joker.george

Opět jsem se přesvědčil, že i nepříliš kvalitní film může být ve správné společnosti zábavnou jízdou. Meg totiž obsahuje tu správnou míru blbostí, které mohou vmžiku předvést svůj netušený potenciál. Jednorozměrné postavy své úlohy a infantilní humor zvládají prodat, triky nebijí do očí a skrz jimi vytvořená monstra ke mně probleskovalo mražení v zádech. A kdyby se snímek nebál být o kousek drsnější a ještě ujetější, tak by se nejednalo o záležitost jednoho léta. (Boskovice, letní kino) ()

bourec

Babrat se v tomhle vesměs zábavnym bijáku může fakt zaprděnej blb bez fantazie. Film má koule, zábavný to je. Dokonce tomu paradoxně prospělo, že tam nejsou ty hromadný požírací krvavý lázně, jako v jinejch podobnejch filmech. Takže mě to jako zestárlýho puber´táka fakt bavilo opravdu dost. 80%. ()

Nach

Příjemná žraločí jednohubka, na kterou se dobře kouká a když nepřemýšlíte, tak i dává větší smysl než 90% jiných filmů se žraloky. Jeden z těch lepších následovníků Čelistí, který pobaví i má pěkné akční sekvence. Jason Statham si navíc svou roli naprosto užívá a je radost na něj koukat. Ano, je to stále kvalitativní průměr s nadprůměrnými efekty, ale jako jednohubka na noc si zhlédnutí mile rád zopakuji. 65% ()

cariada

Rozpočťák o žraloku, na můj vkus moc na blýskané. Určitě to mohli natočit líp a ne jen limonádu pro děti. ()

Rocky88

Cílovka je jasná, takže je tu spousta žluťáků, bez kterých se svět neobejde a zlý bílý korporátník, který za všechno může. Ještě že je po ruce Statham s pivem po ruce, který tohle akční béčko spolu s megem drží zuby nehty nad vodou. Turteltaub splnil, jen to má přepálenou stopáž. ()

humanbeing

Zklamání z Mega je poplatné názvu: žádný skok na vrtulník, ani lidská krev. A přitom první polovina nebyla nijak špatná. Napětí bohužel z filmu zmizí taky celkem rychle a část z čínského pobřeží měla být z filmu vystřižena úplně. Nevím, jestli za 130 milionů byla vůbec možnost natočit žraločí horror, ale výsledkem je každopádně žraločí rodinný film s prvky thrilleru. Zkrátka, není to ani náhodou ten MEG, na kterého jsme celou tu dobu čekali. ()

C0r0ner

Klasická béčková bejkovina, která má tu výhodu, že obsahuje dvacetimetrového žraloka, čímž se jen tak nějaký film pyšnit nemůže. Samozřejmě že to je hloupé a předvídatelné, ale zároveň zábavné a kupodivu i slušně napínavé. Žádná sláva, ale na vypnutí hlavy super. 60% ()

Juto

Strašná haluz. Pri tomto filme sa hodí kýbel popcornu a coca cola . Vyprázdniť hlavu a užívať si vizuálne predstavenie. Postavy sa správajú retardovane všetci stále padajú do mora i keď vedia že v mori je žralok veľkosti 29m. Film sa na nič nehrá a vie, že je to béčko. Oceňujem 3D ,vôbec nevadí lebo film je prevažne natočený cez deň. 6/10 ()

Martrix

Asi bych se nepouštěl do diskuzí, jestli je Meg kombinace "béčkového" scénáře a "áčkového" rozpočtu, nebo je to "áčkový" popkorňák, který má pár slabších momentů. Zůstaňme u toho, že je to velmi nenáročný film, který má pobavit a současně vydělat dost dolárků na to, aby se ten štědrý rozpočet zaplatil. Zatím to vypadá, že se ten riskantní krok producentů vyplatí. Statham má na to, aby podobný film utáhl a za vydatné pomoci digisharka, se mu to i daří. Místy se rutinnímu netalentovi Turteltaubovi, povedlo navodit i nějakou tu atmosféru, takže za mě rozhodně lepší, než většina jeho dosavadní "tvorby". Vedlejší postavy jsou sympoši a i když je v Meg těch béčkových momentů hromada, nejdou za hereckými výkony, ale za scénářem a režií. Navíc...ta béčkovost je věc názoru, protože podobné blbosti byly k vidění třeba i v posledním Jurském světě. Takže dobrý...v rámci žánru asi i lehce nadprůměrný. 60% je odpovídající. ()

PROCESOR

Tak v tomto klasickém „béčku“ je vše jak má být. Tedy Nestvůra, Hrdina, Kráska, Dítě, Pošahanej miliardář, klišé, dopisy na rozloučenou, sexy blondýna s culíkem, černoch co neumí plavat, ajták na entou, vvrrrrrrrrrrr tak dem na to! ()

SHI-SHA

Pro monstra z hlubin jsem měl vždy slabost. A vzhledem k tomu, že moc kvalitních filmů nevzniklo, tak musím přivřít oko a dát o hvězdu víc. Bavilo mě to... ale nelogičností mohlo být míň a mohlo to být trochu vážnější - trestuhodně málo krve. Chybělo mi pořádné napětí. SPOILER: pořád jsem čekal, kdy se objeví třetí žralok :-D. Jsem rád, že se tak nestalo. ()

mortak

Škoda toho rodinného feelingu (přemoudřelá holčička či psíček jsou ještě více na pěst než obvykle),zbytečných vedlejších postav (exmanželka), či nepovedené scény na pláži (rozehrané minipříběhy většinou bez jakéhokoliv zakončení). Naštěstí je film neskutečně zábavný, když se přepne do módu "Statham mlátí žraldu přes čumák". Ale nač si Evropan může stěžovat, když Čína vládne. Už nejsme pro Hollywood cílovkou, jen periférií. ()

Deyw

Statham sejme i megaladona! :D strasne fajn film..cekal sem pruser, dostal sem slusnou zabavu kterou tahne statham a prave meg a par dobrych dzojku...fajn zralocek a byl tam celkem furt..slapalo to jako krava akce porad jela a stupnovalo se to..zadny picoviny proste porad to valilo..uvod utahanej objevujem bum zralok a uz to slapalo jak krava..nejakcnejsi film se zralokem urco...asi nejvetsi bodycount urco..ten berserk na konci nema chybu.. :D skoda ze ten konec je uspechanej a nenechali to dyl a vetsi maso.. :D idealni film do tehle veder...je to na poctivy a hodne silny 3/5 ale uz i vetsi chcance sem dal 4 tak dam megovi taky 4* :) ()

alchac

Že se již téměř v každém rozbíječi bloků snaží Holý úd nacpat do prdelí šoudluhů z Číny pokud možno úplně celý, na to jsem si již rezignovaně zvykl. Ovšem tahle anální speleologie překračuje veškeré hranice přijatelnosti nejméně o desetinásobek délky Dlouhé zdi! Nepochybuji o tom, že čínské školačky nyní začnou hromadně vyškubávat tatínkům kštici, zatímco ty odrostlejší zamění salátovky za flák importované britské šunky. A nejhorší je, že nebýt toho, byla by to bezbolestně ukoukatelná, přijatelně pitomoučká variace na Moby Dicka, ze které se neprotáčí panenky a nechytá vás žloutenka. Ale kdo ví, třeba tímto způsobem nastane tak masivní odliv jüanů do zámoří, že pak Maovci nebudou mít na koncentráky pro Ujgury a jiné roztomilé aktivity spojené s genocidou svých národnostních menšin. ()

HorrFi

Kdybych měl tenhle film rozdělit podle žánrů tak se nejvíc povedla sci-fi část filmu, která byla vychytaná do nejmenšího detailu a bylo vidět, že ten film měl fakt velkej rozpočet, ale thrillerová/hororová část už tak slavná nebyla.. Jason Statham byl fajn, ale když se řekne žralok tak u mě pořád vedou Čelisti a to už tak nejspíš navždy zůstane.. ()

SeanLSD

Presne niečo takéto mi chýbalo! Veľké zvieracie B-éčko s A-čkovým rozpočtom, aké tu nebolo od PIRANE A. Aju. ČEĽUSTE krížené s PRIEPASŤOU pre popcornové 21. storočie. ()

otík

Já se toho nebojím a dávám čtyři hvězdy, i když samozřejmě jsem to přepálil tak, jako je přepálený celý tento film. Jenže je to přesně ten biják a blockbuster, který si nenáročný divák může užít, nad ničím nepřemýšlet a jen se nechat unášet na vlně pohody. Samozřejmě nebýt Stathama, tak to je nezajímavé, ale díky němu má film koule. A navíc i triky jsou na slušné úrovni. PS: ale že tahle blbůstka vydělá půl miliardy? Klobouk dolů. ()

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident