Valentýnská pomsta

• Kanada My Bloody Valentine (více)

Hornické město Valentines Bluff působí na první pohled poklidným dojmem. Ovšem jen na ten první. Nad městečkem totiž leží stín dávné tragédie. Před dvaceti lety došlo k závalu, při němž zahynulo několik horníků. Přežil pouze jediný muž, ten se ovšem pomátl na rozumu a příšerným způsobem zavraždil dva muže. Navíc přísahal, že zabije každého, kdo by se pokusil v městečku ještě někdy uspořádat valentýnskou zábavu. Jenže uplynulo dvacet let a nová mladá generace už považuje šílencovu hrozbu za báchorku. Po letech se tak znovu chystá oslava svátku zamilovaných... (Allan)

K.I.N.G.

Brutální kanadský koktejl plný nechutností a syrové brutality, opravdu jen pro velmi silné žaludky. Je tu neuvěřitelný počet mrtvých, hornický oblek dodává vrahovi neuvěřitelnou št'ávu. Jeho nejoblíbenější vražednou zbraní je krumpáč, se kterým umí zacházet, jak se patří. Porovnávat tento film s Pátkem 13 je naprostá demence, protože tento film, kromě toho, že je slasher s ním nemá nic společného. A navíc, je daleko lepší než naprostá většina Pátků 13. Jediný, který by se mu mohl rovnat je Pátek třináctého 6. Je mi uplně jedno, jaký brak je Krvavý valentýn 3D (2009), nemám v plánu ho zhlédnout vůbec nikdy, originál je výborný! ()

topi

Klasický slasher ze zlatých 80. let, kdy se tyhle snímky rojily jako houby po dešti. Tenhle kousek rozhodně patří mezi ty lepší, skvělá atmosféra a krásné mordy! Ovšem jedině uncut verze, pamatuju si, když film vysílala Tv stanice Nova a byl tak zásadně sestříhán, že nestál ani za zlámanou grešli. Nevystříhaná verze je pravým šálkem osmdesátkových vyvražďovaček. ()

Gorehound

Slasher Hall of fame. Film, ktorý nemám v TOPke len preto, lebo je v nej málo miesta. Geniálny kúsok, ktorý sa dá pozerať znovu a znovu. Perfektná story, Friday the 13th-esque hudba a atmosféra ranných 80s, bombastické gote scény v uncut verzii(hocijaké CGI môže v pohode blednúť závisťou aj v 2020), killer, maska, malé banícke mestečko a zaujímavé a sympatické postavy. Film, ktorý si fanda slashetov pustí, ak si chce zlepšiť náladu. ()

Chatterer

Celkem zajímavý kanadský počin. Jelikož jsem měl tu čest a viděl tento film v necenzurované verzi. Tak za gore efekty musím dát 90%. Vrah byl celkem nekompromisní a jeho krumpáč nelítostný :-). ()

JohnMiller

A to som si už myslel, že som videl všetky kvalitné 80´s slashery. A tu s čista-jasna ma prekvapil My Bloody Valentine. Ako inak ide o kópiu Friday the 13th a Halloween avšak na moje prekvapenie kvalitne spracovanú. Béčko ako vyšité ale pochváliť musím rozhodne peknú kameru, hudbu a počet mŕtvol. Snímku som videl z BR v ktorej boli pridané vystrihnuté scénky a keďže práve tie neboli remastrované, tak som mal možnosť vidieť, čo všetko bolo z pôvodnej distribúcie vystrihnuté. Ako si môžete domyslieť boli to gore scénky a vraždy. Bez nich by bola snímka krkolomná a nedávala by zmysel. Postavy by ubúdali a divák by si to ani nevšimol. Koniec bol tak troška nezvládnutý no fanúšikom slasherov odporúčam bez zbytočných komentárov. ()

Colonist

Poměrně povedený napodobitel Pátku 13. Zabiják je zajímavý a nějaká ta atmosféra (zejména v dole) a dobré nápady se tu také najdou. Ačkoliv to zezačátku vypadá, že uvidíme jen vraždění krumpáčem 100x a jinak, postupně se dočkáme i jiných způsobů likvidací. Je ovšem nutné vidět tu necenzurovanou verzi, protože bez těch krvavějších scén si to nedovedu představit. Chtěl jsem dát původně o hvězdičku víc, ale v posledních minutách si to film u mě zkazil tím stupidním koncem (odmaskování). Bylo to sice nečekané, ale zároveň pitomé a docela i trapné. A hlavně zbytečné. Pokazilo to jinak dobré finále. Ale i přes tuto nemilou okolnost je My Bloody Valentine solidní slasher, u kterého jsem se bavil. ()

Eldrick

Táhlo mě na tom, že je to Tarantinův nejoblíbenější slasher. Ale bohužel jsem dřív viděl letošní 3D remake, takže jsem věděl, co mě čeká. Ale naštěstí nemá původní film tak debilní scénář a trapný 3D efekty jako remake. Pro jistotu jsem si stáhnul rovnou Uncut verzi, ale to mi nezabránilo v tom, abych u toho usnul nudou. Zase tak moc gore scén tam nebylo a z dnešního pohledu byly dost slabý, takže nechápu, nad čim se tady všichni rozplývaj. Herci jsou samozřejmě strašní, hudba jakbysmet, ale narozdíl od remakeu to nepůsobí tak směšně. ()

BoredSeal

MBV je povedený slasher, svým prostředím i netradiční (natáčel se v opravdových dolech). Zaujme klasickým příběhem o šíleném pomstychtivém horníkovi a vedlejší linií se dvěma chlapy ucházejícími se o stejnou holku, neobtěžuje humorem a hercům tupé horníky kandidující na smrt krumpáčem uvěříte. Mezi vyjímečné slashery MBV kromě zmíněného fungujícího prostředí a parádního zjevu vraždícího horníka řadí fantastická brutalita (která se objevila nesestříhaná až v nedávno vydané DVD verzi) a parádní rozloučení záporáka. ()

Martin741

George Mihalka natocil len dalsiu pomerne nudnu kopiu Friday13th, ktora zacala jednotkou roku 1980. Tento kanadsky kopirak vsak neserviruje vraha, ktory ma hlavu vo vreci, ale tuna ma vrah hlavu v neoprene. A je to kopirak mdly a dost nudny, u mna je original Friday13th. 54 % ()

MrPierc

Film si hned od začátku buduje atmosféru pro finále. Malé hodné město, kde se kdysi stala tragédie. Nikdo na strašáka s krumpáčem nevěří a naivní omladina se baví beze strachu i na Valentýna. Viděl jsem UNCUT verzi a bylo to hodně silné. Ano s dnešními horory to srovnávat nemůžete, ale tady není důležité kolik střev vyvrhnete, ale atmosféra prostředí. Důl + blázen s krumpáčem + dýchací maska + světlo = je dokonalým fetišem pro horor. Atmosféra na konci se velmi stupňovala a já klepal neuroticky nohou jak malé dítě. Triky mrtvol a zohavení byly také strašidelné. Když porovnám s verzí z roku 2009, tak starší jasně vyhrává díky atmosféře a old vizuálu ( nová verze byla ve 3D ale měla levný look ). ()

cariada

Předchůzce Krvavýho Valentýna, který je asi tak o třídu někde jinde. Všude spousta vražd, které jsou dost nápadité , zvlášt ta mrtvola v pračce byla gut. Děj je jasný jako facka ,ale co taky čekat jínýho od vyvraždovačky než si pěkně vychutnat jak horník masakruje jednu obět za druhou a čekat kdo že ten horník pod maskou je zač. ()

Adaamos21

Tarantino prý prohlásil, že je to jeden z nejlepších hororů a já s ním, aspoň co se týče slasherů plně souhlasím. Pro mě hned za příhodami Míši Majera ten nejoblíbenější. Stejně jako Arnoštek v Kouři je šílený horník s krumpáčem prostě boží. Remake z roku 2009 je jen slaboučký odvar. ()

Sfinkter

Mnohem lepší než remake z roku 2009, originál má dobrou atmosféru a bez ostychu se řadí mezi průkopníky slasheru. ()

Danny F.

Skvělý film. Dobrý nápad obsadit do role zabijáka horníka. Celkem vkusné a na svou dobu dost krvavé a napínavé. Je to má srdcová záležitost a zároveň perfektní film. 80% ()

VanTom

Mladí nadržení horníci a jejich mladé nadržené slečny se vysmějí 20 let staré tragédii - v jejich očích pouhé strašidelné báchorce - a přes naléhavé varování uspořádají na Valentýna párty, čímž maskovanému zabijákovi poskytnou bohaté možnosti seberealizace. Osmdesátkový slasher nepředvádí nic neviděného, vraždy dlouze protahuje a odhalení se lze jen smát, nevšední prostředí chodeb a šachet podzemního dolu ovšem něco do sebe má. ()

Brain-D

Velmi zručně natočený shlaser. Není divu, že mistr filmu Tarantino ho má nejraději. Málo shlasheru je tak kvalitní jako tento. Pátku třináctého trvalo do 6 a 7 dílu, až to začínalo nabírat na vyšší kvalitě. Když si vzpomenu na originální texaský masakr, tak je právě Blood Valentine kvalitou asi nejblíže. ()

J.Lajner

Období mezi lety 1978 - 1984, bylo pro rozvoj subžánru „slasher“ nesmírně důležité. Halloween (1978) sázel hlavně na atmosféru, kdežto Pátek třináctého (1980) se vyžíval v přímočaré brutalitě.    Po zveřejnění těchto ikonických snímků se doslova roztrhl pytel s jejich napodobeninami. Jediný, kdo do tohoto pokleslého subžánru dokázal opět přinést svěží vítr, byl až Wes Craven se svou Noční můrou v Elm Street (1984).    Mezi desítkami polozapomenutých rarit leží i kanadská řezničina Valentýnská pomsta (1981). Snímek sice tehdy u teenagerů nebodoval tolik, aby si jako výše uvedené kousky vysloužil svou vlastní sérii, ale i tak rozhodně stojí za připomenutí.   Příběh je samozřejmě prostý. Před dvaceti lety došlo v malém hornickém městečku k tragédii. Zával tehdy zabil několik horníků a jediný přeživší muž zešílel a zabil další dva muže. Navíc přísahal, že pokud se ve městě ještě někdy bude slavit Valentín, začne opět vraždit.    Dvacet let je v tahu a mladá generace na pohádky nevěří. Valentýnská zábava je v plném proudu, což znamená jediné. Náš maskovaný vrahoun bere do ruky krumpáč a s jeho pomocí začne párat bachory, propichovat krky, drtit lebky atd...   Snímek boduje originálně zvoleným prostředím, kde vynikají především klaustrofobické scény z důlních šachet. Dále poměrně kvalitním obsazením, jemuž překvapivě dominují převážně starší herci.    Estetika plynových masek a gumových botek, má také něco do sebe. Maskovaný vrah je příjemně děsivý a variabilní gore efekty jsou správné krvavé.    Film ctí pochopitelně pravidla správného „slasheru“, takže o tom zdali panna přežije až do konce nemusíte polemizovat 🙂 ()

Jello Biafra

Brutálny kanadský slasher o pomste jednoho naštveného horníka. Už v úvodnej scéne je jasne ukázané v akom smere sa bude celý film uberať a gore efektami sa tu rozhodne nešterilo. Či už je to krompáč zarazený do hlavy, topenie obete v hrnci s vriacou vodou či napichávačka na sprchovú trubku. Najhoršia je jednoznačne scéna s mrtvolou nacpanou v sušičke. Film si po celú dobu drží ponurú a dusnú atmosféru a ešte dlho po zhliadnutí filmu som mal veľmi nepríjemný pocit. Pred premiérou bol film bohužiaľ drasticky skrátený o tie najšťavnatejšie scény a v kinách nakoniec prepadol. Možno aj to je jeden z dôvodov prečo nie je dnes až tak známy. Ale to nič nemení, že je to jeden z najlepších slasherov 80tých rokov. ()

Babous

Kdyby tam všichni nebyli tak oškliví a uměli trochu hrát, celkem by to ušlo, protože příběh a úmrtí jsou zábavné. Btw. závěrečná písnička je moc pěkná. ()