Podivné náhody (TV seriál)

Strange Luck

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1995, 17x60 min

D.B. Sweeney, Frances Fisher, Pamela Gidley, Scott Plank, Jeremy Renner, Susan Walters, Jason Gray-Stanford, Kim Johnston Ulrich, Peter LaCroix, Myles Ferguson, Ashleigh Aston Moore, Corinna Everson, Roger Cross, Gary Hetherington, Melinda Clarke, Gregory Itzin, Kristi Angus, Benjamin Ratner, Sofia Milos, Lynda Boyd, Art LaFleur, C. Ernst Harth, Colin Lawrence, Wayne Robson, Kendall Cross, John Novak, Saxon Trainor, Derek Hamilton, Jon Gries, Layla Alizada, Richard Grove, Julie Bowen, Cameron Labine, Tom Heaton, Chilton Crane, Carlin Glynn, Jill Teed, Don Thompson, Alvin Ing, D. Neil Mark, Stephen E. Miller, Darren Moore, George Touliatos, Francis Guinan, Ted Cole, Dolores Drake, Steve Makaj, Bill Dow, Michael Roberds, Donna Yamamoto, Brenda Crichlow, Terence Kelly, Jason Schombing, Douglas Arthurs, Madison Mason, Akiko Morison, Johnny Cuthbert, Garry Davey, Fred Parnes, Tamsin Kelsey, Kate Robbins, Michael Tiernan, Peter Flemming, Kevin Blatch, Anthony Harrison, Geoffrey Blake, Alexia Robinson, Joy Bisco, Katherine Moffat, Christopher Darga, Kristoffer Ryan Winters, Tim Henry, Lucinda Weist, James Sloyan, Rick Aiello, Campbell Lane, Dwight McFee, Tyronne L'Hirondelle, Arthur Taxier, Patrick Keating, Dee Jay Jackson, Meredith Bain Woodward, Joe Minjares, John Destry, Bill Croft, Denalda Williams, John Tierney, Philip Maurice Hayes, Michelle C. Bonilla, Dean McKenzie, Adrien Dorval, Lillian Carlson, Antony Holland

Scénografie:

Phil Schmidt

Kostýmy:

Diane Widas

Dokonalá atmosféra, výběr muziky, herci, a ony podivné náhody - mělo to všechny potřebné atributy a dovedně smíchané.(25.10.2011)

Seriál, svou atmosférou podobný Aktům X anebo Městečku Twin Peaks. Tím bych ovšem nechtěl nijak srovnávat. Tento je o fotografovi, který jako dítě a jediný přežil letecké neštěstí a celý život má "podivné štěstí" :-) Schizofrenní atmosféra, tajemné songy, zajímavá kamera a hlavně neotřelé a velmi propracované a zajímavé příběhy dávají těmto story až mystický rozměr. Srovnání se ale nevyhneme. Do doby Městečka Twin Peaks seriál s nejotevřenějším koncem, jaký jsem viděl..........a teď už vím proč :-)(3.4.2003)

• jackalsc

Asi už chápu proč seriál vůbec nejde sehnat. Dal jsem mu klasicky tři epizody, tři pokusy. Ve dvou jsem prospal půl epizody, protože něco tak nudného a klišovitého aby člověk pohledal. Velmi mě za to pobavila druhá epizoda. Jizdní komisař, který je naprosto vážný a seriózní. Následně mě přebere spánek a při probuzení akorát vidím komisaře jak mává bouchačkou. To jsem skoro umřel smíchy :D Jak stupidní to je. Celkově jsou události z většiny absurdní. Viz třetí díl. Guvernér který válí plnou rychlostí v dešti za skvostné hudby oslavující jeho čin, protože scénář se rozhodl, že telefonní linky prostě nefungují. A aby toho nebylo málo, tak se popravě zachrání díky tomu, že v poslední sekundě naše postava nabourá do sloupu vysokého napětí a všechno zkratuje. Ještě mi tam chyběly nějaké fanfáry a bylo by to dokonalé. V době natočení seriálu možná, protože nebyl takový výběr jako dnes, dnes rozhodně ne. A proto to dává naprostý smysl proč to zmizlo v propadlišti dějin.(19.6.2020)

Vynikajúca séria so skvelým D. B. Sweeneym a chutnou Pamelou Gidleyovou. Milý Tosim a ostatní neoboznámení: Americké série končia vtedy ak producenti (Televízia alebo štúdio) rozhodnú o nerentabilnosti výroby ďalších epizód. Takže to sú tie tzv. otvorené konce (Utečenec, Fastlane, Mortal Combat conquest, Prey, ...). Svetlú výnimku v tomto smere tvorí iba séria Pán a pani Smithovci. Inak s Tvojím komentárom súhlasím. (11.6.2004)(11.6.2004)