Do tábora v poušti, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný a vojáci vyrážejí na záchrannou výpravu. Netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají hlad a chuť na ženy...  Wes Craven, autor hororové klasiky Hory mají oči z roku 1977, se jako spoluproducent podílel na stejnojmenném remakeu (2006), po němž následovalo toto pokračování, kde se též podílel na scénáři. Do tábora u opuštěného dolu v poušti Nového Mexika, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný, vojáci zahlédnou jen světelný signál na vysoké skále. Gardisté vyrážejí na záchrannou výpravu, netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají nejen hlad, ale také by se rádi rozmnožili. Dvě ženy v jednotce jsou pro ně tudíž obzvlášť lákavýmn soustem. Boj o přežití se přiostřuje... V režii Martina Weisze hrají Michael McMillian, Jacob Vargas, Jessica Stroupová, Daniella Alonsoová ad. (oficiální text distributora)

demented

Áno, je tažké určiť kto je väčší dement - rodinka zmutovaných kanibalov alebo vojenská jednotka plná zelenáčov. Vlastne nie je. Mutantíci sú vynaliezaví stratégovia a vojačikom dávajú pekne na frak (teda aspoň približne počas prvej hodinky filmu). Čo na tom, že počas filmu si budete mohokrát hovoriť "What the fuck was that?" a nechápavo krútiť hlavou alebo sa hystericky smiať nad neschopnosťou scénaristov (osobne si myslím, že Wes Craven sa pod to podpísal len zo solidarity k synátorovi) a "pána" režiséra. Po veľmi sľubnom začiatku (mňam titulková scéna :) ) klesá kvalita prudko nadol a permanentný pokles zastavia až záverečné tiltulky a rovnomená pieseň, ktorá mi naozaj vyrazila dych :) Celé je to bezzubé, veľmi mdlé a hlavne nudné. Napriek tomu si nemyslím, že to bol až taký strašný film :). Na druhej strane, možno môj úsudok mierne ovplyvnilo tých päť pív, čo som predtým slupol... ()

JohnSmith

No žádná sláva,člověk se téměř nelekne a veškerý nechutnosti atomovejch lidí jsme už dávno viděli někde jinde.Stačí opravdu vidět jednou ()

Aven

Moc mě nebavila ani jednička, u které však byl patrný talent režiséra. To o dvojce rozhodně říct nejde, nehledě na to, že vojáci se chovají jak banda naprostých idiotů. ()

Danny F.

Slabší odvárek od prvního dílu, který už nenabízí nic překvapivého. Mrzí mě že jde jen o klasický obyčejný horor. Mutanti se povedly a vojenská jednotka snad nebyla tvořená vojáky ale hrajícími si dětmi. Jde o dobře koukatelný film. 65% ()

popkec

Film o partičce blbců s průměrným IQ 80 kteří se chovají 90% filmu nelogicky a vypadá to že smrt jim vůbec nevadí. Na mě moc obyčejné a tuctové, takže 1-2* ()

Brain-D

Neschopná vojenská jednotka, které natrhnout prdel vynalézavý mutanti...jinak druhé slabší pokračování jedničky.. ()

pravdovravny

Po skvelej Jednotke, je tu značný kvalitatívny úpadok, či už herecký alebo scenáristický. Film ma zaujímavý nápad, ale nebol jeho potenciál využitý. I napriek tomuto tento slasher horor som si užíval a zostal mi v pamäti. Krvavých a nechutných scénok je tu dostatok:) ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Hor majících oči" a můj názor na ni jsou ZDE pro původní "Hory" ve scénáři i režii Wese Cravena z r. 1977 a ZDE pro původní "Hory" natočené s přihlédnutím k původnímu Cravenovu scénáři ve scénáři a režii A. Aji z r. 2006. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

liuk

Zrůďáci, kteří žijí v horách. Ne že by žili nějak na nich a v okolí, oni žijou v těch skálách. A mají tam všude díry, aby mohli strašit návštěvníky jak v nějaké bojové hře na škole v přírodě. Zrůďák Weisz si asi myslí, že když ukáže dementního zrůďáka, kterej pochoduje k pitomý vojandě, přetáhne ji kyjem a k tomu přidá úplně zbytečně hlasitý zvukový efekt, že asi spadnu ze židle. Dvoumetrový fajrák v jeho vesmíru začne hořet během vteřiny a lidi přežívaj v kadibudkový žumpě celý dny, aby pak řekli, že "oni jsou tady" a gebli. Weisz/Craven nechtěj urážet etnikum zrůďáků, takže tu existujou i polepšený zrůďáci. První půlka, která aspoň trochu čerpá z uhrančivosti těch skal, je vojensky dementní s komandujícím černošským velitelem, kterej by jednotku nedovedl ani k vítězství nad Jar Jarama. Druhá půlka točící se furt jen v nekonečných štolách vedoucí až do Číny je klasicky dementní. A důvod celého tohodle paskvilu? Tyhle režiséři, kteří přivandrovali od točení klipů pro O-Zone si asi myslí, že dokážou natočit děsně vážně a děsivě úplně totálně béčkovský námět, který samozřejmě není na škodu, pokud se celý film nesnaží vypadat jak reálné drama z 2. světové včetně závěrečných textových pofilmových dovětků, že o Sectoru 16 armáda stále mlčí. Když chce někdo natočit pokus o splatter, tak prostě nemůže působit takhle uměle, musí mít nějakou duši, sice stejně jako každý jiný film, jenže u těhle "pokleslých žánrů" to platí dvojnásob. Jo a trojka bude podle závěru v nějakém matrixu nebo co? Cravena je mi líto, ten lítá nahoru a dolu po sinusiodě skoro jako Joel Schumacher. Už mu docela tiká budík, aby vyvolal po Noční můře a Vřískotu další revoluci a reinkarnaci vyvražďovacího mainstreamového hororu, Wesi, prober se. ()

Ichabod

Nekdy bych rad videl jak by si v podobne situaci poradili cetnici pod vedenim Luis de Funés, verim ze by nedopadli v tomto hororu hure :-) Zastrelilt vlastniho serzanta, chodit curat za roh v nebezpecne oblasti, pouzivat dynamit ve skale, kterou postava jeste neopustila je opravdu velmi komicke. Masakr pravdepodobne nejtupejsi vojenske jednotky v dejinach kinematografie :-)))) ()

ABCD Marta

Budu citovat uživatele Cival: „Ta nejneschopnější vojenská jednotka, jejíž členové si občas zapomenou kulomet u latríny, anebo se jdou vyčůrat za roh, ač ví, že potvory mohou vyskakovat odevšad, je hodinu a půl nudně porcována zmutovanými hnusáky. Úvodní porod i hrabání v mozku znechutí, ale vylézání mrtvol z obrovských nádob na hovna spíš rozesměje... Aja forever.“ Nezbývá než souhlasit a ty 2* dávám za pár povedených scén (hlavně znásilnění), občas líbivé mordování a mumanty, kteří netrpí nesmrtelností, jež je tak typická pro filmy podobného rázu. Hory mají oči podruhé a já doufám, že naposled, protože pokud by to mělo pokračovat podobným směrem, uskutečnil by uživatel Lateef to, k čemu se veřejně zavázal, a myslím si, že by pak členové štábu prosili, aby se nikdy nerozhodli natočit další díl hororu, jímž Alexandre Aja světu definitivně dokázal, že točit umí. ()

pfa

No, akčnější než jeho předchůdce, a jaksi takový "jednoduchý" následovník. Toť dva základní nedostatky... [6/1O] (The Hills Have Eyes II, USA, horror) ()

Pit

Nebolo to pre mňa až takým sklamaním ako som očakával. Celková myšlienka tohto druhu nie je až tak nezmyselná. Je jasné, že skoro každý hororový snímok je v určitých medziach pritiahnutý za vlasy, ale na tento sa ešte dá z úctou pozerať. Nenudil som sa a to bolo to hlavné. ()

Specs

Hlášky: Jeffrey 'Sarge' Millstone: - "Úžasná přehlídka osobní i skupinový hlouposti! Zabito 17 civilistů plus vy sami. To čumím!" & Missy: - "Dobrý je, že jako mrtvá nebudu muset poslouchat tvý kecy." & Delmar: - "Už jsem jednou někoho zabil. Bylo to snadný. Proto je to tak nebezpečný." & Mickey Elrod: - "Mrtví mi noha." 'Crank': - "Mrtví ti péro!" Mickey Elrod: - "Probereš mi ho?" & Delmar: - "Já myslím, že Bůh o tomhle místě vůbec neví." ()

jefff

Mě to nepřišlo zas tak špatný. Možná bych měl výtku akorát k hereckému obsazení, to bylo slabší jak v předešlém díle. Přesto jsem se po celou dobu stopáže příjemně bavil a hlavně nenudil. K dobru je i pouhých osmdesátdevět minut, ve kterých je obsažena snad pouze akce od začátku až do konce. ()