Reklama

Reklama

Seznamte se s Gusem Gormanem (Richard Pryor), naivním počítačovým programátorem, pro nějž je klávesnice jeho největší zbraní. V důsledku toho čelí Superman svému dosud největšímu nepříteli. Christopher Reeve se znovu zhostí své role v níž ještě prohloubí lidskou stránku své postavy, když jako Clark Kent spatří na srazu střední školy ve Smallville Lanu Langovou (Annette O’Toole). A když se Muž z oceli po vystavení Kryptonitu stane jeho největším nepřítelem, Reeve se zhostí obou rolí s oslnivým herectvím. Prožijte Supermana III s celým jeho srdcem, hrdinstvím a vzletným humorem. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (178)

choze 

všechny recenze uživatele

Zvrhlost, ve které campy humor definitivně vítězí. Že něco není v pořádku zvětříme hned na začátku filmu. Jestliže první díl otvíral epický zánik Kryptonu a druhý napínavý boj Supermana s teroristy o atomovou bombu na Eiffelovce, trojka začíná infantilní bláznivou groteskou vrcholící tím, že Superman zachrání řidiče topícího se v kabině svého auta (do kterého nějakým podivným způsobem vtéká voda ze sraženého hydrantu pod ním). Kamenem úrazu je slabý scénář, který sice operuje s několika zajímavými motivy (nadšení i obavy z komputerizace, schizofrenický Superman), ale postrádá silný příběh plný emotivních momentů, jakým disponovaly oba předchozí díly. Místo toho je pojednán jako trapná taškařice, opírající se o one man show Richarda Pryora, který se ne náhodou dělí s Christopherem Reevem o místo na filmovém plakátě – stráví totiž na plátně zhruba stejně tolik času. Nedotaženost scénáře lze krásně ilustrovat na Clarkově/Supermanově romanci s Lanou Lang. Ačkoliv nápad nechat nový (super)hrdinův milostný objekt zahořet (narozdíl od Lois) pro Clarka a ne pro Supermana je osvěžující, vyvrcholení romantické linie se s předchozími díly, kde Superman kvůli Lois vrátil čas či se zbavil svých superschopností nedá srovnávat. Ještě hůře je na tom postava ústředního padoucha, který je pouze převlečeným Lexem Luthorem (další aristokraticky povýšený, ale ani zdaleka ne tak vtipný a charizmatický megaloman s komickým poskokem a bimbem), nemluvě o tom, že Robert Vaughn nesahá Gene Hackmanovi ani po kotníky. Vrátím-li se k filmu, pořádné obrátky nabere až ve druhé polovině, kdy se Superman pod vlivem syntetického kryptonitu stane „zlým“, vyvede pár zlomyslných skopičin, následně se efektně porve sám se sebou na vrakovišti a zlikviduje padoušský tým. Škoda jen, že je finále u superpočítače komiksově hloupoučké a naivní jako Kačenka Langerová z VyVolených. Kdo tenhle scénář poslal do výroby... ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Vtipné gagy v Supermanovi? Tak tohle mi vůbec nesedlo, jako hlavní postava mi navíc přišel Gus a ještě mi bylo dost divné, jak se z totálního flákače stane doslova přes noc počítačový génius. Jinak zlomyslný Superman byl zajímavý nápad a milé zpestření byla Websterova chytrá přítelkyně, tvářící se jako bezduchá husa . ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Po prvních dvou dílech si člověk mohl říct, že někteří lidé v Hollywoodu vědí, co dělají a využívají toho chlapíka v barevném obleku, jak nejlíp umí. Opak se stal pravdou a ze slušně rozjeté série se stala naprostá fraška, která se možná snažila být tak popkulturní až to zahnala do extrému, z kterého není návratu. Jako komedie je to alespoň v několika místech funkční, jako vážný film o muži z oceli opravdu jen výsměch. ()

hudryhudry 

všechny recenze uživatele

Myslím si, že před tím, než se autoři v 80. letech pustili do třetího pokračování příběhů slavného superhrdiny, měli se zamyslet nad tím, co tvoří Supermana Supermanem a co je vlastně základ komiksu s tímto slavným hrdinou. Kdyby se podívali na starší díly Supermana, určitě by neviděli žádnou prazvláštní nepovedenou komedii s hloupou loutkou v červeném plášti v hlavní roli ani rádoby vtipným černochem, jehož part by lépe zahrál kdejaký amatérský herec. Natočili film, který se naží neustále rozesmívat diváka těmi nejnešťastnějšími způsoby, lauero - hardyovskými vtipy, které se prosadily snad jen v 30. letech nebo v Tom a Jerryovi. Richard Pryor jde po ulici, narazí do sloupu, prostor pro smích, mim uklouzne na kuličkách, prostor pro smích, a takto bych mohl pokračovat do aleluja. Scénář je velmi slabý, špatný a hloupý, Chris už si nás jako Superman nezíská a spíš mu přejeme ve chvílích, kdy se svým druhým já vše ničí, neboť mu tato role padne daleko lépe. Triky už také nepůsobí tak kouzelně, i když pár dobrých nápadů (hra na sestrřelení Supermana) film má. Bohužel, Supermana rychleji než nejkoncentrovanější kryptonit položil na lopatky stupidní scénář i špatné výkony jeho hereckých kolegů a nebýt toho, že mám pro něj slabost, nebylo by to více než za 2* ()

swed 

všechny recenze uživatele

I když třetí pokračování "pana dokonalého“ v mnohém připomíná epizodku z některého seriálu (odstavení Lois na dovolenou, kreace R. Priora…), nelze mu upřít (zvláště v první polovině) jistou atraktivnost a vyváženost tempa - film mě ani moc nenudil. V některých chvílích sice působí jako nechtěná parodie, z dnešního pohledu ale právě toto Superman je. Překousnete-li naivitu a možná až jistou televiznost snímku, budete se celkem bavit. 6/10 ()

Galerie (62)

Zajímavosti (24)

  • Diváci Reevea k jeho smůle zařadili do škatulky herce jedné postavy. V osmdesátých letech se proto snažil uspět ve filmech různých jiných žánrů. Když tyto pokusy z velké většiny skončily neúspěchem, Reeve se nechal přemluvit k účasti ve čtvrtém pokračování, jež bylo velkým propadákem. (WolfR)

Související novinky

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (více)

Reklama

Reklama