Svět pod hlavou

• angličtina World under Head (více)
Drama / Mysteriózní / Psychologický / Krimi
Česko, 2017, 9 h 38 min (Minutáž: 54–60 min)

Epizody(10)

predezdivka

Co říct? Je to opravdu vynikající už po dvou dílech. Líbí se mi postavy, rozvážný průběh děje, socialistické reálie jsou na svých místech (někdy by neškodilo trochu méně ordungu, třeba to seřazené Granko nad skleněným pultem jsem za socíku takhle krásně seřazené neviděl, ostatně ani jiné zboží) i poměrně realistický způsob jak se dostat do minulosti. Mladý policista v kómatu prožívá dvě časové/dějové linky - jednu kolem roku 1993, kdy jeho otec spáchal sebevraždu - zřejmě jde o bývalého esenbáka, který se už v nové době neprosadil - tyto události prožil jako dítě a proto jsou mu známé, a druhou z roku 1982, kterou zná zajisté z vyprávění otcova. Proto se dobře orientuje v případech a bravurně je řeší. Postavu lékařky si do do "snu" přibral ze současnosti, stejně tak metody práce, což je další sympatický rozměr seriálu, že nepracuje jako socialistický vyšetřovatel (i když Trojan taky válí). No a pak ostatní komické postavy ze stanice, z nichž nejvíc baví Jeřábkův socialistický inspektor Clouseau alias Slávek. No a sledovačka ;-) - u mě výborný. ()

Hanka_M

Místy dramaticky nepoctivé, vůči divákovi bezohledné, on má totiž o hlavního hrdinu větší zájem, než o případy jednotlivých dílů, ovšem jinak skvěle natočené s místy i dobrou muzikou a kvalitními herci! **** ()

SamMarlowe

Tohle je fakt zajímavý projekt, na původní seriál ani jeho sequel samozřejmně nepřekoná ani nemůže. Má jeden háček tempo vyprávění je příšerně pomalé a pomalu uspává. Trojan je opět skvělý, ale ta role není úplně on, rozhodně je to vynikajcí herec jeden z mála a zvládne hodně rolí, ale bouchač uplně není, samozřejmě viděl jsem zatím jen dva díly a dost se těším na další. Edit takže již jsem to zhlédl celé a musím zvednout hodnocení na pět hvězd. Tohle se fakt povedlo. Zakončení sice trošku pokulhává, ale urověň si serial držel po celou dobu hodně vysokou i pře pomalé tempo přinesl vše co se od takto skvělé předlohy dalo na českou produkci je toto exceletní počin. ČT jen tak dál. Je celkem škoda, že to skončilo na 10 dílech, protože si myslím, že by serial i snesl několik dílů navíc. Nadruhou stranutvůrci uzavřeil skoro všechny příběhové linky sice par věcí zůstalo nevysvětlených, ale stejně toto je to výborné dílko. ()

dead.meat

Lepší jak americký remake, horší než britský originál, kde se občas inspirují hodně, jako geniální považuji nahrazení Quattra Gardem. Trojan výborný, Neužil také slušně. Občas chyby, jako například ve 2. díle mají policajti nové uniformy. Výborná kapela Sloky Luboše Nováčka :) ()

lineker

Po posledním díle mohu s klidem konstatovat, že jsme si se Světem pod hlavou neuvěřitelně sedli. Velký mix emocí (dramatické momenty, střídají satirické až bizarní ), jsem nadšeně akceptoval a to je myslím spolu s hereckým obsazením ta hlavní příčina, proč tenhle kousek řadím opravdu hodně vysoko. Tu hnusnou minulost je třeba neustále připomínat. Zvlášť v poslední době, kdy některé soudruhy opět začala v šuflíku svrbět rudá knížka. ()

izmi

PRVNÍ DOJMY po prvních dvou dílech: jako na produkci ČT docela dobrý. Opět Trojan - člověk, aby se bál už otevřít i konzervu. Ale jako jo no. Rozhodně nesdílím nadšení Stanislava Šulce, že jde o nejlepší český seriál všech dob. Případy a lá Šifra mistra Leonarda v kulisách reálného socíku vypadají divně. Narážky na určité reálie té doby jsou někdy až křečovitě naaranžované ("já chci masku s chobotem"). Scénky z okresní kriminálky jsou až na hraně parodie, což si tehdejší kriminálka, která měla prvotřídní úroveň, nezaslouží. Uvidíme, co další díly. Ochota dívat se dál, tu je ()

Ijeka72

Prvý diel dobrý, tešila som sa na ďalšie. No teraz to začína byť poriadna nuda. Možno sa to zlepší, neviem... ()

Thamilka

Ještě nevím, jak to skončí, ale seriál se mi moc líbí, zase něco jiného. Hlavně se mi tam líbí ta tématická 80. let... toto už neznám, tak se ráda podívám na to, jak to vypadalo tenkrát. Duo Neužil a Trojan je opět perfektní, moc se mi spolu líbí :-) ()

Jan.Jelinek odpad!

viděl jsem dva díly a na další se dívat nebudu, 30 případů majora zemana je o level výš. jsem ročník 1960, pionýrem jsem nebyl, ani svazákem a komunistou už vůbec ne, a právě proto se nestačím divit tomu, co mi tvůrci předložili. pro mne odpad ()

monia

Cestovanie v čase s kriminálnou zápletkou. Dobrý scenár, skvelí herci, slušná atmosféra. S každým dielom lepšie a lepšie, takže za mňa plný počet. ()

zuzam

Zajímavý námět, dialogy, výborné herecké výkony (až na Judit Bárdos), dobrá retro atmosféra, i když přehnaná. Díl po dílu napínavější. Předlohu neznám, takže pro mě originální a zajímavý počin v kontrastu s nekonečnými opičárnami napříč všemi televizními stanicemi. Kriminální seriál to není, spíš temné psychodrama. Ani si nemyslím, že by stejní esenbáci vyšetřovali vraždy i "asociální živly". A bohužel postavy jsou tak nesympatické až odporné, že se mi vlastně moc nechce na seriál dívat, ale asi to dokoukám:-). ()

Janek14

První díly vypadaly dobře a s každým dalším rostl můj zájem o tenhle seriál. A teď po zhlédnutí posledního dílu musím zvýšit hodnocení ze čtyř na pět. Vůbec nevadí, že to má převzatou předlohu, protože je to prostě skvělé mysteriózní drama s dobovou atmosférou. Skvělé herecké výkony a každý díl alespoň jedna vtipná hláška většinou od Trojana, což je super, protože poslední detektivky s ním za nic nestály. A konečně také zasáhnutí trochu do jiných žánrů, než jsme u ČT zvyklí. ()

Aldante

Vyborne. Akce "sledovacka", da se pouzit i v realu, celkem dobre. jen spravne zvolit heslo, jinak se sestrelite velmi brzy. Tyhle ujete serialy muzu. Jeste ze byla ta doba, pac co by se dalo natocit o dnesku? Diky ()

Scott67

Dávám pět. A to i přes to, že jsem ještě nedávno brblal, že ta minulost je nepřesně vykreslená. Kašlat na to ! Je to dokonalý. U dnešního dílu jsem se dokonce několikrát zasmál. Budař výborný. Akorát to nemuseli pasovat do role: "kriminální seriál," poněvadž je to dokonalé mysteriózní sci-fi. A už se těším na další díl. A to se nestává v nové televizní tvorbě často. Kdepak kriminálka. Úplně novej žánr. Gratuluju! ( a nebuďme přehnaně kritičtí - je to první vlaštovka) Tak jsem dokoukal celej seriál a nejraději bych jednu hvězdu odebral a nebo i dvě. Za ten konec. Že by v osmdesátých letech popravili někoho za pokus o útěk? Nebo špionáž, či co mu to nakonec přišili? Raději ho měli (jak tu kdosi zmínil) zastřelit na hranicích. A když už by ho popravili, tak rozhodně v žádném případě v tom stejném roce, kdy byl zatčen. Takové procesy se táhly zpravidla několik let. Možná by se spíš dožil v kriminále převratu. S tím koncem se opravdu scénárista nemazlil. A přitom to byl tak skvělý materiál ! Nakonec jsem tedy zklamán, ale ve srovnání se souběžně uváděnou sračkou Bohéma jsem se docela bavil.....(škoda - myslel jsem, že se Plachý dozví pravou identitu Marvana už v nové době.....) Po roce jsem si seriál opět pustil a musím říct, že má klesající tendenci. A scénáristou nevyužitý potenciál mě natolik mrzí, že tomu ještě jednu hvězdu ubírám. A mládež mohu ujistit, že se v té posrané době dalo užít při troše fantazie mnoho prdele a žádnej soudruh nám v tom nezabránil ! A jak říká klasik v jiném filmu: Měli jsme aspoň reálného nepřítele. Vy teď máte akorát mletý maso !!!! :-) ()

Podhorsky

Psáno po posledním dílu. Líbilo se mi to. První dva díly jsem sice poněkud trpěl, ale pak jsem si našel nadhled, z kterého je to podle mě potřeba brát. Psychanaýza jak odpustit otci, který odešel aneb zúčtování s minulostí. Výprava a smysl pro detail jsou obdivuhodné. Drobnosti, jako že nesedí písničky, které zní v jednotlivých dílech s letopočtem 1982, jsou pro mě detail. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky