Mandalorian

• USA The Mandalorian (více)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvůrci:

Jon Favreau

Série(3) / Epizody(24)

Sharlay

Čus pičus, já su Mando jak sviňa! To znamená, že všem úplně v poho nakopu koule. Přišel za mnou Jon Favreau, kterej si myslí, že je Jon Snow, ale jen z nachcanýho Michaela Baye tahá rozumy, jak pateticky kurvit cokoliv, co má potenciál bejt dobrý. Že prej mám ksicht úplně jako Oberyn z "Trůnů" a jako agent Peňa z Narcos — takže v novým SW seriálu budu hustej a mařenkám se bude ustříkávat do bombarďáků úplně stejně jako 11letejm retardům, pro který je to dělaný. Ale protože "chceme bejt zajímavý", můj ksicht se tam vůbec neobjeví a všechny scény (akční, "romantický", dramatický a další) tak za mě zastane plastová kukaň slepená ze dvou zadních světel od superba. Budu střílet jak Eastwood, jenže líp. Budu se starat o mimčo jako svobodnej otec, takže líp. To děcko budete všichni znát, ale budete o něm vědět piču, jako třeba kde se vzal a tak dále — this is the way. Musím se jít vysrat — this is the way. Zaplať si Disney+ a už nikdy nebudeš muset používat brain — this is the way. Nějakej Jim Morrison prej kdysi zpíval "This is the end", tak to upravíme a budem úplně invenční a cool. Se zbytkem se nebudeme nijak srát. Prostě natočíme 8 dílů čehosi, kde o hovno půjde, kde bude fuk, kdo co proč dělá — jenom všude musí bejt nějaká kundózní akční scéna plná pičovin, to musí být (this is the fucking way)!!! Záporákem bude starej dědek, protože no problem bitch. A pak bude v posledním díle záporák úplně někdo totálně jinej, protože no problem bitch. Třeba negr! No jasně, negr! A co za negra by to mohlo bejt? Hele, Jone, vzpomínáš v Breaking Bad na toho negra, jak prodával ty smažený kuřata a drogy? Že ne? Že když to není Iron Man nebo Spiderman, tak na to nekoukáš? Hmm... jsem Oberyn a můj ksicht tomu dělá fazónu, takže toho negra tam chci. Jo a taky nějakou buchtu. Kozy nejsou důležitý, i vona tam bude furt dokola jenom střílet, takže velký (všechno velký, velkýýýýý) kvéry ty kozy budou zakrejvat, aspoň ušetříme na rozpočtu a ty prachy pak vlepíme na ještě jednu akční bezobsažnou pičovinu, třeba ve třetím díle, tam jsem ve scénáři napočítal nějak moc dialogů, tak jich pět nebo deset škrtnem a hodíme tam výbuch něčeho... Anebo ne, hodíme tam další úsměv toho zelenýho zmrda. Proč mu říkám zmrd? No ještě jsme ho nepojmenovali a ani jsme si neujasnili, co tam vlastně bude dělat a proč, tak zjednodušeně říkám zmrd... Já vůbec všechno zjednodušuju. Mám v piči celej kolotoč... ()

alchac

Inu, assasíni jsou v kurzu, pročež Disneyovští řitíři řádu Židáj servírují něco ve stylu „Kterak plechový Džon Dick preferující namísto štěňat pistáciový Jogurt potkal Hvězdné Války.“ Čili základní výtka vůči charakteru hrdiny silně nekompatibilnímu s jeho profesí viz mé zvratky k prvním dvěma dílům Nýjovy assasínující série. V tomhle dortu pejska a kočičky bylo snad všechno – od jedné populární assasíní videohry přes kung fu filmy, špagety westerny, Sedm statečných až po Terminátora (jsem jen čekal, zda IG zahučí do lávy se vztyčeným palcem). A přestože scénáristé pytlačili opravdu velmi pilně a díly jsou tak krátké, že u nich jeden nestačí ani usnout, tak nejpozději od začátku druhé půlky naprosto nedokázali zakrýt, jak moc je to vlastně celé o hovnu, neb postavy, atmosféra, děj = 0, futrování plytkým patosem naopak na úrovni Japonců, deus ex machina maká snad ještě víc než v Epizdodě VIII (naopak patologika některých situací i některé "skvosty" zmíněného kusu (jako např. gravitační bombardování ve stavu beztíže) výrazně přebíjí) a celé dílko si společně s hlavním hrdinou vesele štráduje odnikud nikam, aby prostě v jeden moment zčista jasna zahučelo až po pás do závěrečné parodie na atmosferickou akci. Já sice chápu, že když už největší kurvitelé dobrého vkusu v dějinách kinematografie Žoržovi vysolili za jeho Gaylaxii moc a moc dalekokot takový prachy, tak dolary prostě musí proudit, ale toto byl seriálový ekvivalent ruské matrjošky zakoupené v Celetné. Tedy, přinejlepším... A k mému zděšení to zjevně stačí. ()

sir-dave

Baby Yoda je nejroztomilejší mimozemské dítě. Ihned plyšák a merch. Příjemné překvapení. Především počáteční a závěrečné díly mají napětí, akci. Celou dobu je to protkáno neznámem. Ať už identitou Mandaloriana, Baby Yodou a dalšími informacemi. které budou snad postupně odhalovány. Škoda dvou "odchodů" sympatických postav. (hodnocení za 1. - 3. sérii) ()

dr.fish

Když budu chtít tenhle žánr, pustím si Firefly, která má koule a šmrnc. Mandalorian umí bohužel jen to ušaté okaté štěňátko, kterým dojímá pamětníky Starwars.  Mám pocit, že lidé už zapomněli jak má vypadat dobrý film. Seriály jsou hrozné vyčpěliny, poslední dobou. ()

Motinski

Mandalorian je darček pre fanúšikov. V rámci možnosti epický, v prvom rade ale komorný a zameraný na postavy. Využívajúci Star Wars svet na plno a čo sa týka vykreslenia prostredia po páde Imperia bezchybný. Každá epizóda funguje nezávislé od seba a ajkeď sa striedajú silnejšie momenty so slabšími tak si seriál nesmierne užívam. Postupne spoznávame aj veľa už známych postáv, na seriál tu máme výnimočné dobré efekty, výpravu a pomaly sa z toho stáva jedna z mojích obľúbených záležitosti. Baby Yoda je cool, Mando je frajer a som rád že niečo takéto vzniklo.1. séria  7/10   2.séria 9/10  3.séria 8/10 ()

Cedr

Takto poctivý western v atraktivním Star Wars prostředí s minimalistickou zápletkou je po posledních... devíti? Filmech tak neuvěřitelně svěží, že pár slabších epizod lze snadno prominout. ()

kjakob

Po zpatlaných epizodách 7-9 přišlo něco, v co jsem už nedoufal. Značka zachráněna! Mandalorian je díky všudypřítomnému pomrkávání na první a druhou trilogii, skvělému aranžmá do space westernu a sympatické hlavní dvojce těmi vytouženými Star Wars, na které jsme tak dlouho čekali. Seriál má všechno, co si jen fanoušek značky může přát, a díkybohu to působí velmi dotaženě, až bych se nebál říct promyšleně. Stačí jednoduchý koncept a nemusí se vymýšlet složité dějové zvraty, nečekaně zabíjet záporáci a vůbec to všechno svinstvo co jsme museli strpět, než to někdo v Disney pochopil a vzal k válu lidi, co mají SW opravdu rádi. ()

Remivsremi

Seriál vám nenabídne kdovíjak propracovaný děj, většinou se jedná o úkoly typu dones tři kytky a já ti řeknu co dál nebo ať se Mando rozhodne jít kamkoliv, někdo na něj šije boudu a on se ze všeho bude muset probít. Síla seriál tkví jinde. Tvůrci umí pracovat s universem SW. Dodají vám momenty a zejména postavy, které chcete vidět a ani jste to nevěděli. Pedro Pascal umí hrát pouhým hlasem bravurně, Baby Yoda je pro Disney trefou do černého, Jon Favreau znovu potvrzuje svou auru bezchybného a spolehlivého startovače a my všichni hledíme na zásadní prvek nově rodící seriálové smrště, která v následujících letech přijde. Pokud se budou držet podobného plánu, přijde velký úspěch a plusko poroste do stratosféry. ()

andriy

Poslední tři skvělé díly vytáhly trochu uvadající seriál zpět na solidních 80 %. Jen je mi líto rodičů vřískajících dětí, které letos pod stromečkem nenašly plyšáka Baby Yody. ()

Mrkvič

1. série je skvělý vstup do seriálového světa Star wars. Ano, hlavně díky malému Joudovi, ale i další postavy byly fajn. GI nebo padlá Stormtrooperka byly velmi vděčné postavy. Několik silných momentů a trochu vtipu. K plné spokojenosti ale chybí více provázaností se známým světem nebo kontinuální příběh. 2. série Kde jsem končil výtkou první serie, tam začnu druhou. Provázání tak fantastické, že bych poslednímu dílu dal nejraději 10 hvězdiček! Zažité postavy. Když už se objeví nějaká nová, je to Michael Biehn! V posledním díle má i záporák Gideon švih a šmrnc. Ale ještě jednou to provázání. Opravdu se dá věřit, že pro fanoušky scifi a světa star wars tuplem jde o seriál roku nebo spíš desetiletí. 3. série je zatím rozhodně nejslabší. Několik zbytečných dílů, ani jednou není vidět ksicht hlavní postavy, i když už se ani moc nedá říct, že by šlo o hlavní postavu. Roli převzala Bo-Katan. Té aspoň bylo vidět do obličeje. Nakonec tak jen jedna opravdu dobrá epizoda (předposlední). A i u té jsem původně usnul, protože začátek se všema omaskovanýma postava mě fakt nebaví. Ani Grogu už tolik prostoru nemá. ()

DaUr

1. série - 80 %, 2. série - 85 %, 3. série - 75 %. Žádné velké zklamání se ve 3. sérii nekonalo, nicméně ve srovnání s předchozím Andorem mnohem víc vynikla průměrnost většiny epizod, z nichž většinu si člověk po třech dnech nepamatuje, nebo donekonečna se opakující dějové oblouky. ()

LUKICKK

Oproti novým Star Wars filmům o hodně lepší. SW by se asi měl momentálně držet seriálů, dokud jim nedojde jak dělat filmy, aby byly zase legendární jako jeho předchůdci. Je cool, že víceméně vůbec nevidíme hlavního hrdinu, jelikož má pořád masku a i přesto jde o perfektní herectví, o to víc je to herectví dobře odvedené. Baby Yoda je nejvíc roztomilá věc na světě, teda až po kočkách a jsem rád, že je napadlo něco takového udělat, je to hrozně udělaný napojení na Jedi v tomhle seriálu, jelikož Jediové jsou podle mě jedna z nejoblíbenějších věcí v SW univerzu. ()

Gar-mogoth

Být tohle součást Klonových válek, Povstalců nebo nového Star Wars animáku, jásám. Tvůrcům ale jaksi nedošlo, že už netočí primárně pro děti a že se z materiálu na jeden celovečerák 8 epizod dělá špatně. Nebo snad šlo o příběh (včetně designu jednotlivých úrovní a dialogů) nerealizované videohry? Levelování, sidequesty kvůli nabírání pomocníků do finální bitvy, všechno tam bylo. Svět Star Wars je naštěstí dostatečně zajímavý a potenciál velký na to, abych se i na druhou řadu podíval, ale bude to chtít přidat na příběhu, ubrat na trapnostech a cool scénách jen na efekt nebo na seriál definitivně koukat optikou dítěte. Pokud je na celém první řadě nejzapamatovatelnější parodická scénka se dvěma imperiály, je něco moc moc špatně. ()

noriaki

Mandalorian je perfektním důkazem že fanoušky Star Wars je lehké potěšit. Seriál je ve všem průměr. Epizody nejsou nijak strhující, atmosféra prakticky neexistuje ani herecky to není žádná sláva. Přesto jsem spokojený a nejsem výjimka. Disney má luxusní pozici. Stačí napsat děj který dává smysl, vytvořit uvěřitelné charaktery a pro větší efekt přidat nějaký gimmick. O zbytek se postará kouzlo předaleké galaxie. O to smutnější je pak dojem z epizod VII a VIII, které nesplnily ani tyhle minimální požadavky. Osm epizod nadšení z funkčního a uceleného vyprávění vydrží, ovšem obávám se, že pro další sezónu bude muset Disney přijít s něčím epičtějším, nebo hlubším. ()

ywo666

No tak 88% je trochu silna kava. Serial je dobry. Kopec akcie. Preskakuje medzi space operou a nejakym sci fi westernom. Pribeh ok. Herci velmi fajn. Pedro Pascal je serialovy boh. Mat na konte Narcos, GoT, Last of us a Manda je ultimatne. Skoda, ze sa Gina ukazala ako uplna truba, co ma nasrate v hlave. Kym ju vyhodili bola solidny bonus. Vizual je paradny. Realne prva kino liga. Kopec pomrkavania star wars fanusikov. Inak celkom by som to ako Rko. A skoda je to niekedy prilis jednoduche. Obcas dokonca vyslovene hlupe. Ale tu nesli zbierat body psychologicku dramu. Tak 80% si to zasluzi. ()

hroubek

S01 - Nemůžu říci, že by to bylo vyloženě špatné a nebo nekoukatelné, ale žádný zázrak to taky není. Seriál má několik problému, které bych byl ochotný akceptovat(délka dílů, nezajímavý záporák, obyčejný vizuál což jsem u seriálu ze světa Star Wars nečekal), přesto nedokážu přijmout ten obyčejný a místy nudný příběh. Většina epizod má 10 dobrých minut na 20 minut nudy. A několikrát jsem si říkal, že fan filmy kterých je na YouTube mraky vypadají daleko lépe a jsou i po příběhové stránce zajímavější. A tohle je prostě špatně. K čemu mě je, že je hlavní hrdina cool, Baby Yoda skvělý a další postavy celkem sympatický, když mě jejich příběhy nedokáží vtáhnout, zasáhnout a být něčím o trochu více. První díl je fajn, třetí má slušnou koncovku, a od šesté epizody do osmé to šlape výrazně lépe. Přesto jako celek působí seriál prázdně a rozhodně nenaplňuje očekávání jedné z největší seriálových událostí roku. 6-7/10 S02 - Velké a velmi příjemné překvapení. Beze srandy. První řada měla pár slušných momentů, ale jako celek mě dost zklamala. Od druhé řady jsem čekal skoro to samé. A jsem moc rád, že jsem se spletl. Je zde vidět velký kvalitativní posunu a hlavně příběhové směřování. Jon Favreau a Dave Filoni vtiskli příběhu a vyprávění řád a dokázali, že jsou opravdovými fanoušky, kteří moc dobře vědí, co fanoušci chtějí. Ať už jde o camea, odkazy nebo respekt k samotnému světu Star Wars. Díky tomu je Mandalorian ve své druhé řadě úplně jiný seriál. O mnoho lépe fungují postavy, emoce a i samotná gradace příběhu. I po vizuální stránce to vypadá velkolepěji a je to velmi znát na akčních scénách, u kterých jsem si říkal, že vypadají opravdu velmi dobře. A oni opravdu velkolepé svým způsobem jsou. Moc mě potěšilo, že i samotné postavy prošli nějakým vývojem a nebylo to na sílu a působí to přirozeně. Nechci tvrdit, že je to bezchybné, a že se mi všechno na seriálu líbilo. Pořád tam jsou dost velké rezervy. Nicméně „tohle je cesta“, kterou když všechny seriály od Disney+ půjdou, tak jako diváci budeme spokojený. Fanservis, kvalitní příběh, gradace a v neposlední řadě samotná láska k danému tématu. Jsem dost spokojený a některé momenty bych si z fleku pustil znovu. A to je věc, o které jsem po první řadě vůbec neuvažoval. 8,5-9/10 S03 - Zklamání. Tvůrci Jon Favreau a Dan Filoni jsou velký fanoušci Star Wars a chápou, co Star Wars jsou. Star Wars jsou pohádky, ve fantasy/sci-fi prostředí. A to nám taky Favreau a Filoni chtějí dát. Pohádky, kde je vše přesně definované a jede se na jistotu. Vyhovuje to tvůrcům, vyhovuje to Myšákovi, a vyhovuje to spoustě divákům. Divákům, kterým stačí ke spokojenosti Mando, Grogu a sto padesát skrytých odkazů na věci z knížek, filmů a jiných seriálů. Filoni a Favreau to ve své podstatě myslí velmi dobře, a je vidět, že látku milují a chtějí jí navrátit respekt. Navíc to chtějí odkazy hezky propojit, aby seriály a filmy byly provázanější, než kdy dříve. Já osobně si za tohle tvůrců hodně vážím a respektuji je, ale nebudu kvůli tomu tvrdit, že je třetí řada Mandaloriana dobrá, protože není. Půlka řady je obyčejná, nudná a přinejlepším průměrná. Čert vem logiku, uspěchanost a další věci. Ty díly jsou prázdné, a to že se tam pak něco na pár minut děje, aby se neřeklo výsledný dojem nezachrání. Naštěstí ta jiná půlka je fakt dobrá, má spád, akci a skvěle napsanou a zahranou Bo-Katan Kryze. Kdyby tady Bo-Katan nebyla, tak je celá tahle řad úplně o ničem. Možná jsem na seriál hodně přísný, ale prostě chci trochu více. Neříkám, že musím dostat dospělou podívanou jakou byl Andor, ale rád bych dostal více kvalitních dílů, na které do pár hodin nezapomenu. Filoni a Favreau na to mají, jen nesmí jet na jistotu a musí zkusit být lehce odvážný. 6/10 () (méně) (více)

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu