James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

Anderton

Čistý kryštalický Hollywood, ako zo starých čias. Extrémne kladní hrdinovia, súperi zasadzujúci podpásovky, schéma, ktorá je každému divákovi vopred jasná. Ak by sa film natočil pred niekolkými desaťročiami, stal by sa nesporne klasikou. V dnešnej cynickej dobe, keď každý musí byť aj tak trochu hajzel, sa bohužial trochu v kinách stratil a zabudli naň aj akademici. Naposledy ma podobne takto dojal Posledný samuraj, ktorý je ešte jednoduchší. A o to ide, diváka dojať, pripraviť mu silný emocionálny zážitok. Na prostriedkoch až tak veľmi nezáleží. Cinderella man je v tomto smere dokonalý. Bohužial hviezdička dole za obrázky prázdnej postele a komentára dobrej sociálnej politiky vtedajšej vlády. ()

Frajer42

Film funguje. Emocionální momenty na mě skutečně emocionálně působí. Scénky v ringu jsou moc pěkně natočeny. Ron Howard skutečně ví, jak zaujmout diváka, což mi dokázal už poněkolikáté. Určitě bych zde uvítal výrazně kratší stopáž, protože takové té vaty je tam zbytečně více než trocha. Když jsem očima projížděl zdejší komentáře, tak jsem se u jednoho zarazil. Jedna divačka UŽ V PŮLCE věděla, jak to celé dopadne, a proto udělila 2*. Nechci si hrát na frajera, ale já věděl, jak to celé dopadne dříve než vůbec film začal. Ono se to totiž dá snadno předpokládat. Přesto jsem se dívat dokázal a nutno říct, že se mi film dokonce i líbil. Takže v takovém nějakém skalárním součtu se tento film sice dost podobá takovým těm boxerským tuctovkám, od kterých ho ale odlišují schopnosti herců a hlavně schopnosti režiséra zapůsobit na diváka. Navíc za dost silnou stránku filmu považuji hudbu, což tu mnohokrát zmíněno není. Hraje tehdy, kdy bych si ji hrát představoval a zvolená je snad i lépe než bych si ji představit dokázal. 3* považuji za minimální možné hodnocení. ()

boshke

Ale jo. Pěkná atmosféra třicátých let, silný příběh, napětí, skvělý Russell... Ale když se s odstupem ohlédnu, Těžkou váhu už bych si asi znovu nepustil... 70% ()

Slartibarkfast

Skvělý film o překonávání životních překážek. Řekl bych takový lepší Rocky. Je tam rozhodně víc filozofického pojetí a na Russella Crowea se rozhodně lépe kouká. U mně jednoznačná jednička mezi filmy z boxerského prostředí. 95% ()

nascendi

Športovým zápoleniam neholdujem, box vyložene neznášam. Nevidím nič športové na tom, keď dvaja chlapi do seba mlátia pokiaľ jeden z nich s otlčeným mozgom neleží bezmocne na zemi. Napriek tomu ma Howardov film zaujal. Nie ako športový film, ale ako dráma. Dráma zodpovedného človeka, ktorý chce uživiť svoju rodinu aj počas veľkej hospodárskej krízy a dokáže to jediným spôsobom - boxom. Pozoruhodný výkon vo filme podal Russel Crowe, príliš za ním nezaostával Paul Giamatti a výnimočne ma nepopudzovala ani Renée Zellweger. Zápasy boli dokonalo zostrihané a dramatické, ale napriek tomu ma najviac zaujala scéna, v ktorej J.J. Braddock v klube prosí o podporu a dobre situovaní páni mu do čiapky hádžu nejaké mince. ()

Slarque

Film se pohybuje někde mezi romantickým dojákem a boxerským dramatem a velké emoce a velká slova v něm létají málem častěji než údery v ringu. Když k tomu přičtu fakt, že Renée Zellweger vypadá jako regulérní světice a Craig Bierko jako jednorozměrné brutální hovado, které by se spíš hodilo do libovolného dílu Rockyho, tak velice pochybuji o tom „podle skutečných událostí“ a určitě nejsem ochoten dát nejvyšší hodnocení. Ale to tvůrci stejně nechtějí po mně ale po členech Akademie. ()

Tomco

Súhlasím, že akademicky veľmi vďačný film, a to zrejme zámerne a nie čírou náhodou. V mojom ponímaní to však nič nemení na tom, že som si to celé dosýta užil. Či už po stránke hereckej, kde samozrejme exceluje bezchybný Crowe alebo po stránke príbehovej. Mám rád filmy s boxerským pozadím a dokáže ma dojímať aj hospodárska kríza, takže u mňa s týmto filmom nebol prakticky žiadny problém. Možno som svojím spôsobom lacný divák, ale tento film môžem s kľudom počastovať slovíčkom - lahôdka. ()

Arsenal83

Russell Crowe vo svojej typickej top hereckej forme, ktorú ukazuje už pár desaťročí, tentokrát vo svojom chudšom vydaní. Zellweger ešte v stave pripomínajúci jej pôvodný výzor. Chudoba je sviňa a film ukazuje to, čo dnešnému človeku príde ako niečo nemožné. Aby človek nemal peniaze na jedlo a nemohol nájsť ani najprašivejšiu prácu. Aj preto je pre mňa film jedným z mála z prostredia boxu, ktorý sa mi páčil. Príbeh Braddocka je inšpirujúci a povzbudivý. ()

Happens

Popelkový mužík se velice povedl, krásně zahrané, vcelku úspěšná realita boxerských utkání. Film kvalitně proveden v zasazení do děje krize v 30 . letech. Není to o tom zvítězit, je to o tom, prohrávat, znovu vstát a jít dál bojovat. O tom to je. ()

eLeR

Toto je prototyp ľúbivého filmu pre široké masy. Človek padne na dno, a postupne sa z neho vyhrabáva, a keď je pri tom aj šport, ľudia sa rýchlo spoja a narodí sa nový hrdina. Na konci som fandila ako blázon. A musím uznať, že Russell tu bol fantastický. ()

Tommy987

Cinderella Man je úplne jasným ťahom na oscarovskú bránu, často skĺza k patetizmu (ale podľa mňa sa ešte drží na uzde - úprimne, dá sa takýto skutočný príbeh natočiť bez dávky pátosu?) a trochu k citovému vydieraniu, ale ja si jednoducho nepomôžem, všetko som to zhltol aj s navijakom a pri poslednom súboji proti Baerovi som bol v takom napätí, ako už dávno nie. Čo do formálnej stránky ide o veľmi zručné remeslo (čakal snáď niekto niečo iné?), atmosféra je vyslovene komorná, takmer celý film sú všetky zábery ladené do odtieňov "retro" hnedej - v týchto aspektoch asi nemám čo vytknúť. 9/10. P.S.: Aj keď som spomínal, že film má jasné oscarové ambície, podľa mňa z toho budú len nominácie, prípadne cena pre skvelého Giamattiho. P.P.S.: Russel mi s tými divnými ušami veľmi pripomína mladšieho Rona Howarda :-) ()

Chrustyn

Jeden z nejlepších boxerských filmů. Výborní herci, skvěle natočené boxerské zápasy ale hlavně perfektní atmosféra 30. let a hospodářské krize, která zde hraje větší roli než samotný box. ()

klerik

Howard nevie natočiť športový film, napriek tomu sú súboje napínavé a finále adrenalínové. Howard nevie natočiť uveriteľnú drámu, napriek tomu mi boli patetické vety typu "si šampiónom mojho srdca" ukradnuté. Tento film robí z divákov hlupákov a očibijúco sa snaží o posolstvo a umelecký presah. Pozerateľnosť tohto filmu stojí však výhradne na súbojoch v ringu. Aj preto, že tam tam nezavadzia Reneé... ()

Lenny.M

WOW! Sakra..tak tomu říkám film..Sice jsem ho celý probrečela...:D 2 hodiny utekly jako voda, vážně jsem nečekala, že se z tohodle vyklube takový dobrý film :) ()

mcb

Do posledního puntíku vykalkulovaná rána pod pás, která se přesně drží stanovených žánrových mantinelů. Žádné překvapení či kreativní uchopení, jen naplněná šablona, která nestrhne a nevydoluje žádnou emoci. I když proti formální stránce či hereckým výkonům nelze nic namítat. Ostatně jako ve všech Howardových filmech. ()

heyda

Nádherný film. Je vidět, že si Russel Crowe s Ronem Howardem dobře rozumí, protože po fantastické Čisté duši, se jim podařilo opět vytvořit nezapomenutelný filmový zážitek plný atmosféry třicátých let, kdy mnozí strádali na hranici chudoby a naděje na lepší život se zdála být v nedohlednu. Naštěstí se našel jakýsi James Braddock, který se narozdíl od ostatních mlátil pro to, aby jeho rodina vůbec měla co do pusy nikoli pro bohatství a díky tomu alespoň na chvíli stmelil určitou skupinu obyvatel a dodal jim odvahu. Kéž by bylo víc takových filmů. ()

evulienka3

Opäť sa raz potvrdilo, že ja a pán Howard nie sme rovnaká krvná skupina. Film je výborne natočený, napínavý a pútavý, ale tak ako vždy stále zostáva plávať len niekde na povrchu príbehu a života niekoho reálneho. Ron Howard má dar točiť divácky príťažlivé filmy na základe skutočných udalostí, všetky tieto príbehy sa ale až tak snaží natočiť v štýle "len aby sa páčili", že v konečnom dôsledku strácajú kontakt s realitou života a postava nie je vytrhnutá zo života, ale stáva sa len filmovou figúrkou bez hlbšieho charakteru. Pre mňa je to jednoducho málo. ()

MontyBrogan

Na základe aktuálneho dojmu po dopozeraní, najnapínavejší športový film ever. Cítil som sa ako keby sme boli znovu vo finále majstrovstiev sveta v hokeji a neustále doťahovali gólový rozdiel. Ron Howard a Russell Crowe ma nechali snívať ako nechal J. Braddock krízou sužovaných Američanov. "Kolega" golfista musel zažiť niekoľko orgazmov... ()

Roman.Ticka

Krize, která srazila na kolena téměř celou Ameriku. A to je ten problém, že nesrazila všecky, ale ti chudáci to brali jako smůlu a dál byli poctiví a smířliví, až to volalo do nebes! Tyto příběh tvořící záběry přijetí chudoby v rozporu s klídkem pár boháčů, kteří kdo ví, jak k tomu přišli a nikdo to nijak neřešil, jsem nežrala. Bavily mě kupodivu souboje v ringu, které byly dech beroucí a to nejsem žádný velký fanda boxu. Asi proto, že tam byla pořádná akce, která mě baví. Boje byly stejně dobře propracované a uvěřitelné jako hraní Russella Crowea, který hraje každým kouskem svého těla a Paula Giamattiho, kterému krásně mlely panty. Ani Renée nebyla špatná v roli cukrové panenky. Mám ráda lidové hrdiny, ale v případě Američanů jsem skeptická. Fénix sice povstal z popela, ale Popelka je pořád jen umouněná spodina a zázraky patří do naivních pohádek. ()

MM11

Je to příliš Americké a čistě zaostřené na efekt. Ron Howard do filmu už nemohl přimíchat víc srdcervoucích momentů, které ječí samoúčelností. Na jeho obhajobu je ale nutno říct, že se mu opět povedlo obsadit do svého snímku vyjímečné herce - Russell Crowe je těžký profesionál a Renée Zellweger i přes patetický scénář odvedla dobrou práci. Také boxerské scény strčí do kapsy většinu svých bratříčků, ale ty patetické zvratky (tento výraz nepoužívám rád, ale tady je dobré ho vměstnat) zkosí to dobré. Pokud je dokážete ignorovat, neváhejte a na film se podívejte. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení