Svět pod hlavou

• angličtina World under Head (více)
Drama / Mysteriózní / Psychologický / Krimi
Česko, 2017, 9 h 38 min (Minutáž: 54–60 min)

Epizody(10)

mad.dog

První díl dobře navnadil na další sledování, seriál je i fajn stylový, ale to časté mlácení lidí je přehnané. Herci hrají dobře, ale samozřejmě Trojan jednoznačně vládne. ()

IGATY

Zatím dávám 3 hvězdy za celkem vtipné ztvárnění dob minulých, i když mi myšlenka probuzení se o X let do minulosti zatím moc nesedí. Ale možná to pochopím u dalších dílů. Docela obdivuju, že se ještě v této době daří najít autenticky vypadající exteriéry i interiéry doby už skoro zapomenuté. I když toho soudruhování mi tam přijde snad i moc. ()

stadler

No, tak som si tú prvú časť pozrel, a zatiaľ sklamanie...  Výborný nápad, výborný úvod, a keď to malo začať byť najlepšie tak to stratilo šťavu. Trojan je dobrý ako vždy, aj keď hrá zlého policajta, výber príslušníkov SNB Budař-Kopta taktiež výborný. Príbeh napriek tomu že je mysteriózny postráda logiku. Policajt Marvan sa preberie v nemocnici v roku 1982, párkrát sa obzrie, poznamená niečo o sne a o pol hodiny po úraze hlavy ide s kolegom riešiť prípad vlastného zrazenia ...(?!?). Žiadna hystéria, žiadne emócie.... ja by som asi ošedivel na jeho mieste keby som zistil že nemám mobil :-))) . Na okrsok príde ako nový kolega ( zo školy, alebo bol preložený?!?, ako to že na inom okrsku nechýba? Cyklistu len tak priviažu putami o radiátor a keď si rozbije v sprche nos tak s ním idú dvaja dobrí ujovia vyšetrovatelia do nemocnice... Až okaté švenky kamery na budovateľské plagáty na nástenke a podobné socialistické artefakty sprevádzané policajnou brutalitou. A už vidím esenbákov ako zostali do ôsmej večer v robote aby pozerali majora Zemana a pritom sa spoločne opíjali. Tri hviezdičky za nápad, uvidíme čo prinesie druhý diel.. ()

Megan

Podľa môjho názoru celkom vydarený prvý diel. Určite si pozriem aj pokračovanie a dúfam, že nebudem musieť prehodnotiť tie štyri hviezdičky. Námet je naozaj zaujímavý, postavy dobre obsadené pre mňa neopozeranými hercami a prostredie ako stvorené na podobný príbeh. Akurát tá úroveň policajnej brutality mi pripadá nerealistická a dosť silená... Snáď to bude nejak súvisieť s príbehom a nepôjde len o "výchovnú" vložku. ()

les62

Po pátém díle - místy si říkám, že nic horšího snad ani nejde natočit, místy se mi to líbí (tedy jen ve chvílích, kdy se neřeší osud hlavního hrdiny a jeho rodiny). Celkově mi připadá,, že se na seriálu vyřádila parta psychologů, psychiatrů a jejich pacientů. ()

trulda

Nadějné... Ale rozhodně ne bezchybné. Doufám, že v dalších dílech bude posilovat mysteriózní linka a naopak míň se bude akcentovat na "zvrácenost" doby, do které se hlavní hrdina probudil. Tam se totiž tvůrci dopouští nejvíce chyb. Obsazení velmi dobré (zejména V. Neužil ml., Judit Bárdos), ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že už je trochu "přetrojanováno". Sám I. Trojan za to ovšem jistě nemůže (a navíc opět nastavuje vysokou laťku). ()

BEZHLAVY

Napad a tema dobre, ale proboha ziveho co to je ti policajti??? To je tak lacine, prehnane a smyslene, tvurci tady v tomhle, chtic delat z komancskeho policajta kokota, udelali oberkokoty ze sebe sama... ()

Horn

Děkuji dogma97 za nevyžádaný spojler. Miluju, když si někdo nahoní dopředu obsah a pak dělá chytrýho. ()

ohneta

Zase něco nového, ale dá se na to dívat... Přechod mezi roky trochu divný, ale pak už spokojenost . Jsem zvědavý na další díly. Trojan jinak zase exelentně, hraje, takže serial i díky němu boduje, tedy aspon u mě ()

tuzemsky_um odpad!

Pouze se sebezapřením, na vlastní nebezpečí. pro javaznenevim "Taky mám chuť občas bezdůvodně zmlátit nevinného občana obuškem. Třeba toho idiota, co "vymyslel" tohle." Souhlasím! Jak píšete, tohle vůbec nevypadá na to, že to někdo vymyslel!!! ()

meteleskublesku odpad!

podepisuju komentář uživatele Prubner : Myslel jsem, že tenhle seriál bude něco jako Probudím se včera říznuté detektivními případy, ale 2. díl ukázal, že to bude jen trapné nesrozumitelné mysteriózno založené na nezáživném střídání retrospektiv, snových vizí a reality. Na něco takového se odmítám dívat 10 dílů, takže tímhle dílem se seriálem Svět pod hlavou končím....a dodávám: neuvěřitelná slátanina.uff. ()

coubes

Znám původní Life on Mars, který funguje mnohem lépe. Výpravně to není špatné, ale je to do určité míry prázdně nostalgické a promyšlenost jednotlivých zápletek je chabá. Úvodní indicie ze současnosti, čím se asi hlavní postava bude zabývat v 82 je tam vyloženě na sílu. Paradoxně to začíná být rozdílově lepší "návratem do normalizace". Navíc herecké výkony nejsou až na Trojana nic moc. S hlavní postavou se špatně sžívá, protože nepůsobí uvěřitelně a slečna doktorka je sice velice krásná, nicméně její projev je asi ze všech nejslabší. Ale uvidíme dál. Jsme na začátku, třeba to bude mít rostoucí tendenci. ()

DarkSikorski

PA-NE-BO-ŽE!!! Hele já vím, já vím. Už jsem to psal, říkal a já nevím co, ale klidně to napíšu znovu. Já vím, že studnice originality je více méně vyčerpaná a 9/10 dnešních věcí jsou kopie. Někdy lepší někdy horší. A tahle věc je vlastně třetí kopií britského seriálu Life on Mars. U nás běžela americká verze. Stejný originální název a v češtině známé jako Polda z Marsu. Příšerná předělávka na kovbojku, ale fajn. Jak se říká mohlo to být horší. Pak si to střihli Rusové s jejich Odvrácenou stranou měsíce. Ale taky dobré. Sice moje ruština není nic moc, ale trochu cviku prospěje. A teď tohle. Čtyřikrát přelitý čaj je čajíček. A to je i tohle. Slaboučký nudný utahaný čajíček. ()

quido.morava

jeden z lepších seriálů současnosti. Zatím mne to baví )po dvou dílech) a pokud je pomalejší tempo záměr coby připomenutí tempa (nejen detektivek) té doby, pak je to v pořádku - snad se povede i další pokračování. Držím palce.... ()

Napalm.Death odpad!

Prachsprostá, hloupá, trapná a k tomu ještě i lživá antikomunistická agitka a propaganda, nic víc nic míň. Z tohoto můžou mít radost akorát tak havlisti. Podobné chování strážců zákona je mnohem vlastnější policajtům americkým (ti pro jistotu rovnou střílí černochy). Pro mnohem věrnější a reálnější zobrazení praxe a chodu SNB (či Veřejné bezpečnosti) doporučuji "Malého pitavala z velkého města" ze shodou okolností stejného roku, ve kterém se má odehrávat tato slátanina, která vyvstala opět z dílny havloidní ČT. Jak taky jinak, že. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky