Jericho

USA, (2006–2008), 20 h 39 min (Minutáž: 40–44 min)

Skeet Ulrich, Lennie James, Ashley Scott, Kenneth Mitchell, Brad Beyer, April Parker-Jones, Alicia Coppola, Pamela Reed, Bob Stephenson, Shoshannah Stern (více)

Série(2) / Epizody(29)

Dramatický seriál vypráví o tom, co se stane, když se na obzoru náhle objeví atomový hřib a uvede poklidné městečko v Kansasu v chaos. Jeho obyvatelé se ocitnou v naprosté izolaci a mohou se jen dohadovat, zda jsou jediní Američané, kteří zůstali na živu. Když jsou vyřazeny z provozu veškeré zdroje energie a možnosti komunikace, strach z neznámého uvrhne Jericho do všeobecného zmatku. Město se začne hroutit pod náporem teroru a strach i pocit zkázy probouzí v některých obyvatelích města jen to nejhorší. Ale v této době krize, kdy se citlivých jedinců zmocňuje šílenství, a na povrch vyplouvají i ta nejskrytější tajemství, v sobě někteří lidé najdou vnitřní sílu, jíž si dosud nebyli vědomi. A z těch, u nichž je to nejméně pravděpodobné, vzejdou hrdinové. V průběhu děje seriálu se objeví spiklenecké teorie. Jsou obyvatelé malého města pod palbou útoků? Nastal snad konec světa? A pokud byste přežili armagedon, jak by Váš život nejspíš pokračoval? Stálo by vůbec za to dál žit? (oficiální text distributora)

kowalski

Ze začátku to bylo docela nudné. Později to začlo být čím dál tím zajímavější a druhá série už je na 4* úrovni. Jen kdyby to nebylo prokládané těmi rodinnými problémy a lovestory :-/ ()

JohnFarst

Myslím, že ohodnotiť tak dlhú a namáhavú prácu na seriáli a obsahovo náročne dlhú minutáž je na pár riadkov dosť pokrytecké ale využijem túto možnosť upozorniť vás na tento výnimočne dobrý seriál. Jericho má hlavnú výhodu v tom, že jeho zápletka je viac ako aktuálna a celkové zobrazenie americkej mentality po neznámych útokoch je podané myslím s veľkou striedmosťou a pozornosťou. Dúfajme, že nič podobné sa nestane ale keby raz hej, takto by to mohlo dopadnúť. Totálny rozpad spoločnosti, rabovanie, rivalita dávnych priateľov a všetko uvedené do nepredstaviteľného chaosu. Turteltaub si týmto seriálom spravil dobré meno o čom svedčia nespočetné petície za natočenie tretej série. Každá časť je nepostrádateľný kúsok veľkej mozaiky osudov a každá má, čo sa týka pútavosti príbehu, divákovi čo ponúknuť a zaujať ho. To, že niektoré epizódy (hlavne 8-13) sú možno trochu slabšie a v pokračovaní hlavnej zápletky nijak nenapredujú kompenzuje fakt, že sa v nich líčia všemožné, na prvý pohľad nepodstatné postavy a udalosti, ktoré však v posledných desiatich epizódach krásne vygradujú divákove nervy. Posledných päť epizód je nakrútených priam majstrovsky mrazivo, napínavo a vzrušujúco zároveň. Po skončení jednej časti sa nebudete vedieť dočkať, kým si pustíte ďalšiu a ak sa toto deje, seriál sa dá považovať za kvalitný. Herci sa svojich úloh zhostili bravúrne a najlepšie si svoje party vychutnali Skeet Ulrich ako znovunavrátilý syn a hrdina všetkých Jake, neodolateľný Lennie James ako tajomný Rob Hawkins a Gerald McRaney v úlohe múdreho starostu, ktorý ide všetkým príkladom. Naopak sú tu aj postavy, ktoré by mi v deji vôbec nechýbali ako napríklad Gail Greenová v podaní tragickej Pamely Reed alebo priam nechutný Erik Knudsen v úlohe naivného hrdinu Dalea. Kde tu je cítiť istý americký patriotizmus ale v dnešných ´ťažkých časoch Ameriky´ je istá naivita dialógov pochopiteľná. Kto by čakel klasický vysvetľovací koniec nech si radšej pozrie Dallas pretože prvá séria Jericha sa skončí totálne atypicky čo ešte viac pridáva seriálu na pútavosti. Neviem sa dočkať druhej série aby som sa konečne dozvedel "Kto to urobil ?" ()

Mchazik

Tak tenhle seroš stojí za to. Já když jsem se na něj koukala tak mi připadalo že je to film rozdělený na více dílů. Protože každej díl navazuje hned na další. Neni to jako třeba u jinejch - tam je třeba každej díl podstatně udělanej stejně, ale tady to rovnou navazuje na sebe. Proto vám to ani nebude připadat jako seriál, ale spíš jako film. ()

Caaslav

na tomhle seriálu mi vadila nejvíc ta všudypřítomná dobrota lidí čelících katastrofě...ale i tak jsem koketoval s myšlenkou dát tomuhle seriálu 4*... ()

bangee

Tenhle jinak naprosto výbornej seriáln má dvě velké chyby. Za prvé, první celou sérii, kde kromě pár světlých vyjímek není o moc co stát, a za druhé, že to má pouze dvě série. Pokud ne, dejte mi vědět. Druhá série je vynikající, co chybělo první, v rduhý režiséři dotáhli do konce, který při vší škodě je odfláknutý a my diváci si ho musíme pořádně jenom domyslet. Originální námět, ba přímo famózní, nicméně ta první série je fakt ukecaná. ()

DHDV

tvářilo se to dobře a zajímavě, jen ale tvářilo. Zklamání, opravdu hodně „obritkovej“ seriál. Televize v místním baru která jen šuměla nabízela více vzrušení než celý seriál.. ()

J. T. Kirk

Docela zajímavý seriál, který si až do konce drží atmosféru. Herci nebyly zrovna ideálně obsazeni, Shoshannah Stern byla skvělá.. ()

Ydrosten odpad!

Telenovela, která se snažila nalákat na to, že někde za kopcem je asi konec světa. Všichni zase mlží o všem, oběvuje se opět pár lidí kteří " ví ale nemůžou říct " a celé je to tak nudné, že jsem se přestal dívat po 8 dílech. ()

char_t

Apokalypsu z pohledu vojáků/vědců/prezidentů jsme viděli už kolikrát, ale z pohledu obyvatel malého městečka, kteří většinu času netuší, která bije, a mají dost práce s bojem o vlastní krk, to vidíme prvně. Celkem pěkná sonda do hlubin amerických povah - část lidí si ani při boji o život nenechá poradit (s heslem "mám právo dělat si co chci" na rtech), většina podlehne davové psychóze, pár jedinců nelogicky bojuje o vlastní moc... Rozhodně stojí za zhlédnutí. Druhá série seriál nenápadně překlápí ze "survival" polohy do politického thrilleru, ale kvalita naštěstí zůstává. Škoda jen předčasného zrušení, pokračování by si Jericho určitě zasloužilo... ()

Eduardo

Akurat som dopozeral prvu seriu a pozrel prvu cast z druhej a hodnotenie z 3* na 4* som proste musel zvysit. Prva tretina prvej serie bola dost nuda ked nepocitam prve 2 casti (fakt skvele). Ako nechapem naco tam davali tu nenormalne nudnu a maximalne odbacajucu cast od pribehu akou bolo hasenie blbej kniznice. Who cares, keby aj zhorela :) Druha tretina uz zacinala byt lepsia, dozvedate sa o tom co sa deje mimo jericha a v poslednej tretine sa to vyborne rozbehlo. Prva cast z druhej serie naznacuje ze sa mame este na co tesit. Dufam ze sa budu drzat hlavnej dejovej linie a nebudu zas odbacat od deja tak ako so spominanou kniznicou :) ()

sonoluca

První sezóna - 70%. K Jerichu sem přistupoval po zdejších komentářích z despektem. Je pravda, že z námětu se dalo vytěžit daleko víc, děj se totiž více než na postapokalyptické USA zaměřuje na lidské vztahy - na druhou stranu co čekat od seriálu, u něhož na místě výkonného producenta figuruje jméno Jon Turtletaub. Přesto nemůžu říct, že by mě Jericho nudilo a to ať už svým pomalejším tempem nebo dějem, který bezesporu má co nabídnout. Posledních pět epizod mě vyloženě potěšilo a jenom doufám, že CBS odvysílá druhou sérii, respektive oněch 7 slibovaných epizod. Casting jako obvykle na výbornou. ()

Respex

První díl mě nadchnul a poslední mě připravil na další season. Mezi tím se toho stalo mnoho, jen si už nějak nemohu vzpomenout, co to bylo. V naší době je přeserialováno a Jericho je lehce nadprůměr. Námět je opravdu velice zajímavý, herecké obsazení je dobré, ale bohužel to nefunguje tak jak by mělo. Po stránce scénáře už je to opravdu slabší, nemůže se to rovnat s první ligou jako je první season Prison Break, první Lost a tak dále. Přesto se to k těmto seriálům snaží zařadit. Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4* nakonec to je tak 3,5* ()

pulDag

Prvnich 11 dilu je velmi, velmi bidnych a jen malo co dej posouva skutecne dopredu. Ale od 12. dilu se serial rozjizdi a konci velmi napinave a zaroven uspokojive... Jsou tam sice hlouposti, ale s temi se musi pocitat... ()

mvukotic

Skvele napinave momenty podlozene zaujimavym nametom, striedaju absolutne hlupe telenovelove sceny a postavy riesia problemy, ktore by za danych okolnosti a stavu spolocnosti riesil len idiot. Skoda aj pozliepanej druhej serie, ktora skoncila pomerne radikalnym sekom. ()

Melvej

Na Jerichu se mi líbil nápad. Amerika zdecimovaná sérií naplánovaných jaderných teriristických útoků je skutečně zajímavá představa. O to víc je zajímavé, když celé tohle neštěstí přežije několik vesnic snažících se přežít, jak se dá. Dochází i k zápasům o moc, nechybí přestřelky, shánění léků, munice, benzínu, jídla. Díl za dílem se pomalu dozvídáme, jak to vlastně doopravdy bylo s teroristickými útoky, kdo je do nich zapletený, proč se to všechno stalo, a co se bude dít dál. ()

danny_21

Zajímavý nápad apokalyptického světa byl pohřben rozbředlou kejdou plnou románků mezi postavami a konspiračními teoriemi, které mi nedávaly smysl. Navíc se každým dalším dílem vzdaloval tomu, co jsem od něj čekal ( variaci na Kingovo Svědectví - já naivka ) a dodíval jsem to jen silou vůle, protože většinu času jsem se docela nudil, kroutil hlavou nad jednáním bratrů supermanů, nad veselým životem ve městě a chyběla mi aspoň jediná postava, s kterou bych sympatizoval. Svět po apokalypse by rozhodně takhle nevypadal, na to dám krk. 30 % ()

Likan7

Solidní nápad, který je totálně zabitý tím, že to je celý roztáhlý na neuvěřitelných 22 + 7 epizod. Místo boje o přežití, který tu je v první řadě vždycky tak na 10 minut na epizodu, tu jsou problémy v rodinách, nezajímavý tajemství a vztahy. Bonusová, druhá řada nemá už ani to a je to vyloženě odpad. Jericho je v propadlišti dějin právem. ()

LakiyL

Skvelý nápad, ktorý je ale nie príliš dobre natočený. Kvalita častí kolíše ale seriál sa dá pozerať. Najmä ak ste fanúšikom takéhoto ,,postapokalyptického" sveta, kde vybuchlo niekoľko atómoviek naraz. Niektoré scény nemajú s realitou nič spoločné (najmä keď tesne po falloute- atómovom spáde, ktorý donesie zvyšky rádioaktívnych častíc a daždi, vyjdú hneď na zemský povrch...v skutočnosti by ste sa museli skrývať niekoľko dní a aj tak by ste mohli vyjsť na povrch len na niekoľko minút). Ak odpustím zopár takýchto chýb, seriál hodnotím na 65%. Keby sa dá, dal by som 3,5* A ešte toľko, že ľudia by nemali ohodnotiť seriál po zhliadnutí prvej časti, či už sa im seriál páči alebo nie. Ja hodnotím seriál ako celok, keď som zhliadol obe série. ()

JohnVodka

Dramatický post-apo seriál s pár nedostatky a dost neobratně ukončenou druhou sérií, ale se spoustou akce a napětí. Jericho má dobře zvládnuté vystupňování napětí a průběh děje je přitom velmi pozvolný. V každém díle se vždy dozvíte jen tolik, aby jste se museli ihned podívat na další. Kdo má jaké úmysly, a proč? Co se stalo? Proč v USA bouchaly atomovky? Kdo to má na svědomí? Pro koho pracuje doopravdy Hawkins? Co ví? Takové otázky se mi honily hlavou pořád a Jericho mě zcela pohltilo. Krásně je vidět jak se civilizace bez kontroly a pravidel rychle změní v chaos a džungli. ()