Svět pod hlavou

• angličtina World under Head (více)
Drama / Mysteriózní / Psychologický / Krimi
Česko, 2017, 9 h 38 min (Minutáž: 54–60 min)

Epizody(10)

Ice809

Borci zde delaji zavery po prvnim, nebo druhem dilu; to je jako hodnotit jakykoliv film po 10-ti, nebo patnacti minutach. Je to jedno z del, ktere neprehani ani nijak nekrasli dobu 80-tych let. Je to proste tak jak to bylo. Napad je to velmi dobry a jsem velice rad ze serial vznikl. A je treba podotknout, ze nejen Trojan je tam skvely. ()

narenta

Jsme u předposledního dílu, a narozdíl od prvních dvou je to čím dál lepší mazec. Ta mysterióznost, které mi u prvních dílů vadila, má najednou smysl, a čekám s velkým napětím na rozuzlení v posledním dílu. Jo a nasazení rekvizit a dobových reálií je až obdivuhodné (exteriéry, oblečení, auta, interiéry bytů a kanceáří VB ...). Dobrá práce ! ()

folwi

Myslím si, že po odvysílání devíti dílů, ten seriál nemá chybu. Každý díl má jinou atmosféru a po dlouhé době seriál,který mě baví.Těším se na finále. ()

zebu_cz

Výtečný seriál, který diváka až do posledního dílu drží v napětí. Velmi povedené vykreslení dobových reálií, naprosto démonicky odporný Jan Budař a fungující ústřední duo Trojan - Neužil. ()

MarlowePetr

Nemůžu si pomoct, ale mě se to prostě líbilo. Trojan excelentní. Má to atmosféru, něco je trošku přestřelené, ve snaze zachytit tehdejší dobu (hlavně některé dialogy) ale celkově jsem neměl problém. ()

MM1979

Opravdu pěkné - děkujeme! Taková filmová tvorba mi dáva pocit, že nevyhazuji poplatek za televizi oknem. Trojan je záruka kvality! Pěkné propojení detektivky s historií a sci-fi. Chce to vydržet do konce! Kdo vydržel nelituje :-) ()

ekg1

Tohle se prostě povedlo! Někdy to ten scénář vytočil jen tak tak, ale nakonec mi to celé připadlo kompaktní a uvěřitelné. Ani ten konec jsem neshledal nějak překombinovaný. Rozhodně nemá cenu nahlížet na ten seriál příliš politicky, někdy je tam to retro trochu přitažené za vlasy, ale každý si tam najdeme svou špetku. Odehráno to je rovněž velice dobře, jen na hlavního hrdinu jsem si musel chvilku zvykat (což spíš dávám za vinu sobě a Janu Révaiovi :-) Škoda že je konec, bude se mi stýskat. ....málem bych zapomněl: Rozhodl jsem se, že letos poprvé v životě budu hlasovat v anketě Zlatý slavík! Uvidíme, kam ty Sloky dotlačíme! ()

trollfjord

Moc dobré ale trochu mi tam vadilo to vykreslení undergraundu jako bandy flákačů a alkoholiků. Jinak, ti co zde naříkají, že to byla antikomunistická propaganda, by měli vědět, že to byla drastická realita. Ostrava, Karviná a Severní Čechy měly nejbrutálnější policajty a to mlácení jen tak pro zábavu bylo naprosto normální. Stačilo například na koncertě rockové hudby vstát a skákat před podiem a dostali jste obuškem. Dělo se na koncertech skupin Katapult, Tublatanka nebo i na koncertě Petry Janů. A jak fízláci řádili na koncertech Jiřího Schellingera nebo Jany Kratochvílové nebo kapely Abraxas, to se nedá ani popsat. ()

Hynais

Za mě naprosto skvělý počin! Neběžný příběh, neběžné zpracování, skvělý herci. Naprosto mi vyhovuje i to pomalejší tempo. Jsem nadšený! Někdo tady píše, že je to "Vykrádačka Life on Mars", ale to je blbost. Tvůrci si legálně pronajali licenc, dostali volnou ruku a zasadili příběh do "poněkud odlišných" reálií. Dokonce produkce Life on Mars si vymínila, že si (bude-li se jí něco z českého seriálu líbit) smí půjčit nápady od Najbrta a spol. ()

Zikfryd

Velmi povedený návrat do minulosti. V některých chvílích velmi zábavný, ale častěji dost děsivý. Řekl bych, že je velmi prospěšné si připomínat, jaké byly před revolucí poměry. Ivan Trojan opět exceluje, ale i ostatní herci odvádějí dobrou práci. První díl byl trochu těžkopádnější, ale pak se děj rozběhl a byl poměrně napínavý. A ani finální rozuzlení neurazilo. ()

Van_Stajpen

Výborný počin (ať už film, nebo seriál) poznám podle toho, že mám na konci takový zvláštní pocit a v horizontu několika dnů (týdnů, měsíců, ...) se k tomu ve svých myšlenkách vracím... K tomuto seriálu se budu dlouho vracet a už nejen proto, že šlo o geniální skloubení retro kriminálky s nádechem "science fiction" se skvělými herci... tohle tady už dlouho nebylo (a možná ani nebude). Žádná mainstreamová kriminálka nebo seriál na bázi lepší telenovely... Škoda jen, že námět nebyl původní český (ale tohle je problém naší kinematografie už řádku let) nebo že tvůrci neudělali více dílů. Seriál však má svůj spád, každá zápletka zapadá do hlavního děje a žádný díl není "výkřikem do tmy"... UPLOAD 10.3.: Jak tak u některých komentářů čtu, je Neužil není herec nebo že neumí hrát, tak bych těm lidem poradil, ať si radši pustí Ulici nebo něco jiného z jejich filmového intelektu... Neužila znám jen z menších rolí (Maharal apod.), ale pro mě je to jasný "skokan roku" - nový objev české kinematografie ()

pajator

Nemůžu jinak, než dát plný počet. V rámci žánru je to u nás opravdu ojedinelý kousek (což nijak nesnižuje jeho kvality). Seriál si po celou dobu udržel kvalitu a napětí. První polovina byla spíše humorná, za což mohla hlavně absurdita doby i způsobu vyšetřování (nestranné vyšetřování zajistí jedině straník). Druhá polovina začala být vážnější a u posleních tří dílů se člověk už moc neusmíval. Závěr mi nepřišel nijak uspěchaný, vše si sedlo. Pokud zůstalo pár ne úplně jasný věcí, je to jen dobře, každý si tam může dosadit to své. Mrzelo mě, že jedna z nejlepších postav seriálu měla nakonec takový tragický nádech, ale i to dodalo na působnosti. A myslím, že některé hlášky zkultovní. Rozhodně výborný počin ČT. ()

Kinepa

Po dlouhé době zase dobrý český seriál. První a poslední díl trochu slabší, ale jinak parádní podívaná. Výborný výkon Ivana Trojana a excelentní výkon Budaře. ()

Kaylar

Komentuji až po shlédnutí celého seriálu. Podotýkám, že originální seriál Life on Mars, podle které byl Svět pod hlavou natočen, jsem neviděla. Musím vyjádřit respekt tvůrcům české verze nejen za opravdu dokonale vytvořené reálie do nejmenších detailů (hrníčky, vybavení domů a bytů, oblečení, ...), za vynikající výběr lokalit a celkově za dojem. Z toho člověka až mrazí a jsem docela ráda, že jsem v té době byla sotva na světě, že si to nemůžu pamatovat. Výkony herců (nejen v hlavních rolích Filipa a Martina) je rovněž třeba pochválit, někteří (třeba Jan Budař v roli Klementa Kratěny...) opravdu překonávali sami sebe. Jsem moc ráda za tento počin a doufám, že tímto Česká televize nevyčerpala své nápady a možnosti. ()

HelenaHanke

S výjimkou prvního a posledního dílu, které jsou dějově vyloženě uspěchané, si seriál čtyři hvězdy zaslouží. Atmosféra osmdesátých let je vykreslena chvílemi až mrazivě dokonale. Před hereckým uměním Ivana Trojana nelze než opět smeknout a sympatickým objevem se pro mě stal Václav Neužil, kterého jsem s výjimkou malé role v Anthropoidu dosud na obrazovce nezaznamenala. (80 %) ()

padina

Když budu děj brát jako komatózní stav, tak se všechno dá celkem pochopit, ve snech mají logika a reálie své vlastní zákonitosti hraničící s naprostou absurditou. Budiž, to bych skousla. Ale ze zakončení jsem volaako zmätená. Vyznačuje se totiž tak silnou koncentrací iracionality, že po shlédnutí posledního dílu mám podezření, že se chlapec z toho komatu zřejmě neprobral, to si jen my máme myslet, že se probudil do skutečného současného světa. Možná dokonce, že vlastně umřel, jinak se to vysvětlit nedá. ()

fibur84

Úžasný seriál s výborným hereckým výkonem Neužila a zejména Trojana. Zasazení do socialistického Československa se povedlo a dobová krajina a kulisy byly taky velice zdařilé. A do toho všeho Klement Kratěna v podání skvělého Budaře... zkrátka občas jsem hltal každé slovo a na každý díl jsem se moc těšil. Konec byl jen vyústěním dobře vedené dějové linky a jsem moc rád, že nešel s určitostí předpokládat. ()

bratr_jezek

Slibně začínající mysteriozní drama o propadu v čase postupně ztrácelo na tempu. Novodobý policista se v době, kdy se měl teprve narodit orientoval bez problémů a divák těšící se na úsměvné zmatky z kategorie slavných seriálových Návštěvníků byl zklamán. Zklamán byl i divák očekávající nějaké vyšetřování dávných případů, kromě pár epizodek se děj soustředí na odhalení smrti otce hlavního hrdiny. Přestože se dopátráme, seriál pokračuje a nějak přituhuje a u policie a jejích bratříčků z StB je dusno jako v sedmdesátých a nikoliv osmdesátých letech. Tím seriál zklamává i ty, kteří mají rádi seriály těžící z naší bohaté historie. Škoda, seriál mohl být kultem a zůstal na půl cesty. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky