James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

Ivoshek

Hezkej film. Místama trochu citově vykalkulovanej, ale ne zas až tak Spielbergovsky často. Příběh dobrý, jednoduchý (daří se - nedaří - hrábnem si na dno - možná zadaří)... Crowe i Zellweger zahráli dobře, box je to solidní a nejvíc mě stejně baví Giamatti... ten člověk je talent a zasloužil by si podobnou roli, jaké občas dostal Joe Pesci. ()

Janek

Nevím čím to je, ale já nemám rád Zellwegerovou, něco mi na ní vadí - asi to jak kuňká, a hraje furt stejně. Crowe je dobrej, dokonce mu udělali i odstátý uši. Jinak jde o neškodnou americkou pohádku, značně přeidealizovanou. Box je natočen strhujícím způsobem, to se musí uznat, řekl bych dokonce, že lépe natočen nebyl (teď myslím pouze scény v ringu). Je srandovní, když se podíváte do bonusů na dvd, kde Howard pouští skutečný zápas, utkání o titul v těžké váze - zdaleka, opravdu zdaleka to nebylo tak surové, jako je ve filmu. **** si film zaslouží, protože v některých momentech je opravdu strhující. Ale podruhý bych se na to už nekoukl. 70% ()

Sofia

Další boxerský film, který mě jen přesvědčil o tom, že box je naprosto primitivní a brutální sport...Russell Crowe odvedl svůj standard, mile mě překvapila brunetka Zellweger a mistr vedlejších rolí Giamatti. Pár silných momentů by se našlo, ale jako celek mi to přišlo moc zdlouhavé, moc předvídatelné a moc vypočítavé. ()

Ilicka

Kdyby se ve sféře citové netlačilo "až tak" na pilu a kdybych měla k boxu kladnější vztah, bylo by to za čistých pět hvězd. Ten film je viditelně určen k tomu, aby chytal za srdce a mě za něj chytil, ale co je moc, to je moc - tudíž dávám velmi silné čtyři a doufám, že si chvíle, a to velmi příjemné chvíle, ve společnosti J. Braddocka brzy zopakuji. Už jen kvůli chlapáckému Russelu Croweovi, který podává další ze svých vyrovnaných výkonů, nebo Reneé Zellweger, v roli jeho vždy milující manželky. Zpracování je rovněž velmi působivé, místy probleskují vynikající režisérské nápady, boxerské zápasy jsou nasnímány natolik dynamicky, že se do nich divák může naplno položit. Málokdy se mi stává, že bych "fyzicky" prožívala rány, které hlavní hrdina zinkasoval od soupeřů, tentokrát se mi u "osudného zvedáku" protočily panenky a pořádně jsem si zařvala. Nejen proto silný "pohádkový příběh" z dob Velké hospodářské krize vřele doporučuji. ()

MeanWhile

Těžká váha je bombovej film, a to určitě nejen pro mě. Líbí se mi nejen proto, že mám box docela rád, ale taky kvůli suprové roli Russella Crowa. A ani Renée Zellweger za ním nezůstává o moc pozadu, to samé Paul Giamatti. Strašně pěkné sportovní drama a pro mě osobně to bude film o boxu, kterej na mém žebříčku bude na jedné z nejvyšších pozic. ()

Earl_23

Na Cinderella Man jsem se podíval krátce poté, co jsem zhlédl snímek Warrior (2011), takže laťka byla nastavená hodně vysoko. V tomto ohledu musím říct, že scény v ringu nebyly tak dobré jako právě u Warriora, ale po příběhové lince se jedná o moc kvalitní drama. Po celou dobu je hodně emocionální (tedy až na úplně závěrečnou scénu, ze které se myslím dalo vytěžit lépe). Howard zachytil tento pravdivý příběh v dobrém světle a skvělý Russell jenom přilil vodu do mlýna. Po skončení jsem se přece jenom rozhodoval nad hodnocením, ale prostě kvůli Americe ve 30. letech a všem těm strastem, kterými si Braddock v životě prošel, musím dát nejvyšší hodnocení. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších sportovních snímku, byť jsou tu i lepší. ()

JASON_X

Nemusím Russella Crowea, nesnáším Renée Zellwegerovou, je mi protivný jakýkoliv stádní sport, tedy sport určený pro stádo, jako třeba box, jsou mi protivné i filmy o něm, je mi směšný americký (nebo jakýkoliv jiný) kult sportovních hrdinů vytvářený novináři a fanoušky, a jsem alergický na melodramatické dojáky proložené rádoby emotivní sračkovitou filmovou hudbou. Tak tohle jsem chtěl napsat předtím, než tenhle kvalitně vyrobený zmetek zmizí navždy z mého externího disku. ()

Morholt

Boxerský film se vším všudy plus něčím navíc. Tohle drama o pádu a hlavně vzestupu Jimmyho Braddocka se náramně povedlo a kromě víc než slušně zvládnutých zápasů a výborných výkonů trojice Crowe-Zellweger-Giamatti, tu bylo několik neobyčejně lidských scén způsobených krizí, při kterých mě bodlo u srdce. Za všechny bych jmenoval Braddocka žebrajícího u bafuňářů, aby mu nezmrzla rodina. Při takových scénách si člověk uvědomí, že krize, která zachvátila svět v současnosti je sranda oproti tomu, co zažívali lidé tehdy. 90% ()

Lacike

Nádherný Hallmark. Nič viac nič menej. Žiadne pokusy o nejakú hlbšiu myšlienku. Proste len jednoduchý rozprávkový príbeh s dokonalým happyendom. Niekedy to úplne stačí. Sadlo mi to napriek tomu, že box nemusím a Crowea neznášam. Ale aj keď tu už dnes na mňa pôsobil v tej vyšportovanej postave a s vychudnutým xichtom trochu divne, tak si ma jeho postava získala. Našťastie sa film do veľkej miery sústredil na súkromie hlavného hrdinu. A práve jeho vzťah so ženou (v tej dobe ešte dokonale roztomilý Renée) s ktorou spolu držia aj v tých najťažších chvíľach, keď nemajú ani čo jesť, ma na celom filme bavil najviac a hej niekoľkokrát ma aj absolútne dojal. Scéna, v ktorej sa Croweho postava neváha ponížiť a ide kvôli deťom žobrať, bola neskutočne silná. Okrem ústrednej dvojky tu vynikne ešte sympaťák Giamatti, ktorý stojí verne pri Croweovi a ako vždy spoľahlivý menej známy Craig Bierko, ktorý si toho ultimatívneho jednorozmerného parchanta vychutnal a dokázal vo mne vyvolať dojem, že toho parchanta nie je možné poraziť a Crowea snáď zabije. Čo je ďalší dôkaz, že aj film, ktorý v prvom rade len hrá na city, treba vedieť natočiť. A to Howard dokáže perfektne. Finálny zápas je neskutočne napínavo vygradovaný a finálne titulky jak sa hlavnému hrdinovi vy zvyšku života darilo boli uspokojúcou odmenou. Takže výsledkom je prvotriedny Hallmarkovský doják. 8/10. ()

Gary

Při zápasech se vám roztřesou kolena a vy byste nejradši začali skandovat a fandit. Proto se jedná o nejlepší boxerský film, jaký jsem kdy viděl (promiň Sly) a určitě alespoň o kandidáta na letošní akademickou sošku. ()

PROROK14

Krásny film. V istých momentoch a vzhľadom na to že to je skutočný príbeh tak oveľa lepší ako Rocky...podľa mňa. A k tomu všetkému skvele sfilmovaný príbeh. 90% ()

maseer2

povedený boxerský film, který táhne jistý Russell Crowe a zdatně mu sekunduje Renée Zellweger, která mi zde ale z nějakého důvodu docela vadila.. celkově téhle dojemné podívané vlastně nemám moc co vytknout, jediný problém jsem měl s tím, abych snímku uvěřil celé to "James J. Braddock = hrdina z lidu, idol národa, symbol naděje" - to se totiž podle mého tvůrcům na plátno příliš přenést nepodařilo.. přesto jisté 4* ()

bouncer

Aaargh, já jsem Russell Crowe, bum bum...úplně klasický boxerský film, který sežral všechny kýče sportovního žánru a navíc divákovi nabídne necharismatické a přehrávající herce. Dvě hvězdičky za skutečný příběh (uvěřitelný) a dobře zpracovanou hospodářskou krizi. ()

moviesfan

Film jsem viděl už asi dvakrát (třikrát). R. Howard natočil dojemné drama, které i přes tu délku nenudí. Herecky je snímek taky velmi kvalitní. Hodnocení: 80% ()

MrCreosote

Zvláštní je, že ačkoli se jedná o skutečný příběh, všechno to působí mnohem instantněji než smyšlený, a přitom dějově tak podobný Rocky. Mám dojem, že se po oprávněně úspěšném snímku Million Dollar Baby Ron Howard a spol. rozhodli, že tohohle úspěchu využijí a vypreparovali tak z osudů skutečně žijícího člověka onen "american dream comes true". Nejdřív úspěšná kariéra, pak hospodářská krize, chudoba, potom najednou bum a úspěchy se jenom valí, aby to všechno zakončila bitka se strašně zlým a zákeřným soupeřem. Jo, to je holt jako ze života. Ale na druhou stranu, technické stránce se nedá moc co vytknout (i když ty zpomalovačky a prostřihy mě spíše rušily) a Russell Crowe se silným irským přízvukem si sympatie diváků získá jako obvykle už v prvním záběru. Jen ta Renée je ještě nesnesitelnější než jindy. No zkrátka, pokud vám nevadí patos a jasně daný příběh, klidně se na tohohle "Popeláka" podívejte. P.S. Pokud bych snad někdy nedejbože dělal nějaký sport, chtěl bych za trenéra Paula Giamattiho. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení