Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

• USA Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (více)

Neohrožená britská archeoložka Lara Croft (Angelina Jolieová) učinila snad nejdůležitější archeologický objev v historii – kouli, která vede k bájné Pandořině skříňce. Koule však naneštěstí padne do rukou zlotřilého vědce Jonathana Reisse (Ciarán Hinds), který se zabývá smrtícími viry a doufá, že se mu podaří prodat tajemství skříňky jako dokonalou zbraň. Lara, pověřená britskou tajnou službou, aby Reissovi kouli sebrala, požádá o pomoc bývalého britského mariňáka (a svého expřítele) Terryho Sheridana (Gerard Butler), z něhož se mezitím stal žoldák. Společně se vrhnou vstříc dobrodružství napříč kontinenty, aby získali kouli zpět. (Cinemax)

stitch7

/// Na dvojku jsem se po příjemném překvapení v podobě jedničky tešil. A ona je to bída. Skoro dvouhodinová, a to k ničemu. Nejvíc mi vadí, že jsem z Kolébky života necítil Tomb Raidera. Maximálně tak na začátku a s přimhouřenýma očima na konci, ale je to fakt málo. Akčňárna (a ještě špatně natočená) ve městě mě nebavila. Scénář špatný, casting jakbysmet. Opravdu nás měl zajímat ten mariňák, ke kterému jsme nemohli mít žádný vztah? Hlavní záporák maximálně nezajímavý, co to bylo za random chlápka? Jakákoliv nadsázka z jedničky je pryč a Laru se to snaží udělat až příliš cool. Ne, nepovedlo se to. Film bych jednoduše označil slovem "debilní". ()

silent cut

komentář? špatný! Je to jako porno bez střídání poloh a vyvrcholení... Možná v televizi... Nedělní odpoledne... pokud nebudou dávat AZ kvíz... ()

Almásy

angelina zachranuje cely film. seria by si zasluzia dostojnejsieho rezisera a scenaristu. takto nevyuzity potencial si davno nepamatam. ()

spikey1

postavit film na Angelině která špulí.... co může... a zaskakuje jí mužský kaskadér:))) je... jak vidno fungující na masy kinodiváků, na mě jako člověka, který ve filmu hledá víc než jen nakrucování a silikonové rty to tak dobře nefunguje dvě hvězdy za dobré obsazení a hlavně Chris Barrieho(Rimmer z Red Dwarfa) v roli majordoma:) ()

tommy187

Naozaj chcete aby som to hodnotil?? To by bol ďalší odpad, a to by už nebolo solidárne, vzhľadom na snahu Angeliny pripraviť si "škaredú tváričku". :D Inak 5%. ()

fiLLthe3DD

Tak oproti prvnímu dílu o dost záživnější... Lara Croft sice opět působí nepřirozeně (krásná, bohatá, inteligentní, nepřemožitelná à la Xena), ale je to o dost lepší než přitroublý Indiana Jones... Dějově nikterak převratné, ale jde o pohodový film, který svou brakovitost (scénář, některé CGI) skrývá pod stylovou kamerou a povedenými akčními scénami... 70% ()

Smileface

Co Simon West špatně nakousl,v tom Jan de Bont neúspěšně pokračoval.Angelina Jolie se celou dobu táří jako mistr světa,ale za celoý film téměř nic nepředvede,ani té akce tu není dostatek.Tomb Raider ve filmové podobě je prostě zakletý,protože Lara v něm působí jako neohrožený terminátor,což je úplný opak hry kde Laru ovládáte vy a dosti často máte problémy s udržením se naživu :-) ()

Chise

Občas to byla zábava, ale jinak nic moc. Hlavním mým dojmem z filmu bylo akorát to, že Angelina Jolie je fakt sexy. ()

kenkaku

O hvězdičku a půl lepší než první Tomb Raider... ty hvězdy dvě jsou tak nějak spíš dvě a půl (tentokrát ne-matematicky zaokrouhlené dolu, protože film přesto 2x vidět nemusím). Lara je o poznaní méně mentální, lokace více zajímavé a celkově méně surrealistické... Jinak stále stejně pitomé a o ději platí to co jsem napsal o prvním Tomb Riderovi. ()

sedm.1

Naštěstí o hodně lepší než první dobrodružství Lary Croft. A to prakticky ve všech ohledech. Ovšem tím nejvýraznějším je především přístup k celému filmu. Tvůrci zde totiž přestali tolik tlačit na pilu, být za každou cenu nejnadupanější, nejvelkolepější a já nevím co ještě, tak jak se o to pokusil Simon West v jedničce a dopadlo to prachbídně. Jan de Bont prostě jen natočil přímočaré dobrodružství, bez nějakých velkohubých nadějí a funguje to daleko lépe. Dalším pokrokem je zpracování Kolébky života. Nevím, zda-li to bylo způsobeno výměnou tvůrčího týmu, nebo studio prostě jen rozbilo větší prasátko, ale z druhého dobrodružství mám daleko lepší pocit, dvojka na mě totiž už nezapůsobila jen jako levná braková blbůstka za pár dolarů, jako se to stalo u jedničky, ale je tu znát daleko lépe a velkolepěji pojatá výprava, což by se pak dalo říci i o akci a vlastně i zápletce. Ta navíc není už tak kostrbatá a hloupatá a podařilo se v ní navodit dokonce i nějakou tu atmosféru. A v neposlední řadě musím zmínit i herecké obsazení, které též posunulo dvojku na vyšší level, neboť přestože mám Craiga moc rád, v jedničce působil jen jako obtížný hmyz bez čehokoliv, tady má Gerard Butler daleko větší prostor, kterého dokázal využít a v ději má podstatnou a výraznou roli. A záporák je tu také docela fajn šmějd. Kolébka života je zkrátka o dost lepší než první díl ve všech směrech, ovšem do nějaké pecky má pořád ještě hodně daleko, postava Lary Croft by si prostě zasloužila asi úplně jiný přístup, než dětinské zpracování naivního skotačení jedné zazobané cácory. ()

skinny

Pro Gerarda mám slabost a Angelina byla sexy, ještě než se z ní stala "Matka Tereza". Jo a tenhle film se připíše na můj seznam filmů s debilním koncem, který zapříčinil 2 namísto původních 3*. ()

PALINO

Och Bože a je to tu zase! Je smutné už po druhýkrát sledovať na plátne Laru Croft v tak slabom a nudnom filme a nemyslieť pri tom na to, že keby sa tejto látky zmocnil talentovanejší režisér a scenárista, mohla by Lara Croft usadnúť na trón hneď vedľa Indyho a spolu by vládli dobrodružnému žánru ako kráľ a kráľovná. K tomu by bolo ale skutočne potrebné mať talentovaných a schopných rozprávačov. Jan de Bont ním možno v minulosti aj bol, no dnes už akosi nevie divákov zabávať a scenáristi nám zase ponúkajú príbeh, ktorý by možno bol dostačujúci pre Larine počítačové dobrodružstvá, ale pre tie filmové je to sakramentsky málo. Jednu z mála vecí, ktorú možno na tomto podpriemernom filme pochváliť, je Angelina Jolie, ktorej padne postava Lary Croft ako uliata a snáď jediné, čo je v dvojke výrazne lepšie ako v jednotke, je hudba, tentokrát od Alana Silvestriho, ktorý zložil Lare aj hudobný motív. No a vzhľadom na chabé tržby (v Amerike len 65,6 mil. $) sa už asi tretieho dielu v blízkej dobe nedočkáme, za normálnych okolností by som aj uronil slzu, ale pri danej kvalite len smutno konštatujem: chvalabohu! ()

Bobek15

Aj napriek tomu, že ani v Lara Croft Tomb Raider 2 nechýbali také hlúposti ako napr. oživenie príšer zo stromov (ako v 1. diely oživenie kamenných sôch) a takisto "naprd" scenár, ale nový režisér Jan de Bont sa s ním dobre "popasoval" a jednoducho povedané "vniesol do toho život"! Takže u mňa Kolíska života lepšia ako jednotka, viac dobrodružnejšia, akčnejšia, zaujímavejšia a možno vidieť viac zauímavejších miest. Aj Angelina Jolie sa mi tu vidí krajšia,viac sexi a viac jej vynikli jej krásne zelené oči ako v jednotke (mne osobne sa Angelina zo všetkých jej filmov zatiaľ najviac páčila v Lara Croft 2). Taktiež hudba je skvelá (v porovnaní s jednotkou) po príchode skladateľa Alana Silvestriho (Forrest Gump). Aj keď určite Lara Croft Tom Raider: The Cradle of Life nie je super akčno-dobrodružný a vysoko kvalitný film, ale počas dlhého zimného večera sa dá 2 hodiny zabaviť pozeraním na božskú Angelinu:) ()

Tomb Raider si našel záporáka

Tomb Raider si našel záporáka

08.12.2016

Od posledního filmového Tomb Raidera uplynulo 13 let, takže není divu, že Hollywood zkouší reboot. Novou Larou Croft bude Alicia Vikander (Dánská dívka), jíž čerstvě přistál v náruči Oscar, a režie… (více)