Halloween 4: Návrat Michaela Myerse

• USA Halloween 4: The Return of Michael Myers (více)

Je 10 let po otřesný událostech v Haddonfieldu. A Michael je pod dozorem nemocnice (celý spálený z Halloweenu II), odvážen v komátu, do nemocnice s vyšší ostrahou, ale cestou... V Haddonfieldu zbyla z jeho rodiny pouze jedna osoba, a to malá Jamie - neteř Michaela Myerse. Po nehodě sanitky, která Myerse převážela, se na plátno vrací ostřílený veterán Dr. Loomis (Donald Pleasence), který nehce aby se neteř setkala s nožem svého strýce. A tak začíná tichý a krvavý boj s typickou hudbou, ale s velmi netypickým koncem. Film dostal 2 studenské ocenění a řadí se mezi klasické vyvraždovačky 80. let. (Empire)

PKD

Supr!!! Po 1+2, jednoznačně nejlepší zářez do této právem slavné série. Parádní úvodní titulky a hudba od, po jistou dobu, častého spolupracovníka Johna Carpentera, která zde rozhodně nedělá této frančíze ostudu a nekopíruje jen otrocky staré známé Carpenterovy motivy ale přidává i něco svého. Palec nahoru pane Howarthe. Absolutní záhul jest ovšem závěr, který pak 5, totálně pohřbila.:-/ ()

iolaos

paradni slasher ve vsech smerech.. a nazorna ukazka komplexu hodnocení uzivatelu nehodnoticich kvalitu, ale kvantitu pokracovani. Jmenovat se to jinak, jsme samozdrejme v cervenych cislech. Vyborne tempo, pocta carpentrove neskutecne hudbe a michael zese reze krky ve velkem stylu. Ta holcicka to zahrala mistrovsky. poctive ctyri hvezdy 8,5/10 ()

blackrain

Návrat to opravdu je a pořádný. Michael se vrátil v plné polní. Je z něho cítít ten samý chlad jako v prvních dílech. Příběh v podstatě kopíruje první díl. Už nám tu bohužel nehraje Jemie Lee Curtis, která beze sporu kralovala první dvěma dílům. ()

kaylin

„Haloween 4: Návrat Michaela Myerse“ je dobrý slasher a přece jen celkem úspěšně navazuje na začátek série. Od tohohle se dalo ještě odpíchnout k celkem dobrým filmům, ale uvidíme. Trochu už se zdá, že téma Michaela Myerse je vyčerpané a on už moc nemá, koho by vraždil a jak jinak by diváky zaujal. Nadále se však ukazuje, že s dobrými postavami je možné natočit dobrý slasher i potřetí. ()

Gorehound

Jeden z najlepších 80s slasherov, ktorý si číslicu 4 v názve vôbec nevšíma a nedochádza mu dych, práve naopak. Úžasná jesenná halloweenska atmosféra, skvelé naháňačky a perfektná Danielle Harris v hlavnej úlohe, ako jedna z naj detských herečiek v horrorovom filme vôbec. Čerešňou na torte je tu mrazivý záver. Jednoducho ak máte 80s horrory pod kožou, tento vás nesklame. ()

K.I.N.G.

V sérii Halloween se na logiku nikdy moc nebral ohled. Tvůrci chtěli hlavně děsit a lekat diváky, ale dát si dohromady 1 a 1, na tom jim prostě nezáleželo. Tento díl jsem viděl jako ten úplně poslední z celé série a můžu říct, že si tu zapřeháněli jako v žádném jiném. Michael Myers by už musel umět i cestovat prostorem a číst myšlenky na to, aby zvládl být všude dřív, než jeho potencionální oběti. No v rámci celého snímku je to velmi málo na to, aby mi to zkazilo výsledný skvělý dojem z jinak dobře odvedené filmařiny, ale na druhou stranu dost velký problém na to, aby tento film díky tomu u mě ztratil jednu hvězdu, protože čeho je moc, toho je příliš. I tak 3. nejlepší díl z celé série po perfektní jedničce a H20. ()

salalala

Co si budeme povídat, tohle je nastavovaná kaše. Atmosféra prvních dvou dílů je pryč, nápaditost jakbysmet a nastupuje prostě klasický slasher se vším všudy. Moc se mi nelíbilo, že tu z Michaela udělali nadčlověka, to k němu nějak nejde. To, že se hýbe pomaleji, ale vždy je před svou obětí, tu už bylo řečeno několikrát. Je tam prostě hodně klasických hororových klišé a nelogičností, na druhou stranu si to na nic nehraje. Nebylo to úplně hloupé a uteklo to, jinak je to takové nemastné neslané. Pleasence už podle mě moc přehrává a nějak už se mi ten jeho charakter nelíbí. Fajn byla taky hudba a místy kamera, jinak ale nic moc. 50% ()

CageDepp

Asi se ze mě stává fanda Halloweenu. Ten konec mě překvapil a proto po chvilce rozmýšlení jsem se rozhod pro plný počet hvězd. Hlavně, že u prvního dílů mám napsáno, že budu přísný v hodnocení. Zatim teda přesný opak. ()

JohnMiller

Tak na moje prekvapenie sa prvý, z mnohých, návratov Michaela Myersa celkom vydaril. Ide o klasický osem-desiatkový slasher ktorý sa nehrá na nič iné. Presne podľa šablóny to, čo mám na tomto starom žánri rád. Síce nič na viac, no po minulej časti je to ozaj zmŕtvychvstanie. Michael Myers sa po desiatich rokoch dostáva z liečebne a v momente si to namieri do Haddonfieldu. Rozhodne sa zabiť dcéru svojej nenávidenej sestry (z prvej a druhej časti), no tá sa tu neobjavila. Nečudujem sa, že Jamie Lee Curtis si tu nezahrala, toto už nie je Carpenter na vrchole. No pri tejto časti som sa aj tak náramne bavil. ()

Trevor

Tendencia upadania kvality hororových sérií, čo sa týka deja,napätia,hereckých výkonov a "uveriteľnosti" sa nevyhla ani legenárnemu Halloweenu. A ak k tomu divák priráta až neskutočné faily v logickom uvažovaní (ak si je doktor istý, že MM ide po Jamie tak logickým krokom by bolo odviesť ju z mesta a ochrániť jeho obyvateľov) tak to je jasné, že jeho filmový zážitok nebude zvlásť oslnivý. Ale, v porovnaní s celým radom iných hororových sérií sa tretie pokračovanie Halloweenu (Halloween III bez MM za pokračovanie nepovažuje hádam nik) celkom vydarilo, prinieslo trochu napätia a prekvapenia v závere. Celkovo hororový nadpriemer, 65%. ()

BoredSeal

Halloween 4 považuju za možná nejvíc povedené pokračování. Do hry se vrací snaha o atmosféru a pravidla jedničky, tvůrci ignorují keltský blábol načatý ve dvojce a zpátky je Dr. Loomis, kterému Donald Pleasence dává zdařilý charakterní vývoj a dělá z něho jasně druhou nejzajímavější postavu série po Myersovi. K tomu je tu nová příbuzná Jamie a její nevlastní rodina. Příjemný zážitek bez rouhání. ()

balba

Opět velmi slabé pokračování , které nezachrání ani několik dobře udělaných děsivých scén.Ale je stokrát lepší než třetí díl. ()

Martin741

Stvrte pokracovanie hororovej serie Halloween sa dockalo roku vzniku az 1988. A konecne ide o nadpriemernu hororovu jazdu. Michael Myers je desivy, jeho maska tiez, Donald Pleasence je v plnej forme, strasidelna atmosfera jednicky sa uz sice nikdy nezopakovala, ale je tu pritomna, a je opat drsna a brutalna. Reziser Dwight H. Little sa rezii rozumie, a nie je za lamu ako bol Tommy Lee Wallace v trojke. Klasicka a stale slusna hororova jazda. 76 % ()

Wiikii

Michaela Meyerse měli nechat zemřít ve druhém díle, protože tohle byl opravdu výsměch a to nejen po scénáristické stránce, ale také po stránce hudební, herecké a kamera také nestála za moc. Jediné co stálo za to, byl závěr filmu, díky kterému se utvořil nový krok pro pokračování. .... HODNOCENÍ: 45% (2*) ()

Vyhy

Když pomineme nesmrtelnost Michaela, tak hodnotím čtyřku jako nejlepší po samotném prvním díle. Přesto se tu našlo několik hluchých míst a hlavně uprostřed to prostě drhlo. ()

Mefistofelle

Od prvního a druhého dílu (o třetím nemluvím, to NENÍ Halloween, ale příšerná ptákovina) došlo k jistému zhoršení co se kvality série týče. Michael Myers je sice i po 10 letech v kómatu docela ve formě (ten chlap má neuvěřitelnou výdrž), ale ta atmosféra, kterou měly předchozí dva díly, už se poněkud vytrácí. Ještě, že je tu aspoň ten Donald Pleasence... Vraždy jsou tak akorát zábavné, herci nejsou nejhorší a atmosféra tam je místy docela dobrá, ale už to zkrátka není ono, něco (a sama ani nevím přesně co) tomu chybí. Jako pokračování série to ovšem špatné rozhodně není a myslím, že ostudu dělají spíš jiné díly. Jako klasická vyvražďovačka a la osmdesátky to zkrátka funguje dobře a nudit se nebudete. ()

dubinak

Přijde mi, že už to celkově všechno přestává fungovat. Pomalu žádná akce, malá trocha napětí a jak už tady bylo nesčetněkrát zmíněno; navázání na druhý díl ( třetí díl pokládám spíše za takový nepovedený joke) prostě nefunguje. Konečná scéna mé hodnocení nezvýší a Mikeova smrtelnost už je vážně jen o pochybách. ()

darm

Čtvrtý díl Halloweenu je společně s pátým a šestým takovým dosti opomíjeným dílem a za nástupce druhého dílu se považuje vlastně až sedmý díl H2O. Narozdíl od pětky a šestky je ale toto pokračování více než dobrou částí série. Michael se na začátku filmu probudí v sanitce z komatu při převozu do nějakého zařízení s vyšší ostrahou a vyráží za svou neteří, dcerou Laurie, která je ovšem v dílech 7 a 8 už opomíjena. Celý film provází solidní atmosféra a opravdu jsem se místy hodně bál a nemohl sundat oči z obrazovky. Jediné co mě trošku zaráží je to, že Michael se svou pomalou chůzí se přemisťuje z místa na místo neuvěřitelně rychle, že to ani není možné. A stále tu máme Donalda Pleasence v roli Dr. Loomise, jeho účast rozhodně potěší. ()