Adonis Creed (Michael B. Jordan) bojuje se životem i sám se sebou. Snaží se ze všech sil, aby se věnoval svým nejbližším a zároveň nezanedbával přípravu na důležitý souboj v ringu. Čeká ho silný soupeř, jehož jméno se navíc spojuje s dávným neštěstím v jeho rodině, a blížící se zápas bude proto nejen náročný, ale i velmi osobní. Spolu s Rockym (Sylvester Stallone) po svém boku se Adonis pokusí naplnit dávný odkaz a získat odpověď na otázku, za co se vyplatí bojovat. Creed II je filmem o návratu, který oživí vzpomínky a znovu připomene, co dělá šampióna šampiónem. Poselství zní jasně - nezáleží na tom, jak daleko ve svém životě dojdeš, tvá minulost a tvá rodina bude vždy s tebou. (Forum Film CZ)

ywo666

Otrepane, ale stale ako tak funkcne. Plus davam za Lundgrena. Minus za to ze ho mohli vyuzit viac. Celkovo film kde Sly a Dolph nemaju ziadnu akcnu scenu posobi divne. Inak beriem zakomponovanie Dragovcov do filmu uspesne. Zaujimalo by ma kolko z toho este vytrieskaju. Dokopy uz ma Rocky kolko dielov? 8? Stale to iste. Plusom je ze ked si porovnam boxerske bitky v Rockym a v Creedovi tak to islo celkom hore. Pre mna priemer. 3* ()

noriaki

Druhý Creed se zdál být zajímavým pokračováním, ale mám s ním dva zásadní problémy. Jeden z nich je, že recykluje už několikrát přežvýkané, což se očekávalo, ale bohužel to servíruje jalovým způsobem. Film je mnohem zajímavější v ringu, než v dlouhých psychologických pasážích, v nichž si scénář tolik libuje. Krize hlavního hrdiny není zdaleka tak nosná, jak se mi děj snažil namluvit a Michael B. Jordan má jen zlomek charisma svého filmového otce. Ve srovnání s protivníkem vypadá ploše a nezajímavě. Což je moje druhá výtka. Victor Drago, i když prakticky nemluví a je vykreslován jen jako bezduchá mlátička plná hořkosti, je mnohem zajímavější postava. Vyrůstal s tvrdým a nesmlouvavým otcem, který byl za trest vykázán na Ukrajinu. Pohrdá svou matkou a přitom touží po její pozornosti. A celý svůj život pracuje na tom, aby smysl otcovu dávnou hanbu. Já v tomhle příběhu cítím potenciál. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale celou dobu jsem mu držel palce. Paradoxně je totiž on tím outsideren hledající vykoupení a klid duše. Byl bych mnohem raději, kdyby byl film přímo o něm. ()

geklon odpad!

Tohle by se dalo odpustit v roce 1993. Jinak dost na kopírku poslaná vhs klasika z každého panelákového pokojíčku. Zbytečnost. ()

hroubek

Když, se před pár lety objevil první Creed, tak jsem mu v kině nedal šanci a hodně jsem toho litoval. S dvojkou jsem tu samou chybu dělat nechtěl. Creed II není žádný sofistikovaný a komplikovaný film, a chtít to po něm by bylo hloupé. Film nám dává přesně to co nám dávat má. Box, tréning, rodinná dramata, životní moudra od Rockyho. A tohle mě bohatě stačí, protože zrovna u tohohle filmu(když budeme počítat i všechny díly Rockyho, tak se jedná o osmí díl série), nepotřebuji nic navíc. A hlavně by to nebylo upřímné. Režisér Steve Caple Jr. navazuje velmi slušně na první díl, a snaží se jít trochu vlastní cestou. Je vidět, že Caple Jr. je dost šikovný, ale režisér jedničky Ryan Coogler má řemeslo trošku více v ruce. Nicméně to nemění nic moc na tom, že Caple Jr. se s filmem popral velmi dobře. Už v úvodu nás dokonale vtáhne do příběhu, a já jsem jen litoval, že tam nemůžeme strávit více času. Režisérovi se krásně podařilo prodat dramatické momenty, osobní linky většiny postav, a i ty zápasy. Zápasy jsou natočený pěkně, a když se k tomu přidá ta správná hudba, tak se na to kouká výborně. Film šlape i po dialogové stránce, a třeba takový rozhovor mezi Rockym a Dragem je skvěle natočený a má parádní atmosféru. Michael B. Jordan je velmi přesvědčivý a v této roli mě dost sedl i na podruhé. Sylvester Stallone Rockyho ani hrát moc nemusí, prostě si hází s míčkem, má klobouk a řekne nějaké moudro a já jsem spokojený jako malý kluk o Vánocích. Tessa Thompson má výraznější roli a zvládla jí velmi dobře. Dolph Lundgren si krade každou scénu pro sebe, a hodně se mi zde líbil, hlavně jeho linka má smysl, a funguje na výbornou. Film mě nenudil, ale rozhodně by mu prospělo být, tak o dvacet minut kratší. Některé věci se ve filmu tlačí trochu na sílu a pár věcí se mohlo udělat jinak. Nicméně, i tak jsem dost spokojený. Creed II je hodně slušné pokračování, které neurazí rozhodně jde o dobrý film. ()

JohnSmith

Osobně doufám, že druhý Creed je i poslední, protože už fakt nevím, co by v trojce vykradli. Dvojka není špatná a nápad s návratem Draga nebyl vůbec špatný, ale vykrádačka starších filmů o Rockym je víc než viditelná. Někdo by možná řekl, že historie se opakuje, mladý boxer dělá chyby a starý trenér ho už nechce trénovat, ale po nakládačce se vrátí. Ale nakonec proč ne, je to fajn film. ()

Trustme

Když jsem přesně před třemi roky lamentoval nad prvním Creedem, že je zbytečný a že další díly už ať si nechají, tak mě nikdo neposlouchal. Takže budu opět lamentovat: Všichni se shodneme, že Rockyho máme rádi, že Ivan Drago byla Lundgrenova malá velká životní role a že Rocky IV je prostě kult. Proč tedy nenatočit módně oprašujícně zase něco z portfolia 80´s movies ve stylu návratů, rebootů, tributů a jiných zastíracích manévrů filmových studií pro nedostatek nápadů a originality. Klukovské těšení, že by se nějakým způsobem potkaly - bojovaly dvě ex-boxerská esa - Západ proti Východu, USA vs. "CCCP" lákalo i v době teplého míru. Jestli ještě v jedničce Creeda byl Stallone herecky sošnou a přesnou postavou starého Rockyho a mladý Creed jakousi vložkou pro to, aby se divák ještě setkal s Rockym, tak zde je již bohužel plnohodnotný hlavně Creed. Celý film je o rodinném soužití černošského páru, které občasně fyzicky narušuje ukrajinský skladník stavebního materiálu. Nepomůže ani to, že je to syn Ivana Draga a divákům je u prdele, pač všichni vědí, že stejně zase prohraje. A tak možná za dalších 30 let vznikne třeba film Enter the Drago, kde si to rozdají potomci Draga a Langa s Creedovými a Balbovými a bude dodržena i genderová rovnost a barevná vyváženost . Stallone je zde o něco živější, než v předchozím snímku, ale je ho tu o to méně. Jeho charizma, hlas a bonmoty spolu s nostalgií podpírají film od upadnutí do pekelných hlubin. Lundgren je, jak říkávám nedoceněný představitel ruských záporáků a sympatických zabijáků. Bohužel vždy bude jen přicmrndávač bez větších projevů. Jeho Ivan Drago je natolik nevyužit a to myslím v dramatickém projevu, že Creed vlastně boxuje s někým z Ruska. Asi by nikdo neočekával, že Rocky a Ivan se do sebe pustí v ringu (kéééž by!) a jediný atak mezi nimi skončil na podlaze střižny, nicméně mohlo být více stvořeno k těmto rivalům. Povinná tréninková scéna je fajn, ale já si tady fakt přál ať tomu nesympatickýmu černochovi dá ten Ukrajinec K.O. Bohužel tyhle filmy jsou stále dokola a pokud chtějí stvořit černošského Rockyho jednadvacátého století s kupou pokračování je to jejich problém. ()

Brain-D

Bohužel nic nového, i když je ve hře ostrá rivalita, msta, rodina (stará x nová). Sly už je přestárlý a training footage něco chybělo prostě. Víc drsnosti na to, aby byl dostatečně drsný proti výzvě. Rocky je ovšem srdcová postava, takže budu malinko nadržovat... ()

Timak

Škoda, že je to tak čitelný a jak přes kopírák. S jediným rozdílem - tentokrát je mi Ivana líto. Jo a taky mě štve, že nevím, jak to dopadlo s tou propadenou lampou :) ()

lykan9

Kdo umí, umí a Sly dokazuje, že umí. Někdo by mohl oponovat, že se opakuje a že toto už předvedl v sérii filmů Rocky. Souhlasím, ale proč měnit něco, co funguje. Creed II má však ještě něco navíc. Tím je pohled na stranu soupeře, kde jsem plesal nad návratem Dolpha Lundgrena a Brigitte Nielsen. Soupeř již totiž nebyl představován jako typický nepřítel, který jako by nebyl ani člověk a musí se porazit. Pojetí rodiny Dragovi bylo tak dobře uchopeno, že jsem místy nevěděl, komu mám více fandit. A to byla ta třešnička, která povýšila dílo o stupeň výše oproti Creedovi I. ()

VanTom

Spíše rodinné než boxerské drama plyne volně a poklidně se probírá pocitem ztracenosti a demotivovanosti mladého Adonise po zdrcující porážce a před/po narození(m) dítěte. Vynikající nápad na zápletku otevírá staré rány a i díky "trademarkovému" Rockyho mentorování hodně tlačí na nostalgii až sentiment, ale hej, vždyť jde o 8. film série! Dragovi v excelentním podání Lundgrena i mlátičky Munteanua sice mohli dostat víc prostoru, takhle jsou za příliš jednorozměrné záporáky, avšak i oni se svého emotivního roz(h)řešení dočkají - jak jinak než ve vyhypovaném ringu "Rusko vs. USA". ()

Sany33

Jordana mám ako herca veľmi rád, osobne je mi veľmi sympatický a popravde aj v Black Pantherovi som kvôli nemu fandil prvý raz strane zla. Ale toto je už iba hra na city dokonca s maximálne obohratou páskou. Je to ako remaq Rockyho IV a celú dobu čakáte či sa stane niečo čo by ste nečakali ale ten moment neprichádza. Milujem túto sériu ale zdá sa, že v roku 2019 už tento športový fenomén nemá čo ponúknuť a pevne verím že toto bola jeho obstojná rozlúčka lebo Ďalej by to už bolo iba hanobenie mena Rocky Balboa. Inak k filmu čo sa týka kamery, réžie a podobne niet čo vytknúť všetko fungovalo iba scenár už bol okukaný a teda nedokázal zahrať na tú správnu citovú strunu. 60% ()

fabecc1222

Druhý díl Creeda, u kterého to zároveň vypadá, že je i labutí písní samotného Rockyho, se ještě více vrací k minulosti a je v podstatě přímým pokračováním čtvrtého Rockyho. Jen je škoda, že možná až moc prostoru dostává osobní linka Creeda, které nenabízí nic moc nového. Ono vlastně mi celkově příjde, že se hodně koncept už unavil, a vlastně se už začíná pořád dokola točit v rámci série to samé. Ne, že by byl druhý Creed špatný, jakmile se dostaneme do zápasové či tréninkové vřavy, tak je to stále fajn, ale ty emoce už tam takové nejsou. ()

ghatos

Mýtus Rocky stále žije. Tenhle Creed funguje po emoční stránce, ale přeci jen scenáristicky se tady hrálo hodně na jistotu, což mě malinko zklamalo. Vlastně se udělala kopírka původního Rocky IV. Ano, svým způsobem se tomu vzdával hold, ale mohlo se to více snažit vymanit ze svého dogmatu. Co mě zaujalo, tak byl faktor Rusko. Ruská Federace je tady znázorněna snad ještě záporáčtěji, než v původní sovětské anabázi ze starým Dragem. 67% (Kino Aero). ()

Pedross800

Tak jasně, originalita na nule, klišé od začátku do konce a vlastně je to do moderního hávu okopírovaná ikonická čtverka, kde místo tréninku ve sněhu máme trénink v poušti a jinak vše skoro stejné i ten závěrečné fight v Moskvě. Tož ale co, Rocky je Rocky a mně provází od dětství, žral sem ho a žrát budu i se všema mouchama a slabinama. Takže jsem si zase užíval jeho promluvy k Adrien na hřbitově a všechen ten patos a nostalgii, no a starej Drago tot třešinka na dortu......a mladoši se snaží taky seč můžou, takže kurva jo, bavil jsem se zas a jestli tohle bylo poslední Rockyho dobrodružství, tak ty italskej hřebče, DÍKY!!! ()

drackula

Nemôžem si pomôcť, ale mňa Rockyho príbeh stále baví. A Adonis Creed je dostatočne zaujímavý a občas hlúpy na to, aby to začal postupne ťahať aj sám. Odkaz série je priam esenciálny a preto nemôžem byť sklamaný. 80% ()

m.a.t.o.

„Si oveľa menší než bol tvoj otec." Brigitte Nielsen a Dolph Lundgren sa na seba náramne podobajú. Vlastne, Brigitte Nielsen vyzerá viac ako Dolph Lundgren ako samotný Dolph Lundgren :)) ...no, ale to len tak mimo témy. Creed II je skladačka viacerých predošlých častí série Rocky, čiže nemá čím prekvapiť, ale to nekritizujem, iba konštatujem. Problém však vidím v tom, že vo filme absentujú emócie. Tie sa dostavia prakticky až na konci, vo chvíli, keď pri záverečnom súboji zaznie Contiho starý-známy hudobný motív. Potom to už ide. Za veľmi pekný moment považujem, že scenáristi hodením uteráku do ringu "poľudštili" postavu Ivana Draga, ktorý je vykreslený ako prísny, tvrdý otec a zatrpknutý starý muž, no týmto činom dokázal, že svojho syna miluje. Pre mňa to bol veľmi silný moment, pretože v podstate dokázal urobiť to, čo mal svojho času urobiť Rocky, no neurobil. Peknou čerešničkou na koniec je cameo Mila Ventimigliu, ktorým sa pomyselne uzatvára Rockyho príbeh. Aj keď samozrejme dúfam, že v prípade ak vznikne trojka, "strýko" sa v Adonisovom rohu znovu objaví. ()

vyfuk

Creed znovu zasahuje. A tak nějak nastejno. Tvůrci v podstatě vsadili na šablonu úspěšného dílu Rockyho a předělali ho do dnes s motivem pomsty a tak dále. V celku jim to vyšlo. Ale pozorný divák pozná fígl jako při Star Wars, kde se taky nebáli kopírovat. Taky je otázkou, jak lze to celé vlastně nazvat. Někdo by asi totiž jenom řekl, že jde o připomenutí si starých zlatých časů. A to předěláno v novém kabátě. Někdo prostě vidí kopii. Já asi něco mezi. Hlavně s tím, že když mám film jednoduše hodnotit podle toho jestli se mi líbil, tak vím, že zde budu spokojen. ()

LizianShaw

O něco lepší než první díl, hlavně z důvodu, že se jednička snažila až moc napodobit Rockyho styl a nic nového nepřinesla. Tady už je konflikt o dost osobnější, a problém není jen v ringu, ale i co se týče otcovství doma. Michael B. Jordan ve své nejlepší (fyzické) formě, i Thompson a Lundgren zazářili, mezi fanoušky Slye sice nepatřím, připadá mi, že jako herec mluví dost pomalu a hučivě. Boxerská akce se hodně povedla, škoda jen, že je tu typický hrdinský stereotyp (hrdina prohraje, otřepe se a vyhraje). Proč musí být Rusové vždycky ti zlí? Jinak rapperská hudba je otřesná a dost oba filmy snižovala. Fandil jsem Dragovi. ()

blackJag

Mě ta reminiscence na ROCKY IV bavila hodně. Neříkám, už tomu trochu chyběl "moment překvapení", ale za ještě pevnější provázaní s Rockyho sérií jsem fakt vděčný. Mám rád, když to takto štymuje a herci se do svých rolí vrací. 75% ()

KASUGI

Pořád dokola ta samá písnička. Recyklát recyklátu. Tvůrcům se vyčuraně podařilo o jakousi špetku originality díky nápadu: syn Creeda vs syn Draga, jinak tam už absolutně není co vymýšlet. Co oceňuju (a za to třetí hvězdička místo původně plánovaných dvou) je v Rockyho příbězích nový aspekt a to - ukázání protivníka, jako člověka, který není jenom bezduchá mlátička, co na záběrech pouze posiluje, nebo boxuje v ringu, ale také má nějaké soukromí, rodinu, příběh. Dalo to tomu úplně jinou šťávu. Takže ještě tak těch 60% s odřenýma ušima, ale pokud trojka (boha jeho a co je v jedničce?) nepředvedou něco úplně jiného, tak na ně už s hodnocením budu pes. ()

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (více)

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (více)