Tři mušketýři: Milady

• Francie Les Trois Mousquetaires : Milady (více)

Francie se zmítá v hlubokém rozvratu. Je vyhlášena válka. D'Artagnan a věrní mušketýři jsou poslední hradbou před chaosem. Osud je však nečekaně vtáhne do rozsáhlého spiknutí. D'Artagnanova láska Constance je unesena. Při zoufalé snaze zachránit ji, je mladý mušketýr nucen spojit své síly se záhadnou Milady de Winter. Ale dlouho skrývané tajemství, které se vynoří z minulosti, rozbíjí pevná spojenectví. Mušketýry čeká strašlivá volba: jestli chtějí dokončit svou misi a zachránit Francii, budou muset obětovat ty, které milují… (Bioscop)

higuain

První díl jsem na jaře v kině nestihl, ale nakonec se mi v době premiéry druhý části poštěstilo vidět oba díly naráz v rámci kino maratonu. A jsem spokojen. Předlohu jsem si kdysi zamiloval v rámci maturitní četby, ale jelikož od té doby už uplynulo více než 10 let, nepamatuju si jí do takových detailů jako dříve. Nechci tedy ani moc hodnotit, nakolik je to předloze věrné. Jde zcela evidentně o modernizovanou verzi, ale ne ve smyslu laciných přestřelek a přepálených CGI triků (aka film z roku 2011). Film je surový od podlahy, většina bojových scén je točena na co nejméně záběrů a tak i stylem veskrze Zimmerovská hudba se sem kupodivu hodí. Audiovizuálně jde opravdu o kvalitní práci, kterou se rozhodně vyplatí vidět v kině. Zakomponování "rovníkového gaskoňce" bylo komický, ale budiž, dá se nad tím přimhouřit oko. Jak je u mě již zvykem u Mušketýrů, první část se mi líbila víc než ta druhá. Způsob smrti Constance mi přišel stupidní skoro ve všech variacích a tato verze bohužel není výjimkou. Oceňuju ale, že zde alespoň D'Artagnan truchlí (na rozdíl od mé jinak nejoblíbenější Borderieho verze). Závěr s cliffhangerem jde už evidentně nad rámec předlohy, Bourboulon si jím zřejmě chtěl připravit půdu pro případný spin-off. Osobně bych od něj ocenil spíš Mušketýry po dvaceti letech v tomto duchu. Ale s Casselem a Evou Green v hlavních rolích chápu tu myšlenku vymáčknout z tohoto castu co nejvíc. D'Artagnan 85%, Milady 80%. ()

kajas

Na tohle pokračování jsem se těšila jako malá asi tak půl roku, protože D´Artagnan mi totálně vyrazil dech. V mocenských intrikách a nepřátelích krále i mušketýrů jsem se sice trochu ztrácela a závěrečná scéna je vzhledem k nízké pravděpodobnosti vzniku třetího dílu docela kontraproduktivní, nic to ale nemění na tom, že se pořád jedná o jeden z nejnapínavějších a nejkvalitnějších dobrodružných filmů za poslední desetiletí. A i když jsem Dumasovu klasiku zatím ještě nečetla, tahle dvojice filmů je zdaleka tou nejlepší adaptací. ()

Trevor

Vôbec nebolo na škodu pozrieť si to ako Autobusy v jednom kuse, predsa len druhá časť mi prišla o niečo menej realistická, najmä vo svojom závere a tak prevláda väčšie nadšenie z časti prvej, viac podobnej verzii z roku 1993. Celkový dojem za oba kúsky v červených číslach, takže spokojnosť. ()

kinderman

Ať si kdo chce, co chce, říká, Athos je nejzajímavější a psychologicky nejpropracovanější postavou Tří mušketýrů (a tím nemyslím jen tuto adaptaci), Porthos se odminula poněkud umravnil, po Rochefortovi pořád ani stopy a lze jen hádat, kolikrát ještě Milady vstane "z mrtvých". Protože jde o jeden film (jen rozseknutý na dvě části), musí být hodnocení stejné, tedy absolutní. Nenudil jsem se ani chvilku. ()

M.i.k.e

Trošku slabší než první půlka/film a odklonů o předlohy je tu víc (nesmrtelnost Milady, osud Constance,…), ale i tak stále párádní adaptace ze které Dumas rotovat v horbě nebude. Špína a drsnost té doby zůstala, výprava je opět parádní a Zelená Evička si pro sebe zaslouženě krade nejvíc prostoru. V dohledné době si dám oba filmy spolu, protože první půlku sem viděl nějaký ten pátek zpátky a nebýt stručné rekapitulace na začátku, asi by mi chvíli trvalo si to poskládat dohromady…70% ()

bourec

Dobrý. Tohle už netřeba nijak recenzovat. Sice jsem jednu hvězdu ubral, ale i tak je to velmi povedená stórka. 90%. ()

C0r0ner

Jednička byla fajn, dvojka je o level horší a i při tak pěkném zpracování se opět další veledílo světové literatury nedokáže vymanit ze škatulky "zbytečnej škvár". A samozřejmě nesměl chybět negr, aby náhodou té realističnosti nebylo moc. 60% ()

Ondatra

Konečně jsem se dostal k druhému pokračování. Za mě se rozhodně jedná o lepší zážitek než z první části. Hlavně se mi splnilo moje přání a to bylo, aby se v druhé části objevovala více Eva Green v roli Milady. Přece jenom ten film má v podtitulu její jméno, tak bych očekával, že to bude o ní. Ve výsledku více scén s Milady ve mě vzbudilo mnohem více tajuplna a tajemna. Protože jak už jsem několikrát říkal, Eva Green je herečka, která je nehorázně sexy, ale zároveň umí zahrát pěknou mrchu, která je chytrá, dokáže svádět chlapy a manipulovat s lidma. A právě v tomhle filmu to opět dokázala, že to umí. Trochu mi dokonce připomínala její roli ve filmu 300. Současně s tím se aspoň více rozvíjí příběh Athose a jeho syna. V pozadí začíná válka a filmu to jenom prospívá. Díky tomu je tady mnohem více akce a divák se necítí tak znudeně jako kolikrát v prvním díle. Co ale nejde upřít, že kamera a efekty jsou opět udělané nádherně. Všechny bojové scény vypadají dramaticky a naopak všechny panoramatické záběry na přírodu, hrady a zámky vypadají naprosto uhlazeně a divákovi dodávají klidný dojem. Celkově novodobé zpracování třech mušketýrů je za mě zatím na dobré cestě. Sice se to nedá srovnat s originálním Dumasovým dílem, ale kdo zakazuje přidat něco nového, něco svého. Myslím, že Martin Bourboulon se toho chopil dobře, a jestli třetí část bude vypadat minimálně stejně dobře, ne-li lépe, tak budu naprosto spokojený. 7/10 ()

Martrix

Přestože jsem z prvního filmu nebyl zdaleka tak odvařenej jako mnoho jiných, věděl jsem, že na dvojku se podívám. Protože Eva Green. I kdyby hrála v nějaké odpadní záležitostí, kvůli ní se na to mrknu. Což ale neznamená, že pak budu milosrdný k těm, kteří ji tou srajdou obklopili a dám lepší hodnocení. Tento film samozřejmě tak hluboko nepadá...konec konců Tři mušketýři jsou francouzský literární klenůtek; výtky jsou spíše záležitostí vkusu diváka, než že by šlo o objektivní nekvalitu. Dumas byl romanopisec a chápal, jak moc příběhu škodí, když jsou nadužívány náhody, když se autor čtenáři podbízí, když je předvídatelný, nebo naopak zbytečně zašmodrchaný... . Byl mistr svého oboru. To se ovšem o Matthieu Delaporte říct nedá. Chápu, že nechtěl kopírovat některou z desítek adaptací, které za těch skoro 100 let vznikly...přestože chtěl využít atraktivních prvků, kterými je román prodchnutý. Dokonce nemám velké výhrady k rozhodnutí udělat realisticky pojatý příběh bez dobrodružného a odlehčeného nádechu. I když na můj vkus je to zbytečně přehutnělé. Jenže ta snaha udělat z dobrodružně historického románu thriller, vyústila v rozsáhlé přepisování; snahu zvýraznit především dramatické momenty. Vlastně čistý protipól zprzněnosti Paula W.S. Andersona. Místo jeho akční debilitky, dostáváme rodinné a válečné drama na pozadí francouzské intrikami prošpikované historie. V případě postavy Milady, dokonce drama antických rozměrů. O pokračování moc nestojím, ale bylo by víc než vhodné, dát postavě Milady možnost, prosviňačit se až ke svému konci. Je to autenticky špinavé, surové, ovšem pro mě často nezáživné...to když se nás tvůrci snaží vzdělávat ... . Občasné snahy o vtípky působily skoro nepatřičně...přestože jsou ozdobou originálu. Takový hybrid oceňuji především stran výpravy a hereckých výkonů...je to poctivý historický film, ale mě nijak zvlášť nebavil. Ty 4* jsou z jedné třetiny jen za Evku. ()

FrankSusta

Od jedničky se to vůbec neposunulo a já nemůžu být víc než spokojený. Velkolepost, výrazný rozpočet, nápaditost, ale s úctou, herecké obsazení. To vše tu je stále naprosto skvělé a já opravdu nevím, který z těchto dvou filmů je lepší. Oni jsou totiž naprosto identické, jako kdybyste sledovali jeden a ten samý film. A jelikož jedničku mám rád, vidět tohle v kině byla radost. Jinak, Eva Green coby Milady konečně výrazněji zazářila (a střihla si pomalu stejnou (sexy) roli jako v 300:) a donutila mě zapřemýšlet, proč by se tenhle příběh nemohl odehrávat v době německé školy šermu (protože by neuzvedla meč, kordy jsou v pohodě). Jinak co víc říct? Jenom ten konec mě docela naštval, to je tak vše. Je to paráda. 8/10 Více ZDE: ()

alchac

Po vynikající jedničce byla má očekávání vysoká, leč již trailer poněkud vyděsil, a to ani ne tak kvůli přítomnosti páně Lecterova prapradědy, ale ve smyslu obav, zda z toho tentokrát nebude jakási podivná akční čalamáda, po jejíž premiéře Alex směle osvětlí půlku Paříže. Jaké tedy bylo mé překvapení, když se z dvojky vyklubala jakási podivná akční čalamáda, jež sice byla cca půlku stopáže jakž takž snesitelná, ovšem čím více se nesla v jihoamerickém telenovelním stylu, tím více mě začínala ze stále intenzivnějšího kroucení lebkou bolet krční páteř, kdy zejména za ten konec, byť již trpně očekávaný, jde dolů hned jedna celá, přičemž celkový dojem tentokrát nezachránila ani Evka, která nejenže je stále prudce použitelná jako vizuální doprovod k pulírování bodných zbraní, ale ty femme fatale jí fakt jdou, nicméně, ač mi to samotnému zní poněkud neheterosechcuálně, ve snímku nemusela až tak často opíchávat vycvičené šermíře, neboť jsem kvůlivá tomu měl zhusta dojem, že čumím na nějaké porno od Mrvel Cumix. ()

Motinski

Spokojnosť. Hlavný bod programu je opäť politikárčenie a zradu cítiť takmer nonstop. Nie vždy je to spravené prehľadne, atmosféra ale vsetko vynahrádza. Možno dojem vylepšilo veľké plátno, no random pasáže v lesoch alebo útok mušketierov na hrad mi učarovali parádne. Niečo sa mi páčilo viac ako minule (tmavé scény, tempo), niečo menej (kamera pri súbojoch), príbeh málokedy uberá nohu z plynu a postavy sú nepredvídateľné od začiatku do konca. No a Eva Green je diabol. Záver bol dramaticky vyhrotený viac jak som čakal ale pochopím divákov čo chceli niečo epickejšie. Predsa len, takto sa väčšinou končia epizódy seriálu a nie celovečerák. Mňa to ale na pokračovanie (dúfam teda že nejaké bude) nabudilo viac ako cliffhanger v prvej časti. ()

Johnny.ARN

Dvojka, ktorá je kvalitatívne na úrovni jednotky. Som veľmi rád, že vznikla táto séria a približuje klasiku v modernom šate. Opäť jednozáberové bojovky, tento krát aj veľká bitka o pevnosť. Boli ale inak rozmiestnené, divák môže mať pocit, že ich je menej a viac sa nedí. Neni to pravda. Príbeh skvelý, posúva sa to, postavy sa vyvíjajú a dozvedáme sa zase veľa nového. Zvraty v závere a straty postáv sú presne to, prečo chceme aj trojku. 4 z 5 (Kino Mladosť) ()

elanius

(38/2024) / Rovno píšem dvojrecenziu, keďže som pozeral obidva, a teda presnejšie povedané, zatiaľ dva diely nových mušketierov. Tak ako ma bavil prvý diel, druhý bol podľa mňa slabší, viac ukecaný a viac chaotický. Prvý diel ale teda veľké prekvapenie od frantíkov, svieža, vtipná a štýlová zábava. Samozrejme Vincent Cassel je presne taký dobrý ako by som čakal. Bohužiaľ druhý diel oveľa viac ukecaný, proste sa z toho vytratila tá ľahkosť. Ale remeslo stále nadpriemerné. (6/10) ()

hroubek

Zklamání. Hodně jsem se těšil, protože mi první část neskutečně sedla a moc jsem si jí užil. Tři mušketýři: Milady je rozhodně dobrý film, který je parádně natočený a hezky se na něj koukán, přesto se na konci dostavilo podobné zklamaní jako u Napoleona. Celou dobu jsem měl pocit, že tam chybí nějaké scény, všechno je urychlené a pak to celé skončí otevřeně. Nutně potřebuji další díl, který to celé nějak srozumitelně ukončí a dá tomu konec, který chci. Režisér Martin Bourboulon odvedl dobrou práci. Po vizuální stránce je to super, akce je hodně povedená (i když bych ocenil, kdyby byla přehlednější), herecky paráda (Eva Green si krade každou scénu pro sebe). Bohužel po příběhové stránce to drhne, je to uspěchané a fakt by to mu prospělo, kdyby se zpomalilo. Moc jsem se těšil, a mrzí mě že to není lepší. Velká škoda. ()

JohnSmith

Druhý díl Mušketýrů se nese v duchu prvního dílu a to je dobře. Byť je to trochu víc zamotané a musím říct, že jsem měl z prvního dílu lepší pocit, tak je to skvěle natočené a má to neskutečný spád. Za mě se tato nová verze celkově velice povedla ()

fabecc1222

Jak jsem předpokládal, tak druhá část dotváří celek svou mnohem více akčnější a přimočařejší podívanou, kdy z prvního dílu rozestavěné figurky odkrývají své motivace a konečně ve větší míře přechází k činům. Tvůrci dobře oscilují mezi dobovým akčním dramatem, kdy se nebojí jít i do opravdu napínavých scén, se scénami, které jsou viditelně hlavně na odlechčení, což je taková ta fajn stará filmová škola. No ale co ten závěr? Jestli teda nebude trojka, tak je to opravdu velký špatný, protože takto je to vlastně v mnoha ohledech neuzavřené. ()

blackJag

Variace na oblíbené mušketýry pokračuje v obdobném provedení jako předchozí film, dlouhé souboje bez střihu, ušmudlaná výprava, žádná falešná romantika... Samozřejmě až na tvrdohlavého Gaskoňce, s kterým nehne ani řádně nabušený dekolt Milady Evy Greenové. Možná kdyby povolil ten proklatý živůtek (a že to musel mít těžké, zůstat intaktní, není pochyb), nicméně nestalo se... A stalo nebo nestalo se víc věcí, chvílemi už mi to přišlo i zbytečně překombinované nebo kostrbatě vystavěné a na závěr ještě k tomu otevřený konec? No, nevím... 65% ()

Hollohlaway

Slabší než první část, hlavně díky divnému scénáři a záhadným zvratům ke konci. Atmosféra a kamera stále hodně fajn, i když temné ladění a špína někdy hraje do noty, někdy naopak dost vadí. Ale příběhová linka je hodně slabá a diváka moc nedrží v ději, navíc narativní twist s Constance a Mylady jsem vážně nepochopil. ()

kenkaku

Neduhy z minula zůstaly (rozklepaná ruční kamera, retardovaný casting), ale za mě hodně pomohlo vyprávět neokoukaný příběh. Jako teda neznamená to, že je to super story… to že se z toho nějak zázrakem nakonec vymotala (oheň… trám na hlavě… obklíčeni… není problém) bylo jasné každému. A ten útok na pevnost + masakr britských lodí mi taky nějak moc připomněl Napoleona (jasně že náhoda). To samé to vydolování opáleného mušketýra z historie (aby byli moderní taky jako Napoleon). To samé ten konec-nekonec… jako fakt z toho neměla být trilogie? Kdybych to viděl osamoceně, asi bych dal hodnocení nižší. Ale v kontextu dvou filmů, to fungovalo mnohem lépe než #1. ()

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

24.02.2024

V pátek 23. února 2024 proběhl v pařížské koncertní síni Olympia slavnostní ceremoniál 49. ročníku předávání cen francouzské Akademie filmových umění a technik (Académie des Arts et Techniques du… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD