Čoby hororové béčko na DVD slušná zombiárňa, dokazujúca, že Romero ešte stále dokáže byť výkonným alternátorom celovečeráku. Ale v porovnaní s prvými dvomi dielmi série alebo Snyderovym moderným DAWN OF THE DEAD ide iba o štandard. Motív kritiky konzumnej spoločnosti je iba zopakovaný a nie je prispôsobený súčasnosti (za čo môže Romerov vek - mladému Snyderovi sa práve toto podarilo výborne), snímka neobsahuje jedinú naozaj zapamätania hodnú scénu, hlavný hrdina akoby vypadol z rodinnej drámy o dobrom oteckovi, "cool-hlášky" sú hluchonemé a ťažkopádne pomalé zombie vzbudzujú minimum rešpektu. Čo film drží nad vodou je okrem spomenutého tempa iba slušná postapokalypticky-temná atmosféra.(4.12.2005)

80´s přicházejí a dokazují, že nejsou mrtvá. Úsvit mrtvých Zacka Snydera útočí stylem a poselství jde stranou. Romero zůstává stylově staromódní, ale pořád mu to myslí, a ví, co lze říct zombie žánrem.(24.4.2006)

Vítej zpátky, Georgi! 80% Zajímavé komentáře: Radko, sullafelix, wipeout, Camus(2.9.2005)

Land of the Dead je docela kvalitní zombiárnou. Příběh i atmosféra jsou více než dobré a staromódně pomalí nemrtví na mne působí mnohem líp než jejich současná rychlá varianta z Dawn of the Dead (i když to je film lepší). Scéna, kdy se tu zombíci pomalu šourají z řeky je jednoduše vynikající. Navíc je to film poměrně drsný a krvavý, pro fanoušky žánru lahůdka. 70%(15.1.2008)

Škoda, že legenda George Romera není už taková jak bývala. Mluvilo se o něm jako o otci zombies , ale on se vrátil a bojim se říct ne v nejlepší formě. Pravděpodobne ukázal co chtěl, ale mě jako dnešnímu trochu více naročnému divákovi to nestačí k uspokojení. Jeden myslící zombík mi v evoluci přijde málo a že uměj plavat je horší než že běhají. Temnota filmu je fajn, ale něco této záležitosti chybí. Možná srdce, možná styl.(5.1.2006)

V dnešnej dobe to už Romero veru nemá ľahké, keď tu máme hromadu podobných námetov a určite aj kvalitnejšie podaných. Vo filme chcel poukázať na to že stačí malá neopatrnosť a je hneď po všetkom. Keď v zúboženej krajine panoval klud vďaka vybudovanému izolovanému mestu od zbytku sveta, obkoleseného vodou ako počiatočnou zábranou pre zombii, na teritóriu kde panuje jeden bohatý človek nad chudobou ... ale zombii napredujú v myslení a nezdávajú sa len tak ľahko a možno ani tá voda nakoniec nemusí byť až takou zábranou. Vízia večného panovníctva nad mestom v podaní Dennisa Hoppera a jeho zákerného spoločníka žoldáka Johna Leguizama a proti ním v útlaku bojujúci záchranca v podaní Simona Bakera za doprovodu chrániacej žienky v podaní Asia Argento, unikajúcich z mesta ... je náčrt hlavného deju v ktorom ide len o to ako sa vyhnúť zobmíkom v ich krvavej ceste bez ujmy na zdravý, kde miestamy temnú atmosféru brzdí plytký dej. V tom by veru mal Romero dosť popracovať inak sa z priemernosti nikdy nevymaní. ║Rozpočet $15miliónovTržby USA $20,700,082Tržby Celosvetovo $46,770,602/videl v kine: 55%/(12.1.2008)

Romero is back! V dobe šprintujúcich zombies (upozorňujem, že aj napriek tomu mám Snyderov remake veľmi rád) a ďalších variácií daného žánru „živých mŕtvych“ mutujúcich do polohy počítačovej hry s prvkami action-survival (napr. Resident Evil) je Land of the Dead návratom tam, kde daný žáner začínal. IMHO veľmi vydarený návrat. Romero namiešal veľmi konzistentný koktejl akcie (vynáranie sa zombíkov z vody je čisto zimomriavková sekvencia - nie od strachu, ale od vzrušenia ako perfektne je koncipovaná a funguje), humoru (ja som vedel, prečo nemám rád piercing...) ako i pre neho typického sociálneho podtextu (fungovanie a princípy komunity bohatých versus chudobnejších v uzavretom mikrosvete) a samotného napredovania žánru (evolúcia zombies v smere ich postupného učenia sa – to čo bolo naznačené v Day dostáva tu v Land ešte väčší priestor, plus koniec vo vás zanechá myšlienky na zaujímavé možnosti vývinu deja v prípadných ďalších pokračovaniach). To všetko okorenené hutnými a početnými gore scénami, ktoré k danému žánru neodmysliteľne patria. Až je škoda, že film má len tak krátku stopáž, pretože miestami dej skáče až príliš rýchlo dopredu a namiesto dôkladného rozhľadu nastupuje náznakovosť. Jednotliví hereckí predstavitelia si svoje role užívajú plnými dúškami a nad všetkým u mňa kraľuje Asia Argento, ktorá je kapitola sama o sebe :-) (nehovoriac o potešujúcich cameo štekoch pre znalých - od Toma Saviniho až k Simon Peggovi spolu s Edgar Wrightom - dve tváre zo Shaun of the Dead). Veľmi slušné 4* aj po zhliadnutí Unrated director´s cut, ktorý predstavuje o 3 minúty dlhší a brutálnejší zombie-fest.(27.6.2005)

Romero to vzal kurva originálně. Ukázal, že v zombie žánru je stále co objevovat a těch vychytávek co tady předved, no prostě krása. Ale všeho moc škodí a naprosto nechápu proč se tvůrci rozhodli dát do filmu naprosto debilní ingredienci, že když člověk umře tak se z něj stane zombie (nemyslím tím když ho zombie kousne, ale prostě když se třeba oběsí). To mi přijde naprosto zbytečné, nelogické, debilní a hlavně mi to kazilo a stále kazí dojem z filmu. Jinak ale bez výhrad. Dennis Hopper svýho slizouna zvládl skvěle, hlavní hrdina je taky OK, ale kdo září je John Leguizamo. Jeho postavu jsem měl z celého filmu nejradši a fakt jsem mu fandil, protože to byl ten jedinej správnej badass. Dále je fajn, že se Romero nevzdal humoru (film začíná záběrem jak se skupina zombies snaží hrát na tubu a pozoun nebo co to bylo, dále následuje třeba zombie roztleskávačka). Celej film jsem nevěděl komu vlastně Romero fandí a mám silnej pocit že jako klaďasy preferuje zombíky. Inu proti gustu žádný dišputát.(27.10.2005)

Čistých 70 %. Říkejte si co chcete, ale Zack Snyder dal Romerovi na prdel. A to pořádně. Chybí zajímavé vztahy mezi postavami ( a vůbec opravdu zajímavé postavy ), postapokalyptická atmosféra není tak mrazivá a smutná, jak bych si přál, černý humor jen průměrný, sem tam slušný vtípek. Snyderův remake byl i zábavnější a zároveň mnohem mrazivější, pocit špatného konce mě provázela celý film, zato Země mrtvých je neslaná nemastná. Rád bych se dozvěděl více o systému fungování města, ale na to Romero kašle. Vývoj žánru oceňuji, zombies jsou prezentovány skoro jako tragické postavy, se kterými bysme měli mít soucit. Ale to, jestli hlavní postavy někoho zachrání nebo nezachrání, mi bylo upřímně jedno. A to asi není úplně dobře, stejně tak, že jsem někdy přesně znal hloupou odpověď hlavního hrdiny na hloupou otázku jedné postavy. Nejsem ani zklamán ani nadšen a určitě jsem pro to, aby se točily další zombie filmy.(19.11.2005)

rozpocet-$15 million trzby-$43,739,242(23.9.2006)

Soundtrack Johnny Klimek a Reinhold Heil: 1. Sometime Ago ,2. Eats ,3. Big Daddy ,4. Call it a Night ,5. Last Night ,6. Department Store Raid ,7. Into Liquor Store ,8. Liquor Store ,9. Military Zone ,10. Saving Slack ,11. Cholo Escapes ,12. Zombie Targets ,13. Stealing Dead Reckoning ,14. Meeting Kaufman ,15. Leaving Mouse ,16. Team into City ,17. Looking for Ammo ,18. Shoot Manolete ,19. Driving to Drop Off ,20. Zombie on the River Bank ,21. Surface ,22. City Battle ,23. Overcome Cholo ,24. Back to the City ,25. Cholo Bitten ,26. The Battle Continues ,27. Mercy Killing ,28. Zombies Enter Mall ,29. Mall Slaughter ,30. Dead Reckoning Under Siege ,31. Get Away ,32. You Have No Right! ,33. Gasoline ,34. The Massacre ,35. Now We Can Go ,36. To Canada(12.5.2011)

Tento film jsem viděl snad 5 x. A dnes jsem si užil verzi UNRATED Director's cut se zvukem DTS :-)(11.5.2019)

„Kanada? Tam ale nič nie je.“ – „Veď to.“ Romero nás od roku 1968 (!) bombarduje vyzretými, na myšlienku bohatými zombies krvákmi, ktoré si navzájom síce nie sú klasickými sequelmi, ale odohrávajú sa v rovnakom svete. Ten čoraz vehementnejšie upadá pod nadvládou netvorov. Dá sa v takom svete existovať? Sú nemŕtvi choroba alebo sa s nimi dá žiť v symbióze? A čo vlastne sú? Nie sme to len my, iba trocha hnilší? Odpudivo krásne masky a špičkové hardcore gore, tradične romerovsky kvalitné narábanie so slabšími hercami (Baker, Leguizamo, Hopper, Argento), výborná atmosféra a nezabudnuteľné scény, v ktorých Romerove deti prechádzajú mrazivou evolúciou (narábanie s nástrojmi, chôdza pod vodou).(14.9.2006)

Tak Romero po dlouhy dobe vlit zas mezi zombiky a povedlo se mu to dost dobre. Film ma jen tri problemy, prvni, kterej vadi nejmin, je pribeh, je to v podstate o nicem. Pak to jsou masky zombiku, nektery jsou fajn, ale nektery pusobi dost gumove a proste uz sem videl lepsi. A ted treti a nejvetsi problem. Romero mel asi pocit, ze musi zmodernizovat. Behaci zombici tu uz byly, takze na to se nastesti vysral a misto toho jim dal "inteligenci". Coz by zas tak nevadilo, kdyby to neprehnal a neudelal je moc chytry, v cele s cernym pumparem, kterej ma masku vylozene odflaklou a desne me sral. Jinak vetsinu casu se tu nekdo rube, takze kazdou chvily litaj vzduchem koncetiny, litry krve a vnitrnosti a je to spravna prasarna. Co se tyce hercu, nejvic fajn je John Leguizamo, Hopper neni spatnej, ale potreboval by vic prostoru a Asia je sexy, ale nic tu v podstate nedela. Naka revoluce v zanru se sice nekona, ale podivana to je slusna.(12.8.2007)

Romero to dokazal.(29.6.2005)

Krásný zombie film podle mého gusta! Přesně na něco takového jsem čekal už hodně dlouho a myslel jsem si, že to je ÚSVIT MRTVÝCH, ovšem mistr žánru, George A. Romero se nenechal zahanbit!(3.3.2006)

Svět ovládly zombie - kulhavé apokalypsy, které požírají vše, co má jen trochu příchuť masa...přeživší lidé jsou zabarikádovaní v centru jednoho bývalého velkoměsta...a tady příběh začíná...Režisér natočil skvělý film s patřičně nechutnými hardcore scénami(rozstřílené a uražené hlavy, vyrvaná střeva), dobrým scénářem a zasadil ho do temné doby neurčitého roku. Obrněný transportér cool(vždycky jsem takový stavěl z lega), zombies správně namaskované a zahrané, atmosféra hutná. Některé lekačky lze dopředu odhadnout, takže výsledný záměr není takový, ale sem tam něco unikne, tak pozor, ať to s váma nešlehne. Jeden podařený vtípek o Samoy. Film se mi líbil více než remakeovaný Dawn of the Dead(původní jsem neviděl)...15 miliónů dolarů(rozpočet)/43,7 miliónů dolarů(celosvětový výdělek)(3.1.2007)

Romero využil všechny svoje nabyté kvalitní zkušenosti a dokázal, že rozhodně nepatří do starého železa. Film je v podstatě ve všech směrech velice vyrovnaný, ať jsou to herecké výkony, děj, spád, akční scény, masky, gore scény, tradiční kritika společnosti ... Prostě všechno tak nějak šlape na velice kvalitní úrovni. Není to však vyjímečná bomba, vzhledem k například Snyderovu remaku "Dawn of the Dead", který je mnohem dinamičtější, nebo "28 týdnů poté", který je mnohem depresivnější ...(23.4.2008)

Země mrtvých má ve srovnání s ostatními Romerovými zombie-filmy nejvíc děje a opravdu sympatické herce v ústředních rolích, včetně dokonalého padoucha Dennise Hoppera. Je tu jedna hodně napínavá scéna, moc se mi líbil ten nápad s vodou a to, že proti sobě bojovala armáda lidí a zombie. Na konci je krásná depresivní scéna, pár příjemných scén na odlehčení, dostatek krve a vnitřností, prostě zase jeden výborný Romero.(11.12.2006)

Dědek Romero ještě rozhodně nepatří do sběru! Velmi dobrý, krvavý a vůbec drsný, atmosférický horor, který je sice staromódnější než hitový remake Úsvit mrtvých, ale disponuje velkou porcí solidní filmařiny. Fanoušky žánru určitě potěší. 3 a půl.(24.11.2005)

Exhumace Romera se vcelku povedla, ale je až příliš poznat, že Romero je typickým zástupcem pomalých hororů, který mu před 30 lety přinesly slávu. jenže dneska už to neni ono. Ale čim je to pomalejší tak tim je to brutálnější, sice nic moc triky, ale ty haldy střev a vykousnutých kusů masa vypadaj celkem slušně a v šeru, ve kterým se to většinou odehrává to nakonec působí dobře. Ovšem s příběhem to je mnohem horší, je to takový divně poslepovaný, že se nakonec zdá že to bylo vpodstatě o ničem. Ani zombáci se mi moc nelíbili, tada spíš jejich chování, bylo až přehnaně chytrý, přece jenom jsem učenlivýho zombáka ještě neviděl, ale možná chtěl Romero jen zvýšit strach tim, že ukázal, že zombák nemusí být jen chodící kus masa, jenže na mě to moc nezapůsobilo. Slabší 4*, spíš skoro 3*(30.12.2005)

Mezi přetchenizovanými, hyperaktivními zombies (nebo i "ne úplně zombies") filmy současnosti je Romerova Země mrtvých návratem ke klasické zombie atmosférické řezničině staré školy (definované vlastně samotným Romerem). Vše navíc opět prošívá sociální satirou... A opět mu to funguje, stejně jako mu vychází přidání nových prvků, jimiž svůj žánr zajímvě obohacuje. A v neposlední řadě je to samozřejmě dokonale k posrání!! :))(14.4.2010)

Úžasná podívaná, už jsem se pomalu začínal bát, že klasický zombie film nikdo nenatoči. Geroge Romero opět dokazuje, že je právem nazývám králem žánru a rozhráva úchvatný příběh, při němž se nebojí udělat tak razantní krok a dát nemrtvím schopnost myslet, čímž vezme lidem jejich hlavní výhodu. Chytrý a logicky převyprávěný příběh ukazuje dnešním diváků, že klasická léta ještě nejsou zapomenuta. Opravdu, na samotném začátku jsem myslel, že sleduji mnohem starší film. Prostě paráda, nemám slov. [TOP 19/6 93%](18.1.2007)

V dnešní záplavě zombie hororů jde o pouhý standart. Přesto oceňuji, že se Romero dokázal po 20 letech vrátit k žánru, který stvořil před více jak 38 lety.(23.3.2006)

• gudaulin

Byť i jen letmý pohled na filmografii George A. Romera vypovídá, že šlo o notorického béčkaře typu Johna Carpentera. Ten byl ale mnohotvárnější a byl schopný, minimálně z mého pohledu, natočit i překvapivě slušný kousek, který rozčeřil hororové vody. Romera celý život fascinovalo téma zombie, kteří mně nikdy nepřišli atraktivní a dlouhou dobu jsem si myslel, že mě film o jejich světě nemůže zaujmout, až přišel Zack Snyder a dokázal mě přesvědčit o omylu. Měl podstatně větší drajf, dokázal světu zombie dát dynamiku a jeho Úsvit mrtvých je jediná zombiárna, které jsem kdy dokázal dát čtyři hvězdičky. Romero ani ve své poslední návštěvě světa oživlých mrtvol nedokázal překročit své limity a ten scénář zkrátka patří do kategorie tupého béčka, kde všechny postavy volí tu nejidiotštější cestu k dosažení svých cílů a kde se situace řeší ve stylu "deus ex machina". Určitou řemeslnou zručnost Romerovi neupírám, konec konců se v branži pohyboval dost dlouho, ale strhující a chytrá podívaná vypadá úplně jinak. Navíc - pokud něco opravdu nemám rád, když si film hraje na něco, na co nemá. Romero se pokusil do svého filmu propašovat sociální motivy, vzpoury proti kapitalistickému společenskému řádu, jenže bez ohledu na to, že jeho svět je nefunkční, dělá to strašně povrchním a vlastně i směšným způsobem. Celkový dojem: 40 %.(7.2.2019)

Tak Romero prohrál se Snyderem na celé čáře. Kdo by to byl čekal, že divákům se budou více líbit zombíci z řádu rychlejších, zato hloupějších a nekřísených samotným Darwinem. Myslící zombie, co to kurv... ano, a Santa Klaus existuje, a děti nosí čáp, Elvis je stále naživu. Větší kravinu jsem neviděl. A ten truck měl znamenat co? Konkurenci pro minibusy z Úsvitu? Pche, další trapárna. No myslím, že víte co tím vším chci říci. Úsvit je o hodně lepší, tohle je už jen Romero upadající v zapomění.(4.1.2006)

Škoda za slabý dej. Problém je v samotnom scénári. Vizuálna stránka a prevedenie je však supeeer. Zdá sa mi, že filmy so zombie námetom bere každý producent a režisér s ľahkou váhou, kde charaktery hrajú len lovcov a obete. Čo tak pridať trocha psychológie? Plus slušný rozpočet, a mohlo by to byť niečo výnimočné. Niečo, čo by dokázalo, že zombie žáner môže súťažiť aj v lige A. Filmu Dawn of the dead sa to podarilo. Bude jediným? Napäto čakám... Land of the Dead ním nebol.(5.5.2009)

Je to skvelý zombie film od George A. Romera. Má výborný príbeh o dobe, kedy zombie ovládli svet a tak ľudia žijú v uzavretom meste, kde si vyššia vrstva žije v prepychu a bezstarostne, nižšia živorí na ulici a medzi tým sú ozbrojené jednotky, ktoré jazdia na ohrozené územie po zásoby. No okrem nenávisti k najvyššej vrstve začínajú byť veľkým problémom zombie, ktoré sa začali psychicky vyvíjať. So spracovaním som veľmi spokojný, dej upúta už od začiatku a bez jediného slabého miesta vydrží až do konca, pričom je tu množstvo výborných prvkov, ktoré dej zásobujú celý čas. A veľkým plusom a zároveň výrazným oživením celého žánru je pohľad na zombie, ktoré tu sú nielen najrozumnejšie, ale sú predstavené tak, aby im divák fandil, keďže film sa na celú situáciu pozerá aj z ich pohľadu a dokonca majú aj niekoľko výrazných postáv. Akcie je tu plno a je výborná. Je rozmanitá, slušne natočená, s množstvom perfektných momentov a nezabudnuteľných situácií a dobre sú na tom aj efekty. Veľký podiel na akcii majú obe strany, teda je tu množstvo zväčša postrieľaných zombií, ale aj brutálne zmasakrovaných ľudí tými najdrsnejšími spôsobmi, aké len v tomto žánru môžu fungovať, ale aj celkovo je to jeden z najbrutálnejších filmov, čo som vôbec videl. S hereckým obsadením som veľmi spokojný, síce Simon Baker je trochu zvláštny výber pre hlavnú úlohu, ale zvládol ju dobre a k tomu ešte John Leguizamo, Asia Argento, Dennis Hopper a viacero iných zaujímavých postáv. Réžia je výborná, je to s prehľadom najlepší Romerov film a veľmi som spokojný aj s technickou stránkou. Spolu s novým Úsvitom mŕtvych je pre mňa Krajina mŕtvych úplný vrchol žánru, ktorý má všetko, čo má podobný film mať. 85%(25.8.2007)

Pokud bych to měl srovnávat s remakem Úsvitu mrtvých z roku 2004, tak tohle prostě musím posoudit lépe, i když vidím, že mnozí "běžní diváci", kteří podobné filmy nevyhledávají a hodnotí jen akci a efekty, to hodnotí hůř. Podle mě jsou zde zombíci mnohem realističtější, efekty nejsou přehnané, příběh je propracovanější, místy se vyskytnou nějaké omyly, ale jinak mnohem zajímavější. Závěr sice není tak drsný, ale myslím, že celkově je to opravdu mnohem lepší.(23.3.2008)

Sákra...co říct? Romero holt umí a ne nadarmo se mu říká otec zombíků :) Je to správně brutální (tedy alespoň režisérská verze je celkem dost brutální) a správně atmosférické. Herci se svých rolí ujali naprosto perfektně a teď k zombákům, hodně se mi líbil Romerův nápad s "učením" ... navíc po celou dobu jsem s nimi tak nějak sympatizoval a bylo mi jich i líto :) Vypadá to, že se blýská na lepší časy.(26.11.2005)

Romerovu tvorbu poznám len z počutia a čítania, a ak sú jeho staršie kúsky lepšie ako toto, tak sa je veru na čo tešit. Skoro tak dobré ako Snyderov Dawn, ale pritom úplne odlišný prístup k látke. Najviac poteší poriadna konfrontácia undead vs. live, kedy iné filmy sledujú surviving partičky vyvolených a likvidovanie prevažne zombíkov, v Land of Dead padajú zmetení civilisti na 100+1 spôsobov, krvavo a hlavne s nápadom (piercing, pretiahnutie xichtu cez hlavu) ako na bežiacom páse.(8.6.2006)

Temnější, dějově zajímavější a mnohem brutálnější než Snyderův Úsvit. Oproti tomu však méně dynamické a kompaktní, což divákovi (a zvláště pokud je dotyčný Romerův fanda) nutně nemusí vadit. Netroufám si tvrdit, který snímek je lepší, ale více se mi líbil Snyderův pokus. Přece jen postavy byly lépe vykreslené a obrazová forma ještě o chlup vytříbenější. Romero se spíše spolehal na cool brutalitu a silnou dávku temnoty a stínu. Originální nápad s městem, Greenem a revolucí zombíků. Solidní hudební složka a Asia Argento se na filmu podepsaly také více než kladně. V konečném zúčtování tedy poměrně spokojenost.(26.11.2005)

Ďaleko za hranicami civilizácie blúdia státisíce čakateľov, čo už stratili reč, tváre aj životy. Jediné čo chcú, je spoluúčasť na pôžitkoch, ktoré sa zaiste odohrávajú za stenami vysvieteného vežiaku v diaľke. Neuvedomujú si, že poklady (a podklady) pre život v blahobyte im poskytuje priestor, v ktorom žijú. Na oblbnutie týchto umŕtvených primitívov stačí zopár farebných svetelno-zvukových efektov, pri ktorých ľahko zabudnú. Túžba po zdieľaní „lepšieho sveta“ je ale silnejšia než ilúzia neba, a tak sa plíživo, nebadane blížia. Zrazu sú všade okolo, hlasne sa dožadujúci svojho kusu žvanca. Vnútri priepustných hraníc žijú ľudia, lepšie zabezpečení ako tí odpísaní chudáci, ale v skutočnosti rovnako pacifikovaní k zabúdaniu, len rádovo silnejšími dráždidlami, než sú iskričky ohňostroja. Skupina zabezpečených, ovládajúcich masy pod nimi, sa pohybuje v raji dostatku, vzdialená od problémov podľudí, ktorých k životu, až na pár výkonných žoldnierov, vôbec nepotrebujú. Toto nie je vízia, ale skutočnosť požierajúcej sa civilizácie, živenej zdrojmi tretieho sveta (ktorý si postupne uvedomuje, že si necháva srať na hlavu). Človek = výlučne námezdná pracovná sila, jediným kritériom užitočnosti je jeho výkon. Heslá o individualite v praxi vytvárajú homogénnu masu. Varianty úniku zo zovretia stále viac kontrolovaného a kontrolujúceho sveta sú spochybnené. Všetko obsiahnuté v príbehu, ktorý je možné pochopiť rôzne, ako to pri filme, poskytujúcom možnosť pre viaceré výklady býva: slušnú zombie jazdu, odvar predchádzajúcich romeroviek s niekoľkými krvavými chuťovkami, spoločenskú satiru bez atmosféry strachu, atmosférické depresárium beznádeje so slušnými hercami, nudu bez hlavy a päty atď.(13.3.2006)

V době, kdy jsme o zombie zakopávali skoro na každém druhém rohu, přispěchal sám velký George A. Romero a vytasil další brutálně černohumornou exkurzi mezi nemrtvé. A diváci to kvitovali s povděkem. Romero má totiž kuráž, drží se pravidel žánru, i když svůj příspěvek naservíroval v moderním kabátě. Hladoví nemrtví už nejsou součástí společnosti, zdravá společenství vybudovala okolo měst neprostupné zdi a mají klid. Jenže scénárista Romero dupl, a tak platí, že ten vždycky jednou skončí. Tvůrci se nepokouší o žádné hluboké myšlenky, je to řezničina se vší parádou, bez kompromisů a temnější, než býváme zvyklí. Nicméně škoda, že jí chybí kompaktnost. Postavy jsou poměrně mizerně vykreslené, vztahy mezi nimi jsou nezajímavé, tempo je kolísavé. Přesto má tenhle dědula pořád co říct!!(28.2.2014)

Oživlé mŕtvoly. Nepochované telá sa bezducho túlajú svetom a útočia na živých ľudí. Prežívajú vďaka pojedaniu ľudského mäsa. Kto zomrie stane sa jedným z nich. Koho pokúšu ten sa tiež zmení na krvilačnú beštiu. Jediná možnosť ako ich zneškodniť je poškodiť im mozog. Sú to zombie. Kráľom tohto horrorového subžánru je americký režisér George Andrew Romero. Jedným z jeho zombie klenotov je aj snímok "Krajina mŕtvych", ktorý natočil v roku 2005. ****(8.9.2016)

Od tohoto starnúceho režiséra som čakal naozaj hocičo, ale že vyrukuje s takou precíznou réžiou to ma prekvapil. Pokračuje v štýle minuloročného Dawn of the Dead, kde sme však boly svedkami toho ako to začalo. Tu však skočíme rovnými nohami do zabehnutého sveta zamoreného zombíkmi a film sa tvári že tento svet tak už nejaký čas funguje. Je to Romerov svet. A predsa na rozdiel od Snyderovho filmu je tento bez akejkoľvek akcie a vôbec nie tak komerčne zameraný. Zombíci tu vôbec nebehajú, sú inteligentnejší, hlavne ich vodca a proste všetci zombíci sú úplne super. To čo je však najlepšie na tomto filme je však príbeh. Čo už na tom, že to končí akoby bez konca, keby to pokračovalo ešte ďalšie dve hodiny určite by som sa nenudil.(7.10.2005)

• Divočák

***Věděli jste, že: Režisér Romero ve snímku použil nerealizované nápady ze scénáře ke dvacet let starému "Dni mrtvých", který byl až doposud jeho posledním Zombie filmem.// I s rozpočtem 15 milionů dolarů, který je na Hollywoodské poměry směšný, jde o nejdražší film Romerovi kariéry.// Režisér si natolik oblíbil zombie komedii "Soumrak mrtvých", že její autory Simona Pegga a Edgara Wrighta obsadil do "Země mrtvých" coby dvě chodící mrtvoly.// Představitelka hlavní ženké role Asia Argento je dcerou slavného mistra krváků Daria Argenta. Zápach uělé krve jí podle jejích vlastních slov připomíná dětství.// Recept na Romerovu umělou krev je překvapivě jednoduchý. Jde o obyšejné potravinářské barvivo s kapkou saponátu.// Legendární maskér Tom Savini se ve snímku mihne ve stejné roli, kterou ztvárnil už v roce 1978 v původním úsvitu mrtvých.// Místem natáčení měl být Pittsburg, kde vznikly předchozí 3 díly série, producenti si ovšem prosadili kanadské Toronto.***(11.4.2007)

Přemýšlející zombíci půlka svěží zábavy. Konečně i temná strana nemrtvé síly má svého naštvaného bosse, který má navíc k ruce sexy prohnilé roztleskávačky! Jinak je nabíledni, že to zombies zrovna začne myslet ve filmu, kde hraje Mentalista. Vtipe, vylez.(30.4.2018)

Napočítal jsem od Romera 6 filmů a tenhle se mě líbí nejvíce. Skvělí herci + dobré nápady + akorátní délka + uspokojivá akce + na vysoké úrovni gore scény = rozhodně jeden z nejlepších a nejpohodovějších zombíí snímků. Mrzí mě, že jsem neodhalil Simona Pegga (důvod proč si film zase někdy znovu pustit). 70%(17.4.2016)

Snad jsem to viděla příliš brzy po "Úsvitu mrtvých", snad je chyba někde jinde, ale já jsem se u tohohle zombie horroru víceméně nudila. Nic překvapivého, nic napínavého, akce chabá a na strach rovnou zapomeňte (snad to bude tím, že zombíci jsou zobrazováni lidštěji než sami lidé). Zbyla tedy jen ta myšlenka, úvaha o lidskosti, která však nepůsobí převratným dojmem. Dojem po dvou nebo třech letech je minimální, zatímco špeky ze Snyderova konkurenčního filmu si pamatuju naprosto jasně. 55%(18.3.2009)

jako horor mi to připomínalo minimálně, dá se to srovnat se strachem který jsem cítil v Domu hrůzi v zábavním parku v Mirabilandii. Škoda, ale jinak efekty a tak dobrý.(13.9.2006)

Romero ja klasik, ne-li zakladatel žánru. To mu dává určité právo na tento žánr různě improvizovat. A vskutku, tenhle film je netradiční zombíkárna. Nabízí to co žádný podbný film předtím. Začátek je opravdu slibný, ale bohužel se ke konci film vyvine jen ve vysokorozpočtové béčko s prvky komedie. Headshoty zombíků jsou opravdu zábavné, zombíci jsou fešáci k pohledání, prostě nenáročná solidní zábava.(26.11.2006)

• Hrabka

Zombie film úplně mimo mísu. Ale naprosto. 1. Zombíci začali přemýšlet, no kde to jsme? A když už, tak ať to je pro příště zpracováno nějak koukatelně. Tohle bylo opravdu hrozně stupidní. Spíš to vypadalo jako parodie na zombie filmy. 2. Zombie se z vás stane i když normálně zemřete. Tak tady tvůrci taky dost přestřelili. Tenhle film se Romerovi opravdu nepovedl. Ne že by jeho ostatní díla byla o tolik lepší, ale aspoň se na to dalo koukat. Země mrtvých je hloupý, nekoukatelný film s tragickým dějem. O hercích ani nemluvě. Stupidní scéna sřídá stupidní scénu. Téměř nekoukatelné. Jediné co se mi líbilo, byly některé scény, kterým nechyběla akce, a taky pěkné kulisy. 30%(21.5.2010)

Film začíná už v době, kdy ve městě pobíhají zombíci. Simon Baker mi tam moc neseděl. Stále jsem si ho spojoval s mentalistou. Dále na tomhle filmu bylo zajimavé to, že i zombie začaly trochu přemýšlet. Zombie a animace se mi líbily. Plusem je, že je zde alespoň něco odlišného na zdejších zombie. Mají jiné vlastnosti od jiných zombie filmů. Po dějové stránce slabší. Čekal jsem lepší příběh. Nebyl to špatný film, ale nedal mi to, co jsem si představoval.(4.8.2011)

Příšerné béčko, ale těžko určit co všechno je záměr a kde pouze vytryskla tvůrčí neschopnost. Každopádně Země mrtvých je zhovadilost prvního stupně, ale tak zábavná a krátká, že to ani nelze považovat za ztrátu času. S tvorbou legendy George A. Romera jsem se u tohoto filmu střetl poprvé a nějak extra odvázanej fakt nejsem, ale předpokládám, že býval v lepší formě.(11.11.2008)

CD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +atmosféra, postapokaliptické prostředí, hudba, gore scény, vývoj zombíků -herci a jejich postavy, možná zybtečně krátké, ze začátku pomalejší tempo./// Obstojný zombie film, které mám skutečně rád a je jen škoda že jich není více. To že se režisér vrátil k původnímu konceptu zombíků mi nevadí a přestože Úsvit mrtvých je určitě lepší, tak tento snímek si taky nevede špatně. Dost mě potěšil koncept vývoje mrtváčků a jejich postupnému nabívání inteligence, no aspoň si mohu přiznat že dosáhli te mé :-) Trošku mi možná neseděli herci, v hlavních rolích se totiž predstaví méně známé tváře. Rovněž postavy mě tolik nechytli, ale to zas tolik nevadí. Účast Dennise Hoppera i Johna Leguizamoa potěší. Hudební kulisa se stejně jako ta efektní dosti povedená, atmosféra na díváka mrká každou chvíli a o samotných zombících sem měl mínění, že jsou mnohem nebezpečnější než v jiných filmem. No občas jsem měl i strach. Scéna kdy voják vytuhne na vlastním granátu, nebo scéna s pearcingem a vlastně i hodně dalších jsou fakt chuťovky. NeDoporučuji podávat před/behěm/ ani po jídle :-))/// Celkem 72%///(25.12.2006)

Tak u toho jsem se skutečně skvěle bavil. Taková nápaditost v zombie hororu, kterých už je snad stovky, je vskutku nevídaná. Romero se nebojí lehké parodie žánru, však na to taky má! Samozřejmě, příběh nic moc - ale o to přece nejde. Bavil jsem se? Bavil, tzn. účel filmu splněn. HUDBA: Reinhold Heil, Johnny Klimek - ne zrovna typická hororová hudba s častým použitím, snad módních, přírodně znějících bubnů.(16.8.2008)

75%(13.11.2011)

dobre pozerateľný ..avšak slabučký ( napriek uncut verzii ) horrorový návrat Romera do sveta napätia ... na pomery Romera však jeho elitná kompozícia ..nakoľko vo svete horroru toho doteraz veľa nedokázal ..pokiaľ neberieme do úvahy zopár sračiek, ktoré doteraz vygeneroval ..... biedny herecký výkon Asie Argento ... akčné scény zlyhávajú častokrát na logike ...napr. vojaci strieľajú vtedy keď je to zbytočné ...prestanú vtedy keď je to najviac potrebné .... aby režisér zrealizoval svoj zámer prísunu zombii k ľuďom ....vodca zombii ide vždy prvý... nikdy sa mu ..ani pri rozsiahlej paľbe nepritafí žiadna guľka na správne miesto ...... avšak u amerických režisérov sme zvyknutí aj na väčšie nelogické úlety avšak kvôli objektivite je nevyhnutné poznamenať, že film je vhodný snáď pre všetky vekové skupiny...brutality je vo filme minimum.. ale má dosť dobrý spád .... **** ....kvôli pozitívnemu odkazu režiséra smerujúcemu k zániku doterajších hypokratických kvázidemokratických hodnôt a štruktúr vo svete špiny.. zla.. bohatstva ..pretvárky ... a pokrivených ľudských charakterov(26.10.2005)

Slušné zakončení ohnilé serie od otce zombie filmů. Pomalý zombivci mají pořád své kouzlo. Jen škoda nevyužitých nabízených možností a přílišného šetření krví, hnisu a niných príma tekutin.(25.5.2006)

Milá zombie akcia, ale na môj vkus príliš naivná a prostoduchá.(18.1.2019)

• Legas

Romero se mohl jako zakladatel žánru pochlapit víc. Ve filmu není (kromě gore scén, které se mi ale zdály spíš vtipné než nechutné) téměř nic, co by stálo za zmínku. Vynoření z vody je sice pěkná scéna, pobavil mě i zombík s téměř oddělenou hlavou, která mu visela na zádech, ale většinu už jsme v posledních dvou letech viděli (a mnohdy v lepším hávu). Dvojka Resident Evilu je daleko zábavnější a o výborném Snyderově Úsvitu mrtvých ani nemluvě (a to prosím zombie horory nemusím). Inovace, že zombíci začínají myslet, je pouze srandovní. Vůbec film nikam neposunuje. Spíš jen přidá několik (možná nechtěně) komických čísel. Píběh je prostý bez zajímavého nápadu a herci nevýrazní až běda (ti nezombioidní). Kdybych k Zemi mrtvých nepřistupoval jako k žánrovému béčku, bylo by moje hodnocení ještě horší.(4.11.2005)

• 2-Xtreme

Film pre deti od 10-15 rokov. Romero vytvoril zombie žáner, to mu nik už nezobere. A aj jeho zombie trilogiu považujem za skvelú, ale toto? V dnešnej dobe utekajúcich zombíkov v krásnych sviežich filmoch toto už nezabere. V porovnaní s remakom Dawn of the Dead či sériou 28 Days/Weeks later je to úbohá sračka. Romero má svoj šlýl zomie filmov, ale dnes to už nebude zaberť na nikoho(možno na totálnych fanúšikov režiséra). Aj v porovnaní so svojimi predošlými zombie počinmy, ide iba o slabý priemer. Scenár úplne trápny. Postavi sú nesympatické a bez akéhokolvek charakteru. No a gore? To možno aj bolo fajn, ja neviem. Film sa odohrávl prevažne v tme a tak som hovno videl. Remaku Day of the Dead(2008) som vytýkal skákajúcich a šplhajúcich zombie. A tu plávajú, ba dokonca strielajú so samopalov! Nie, dakujem. To naozaj neprosím. Dávam 40% a nechápem 5* hodnotenia. To má meno režiséra až taký velký vpliv?(9.4.2008)

• kingik

Specialista na zombie filmy všeho druhu George A.Romero se bohužel nevrátil v oslnivé formě. Děj je velmi slabý až slabomyslný. Ani naturalistické scény nebo celkem solidní obsazení moc nepomáhají a výsledkem je slaboučký horor bez jakékoliv invence. 40%(18.1.2009)

Těžce brutální, velice nechutný, ale také atmosférický zombie gorefest, který doporučuje devět z deseti nemrtvých. Film očividně vychutnaný jak tvůrci při jeho natáčení, tak diváky při jeho sledování. Ovšem slabším povahám, kterým se dělá zle už při pohledu na nějakou tu ustřelenou hlavu, ho rozhodně nedoporučuji! P. S. Viděl jsem pouze Director’s Cut.(29.11.2005)

• HAL

Noc živých mrtvých přišla s revolucí v žánru, Úsvit mrtvých s extrémně protahovanou komedií, Den mrtvých se skvělým, inteligentním a mrazivým thrillerem a teď přichází Země mrtvých. Co asi nabízí ta? Odpověď je jednoduchá, nenabízí nic jiného než intenzivní nudu a neustálé kroucení očima nad všeprostupující hloupostí a unylostí filmu. Už jen fakt že tenhle koment píšu už během sledování filmu o něčem vypovídá.(23.6.2007)

Další zombie film, nic zvláštního. Ale Likvidátor byl celkem vychytaný. A přemýšlející zombíky jsem ještě neviděl. :D(23.2.2013)

Další masakrální, brutální nářez u kterého jsem se nenudil ani na moment. Atmosféra nic moc... no v podstatě žádná, což je v případě hororů velký nedostatek, ale tady to ovšem vynahradí dokonalé a věrohodné záběry na zombie požírající střeva, utrhaný ruce, vykouslé oko a další velice chutné scény, kterých je ve filmu habakuk. Takže horor? ani náhodou, ale parádní komedie s velkou porcí morbidního humoru, to je přesně tento film.(29.1.2010)

Opäť začnem tým, že veľmi neobľubujem zombie žáner, no novinku legendárneho Georgea Romera som si chcel určite pozrieť. A spravil som dobre. Slušná dávka napätia a krvi, drsné hlášky a vizuálna stránka filmu(tým myslím najmä zombie) ma veľmi zaujala. A po taktiež výbornom Úsvite mŕtvych sa mi tento žáner začína páčiť.(10.6.2007)

• Němi

Úvodní logo Universalu z třicátých let mě navnadilo - v té době vznikaly nejlepší klasické horory a snad mohlo naznačovat, že se Romero vrací k začátkům (a svému nejlepšímu filmu NIGHT bláblá z '68), ovšem bohužel. Úvodní titulky po vzoru Snyderova Úsvitu "dirty" stylem vyložily situaci ve světě a pak... nuda, děs a nudné gore. Už dříve se režisér pokoušel přiřadit zombíkům jakousi inteligenci, tentokrát do toho šlápl naplno. Vůdce (ne)mrtvých, zuřivej negr (jasně že černoch, ale takhle to asi myšleno nebylo…) se se svou zbytkovou inteligencí směle může postavit vedle některých postav filmu a připravuje tak zombies o to nejděsivější - a totiž, že to je jen nekompromisní, neuvažující masa, s kterou nelze vyjednávat, která má jediný cíl a to sežrat vás, je všude, nejedná logicky a bezmyšlenkovitou samozřejmostí postupuje neustále dál. Nově tak jsou zombíci "lidé" uvědomující si sami sebe a svou moc a tak se dočkáme momentů, kdy střílí, plavou nebo se prosekávají skrze překážky - a to je tak blbé a tak strašně to níčí atmosféru, že se snad Romerovi něco porouchalo v hlavince. Ovšem i to by se dalo překousnout, pokud by filmu vládli sympatické, pokud možno uvažující postavy s nějakým charakterem... ovšem nevládnou. Je tu jen "nejrovnější a nejobětavější chlap světa" Simon Baker, trapně působící skrček Leguizamo hrající si na Ramba, nudná drsoňka, nezúčastněný Hopper a asi nejlepší postava - popálený skororetard. A všichni vypouštějí z huby tak hloupé a nudné dialogy, že ani pár minut po filmu jsem si na žádný nevzpomněl. Jedině snad příběh je něčím zajímavý. Ne, že by to byla nějaká sláva, v rámci "normálních" filmů je jednoduchý a předvídatelný, ale snad poprvé představuje svět již kompletně a dlouhodobě zabydlený zombíky (Resident Evil přeci jen nepočítám), což je alespoň malinké osvěžení v zatuchlém filmařském dechu, jaký na mě režisér vypustil. Romero zestárl a podobně jako Lucas asi zdementněl a tak jen znehodnocuje skvělou práci, kterou kdysi tak pracně vykonal... RIP. Bez tempa, bez rytmu, bez smyslu, bez koulí a inteligence.(5.9.2008)

Technicky je film zvládnutý výborne a vzhľadom na rozpočet 14 miliónov je to až neuveriteľné. Poteší aj občasný žartík na odľahčenie, prípadne „chuťovky pre fajnšmekrov“, ktoré sú pekne úchylné. Zriedkavo sa vyskytne aj zaujímavý záber či dokonca celá scéna (napríklad výstup zombií z rieky). A rozhodne je veľkým plusom aj dĺžka filmu, ktorá zaručí, že sa to dá vydržať až do konca.(23.12.2012)

Návrat ku klasickým motajúcim sa zombíkom dopadol dobre. Teda dobre oproti sra*kám ako RESIDENT EVIL. Oproti Snyderovmu ÚSVITU MŔTVYCH pôsobí prispato a oproti komediálnemu SÚMRAK MŔTVYCH film príliš "rozmýšľa". Hrdinovia sympatickí ako plyšový medvedík, Asia je len(!) na okrasu a Dennis Hopper jediný prekvapil. Romero sa vrátil veľkolepo, ale dnešný divák potrebuje o trochu viac adrenalínu...(14.2.2006)

Že film vypadá jako z osmdesátých let, by mi ani nevadilo, mít lepší scénář. Tady místo zápletky mrtví proti živým vidíme živí proti Dennisu Hopperovi, živí proti Johnu Leguizamovi a John Leguizamo proti Dennisu Hopperovi. Celé je to kombinováno se zápletkou kolem ukradeného auta, která připomíná slabší podrazový film. Armádně koncipovaná jednotka z různě specializovaných jednotlivců na své misi zas jakoby vypadla z nějaké počítačové hry. Moje hlavní výtka směřuje tedy k tomu, že ve filmu mají poměrně málo místa zombie (50%).(23.1.2006)

A máme tu další Romerovku tentokrát o žoldácích který pracují pro pana velkého který má pod palcem celé město. Film si udržuje tempo a docela rychle to utíka. Já mám tyhle filmy rád takže nemám žádné přípomínky postavy jsem si oblíbil hlavne Johna Lequizama pod rolí Chola a ostatní jsou taky v pohodě. Zombies maji skvělý masky a příběh nenudí a gore scény opět nemají chybu! :-)(27.6.2010)

Čistý průměr snad ve všech směrech. Originalita minimální, herecké výkony průměrné, příběh normální, některé momenty absolutně trapné (plavací zombie, smutný zombie, chytrý zombie, cílevědomý zombie), některé naopak velmi vydařené - většinou šlo o ty akční momenty. Pochválit se sluší i myšlenka jakéhosi lidského luxusního minisvěta obklopeného smraďochy s možností vyfocení se se zombíkem apod. :-D. No jinak celkově jsem se bavil asi tak na 50%, což je i mé hodnocení.(10.9.2010)

Béčkový zombie horor. Nevím, čeho se snažil dosáhnout, ale na pecku typu Úsvit mrtvých neměl ani za Boha.(19.3.2011)

75%(18.8.2006)

Celkem mě to překvapilo. Pokud čekáte podobný adrenalinový nářez jako Úsvit mrtvých (2004) budete nejspíše zklamaní ale pokud čekáte akční horor ze staré školy z velkým množstvím povedených gore efektů budete mlaskat blahem. Zombíci jsou zde opět pomalý a v detailních záběrech sledujete buď jejich požírání nevinných lidských obětí nebo naopak jejich likvidaci. Jen mě občas trochu štvalo, že se nemrtví vyvíjí a občas sledujete jak na něco přijdou nebo zkouší používat střelné zbraně a vypadá to poněkud divně až nechtěně parodicky.(11.5.2007)

• anais

Naprostá pitomost postrádající atmosféru a alespoň pokus o nějakou myšlenku, jako tomu bylo u předchozích Romerových zombie filmů. Béčková atmosféra z filmu jen sálá, herecké výkony bídné, scénář bez jediného originálního nápadu. Celé to vypadá jako natočené před 20ti lety, a přitom to původním Romerovým snímkům nesahá ani po kotníky (nemluvě o některých současných Romerových následovnících - Snyder). Myšlenka, že jedna zombie začne přemýšlet a vést své druhy proti lidem je při představě jejího rozkládajícího se mozku dost neuvěřitelná. Ale asi nejlepší vtip si nechali autoři na závěr, kdy hrdina zabrání střílet na zombie, které na obzoru přecházejí most, s odůvodněním, že i ony si hledají nějaké klidné místo k pobytu. Předpokládám, že v příštím díle se bude řešit otázka registrovaného partnerství člověka a živé mrtvoly...(19.12.2005)

Rok 1968 Night of the Living Dead - režie George A. Romero. V tuto dobu převedl na plátno svou vizi světa zombie v černobílých barvách, kde ještě nešlo tolik o násilí a brutalitu jako o samotnou atmosféru. V roce 1978 Dawn of the Dead - opět Romero a to už nám představuje jeden z nejlepších gore všech dob. Současnost - Romero přichází v podsatě stejnou premisi jako u svých předešlých snímků, jen je umí zabalit do nového neokoukaného hávu, přidá cool záběry, mladé pohledné tváře (aby se na to dalo koukat). Popravdě pár invencí přece jenom přidal a můžu říct, že mě skutečně pobavili. Nápadem evoluce (ano, ano z homo zombie se stáva homo zombie sapiens a naše milé potvůrky už umí zacházet i s různými zbraněmi jako sekáček na maso či různé zbraně. A nejenom to, mezi zombies lze spatřit snahu o vůdcovství, takže se nám nerozbíhají do všemožných koutů, ale dokáží se držet v tlupě. Land of the dead není špatný film. Jedná se o akční survival horror s rychlým tempem, krásnou Asio Argento a spoustou krve, jen mi k srdci víc přirostl starší bráška Dawn of the dead. I přesto však dávám 70%.(27.10.2005)

• Jenda

Film byl pro mě do určité míry zklamáním, protože jsem asi čekal něco jako Úsvit mrtvých, ale v topmto filmu jsem nenašel nic z toho kouzla. Spíše se podobal některým slabým béčkovým zombie hororům, co se týče scénářa a vůbec takové "jalovosti" příběhu:((7.6.2006)

Je vidět,proč se Romero řadí mezi nejlepší hororové režiséry.Parádní snímek,hodně vybočující od ostatních zombie filmů.Každopádně stojí za to!baví mě Romerova vize inteligentních zombí(je tomu tak téměř v každém jeho snímku).(17.2.2008)

Horory pozerám rád ale filmy ako je tento nepovažujem za horor. Toto je komédia. Zombíci a tak. Ludia čo ich zabíjajú. Takých filmov je nespočetne veľa. Ale nie všetky sa vydaria. Tento sa celkom podaril. Nenudil som sa. No proste bola to dobrá oddychovka.(27.9.2008)

Přestože nemám ráda nechutné scény, u filmu o zombie si na ně nemám právo stěžovat. Tohle je zajímavé ozvláštnění zombie tématiky - nejen boj s nemrtvými, ale i boj mezi žijícími. Některé scény ukazovaly ambici tvůrců nabídnout divákům i něco víc než jen ožírání kostí - vynořování mlčenlivé neživé armády z řeky. /29. 5. 11./(29.5.2011)

Opětovné parafrázování společnosti to nijak nezachraňuje, stále je to jen dobrá béčková zábava, nic víc, nic míň.(6.4.2013)

• Richie666

Nějak jsem si pořád na většině filmů se zombíkama nedokázal najít "to svoje"... Land of the dead se sice snaží o jakýsi děj a zápletku, ale onu jedinou hvězdičku dávám za vkusně vyvedené pojídací a vraždící scény. Jo a mimochodem ten konec, kdy jsou krvelačné zombie nechány na pokoji, protože "jenom hledají kam jít", to mě fakt rozesmálo - opravdu závěr pro akční zombie horor "jak se patří"... Trapas.(3.7.2006)

stupidní úsvit mrtvých má 80%.tohle jen 64%?hmmm...lidi sou fakt jednoduchý.konečně se film neodehrává v uzavřeným prostoru,ale něco se tam konečně děje,film má spoustu vtipnejch momentů a akční sekvence působěj dost brutálně a ne komicky,hlavní hrdinové podávají herecké výkony...konečne.nejlepší romero.(18.11.2008)

"Potíže pane?" - "Ve světě kde mrtví ožívají, ztrácí slovo "potíže" svůj pravý význam." Postapokalyptická, temná zombie párty! Romero dokazuje, že je v zombie žánru jednička a z Land of the Dead toho dokázal dostat dosti. Divák je vržen rovnou do děje, což mi velice sympatizuje, musí se rychle zorientovat a pak již mu nic nebrání ve vychutnání si filmu a celkově zombie párty, které si zde užije opravdu dosyta! Masky zombie někdy sice jsou malinko přehnané, ale opravdu jen trochu. Jinak jsou parádní, mrtvolně děsivé a šouravý pohyb zombie, a počet, to ještě umocňuje. Sice jich zde nejsou miliony jako ve World War Z, ale to vůbec nevadí, jelikož film pracuje aktivně se shruba stovkou zombie, v čele se zombie černochem, který projevuje známky myšlení a podporuje k němu i ostatní, což je silná stránka filmu a špatná zpráva pro zbylé živé lidi. Ostatní zombie jsou do počtu a jen pro porážku a té si divák užije dosyta, stejně jako ataku zombie, drsného prostředí a krvavých scén. Nutno podotknout, že nepůsobí nijak lacině či až trapně, což jen pocit z filmu umocňuje. Co mě ale trochu zklamalo, tak to je děj filmu. A neberu linku bránění města před zombie a boj s nimi, s tím člověk již počítá, ale ta výprava za znovu získání bojového kamionu apod. byla prostě nudná a nezáživná. Také herecké obsazení mne nijak extra nezaujalo a bral jsem ho jako takovou nutnost filmu. I tak ale jsem se díky mnoha podařeným momentům bavil, děkuji Romerovi za parádní a temnou zombie párty u které jsem byl rád za její vážnost a ne tak odlehčenou zombiárnu jakou je třeba Dawn of the Dead (2004) (i když je ten film o třídu lepší) a rád se k této žánrové lahůdce budu vracet. A to třeba pro scénu zombie v řece, která byla parádní a hned jsem si vzpomněl na snímek Carnival of Souls (1962).(17.3.2014)

Romero je zpět. A my se můžeme těšit na nové přívaly zombies. Hurá. Zack Snyder svým Úsvitem probudil spícího velikána. 70%(14.8.2006)

• maseer2

začátek slibný ale pak? nuda, nuda, nuda !!! každou chvíli sice nějaká ta vyhřezlá střeva či vysřelené mozky, ale to samo o sobě prostě na dobrý zombie horor nestačí.. ani se mi nechce věřit, že to točil stejný režisér jako novější Diary of the Dead, protože Land of the Dead mi zkrátka kvalitou přijde úplně někde jinde - mizerný scénář, mizerní herci, nulová atmosféra a trapná závěrečná scéna.. vlastně ani nevím, za co dávám ty 2* ..ale zůstanu u nich..(7.6.2008)

Romero je v rámci žánru pojem. No ja som sa nikdy nezaradil medzi jeho fanúšikov. Tento pokus by som zaradil medzi nenáročné hororové akčné jazdy ktoré síce nič neprinášajú, ale čas zabíjajú poctivo.(19.9.2010)

• honajz

Bum, prásk, světla, zombie, krev, trh trh, bum prásk, jedeme dál...(22.5.2011)

Výborný zombie film. Fanúšikovia hororu budú asi sklamaní, kedže zombie scény sú skôr komické než strašidelné a ako horor to nevyzerá, ale za to dej a prostredie stoja za pozornosť. Herecké obsadenie kvalitné a taktiež herecké výkony. Pochvala predovšetkým pre Simona Bakera a Roberta Shawna. Ďalší veľmi dobrý zombie film do zbierky. 95%(21.8.2011)

Tak a zase dostávám další pecku která naservíruje trošku jinou zábavu.(7.9.2018)

• moviesfan

Zombie horory mám rád, ale tento se mi příliš nelíbil. Konkrétně se mi nelíbily masky a většina příběhu. O nechuťárny nebyla nouze, ale atmosféru jsem postrádal.(25.2.2009)

• mm13

Tu vidieť rozdiel medzi režisérom a REŽISÉROM. Chtiac nechtiac skrátka nemôžem neporovnávať a Romero (napriek debilným kydom v tlači) iba dokázal Snyderov talent. Nebe a dudy! Pritom je v Land Of The Dead hneď niekoľko chutných záberov a sviežich režijných nápadov, ako celok ale tento film absolútne nefunguje. Béčko, béčko, béčko, naviac riadne trucovité, do seba zahľadené a diváka podceňujúce. Tak mu treba!(19.5.2006)

Staromódní a přitom evoluční, Romero má stále co nabídnout, hezky špinavé, žánrová lahůdka.(22.10.2008)

• Frajer42

Jaj. Hrozně nepříjemné a nesympatické herecké seskupení vedení tím blbounem co hraje hlavní postavu v tom hloupém seriálu Mentálista. Celkový příběh mě tedy taky zrovna nenadchl. Inteligentní zombie? A to má být jako co? Zombie si po celý film vesele plavou, vesele používají k zabíjení kromě svých úst i pracovní nástroje, které zrovna potkají ležet na cestě a hlavně je tam jeden zombie supernegr, kterému nečiní žádné potíže po ostatních střílet. Tohle už je trošku moc. Zombie však nejsou jediným důvodem ke kritice. Ten film je špatný úplně celý. A ten jejich superkaravan, který má pod kapotou vojenskou základnu na mém hodnocení taky nic nepřídá. Odpádek!(21.1.2012)

Jo, jo, jo!!!!!! Staří dobří zombíci, tak jak jsem si je zamiloval, jsou zpátky a nepřivedl je nikdo jiný a povolanější, než Romero. Země mrtvých je parádní zombie oddechovka s výbornými maskami, krvavými hody nemrtvých, slušným humorem a nádhernou Asiou Argento. Tohle jsem opravdu nečekal. Po Noci oživlých mrtvol druhý nejlepší díl série...(25.11.2009)

Všiml jsem si, že IQ zombíků v Romerovo filmech má vzestupnou tendenci. V Noci Oživlých Mrtvol se zombík naučil rozbíjet šutrem okno, ve Dni Mrtvých se naučil salutovat a střílet a tady zombík už umí střílet, sekat sekáčkem na maso, plavat, používat sbíječku a v neposlední řadě se jakž takž dorozumívat. Inu došli to zombíci za těch pár let dlouhou cestu, příště už budou řídit auto a pořádat orgie. Romero si vzal ze zombíků příklad a taky zvolil pokrokovou cestu, takže se 80tkové šplouchance krve, střev a končetin střídají s hnusně počítačovými headshoty, ale překvapivě mě to moc nesralo, dokonce mě ani nesrala ta všudypřítomná béčkovitost a odporně kladný Simon Baker, asi to bude počasím. Takže téměř žádné lekačky (až teda na jednu, kterou si rejža odpustit nemohl a já si u ní tradičně málem ukousl prst), sympatičtí hlavní hrdinové, chytrý zombie negr a pak samozřejmě ty úchylné megabrutální scény typu - Zombík sekáčkem usekne vojákovi ruku s granátem, voják spadne na granát, granát vybuchne a voják se rozprskne na sračky, nejen tady jsem se přistihl, jak se řehtám jako hovado. Všechno je zkrátka jak má být.(30.8.2011)

Myšlenkově mnohem zajímavější než Snyderův Úsvit mrtvých,s lepšími postavami a propracovanou sociální kritikou.Formálně naopak,jak je u Romera zvykem,utlumenější,méně atraktivní a velmi staromódní.Což nemusí být nutně výtka,režisér se drží stylu svých předchozích filmů,moc dobře ví,co chce říci a jak žánr obohatit.Geniální zůstává především ve vykreslování zdevastované lidské společnosti a charakterů,které v ní žijí.Hlavní hrdina je přeci jen až moc dokonalý klaďas,ovšem má dokonalou opozici ve skvěle napsané i zahrané postavě Johna Leguizama,která perfektně reflektuje celou Romerovu tvorbu.Filmu paradoxně tak trochu podráží nohy příliš krátká stopáž.Slabá hodina a půl prostě nestačí na komplexní pohled do světa,kde je lidské pokolení defenitivně v menšině,takže Země mrtvých občas působí zbytečně zkratkovitě.Chtělo to přidat několik scén,které by více představily sociální rozdělení ve Městě,Dennis Hopper jako záporák měl taky málo prostoru.Ale jako celek je to velmi kvalitní zombie horor,kterým se,nebýt Romerovy touhy po experimentování s žánrem,který sám vytvořil,klidně mohla celá mrtvolná série krásně uzavřít.Už to není taková kvalita,jako v minulkém tisíciletí,ale jako vzpomínka na něj (a taky připomínka působivosti pomalu se plížících mrtvol) funguje krásně. 80 %(2.11.2011)

• curunir

Tupé béčko s tak blbým koncom až tomu nemôžem uveriť. Jediné, čo je na filme ako-tak slušné sú zombíci, ktorí chvála bohu nepôsobia strašne, ale groteskne, vďaka čomu sa dá tvorcom odpustiť to, že to mysleli všelijak, len nie vážne.(30.8.2007)

Skvělá záležitost od mistra Romera který je stále plný energie a nápadů.(29.10.2007)

• brutale

Absolútne sprasená II, skvelej remakovej jednotky.(2.4.2008)

Pěkná zombiárna, která má s předchozím dílem pramálo společného. Trochu inteligentní zombíci nevadí. Celkově je to pěkně vyobrazená zničená civilizace, spousta pěkné krvavé akce a i dobře zahrané role. Příběh asi ničím nepřekvapí, ale nenudí. Já si film užil a dávám 80% :)(13.6.2017)

Vyčpělá, kdysi delikatesní, porce, kýmsi nakousána a zpět navrácena v podobě mdlého leča s lidskými vyhřezlinkami, střívky, pařátky či mozečky, kde onu pikantní chuť již kdosi vychutnal a vysál. Však děkujme mu alespoň za to, že hnilobné zbytky živoucích naservíroval na občasně efektivním potemnělém postapokalyptickém tácu. Jako oblohu bych však doporučil více (aspoň trošku) příběhovosti a duchaplnosti.(10.6.2006)

Tento film postráda poetiku predchádzajúcich snímkov a je to béčko ako vyšité. Každopádne Romero opäť natočil pôsobivý film, ktorý kazí len to že sa priveľmi opakuje čo sa týka spoločnosti a snaží sa o akčnosť. Na jednej strane tu máme posledné mesto obohnané vodou a elektrickým plotom a na druhej strane zombiekov s ktorých jeden začal rozmýšlať. To sa mi páčilo leboto malo evolučný vývoj. Tiež je tu kráska Asia Argento a už aj nejaký ten hrdina a na jednej strane je to nové a zaujímavé ale na druhej to podkopáva predchádzajúce tri filmy ktoré boli o prežitý a na hrdinov tam nebolo miesto aj keď je teda pravda že hlavný hrdinovia tohoto snímku už žijú nejaký ten čas v tomto posapokalyptickom svete. Lenže ako vravím romero sa opakuje. Opäť sa za pomoci rozmýšlajúceho vodcu dostanú zombieci do mesta a začnú jesť a vraždiť, a pochybujem že aj keď rozmýšla tak na takej úrovni aby prečural ľudí. No a potom tu samozrejme máme Leguizama v úlohe veľkého bojovníka a Bakera v úlohe hrdinu a plus ľudské zlo Hoppera. Mierne chaotické a aj trocha kŕčovité ale atmosféra bohovksá a ja som sa výborne bavil.(7.7.2007)

Scénář : George A. Romero. Kamera : Miroslaw Baszak. Hudba : Reinhold Heil a Johnny Klimek. CITÁT - Tihle zombíci, ti mě deptají........(6.5.2011)

Romero znovu dokázal že vie ešte natočiť zombie horor na úrovni. Zombie je tentokrát velmi vela a ľudia už nemajú nádej na záchranu pretože Zombies je preplnené celé mesto a tak to všetci ľudia vezmú na starosť a likvidujú Zombie 80 percent.(21.1.2009)

Docela originální počin, herecké obsazení skvělé, postavy jsou ideální a zejména pohled na situaci od mrtváků je zajímavej. Akce je celkem dost, jenom konec bych trošku dotáhl. Jinak se jedná o poctivou řezbu a taková scéna s granátem je zážitek. 9/10(28.2.2014)

• JohnCZ

Původní Night of the Living Dead jsem neviděl, ale od zakladatele žánru bych čekal asi trošičku víc. Romero evidentně zamrzl v čase. Efekty a masky působí jak z desítky let starého filmu. Zombíci jsou nevěrohodní, přehnaně inteligentní a celkově prostě divní. Ono by to všechno až tak nevadilo, kdyby to mělo aspoň nějaký použitelný příběh, ale působí to spíš jak střípek vytažený z nějakého dlouho jedoucího starého seriálu, než jako plnohodnotný film. Celé je to je to bez děje, bez gradace, bez zajímavých postav a blbé k tomu.(17.7.2017)

Co to má znamenat, že zombálové dovedou myslet? Co to na mě jako šijete?? Zas mám o něco víc nabouranou svojí ideu, o přežití po brutální pandemii. Jaderná válka klepe na dveře a nikdo neví. A co mám jako teď dělat? Už tak můj spánek stojí za houby. Sakra! Jediný, co mě uklidňuje může být to, že rána do hlavy stále zůstává sázkou na jistotu. Jinak uááá. A co říct závěrem? Snad jen: VÍC STŘEV, VÍC STŘÉÉÉÉV!(8.5.2014)

"Potíže ??" - "Potíže ?? Ve světě, kde mrtví ožívají, slovo potíže ztratilo svůj význam.." Legendární Romero přišel s dalším skvostným zombie bijákem, formálně příjemně starosvětským, tematicky nesmírně aktuálním.. George aktualizuje a rozšiřuje své vlastní motivy, ví dobře, co chce říct a jak.. Zombie žánr neumírá ani zdaleka..(28.10.2019)

To je ten pravý Zombie horor. Romeo se na staré koloena drží. Střeva, krev to je na tomto filmu to podstatné. Určitě nejlepší Zombie horor jaký sem kdy viděl.(23.8.2008)

• themic

Až ke konci mi to přišlo jako docela dobrý béčkový horor, ale tedy když jsem viděl konec (Nechali jít zombíky, proti kterých celý film bojovali) no, tak to mě tedy docela dost dorazilo!(8.5.2006)

Jsem fandou jak původní země mrtvých tak i tohoto remaku. Romerovi se povedlo i v novým tisíceletí zombíky oživit.(17.9.2007)

Když se mě někdo zeptá, jaký druh hororů nemám ráda, odpovím, že ty o zombíkách. Z toho důvodů ode mne nedostanou více, jak 3*, ale výjimka potrvzuje pravidlo a Země mrtvých je tou pravou výjimkou. Ačkoliv je mi od začátku jasné, že město lidí padne v čele s bohatými obyvateli luxusního mrakodrapu, když na to dojde, běhá mi mráz po zádech; dívat se jak ze zhýčkaných a kultivovaných lidí (nemluvím o chudině z okolí mrakodrapu) už ne tak tupí zombíci trhají hladově maso je něco jako útok na osobní hrdost pánů tvorstva. Romero příběh pojal z úplně jiného hlediska, než je tomu zvykem u laviny podobných filmů, kde se hloupé stroje na maso celý film toulají ulicemi; zobmíci se proměňují na další životní druh, který hledá své místo na slunci a jsou schopni se učit, což budí ještě větší hrůzu. Dala bych 5*, ale ty si skutečně šetřím na filmy, kde zombíci nejsou; jakási averze ve mně pořád zůstává.(16.11.2005)

no nic moc. priemerny zombie horor zo vsetkym co tu uz bolo, proste od usvitu mrtvych ziadna inovacia...(15.10.2005)

• SaNcHeZ_cz

Ač předchází pověst povedené zombie řežby, pro mou osobu čistě průměrná survival záležitost která i přes atraktivitu svého obsazení prostě nezaujme.(28.11.2010)

Romerovi zombíci jsou i po dvaceti letech od natočení Dne mrtvých stále při síle a mají čím překvapit. Země mrtvých je hodně akční, ne tolik pochmurná a přišla mi trošičku inspirovaná Snyderovým remakem Úsvitu.(12.3.2013)

Land of the Dead docela splnilo moje očakávania. Romero spojil typicky osvedčené žánrové ingredience (temná atmosféra, drsné gore efekty) s nejakými roztomilými inováciami (černoch, voda). Výsledný efekt pokrivkáva iba vďaka nedotiahnutej dejovej konzistentnosti. Naoplátku zase fungujú herci: Asia Argento (myslím, že k nej niet čo dodať), Dennis Hopper (tak ten ukazuje, že popri tom utápaní v béčku dokáže ešte strihnúť solidnejší part) a prekvapivo znesiteľný je aj John Leguizamo. Potešia aj cameá z hororových kruhov, ale na druhú stranu chybou bolo obsadenie necharizmatického hlavného hrdinu. Celkový dojem je však viac než pozitívny a pri zohľadnení cca. 10 miliónového rozpočtu je výsledok tohto filmu pre mňa silne uspokojivý.(19.9.2005)

A to dávám ještě s odřenýma ušima. Jsem sice fanoušek ploužících se zombíí, jenž mi nahánějí větší hrůzu než ty sprintující, ale co se týče kvality filmu, nemůže se ZM se Snyderovým ÚM vůbec rovnat.(27.11.2005)

Romero sa po dlhsej dobe vratil ku svojej volnej zombie serii. Vývoj zombiekov pokracuje a uz zacinaju pouzivat aj rôzne nastroje a konat organizovane. Dokonca tu maju hlavneho bossa. Za par dalsich filmov snad uz zacnu aj hovorit a velky rozdiel medzi nimi a ludmi nebude. Ale takeho pokroku sa od Romera asi uz nedockame. Co sa tyka linie s ludmi, tak konecne nam Romero serviruje pohlad na väcsiu spolocnost, ktora sa celej zombie situacii prispôsobila a vytvorila si svoj system, ktory akotak funguje. Tak nejak logicky sa ma dobre skupinka tych hore, ktori vladnu a ti dole zivoria. Proste jak v normalnom zivote bez zombiekov. Skoda, ze je film tak strasne kratky a nevenuje sa detailnejsie fungovaniu tej spolocnosti. Pribeh hlavnych hrdinov mi na druhej strane pripada taky tuctovy, rovnako ako postavy. Z postav ma najviac bavil chamtivy John Leguizamo a sexica Asia Argento. Ale aspon tu nie je nejaky neznesitelny debil, ktoremu by som prial smrt. Prekvapenim u Romera je len to, ze tu nie je nejaky rozumny neger, ale najrozumnejsou postavou je hlavny hrdina - beloch a blondak k tomu. To je tak rasisticke. Ts, ts. Akcne sceny su oldschool. Prehladne a krvave. Ale vo vysledku tiez len taky solidny standard. Takze celkovo to je taky mierne nadpriemerny zombie film, ktory nakusne viacero zaujimavych linii, ale ani jednu poriadne nerozvinie. Skoro to vyzera ako solidny pilot k nejakemu serialu 6/10.(9.11.2016)

• RAiken

Já osobně zombie filmečkům vůbec neholduju, ale jednou za čas jsem se chtěl upokojit nějakým tím zombáckým výplachem mozku a pobavit se nějakou tou rozkládající mrtvolou, ale opět jsem se musel jenom smát. Nevim, jak vám, ale myslící zombie se mi zdála jako opravdu nevydařený vtip, hodící se spíš do Troškova Kameňáku. Snímek skutečně postrádá jakoukoliv atmosféru a hrdiny zombie filmů si rozhodně nepředstavuji jako navoněné modely se stylovými účesy, ale pořádně hláškující šmudly, na které jsem za celý film nenarazil. Celá záležitost ohledně Greenova města a jeho hierarchie byla spíše trapným pokusem jak oživit zatuchající zombie žánr a působila značně neuvěřitelně. Takže jedinou zábavou opět zůstává klasický masakr a óda na vytržená střeva, kterou dokáže Romero jedinečně zahrát, ale co se týče ostatních složek filmu, tak jednoznačně hraje na falešnou notu...(19.3.2006)

Zombie nářez, který je v rámci žánru jeden z těch lepších. Jako fanoušek zombíků jsem si toto nemohl nechat ujít, neboť jich není nikdy dost. Ano, dokonalé to není, dokázal bych si představit některé scény více akčnější, dynamičtější, ale nic to nemění na faktu, že jde o super zážitek sálající z postapokalyptické atmosféry a tuctu mrtvých “nemrtvých.“(22.12.2008)

• UncleG

Trošku horší mrtvolácký Béčko, kterýmu se nedá upřít jistá dávka originality a zajímavejch nápadů, ovšem nemohoucnost stále převyšuje nad kvalitou. Nebudu popisovat všechno, co mě na tomhle filmu štvalo, protože toho bylo hodně. Hlavní dvě věci ale zmíním. Jde totiž o tradiční symptomy špatnejch hororů: Za prvé jsem postrádal jakékoli napětí. Ne napětí, který by člověka donutilo prokousnout si dolní ret, ale aspoň náznak dramatickýho okamžiku bych v hororu rád viděl. Bohužel všechen strach je opět o standardním eklhaftu, násilí, střevech, krvi, požírání zaživa, vyhřezlých vnitřnostech a dalším veselém hnusu. To mě, přiznávám, moc netankuje. A druhá věc - ta už mě při sledování vyloženě prudila - byly neustále otravný "teleportační" zombie, co vyskakují doslova odnikud, aby pokousaly úplně slepý, blbý a hluchý hrdiny. Pokaždý (ale fakt p-o-k-a-ž-d-ý), když byl někdo kousnutej, nebylo to proto, že by se vlastní chybou dostal do "závaru" zombáků. Vždycky odněkud vyskočí nečekanej nebožtík a hryzne. Ola-la. Jak trapné, řekne si každej, kdo viděl Dawn of the Dead. Závěrečná poznámka: Na Romera je v Zemi mrtvých přece jen málo psychologie a sociálních podtextů. I když jeho první Überzombie Che-Guevara byl docela zajímavej nápad.(15.5.2010)

Pohledný a zajímavý Romerův zombiefilm s trochu alernativním scénářem - situace ve světě, kde mrtví ožívají, se už zklidnila a stabilizovala; navrch mají zdánlivě (a proti zvyklostem žánru) živí, kteří žijí v dobře chráněném a zabezpečeném městě, ze kterého vyjíždějí čas od času do okolí pro nejrůznější věci denní potřeby. A hloupé a pomalé chudáky zombíky pro zábavu a s chutí masakrují (lest s ohňostrojem je zvrhle poetický nápad!) - připomnělo mi to skoro týrání bezbranných zvířat, nebo vytloukání ubohých Indiánů po zuby ozbrojenými bělochy. Jednoho dne se ovšem na scéně objeví mrtvý pumpař Big Daddy, který pomalu nabývá schopnosti myslet; ten spisovnou hrdelní zombieštinou zorganizuje ostatní mrtvé a všichni se vydají na dlabanec do města živých, ve kterém navíc tiká časovaná bomba sociálních nepokojů... Na pět to není, na to je scénář místy moc pitomý a napěchovaný uvědomělými kecy s marxistickým ocasem. A taky mě už ke konci nehorázně sral Simon "Mirek Dušín" Baker se svým osobním retardem a ušlechtilou kurvou. A ta téměř poslední věta celého filmu "Ne, nestřílej, vždyť oni jen hledají kam jít, stejně jako my...", tak ta je přímo k záchvatu blití. Ale na druhou stranu je tam velká spousta hezkých a zábavných momentů, které tyhle senilní a debilní momenty převáží. A dáma v červeném má krásný úsměv přes celou tvář...(18.1.2014)

Ač se film jeví jako jeden z hodně lepších zombie filmů, víc jak na 3 hvězdičky u mě stejně nedosáhne. Není to však podřadný zombie horror.(29.4.2018)

Klasicka zombikarna,ktera splnila vsechna ma ocekavani!Jeste ze se neco klasickeho jeste toci....:-)(18.6.2006)

• Toshiro

Docela zklamání. Načrtnutí postapokalyptickýho světa hodně kulhá. Děj je trapnej se spoustou nelogičností. Dawn Of The Dead pro mě zůstává nej zombiárna, která klasika Romera porazila na celé čáře.(16.10.2005)

Skvelé. Príjemný návrat k Romerovej klasike, ktorý tu opäť rozohráva spoločenskú kritiku na tému kastového systému. V dnešnej dobe otrasných lacných filmov a vysokorozpočtových zombie hororov je toto príjemný vietor, ktorý sa vraciam k takej tej 80. klasike. Plus herecké obsadenie je asi najlepší materiál s ktorým kedy Romero pracoval.(6.1.2011)

• Aleee89

Tak si můžu ze svého seznamu odškrtnout další film. Tentokrát jsem se podívala na Zemi mrtvých. Horory nepatří mezi můj oblíbený žánr a tady se mi zdá, že o horor tak úplně nejde. Zombíci byli sice skvěle namaskovaní a efekty byly taky dobré, ale to je podle mě asi tak jediné, čím se tenhle film může chlubit, protože jinak jsem se celou dobu docela dost nudila a film mě prostě vůbec nebavil, nedokázal mě zaujmout a vtáhnout do děje. Ten byl totiž o ničem - partička zombíků a poslední přešivší lidé proti sobě. To je asi tak všechno. No prostě film nic moc, jednou a dost!(27.6.2013)

• YURAyura

Taky mate takovy pocit, ze se soucasna kalifornska produkce vykrada az hanba? Ja teda poslednich 10 let ano. Tesil jsem se na tento film, jak na svuj druhy milon. Ale chyba lavky - v prubehu narazime na vice ci mene uspesne vykradacky z Mad Maxe, Uteku z NY/LA, Vetrelcu, Resident Evilu + vselijake nejenom svoje starsi plavaci zombikarny bez zraloka. Herce vybrali schvalne takove nemastne neslane, aby moc nesmakovali vecne hladovym nemrtvym a jenom jim delali krovi. Sad jenom zombie vudce a Savini odvedi vybornou praci v tom svem steku, druhy hlavne v tom, co umi nejlip - krrrwi a mazkach. Bez tohoto by to bylo snad jeste o hwezdu min. Ale aspon vidime, ze socialni a policejni problemy nejsou jenom u nas. Klasik uz se asi ani od Romera nedockame. ;[ Takovy krasny konec vybizejici k pokracovani - to je hnus ;[[(10.7.2005)

Fajn zábava (alespoň po většinu filmu), kde nejlepšími "herci" jsou kolébající se zombie. Romero ukázal, že stále umí točit svůj žánr - spousta dobrých nápadů je toho důkazem. Nejvíc jsem se ale pobavil u bonusového materiálu přiloženému k originálnímu DVD - zhruba minutový klip tančících zombíků cele vytvořený na počítači je jednoduše k popukání.(12.7.2006)

• fmash

Až nás budou miilioony! S mohutným Urá! a s budovatelskými písněmi v zombičtině na ohnilých rtech táhne armáda nemrtvých přes spáleniště a přes krvavé řeky, aby smetla prohnilý kapitál i s jeho buržoasními přisluhovači v oblecích a s trapnými aktovkami. Romero tak rozvádí svůj předchozí motiv pracující s možností, že zombie si drží jakýsi intelekt a (dokonce) emoce. Možná by měl míň číst Gramsciho a Leninovy spisy. Jak ale potom naložit s informací z úvodu filmu, že nemrtvé drží při „životě“ jen maso živých lidí? Co to bude za světlé zítřky, až všechno sežerou? Že by tedy bylo všechno jinak? Tak jako tak se Romero nedovede pořádně rozhodnout, jestli fandí komunistům v podobě zombií, nebo socialistům z tábora lidu. Možná je nechá nějakou dobu vegetovat vedle sebe, než začnou čistky a nějaký postapo Fierlinger zjistí, co je správné a převede své ovečky na stranu silnějšího. A potom by mohl následovat další díl s motivy sametové revoluce...                     Buď jak buď, Země mrtvých je pro mě krajně nečitelná, halabala naházené fórky mě v ději spíš otravovaly než bavily (byla to vůbec komedie?), napínavé momenty by se nechaly spočítat na jedné ruce, všude nelogicky jednající postavy a mně z toho všeho vychází leda pomyšlení na promrhaný potenciál.(31.5.2011)

Ani zombie nemusí být úplně tupí, že? Nebylo to špatné, ale nic nečekaného.(31.10.2011)

V pořadí 7. film G. A. Romera, co jsem viděl a snad se všemi je to stejné, všechny jsou pro mě tak na 70%, takže těžká rozhodovačka mezi *** a ****. U tohoto snímku a u Dnu mrtvých jsem ale nejvíce přemýšlel nad čtyřmi hvězdičkami, proto beru tyto dvě díla jako jeho nejlepší.(11.12.2011)

Romero je nejlepší mistr zombie žánru a tento kousek řadím spolu s jeho Day of the dead k nejlepším zombie filmům, které kdy vznikly.(1.6.2015)

• MATADOR

Hned z kraje - je to kravina největšího kalibru. Ano je to sice postapokalyptický survival horor plný nemrtvých, ale čeho je moc, toho je přílíš. George A. Romero nedokáže nabídnout něco, co by mne dokázalo dostat. Zombie nevěsta, zombie orchestr a v neposlední řadě zombie šéf, který má rád zbíječku a naučí se i se samopalem. Vážně když už nemáte nápady, vložte do filmu, nějakou takovou připitomělou blbinu a on se toho možná někdo chytne, jestli to mělo být zábavné, tak nebylo, bylo to trapné až běda. Další z mnoha neuvěřitelně zbytečných filmů!(29.1.2009)

Další zombivecký horor s dílny George A. Romera v čele se smutným, černým zombivcem (jméno herce neznámo), Simonem Bakerem a Asiou Argento. Existuje X dalších zombie filmů, ale tenhle má oproti nim vcelku originální děj, který se točí kolem Likvidátora Nemrtvých. Vcelku solidní zpracování zombivců, sympatičtí herci, podařený a originální děj a ke konci vcelku ponurá atmosféra (bohužel udržela se jenom asi tak 10 minut, pak to všechno ustalo). Pokud bych měl porovnávat, tak Deník mrtvých má plus v atmosféře. Země mrtvých má plus v originalitě děje a ve zpracování, které bylo lepší než v Deníku. Jinak je to pro mě lehce nadprůměrný zombie horor.(28.5.2013)

Romero je prostě frajer a dokázal všem těm jeho napodobitelům,že ještě nepatří do starého železa a ke všemu to ovládá pořád ze všech nejlépe. Je to prostě king.(3.11.2005)

Neortodoxný pohľad na svet zombie, kde sú im pripisované konečne emócie, zmysel pre aspoň nejaké racionálne uvažovanie, a nie sú to už len bezmenné kráčajúce masy v ústrety chutnému ľudskému mesíčku. No kto by im potom nedržal palce pri obrábaní ľudského torza.:)Príbeh nestojí za reč, teda okrem už tých spomínaných emócií, herci typický Béčkový aj keď sa snažia. Ide o nadpriemerné béčko to sa musí uznať, len jednoducho závisí od vášho vzťahu k danej téme, a kedže ja si na zombie survivlovky nepotrpím, tak s na vyššie hodnotenie asi už nezmôžem, ale fanúškovia nemajú o čom uvažovať a ísť do toho.(24.2.2007)

George A. Romero sa vrátil do vôd, kde sa mu pláva najlepšie. A je to návrat skutočne vydarený. Zaujme hlavne krvavá stránka filmu ( priznajme si, o tom vlastne väčšina zombie filmov je ). Zábavné sú aj viaceré filmové charaktery, už klasický Dennis Hopper alebo kočka Asia Argento. Jeden z najlepších zombie hororov nového tisícročia.(9.10.2010)

I zombie musí někde žít...(11.4.2009)

Mezi zombie horory 3 hvězdy, celkově by to klidně mohlo být jen za dvě. Zajímavý nápad v podobě toho, že zombie umí alespoň částečně "myslet" a nejsou zcela tupé, stejně jako že civilizace částečně funguje jako dřív. Jinak ale ne víc jak průměrné herecké výkony, táhne se to, lecky nudí a samotný konec je nicneříkající. Nemůžu si pomoci, ale dalo se z toho určitě vytřískat mnohem více...(13.11.2011)

Oddychovka ktorá neurazí hoci stále mám pocit, že toto už tu bolo. 65%(2.10.2008)

Hohohohooooo...tak to bola teda riadna chutovka :)(22.11.2005)

Po rychlých zombíkách z nového Úsvitu mrtvých, opět přicházejí ti pomalí, ploužící se nemtrví. Rozhodně se vedou spory o tom jestli je dobře, že zombie běhají a nebo ne, u mě teda jasně vítězí G.A.Romero, který v Land of the Dead dokázal dobře vykreslit Zemi obývanou z větší části zombíky. Což o to, že scénář je trošičku tupý, pan Romero si stál za svým a v této době mě opět dokázál přikovat k obrazovce a hltal jsem šoupájící se, rozpadávající se zombie. Jen tak dál - doufám že se nový seriál o zombie Romerovi vydaří, přeju mu to.(3.12.2006)

Primitivne, klisove a moderne zombie.Paradoxne, toto su kvality, preto ktore je tento film lepsi romero, nez aktualna kvazi experiemntalna novinka diary od dead.(8.5.2008)

Čtvrtý díl Romerovy série se asi nejvíc blíží k dokonalosti (pokud vám tedy jednička přijde technicky příliš stará s mizernou hudbou). Dostačující rozpočet, solidní výprava, hudba, lepší herci a zápletka tvoří potenciální akčně-hororový hit. Docela by mě zajímalo i přímé pokračování. Jediná škoda je, že už od trojky je zjevné, že Romera zajímají víc samotní mrtvoláci než lidi.(22.5.2011)

Nebýt, podle mě, hloupého konce, resp. posledních 3 vět, bylo by to za plný počet, protože se mi to opravdu líbilo.. Ale pokud mám zbraně a možnost, tak prostě ty zombie sejmu, protože si nemyslím, že by se s nima dalo vycházet v míru.. :D(2.6.2013)

Pokračování zombi serie od Romera, tentokrát to není o vzniku nákazy, ale o jejím soužití po několika letech pravděpodobně po 3. Lidi si vybudovali vlastní město ve městě kolem řeky, kde, ale jak je u podobných filmů známé vzniká tu bariíra mezi těma co žijou v přepychu a těch druhých co živoří někde na okraji a jsou na obtíž. Vše řídí jeden z bohatlík. Který za peníze a podle všelijakých kriterií uděluje možnost bydlení v jeho mrakodrapu a jeho luxusní části. Jinde bují bezpráví chudoba , prostituce a pod. Všude okolo je spousta hladových zombi, kteří se ,ale po letech tápání pomalu začínají učit to co kdysi uměli a to používat předměty a primitivně myslet. Což je další zkáza pro zbytky přeživších lidí. Jsou tu vojáci či žoldáci onoho zbohatlíka, kteří jezdí za hradby města a vozí zásoby a likvidují zombíky. Samozřejmě zanedlouho zjištují, že pro svého pána jsou jen pouhou levnou pracovní sílou a v jeho sídle není pro ně místo. A tak se chtějí pomstít. Jiný se zase chce dostat z města pryč kamsi do Kanady (asi si naivně myslí, že tam to bude lepší). I když mají vzbouřenci chut zničit město, když nedostanou zaplaceno (poněkud se divím, že mají ještě peníze nákou cenu vůbec), tak zombíci ho zničí vlastně sami , aspoń jeho velkou část. Vzniká tu řada otázek. jak je možný , že lidi ani po 3 letech ještě zombí nezničili.( vždyt kdyby je zabíjeli, tak by je museli přinejmenším zlikvikdovat na minimum.) Nehledě na to, že ty lidi by neměli zanedlouho co jíst, vždyt tam neměli žádný pole či zvířata, aby si mohli vyrábět či pěstovat jídlo něco určitě měli, ale to jim nemohlo stačit. pořád si říkám, proč se místo do Kanady nevrhnou někam na ostrov ano tam budou nejspíš zombi taky, ale bude jich tam jen pár a ty se dají zabít a mají bezpečný místo se vším k přežití.( aspoň to je můj názor co bych dělal já). Další nerozum je proč jezdili ven v noci a né za dne kdy je dobře vidět a mají víc šancí na úspěch.(12.12.2007)

• SallyZen

Tak souhlasím s většinou, že Snyderův "Ůsvit mrtvých" převálcoval tenhle Romerův počin. Já věřím a pevně doufám, že až se dostanu ke starším filmům pana Romera, tak budu potěšen, ale tohle se mu vážně nepovedlo. Snůška pěkně "vostrých" a zároveň pitomých keců to podělalo nejvíc. Takže chyba byla především ve scénáři. Ani nemluvit o té nelogice a podivnému chování, jak zombíí, tak i lidí. Rejža Romeo to natočil, jak, co scéna to jinej film. Například - v jedné scéně, jdou zombie opravdu pomalu a ve druhé lidem nestačí ani běžet a už jsou v zajetí nemrtvých. Další, co pro mě bylo nepochopitelné, že ten hlavní boss zombíků byla až moc chytrej. A to vypadal na nějakýho automechanika. Chytrák, co má asi pár doktorátů a určitě byl někde ve válce, protože ty jeho válečný taktiky byly hodně chytrý. Kam se na něj hrabe Hannibal. Ale zpátky k filmu. I přesto, že to kritizuji, tak hlavní dvě postavy - Baker, Leguizamo se tam hodili. Mentalista s velkým charisma a kolumbijská mafie se zajímavou pistolí vytvořili skvělou atmošku v boji proti nemrtvým. Děkuji mistře Romééro, ale já se radši kouknu na "Dawn of the dead". 40%(13.11.2011)

Mohlo to být dobrý , ale trpělo to aspon pro mě významnými nedostatky a to třeba těmito nemělo to začátek a v podstatě ani konec a všechno to bylo tak něják zbytečně natáhnuté kdyby do scénáře připsali nějáký ten začátek tak by se mi to celé nezdálo tak trochu divné . Jinak to jako nebyl rozhodně žádný podprůměrný zombie film . ( 22.10.13/MAC )(22.10.2013)

Průměrný filmeček, který nenaplnil má očekávání a s remakem Úsvitu mrtvých prohrál na téměř celé čáře. Dnes už asi líně pochodující zombie nemají takovou sílu jako před lety. Každopádně bych se rád podíval na nepřístupnou verzi jak se v ní Romero vyřádil. 60%(18.12.2005)

Na můj vkus až moc brutální podívaná se sympatickým obsazením a tísnivou atmosférou.(12.6.2006)

Zombie ktery zapojil svuj mrtvy mozek do akce a zacne pouzivat kulomet jako zbran.. trochu pretazene za vlasy - duvod proc jsem pekelne vahal mezi 3 a 4 *... ale prece jen za tu peknou atmosferu, postapokalipticke mestecko, za Asii Argento pro kterou jsem mel vzdycky slabost, za pekne krvave efekty (vlatsne hlavne za ty efekty, pobavil jsem se) a za Romerovu krasnou snahu jsem to hodnoceni zvedl :-)(20.7.2006)

Průměrný zombie horor s víc než dobrou atmosférou i scénářem. Herci, jak se vidělo brali role vážně, protože jejich výkony byli slušně. Krve bylo taky dost, takže fanoušci zombíků mohou být s tímto filmem spokojeni. Zdá se mi ale, že soudobé zombie horory spadají do jednoho pytle a konec není vždy přívětivý.(4.7.2011)

Sklamanie...čakal som surovú a úchylnú horrorovu vyvražďovačku od samotneho gurua žánru ale dostal som iba priemerný film o mŕtvolách s chabou réžiou a trápnym scenárom.Herci sú nepresvedčivý a bez štipky charizmy.To, ako mŕtvolám vystrekujú mozgy je síce pekné, ale na Snyderovo krviprelievanie vo veľkom to nemá.Vo všetkých ohľadoch u mna víťazí Dawn of the Dead a teším sa na ďalšie mŕtvolie dobrodružstvá od Yacka Snydera(29.10.2005)

Tenhle film mi dal přesně to co jsem čekal oddychovou akci. U mě to má za solidních 70%(25.1.2007)

• KatanaCZ

Tohle měl být pokus o vtip? čekal jsem úplně něco jiného. Skoro celý film jsem se nudil! Příběh je jedna velká prdel, bohužel tak nějak bez vtipnosti. Akční scény se mi zdají jaksi bez akce, tu a tam se někde vystřelí, někam to dopadne. Drsňácké pasáže, jako např. ta část před mostem, kdy si frajerská řidička "dead náklaďáku" nejprve couvne atd., postrádají jakoukoli jiskru, spíš jsem jen kroutil hlavou, nebo jsem se smál jak je to stupidní. Postapokalyptický svět působí taky tak nějak lacině ve srovnání například s ohodně let starším Mad Maxem. Uvažující zombie, to je dobrý nápad, ale i to bylo tak mizerně využité. Co je ale nejlepší, je konec filmu, z náklaďáku vystřelí pár raket na mikro-kousek města a zachrání tím veškeré obyvatele, hmmmm.....Jak se tohle komu líbilo = jeho věc, já to vidim takhle.(28.3.2008)

K tomuto najnovšiemu počinu duchovného guru zombie - žánru som sa dostal až po dvoch rokoch a musím povedať, že to nebolo najhoršie. Celý film pôsobí krásne B-čkovo, zombies sú dostatočne "šťavnatí", splatter efekty sú krásne gory a herecké výkony zodpovedajúce žánru. Hercami v pravom slova zmysle sú z obsadenia asi fakt len Johnny Leguizamo a Dennis Hopper, aj tí však predvádzajú nevyhnutné minimum "říznuté" typicky B-čkovským overactingom. Kto sa chce na 90 minút pobaviť a je fanúšikom žánru, nemá nad čím dlho rozmýšľať.(26.9.2007)

Depresivní tvůrčí návrat ke starým zombie horrrorům. Originální námět o světě rozděleném na část pro primitivní zombies a pro "ty, kteří předstírají, že jsou živí", svádí k neméně originálnímu pojetí - zombies už nejsou prostě tupé, letargicky se pohybující terče, které občas někomu utrhnou hlavu, ale rovnocenní soupeři, mající určitou motivaci a psychiku, jsou v konfliktu filmu vlastně stejně dobří a stejně v právu, jako živí. Nejzajímavější na tom je, že tyto dvě protikladná pojetí zombie žánru vytvořil ten samý režisér. Temná vizuální stránka (převládající barvy: černá - tmavozelená), technická stránka, zvlášť příliš vyumělkovaná hudba, v některých místech působí mírně jako béčko, které se snaží být blockbusterem, což nepokládám za nevýhodu, ale za prostý fakt. Natočil to zakladatel zombie žánru Romero jako svůj monumentální comeback. Někdy mi smysl jednotlivé scény ve výstavbě filmu uniká, je nedomyšlená nebo technicky odfláklá (většina masakrů, naopak vraždy "po jednom" jsou provedeny skvělým způsobem), jindy ale musím obdivovat důmyslnost scénáře (třeba místa, kdy je tatáž událost je ukázána postupně z pohledu živých a zombies). Rozhodně bych ale tento podceňovaný horror nenazýval béčkem, jak se tu o to někteří pokouší - je příliš rozmáchlý, ambiciózní a inovativní. Výborný horror, no a samozřejmě podhodnocený.(21.6.2009)

• Azrael515

Tak táto záležitosť mnou už trochu pocuchala, hlavne tým že sa snažila netváriť ako B-čko. V tom prípade to budem hodnotiŤ ako seriózny film. Čo sa týka hercov jediný kto ma presvedčil že je herec a mie komparz bol Hopper a Argento, inak sama amaterina. Zakaždým ked ten mamľas olizol mušku so mnou cuklo, zakaždým ked sa leader zombikov prejavil so mnou cuklo. Vlastne zo mnou šilo na stoličke celý čas, jediné čo ma potešilo bolo ked sa mihol na plátne Savini, ako inak ako zombie biker.(30.9.2010)

• markuc

Klasicka zombie vyvrazdovacka - velka skoda, ze chybi alespon naznak scenare.(3.1.2012)

Krvelačné kruté zombie béčko, které slouží především k tomu, schovat se pod deku, dát si smaženej brambor, pivko a nechat se unášet upadlými částmi hlav, těl a končetin. Nic víc, nic míň. Na tuto jednohoubu si myslím, že byl filmek i solidně obsazen, i když ani MENTÁLlista to za mě ke čtyřem hvězdám nevytáhne. 55%(27.1.2018)

Tyrania živých skončila. Svet a budúcnosť patrí mŕtvym... Romero to dokázal, opäť. Krajina mŕtvych je veľmi príjemná záležitosť, krásne to odsýpa, zombíci sú na zožratie, je tu Asia Argento :) Čo viac si priať? Možno len dlhšiu stopáž...(13.1.2007)

• Raven0

Mám rád zombí horory, ale tento film je jakési opakování zombí stereotypů. Bohužel. Žádná originalita a žádné překvapení (evoluce u mrtvých je totiž opravdu k smíchu). Těšil jsem se, ale radost jsem neměl. Film je plný profláknutých klišé a sem tam se objeví i jakási nelogičnost. OK kdyby to byl film ze 70. let tak mi to nevadí... Ale v dnešní době originálně pojatého remaku Úsvitu mrtvých od Snydera je tento film prostě nudný a hraje druhé housle.(5.4.2007)

Bitky zombie v kleci, rychle se učící a extrémně agresívni mrtvoly, super masky, dostatek krve a ucházející hlášky. Tohoto je plný film. 80%(27.5.2008)

4,5*! Jeden z nejelšpích zombie hororů nové doby. Skvělé udělaný, ale především s výborným scénářem a příběhem. Spousta zombie hororů se odvíjí jen od toho, jak odněkud někam hlavní hrdina utíká před bandou zombíků, která ho stejně dříve nebo později dostane. V Zemi mrtvých jde ale o víc než jen o bezduchý masakr. Navíc, skvělé herecké obsazení: Simon Baker jako čistokrevný klaďas, John Leguizamo jako takový polohajzlík, který se stará jen sám o sebe, Dennis Hopper jako krutý boháče, který vládne celému městu a krásná Asia Argento jako bývalá (překvapivě) prostitutka, která umí střílet. Super film!(18.8.2011)

Oproti Snyderovmu Dawn of the Dead z 2004 je toto celkom slusne pokracovanie uspesnej zombie tematiky. Reziroval to sice George A. Romero, a rezisersky samozrejme na urovni /sak ved Romero, no/ a hoci strasidelna atmosfera nevelmi funguje, je tu kvalitne gore. . A samotni zombici - ludia ich strielaju, kantria ... proste masaker. Zombies posobia dojmom, ze este nezabudli cim boli a akej praci sa venovali pred nakazou ...... LOL. To na mna rozhodne nefunguje, ja chcem v prvom rade poriadnu strasidelnu atmosferu a nie pozerat sa na to, ako akysi "velitel" zombie rozmysla, ako sa dostat do mesta ....... LOL. Su tu vsak extremne nasilne sceny, co je u hororu plus, a naviac, tieto sceny neposobia samoucelne : 79 %(9.3.2013)

Opustilo se od těch krajních mezí jako je mrtvé dítě nebo dítě které zakousne nějakého dospěláka. Je zde více průměrných zombíí, jeden dokonce velmi nadprůměrný. Nadprůměrný tak moc až to bije do očí. Jakožto biolog si vysvětluji zvyšující se inteligenci zombí jako mutaci virů, který způsoboval danou chorobu. Od začátku byli ale zombíí moc malou hrozbou. Mám raději filmy, kdy je třeba na slabiny záporňáků přicházet a ne bum bum pár ohněstrojů a ze zombíí jsou stojící zírající sloupy...(3.2.2006)

Velice dobrý film jen pro ty, co rádi koukají na boj lidí proti zombíkům. Trošku zklamal celkový příběh, který opravdu nebyl nic moc a na konci bych si představoval ještě monumentálnější bitvu, nějak moc rychle to celé skončilo, prodloužení by filmu neuškodilo. Úsvit mrtvých byl lepší, ale jinak daleko převyšuje Resident Evil 1+2 nebo Doom. Nejde o žádné přelomové veledílo, ale jen o další solidní přírůstek do řady kvalitních áčkových zombie filmů.(8.6.2006)

Určitě lepší než nová Dawn of the Dead, především díky vychytanějšímu přiběhu, kde nejde jen o zombies vs lidi. Ze začátku mi film dost připomínal takový atmosféričtější Resident Evil, ale tyto pocity se naštěstí během půl hodiny vytratily. Taková večerní zábavička, která potěší, nenudí, pobaví a jak je u Romera zvykem, snaží se i poučit. Ovšem hlavním plusem filmu je nekompromisní truck Dead Reckoning, který by se mohl svou "coolovostí" bez problému postavit takovým legendám jako APC z Aliens. 3,5*.(27.7.2006)

Zbožňuju lidi "bez mozku" :-) 3,5*(10.2.2008)

• jack.hnut

Jak já se jenom na tenhle film těšil. Považuju se za fanouška žánru a Romerovy starší filmy byly jednoduše řečeno perfektní. Musel jsem být v neustálem pozoru, co, kde, na koho vyskočí. Bohužel Land of the dead nesahá svým starším sourozencům ani po kotníky!(20.7.2005)

• Timak

Nemůžu si pomoct, ale ten film se mi vůbec nelíbil. Vše je založeno akorát na trhání kusů těl a hlavně hodně krve. Sem tam se člověk lekne nečekaného ZOMBIE ale to je vše! A od režiséra takového formátu jako je Romero jsem vážně čekal víc!(19.10.2005)

• kurcatovium

Slabé po všech stránkách. I na béčko.(4.4.2006)

Ačkoliv čtvrtý film legendární Romerovi série možná něco málo na své starší sourezence ztrácí tak je rukopis filmařského mistra patrný na každém rohu. Geniální atmosféra je standardem, stejně tak jako občasné prvky černočerného humoru a několik naprosto dokonalých a originálních záběrů.(1.6.2008)

• giovanni3

No horror to byl, ale taky to často nuda.. Noční lovy zombíků pomocí ohňostrojů a polidšťování a rostoucí inteligence zombíků panečku to jsou nápady.. A ten závěr? ,,Nech je bít, taky hledají, kde skončí,, to je taky pecka.. Nejlepší bylo, že zombie měli zabít pouze kulkou do hlavy, ale dost z nich dostalo kulky do břicha a znovu zemřelo... I akce typu zabiji tě a hned je z tebe zombie je vtipná.. Jako dodíval jsem se, ale nic extra.. 2z5(13.11.2011)

Tenhle si film si dávám 1x ročně. Je tam chyb jak máku ale tenhle žánr je pro mě prostě vždycky něco víc.(28.12.2013)

• Aven

Zklámání a to hodně velké. Film nesahá Úsvitu mrtvých ani po kotníky. Naprosto bez atmosféry, debilní příběh a některé postavy se chovají jak naprostí kreténi - např.:Hm tak mám čekat 2 hodiny úplně sám, když všude kolem jsou zombíci, co bych tak udělal?????? Á mám to! Zalezu si tady do té kůlny, zapálím si a pro jistotu si dám na uši sluchátka a pustím si hudbu. To zabere a nikdo mě nenajde! Ha jsem já to ale chytrák!!!!!!..................jak tahle postava skončí asi všichni tušíte.(2.10.2006)

Hlavne sa mi pacila celkova temna atmosfera , ktora robi z filmu nieco viac . Zombici su super a krvave efekty bez chyby , no a mozem si dovolit povedat ze tam nieje skoro ziadne nudne miesto . Dostal som co som cakal . Velmi zabavny a dobry zombie horor(11.11.2009)

Jenom samé hezké věci. Romero ani trochu neodbočil ze svého stylu. Akorát přidal pár nových nápadů. Trhání těl zůstalo při starém. Tom Savini jako zombík neměl absolutně chybu..(22.7.2010)

Po delší odmlce režisér George A. Romero, opět usedl na režisérskou židli a vrátil se k žánru, který ho proslavil – k zombie horroru. Země mrtvých je další díl ze sérii filmů o zombiech, kteří zužují náš svět. V novém kabátu a s novými triky, Romero ukazuje, že ještě nepatří do žádného starého železa. Dějově je stejný jako většina podobných zombie horroru a vlastně se ani moc neliší od jeho předchozích zombie filmů, ale je to vskutku krvavá zábava. Fanoušci Romera ať si přidají 1* navíc.(15.8.2006)

Rozhodně jeden z nejlepších zombiáren, které kdy Romero natočil. Perfektní vizuální efekty, napínavý příběh a plno neskutečných zombíku do detailu nastrojených. Škoda jen toho občasného zombie klišé a pár patetických scén, kdy se film stává spíše akční komedií s hlavní trojkou akčních hrdinů. Dement byl také spíš dáreček pro všechny vyhledávače hrdinů. I tak jsem se ale bavil a to je to hlavní, necelé 4 hvězdy.(24.9.2006)

Chtě nechtě musím porovnat s Úsvitem mrtvých Zacka Snydera,neboť jde o film se stejnou tématikou,ale jinak to je nebe a dudy :-).Bohužel,George A. Romero dle mne krapet zaspal dobu.Právě Snyder ukázal,jak by měl vypadat moderní horor:rychlý,akční,KRVAVÝ nářez.Nemohu si pomoci,George A. Romero a jeho Země mrtvých je přesný opak.Pomalý,nedynamický a poměrně i nekrvavý zombifilm,který by se hodil stylem natočení tak o 15-20 let zpátky,tam by zapadl a možná byl i navýsluní,v dnešní době mě ovšem již neoslovil téměř ničím.Navíc vesměs nevýrazní herci též nepřidají.Velké zklamání!(7.8.2007)

Kdo se nemůže nabažit zombíků, v tomto filmu si jich užije až až. Spíš než kvalitu filmu, která je téměř nulová, oceňuji vynikající práci maskérů a tvůrců efektů. A tady je rozhodně na co koukat. Bohužel je to taky to jediné, co je zde k vidění.(16.2.2010)

• Redi

Dřív by to zaujalo, dnes nikoliv. Romero se zaseknul ve své době. Hrstka zpomaléných zombie přebije vojenskou barikádu... jo jasně! Trénovaní vojácí drží spoušť jak paka a trvá jim půl zásobníku, než se trefí stojícímu zombíkovi na místě z ''pěti'' metrů do hlavy...jo jasně! Tohle bych si užil, kdyby mi bylo tak 10let. Hrdina naprosto otřesný a nesympatický. Není to úplný brak, ale takto jsem se u zombíků snad nikdy nenudil. Posledních 30min jsem už nedal...gumový (na rok 2005 otřesné masky) zombíci mě téměř unudili k smrti.(20.4.2010)

Hodně dobrý zombie "horor" - ty uvozovky schválně, někdy mi totiž přišlo, že koukám na komedii. :-) Což nebylo vůbec na škodu, ba naopak. Myslící zombíci mě zaujali, byla to perfektní zábava i akce. Spousta nových nápadů, žádná klišé.(6.12.2011)

Romero ve svém životním filmu, pro mě jeden z nejlepších zombie horrorů všech dob... Krásná myšlenka zombie, která pomalu začíná myslet mě prostě zaujala..nemám slova...prostě za 5 na místě...atmosféra by se dala krájet, mnoho krve, masa, dokázal to.(21.11.2005)

• Almásy

od maestra romera som predsalen cakal viac, je tu dost nasilia, dost pohybujucich sa urvanych koncatin a podobne, len to tentokrat moc nefunguje.(19.8.2006)

Nejedná se o nic strhujícího jako Dawn of the dead či 28 days after...byls jsem zklamán, od romera jsem čekal trošku víc...bylo to celé takové mdlé a bez nápadu(2.9.2006)

Slušný zombie horor. Škoda jen, že se zde člověk nedozví příčinu onoho "zombie moru" díky němuž se z lidi stali "smraďoši" :-) Jde o klasiku, kdy přeživající lidi bojují proti pochodujícím mrtvým. Takových filmu existuje docela dost, ale jak se zdá, tak mají úspěch a asi se jen tak neomrzí. Země mrtvých je zábavná, nenudí a má příjemnou stopáž. Obličeje ve filmu zná člověk spíše z "béčkových" filmu ale nezklamou.(7.4.2010)

Dvacet dlouhých let museli všichni fandové zombie bijáků čekat, než Romero vyslechl jejich prosby a natočil Land of the Dead. Bohužel snímek ušil namíru dnešní konzumní mládeže, takže šlapka vypadá jako největší kost, muži jako by z oka vypadli největším krasavcům z prestižních světových katalogů (kde jsou ti tvrdí a neoholení hoši z Day of the Dead?), sem tam na diváka bafne čekatelný vtípek a navíc je vidět, že se režisér inspiroval u konkurenta, když do děje zasadil příběh o autě, které zombies odolalo. Abych ale Land of the Dead jen nehanil, masky jsou opravdu vymakané (20 let přeci musí být vidět), v tomto dílu je doposud nejsympatičtější hlavní hrdina (vlk samotář, jenž se nestará o příběhy jiných, mi sedí), snímek má zajímavou myšlenku zombie evoluce, tedy mutace jedinců na vyšší inteligenční stupeň, přičemž se z těchto nadzombíků stanou velitelé umrlé armády (úsměv však vyvolává fakt, že ač velitel stojí v přední linii, zbraně lidí jej ne a ne trefit). Navíc první třetina je nejlepším začátkem v celé zombie sérii, kdy sledujeme, jak je společnost rozdělena do několika vrstev, z nichž každá má svá pravidla a jiné chování lidí pro ně typické. Kdyby se to celé ubíralo tímto směrem, neváhal bych udělit vyšší hodnocení. Průměrný horor s trapným koncem.(24.7.2011)

Slabsi prumer, podle meho...cele mi to prislo prilis televizni. Problem muze byt taky mozna v tom, ze zombii je v posledni dobe proste strasne moc a tak vlastne nikoho uz nedesi... 3-(17.11.2013)

Ničím výnimočný béčkový zombie film akých sú stovky. A nezachráni to ani meno chlapíka sediaceho na režisérskej stoličke. Romero má za sebou a verím že ešte aj pred sebou ďaleko lepšie kúsky. Inteligetní zombies, ktorí vedia plávať a používať zbrane... No dobre, beriem to tak, že aj majster zombie má niekedy slabšiu chvíľku. 50 %!(14.12.2013)

Docela jsem od filmu čekal více a musím uznat,že mě nijak nenadchl.Zdejší komentáře píšou,jak je film skvělý,ale mně se moc nelíbil.George A. Romero má takový zajímavý styl natáčení,jako kdyby byl film z 80.let,neboť už má nějaké zkušenosti se zombie filmy.Herecké obsazení nebylo špatné,Simon Baker zahrál dobře,Johna Leguizama známe spíš všichni jako dabéra než herce a Dennis Hopper zahrál hlavního záporáka.Příběh je celkem slabší,líbily se mi masky a inteligence vůdce zombíků.Hodnocení:60%(2.3.2015)

Tak tomu vravím zmŕtvychvstanie v plnej zbroji!(5.7.2016)

• Red Meat

Miluji zombie filmy a takové kousky jako NIGHT OF THE LIVING DEAD bych bez rozpaků označil za geniální, nicméně LAND OF THE DEAD je pro mě obrovským zklamáním. A dvakrát takovým, uvědomím-li si, že tento paskvil subžánru "zombie horor" natočil jeho samotný zakladatel. Když Danny Boyle svého času v celkem povedeném kousku 28 DAYS LATER nechal zombíky pobíhat nadlidskou rychlostí, kdejakého Romerova fanouška to mohlo popudit, ale většina to akceptovala a koneckonců to bylo ku dobru věci, tedy zvýšení dramatičnosti. Jenže to, co nyní provedl sám Romero, je prostě neakceptovatelné: dal Nemrtvým inteligenci! Sice minimální, ale přece. Zombie již nejsou tupým stádem, jak by se slušelo, ale prakticky myslícím protivníkem, což zásadně porušuje (mění?) nejzákladnější pravidla žánru. A navíc přestává bavit! No budiž. Když někdo něco vytvoří, má právo to i zničit. Jenže to zdaleka není jediné, co mi na LAND OF THE DEAD vadilo. Námět není nikterak nový - skupina lidí přežívá na určitém, Nemrtvými obleženém místě, kterým v tomto případě není opuštěný dům, supermarket ani atomový kryt, nýbrž celé město. Z tohoto faktu však určitě mohlo pramenit daleko více vtipných (a dramatických) momentů, něž kolika se dočkáme a zdá se, že tvůrcům se vymýšlet něco originálního snad ani nechtělo. Film se bere dost vážně a místo budování poctivé atmosféry se zabývá nepodstatnými zbytečnostmi, jako jsou vztahy, intriky, traumata z mládí a nevím co ještě všech hlavních i vedlejších postav, kterých tu je daleko více než akorát. Hlavní hrdinové jsou nemastní neslaní (tím nemyslím maso) a občas pronáší tak patetické hlášky, jaké bych čekal spíš ve filmech typu PEARL HARBOR. Ale úplně nejhorší je konec, který je tak "happy", až se mi chtělo brečet, nehledě na to, že naprosto postrádá logiku. Prostě takhle ne. Vzpomenu-li na Snyderovu nedávnou pecku DAWN OF THE DEAD, musím s lítostí konstatovat, že klasik žánru je za zenitem a měl by přenechat štafetu mladším a zapálenějším. Ale abych jen nekritizoval: Dennis Hopper hraje typického Dennise Hoppera a je zábava jej sledovat. Některé fórky jsou povedené, Zombie správně uleželé, jejich likvidace mnohdy efektní a krví se tu nešetří. Mě to však k plné spokojenosti rozhodně nestačí. George A. Romero is dead.(24.11.2005)

• Cruise

CO? NECHÁPU!(3.8.2007)

Romero se vrátil aby ukázal, že Zombie stále ještě mrtví nejsou!!!(28.5.2008)

Dost dobré. Na filmy se zombie se rád kouknu. Konečně už zombie nejsou jen chodící mrtvoly s IQ bublajícího bahna, ale začli používat mozek a dokonce i střelné zbraně. Je to něco nového ale dobrého. Kdo má rád zombie hned si to sežentě a hurá k obrazovce.(28.9.2008)

• JohnSmith

Romero je sice král zombie filmů,ale jaksi tohle není zrovna můj šálek kávy. Sice to není takovej čajíček a fantasmagorie jako třeba Resident evil,ale chvílemi to bylo i na můj žaludek trochu moc. Klobou dolu, ten obrněnej náklaďák byl fakt super,ale jinak mě to moc nezaujalo.(31.7.2009)

Nebolo to zle, ale pre mna zostava stale vrcholom tohoto zanru Usvit Mrtvych.(18.10.2009)

• Dromed

Zombie by měly slintat a běhat za masem, kousat, žrát, řvát. Být o něco mín inteligentnější než já. A né vole střílet ze zbraní, a vymýšlet jakési strategie, a být tudížm víc inteligentnější než já! Jak jim pak mám jako utéct?(14.8.2010)

velice solidní AKČNÍ horor(12.9.2010)

Sehnat tenhle film v shlédnutelné kvalitě, ať už legálně či nelegálně, dá poměrně zabrat. A nejsem si jist, jestli to za tu námahu stálo. Je to béčkovina od začátku až do konce, ještě ke všemu s nedostačujícím rozpočtem. Hlavní hrdina, mentalista, by se spíše hodil do romantického filmu než do hororu. A zombíci, kteří střílejí ze zbraní.. To je prostě nesmysl. Na 3* to stačí. Film jsem dokoukal, ale znovu už si ho nepustím.(11.7.2014)

Romero, Romero, čo to robíš? Rok po Dawn od Dead prídeš s týmto? Jasné, chápem, že laťka bola nastavená tak vysoko, že bežným prístupom sa to nedalo prekonať, ale tá prílišná originalita spojená s narastajúcou inteligenciou zombie, tak toto zabilo akékoľvek lepšie hodnotenie. Aspoň že ten gore efekt stál za to.(28.5.2016)

Dobrá polovina filmu je dost utahaná a upovídaná. Navíc myšlenka jakéhosi povstání a vývoje nové společnosti zombií se mi nelíbila. Ostatně, přišla mi opsaná z planety opic, jen dost zkrácená. Byl snad někdo ze zombií polomrtvý, aby se rychle učil novotám? Nemyslím si také, že by se zombíci se svými sousedy spřátelili. Oni lidé vůbec zanedbali, co mohli, nejvíce ovšem ochranu před krvelačnými novými "lidmi". Viděl jsem mnoho lepších horrorů s touto tématikou a jestli jsem tam měl najít jinotaj o naší současné společnosti, tak o to jsem se v horroru opravdu nesnažil.(4.2.2019)

• Balu...

kontroverzní retro(19.6.2006)

Pôvodne som išiel do tohto filmu s tým, že to bude perfektný zombie horor...zombie bolo plno, o horor sa v žiadnom prípade nejedná (ak nepočítam pár veľmi slušných ľakačiek). No, musím uznať, že tento žáner sa mi celkom zapáčil. No tento film má veľa nedostatkov, aj keď vyložene nenudí, hlavne prvá polovica je ešte veľmi dobrá, no posledná polhodina, to už len čakáte kedy to skončí. Čo mi chýba je určite lepší scenár - prečo sa nedozvieme, čo bude ďalej, prečo nie je viac rozvinuté to, čo bolo predtým a prečo aspoň nie je v samotnej "prítomnosti" nejaký lepši prepracovaný príbeh? To je základná chyba od ktorej sa odvíja moje nižšie, no aj tak dosť slušné hodnotenie - 60%.(7.8.2006)

Vcelku dobrá verze "zombíkových" filmů, ale očekávejte spíše akční než hororový zážitek a na můj vkus až moc inteligentní mrtvolky. [8/1O] Zkuste také třeba: Úsvit mrtvých(10/10), Noc oživlých mrtvol(8/10).(23.1.2007)

Snyderové zombie jasne vyhrávajú, ale aj tak sa je na čo pozerať a nuda nehrozí. Niektoré scény sú skutočne gore, ale celkovo chýba filmu trochu tempo, ktoré akoby sa prispôsobovalo zombiám. Herecké obsadenie je absolútne necharizmatické, nikto tu nie je, kto by vyslovene trčal z rady. Štyri hviezdy je síce nadhodnotenie, ale už len kvôli tomu trhaniu tiel idem teraz trochu nad cenu.(29.1.2007)

Proč člověk, co dal světu mozkožravé živé mrtvoly a je proti aby uměly běhat, tak proč nám dál mrtvoly co jsou nabušený jak učitelka biologie a chápají na co je m-16???? A navíc kurevsky narve film levičáckou propagandou, za kterou by mu v KLDR dali jistě řád bůchví čeho. Ach Romero, kdybys tolik nenadával na nové tvůcrce ve svém žánru, ti alespoň ví co v takovém filmu má být. Což ty už moc ne. Ale alespoň ti děkuji za výběr herců, to se ti povedlo.(19.3.2008)

• chamba

Filmy o zombíkoch mám viac než rád, ale títo pomalí šmatláci ma dáko vôbec neupútali...(24.5.2010)

Další film z rukou otce zombie filmů.Už to ale bohužel není taková pecka jako Noc oživlých mrtvol.Ale zase dostaly větší prostor masky a vizuální efekty,ale zase celkem dlouho trvá,než se začne něco pořádného dít.Aj e veliká škoda,že už to není atmosférické a strašidelné jako dříve.(13.9.2010)

V dobe dávno minulých by toto mohlo byť slušné béčko, teraz však v porovnaní s ostatnými zombie krvákmi stráca dych. Jasne, humor je tu stále dosť krvavý a aj herci si odvedú svoje. Ja však už v súčasnosti nemám pochopenie pre scenár, ktorý stavia zombíkov vždy na naprehľadnejšie miesto aby sa stále po upokojení vyskočili ukrytí z poza kameri. Príklad - hrdina niečo počuje, vystrieľa zásobník a keď už si myslí, že je všetko čisté tak úplnou nahodou zabudne na nemŕtveho ktorý sa dostal až úplne k jeho tesnej blízkosti a ukusne ho. Aj ten svet nebol veru fungujúci, je vidno že bol robený iba pre čo najväčší zombie masaker.(10.12.2011)

Jsem otevřen všem trochu inteligentním sci-fi zombie filmům. Ale tohle to je jen průměr. Čekal jsem něco jako Úsvit mrtvých, ale marně, tohle musí dostat rozhodně minimálně o jednu hvězdu méně a to jsem na tenhle film ještě hodný.(31.5.2012)

Docela dobrá béčková zábava, u které stačí vypnout mozek (takže si připadáte jako jeden ze zombíků :) ) a můžete se nechat unášet všema těma kousancema a stříkancema krve, který v takovým filmu nesmí chybět. Hlavní hrdina je takovej klaďas, že to z něho prýští na míle daleko, a záporňákům zase přejete, aby je brzo někdo sežral. A když ti nemrtví dokonce začnou trochu přemýšlet, je to celkem sranda...(22.8.2013)

• Tydlidáš

Sem zvyklej, že hledat nádech inteligentního chování je v Romerovic filmech náročná disciplína, ale u tohodle kousku je to jako hledat nádech v nádrži s vodou... No a hlavní klaďas, ochránce předměstí mě tak trošku sral po celou dobu... Sorry Pitrsss, ikdyž sem fanouškem žánru, tohle oceňuju leda dvouma hvězdama za ten nezkritizovanej zbytek.(27.7.2015)

• abysser

Zklamani... Usvit mrtvych ma hlavu a patu (skoro).. Zeme mrtvych nema ani poradne GORE efekty..(24.11.2005)

Zombie alias nemrtvi znovu povstavaji, aby skoncovali s lidskou populaci jednou pro vzdy. Posledni zbytky lidi se musi branit necekane obrovskemu naporu "premyslejicich zombiku", coz je nelogicke, ale na to se tu nehraje a jedine to dopomuze vetsi akcnosti snimku, ktera je jeho nejvetsi devizou, nepocitaje samozrejmou explicitu a brutalitu scen. 55%(1.6.2007)

Nejlepší horor roku 2005. Mistr Romero ukázal všem, že to pořád umí a nejenže se mu podařilo vytvořit působivé postapokylyptické město, ovládané jedním tyranem a ukázat rozdíl v životní úrovni lidí "dole" a "nahoře", ale zároveň vytvořil nejgeniálnějšího zombíka vůbec - Buba, kterému dal inteligenci a vůdcovské schopnosti. Závěrečný masakr je lahůdkový, vozítko připomínající hru Command and Conquer skvělé a finále není tak pesimistické, jak to v průběhu filmu vypadalo. Parádička.(2.2.2008)

Další dobrý zombie snímek. Některé záběry (trhání kusů masa, roztrhnutí ruky na půl...) na mě byly trochu moc, ale celkový dojem mi to nepokazilo. Přemýšlím, jestli jsem už někde viděla zombíky, kteří by začali tak nějak trochu přemýšlet či se vyskytovat pod vedením jednoho "vůdce". Asi to bylo v tomhle snímku poprvé.(23.5.2009)

Několika slovy: Zombie Martin Luther King.(3.3.2012)

Celkom slušný hororový počin v súvislosti s dnešnou tvorbou hororov. Najviac vyzdvihujem spád celého filmu, ktorý kazia azda len zbytočné kecy pomerne jednoduchej úrovne. Snímku zachraňujú silné scény, napr. obesenec, alebo prechod zombie vodou, či ich následné "čistenie" od všetkého živého. Vyslovene vyčítam to priblblé americké ksichtenie sa hercov pri každom zábere - ak si divák odmyslí, že chcú zo seba vypotiť nejakú tú hlášku, tak si isto všimne, že im účes, či make-up pred chvíľou urobil stylista - pôsobia teda až príliš coll a tým nedôveryhodne. Nelogickosti vynechám, tu o to hádam ani nejde, spomeniem asi len najhlúpejšiu scénu a to záverečnú, ako ide opäť obrnené vozidlo na svoj výjazd a vystreľuje opäť ohňostroj na upútanie záujmu zombie - tých zombie na ktorých to pred piatimi minútami nezabralo. Inak už dosť často si všímam, že kolotoč, oslava, alebo ohňostroj patria na koniec amerického filmu, asi ako "tanečky" na koniec indického...(22.10.2012)

• BlackHood

Tohleto NENÍ HOROR! Strašidelnost 0/4 Brutalita 1/4(8.1.2014)

• M.I.K.E.

Jeden z nejhorších filmů na kterém sem byl kdy v kině!Nuda a zase nuda,absolutně bez děje.(8.2.2006)

• Reverger

Udělat ze zombíků, těch nejhnusnějších a nejobávanějších stvůr na světě myslící zrůdy, to je vrchol! Horor ucházející, ale po dějové stránce naprosto pojebanej!(14.9.2010)

No jasně najít zombie film,který je podle mých představ je asi hóóódně složité,ale Romero to skoro dokázal. Nic tu není odfláknuté.. masky jsou super, příběh .... jediný důvod proč jsem nedal plný počet hvězd je kvůli hereckému obsazení. Příště to chce větší cit při výběru George :-))) 90%(20.4.2011)

Zombie horory mám asi nejradši, ovšem tohle byl celkem průser. O to větší škoda že to je od Romera, otce zombies. Celý film se prakticky nic neděje, skoro hodinu sledujeme jak banda živejch kecá o ničem a banda mrtvejch začíná myslet a i když jich je asi jen 30 a jsou zaseknutý o plot tak si hravě poradí i s pozuby ozbrojenými vojáky na druhé straně kteří mají jaksi problém se trefit nebo co. Pak jedou zombíci na plavání a to už sledujeme zase druhou stranu jak hledá obrněný náklaďák který mimo raket a kulometů disponuje také ohňostrojem. Bohužel posádka používá většinou jen ten ohňostroj. Následuje invaze do lidské kolonie, nějaký to bum ááááá mlask, všichni se nakonec udobří a zombíky zneškodní, co však vypadalo jako zlý konec je najednou happy end protože zjistíme že pevnost Fiddler's Green padla jako Železný pas ale lidi na ulici nějakým zázrakem vše přežili a jako borci si to vykračují vstříc lepším časům. Následuje hlubokomyslný konec kdy hlavní postava prohlásí tu největší píčovinu v historii zombie filmů když kouká na lampionový průvod na mostě, a sice NÉ NESTŘÍLEJ, JEN HLEDAJÍ KAM JÍT... JAKO MY. Hm, takže tentokrát jsme se nedočkali ani toho ohňostroje. Proč na zombíky plýtvat municí jen ať se procházejí že. No ale vše špatný zase nebylo abych nebyl moc tvrdej, sem tam suprovej design zombíků (kněz, klaun) sem tam fajnový gore. A "Likvidátor mrtvých" byl taky dobrej nápad, i když jak už jsem řekl nevyužitý. 2 + 1 hvězda za toho samojce co tam měl scény dávající dohromady zhruba 30 sekund.(20.3.2012)

Land of the Dead přehnaně působí jako Romerův pokus natočit si film přesně podle chuti, ale bez toho, aby to pořádně promyslel. Snímek má příšerné množství hluchých míst při krátké stopáži. Do toho nevýrazný Baker a Argento (která mi připadá, že je tam jen, "aby tam byla"). Naproti tomu hrozně fajn Leguizamo, který je podobný bad-ass jako Daryl Dixon z Walking Dead (i když si uvědomuji chronologii obou počinů) a taky Clark, jehož Big Daddy je opravdu mimořádně výrazný. Celkově se mi líbí, že na to, že je Romero průkopník klasického zombie žánru, tak nestagnuje a snaží se o inovaci - v tomto případě primitivně přemýšlejících zombií. Sociální kritika celého snímku je celkem jasná, až možná přehnaná. Za mě slabší 3 hvězdy.(24.11.2013)

• Frantisek.Fu

45%(27.10.2018)

Romero předvedl maximum možného. Potácející se zombie jsou samozřejmě k smíchu, i když je Romero nechá úspěšně likvidovat mnohem mobilnější a chytřejší standardní spoluobčany, ale režisér tuhle nevýhodu (za kterou si může historicky sám) vynahrazuje inovativními záběry, sice kašírovaných, ale i tak poměrně naturalistických požírání, trhání, kousání a obecně vraždění vůbec. Atmosféra je apokalypticky temná, její vyznění za těch 14 let, co jsem film viděl v kině, nezestárlo, naopak. Romero má ještě tu výhodu, že si leckdo najde v jeho filmech podobenství - kupříkladu recenzent Vojtěch Rynda ho kvůli tomuhle aspektu neváhá nazvat geniálním umělcem. Je pravda, že rozdělení na MY a ONI se u Romera nabízí (už u své prvotiny- hippie/ostatní ). Pokud na to přistoupím a začnu hledat, najdu u Země mrtvých (snad netrpím stihomamem), motiv migrace. A poučení je zcela určitě jiné než (by) Romero zamýšlel..(5.2.2019)

Podle hodnocení jsem se moc těšil, ovšem byl jsem zklamán. Určitě jsem čekal víc. Ten nápad je velice zajímavý, efekty jsou výborné, hlavní hrdina lidumil :). Jen mi chybělo nějaké vysvětlení toho proč se to dělo. Konec mi přišel prostě moc rychlý. Přes to všechno jde ovšem o pěkný krvák pro silné povahy. Efekty pojídání lidí jsou parádní stejně jako samotní zombíci. Také místo "take picture with zombie" je nezapomenutelné.(14.10.2005)

Spojením Romerovy brutality a Snyderovi akčnosti by vznikl dokonalý zombie nářez.(19.10.2005)

Ak sa Romero po svojej smrti nepremení na zombieho, bude to pre mňa veľkým prekvapením. Je to prinajmenšom zvláštne ako je fascinovaný týmto ,,druhom“, keďže jeho tvorba obsahuje výlučne samých ,,oživlákov“.Tento jeho najnovší počin je pre neho návratom na scénu. Nie je to teda žiadny masterpiece, ale je určite príjemným oživením tohtosezónneho nudného filmového leta. Je to taký typický zombícky film plný krvi, ale zároveň aj vtipného nadhľadu(14.12.2005)

Na atmosféře si to moc nezakládá, ale starej dobrej Romero rozumí zombíkům přeci jen o trochu lépe než cucák Snyder (nic ve zlém, nový Úsvit je výborný) a dělá z nich tak trochu osobnosti, docela sympaťáky, kteří umí i trochu myslet. Romero jde ovšem s dobou a ta si žádá více akce, takže se rovnou rozlučte se scénami plíživé hrůzy. Je to hlavně svižný akčňák se zombies, dá se říct, že pro celou nemrtvou tetralogii znamená asi to co druhý Vetřelec pro tu Aliení. To samozřejmě nemusí sedět každému, ale těžko si představit, že by se u Země Mrtvých někdo z cílového publika nudil. Vyjma akce a pěkně vyobrazeného postapokalyptického světa je ve filmu spousta hlášek, drsného humoru, scénky ze "života" zombíků mají nápad a vtip a pokud vám je to stále málo, pánská část publika se může pokochat pohledem na sexy Asii Argento a dámská část se dozví...třeba jak nebezpečný může být piercing v přítomnosti chodících mrtvol.(6.4.2006)

Oceňuji pěkně vykreslenou hiearchizovanou společnost. Hlavní hrdina je Mirek Dušín tělem i duší a vůbec to nevadí, je to prostě sympaťák. S čím jsem se ale nesmířil, je evoluce zombies. Přestali být nemyslícím masem na odstřel a není to dobře. Navíc půlka scén spočívá jen v tom, že čekáte, kdy na postavu, která je zrovna v záběru vybafne mrtvolák a pokouše ji, aby jí potom mohli její druzi bez slzy v oku odstřelit. Naštěstí se nekoná románek mezi hrdinou a jeho Denbo-girl.(22.7.2006)

• MkSallam

Prapodivný mix žánrových klišé s nijakou příchutí. Zbytečně překombinovaná zápletka stagnuje, hrdinové nejsou dostatečně cool řízci (záchranou v podobě výjimky je ostrostřelec s karabinou) a "myslící" zombíci jsou tak trochu k smíchu. Budování hutné atmosféry se daří jen čas od času, ale Romero vše naštěstí zachraňuje bizarní dávkou nechutností a umělé krve. Na jedno použití se to dá přežít, ale přiznejme si to Úsvit mrtvých je minimálně o dvě třídy lepší... 4/10(5.8.2007)

Ďalší film o zombie, ktorý ma ale milo prekvapil. keď som videl začiatok pomyslel som si opäť zombie to je už otrepané!!! Ale Romero, ktorý vie v tejto brandži chodiť, ukázal slušnú brutálnu zabijačku !!!(9.5.2008)

No konečně něakej pořádnej zombie kousek. Je zde sice vidět že Romero pořád točí stejným způsobem jako v 80. letech, což možná dnešního, náročnějšího diváka odradí. Mě se film moc líbil a můžu s klidem v duši říct, že patří k Romerovým nejlepším.(9.9.2008)

Romero a zombíci. Patřily k sobě a patřit i budou v budoucnu. Země mrtvých si nedělá nároky na nějaký mega trhák, ale pro pobavení je to více než dostatečné. Navíc pro fandy zombie-movie není co řešit, protože málokdo umí se zombíkama to, co Romero ;)(26.8.2010)

• Morico

Strašná nuda. Skoro zbytečný film.(5.9.2011)

Pomalí ale vcelku vtipní a důvtipní zombíci mne pobavili, stejně jako Leguizamo a Hopper. Velmi slušná zábava!(13.11.2011)

Stručně řečeno: poctivá, nadprůměrná zombiovka, která ničím úplně neoslní nebo nepřekvapí, ale fanoušek tohodle žánru jí rozhodně ocení. 75%(27.2.2012)

• Gumrice

Bohužel, tyhle filmy mě moc neberou. Věřím, že pro fanoušky zombíků je to skvělá podívaná, ale trochu mě to míjí (a nemám ráda Bakera).(11.6.2012)

Skvělá scifi atmosféra města, na které se navalují vlny čím dál tím chytřejších smraďochů=). Dennis Hopper je top záporák a John Leguizamo můj favorit tentokrát v jedné z hlavních rolí. Určitě jedna z nejlepších novodobých zombie akčňáren.(15.11.2014)

Že Romera kopla múza až po 20tich rokoch si myslím z časti ovplyvnilo znechutenie z nového Úsvitu, tak aj poklona z Britských ostrovov, kde Súmrak potvrdil aká živá jeho práca stále je. Očividne si nelámal hlavu tým, že s novým tisícročím sa trendy (doslova) rozbehli iným smerom a Land of the Dead poňal postarom v štýle osemdesiatych. Zombíci v ňom postupujú vo svojom vývine, našli si vodcu, vylepšili manuálne aj plavecké zručnosti a rozhodli sa naštrbiť sadistické sebavedomie rozpoltenému obyvateľstvu. Tí buď prežívajú v chudobnom gete, alebo si nažívajú v smotánkovej spoločnosti, čím nebude ťažké uhádnuť aký druh kritiky si pre tento raz režisér vybral. Oceňujem obstojný príbeh, solídne postapokalyptické dusno a bohatú gore nádielku. Škoda len, že sa poväčšinou odohráva za šera, čím som si ju nevedel vychutnať v takej miere ako pri Dni mŕtvych. Čo filmu chýba je pamätihodnejšia scéna, ku koncu som čakal veľkolepejšie mäso a lepší scenár, podaktoré dialógy trhali za uši až príliš, inak slušný štart novej trilógie.(3.6.2015)

Nelze než souhlasit: "Nikdy jsem neměl v úmyslu vytvářet bezduché zombie škváry, mé filmy byly spíš kritikou poměrů doby, v níž vznikly. Příběh se možná neustále opakuje, pokaždé ale přináší něco jiného. Země mrtvých, jež vypráví o komunitě, která si myslí, že se může izolovat od zlého světa tam venku, jasně odkazuje k našemu ignorování hrozeb terorismu," George A. Romero.(6.9.2015)

7/10 - Celkem slušný zombie film, kterých v poslední době moc není. Hlavní parta zombíků (černoch z čerpací stanice, řezník a ženská s křivou držkou) mi nejdřív přislai jako totální úlet stejně jako hrdinové lidští a obrněný náklaďák, ale ke konci filmu jsem se se vším i trochu sžil, a když chudákovi zombíkovi vypadla vrtačka ze zásuvky a on nevěděl, co s tím bylo to fakt smutné =) Navíc natočeno je to slušně, efekty taky dobré ale hudba zaostává.(18.10.2005)

• Hawk

Třeste se ! Zombie komando útočí... Nevíte co se žánrem, udělejte zombíky chytřejšími a lidi hloupějšími, síli se vyrovnají a můžeme jet od začátku. Samotná myšlenka, jak jsem nastínil, za moc nestojí. K tomu film provází spousty nelogičností. Ale logiku v tomhle světě snad ani očekávat nelze, ne ? Zato se můžete těšit na spoustu nádherně propracovaných nechutností...(7.12.2005)

• jilda

Tak tohle pro mě, jako fandů zombie a černého humoru, bylo velké zklamání.Snad jen Dennis Hopper nezklamal.(21.1.2006)

Slušné pokračování série, Romero ví, co se jeho fanouškům líbí. Že zombíci z principu nemohou běhat, jsou přece ztuhlí. A když k tomu připočtu kvalitní gore efekty, krásnou Asiu Argento, není co řešit.(1.3.2007)

• IvcaG

Něco tu zavání Úsvitem mrtvých nebo 28 dní poté, ale podobnost předpokládam že je jen čistě náhodná... No prostě nic moc co si budu nalhávat(5.11.2008)

George A. Romero a jeho několikátá recyklace zombie žánru mě utvrzuje v domněnce, že ten chlap buď sám zombie je, nebo alespoň s nějakou žije. Žádný režisér nezasvětil svou kariéru tak obětavě subžánru zombie hororů a za to před Romerem smekám. Stejně tak zaslouží obdiv, že se pokaždé pokouší jít na relativně neinovatelné téma odjinud a pojmout látku zase trošičku jinak. To se mu daří i v Land of the Dead, kde představuje postapo vizi, kdy je lidstvo rozděleno na vyvolené, kteří žijí vyděleně v relativně bezpečné komunitě, a na ty ostatní, kteří denně přežívají mezi zombies. Masky a gore efekty jsou špičkové a je vidět, že s touto složkou si tvůrci vyhráli. Bohužel těžce prohrává na body v obsazení, kde jen John Leguizamo uhrává svůj part ve prospěch žánru. Simon baker je nevýrazný až nudný, Asia Argento se mi jako baba :-) nelíbí a hrát taky neumí a Dennis Hopper má svá lepší léta taky dávno za sebou. Být lepšího castingu a možná rozpětím sevřenějšího scénáře, aneb méně je někdy více, mohlo jít o další Romerův nadstandart. Když ale vezmu v potaz Romerův věk, nezbývá než smeknout. 60%(20.11.2011)

Pre mňa jednoznačne najlepšia Romerova zombiárčina, pretože je proste najzábavnejšia. Vyčúraného nemŕtveho pumpára Big Daddyho už nebaví bezprízorne sa šušmať svetom a tak sa rozhodne zorganizovať hromadný útok na mesto. Príbeh je priehľadný ako vyťahaný prezervatív, ale komu by to už len vadilo. Dôležitá je predsa akcia, masakrovanie zombíkov, žranie ľudských čriev, cynizmus a morbídny humor. Film nestráca čas žiadnymi chujovinami, nie je tu nijaké techtle mechtle a dialógy sú obmedzené prakticky len na informácie k veci plus dáke hlášky. Naviac je to obsadené zábavne štýlovými postavičkami ( hlavne John Leguizamo a Dennis Hopper ), z ktorých však niektoré bohužiaľ nemajú žiadny priestor aby niečo predviedli. Najviac ma to zamrzelo pri tom hromotĺckom Samoáncovi ktorý len hlesne pár hlášok aj keď mala jeho postava potenciál na poriadny wrestling s nemŕtvymi hordami. Medzi zombíkmi sú však tiež nejaké tie charaktery, bejzbolistka s roztrhnutou hubou, mäsiar so sekáčikom či namachrovaný Tom Savini s mačetou. Takže tu máme poctivú postapokalyptickú jazdu spojenú s trhaním živého aj mŕtveho mäsa, ktorá ani chvíľu nenudí a tým sa rozhodne nemôže pochváliť každý film. Dokonca ani samotný slávny Night Of The Living Dead ktorým Romero stvoril celý žáner.(15.12.2012)

• shushee

Učenlivé zombie? Gimme a break!(14.7.2014)

Zombie se nám opět trochu vyvinuli.....to,co Romero nastínil v Day of the Dead, dotáhl v Land of the Dead. Zombie se totiž naučili alespoŇ trochu myslet. Solidní béčkový horor, který nemusí být jen pro fanoušky žánru zombie-horor.(18.1.2008)

• Ulrich

Je sympaticke videt, ze Romero se porad snazi davat do svych Zombie filmu nejake poselstvi. V tomto dile poukazuje na spolecenske rozdily a zombiky stavi temer do role hrdinu filmu. Na druhou stranu - filmarsky je to uz proste out. Zatimco Usvit, nebo Den pusobil v jistych castech mrazive, tak Zeme je spis takovy typicky beckovy 80'. Beckovy - ne v tom dobrem slova smyslu, ale jako tuna filmu, ktere se v te dobe tocily a byli skoro vsechny zamenitelne a bylo celkem jedno o jaky slo zanr. Mohu doporucit, snat jen nejzarytejsim zombie-geekum.(23.6.2008)

Už pro tu zombie kapelu na začátku si to ty 4* zaslouží :). Jinak abych řekl pravdu tak mě Romerova tvorba vůbec nebrala, ale tohle je tak trošku jiná záležitost. Svižně natočený horror se spoustou klišé, ale to v tomhle žánru vůbec nevadí. Mimochodem...zombíci používající nástroje! Skvělý nápad...i když v tomhle filmu ne úplně dobře provedený...(3.7.2008)

• Judas

Už dost Romero.(7.12.2008)

Váhal jsem jestli dát víc, je tu fajn herecké obsazení (Bakerovi to sedí víc než Mentalista) a všechny ty krvavé žně vypadají hodně realisticky, na druhou stranu je to horor, chci se bát, ale nestalo se tak a taky pár nelogičností v chování postav, takže těsně ale za tři. 70%(15.4.2010)

Parádní atmosféra a ukázka toho, jak by svět po zombie nákaze možná mohl dále vyvíjet.(5.6.2010)

• Petrus1

„Jsou mrtví a hrajou si na živé.“ Ano, oni jsou v podstatě úplně normální, spíš takový pravěcí lidé, dorozumívají se posunky a skřeky a začínají používat nástroje, akorát si k masu rozhodně žádnou zeleninu nedávají a taky se jinak rozmnožují! :-) Taky milujou ohňostroj a mají svůj orchestr. A jak se dají zabít mrtví? Buď je odstřelíte, nebo si vezmete na pomoc speciální auto na vyhledávání mrtvých a prostě je pokosíte kulometem. „Mentalista“ tady taky hraje charakterní roli a Leguizamo je správnej drsňák a frajer! :-) Zombíci taky poslouží jako zábava pro normální lidi, ale jelikož i oni mají hlad, vydají se cestou necestou za potravou, jak jinak! I když se tady střílí (to já ráda), tak mi to jinak připadalo dost přitažený za vlasy. Pojídání lidskýho masa mě moc nevzrušuje, ale je fakt, že některý záběry byly docela srandovní, ale rozhodně se teda u toho bát nebudete a to bych snad u hororu měla, né? Prostě to bylo celkem o ničem.(24.6.2010)

• Man Seger

Prvý film v mojom živote, ktorý som vypol po 9 minútkach.(6.8.2010)

• Eluin

Bohužel, pro mě osobně velké zklamání. Od filmu jsem docela dost očekával.(6.2.2011)

Jeden z nejpovedenějších ,,zombie filmů´´... Romero se mi začíná zamlouvat a charizmatický Simon Baker je ozdobou...(10.4.2011)

Romerův návrat ke kořenům který se daří na jedničku. Jeho Zombie film je trochu jiný než ty ostatní slátaniny - hlavně protože on se tu věnuje jakémusi pohledu na nemrtvé. Nabízí je tak v trochu jiné rovině a předkládá nám je jako zrcadlový obraz nás samotných. Pět hvězd bez výhrad....navíc ta postapo atmosféra je prostě boží.(26.5.2011)

• char_t

Atmosféra a obsazení ujdou, ale zbytek je prostě slabý průměr a nuda. Víc nadsázky a hlášek by to chtělo, bez toho jsou zombies vždy k ničemu!(13.11.2011)

• Alex24

Naprosto nejpříšernější zombie záležitost vůbec. Hrozivě trapné, příšerně levné, otravně blbé. Tenhle film jsem viděl na DVD zhruba před šesti lety, ale dodnes si pamatuji proč byl ten film tak hroznej a možná dokonce jeden z nejhorších filmů vůbec (který jsem viděl). Není to jen v tom, že film nekoresponduje s mojí vlastní představou o zombie apokalypse, ale i v tom, že ve srovnání s mým oblíbeným nemrtvým filmem Úsvit mrtvých ani nezaostává. Úsvit je už v cíli, zatímco tahle blbost ještě ani nepřijela na stadion. Remake Romera nakopal remake Romera pořádně do vajec. Debilita v podobě třídního rozdílu ve městě se ještě dá, ale to co tam předvádějí zombíci, ještě pod VEDENÍM vrchního zombíka (v životě bych neřekl,že zombíci mohou mít vůdce), kterým je nějakej černošskej automechanik, to je prostě do mého zombie nebe volající! Mluvím tu o schopnosti zombíků jakkoliv přemýšlet, hnát se za vůdčí osobností, používat zbraně atp. Nejvíc mě ale dožrala scéna s překročením řeky. To měla být jako volná variace na biblický příběh o Mojžíšovi a vyvedení Židů z Egypta? To, že zombies vlezou na jednom břehu do řeky, jdou po dně a vylezou na druhém, mě tíží ve snech ještě dnes. Celej film byl naprosto trapnou blbinou, kterou ani nelze spálit, páč i oheň to odmítá. A nakonec se to vlastně povedlo, až na to, že je shnilej, odpornej a děsivej film jako takovej a ne protagonisti v něm. PS:. Scéna se zombíkem, kterej hodí granát zpátky na člověka (zase to přemýšlení), nebo scéna kde pod člověkem vybuchne granát a zřetelně vidíte u utrhaných končetin dutá místa z figuríny je už pomyslná shnilá třešnička na hnusném dortu. Proooooooč?!(24.8.2013)

Země mrtvých nepřichází s ničím novátorským, ale navrací se k samým základům zombie žánru, ke kterým patří zombie pomalé a zlověstné, jisté svým ziskem a o to víc hrozivější. Úvodní pasáže nájezdů do jejich území jsou správně ponuré a tajemné, nenechávající nikoho na pochybách, že jejich pasivita je to, co se má již brzy změnit. Hlavní hrdinové nevýrazní, hlavně Bakerovi bych nevěřil ani tu zbraň v ruce, naštěstí tíživá atmosféra prostupuje každým záběrem a zachraňuje každou scénu, u kterých mi závažnost sdělení v dialogu chyběla. Filozofický sociálněkritický podtext mě nechal chladným, stejně jako většina děje, která se ve filmu odehrála, protože mi chování jednotlivých postav často přišlo až zábavné. Ze svého pohledu jsem si užíval pouze tu atmosférickou složku s několika povedenými záběry, mezi kterými asi kraluje děsivě tiché vylézání zombíků z hlubin řeky.(27.11.2013)

• Kirman

Tak jsem se po letech znovu podíval na Zemi mrtvých a ihned šel zrevidovat hodnocení zde na čsfd, a ejhle, já tento film ještě nehodnotil. Alespoň to vezmu rovnou z čisté vody najednou. V rámci zombie filmů je toto pro mne velký úlet, těch pár ucházejících scén vystačí leda tak na dvě **. Pořád mi zpracování nemrtvých sedí tak jak tomu bylo např. v Noci oživlých mrtvol 1968 (Romero) a 1990 (Savini), respektive v seriálu Walking Dead - tedy pomalejší nemyslící entity (žádné sprinty, používání palných zbraní). Mám-li to shrnout, tak mi film přijde jako slátanina všeho možného, jen ne zombie film.(15.11.2014)

Taková pí*ovina! Nechutné jak sviňa, ale přesto baví! A upřímně, scénář jak od TROM...Y(20.9.2015)

V dnešní době už jen něco jako jeden díl Walking Dead...(21.3.2018)

• yossarian-

Celý film je o tom jak se ti roztomilý zombíci snaží najít svůj klid, svůj životní prostor. A hlavní hrdina, který se celý život živí zabíjením zombíků, jim ho umožní najít, když v samém závěru zabrání jejich vyhlazení. Asi si neuvědomuje, že většina zombii se živí lidmi, a nebo doufá že se stanou vegetariány.Je to blbost...(6.4.2006)

Kvalitní podívaná, ale člověk na to asi musí mít tu správnou náturu. Každopádně Romero určitě ještě nepatří do starého železa. Film má tak nějak všechno, co by měl mít. Příběh, pravda, nepatří k nejsilnějším, ale má hlavu i patu, spád, správný nadhled a místy i napětí. Vizuálně prostě lahůdka a nesouhlasím s názorem, že pomalu se pohybující zombík nedokáže vyděsit (zvlášť když se k vám odkudsi přikrade a zakousne). Herci jsou výborní včetně zombieho komparsu. Vše pěkně podbarvuje i hudba. Celkově určitě povedená záležitost.(12.7.2006)

Pokud člověk neočekává horor,ale velmi slušné sci-fi rozhodně se dočká.Velmi mile mě snímek potěšil.Není nijak originální ani plný převratných efektů(hlavně scény s trhánín lidských těl jsou velmi slabé),ale jako celek film působí velmi jako velmi dobře odvedená práce....moc příjemné a nenáročné(7.11.2006)

• arnecht

Asi nejnudnější zombífilm, co sem kdy viděl. Ale před spanim dobrý :)(19.11.2007)

Škoda Argento v tomto filmu. Obecně se mi zdá, že veškeré zombie filmy jsou pohé nedomyšlené bláboly. Atmosféru to chvílemi má, ale aby se tím trošku někdo zabýval a dal tomu pořádný děj...snad jen krásně to bylo v The Legend(19.5.2008)

Velmi dobře šlapající horůrek na který se setsakra dobře kouká. Velmi slušná atmosféra světa pod vládou zombií, smrti lidí i zombií na tisíce způsobů - co víc si přát. Samozřejmě, že se nejedná o nějaký oscarový nebo vysoce ceněný snímek, na který by jsme pěli oslavné ódy, ale s mísou popcornu v kombinaci s filmem jsem se tak dlouho dobře nepobavil. Proto dávám plné hodnocení.(28.1.2010)

Mezi žánry bych přidal ještě komedie ;-)(29.1.2011)

• Hapretor

G. A. Romero - "Otec zombie hororu"? Já si to opravdu nemyslím! Tento film mě jen utvrdil.(23.5.2011)

No jo, klasika o zombiích. Mám ráda filmy o zombie útoku, a o světě ovládaném hladovými oživlými mrtvolami, před kterými se ve strachu snaží ubránit poslední sebranka přeživších. Vždycky dojde ke konfliktu, každý by rád zachránil právě sebe. A tak se vystaví nebezpečí navzájem, což dále nebývá pěkné...(17.7.2011)

• hororwatch

Že je to béčko, s tim jsem byl seznámen už před zapnutím. Jenže i béčko by se mělo alespoň pokoušet splňovat jakés takés kritéria. U mě je nesplnil. Těžkej průměr, ne-li podprůměr. Nic tam nefungovalo. Napětí,strach nikde, mrazivá hudba hrála vniveč. robotická zombie vypadala sice dobře vizuálně, ale veškerá akce vypadala naprosto neúčelně komediálně nebo zbytečně odporně/detaily na trhání střev apod). Simon Baker byl fajn a celkem originální lidská bašta taktéž, takže za to dvě hvězdy a taky za to, že jsem se na to kupodivu nenuceně dodíval.(13.1.2012)

• dandislav1991

pro mě zklamání, čekal jsem lepší závěr.(9.9.2012)

Zábavná zombie řežba, která má dokonce i něco jako příběh.3*(6.11.2013)

Zatracený béčko. Ale hodně se mě líbila myšlenka postupně se vyvíjejících a učících se zombíků. 55%(27.12.2013)

• dezert

Ten film je stejnej jako to hlavní auto: pomalej, těžkopádnej a starej. Není tam jedinej moment, co by dokázal vyděsit, lekačky se dají odhadnout 10 vteřin dopředu, zombie jsou víceméně trapný, protože jsou pomalý. Hlavní zombie navíc pořád jen řve jak magor, takže je to ještě ke všemu místy k smíchu. Kdyby aspoň mlčel. Navíc se Romero občas dopouští brutálních "edwoodovštin", když na sebe nesmyslně stříhá den a noc v jedné scéně (nechápu, jak tohle může ve studiovým filmu v 21. století někomu projít.).(27.2.2014)

• Trevor

Proste toto nesadne každému.Nie je to ani retro zombie horor, určite to nie moderný horor s tématikou Zet, Krajina mŕtvych nie je ani kravou ani teľaťom. Spracovanie Zet ako svojim spôsobom iba nič netušiacich bytostí hľadajúcich vlastné miesto v spoločnosti je oveľa lepšie spracované v knihe Čo s nemŕtvými od autora nemenej podarenej knihy Nech vojde ten pravý Johna Ajvide Lindqvista. Síce celkom pekne zvládnuté stvárnenie Zeťákov, avšak príbeh až príliš zaostáva za očakávaním a tak v konečnom dôsledku film takmer spraví z diváka žijúcu mŕtvolu, na jedno oko driemajúcu vo svojom obľúbenom kreslo či posteli. 45%(30.12.2017)

• Gardenboy

Rozhodoval som sa medzi 2* a 3* a priklonil som sa k horšiemu riešeniu. Film je plný klišé, neoriginálnosti, navity a podobnými neduhmi väčšiny thrillerov a horrorov. Dve hviezdičky sú za to, že som to nebral vážne, niečo s nadsázkou, niečo s humorom, ale v každom prípade len ako priemernu popcornovú zábavu bez vyšších ambícií. ako také to cieľ a účel splnilo. Slabé herecké výkony, nenápaditá kamera, ľakačky fungújúce len tak napoly, proste priemer. Oceňujem však niektoré momenty, kde sa celkom solídne budovalo napätie a oceňujem niektoré krásne obrazy, ktoré nám kamera ukázala, pričom formálna stránka filmu, akos trih, zvuk, kamera, úvodne a záverečné titulky sú profesionálne zvládnuté, solídne ale neponúkajúce nič, čo by sme už nevideli. Na film zabudnem tak cca po hodine. Skúsim lepšie hodnotený Dawn of the dead, uvidíme, čo z toho....(14.12.2005)

• Lord Fuck

Kdy už Romero pochopí, že pomalé ploužení zombíků už nikoho nevyleká? Film prošel evolucí a je dobré, že někteří režiséři na ní nedbají a točí stále po staru, ale u hororu prostě musíte jít alespoň trochu s dobou. Romerem kritizovaná povedená předělávka Úsvit mrtvích je toho jen důkazem. Země mrtvích nenabízí nic nového. Spíše působí jako parodie sama na sebe.(28.6.2006)

3 a půl*(10.1.2007)

Návrat klasika zombie hororu se opravdu povedl. Klasické pomalu chodící zombí jsou mnohem strašidelnější než sprint zombí (nemám nic proti remaku Úsvitu mrtvých tam to fungovalo dobře - viz. moje hodnocení) ale představte si běhat posmrtně ztuhlého Asafu Powela jak běhá 100m pod 10 sekund. To si myslím že by asi moc nefungovalo a proto pro mě zombí musí chodit a ne běhat (viz. komiks "The walking dead"). Navíc velmi povedené bonusy na DVD jsou dalším velkým plus tohoto snímku. A proto se už těším na další Romerův snímek "Diary of the Dead".(31.12.2007)

• Sosak

V Zemi mrtvých dotáhli zombie žánr až do extrému a dá se říct, že ho tím i zničili. Novej pohled na tento typ filmu se mi nezamlouval ani zdaleka...taková postapokalyptická hovadina...i když od Romera.(18.1.2008)

• kubal18

Sic fanoušek tématu živých mrtvých, ale u tohoto kousku nemůžu dát víc jak dvě hvězdy a to kvůli totálně pitomému, nelogickému a nehorrorovému konci.(4.7.2008)

Kde jsou ty staré dobré časy, kdy partička teenagerů příšla někam na chatu, kde je zmasakrovala horda kráčejících mrtvol! Země mrtvých je vizuálně velmi povedený film, příběh taky ujde (vzhledem k žánru), ale atmosféru totálně kazí fakt, že mrtvoly začaly mít city. Víc snad není třeba dodávat, snad jen, že po finálním masakru kde nemrtví sežerou kohokoliv kdo jim vejde do cesty se dozvíte, že vlastně taky jen hledají kam by šli... Chudáci.(30.9.2008)

• vandr

zombík s brokovnicí, no to je trochu moc i na mě, promiň Georgi ...(15.10.2008)

Tak, no, myšlienka tohoto filmu je rozhodne zaujímavá, forma zábavná, ale ako celok mi to pripadá trochu... trochu neurčité. Na jednej strane dobrá akcia so zombies, na druhej strane stokrát ohraná téma "len živí ľudia sú naozajstní podliaci". A poviem vám, už ma to trochu začína nudiť. Tam, kde Syder ponúkol skvelú adrenalínovú jazdu, Romero začína filozofovať. Ale zase na druhej strane, stále zostáva tým majstrom, ktorý mieša gore, napätie a akciu tak krásne dokopy, že to snáď tak dokáže len on ( a ešte Snyder :).(8.2.2009)

Za zombíky, kteří se uči střílez ze zbraní, si určitě zaslouží ty tři hvězdičky. Jako fanouškovi zombie filmů se mi to líbilo, ale abych byl upřímný - od námětu jsem očekával více.(30.3.2010)

• ..Anya

Povězte mi: Kdo by probůh jezdil na čtyřkolce, nebo hůř na motorce, městem kde se proháněj zombíci? Odkdy budujeme města mezi zombíkama? Jako by jste sami nevěděli, že všechna rádiová a jiná mediální zpravodajství o přeživších tu a tam, jsou falešná. Že ta oáza klidu a života, kde jsou vojáci a laboratoře a doktoři umí vyléčit nakažené, je jen Fata Morgana. Takhle by to tedy nešlo, pane Romero.(17.1.2011)

ÁÁÁ zombíci, kteří již nejsou tak hloupý,pomalý a dokáží sami přemýšlet. Co se týče zombíků tak vypadají perfektně, v tomhle Romero asi nikdy nezklame a já se musim dokola opakovat, že je v tomhle božský. Na tohle je opravdu machr, i na scény jak je střílí do hlavy, nohou prostě kam to jde, přejíždí obrněným tahačem...atd.(22.6.2011)

• FreeDooM44

heh tak to bylo směšné... Původně jsem chtěl dát odpad, za ochotnické výkony herců, za i na zombie film hodně chatrnou hlavní dějovou linii, za ten směšný závěr ( ,, jako my " :D :D ) ... nakonec jsem si to rozmyslel a přihodil jednu hvězdu za vcelku dobrý nápad vnesení do světa mrtvých velké, plně funkční město pro bohaté ve kterém se žije jako by se nechumelilo, což bylo vcelku zajmavé. Další + je za vcelku ,,šťavnaté " zpracování nechutností a hostiny zombíků, tolik o anatomii lidského těla poskytuje snad už jen serie filmů saw :) ... P.S : nebýt černého inteligenta, vůdce zombiků, přihodim víc, ale toho přes srdce nepřenesu.(29.3.2012)

Místo hrůzy vás čeká satira proložená vnitřnostmi...(14.1.2014)

Na to, že tento žánr vyloženě nemusím a nevyhledávám, musím uznat, že jde o slušný snímek. To, že zombíci se posunuly od nemyslící a ploužící se masy hovad k bytostem schopným komunikovat a koordinovat svou činnost, vnímám jako osvěžující závan ve filmech s touto tématikou. Sympatický mentalista byl jen takovou třešinkou na dortu. Film byl spíše jakousi sociologickou studií společnosti, než hororem. Za mne pěkné tři hvězdy.(30.11.2015)

Rozhodně se mi tetno počin líbil víc, než remake Dawn of the Dead. Zapomeňte na sprintujíci zombáky, čeká vás apokalyptická budoucnost, konec života vůbec.(15.10.2005)

Spíš tak 3 a půl.Film je rozhodně krokem kupředu v otázce Prohlášení zrovnoprávnění, protože nejchytřejší zombie je negr.Celkově je film takový hezký slepenec krvavých (krvavě srandovních) scének, naznačující nějakou hlubší anti-snobskou pointu a dá se to bez újmy dokoukat až do konce.(7.7.2006)

Výborná atmosféra, charismatický Simon Baker, z něhož by mimochodem mohla být celkem velká hvězda. Romerovi se tenhle film velice povedl, je to sice béčko, ale hlavně těží ze zmíněné výborné atmosféry, dobrý casting, v druhé polovině by to chtělo lepší náboj, ale i tak to bylo výborně s(z)trávených 93 minut, pro milovníky žánru to je za 4*, pro ostatní jsou to průměrné 3*.(15.2.2009)

Jeden z mých oblíbených zombie hororů...(16.5.2010)

• RajAthen

Inteligentní zombie? Co je to, kristapána, za blbinu... Dobře, postapokalyptická společnost s věžákovou elitou zní i pravděpodobně, ale geneze zombií je směšná, bohužel stejně jako řada hereckých výkonů. Film (asi) čistě pro milovníky žánru, ke kterým se osobně nepočítám.(11.1.2011)

Zombie nezombie, polhodinka naviac v tomto prípade by vôbec neškodila. Veľká škoda, že Romero nešiel viac do hĺbky a nevyťažil zo skvelého nápadu maximum. Každopádne aj v tejto podobe s mnohými chybami a béčkovým vzhľadom dokáže Land of Dead vtiahnuť diváka do seba ako máloktorý film v dnešnej dobe, nehovoriac o hororoch.(17.2.2011)

Hodně nejednoznačný film. Chvíli se to tváří vážně a chvíli to působí jako komedie. Partu zombieků vedenou jedním zombie vůdcem, kterej ostatní zombíky učí střílet z kulometu a prostě mu to myslí opravdu nejde brát příliš vážně. Některé smrti ve filmu byly také dost vtipné a místo toho, aby se člověku zvedal kufr, tak se spíš za břicho popadal. Například přetažení držky přes lebku si budu pamatovat jako komickej vrchol tohoto filmu a ne jako největší nechuťárnu a myslím, že autoři to tak i zamýšleli. Mělo to ale docela nudnou první polovinu, zachránila to až lepší druhá polovina a slušný závěrečný masakr. Po filmech jako Úsvit mrtvých a 28 dní poté už mám navíc pocit, že se v žánru zombie (nebo obecně nákaz, které lidi mění v krvelačná monstra, protože zombie se ve 28 dnech poté nenachází) už asi nikdy nic lepšího neurodí. Celkově jsem se však u Land of the Dead slušně pobavil a na dlouhej večer bych to i mohl doporučit.(21.2.2011)

A ďalší zombícky film pri ktorom mi niečo málo chýbalo k dokonalosti. Vadilo mi tam truchu to rozmýšlanie zombíkov a tá ich sila, ktorou trochu moc ľahko trhali ludí nakusy. Na mrtvoly je to trošku moc sily. Inak je to parádna zábava a konečne aj tá akcia sa už dá a krvi sú tu naozaj litre. VIDENÉ 2x(15.7.2011)

Jen mi trochu vadilo, že se Romero snažil prezentovat zombíky jako "inteligentní" tvory. Co já vím, tak to mají být prostě chodící mrtvoly, co jen žerou lidský maso, a ne žádné ,,myslící hlavy". Vyjma tohodle, tak potom spokojenost.(26.9.2011)

Vcelku originální zombie horor a první film, co jsem od legendárního Romera viděl. Bylo tu pár zajímavých nápadů (speciální náklaďák, přemýšlející zombíci) a u některých jsem se dokonce i zasmál (ohňostroj). Celkově mi to přišlo natočený s přehledem a paradoxně vcelku "pohodovou" atmosférou. Příběh fajnovej, dějová linka s boháčem se mi hodně líbila. Zombíci slušně namaskovný, triky vcelku dobrý a herci taky v pohodě. Docela jsem si to užil, čtyři slabší hvězdy.(15.11.2011)

ja mám radšej inteligentnejší Úsvit alebo 28 dní potom, nemám rád prvky humoru v zombi-filmoch. Ale pozerať sa to dá je to taký priemer, nič ohromujúce.(19.3.2012)

• Bollek

Celkem tradičně pojatý zombie film. S příběhem si autoři asi velkou hlavu nedělali. Postavy snad nemají žádné emoce, jsou to pouze "drsňáci". A to, s jakou jednoduchostí nemrtví trhali lidská těla, mi přišlo trochu nereálné. (Nejsem si jistý, jesi lze chytit člověka za vlasy a vytrhnout mu tím hlavu z páteře.) Důraz je kladen hlavně na akčnost a rozhodně se tu nešetří krví. Po uspěchaném konci jsem byl hodně zklamaný. Spíš se mi zdálo, jakoby konec chyběl.(9.7.2012)

Mohlo to mít i na víc, kdyby nebylo kdyby. Takhle je to celkem pohodavá zombie věc. Nic extra. Určitě se vám těch pár zombie jokeů může zalíbit. Ale nic nového pod sluncem.(20.12.2012)

• Chuppa

Zpracování zombie trhající lidi na kusy bylo povedené, ale ten koncept, že zombie začnou myslet a používat střelné zbraně mě přišel fakt debilní. Obsazení taktéž, Mentalista a Mario se prostě do takovýho filmu nehodí..(23.4.2015)

• vikino1

Ne ne tohle se nepovedlo. Romero si neuvědomil, že v roce 2005 se diváci už nespokojí s trykama jak z osmdesátek. Ani příběh není nic extra. Ono je to vlastně o bandě blbců, jednom náklaďáku a zombíkách. Bez nápadu, bez zaujetí, bez gradace a bez pořádných postav.... A je to poslední film, ve kterém jsem viděl, že vojáci stříli zásadně od pasu :-)(21.6.2017)

Vynikajuci zombie horor od rezisera Georgea A.Romera,ktory bol znamy tymto zanrom,nechyba akcia,skvele gore efekty a masky,ale aj pribeh zaujal,mne tam nechybalo absolutne nic,spokojnost...:-)(11.5.2019)

Lahůdkový zářez do zombieho subžánru, kterému nejde prakticky co vitknout. Je to zábavné,je to krvavé a především to má pomalu se pohybující dobře vypadající zombíky a slušnou atmosféru.(7.8.2019)

Tiez pocitujete to jemne chvenie v zaludku pri navrate cloveka, ktory napriek predpokladom ostal legendou? Je dobre vediet, ze niektore veci proste ostavaju take, ake sme ich vzdy mali radi. Potesi takto aj Carpenter?(18.11.2005)

Mě se tento snímek prostě líbil i když té krve a podobných zombií pojídajících nějaké části lidského těla tam bylo na moje gusto až moc, jinak dobrý snímek...(3.2.2006)

Naprosto dokonalý zombie splatter. George Romero tu bezpochyby dokazuje, že je králem hororů. Tedy alespoň těch, které se spíše než na psychologii zaměřují na násilí a vyvražďování. I když, nenechte se mýlit, hrůzy se zde také dočkáte - téměř němé záběry na nemrtvé (hlavně ze začátku) opravdu vyvolávají nefalšovanou hrůzu. Romero je skvělý jak v budování atmosféry, tak v samotné akci. Příběh je staromilsky drsný. Výběr herců je bezchybný - kraluje Dennis Hopper, ale i Simon Baker, John Leguizamo a Asia Argento (k nakousnutí) odvádějí dle mého názoru skvělou práci. Je skvělé, že i dnes může vzniknout podobný film.(13.5.2007)

Celá krajina je plná zombíkov. Ľudia prežívajú v meste bezpečne zabarikádovanom a oddelenom vodou. Bohatí tu však vykorisťujú chudobných a medzi ľudmi vládne nespokojnosť. Zombíci začínajú podliehať evolúcii, zhromaždia sa do masy, berú do rúk ako zbrane všetko, čo im príde pod ruku a blížšia sa k mestu. A voda ich tentokrát nezastaví!!! Romero sa vrátil, oprášil starú trilógiu, večitú zápletku a pridal moderné nabrutálnejšie gore násilie hodne jeho zombíckeho majestátu. Nový Úsvit mŕtvych je dokonalá pecka, Hory majú oči je nápor na nervy, pocit z Krajiny mŕtvych sa dá vyjadriť len slovami humus, sliz, vracanie, znechutenie a v žiadnom prípade pri tom nejedzte!!! Požieranie a porcovanie vnútornosti nezvládal lepšie ani Fulci. Ako zombie fajnšmejker som chrochtal blahom a odpúšťam predvídateľný stupídny dej a dialógy. Je tu násilie, je tu množstvo krvi a končatín a zo dve plné obžraté hlavy sviežich nápadov. A to je podstatné:-).(13.3.2008)

Osobne som si nemohol vybrať lepšie pre svoj prvý komentár. Prešlo plných 20 rokov od Day of the dead a kráľ a spolutvorca subžánru -ZOMBIE horor- George A. Romero sa vrátil k svojej sérii v plnej paráde. Film má tú správnu dĺžku, pôsobivého prachatého hajzlíka v podobe Dennisa Hoppera a hlavne: plno, plno Walking Dead. Nijak mi nevadí mierne mysliaci zombík, režisér aj tak necháva ich "spomienky" a vnímanie na veľmi primitívnej a skratovitej úrovni ("Vyplo mi zbíjačku ... nuž čo, idem ďalej! :-)). Ono skôr pochopím zbytkové fungovanie mozgu ako perfektne pracujúce prehnité stehenné svaly - napriek tomu mám Snyderových pretekárov z Dawn of the dead neuveriteľne rád. Pre mňa 5 ***** a keby to šlo, tak 6 za upgrady žánru ako vynáranie sa zombies z vody, baterkový pohľad na hodovanie v sklade a najmä chlapík s hlavou visiacou na chrbte a jeho "nadhodené" zahryznutie :-)))))(17.7.2008)

• Jara_II

V hororech tápu, nemám nasledováno téměř nic a k tomuto filmu jsem se dostal vlastně omylem (hledal jsem prvotinu Zacka Snydera). Kdo se v tom taky má vyznat, když během jednoho roku vyjde Úsvit mrtvých, Soumrak mrtvých a Země mrtvých. No teď ale aspoň vím kdo je George A. Romero. Příběh který Země mrtvých nabízí je asi klasicky o ničem, taky co hlubokomyslnýho vymýšlet v zombie žánru. "Přemýšlející" zombie mi určitě nevadil, ale celkově se těch mrtvých snad není proč bát. Já vlastně neviděl žádný klasický zombie film, vše co jsem viděl bylo 28 dní poté, 28 týdnů poté, Já legenda a Resident Evil (možná jsem na něco zapomněl). U všech těchto filmů jsem alespoň sem tam dostal strach, u Země mrtvých ne. Zombíci mi přišli směšní, pomalí - to že se dají zabít jedinou kulkou taky není úplně podle mých představ. To jak všude lítá maso mi taky po určité části filmu začlo vadit, nic se nemá přehánět. Podle komentářů tuším že Úsvit mrtvých bude pro mě stravitelnější.(18.3.2009)

• Pepeto

jedna * za Likvidátora...inak maximálne trapná kokotina...(30.3.2009)

Celkem vkusně a zajímavě udělané :)(26.4.2009)

řekl bych obstojné pokračování Úsvitu mrtvých. Člověk se občas i lekne, ale opravdu strach jsem zde nepocítil. Zombie působí realisticky až na onu schopnost že se zombie "učí" a najednou tam pochodují M16kama v ruce. Je to tak 65%. Koukatelnej večerní horor k popcornu idealka(:(20.10.2011)

• Stejšn

V podstatě nudné. Atmosféra žádná, strašidelné a napínavé to není, dokonce ani žádné pořádné lekačky. Ústřední námět o třech sortách lidí je dobrý, ale celé to vyzní nějak do prázdna. Masky zombií jsou sice dobré a celkově výprava taky, ale chování zombií není uvěřitelné. Hlavní postavy nejsou sympatické a dohromady dá se říct zbytečný film. Dawn of dead a Shawn of dead daleko lepší.(13.11.2011)

Zakladatel žánru se snaží prosadit v době, kdy na "jeho" území vtrhlo spousta mladých a ambiciózních divochů, kteří jeho základ vylepšili/vypilovali/okořenili. Ale Romero se mezi nimi neztratil. Rezignoval na kudrlinky, a soustředil se na vlastní stavbu příběhu, který není rozhodně špatný, má dost odvahy, a najde si dost míst buď přímo na vtip, nebo alespoň na lehké pomrkávání na diváka. A to není málo. 60%(29.12.2011)

• Zombiepod

Menej zombie akcie, viac pletiek medzi ľuďmi a náramne dobré postavy. Romerova typická réžia s béčkovosťou, ktorá smrdí na každom kroku. To by mi však vôbec nevadilo, vadilo mi skôr to, že aj keď som aký-taký fanúšik zombie hororov a tie klasické mám tiež veľmi rád, toto mi prišlo veľmi ale veľmi hlúpe. Film sa ma nedotkol vôbec nijako, neprežil som si pri ňom žiadne napätie, žiadny strach, proste nič. Uznávam, pár pamätných momentov sa tu nájde (kamión Dead Reckoning, alebo scéna, kde sa zombíci vynárajú z jazera, bola fakt pôsobivá), ale už si ani celkom nepamätám, o čo tam išlo, a to by som teda od Romera nečakal, že zabudnem na nejaký jeho film. Klinec bol zabitý už keď začali zombíci rozmýšlať a dokonca strielať zo zbraní (čo je síce nové a originálne, ale podľa mňa to už z nemŕtvych robí niečo iné). Prosím pekne, radšej si pustím klasický Night of the Living Dead, alebo Snyderov remake Dawn of the Dead, tak znie moja voľba.(11.1.2012)

neuvěřitelně znepokující(22.5.2013)

V celku dobře zpracované téma o zombie s tím rozdílem, že tady zombáci, nebo alespoň jejich vůdce, mají nějaké pocity, cítí bolest, ať už fyzickou nebo psychickou, a používají nástroje včetně těch hudebních. Občas mě pobavilo, jak je jednoduché holýma rukama někomu utrhnout hlavu a vytáhnout jí z těla i s páteří, ale to asi k filmům tohoto typu patří. Ve filmu bylo vše, co k tomuto žánru patří, i něco navíc, takže tomu nemám moc co vytknout.(4.6.2014)

Opět se ukazuje jaká banda prizdisracu český národ je, soudě podle hodnocení zde. Aspoň že Tetsuo, jeden z lokálních top kritiků, tento film docenil ____ Skvělý humor, neotřelé podání zombie světa, luxusní hlásky a gore momenty, stylovy postavy, promakany vedlejší postavy, hlavně Cholo hispanec atd. Za me velké překvapení a zdejšími intosi nedoceneny film. Doporučuji(8.11.2015)

Moc rozdílů tam třeba proti Úsvitu mrtvých není, možná absence humoru, výrazně brutálnější scény a zombík-chytrák-vůdce, ale i přesto je to fakt slušně odvedená práce. Ale ne zase tak, aby jste se báli nebo nějak více lekali. Dávám 4*, stejně jako "DAWNu", ale příště už chci vážně něco originálnějšího.(13.10.2005)

• MaxPower

Priserna blbost od zacatku do konce, ktereho sem se nemohl dockat. Vlastne ani nevim proc davam nejake *.(17.11.2005)

Přes všechny nepopíratelné klady, výbornou postapokalyptickou atmosféru, přes klasická společenská zrcadla, přes to všechno jde o nejslabší Romerův film/remake. Chci se mrtváků v první řadě bát, nechci je litovat, netoužím být na "jejich straně" ... a to by mělo zůstat základem žánru. V porovnání se Snyderovým Úsvitem mrtvých, film právě na tomhle hodně ztrácí. Pro spravení chutě jsem se musel podívat na původní Noc oživlých mrtvol.(16.8.2006)

Docela solidní zombiárna, akorát od Romera bych čekal tak nějak víc invence při vraždění mrtvých :o)(30.6.2007)

**1/2.(27.1.2008)

• Werick

Tak tenhle film neměl být natočený, protože aby bylo ve světě plných zombii hlavním cílem prachy aby byli uvnitř města hlavní atrakcí zombii, lidi válčej mezi sebou a dělí se ještě na vyšší a menší společnost a ještě k tomu nějaký ohňostroj kdy zombii na to čuměj jak na puk to je magořina..jediný co se mi na to filmu líbilo bylo auto tot vše. Hodně slabý oproti úsvitu.(31.12.2008)

Dlho som nevedel, ako tento film ohodnotiť. Počas celého trvania filmu som váhal. George Romero ma trochu sklamal čo sa postáv týka. V jeho filmoch som bol zvyknutý na lepšie napísané postavy. Krvavé scény boli tradične veľmi dobré, originálne a uspokojivo zrealizované, ale rozčarovanie mi spôsobili tie, v ktorých bola použitá počítačová technika. Romero a CGI, to nejde príliš dokopy. Lenže príbeh bol veľmi dobrý a pútavý. Dlho som váhal, no potom sa na obrazovke objavil Tom Savini v roli jedného zo zombies a bolo rozhodnuté. Prikláňam sa k lepšiemu hodnoteniu. Aby som to zhrnul, jeden zo slabších Romerových zombie hororov, ale stále o triedu lepší ako konkurencia. Odo mňa 75%.(19.2.2009)

Zombie taťka jede dál...70%(5.6.2009)

Tak nějak jsem dostal přesně to, co jsem čekal a nebo lépe řečeno to, co jsem chtěl. Romero se sice v žánru vůbec neposunul, ale v technologii určitě a nutno říct, že mi to vůbec nevadí. Maso! Od první minuty.(29.8.2009)

• chrustie

Film sázející na krev a nechutnost. Věci jako příběh, jdou stranou. Bohužel, zombie požírající střeva, okusující lidské kosti a trhající hlavy, jsou velmi málo na utažení celého filmu, i přes jeho krátkou stopáž. Jemně přitroublá jednohubka, bez špetky originality..(1.3.2010)

Nejsem fanda hororů všeobecně a už vůbec zombie hororů, nicméně kult jménem George A. Romero se donesl i ke mě, takže jsem tento film prostě musel vidět. Film to není špatný, na druhou stranu však ani mimořádný. Nemůžu zatím srovnávat s Nocí oživlých mrtvol, tu jsem ještě neviděl, ale v tomto dílku nevidím nic zásadního, co by stálo za zmínku. 60%(5.7.2010)

Opět Romero zabodoval na plné čáře. Efekty, kdy zombíci vykusují části lidského tělo jsou prostě lahůdka a jsou výborně udělané. Jestliže čekáte od zombie filmu propracovaný příběh, tak jste se s ním asi ještě nesetkali anebo jste snílci. Prostě na příběh se nehraje. Pro mě je Země mrtvých jeden z nejlepších zombie hororů. Doporučuju všem.(27.7.2010)

hm..tak slušný!!! po dlouhý době fakt dobrej zombie film..dobrá atmosférka,příběh i scény útoků zombíku velice slušný a film je dynamickej žádný hluchý místa...spokojenost 80%(6.7.2011)

• ArtStyle

Ano, je to již okoukané, bez pochyby další zbytečné béčko a nikdo se nepoučí z toho, že bez inovací to prostě nepůjde. Je to na druhou stranu ale vcelku příjemná podívaná u které jsem se opravdu bavil.(10.11.2011)

Nechápu zdejších 63% - to hodnotili chovanci ÚSP ??? A k tomu ještě "POMO" tomu dal korunu - prý hororové béčko.. Co by pak mělo být tím tvým áčkem, to mi doopravdy hlava nebere, ty "odborníku" !!!(17.6.2012)

• Crybaby

Jeden z najslabších zombie filmov aké som videl. Nudné, tiahlo sa to. 4/10(23.1.2013)

• vodkasesemte

nezajímavé.(17.11.2013)

Postapokalyptický akční horor s chutí hnijícího masa.(27.3.2017)

Slabý koniec ma úplne sklamal.(7.6.2017)

• Alan_Shearer

Poslední dobou jsem se nechal trochu unést katastrofickým sci-fi (možná až hororovým) žánrem. Proste jsem měl chuť na filmy, kde je planeta Země v prdeli, lidstvo se pod USA vlajkou semkne a díky pomoci Boží jdou nakopat prdele všemožným zrůdám. Bohužel nic se nemá přehánět a v tomhle vyhajpovanym filmu jsem se šeredně zmýlil. Chybí mi tady logika, důvtip, pořádná akce, emoce, možná i ten strach. Koukat, jak Mentálista Simon Baker stříli headshoty jakoby se nechmulelilo, zatímco drtíva většina populace se chová podobně chytře jako ty zombíci, mě fakt nebavilo. Naprosto mě udivuje neschopnost bojových složek, protože když kurva vim, že všude kolem mě jsou hnusáci, co mě chtěj sežrat, tak si do prdele udělám pořádný zabezpečení, aby mě nemohlo nic překvapit. Celá koncepce filmu je špatná a nudná, princip bohatejch a chudejch byl sice zajímavej a pravdivej, ale když se mi nelíbily ani kostýmy, tak je to těžký ... možná jsem na další Romerův výplod přísnej, ale místni onanii tady fakt nechápu.(29.11.2017)

vazny Zombie horor, ktery se smele muze merit s Dawn of the Dead. Neco tomu stale chybi, ale i tak - vyborna podivana(30.6.2006)

Předem bych chtěl říci, že filmy kde se objevují zombie miluji a jsem jimy posedlý. Land of the dead se Romeovi opravdu povedl. Situace kdy všude po světě pobíhají zombie a pár vyvolených přeživších lidí, kteří jsou zabarikádovaní na kousku města je podle mě fascinující. Na rozdíl od filmu Zacka Snydera Dawn of the death, kde se zombie pohybovali na můj vkus až příliš rychle, Land of the dead nemá chybu. Alespoň co se týče fyziky zombie. Škoda že je takových filmů strašně málo.(11.3.2007)

• clarc

naprosto ubohy film (?). na scene asi tak dobry horror jako kamenak mezi komediemi...(25.6.2007)

• saladín.

Hrozna Hovadina (TM) alias klasicky pivny B-ckovy flak v netypicky A-ckovom baleni. PS. Pevne verim tomu ze nad nehorazne naklonovanym Sheenom vo vynaracej scene (efektné!) raz bude Coppola rotovat v hrobe. Co nic nemeni na tom ze zombicky zaner trpi inherentnou fyziologickou idiosynkraciou: zit-nezit? dychat-nedychat? fyziologicke procesy A/N? Logicky nevysvetlitelna hruza raci u Lovecrafta.(9.8.2008)

Čtvrtý Romerův film o zombiech zachycuje dobu, kdy uprostřed světa kráčejících mrtvých zůstává relativně dobře zachovaný ostrov civilizace se všemi neduhy, které taková uzavřená enkláva může mít. Lidé si už na zombie zvykli, stejně tak se aklimatizovali nemrtví, kteří začínají vystrkovat růžky. A jak už to v takových filmech chodí, přibývá jich a přibývá. Romero se svými nemrtvými soucítí a je vidět, že je má rád. To prozrazuje už úvodní scéna. Jak už to u něj bývá, s novým filmem máme opět zcela nový pohled: Jak se asi cítí ti, kteří i po smrti musí chodit poháněni pouze chutí na lidské maso? Potěšilo mne i to, že se tenhle film dostal i na plátna českých kin, nejen na DVD.(12.8.2008)

Nestačil jsem polykat andělíčky, jakej to mělo spád! Proboha, kam ten děda na ty nápady chodí? Hlavně se mi líbí zdůraznění inteligence zombies, která je ve všech ostatních filmech se zombie tématikou značně potlačená. Báječná hudba, kamera, Romero a zombies! Jenom jedna malá výtka: Chybí trošku víc gore!!!!! :-D(6.7.2009)

• kukkik

Jedním slovem - pitomost. Já osobně mám zombie filmy rád ale jen ve stylu Úsvitu mrtvých. Film o zombících ve kterém celou dobu sedí parta lidí v nějakém karavanu (nebo dodávce nebo co to bylo) se mi rozhodně nemůže líbit. Za mě rozhodně ODPAD S VELKÝM O!(29.10.2011)

• jack_scott

Romero je prostě starej, a já to jeho pojetí, jakkoliv dnes klasické, vážně nemusím. Nesedí mi. ** a 40% (ani nevim za co tolik). Hloupý příběh o chytrých zombích. haha.(28.5.2012)

Klasický zombie horror od samotného zakladatele (a klasika) žánru. Víc netřeba dodávat. Trikově perfektní (zombíci byli k sežrání), zpracováním taktéž, zajímavé obsazení = čtyři hvězdy :-)(28.10.2012)

• kelet

Tak trošku neštandartne poňaté spracovanie klasického zombie filmu. Čo k tomu dodať, nič prevratné to neprinieslo, okrem záveru, kedy nejde o zničenie všetkých zombie. Inak je to zombie film ako každý iný. Zombies sú dobre vytvorený, aj realisticky sa pohybujúci. To, že sa učia myslieť, je plusom k zápletke. Obsadenie filmu je príjemne nakombinované. V skratke povedané, taký zlatý stred. Neprekvapí ale ani vyslovene nenudí. Hodnotenie: 40%(11.10.2013)

• Mr_Corny

Are you serious? Revolúcia v zombie myslení a správaní? Aj oni si zaslúžia nájsť "domov", tak prečo im to neumožniť?(9.8.2014)

• Optical

Béčkový Zombie akční horor se zajímavou myšlenkou, co kdyby začali Zombie projevovat známky inteligence. Ve filmu převažuje akční část nad tou hororovou. Což má za následek, že se ve filmu nemáte ani čeho leknout, natož se bát. Triky a masky jsou průměrné, stejně tak i výkony hlavních protagonistů.(16.8.2015)

• TonoM

Asi tu každej fetuje, nebo fetuju já, ale tohle byla ta největší sračka, co jsem viděl za bůh ví jak dlouho. Když se ráno probudíš po flámu s pocitem, že by jsi se potřeboval vyblejt a nejde to, tak doporučuji zapnout NTB pusti tenhle film a s jistotou to půjde samo. Parodie všech parodií. Těch 32 fanoušků tohodle filmu má hodně dobrej matroš asi. 0%(24.10.2015)

Pro mě docela zábavné :-)(25.4.2017)

• Tempest

Bez ohledu na jméno režiséra jde o podprůměrný zombie horor. Nepomohlo ani poměrně kvalitní herecké obsazení v čele se Simonem "Mentalistou" Bakerem, ani řada gore efektů. Celé je to v podstatě o ničem, hlavní roli zájmu všech hraje jeden přerostlý náklaďák. A že bych umíral hrůzou? Tak to spíš nudou. Některé momenty mě docela pobavily, zombie se šourají svým typicky pomalým krokem a živí buď tupě stojí až do svého sežrání nebo před nimi utíkají, ale kupodivu rozpadávajícím se šouralům neutečou. A proč se mají zombíci organizovat, tak to fakt nevím. Ještěže neměli žádnou schůzi, ale chybělo k ní málo.(1.5.2018)

Taťka se nám vrátil i s pomalými zombíky, ale dal nám zase čuchnout něčemu novému, tím myslím, co se posunu zombie děje filmů týče. Zombík černý vůdce táhne na baráček + scény, které baví :-) Trochu krok zpět, ale stále zábava.(24.11.2018)

Film, jehož největším kladem jsou pěkné masky zombíků a spousta efektně brutálních scén. Příběh totiž nestojí za nic, casting také a o nějakém hororové atmosféře nebo naopak vtipné nadsázce nemůže být řeč.(4.2.2019)

80 léta v moderní podobě. Tehdy pecka, po roce 2000 slabší a v relativně přímé konkurenci s Úsvitem mrtvých je to slabší Béčko. Není na tom nic špatného, ale vedle zmiňovaného Úsvitu mrtvých prostě neobstojí. Na jedno shlédnutí super, ale víckrát bych ho bohužel nepustil. 65 %(8.1.2020)

• MS Yogota

Docela jsem se na tenhle film tesil, minule setkani se zombiky v Dawn of the dead me mooc potesilo. Ale jsem zklaman.Atmosferu sem zadnou nezaznamenal, pouze obvykle lekacky, ktere jsou vsak v kazdem filmu tohoto zanru. Moralni uvahy o tom, ceho jsou lide schopni pro penize uz jsem taky nekde videl. A navic hlavni "premyslejici" zombik mi prisel pomerne dost k smichu. Podle me tuctova vyvrazdovacka.(22.8.2005)

celkom sranda len ten mechanik no to bolo dosť trápne a ani dej nebol nejak veľmi komplikovaný bohužiaľ, aj keď to bol haluzný film, na úsvit mŕtvych z roku 2003 to nemá ani náhodou(7.3.2006)

• Treble

Hodnotné dílo. Vskutku.(3.9.2006)

• Švédy

jako vždy nelogická blbost.(27.9.2007)

Romero ve své nejlepší formě, takhle má vypadat pořádnej zombie horor.(4.8.2008)

jo pekne nahozena otazka socialnich rozdilu ve svete plnem zombie ... romeo proste nezklamal(3.10.2008)

Hodně zvláštní snímek o zombících, kteří vlastně nejsou až tak zlí jak pramení z celého děje filmu. A ten konec.. jezusMarja!(26.7.2009)

• blackperseus

To čo toto bolo? Zombie tému od dôb prvého Resident Evilu vo svojom rebríčku radím veľmi vysoko, tento počin ale nie. V celom filme nie je jediná sympatická postava, takže veľmi skoro som začal fandiť zombíkom, nech to tam čo najskôr rozoberú na šróbiky. Navyše nad niektorými logickými chybami ostával rozum stáť! Slabota. Som zvedavý, o čo horší/lepší bude Denník mŕtvych...(14.3.2010)

Jednoduchý jasný příběh, učící se zombíci, několik živých padouchů, to vše dobře namixované s trochou napětí, humoru a dobře ožraných kostí.(27.3.2011)

Skvělý horor, v němž v hlavní roli stojí stádo krvelačných zombíků, kteří jsou výborně ztvárnění do posledního detailu. Film měl překvapivě slušnou zápletku a smysluplný děj. Nejvíce ze všeho se mi ovšem líbily brutální mordy, které nepostrádaly hektolitry krve, a bylo vidět, že se tvůrcům ani nepříči ukázat nějaké ty rozcupované vnitřnosti. No není to holt film pro každého, nicméně mně se velmi líbil.(25.4.2011)

Tak tohle je pěknej film o Zombii,film má všechno co má mít,hlavní hrdina je sympaťák,co má srdce.U toho filmu jsem se nenudil.Je tady hodně akce,žádná hluchá místa,tak aby se člověk nenudil.Prostě kvalitní film pro lidi,co mají rádi zombii...(30.7.2011)

G.Romero si opět udělal jméno strhující zombie podívanou. Zpracování zombies se skutečně povedlo, ale i jejich chování a pohyby. Opravdu jsem se nenudil.(21.7.2012)

Že zombíci sú nemoderný? Že každý pokus o túto tému skončí fiaskom? George A. Romero nám dáva ďalšiu lekciu, že nie. Film už ide celkom odvážne do doby ďaleko po infekcii a ukazuje nám život spoločnosti po nej. Zdá sa mi však trochu klišovitá hlavná myšlienka bohatého magnáta ktorý si podmanil celé mesto a núti chudobných žiť naďalej v biede, ale v danom žánri by sa ťažko hľadala iná. Našťastie je dobre vyvážená a dej je stále niečim zaujímavý a nehrozí, že sa bude niekto pri tom nudiť. Samotný zombíci sa dokonca vyvíjajú a putujú dejom. Avšak sem tam sa mi zdá, že už aj sám režisér starne a nie každý nápad je dotiahnutý do konca. Najmä zápletka s druhou hlavnou postavou tomu nasvedčuje. Nedajte sa však odradiť a vychutnajte si toto ďalšie majstrovské dielo od legendy Romera.(1.9.2012)

Myslel jsem,že se jedná o něco podobného jako Úsvit mrtvých,ale vyklubal se z toho čistý průměr.(10.12.2012)

• Raggnar

Zkombinovat Zombie, které přemýšlí a partičku superhrdinů? NE! Fuj!(2.4.2013)

Snímek neurazí,mě osobně se líbil,sice nic nového pod sluncem,ale zabavilo mě to,akční scény slušně udělané,4 hvězdy za mě :) PS: hru po netu hraji již 7 rokem :)))(8.7.2013)

Romero je klasik a tímto filmem to jen podtrhuje,zombíci jako učenliví tvorové,to tu ještě nebylo.Stylová a drsná zombárna,v hlavní roli se sympatickým mentalistou.(29.7.2014)

• mine.slayer

Zatím rozhodně nejsračkoidnější film o nemrtvých.(15.11.2014)

• gpx

Už to není co to bejvávalo. Chtělo by to míň filozofovat a nedržet se mainstreamových klišé, pane Romero.(3.2.2019)

• MATTcz

Tak abych pravdu řekl tak je to opravdu velká krávovinu jsem neviděl. Aby zombie přemýšleli jako normálně smýšlející lidi? To jako vážně? Moc na filmy nedávám hodnocení ''odpad!'' ale tomuto filmu nic jiného dát nemůžu. To si raději pustím Soumrak mrtvých, nebo Zombieland což jsou alespoň výborné komedie. Ale tomuto říkám fakt špatný film, naprosto jsem se nudil. Nikdy víc!(3.2.2019)

• mlock

Ani horror, ani komedie. Nulová atmosféra, debilní dialogy, nelogičnosti - inteligentní flexibilní zombie - WTF? A ten happy end to dorazil: budeme na sebe se zombíky hodni!(20.5.2019)

Po vizuální stránce velice efektní, ale po dějové stránce téměř o ničem.(14.10.2005)

• marsz

velice nudny film o zombicich - skoda - nechapu, jak se nad tim muze nekdo rozplyvat, asi videl kulove - asi jo - ted to ma 68% ale to si tento film v zadnem pripade nezaslouzi - snad 28% - ok beru(2.12.2005)

• vlhkej

Nech sa na mna nik nehneva, ale toto je hrozna nuda. Nic nove tam nepriniesol, film nema ani myslienku, ani akcnu zabavu, nic, nic, nic. Len hroza, ale nie hrozna hroza. Nuda, nuda, nuda!!!pan Romero to uz nevie. Opakuje pouzite prostriedky co do obsahu a formu nema tiez ani zdaleka originalnu. Nuz, pan Romero by mal prehodnotit svoje ucinkovanie ako reziser a venovat sa inym zanrom, lebo zombie-horrror uz nie je prenho to prave orechove.(13.3.2006)

• JohnnyV

Nejhorší film G.A. Romera....bohužel.(4.6.2006)

Zombie som už mal možnosť vidieť z mnohých pohľadov - ako tupé a bezmocné, rýchle a silné, ale teraz je to snáď prvý krát, čo sa pokúšajú myslieť. Myslím, že Romero sa pomaly snaží priblížiť zombíkov nám smrteľníkom. V ďalšom diely by už ani nemuselo byť jasné, kto je vlastne živý a kto nie... :-) Inak slušný film. Dosť som sa pobavil a trochu sa aj bál, ale všetky ľakacie scény som už niekde videl a nemohol som sa zbaviť dojmu, že Romero iba zrecykloval pár klasických hororov.(19.11.2006)

Režisér George A.Romero oživil na filmové plátno takzv. zombíkov (nemŕtvych) a to v Noci živých mŕtvol. Jeho príbeh pokračuje, samozrejme vložený do 21.storočia. Krajina mŕtvych nie je bezkonkurenčná imitácia doterajších hororov (a nie je to ani remake!), ale do desivej atmosféry spracovaný originálny dej s autentickými zábermi: Nemŕtvy už prebrali vládu nad celou zemou a ľudia si vystavili tábory ďaleko odizolovaných od týchto netvorov. Samozrejme nič netrvá večne, a „múdry“ nemŕtvy našli cestu do tábora ... Film je akurát stvorený na nudné večere, kde sa pri pukancoch a vypnutých mozgoch necháme viesť filmom.(31.12.2009)

Dobřé zpracování, kvalitná kamera, dobrej příběh = Dobrej film!(6.5.2010)

No lepší než Diary Of The Dead nebo Survival Of The Dead, především v maskách a masakrálních scénách. Chybou je, že je to opět odlehčené, velmi béčkové a opět kritizující společnost. Upřímně, na taková moudra nejsem příliš zvědavý. 5/10(2.7.2010)

Tento zombie movie je pre mna no.1......(11.7.2010)

řekl bych, že je to spolu s nocí oživlých mrtvol, nejlepší romerův film. zklamal mě teda konec a sral mě ten debilní a debilně namaskovanej černoch ale jinak to bylo v pohodě. jo a pan mentalista by nemusel být takovej mirek dušín(13.7.2011)

Když tenhle film vyšel, byl jsem ještě takovej poseroutka a na horory moc nebyl, zanedlouho už i tak moc nevadily, ale zombie horory jsem moc nesnášel, protože se mi v nich nelíbí taková ta přesila. Takže jsem si slavnostně zapřísahal, že se na tenhle film nikdy nepodívám. Uběhly dva roky a já v kině dostal filmovej poster tohohle filmu a docela mě to začalo lákat, ale vzpomněl jsem si co semnou v mládí udělal resident evil, takže jsem to radši opustil. Až nakonec v květnu 2011 jsem byl vzhůru asi do dvou do rána a přepínal v telce kanály a když jsem se zastavil na primě, tak dole mi to ukázalo země mrtvých, řekl jsem si, že když už jsem takovej hororovej fanda, tak to už prostě musim dát. Atmosféra byla temná a dala se krájet, skvěle zahranej big daddy mě fakt dostal. Lekaček moc nebylo, ale ta brutální scéna v tom vojenským stanu se mi hodně líbila. Občas jsem si, ale radši zmenšil obraz když jsem vyciťoval, že se blíží něco děsivýho, ale jinak jsem to s úlevou zkouknul a nelituju, Romero se fakt vyzná ve svém žánru =) ještě tu noc jsem si ten filmovej poster pověsil na dveře, předtím byl stočený a uklizený v rohu.(4.9.2011)

• ronin zabak

Tady se někdo pokouší omilostnit chudáčky zombíky a napíše jim do scénáře učení dovedností. Takže! Se ve filmu potýkáme s grimasemi udivených mrtvolek, jak se učí střílet se zbraní, plavat a používat chladné zbraně, tankovat benzín a jiné domácké a zahradnické dovednosti. Total Shit!(3.10.2011)

Forma trochu připomíná Mad Maxe a podobný béčkový post-apo snímky, ale není špatná a navíc tu o ní moc nejde. Romero pracuje s obsahem, jak by-kdyby a přemýšlí o uspořádání společnosti při podobném stavu světa. Kdo má peníze a moc, může si dovolit se uzavřít do přepychové iluze v mrakodrapu v centru města, kam úpadek světa ještě nedošel, kde lidé v perfektních oblecích nakupují a nakupují, aby zapomněli na okolní svět. Většina lidí samozřejmě živoří, oddělená od nejbohatších. Zombies jsou stejným způsobem odděleni od lidí v chráněném městě. Téma kast a snaha vymanit se ze světa, do kterého je člověk předurčen je pro film dost zásadní. ______ Lidskost a antropocentrismus je další zajímavý téma, který rozebírá. _ A: ''Jako kdyby předstírali, že jsou naživu.'' B: A neděláme to snad my, že předstíráme život?'' _ Jedna z nejsilnějších scén pro mě byla ta, kdy vůdce zombíků zabil jiného zombíka, aby ho zbavil utrpení. Soucit. Nestaví na něm náhodou jenom lidská civilizace? Co znamená, když bytost, která (už) není člověkem, je inteligentní a má schopnost soucitu? Je zrůda, protože se v ní vidíme a zároveň protože boří naší představu o člověku jako středu vesmíru. Zrcadlo, zrcadlo....(16.10.2011)

• Keep smiling

Neuvěřitelná sračka..(13.11.2011)

• dadoush

Až nechutně pěkné efekty při trhání masa a jiných útrob zombíků, jinak vypadají docela vtipně, našli se i jedinci se zájmem o hudební nástroje...vtipné.. škoda těch namachrovaných, nafoukaných a arogantních amíkovských keců..."nebuď jízlivý nebo budu taky.....bla bla bla"...bohužel, lepší hodnocení si nezalouží...(7.12.2011)

Zase jeden skvělěj Zombie drasťák. Místy aspekty komedie, ale perfektně sladěnej. Od dop Mentalisty Simona Bakera nemám moc rád, tady mu to ale kupodivu velice sedlo a Mentála ( skoro Chucka Norrise ) jsem zapoměl. Atmosféra nedobytného města, dokonce inovace MÝSLÍCÍ Zombie: byla ale velmi příjemná, představa že lidi bojují proti blbům, kteří nic neumí je už ohraná a tady začínám mít ze Zombie trochu respekt. + Dennis Hopper + opět jako sadistický záporák myslící jen na sebe, a perfekní transporter na válku se zombie, atmosféra byla skvělá. PS: Nebeský kitíčky....(21.12.2011)

Výborný počin. Přiznávám, že Baker ve mě ze začátku (mám jej zafixovaného jako mentalistu Patrika) vzbuzoval rozpaky, ale nakonec mě přesvědčil, že umí hrát i vážné postavy. Film byl vůbec plný postav, které si dokázali získat vaše sympatie ať už to byl chytrý zombie-pumpař, velký Samoan nebo hlavní hrdinové. Každá měla svůj styl, svůj šmrnc a své povahové rysy. Příběh sice nebyl vyloženě originální, ale na druhou stranu dokázal dát tématu osobitou atmosféru a styl, byl precizně natočený (žádná zbytečná vata, žádné zbytečné smrti) a i měl i své myšlenky (ukázka dekadence lidí ve městě). Jako celek ho hodnotím velmi kladně a mohu jen doporučit.(8.1.2012)

• margotka1911

Je to poprvé kdy se mi film od A.Romera nelíbil. Nemělo to tu šťávu kterou mají obvykle všechny jeho filmy. Bylo tam pár vtipných momentů a to je tak všechno(15.8.2013)

• JerryPilsen

Tady nefunguje fakt nic.A jeden chytrej zombík to nezachrání.Ve finále šlo jen o kriminálku s několika masožroutama.(30.12.2013)

• Onanista

Zombík, který myslí a ba dokonce dokáže i připravit smrtonosnou past z benzínu, plynu a ohně. Co to u všech čertů je? Zombík, který nezabíjí kvůli hladu, ale kvůli mstě či co ? K tomu všemu kopice WTF momentů jako: Máme dokonale chráněný město, který je opevněný OSB deskama a z další strany se nám tam dostanou chůzí pod vodou. Při obraně se vojáci slaňují z bezpečných věží přímo mezi dav zombíků a mladej debílek na skateboardu je totálně nad věcí a proto si může dát sluchátka na uši, protože asi nepotřebuje slyšet, že se blíží smraďoši. No prostě logika sama. Zombíci jsou ke všemu líný a jde z nich strach asi jako z krabice s koťatama. Co oceňuji je nápad rozdělení společnosti na chudé a bohaté a to že sem se bavil sledováním těch stupidních chyb. Masky se místy taky povedly.(1.11.2014)

• partyzanka

To byla zas peachovina....radši nehodnotím.(16.11.2014)

Romerovi sociální metafory už tady nejsou ani metaforami, přesto je to starej dobrej George A. a zaslouží si čtyři.(24.11.2014)

Až na uvědomělýho černýho vůdce smraďochů, kterej vydává válečný skřeky a naučí další zombíky střílet z M16 a na retardovaný chování jedinců z řad živých lidí, to je celkem povedenej film. Atmosféra postapokalyp světa je hodně povedená. Škoda, že to místama sklouzává k parodii.(10.1.2015)

• burilp

Zbožňujem zombie filmy ale toto bola fraška, jeden z najhorších zombie filmov čo mi vobec ale vobec nesadol. Spomalených max 100 zombíkov s ktorými si nevedeli dať rady vojaci s M4-kami a granátmi a nechápačsky zliezali z veží kde boli úplne v bezpečí a kde mohli tých zmrdov strieľať. Nesmrteľný Chuck Norris skrížený s Neo-m ktorý prežil aj keď bol na čele všetkých zombie. Prechod cez vodu like Piráti z Čiernej Perly, nečakané objavenie a kusnutie zombíkmi počas celého filmu a veľa podobných vecí na ktoré som už nemal nervy a to ani nehovorím o tom závere + otrasné herecké výkony. Na úsvit mŕtvych sa to ani zďaleka nechytá.(21.1.2016)

Já teda tady ty "chytrý" zombíky moc nemusím, ale co už. Inteligence lidí byla opravdu na bodu mrazu a to mě neuvěřitelně štvalo. Občas jsem si říkal, že zombíci byly chytřejší než ty lidi. Co mě opravdu pobavylo, byl Simon Baker někde jinde než v Mentalistovi a jeho postava mě ve filmu fakt bavila. Takže bych to zhodnotil asi jako hezké thrillerové béčko.(19.1.2017)

Takmer by som nepoznal, že je to nízkorozpočtový horor, ak by tam nebol ten čudný záver. Podľa mňa to malo všetko, čo má správny zombie horor obsahovať...napätie, krv, akciu, strielačky, hordy zombíkov. Dokonca to malo aj hlavu-pätu. Lepšia dvojka.(21.8.2019)

Solidní béčko, které zaujme i pobaví... nemám proč dát méně než 5hvězd(26.10.2019)