Dobyvatelé ztracené archy

• Česko Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy (více)

Profesora archeologie, Indiana Jonese, navštíví ve škole dva muži z armádní rozvědky. Informují ho, že nacisté zřejmě objevili místo, kde má být ukryta slavná archa úmluvy, schránka, do níž Židé uložili desky s deseti přikázáními, které dostal Mojžíš od Boha. Indiana dostává nabídku, aby archu našel a nacistům ji odvezl přímo před očima. Armáda zaplatí výdaje. Indiana na nabídku přistoupí a odlétá do Nepálu, kde se má nacházet u jeho známé Mary talisman, který může pomoci při hledání archy. Indiana sice Mary objeví, ale také zjistí, že jsou mu v patách nacisté. Ti Mary přepadnou a snaží se ji o talisman připravit. Naštěstí ji Indiana zachrání a s talismanem oba odletí do Káhiry. Tady se Indiana dozví od svého přítele Sallaha podrobnosti ohledně německého postupu vykopávek. Indy zjistí, že s Němci spolupracuje jeho dávný nepřítel, Francouz Belloq. To už ale i Němci vědí, že Indy s Mary dorazili do Káhiry, a pokusí se oba zabít. To se jim sice nepovede, nicméně podaří se jim unést Mary. Indy a Sallah se vetřou na německé archeologické naleziště a Indy se spustí do místnosti s modelem původního umístění archy. Tady díky amuletu objeví místo, kde má kopat. Indy a Sallah se na toto místo v noci vypraví a za pomoci několika dělníků skutečně najdou hrobku, ve které je archa uložena. Bohužel Němci je spatří a Indyho a Sallaha obklíčí. Počkají si, až Indy a jeho lidé archu z hrobky vyzvednou, a následně do hrobky za Indym shodí i Mary... (TV Prima)

Yarwen

Napětí, tajuplnost, humor a akce - to vše zalité mystikou a geniálně uvařené mistrem kuchařem. Tento kultovní film otevřel v podstatě nový žánr a posadil se na jeho trůn, ze kterého vládne dodnes. ()

AndreyCSFD

Otec všech dobrodruhů ve svém prvním filmu, který je dnes klasikou žánru a bez kterého by filmy jako Mumie, Lovci pokladů, Lara Crofft a ano i natuplý Flyn Carsson nikdy nevznikly. Spielberg s Lucasem poprvé vyzkoušeli vyváženou mixáž dobrodružství, humoru, romantiky a akce, čímž vytvořili dnes již zavedený žánrový vzorec. Budiž jim také ke cti, že Indiana není tradiční hrdina typu přišel jsem, viděl jsem a nezůstal nikdo, ale že má i své vady, fobie a že občas se mu něco nepovede. Na filmu je dnes už patrný zub času (zvláště v trikových sekvencích), ale možná je to dobře, protože ten punc dobrodruha z 30. let je o to větší. ()

jasanka

Film jsem začala sledovat s naprosto neutrálními pocity, nečekala jsem ani jeden z nejlepších filmů, ani úplnou hovadinu. Takže nemůžu říct, že bych po zhlédnutí byla zklamaná. Myslím, že v 80. a 90. letech by se mi film líbil, dneska už je ale tenhle komediálně/dobrodružný přístup trochu ohraný a několikrát mnohem lépe zpracovaný (např. Mumie). I kdybych tohle ignorovala, tak jsem se celkově docela nudila a párkrát jsem "vypnula". Uvidíme, jeslti někdy seberu odvahu na další díly. ()

outsider

Nikdy jsem těmto akčně dobrodružným filmům nepřišla na chuť. Prostě se nedokážu povznést nad to, že Indiana se jednou rukou drží korby náklaďáku,druhou stíhá řídit, střílet a ještě vyhazovat lidi z auta. Ale ve chvílích, kdy tam nebyly takovéto absurdity jsem se celkem slušně bavila, některé scény mě i naprosto dostaly. Navíc se na Harrisona Forda dobře kouká, příběh mně zaujal a archeologie mně vždy velmi přitahovala (i když Indiana má a archeologem pramálo společného). Lucas se Spielbergem vsadili na dobrodružně akční pohádku a jako takové jim to stoprocentně vyšlo. ()

Pidzey

Řekl bych, že tohle je začátek jedné z nejlepších filmových sérii jaké kdy kdo natočil, tím pádem absolutní vrchol Spielbergovi tvorby. Nic dašílšího není potřeba psát, jistě už bylo všechno řečeno. No možná maličkost, tohle je pro mě druhý nejlepší díl po Poslední křížové výpravě. ()

Mallyyy

Úžasný dobrodružný film s vtipem, krásným prostředí. Harisson Ford hraje skvěle. Není co dodat, prostě dokonalost na kterou se rád podívám vždy, ()

piranha

Drazí přátelé, prozraďte mi někdo, co je na tomhle filmu tak převratného. Skutečně jsem nenašla jedinou věc, která by mě motivovala sledovat další příběhy Chucka Norrise vydávajícího se za intelektuálního chlápka oprašujícího v muzeu exponáty. ()

ASSBURGER

No aby som to uviedol rýchlo film od Stevena Spielberga je vzácny a týmto filmom to dokázal spravil svoju čerešničku na torte ktorou je práve Indiana Jones (Harrison Ford). Ale aj tak na tom bolo najlepšie po prvé Indiho bič, po druhé jeho kostým, po tretie tie humorné časti ktoré sa odohrávali v krizových situáciach ale Spielberg si našiel aj tak čas na to aby tam hodil niečo čo ľudí zaujme a presvedčí ich o tom že to nie je len nudný film od významného režiséra ktorý chcel niečo dobré spraviť. Rozhodne by som ešte chcel pochváliť tu hudbu od Johna Williamsa ktorý odviedol podľa mňa najlepšiu prácu na Star Wars ale aj toto dielo je perfektné.Ešte na záver by som chcel povedať že tento film som si musel pridať medzi obľúbené z toho dôvodu že mi dokázal spraviť dobrú náladu, jednoznačne 100% 5/5.....Ach Steven Spielberg ma moju poklonu z týmto dielom až pri nohách. A ešte na záver tie štyri oscare si tento film zaslúžil. ()

Everyone

Jsem háklivý na logické nekonzistentnosti a tento film je jich plný. Za nezapomenutelné scény a novátorství v žánru bych s hodnocením neváhal, ale takto - hvězdy 3. Asi bych se spokojeně tetelil, kdyby mi bylo deset. A fantazie by (mi) opět dominovala nad realitou determinismu a logiky. Bohužel "apriori nejde vzít zpátky", leda částečně demencí. ___ Koukám, že na rok 2018 se chystá "pětka", kde Indi bude bojovat s úřadem o důchod. S bičem jde všechno lépe i proti úřednickému šimlovi. ()

vito_corle

Indiana Jones- srdeční záležitost každého chlapa. Mám rád dobrodružné filmy, hry-hledá se poklad proti hlavnímu hrdinovy stojí záporáci, kteří mu poklad chtějí vyfouknout. A právě Indiho filmy jsou ty pravé- akční scény, hlášky a hlavně skvělé herecké obsazení dělá z filmu dobrodružnou jízdu. Indi stojí proti velmoci, která se všude roztahuje a zničila celý svět válkou-proti nacistům. Efekty super na tu dobu a scény s duchy, kteří vylézají z archy a rozpouští nacistům ksichty straší i dnes. Pro mě úžasný film se skvělým Harrisonem Fordem v hlavní roli odvážného profesora archeologie. Ten popadne klobouk, nabije pistole, nezapomene si vzít bič a jde najít Archu úmluvy a cestou jen tak zlikviduje Adlofovi armádu. Skvělá zábava! ()

zdeny99

Pouze dobrý rozjezd zdařilé trilogie (tetralogie), která svého vrcholu dosahuje ve druhém a třetím díle. Tohle je opravdu jen rozjezd, který má svá zdařilá místa jako například hned úvod, kdy Indiana krade z jeskyně tu zlatou sošku a pak samotný závěr, který vypadá jako z nejlépe trikově natočeného hororu 80. let. Ovšem to mezi tím je takové jen dlouhé povídání, jak chce Hitler přijít k arše a Indiana mu to musí překazit. Je to takové těžké koukání stejně jako život v egyptské poušti, kam tento díl byl směrován. [67284. hodnocení, 930. komentář, 90%, 22. nejlepší film, 166. nejoblíbenější film] ()

Aurus

6,5/10. Přiznám se že sem vždycky viděl jen čtvrtý díl ale rozhodl jsem se kouknout na celou sérii a musím říct že první díl byl dobrý ale čtvrtý díl který jsem viděl tak pětkrát tak mi přišel lepší. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je povedená, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Jsem zvědav na další díly. ()

Batahst8

Film, který mi navždycky změnil život, vzpomínám si na to, jak jsem film poprvé viděl a hnedka po zhlédnutí jsem si utíkal hrát na archeologa a potom jsem si to šel pustit znovu. Steven Spielberg a George Lucas vytvořili film, který má takřka vše, co správný film má mít. A k tomu ještě vytvořili nejikoničtější filmovou postavu všech dob, která je skvostně zahraná Harrisonem Fordem, jenž má charismatu na rozdávání. To celé jistí z režisérského křesla Steven Spielberg, který dokonale dokáže namixovat akci, dobrodružství, humor, romanci, hororové prvky a mystičnost, aby z toho nakonec vznikl luxusní výsledek, jenž během těch 115 minut nezpomaluje a furt jede na 120%. Přidejte si k tomu ještě legendární soundtrack Johna Williamse, jehož hlavní motiv musí znát snad úplně každý. A proboha tolik legendárních scén jako: první setkání s našim hrdinou, útěk před koulí, souboj na tržnici, hledání archy pomocí talismanu, vykopávání hrobky, bitka pod letadlem, automobilová honička a nebo to úplné finále, ale i spousta další. Tohle je zkrátka láska na celý život. „Hadi! Proč to musí být hadi!” ()

PDcz

3*** hvězdičky Tento film má při našem hodnocení obrovskou nevýhodu. Když byl natočen, byl jsem ve věkové kategorii krtečků a rákosníčků. Pravda je, že nevím v kolika letech jsem ho viděl, ale vím, že jsem ho viděl jen jednou a nevím kdy. Při dnešním shlédnutí jsem si tedy vybavil pár scén, ale těch bylo poskrovnu. Jak tedy hodnotit? Nostalgicky? Nemám na něj zážitky. Hodnotit jako nově shlédnutý film? Na to je zase 27 let starý a spousta věcí se změnila. Dáváme tedy zlatý střed. Film je příjemný, ale v dnešní době mne již příliš neoslovil. [X] Minus 2** hvězdička Na dnešní dobu nám přijde opravdu postarší a bohužel nemáme k celé trilogii citový vztah. [X] První díl původní trilogie, čekají nás v brzké době pokračující kousky. ()

Pradlík

Stále se nemohu zbavit dojmu že je zde film uveden jen pod polovičním názvem, ale to není to hlavní. První snímek dnes už legendy s kloboukem a bičem, úžasného Spielbergova archeologa Indiana Jonese se skvělými scénami, dějem, hláškami, artefakty ale i soundtrackem (kdo by zapomněl slavné tá-ta-da-tá tá-ta-dááá). Prostě film bych mohl vychválit až do nebe a kdyby se mi chtělo víc psát tak to také udělám. Navíc ty skvělé honičky a mlátičky s Němci (v jakém filmu by si někdo rád nebouchnul do nácka) a nakonec návštěva Area 51 a zatlučení slavného předmětu do krabice. Paráda! Takhle vypadá dobrodružství! (Indy potká bojovníka s mečem, který s ním začne nadšeně šermovat) Indiana Jones: Jdi do hajzlu! (načež vytáhne svou pistoli a zastřelí ho) Davy jásají, diváci lehají smíchy. ()

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (více)

Remake Osobního strážce je na cestě

Remake Osobního strážce je na cestě

16.09.2021

Oceňovaný dramaturg Matthew Lopez dostal za úkol připravit scénář k nové verzi kultovního romantického dramatu Osobní strážce. Ve snímku z roku 1992 si hlavní role zahráli Kevin Costner a Whitney… (více)

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

15.02.2020

Herec Harrison Ford (Vysoká hra patriotů, Uprchlík) v čerstvém rozhovoru odhalil, že se už pomalu začíná připravovat na návrat do legendární role Indiana Jonese pro pátý snímek. Kamery by se prý… (více)

Uncharted opět bez režiséra

Uncharted opět bez režiséra

02.01.2020

Máme nový rok, začátek nové dekády, ne všichni ale začínají s čistým štítem. Řeč je o adaptaci herního Uncharted, takové moderní verze Indiana Jonese, která se na stříbrné plátno snaží dostat už… jo,… (více)