Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

Egito

Další ze série kde hraje Margot Robbie jako Harley Quinn, ukázka toho jak se srovnává z rozchodem s Jokerem. Film mě bavil, bylo tam pár vtipů i rvaček jako v každém filmu od DC, ale není to přímo ono, Harley je bez Jokera prostě samostatná jako padouch a to není úplně dobře. Film hodnotím sice dobře, ale Joker tam prostě chybí. ()

AdelleR

Harley Quinn je borka, co si budem. Už jen kvůli ní mi bylo jasné, že to bude sranda, a taky že byla. Jo, asi by mi nevadilo, kdyby to bylo o něco málo kratší, ale bavila jsem se, voice-over mi tu ani nevadil a v tomto případě mě ani neštvalo skákání v čase, co se týče děje. Nebyla to blbost, jaké jsem se obávala, když prvně vyšel trailer, naopak jsem si tu hoďku a půl užila a umím si představit, že se na to někdy v budoucnu podívám znovu. Viděno s českým dabingem, ten tu taky nebyl špatný. ()

Paulie2

Těsně mezi 2 a 3*. Nějak ani nevím, co k filmu říct, neurazil ani nenadchl. Ztráta času to není, jako oddechovka to docela ujde. Casting a postavy mi tam úplně neseděly. a příběh žádná sláva. Akce ušla. Harley Quinn je zajímavější v Suicide Squad, tady mi přišla otravná a vizuálně nezajímavá. ()

Mukade

Niečo málo bolo za 4-5**, napr. keď prišla o sendvič, tak tie dve sekundy, ale zvyšok? Nech inhabitanti blázninca to vysoko hodnotia, ja ale tomu dávam 1*. ............. Bitkárske scény Harley sú smiešne lebo NE-uveriteľné - každí debil je už kung-fu majster?! (+ vidno že nemá kondičku - svalovú silu na úder čo by stál za to. Mala trénovať tak ako Brie na Capa Marvela, leňoch Robie) .................. wiki: "...worldwide grossed total of $201.9 million. According to Variety, the film needed to gross $250–300 million worldwide to break even. " Ha, to som rád..  .....................  .......... Asi všetci muži dojedného sú tam zobrazení ako hovadá = man-hater movie. .................. Finálna "megabitka" trápna... .................. Mierne sympatické postavy (z bandy hrdiniek): speváčka, vreckárka a ako-tak aj Harley, Huntress je na rozmedzí, nesympatická - policajtka, naprosto. ()

Holly_Molly

Fajnová, akční, vtipná jednohubka. Girl power v plný síle, plný hlášek a s výbornym Mcgregorem jakožto krotitelem rozhněvaných žen. Nic co by stálo za opakovaný shlédnutí, ale zábava to je a kdo nedostane chuť na vaječnej sendvič je hoden obdivu. ;-P ()

Thalin

Když je špatný a nudný scénář, tak to nezachrání ani spousta barviček a Margot v roli Harley. Ta jí sice sedne jak prdel na hrnec, ale musí k tomu mít tak ucházející dialogy a filmový děj. Což tady neměla. ()

Gelaos

Čekal jsem "jen" béčkovou přímočarou záměrně over the top akční blbůstku s barevňoučkou přepálenou stylizací a nadupaným soundtrackem. A přesně to jsem dostal. Je pravda, že bez Margot Robbie by film byl poloviční, ostatní postavy jsou herecky i scénaristicky slabé, výjimkou je roztomile teatrální McGregor. Fňukání o "přílišném feminismu" jsou padlé na hlavu, buďme naopak rádi, že se konečně začínají točit i komiksovky, kde ženy nejsou jen na ozdobu. Birds of Prey je zkrátka taškařice, kterou nemá smysl brát moc vážně a která, pochopitelně, ne každému sedne. ()

babuška

i když je to vyloženě emancipovaný a založený na silnejch babách, tak mně se to líbilo a margotku mám rád už od mala chachá, né já se nenudil,4/75% ()

Vampiroza

Charlieho andílci od DC. Zajímavě super pitomý film s božím soundtrackem a zábavnými postavami. Prostě popcornovka, která baví. Za týden jdu znovu. ()

Destheras

Jedna hvězna za Harley a to ještě přehánim... žádnej děj nevyužitej potenciál a bože jak moc mě sraly postavy je až neuvěřitelný. 70% rozhodně neodpovídá realitě ()

TheFilmThief

Pokus o kapitána Sparrowa, Deadpoola a Johna Wicka v jednom ženském těle. Což je škoda, protože Harley Quin má vlastní osobnost, jejíž velkou část tvoří zbožňování Jokera. Když Joker zmizel ze hry, mohla se Harley plně projevit jako nezávislá žena, jejíž osobnost tvoří slavní mužští protagonisté z jiných filmů. Film se hodně snaží o co největší feministické poselství: Chraňte si "girly's" . Margot Robbie byla asi jediná, kdo tu odvedl nějakou práci. A aspoň jí oblíkli, nevkusné kalhotky vyměnila za kratičké šortky a některé její kostýmy byly opravdu originální. Ostatní hrdinky byly... jen byly, s vyjímkou Huntress, která měla aspoň svou dějovou linku s vlasním origin a něčeho, čeho chtěla dosáhnout. Black mask byl pravý padouch, neměl žádné vznešené cíle ani hezké vlastnosti. Retrospektivní vyprávění bylo mimo mísu a jen zoufale mlžilo, aby film vypadal více cool. Film ve výsledku působí jako barevný, třpytivý bordel z flitrů a zlámaných kostí. Podle mě se jedná o poněkud špatně odvedenou práci, která více sází na vnější vzhled. ()

gegon10

Skvělá jízda od začátku až do konce. Výborná hudba, skvělí herci, krásné prostředí, kostýmy atd. I přes nedostatky jako je skoro nijaký příběh, zbytečné flashbacky a nudného záporáka jsem si to opravdu užil a těším se na pokračovaní. 85% ()

Yuri_Boyka

Pri Birds of Prey je ako prvé potrebné zdôrazniť to, že Margot Robbie sa pre rolu Harley Quinn narodila. To už v podstate potvrdila v Suicide Squad. Nakoniec Harley Quinn je to najlepšie, čo Suicide Squad ponúkol (ok, aj Will Smith ako Deadshot celkom ušiel). Inak tomu nie je ani v prípade Birds of Prey a Margot na svojich ramenách nesie celý film. Ďalšie (anti)hrdinky - Huntress, Black Canary, Renee Montoya - sú charakterovo nevýrazné, čo je škoda. Pozitívnou stránkou sú však záporáci. Black Mask je vynikajúci, aj napriek tomu, že ide o pomerne generického záporného hrdinu. Ewan McGregor dal do tejto roly všetko a hravo tromfol aj Letovho Jokera (aj keď to zas také ťažké nie je). Rovnako skvelý je aj Victor Zsazs. Som veľmi rád, že táto postava dostala konečne viac priestoru aj na filmovom plátne. V čom film skutočne vyniká, a kvôli čomu stojí za to ho vidieť, je akcia. Scény, kde Harley spracováva nepriateľov baseballov pálkou sú jedna rozprávka. Zároveň ma však mrzí jej nevyužitý domáci miláčik - hyena Bruce. Tešil som sa ňu v akcii už od traileru, nakoniec sa však objavila len v pár scénach. Čo je ešte potrebné spomenúť je spôsob podania deja. Narátorom príbehu je tu samotná Harley Quinn. Tá ľubovoľne skáče medzi súčasnosťou a minulosťou, aby boli isté okolnosti lepšie objasnené. Ale žiaden strach, nie je to vôbec také chaotické a v deji by sa nikto nemal stratiť. Takže aby som to tak nejak zhrnul... Birds of Prey určite patrí k tým lepším snímkom z DC univerza. Je to príjemná R-ková akčná jazda s geniálnou hlavnou hrdinkou, ktorá dokáže byť b#tch aj cute zároveň. Na svoje by si mali prísť najmä fanúšikovia Deadpoola, pretože tieto filmy sú si v mnohých smeroch veľmi podobné. Hodnotenie: 8/10 ()

Rocknar

Birds of Prey je o stupienok lepšie (ne)zvládnutý ako Suicide squad, to však neznamená že je to dobrý film. Práve naopak. Z trailerov som očakával priemerný film, ktorý možno prekvapí, dočkal som sa ale sklamania a podpriemernosti. Ťahačom je samozrejme Harley Quinn v podaní Margot Robbie, ktorá film poníma miernym "deadpoolovským" štýlom a občas mierne búra (alebo skôr nakukuje) cez "fourth wall", čo k jej postave celkom sedí a dodáva filmu istý nadhľad, vďaka ktorému sa dá prepáčiť nejedna nelogickosť. Nerobí to však dosť dobre, alebo odvážne , aby sa dalo ospravedlniť všetko... A teraz postupný rozbor: -V globále je ale film plný trápneho humoru, z ktorého bude hotový fanúšik "Dámskeho Klubu" s Ivetou Malachovskou, ale určite nie niekto, kto zažil filmy ako Deadpool, Guardians of the Galaxy, či Thor 3. (ja som sa zasmial 2x za celý film). -Vedľajšie postavy sú necharizmatické (až na záporákov) a vôbec vám na nich nebude záležať -Vo filme je nejedna absolútna nelogickosť, aj keď ako som písal vyššie, niektoré sa dajú odpustiť, kvôli štýlu, akým bol film natočený. -Akcia dobrá a zaujímavá (napr scéna na policajnej stanici je skvelá), pokiaľ ju ťahá Harley Quinn sama. ALE! ako náhle ale na rad prichádzajú spoločné akčné scény hrdiniek, scéna sa mení na bojisko z filmov Buda Spencera a Terence Hilla, kde tlupa primitívnych neozbrojených svalovcov nabieha na ozbrojených (alebo len presilených) hrdinov po jednom, aby každý z nich dostal poriadnu bitku... -Scenár proste bieda... +Hudba +Kostýmy +Efekty +Harley Quinn +Výborný Ewan McGregor ako "Black Mask" +Kamera Celkovo: 45% ()

88.p.a.j.a

Od filmu jsem očekávala, že bude bláznivý, akční, melodický, plný barev... prostě ujetý. A to se mi také splnilo. Co se mi nelíbilo, bylo chaotické vyprávění. Neustále se vracelo do minulosti, aby se vysvětlila nadcházející událost. V tomhle je pro mě DC pořád pozadu za Marvelem, který ty filmy vyprávět umí. Po filmu Sebevražedný oddíl mi přišel i zvláštní rozchod Harley a Jokera (chápu, že Jared Léto už nechtěl Jokera hrát, tak to museli nějak vyřešit). Ani ne tak ten rozchod, jako spíš fakt, že by ji nechal napospas všem nepřátelům, kteří po ní pak šli a nehnul ani prstem, aby jí pomohl. Ve filmu se najdou i nudné části, jinak je film zábavný. Palec za mazlíčka hyenu, zabitý sendvič a jízdu na kolečkových bruslí. Film by si zasloužil pokračování už jako kompletní ženská týmovka, protože nejzábavnější byl ve společných scénách. ()

Kujava

Nedokážu si představit jinou herečku, která by Harley zahrála líp. Margot tahle role sedí jak prdel na hrnec. Už před začátkem filmu jsem na 100% věděl že pod 3 hvězdy nepůjdu, díky té bláznivé sexy divošce. Začátek byl trošku zmatenej, ale po chvíli jsem se orientoval. Zbývající dva kousky dávám za nadupanej soundtrack, skvělej vizuál, originální bitky, narcistickýho Ewana a roztomilýho Bruce (bohužel nedostal tolik prostoru, když už je na plakátu, tak jsem si myslel, že si ho víc užijeme). Zbytek “woman power” crew byl fajn (hlavně Huntress a Black Canary), čekal jsem, že ta malá čonka bude otravná, ale byla v pohodě. Jak už někdo psal tak to je takový mix Suicide Squad a Deadpoola s kozama. Moje představy to splnilo a obavy vyvrátilo. A feminismus se tolik neprotlačoval do příběhu. Slušných 85% ()

GameOfThrows

Strašná sra*ka, opravdu neuvěřitelná.. Kdo tohle může natočit? za A) buď někdo kdo chce/pígluje Harley nebo za B) reinkarnovaná Emmeline Pankhurstová. Nakonec to bude asi varianta C) Reinkarnovaná Emmeline Pankhurstová, která chce/pígluje Harley.. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: Provázaný svět DC Films! Kapitola 8: "To v tý vaně je hyena?" - "Pojmenovala jsem ho Bruce po tom Waynovic svalovci." Harley se rozešla s panem J a rozhodla se světu dokázat, že není jen ta Jokerova holka. Díky změně statusu však přišla o ochranu. Toho chce řada lidí, kterým v minulosti nějakým způsobem fyzicky, psychicky či materiálně ukřivdila, využít a nejlépe ji zabít. Vládce podsvětí Roman Sionis sní uzavře dohodu, že mu dodá vzácný diamant, který ukradla malá zlodějka a on nad ní za to bude držet ochranou hůl. Harley přijímá avšak okolnosti ji svedou dohromady se zpěvačkou Black Canary a rádoby tajuplnou vražedkyni Huntress. Společně nakonec spojí své síly, aby vládce podsvětí zneškodnily. "Jako psycholožka vím, že pomsta málokdy přinese kýženou katarzi." Film zůstal věrný stylu své komiksové protagonistky. Harley tu má vycpaného bobra, ochočenou hyenou a jezdí tu na kolečkových bruslích jako v komiksu, který už roky píše Amanda Connerová. Neuvidíte tady žádné laciné digitální triky ve stylu trapnosti jménem Doctor Strange či Hulk. Snímek je po technické stránce naprosto fenomenálně zvládnutý. Vzhledem k tomu, že ve filmu je velké množství brutálně bojových a akčních scén, je velmi potěšující, že všechny jsou natočeny tak, abysme si je dokonale užili. Ostříhaná Margot Robbie a její vypoulené oči a enormní úsměv v novém oblečení film rozzařuje. Jurnee Smollett-Bell zase krásně zpívá a děsně jí sluší uplé kalhoty. Mary Elizabeth Winstead měla málo prostoru, což mi ani nevadilo. Black Canary mě stejně oslnila více. :D Ewan McGregor coby přiteplený záporák na pohodu. Deadpool v sukni! B O M B A film! - 100%. <3 ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020