Dobyvatelé ztracené archy

• Česko Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy (více)

Profesora archeologie, Indiana Jonese, navštíví ve škole dva muži z armádní rozvědky. Informují ho, že nacisté zřejmě objevili místo, kde má být ukryta slavná archa úmluvy, schránka, do níž Židé uložili desky s deseti přikázáními, které dostal Mojžíš od Boha. Indiana dostává nabídku, aby archu našel a nacistům ji odvezl přímo před očima. Armáda zaplatí výdaje. Indiana na nabídku přistoupí a odlétá do Nepálu, kde se má nacházet u jeho známé Mary talisman, který může pomoci při hledání archy. Indiana sice Mary objeví, ale také zjistí, že jsou mu v patách nacisté. Ti Mary přepadnou a snaží se ji o talisman připravit. Naštěstí ji Indiana zachrání a s talismanem oba odletí do Káhiry. Tady se Indiana dozví od svého přítele Sallaha podrobnosti ohledně německého postupu vykopávek. Indy zjistí, že s Němci spolupracuje jeho dávný nepřítel, Francouz Belloq. To už ale i Němci vědí, že Indy s Mary dorazili do Káhiry, a pokusí se oba zabít. To se jim sice nepovede, nicméně podaří se jim unést Mary. Indy a Sallah se vetřou na německé archeologické naleziště a Indy se spustí do místnosti s modelem původního umístění archy. Tady díky amuletu objeví místo, kde má kopat. Indy a Sallah se na toto místo v noci vypraví a za pomoci několika dělníků skutečně najdou hrobku, ve které je archa uložena. Bohužel Němci je spatří a Indyho a Sallaha obklíčí. Počkají si, až Indy a jeho lidé archu z hrobky vyzvednou, a následně do hrobky za Indym shodí i Mary... (TV Prima)

Lukys

Líbí se mi straší filmy. Mívají často lepší zápletky než ty dnešní a tak celkově se mi zdají lépe natočené. Tak...příběh na dvou hodinový film plyne vskutku rychle a Vy si prostě budete přát, abyste to mohli prožívat též. Pokud máte v srdci aspoň trochu dobrodruha :). Co bych chtěl na příběhu asi nejvíce pochválit je akce. Dnešní film jsou plné akce a připadá mi, že jí stále přibývá. Neříkám, že je to něco špatného, pokud je akce natočená dobře a kvalitně, tak aby se divákovi líbila...nemám výčitky. To mě na Dobyvatelích a celkově na celé sáze Indiana Jonese těší. Akční scény mohou zabírat i přes půlku filmu, aniž by Vás to omrzelo či nudilo. A chcete aby to pokračovalo, protože je to dobře natočené. Dnes jsou, ale akční scény většinou točeny roztřesenými kamerami a všude je zmatek. Často si toho můžete všimnout. Poté mě z toho bolí oči a jde hlava kolem. V Dobyvatelích je ale akce točena s přehledem a tak jak to podle mě má být. Dále...herecký výkon Harrisna Forda potěší a těžko bychom si představovali v této roli někoho jiného. Hudba, přesněji hlavní znělka chytne každého a rádi si ji poslechnete i při titulcích :) Jinak nemám filmu moc co vyčítat. Je perfektní. Příběh nenudí, akční scény na jedničku, herci jsou taky fajn a nikoho snad neurazí zastaralejší počítačová technologie tehdejší doby. Ano...dříve nebylo zelené plátno nebo dnes už dokonalé CGI, takže pozadí je někdy okatě uměle vytvořené. Ale to Vám vadit nebude. Spíš se pousmějete nad tím, jaký rozdíl mezi dnešními a tehdejšími filmy je. Sága Indiana Jonese patří je má nejoblíbenější a doporučuji ji. HODNOCENÍ: 90 % ()

HennessyVSOP

Indyho jsem viděl naposledy asi ve 13ti letech, takže teď po skoro dvou dekádách jsem se k němu vrátil. Původní dojem, že se jedná o blbinu zmizel a musím uznat, že Indiana Jones má své velké kouzlo. Velmi slušný dobrodružný scénář, skvěle zrežíováno a zahráno a na tehdejší dobu i skvělé efekty. Musím uznat, že tematicky je film poměrně dost odvážný a zahrnuje v sobě všechny béškové klišé (charakter hlavníh hrdiny, nacisti, kouzelné poklady atd.), ale přitom vše, od dějové linky, přes akční scény až po romantiku funguje jako v oscarovém bijáku. Humor není násilný ale přirozený a to vše zabalené do poutavého vizuálu. Smekám, nadčasový film. ()

Skylwalker42

Sice tento film o Jonesovi považuji za slabší, tak musím samozřejmě napsati, že v té době Spielberg s Lucasem přišli s něčím novým a dnes již ikonickým. Postavu archeologa ve zpocené košili, s kloboukem a bičem. S tváří Forda. A s nezapomenutelnou melodií od Johna Williamse. ()

Diego75

Co dodat... Jedna z největších filmových legend, která si získala řadu generací diváků. Podle mě má tenhle film úplně všechno. Akční scény jsou na tu dobu více než skvělé a nejspíše se jedná o nejlepší dobrodružný film. Alespoň já ho tedy tak vnímám. Indy je prostě ikonická postava, která je odvážná, chytrá a má nesmrtelné hlášky. Moje oblíbená scéna je Indyho "souboj" s bojovníkem s šavlí. Ta pro mě zůstane navždy nezapomenutelnou. ()

meda2016

První ze série o Indym a hned vykulené oči, jak je to poutavé, nevšední, zábavné. Tady se seznámíme se schematem úspěchu.  Nacistická mašinerie a mystické touhy zakomponovány jako v puzzlech. Technika nesmí chybět - od archeologických lopatek k letounům, automobilům, motocyklům. Využito k pobavení až komedii. No a ztracená archa úmluvy - škoda nevidět. Dávám opatrných 89%. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

JesterKruger

Příklad filmu, který je bez chyby. Dobří herci, skvělý děj, a také mít pocit, že do děje patříte, a také, že vám ten film příjde pocitově kratší než ve skutečnosti. Jo, Indy, bacha na hady! Jasných 5*. ()

joszefcz

Každý kdo má rád dobrodružné, vtipně vyprávěné příběhy s úžasnými kulisami, si tuto nestárnoucí klasiku v hlavní roli s vynikajícím Harrisonem Fordem užije. Doporučuji. ()

SaxGuy

V roce 1981 svět spatřil stvoření franšízy, která ovlivnila či dokonce definovala dospívání mnoha z nás i několik dekád později. Spielberg tehdy vytvořil ikonického hrdinu hraného ne méně legendárním Harrisonem Fordem. Vysokoškolský učitel, oblékající si ve volném času klobouk a bič a pachtící se za všemožnými artefakty světa. Všechno to odstartovala památným úvodem s valící se koulí (slovo legendární mi přijde trochu slabé), Indy se začal poprvé honit s nacisty a Spielberg ukázal, že je ve schopnosti dokonale namixovat dobrodružnost, lehkou parodii a ultranadpozemskou atmosféru opravdu bez konkurence. K tomu přidejte ještě hudbu Johna Williamsa (opět slovo legendární prostě nestačí) a máte tuhle klasiku. ()

Lendak

Možno to bude tým, že som s Indiem nestrávil polku svojho detstva, ale niesom z toho tak vystriekaný ako ostatní. Napriek tomu sa nedá povedať ani pol slova na to, že Spielberg s Lucasom natočili jeden z najlepších akčňákov, ktoré kedy mala kinematografia možnosť zazrieť. ()

fafejt001

I  po  letech  -  výjimečné  ,  skvělé  ,  napínavé ,  vtipné  a  ZLATÝ    FOND  Harissona  F. Takže   BRAVOOOOO !!! ()

david141474

Ani na třetí zhlédnutí, to není vůbec špatný. Není se čemu divit, když je to samotný Indiana Jones nebo také Harrison Ford. Spielberg je solidní režisér a tohle je jasným důkazem. Já musím říct, že Poslední křížová výprava je přece jenom o dost lepší film než právě Dobyvatelé. Soundtrack je velice solidní a velice lehce zapamatovatelnej. Děj je v pohodě a zajímavej. Postavy jsou sympatický až na hlavní ženskou postavu Marion, ale tak na borku z Chrámu zkázy nemá, ta je ještě nesympatičtější. Akční potyčky, ať je to ta u letadla nebo naháněčka na náklaďáku je taky božská. No a scéna při otevření archy je solidní a CGI taky. Za mě opravdu spokojenost, je to kvalitní film. No a dějiny kinematografie jistě o něco okořenil. 8/10 Za mě spokojenost, ale přece jenom je Poslední křížová výprava o něco lepší. ()

Stifmeister

///   Legenda jménem Indiana Jones byla zrozena. Kultovní klasika, která neomrzí. Na filmech o Indianovi jsem vyrůstal, jsem rád, že jsem dostal příležitost si ho opět pustit. Toho rozhodnutí určitě nelituji. Spielberg se prostě nezapře, natož Ford. Ti, co ještě nikdy neviděli a neví, kdo je Indiana Jones, ať přestanou váhat a jdou si tyto peckoidní filmy pustit, protože ani neví, o co přichází. |9.5/10| ()

KukulienkaHO

Keď sa povie dobrodružný film, každému sa na zreteli hneď vybaví Indiana Jones. Celá séria je jednoducho obrovský fenomén, ktorý definuje tento žáner. Bohužiaľ, v súčasnosti je dobrodružný žáner na ústupe, respektíve povedal by som, že dokonca až vymiera. Nože skúsme zaloviť v pamäti, kedy naposledy sme dostali čistokrvný dobrodružný snímok, ktorý by dosahoval určitých kvalít... Je to trošku na dlhšie, však? No mňa napadá jedine Múmia, a tá už má tiež nejaký ten pátek za sebou... Realita je skrátka neúprosná. No čo už. Našťastie, že tu stále máme tieto staré kultové klasiky (na čele s Indym), ku ktorým sa vždy môžeme vrátiť, keď príde chuť. Steven Spielberg, George Lucas, John Williams a Harrison Ford, im patrí len veľká vďaka a uznanie, že prispeli do histórie kinematografie takouto skvelou kultovou a legendárnou frančízou, akou Indiana Jones bezpochyby je (a, samozrejme, nie len ním). Dôkazom toho je minimálne fakt, že meno tohto hrdinu nie je známe len pamätníkom, mileniálom či generácii Z, ale aj súčasným deťom, ktoré môžu na Doktorovi Henrym Jonesovi Juniorovi vyrastať, rovnako ako aj my všetci pred nimi. ()

F2003F

Zaujalo ma to mierne viac než mne neobľúbené ktorékoľvek SW či lotr a podobné výplody, no nie natoľko aby som bol unesený podobne ako väčšina tu hodnotiacich. Skvelá akcia prostredie príbeh kamera výkony réžia, ale napriek tomu ma táto rozprávka v prestrojení nepobaví. Aj som sa k tomu musel s odporom dokopávať v rámci jazdy nadhodnotených kusov, snáď naposledy. ()

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (více)

Remake Osobního strážce je na cestě

Remake Osobního strážce je na cestě

16.09.2021

Oceňovaný dramaturg Matthew Lopez dostal za úkol připravit scénář k nové verzi kultovního romantického dramatu Osobní strážce. Ve snímku z roku 1992 si hlavní role zahráli Kevin Costner a Whitney… (více)

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

15.02.2020

Herec Harrison Ford (Vysoká hra patriotů, Uprchlík) v čerstvém rozhovoru odhalil, že se už pomalu začíná připravovat na návrat do legendární role Indiana Jonese pro pátý snímek. Kamery by se prý… (více)

Uncharted opět bez režiséra

Uncharted opět bez režiséra

02.01.2020

Máme nový rok, začátek nové dekády, ne všichni ale začínají s čistým štítem. Řeč je o adaptaci herního Uncharted, takové moderní verze Indiana Jonese, která se na stříbrné plátno snaží dostat už… jo,… (více)