye z Critters 1+2 a samoz. série Insidious vypráví mj. Stuartovi Gordonovi a Micku Garrisovi (toho si fakt nespletete:) legendu o Mary Baileyové. Ding Dong - prdlá ujetina a Lucky McKee nezklamal, i když já jsem ho spíše tipoval na tu geniální prdel Pátek 31. Zajímavá série záběrů na velmi slušné poprsí té ´´ženské´´. This Means War - asi nejméně výrazná věc. Nepobavilo. Neurazilo a ani nenudilo. Protože jak moudří vědí, nuditi můžete i povídkou o pouhých 10minutách. Friday the 31st. - už dopředu dle názvu jsem čekal prdláckou poctu/parodii na jistou H frančízu a to jsem přesně dostal. Lahůdka. Special quest star classický UFO talíř a 1 z nejjošťomilejších mimozemšťánků, co jsem kdy viděl. Ten byl proste, neskutečný. Holčina v obou verzích, též bez výhrad. The Ransom of Rusty Rex - další věc, která mi sedla. Nemám žádných výhrad. Klidně by to mohl býti též film. Bad Seed - 3. z absolutních TOpů celé této SP. Je zajímavé, že to nejlepší se nachází na začátku a na konci. Chci celý film. A klidně i sérii s detektivkou McNallyovou. Když ji dostala i ta Bellova absolutně průměrná vraždící rajčata, tak proč ne Dýně, která se povedla a připoměla remake Malého Krámku Hrůz. Tady autoři nešlapou na brzdu a valí od od 2.minuty až do konce, který je přesně v mém gustu a to, že onoho vědátora hraje Joe Dante, považuji za velkou H třešni. Stojí to za to. Příjemné překvápko. A na závěr se vrátím k oné pozn. o úvodních creditech. Považuji osobně za docela nesmyslné, dáti názvy povídek hned na zač. celého filmu, namísto logicky před každou povídku. Toto rozhodnutí jsem nějak nepobral. To si je mám vypsati na papír, nebo si je fotographicky zapamatovati, nebo co? P. s. Plus za Carpenterovu 1. manželku, která je zde v roli vypravěče v rádiu a dává tak vzpomenouti na jistý Tesařův film. ;-) () (méně) (více)

kaylin

Skutečnost, že se tvůrci za každou cenu do téměř všech povídek snažili narvat humor, mi asi vadí ze všeho nejvíce. „Tales of Halloween“ by bylo zajímavou povídkovou sbírkou, pokud by se tvůrci pokusili i o vážnější tón. Ale přišlo mi, že snad ani jedna povídka není opravdu vážná, že ani jedna díky tomu nemá pořádnou, hororovou atmosféru, kdy bych si i myslel, že to dokáže vzbudit strach nebo mírné brnění. ()

stration

Co se týká letošních podzimních a zimních antologií s halloweenskou a vánoční tématikou, tak toto je asi nejzdařilejší kousek. V podstatě všechny příběhy mě pobavily, některé rozesmály, některé překvapily kvalitním gore. Rozhodně doporučuju všem milovníků hororů, jako dokreslení pěkné podzimní atmosféry. :-) ()