Čtyři renomovaní hollywoodští režiséři vyprávějí různé hororové či sci-fi příběhy a prozkoumávají tak prostor za hranicí reality ve své vlastní verzi klasických příběhů z kultovního seriálu Roda Serlinga.
 Čtyři hororové či sci-fi příběhy natočené čtyřmi slavnými režiséry, zpracované na motivy populární televizní série Roda Serlinga, navíc okořeněné vtipným prologem a epilogem. V prvním příběhu se setkáme s velkohubým byznysmanem, jenž z duše nenávidí židy, černochy i asiaty. Ten je jednoho večera nevysvětlitelným způsobem transportován zpět do roku 1940, kde je ve Francii pronásledován Nacisty. O deset let později se ocitá coby afro-američan uprostřed shromáždění Ku Klux Klanu a nakonec se objeví v šedesátých letech jako Vietnamec ve Vietnamu. Ve druhém příběhu přijíždí starý muž do domova důchodců a záhadně způsobí, že přání tamních obyvatel se stávají skutečností - pomocí nějakého podivného kouzla je reinkarnuje do jejich mladších já. Ve třetím příběhu mladá žena sveze záhadného desetiletého chlapce domů, ovšem uvízne s několika dalšími lidmi v alternativní realitě, kterou chlapec vytvořil ve své fantazii. Čtvrtý příběh sleduje cestujícího v letadle, který vidí podivné stvoření na křídle, jenž se snaží letadlo zničit. Nikdo mu však nevěří. (oficiální text distributora)

Han22

Půjdu proti proudu, protože Twilight Zone je asi moje nejoblíbenější antologie, možná proto že ji znám nejdéle, možná proto že mám rád i různé verze seriálu. Jednotlivých povídek se chopili mistři - Dante, Landis, tvůrce Mad Maxů Miller a hlavně Spielberg. O čistý horor se jedná jen v případě jedné povídky, ale další dvě jsou docela děsivé a pokud bych mě něco vytknout, všem povídkám chybí nějaké vypointování. 1. část Landis: Sledujeme rasistu non plus ultras, který nenávidí židy, černochy i asiaty stejným dílem a právě on se postupně stává Židem za německé okupace, černochem pronásledovaným Ku Klux Klanem a nakonec Vietnamcem v džungli plné amerických vojáků. Akční povídka s mrazivým koncem s vlakem smrti a jasným protirasistickým poselství, které mě zas tak nebere - 5/5. 2. část Spielberg: Parta důchodců si díky jednomu starci plní přání na chvíli být znovu dětmi a hrát si. Klasický, trošku hodně přeslazený Spielberg a jeho poselství že člověk má být stále mladý v mysli, poněkud nuda, ale dá se; jasná inspirace pro Zámotek - 3/5. 3. část Dante: Učitelka se dostává do rodiny, kde všichni mají hrůzu z malého kluka. A oprávněnou, kluk totiž silou mysli může cokoliv, na co pomyslí, včetně propojit svět lidí a animáků. Pěkné efekty, mizerný konec - 4/5. 4. část Miller: Nejlepší povídka. K smrti vyděšený pasažér v letadle (skvělý Lightgow) vidí na křídle monstrum, které ničí motory, ale nikdo mu to nevěří. Naprostý psycho se skvělou příšerou a pointou, která hezky navazuje na prolog. Být v letadle, na křídlo koukat radši nebudu - 5/5. ()

Hopper

Poviedkovy film trochu nevyrovnanej kvality s podpisom znamych mien podla poviedok viac-menej znamych autorov. Naozaj vsak staci vidiet raz a to najma s odstupom takmer 20 rokov. ()

tterez

Za zmínku stojí hlavně první příběh, který mě svým protirasistickým ponaučením opravdu pobavil. Ovšem Spielbergův příběh o důchodcích i ten o všemohoucím chlapci stály za pěkný kulový. Ten poslední bych ale ohodnotila celkem pozitivně, a to hlavně díky uzavření kruhu, který započal už v prologu. Takže tak něco málo nad 50%. ()

MatejNosal

Prvé dva diely hodnotím veľmi slabo, ktoré mi od hororového žánru nič neponukli, ale ani od žiadneho ďalšieho, proste nuda. Tretia a štvrtá epizóda mi už boli známe vďaka simpsonovcom, tieto diely sa nachadzali v hororových epizódach, takže sa mi na to pozeralo celkom dobre aj keď ani to nebolo nič extra. A pritom takí známi režiséri to mali, ale aj tak to skončilo fiaskom. (49%) ()

aLPaC

Kdo by to byl řekl, že tu nejhorší povídku bude mít na svědomí Spielberg a navíc je to jediná povídka bez hororové atmosféry. Nejvíc mě bavila ta první od Landise, jinak v dnešní době to už samozřejmě nemá čím zaujmout. ()

Heroine

I když to byl nejděsivější film který jsem v osmi letech viděla, působivost se téměř vytratila, když jsem si to nedávno pustila znovu. Uznávám že je tam pár dobrých nápadů, a na svoji dobu to má dost slušné efekty, ale zas taková paráda to není. ()

helloween93

Prolog má atmosféru a je zábavný, Aykroydův děs se fakt povedl. :) Landisova historka o rasistovi, který si poté projde peklem byla zábavná a vcelku dobře zpracovaná. Hlavně přechody mezi jednotlivými dobami - 4*. Spielbergova povídka o hodném dědovi, který umí plnit přání měla skvělý nápad a provedení bylo takové průměrnější. Osobně bych dal 3*. Poté přišel Dante s klukem a jeho paralelním světem. Technicky velmi dobře zpracovaná povídka, včetně triků, jen ten závěr je takový moc pohádkový - 3*. A jako poslední byla povídka o bytosti na křídle letadla, která mě osobně přišla jako nejlepší. Už samotná atmosféra letadla v bouři je dokonalá, a to tam ani nemusí bejt démon okusující křídlo. :) - 4*. No a epilog v podobě cesty do nemocnice je geniální, už jenom ta poslední věta. Celkově 4 hvězdy. ()

Raziel_cz

U mě byl asi průser, že jsem čekal, že všechny povídky budou hororové, což tedy naznačuje už úvod. A ono ne. A ne že by to kvůli tomu bylo špatně. Špatně je, že ten obsah je takový padesát na padesát. Hned první povídka má zajímavý nápad, chybí ji nějaký payoff nebo pointu, druhá je velmi příjemná a hřejivá, třetí sice znepokojivá, ale hrozně otravná a poslední sice solidní, jediná opravdu hororová, ale zbytečně natahovaná. Taky mě mrzí, že místo o originální věci jde o remaky epizod z původního seriálu a ty originály předpokládám budou o dost lepší. Tady je nejzábavnější Dan Aykroyd na začátku a na konci a to je dost málo. Z fleku můžu vyjmenovat řadu podstatně lepších antologií, takže za mě spíš dvě a půl než tři hvězdy. ()

MickeyStuma

*Existuje pátá dimenze, nad níž už nic není. Je na pomezí mezi světlem a stínem, mezi vědou a pověrami. Leží mezi propastí lidského strachu a vrcholem poznání. Je to dimenze imaginace. Té oblasti říkáme: Zóna soumraku.* Povídkový snímek je skvělou připomínkou dávného stejnojmenného televizního seriálu 'The Twilight Zone' (1959-64), který si s lidskou myslí a fantazií sobě vlastní pohrával dle dobových zdrojů úžasně. Povídky vyprávěly různorodé příběhy obyčejných lidí, kteří se ocitli v mimořádně ohromujících situacích, které se každý snažil vyřešit svým pozoruhodným způsobem. Snímek je souborem čtyř povídek v seriálu uvedených, což znamená, že každá je v podstatě remake. Jedná se převážně o žánr fantazijního psychologického hororu opevněného patřičným humorem, pevně se držící otěže televizní koncepce zpracování. Každá povídka má v sobě ukrytou určitou myšlenku k zamyšlení a k poučení zároveň. A jak už to u povídek bývá, některá je dobrá, některá je přijatelná, některá spíše uspává. U snímku to může působit neomaleně, ale takový byl i televizní seriál, takže když filmová vzpomínka či rovnou pocta, tak se vším všudy. Každá povídka by se tedy spíše měla hodnotit zvlášť, ale máme tady film jako celek, tak to tak prostě berme. Pro české diváky je nejzajímavější především povídka poslední. Je podobnost námětu s českým počinem 'Pan Tau S04E01 (1977)' , 'Poplach v oblacích' (1979) čistě náhodná a nebo se čeští tvůrci z onoho amerického televizního seriálu inspirovali? ()

tranquill

Výborné sci-fi povídky s hororovými tématy. A vůbec nevadí, že zde nemohly být použity digitální efekty. Naopak ;-) ()

Zet

Povídka 1 (John Landis) - Výborné, škoda jen, že tak krátké. **** | #2 (Steven Spielberg) - Překvapivě slabé, jakoby to sem ani nepatřilo... ** | #3 (Joe Dante) - Ze začátku hodně zajímavé, ale konec je takový podivný. *** | #4 (George Miller) - A kvalitně vyšokovaný John Lithgow na konec :-) **** ()

Argondia

A mě se náhodou tenhle povídkový film z roku mého narození líbil. Podle hodnocení jsem nic moc nečekala, ale koukalo se mi na to hezky a bavila jsem se. Líbilo se mi dokonale zlomyslné propojení prvního příběhu s tím posledním. Zazněla tu i skvělá písnička "Midnight special" od Creedance Clearwater revival, tuhle hudbu mám moc ráda. John Lithgow mi zatím nejvíce utkvěl jako Trinity v Dexterovi a roli vyděšeného neurotického pasažéra zvládl stejně výborně. Démonický mužíček byl vtipný i děsivý zároveň. Lekci, jakou dostal xenofobní rasista ve druhé povídce, by asi potřeboval každý nácek, co se topí v nenávisti vůči každému, kdo se nějak liší. Aneb nesuď nikoho, dokud nejsi sám v jeho kůži. Příběh o kouzelném dědovi a důchodcích byl mile optimistický. Každý člověk je tak starý, jak se cítí a všechno je především v hlavě. Povídka o chlapci s nadpřirozenými schopnostmi a osudovém setkání byl chvílemi už pořádný úlet. Hlavně to spojení animovaného a skutečného světa. Síla, jakou měl, se dala využít jak ke zlým, tak i k dobrým věcem. Pro mě překvapivě pěkný film a vtipný závěr. ()

Rimer545

Zkuste si představit moment když příjdu k počítači. Není tu naprosto nic, jenom já a monitor. Najednou samo naběhne stránka s tímhle filmem. Dávám-li tomu 4*, tak jste se ocitli v zóně soumraku. 4/5 ()

kubilov

Povídkové filmy se většinou nepodaří sladit tak, aby byly jako celek kvalitní a beze slabin. Jednoduše vždy nějaká propadne, málokdy se však stane, že jsou na hovno všechny čtyři, včetně prologu. Zde se to pánům Landisovi, Spielbergovi, Dantemu a Millerovi podařilo. První a poslední povídka 1*. druhá a třetí odpad! ()

Cechyno4

Tento povídkový film začíná velmi zajímavý a lekací prolog. 5/5. Poté následuje povídka o rasistovi, který je najednou v roli těch které nenávidí. A tak projde přes několik proudů času. A zažije rasismus ve všech jeho podobách, ale vždy mu jde o život. Konec je dobrý. I když povídka není nijak děsivá, mě se její scénář líbil a sám ji považuji za nejlepší povídku tohoto filmu. 5/5. Poté následují dvě opravdu nudné povídka. Ta celkově druhá v pořadí se odehrává v domově důchodců, kde jakýsi kouzelník navrátí mládí obyvatelům domova. Příběh naprosto o ničem 0/5. Třetí příběh je o chlapci, kterému se plní všechna jeho přání. O něco lepší než druhá povídka, ale chybí atmosféra. A je to celé takové střeštěné 1/5. Poslední díl o padajícím letadlu s příšerkou už atmosféru má. A má i dobrý scénář. I tak však v dnešní době nic extra děsivého. 2/5. Jelikož jen jedna povídka(nepočítaje) prolog stojí podle mě za to, dávám odpovídající dvě hvězdy ! ()

hrumsrt

/Prolog/ - *** - naprosto banální, ale fajn jednohubka, která určitě navnadí. /První povídka/ - ** - tehdejší moderní variace na Dickensovu "Vánoční koledu", kreativní ale neoriginalitou až nevkusné. /Druhá povídka/ - ** - konečně si to našlo nějakou svoji cestu, jenže zase je to sluníčkové a napětí chybí, až z toho je snad i rodinný příběh. /Třetí povídka/ - *** - příběh je vcelku okey a konečně to přichází s nějakou mysteriózní atmosférou. Jenže se to postupně rozpadá. A odhalením to jde až na hranu WTF?! /Čtvrtá povídka/ - **** - určitě nejlepší, co to nabídlo. Jen už je to poctivě vykradeno Simpsonovi. Skvělý herecký výkon Johna Lithgowa! --- Pokud máte rádi povídkový filmy, nebo původní seriál, tak bych tohle určitě nevynechal. Přestože ty příběhy jsou asi vcelku hodně průměrný, tak jsem se bavil. Zřetelná 80ková atmosféra s dobrým obsazením. Dneska po už skoro 40 letech to pořád těmi příběhy působí výborně, jen nám to už zestárlo. Problémem je určitě nejednotná kvalita příběhů, stejně jako nulová provázanost. Jenže podobných filmů je tak málo, že si pro to najdete slabost. 55% ()