Lovci pokladů: Kniha tajemství

• USA National Treasure: Book of Secrets (více)

Známý hledač pokladů Ben Gates, který se proslavil nalezením templářského pokladu, stojí nyní před obtížným úkolem - chce očistit jméno své rodiny. Objev ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Wilkese Bootha totiž vrhá špatný stín na jeho předka Thomase Gatese, kterého zmiňovaný dokument označuje za spolupachatele tohoto dávného zločinu. Ben Gates se proto s pomocí svých nejbližších - otce Patricka Gatese, matky Emily, bývalé přítelkyně Abigail a přítele Rileyho - vydává na obtížnou cestu, jejímž cílem je najít důkazy o Thomasově nevině. Z honby za pravdou se postupně stává pátrání po dalším ztraceném legendárním pokladu, po němž však prahne i Benův nový protivník Mitch Wilkinson. (TV Nova)

Damiel

50 % - Indiana Jones by Disney Studio. Kdo má trochu vkus a nechce si jen bezmyšlenkovitě zarelaxovat v kinosále (to se dá zadarmo dělat i jinde), nedoporučuju. ()

MATADOR

Užít si dvě hodinky dobrodružství se starou partou, je přeci jen něco. Nestává se kolikrát, aby druhý díl byl na stejné úrovni, jako díl první. Ale i přes to jsou noví Lovci pokladů dobří jako poprvé, v některých ohledech i lepší. Mohlo by z toho být přeci jen i pěkné třetí pokračováníčko ;-) ()

Thomassi

Pokračování pro mě velmi povedeného dobrodružství o hledání pokladu Templářů. Dvojky, jak už to tak bývá, většinou vaří z úspěchu prvních dílů. V tomto případě mi to ale vůbec nepřišlo jako horší pokračování. Pravda, je více přitažené za vlasy, jako příklad můžemé dát amerického prezidenta, který vlastně nepotřebuje ochranku a pustí si k sobě kdekoho. Ale kouzlo konspiračních teorií o americké historii a hladání pokladu má i druhý díl. A to je to nejdůležitější, proto se dvojka točila a proto se mi to líbilo. Překvapil mě i "hodný zloduch" Ed Harris, který sympaticky zahrál svoji roli. Suma sumárum, povedené pokračování, který se nemusí za nic stydět. ()

Aiax

Při čtení komentářů, které připisují větší než jednohvězdičkové hodnocení fenoménu "guilty pleasure" si říkám, kdepak se asi poděly filmy tohoto typu, které však zároveň měly styl, nápad, chytrost a švih? Indiana Jones, Muž, který chtěl být králem, ale i pitomý Vinetou a spol. nemuseli dobrovolně podstupovat lobotomii, aby se mohli zařadit do kategorie letních dobrodružných trháků. Jedna hvězdička za production value, jinak šup s tím na smetiště kinematografických dějin. ()

reqiuem

tak takovej scénář by snad vymyslel každej, kdo má aspoň trochu fantazie. Dlouhý nekončící řetězec hádanek, s kterými si Cage hravě poradí a s koncem, kterej se dá snadno předpokládat už od začátku. Komu se líbila jednička , tak je celkem jasný, že se mu bude líbit i její pokračování..viz. moji rodiče, který snad nemaj vůbec žádnej vkus :-D ()

FilmFan24

Podle stejného vzorce jako jednička...Zábava na večer.Záhada,hláška,rychlé řešení...Nejlepší dějovou liniií jsou Benjaminovi rodiče v podání Helen Mirren a Johna Voighta.Tam to jiskří v jinak sterilním filmu.Nicolas Cage by měl rychle ale opravdu rychle vyměnit vizážisty.Vypadá film od filmu hůř.Jedině s mokrými vlasy pár minut v závěru vypadal obstojně. ()

dawe04

Naprosto sterilně zrežírovaný maglajz, kde se hlavní hrdinové ženou od jedné stopy ke druhé a řeší je stylem "napoprvé mi to nedošlo, napodruhé už to ale vím," všude funguje až nechutná náhoda a štěstí. Podobně přesvědčivě působí významná historička s vizáží trojské Heleny i mladší a dementnější verze Jamese Bonda - aspoň že Cage má celkem normální vlasy. Pár bodů za působivé exteriéry a povedené hlášky...Jo a nebojte se, dojde i na amerického prezidenta... ()

kajas

První díl prostě miluju a bála jsem se pokračování. V kině jsem se opravdu bavila, dokonce jsem si pořídila originál DVD, ale už to nebylo úplně ono. Nudných části je tu více než v jedničce, kde jsem nepolevila ani na okamžik. Sean Bean je bohužel nahrazen Edem Harrisem, není to dobré. No, nejvíc jsem se nasmála u scén s Rileym, toho prostě žeru. "Vy jste ten Ben Gates?" "Ne, já jsem Riley Poole." "Páni, vy jste Ben Gates?" "Ano." "Odtahují vám ferrari." ()

Dubro

No nemám slov. Dlho som pozretie tohto snímku odkladal a mal som to odložiť na nekonečno. Pretrpel som tento absolútny nezmysel a to som si myslel, že Da Vinciho kód v rýchlosti riešenia hlavolamov nikto neprekoná. Nemožné ihneď, zázraky na počkanie. Brak. ()

Parlay

Jeden ze snímků, který se nachází přesně na pomezí hodnocení o třech a čtyřech hvězdičkách... Jsem si vědom všech mnohdy neštastných a přihlouplých scénáristických postupů, leč autoři neslibují historii věrohodný snímek, nýbrž dobrodružnou jízdu okořeněnou mystičnem a konspiračními teoriemi, což se jim stejně jako v prvním díle daří. Nu koho by nechala klidným taková Kniha tajemství? :-) Bruckheimerovy melounky jsou zatraceně vidět, herci jsou dostatečně rozjaření a nadšení a stůl Resolut zatraceně originální. ()

dee-key

Jsem zklamán. Po vydařené jedničce jsem se těšil na nějaký super příběh, ale nestalo se. Cage si dělá co chce kdy chce a nikdo mu za to ani nezkřiví vlas. Unese prezidenta, rozbourá půl města, vloupá se do Buckinghamského paláce bez sebemenších problémů a to díky super hackerovi Rileymu, který, zdá se, také nemá strop. Celkově mi to vyznívá dost podobně jako Andělé a démoni. Pravda, téma je diametrálně jiné, ale Ben a Langdon mají úplně stejný dar a to ten, že vyřeší naprosto jakoukoli hádanku a nikdy se nespletou. ()

Sheldra

Mívám dojem, že s těmi Hollywooďany je to jako s Picassem v pozdních letech tvorby (mluvím tu o těch jeho omalovánkách jedním tahem): zkouší, co ještě vydržíme. Není žádnou novinkou, že se téměř z každého filmu, ve kterém se Caige za poslední roky objevil, vyloupla blbina. Ale co pro Kristovy rány přimělo Eda Harrise, Helen Mirren a Harveyho Keitela takhle se zaprodat, nad tím mi zůstává rozum stát! Vlastně to bylo to jediné, na co jsem při sledování potřebovala zapojit mozek. Jo, ten jinak nechte v šuplíku, v opačném případě totiž hrozí totální kolabs systému... Zachraň se kdo můžeš, lovci pokladů na obzoru! ()

Gereth

Všechno co bylo v jedničce, akorát o řád slabší. A to už ona byla průměrná. Nulová chemie hlavního páru, více logických děr, více za vlasy přitažených scén, žádné podařené vtípky, při velkolepých scénách jsem zíval. A Sean Bean byl lepší záporák. // 45% ()

dyfur

moja zaujímavosť: Riley Poole (Justin Bartha) nosí hodinky značky Casio ABC-30, Ben Gates (Nicolas Cage) Rolex Submariner a Mitch Wilkinson (Ed Harris) nosí Hamilton Lloyd Chrono. (dyfur) ()

Kosmik

Divákům, kterým komerční televize už definitivně vymyly mozky, doporučuji zvýšit moje hodnocení o 2 až 3 *. ()

maverick10

Bruckheimer - lovec penez. Rodinna zalezitost, ktera ma vkus a noblesu asi jako hromada opicich hovinek. Je az s podivem, jak malo staci prumernemu divakovi, aby zaplnil saly kin a dal tim za vdek tvurcum techto podprumernych filmu. A mozna, ze prave tohle divak potrebuje: nepremyslet a jen se pobavit. A je to skoda!!! Vzdyt clovek se odlisuje od zvirat predevsim prave proto ze dokaze premyslet. Premyslejte o tom! ()

Maddlis

souhlasím s komentářem uživatele Lima, jen přidám jednu hvězdičku, protože mě seriál Lovci pokladů svého času bavil a tenhle film mě přesně tyhle léta připomněl. ()

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (více)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (více)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (více)