Uvolněte se, prosím

• Slovensko Uvoľnite sa, prosím
Talk-show / Komedie
Česko, 2004, 240x40 min

Účinkují:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (více)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

nalevka

Jan Kraus nespochyby své kvality má. Jenže jeho kvalita často nerozhoduje o kvalitě jednotlivého dílu, ti, kteří jí určují jsou jen a jen hosté. Někdy je škoda i Krausovi neochoty naslouchat hostům a různé skákání do řeči je téměř povinností. Jak se asi pak musí cítit host, když na něj vyjede Kraus. Chtělo by to trošku uvolněnosti od pana Krause. Jediný, co mi fakt ale fakt vadí na seriálu je jeho syn, co tam zpívá. Je mi nesympatický a ani pořádně zpívat neumí. ()

K.e.a.n.e.80

Chlápek, který má svérázný smysl pro humor, někdy září jako supernova, jindy spíš už takový vyhaslý bílý trpaslík. Záleží taky, koho si pozve, jak si sednou a od toho se pak odráží kvalita zábavy. Slušný 3*. ()

Ospalek

Jan Kraus si vybírá hosty, tak, aby si z nich mohl co nejlépe střílet a je moc vtipné, o čem se baví. Zábavná show je asi nejlepší v podání Jana Krause. Hlavně je hezké to, že umí pobavit a mě se moc líbí. ()

wamaku

Ze začátku skvělá nová ryba v českých mořích. Ale pořad zažil s časem úpadek, téměř totální. Chtělo by to chvilku pauzu. :) ()

Loooba

Jan Kraus jako jeden z mála dokáže tento typ pořadu udělat tak, jak je očekáváno. Palec nahoru Jane Krausi a jen tak dál. ()

ivour

Dám tři hvězdy, protože je to přesně napůl. Nekdy mě Kraus dožene k slzám smíchu, jindy mě štve, že bych ho vyhodila, hlavne tím jak skáče hostům do řeči a mele si svou. A hudba je taky docela příšerná. Suma sumárun, hodně záleží na konkrétním hostu. ()

Necrophobic

Jan Kraus udělat srandu rozhodně umí,bohužel se jí taky rád zasměje což mi trošku vadí.Doprovodnou kapelu nebudu snad ani komentovat jelikož je to mimo moji rozlišovací schopnost. Ale jo je to zpěvákem ,mladej Kraus mě absolutně nesedí .A mám v paměti když tam byla Věra Špinarová a zazpívala tak ač zarytý metalista jsem si sedl na prdel ,to je paní zpěvačka.Takže tady je prostor pro změnu.Dále mě vadí Krausovo věčné skákání do řeči a exhibování na úkor hostů hlavně z normálních sociálních vrstev ,ale když tam byl někdo co něco ve světě dokázal nebo někdo se šlechtickým titulem tak se choval mnohem korektněji. Jendo netlač tak na pilu máš na to :-) ()

Verounek98

Většinou zábavné na intelignetní úrovni. Ovšem zdůrazňuji většinou. Jsou lepší a horší díly, jak ostatně u všeho. ()

Ruda.neck

Jednoduše řečeno je Kraus občas trapnej, zejména když se zasekne na jedné hloupé otázce a točí se na ní dokola. To se Šípovi nestává. ()

Firefox69

Vzácně slizký, odpudivý, veřejnoprávně ublíženecký egomaniak vulgo „moderátor“ nechá hosta dokončit každou sedmou větu, když šest předchozích přeruší po třech slovech trapným pokusem o dementní vtip. Pořad zachraňuje několik hostů, kteří, jsouce ještě větší egomaniaci, si z hlavní hvězdy dělají hovno a bezohledně se přes ni prosadí. Zaplaťpánbůh! ()

FakyCB odpad!

Dříve se mi tento pořad velmi líbil, ale bohužel od té doby co do něj začal tahat Kraus svou nenávist vůči našemu prezidentovi mi tento pořad spíše připomíná anti kampaň proti Miloši Zemanovi. ()

karl173

Dříve se možná jednalo o solidní zábavu. Mnohdy jsem byl svědkem rozhovoru, který byl jak zajímavý, tak zábavný. Krausovi nelze upřít snaha o humor a když chce, tak je s tímto pánem opravdu sranda. Bohužel všichni ale stárneme a byť si to sám Jan Kraus jistě nikdy nepřizná, tak i z něho se postupně začíná stávat remcající skeptický dědek, který nemá tu vůli někomu naslouchat. A to mi přijde pro druh tohoto pořadu naprosto katastrofální. Upřímně, měl by to raději zabalit. Lepší už to nebude, ba naopak. ()