Pátek třináctého 6: Jason žije

• Česko Pátek třináctého: Jason žije (více)

Jako dítě si Tommy Jarvis zkoušel jaké to je, když jiní umírají a tak zabil Jasona Voorhese. Stal se tak postrachem okolí jezera Crystal Lake. Jenže nyní, po nějakém čase si Tommy není vůbec jistý zda je Jason opravdu mrtvý. Jediná možnost jak se ujistit, je vykopat jeho tělo a tak se s přítelem jedné noci vydá na hřbitov. Bohužel pro Tommyho, a především jeho přítele, najdou namísto seschlé mrtvoly Jasona v plné síle, který se jako zázrakem vrátil! (Magic Box)

klerik

Ono to žije! Veľmi vydarená killovačka. Konečne niekto pochopil, akým smerom by sa mala séria uberať - jednoduchý príbeh, pár skvelých hlášok a Jasonove brutálne vraždy vyhrotené až do absurdného čierneho humoru. Už úvod obúvajúci sa do Jamesa Bonda naznačí, že filmu sa zhostil nadšenec. Niektoré zábery pôsobia poloamatérsky, ale všetko to vynahradia perly ako krvavý smajlík na strome či Jasonovo zaobstaranie si mačety. Herci boli milým prekvapením, hlavne šerif sa svojej úlohy zhostil prekvapivo poctivo. Príbeh je síce iba recyklácia originálu, ale je svižný a nenudí ani vtedy, keď nie je Jason na obzore. Keby tam bolo viac vrážd a gore efektov, film by získal na hutnosti, ale to by bola až príliš dokonalá vyvražďovačka... ()

SeBig

U tohohle dílu jsem se zase tolik nebavil. Postavy byli nezajímavé a bylo to celý takový nemastný, neslaný. ()

korbitch22

Yes,nečekaně vtipné a brutální,Jason vstává z mrtvých a lehce dokazuje,proč se stal tak kultovním.Sice nemůže být řeč o nějaké hororové atmosféře,ale postavy mají co hrát,scénář disponuje zajímavým příběhem.Vraždy parádní a hlavně nečekáné výbuchy smíchu,ne nad trapností hlášek ale nad opravdu dobrým,černým humorem.Kdyby Jason ještě vykostil pár mrňavých děcek v Crystal Lakeu,možná bych bouchnul i 5*,to by bylo teprve dokonalé Guilty Pleassure.Škoda že se tato série neubírala celou dobu tímhle směrem.Béčková hororová,vykosovací komedie a pro mě nejlepší díl,když nepočítám supéro čupéro 2009 version. ()

jojinecko

3,5*/5...Táto séria je "strašne vtipná", ale tento diel už od úvodu naznačuje, že len teraz začne pravý humor. Tvorcovia sa naozaj neberú vážne a odľahčujú čo sa dá a snažia sa všetko dotiahnuť ad absurdum (krátky titulkový úvod Jasona ako Jamesa Bonda- WTF?!?:)))) Jason po zasiahnutí bleskom zrazu ožil (lol), všetky postavičky sú parádne karikatúrne, logika nám nemáva ani z diaľky, je to krátke, úderné, zábavné, aj nejaká ta hororová atmosféra sa nájde... hoci škoda tej miernej cenzúry pri slasherových prvkoch... Ale inak parádička, ide sa v sérii ďalej...:) ()

rollman1

Po sprzněné pětce, přichází náprava reputace. Jason je zpět v plné síle a je jako stroj, který seká, mele a zabíjí jako blázen. Má to grády od začátku do konce, pěkné gore, plno mordů a konečně přibyl i nějaký ten humor. Výborně, jen tak dál. ()

Pítrs85

Jason žije a s ním obživla pátým dílem mírně skomírající série. Nemůžu si pomoct, po asi nejlepší trojce, je právě šesté pokračování Vorheesových eskapád pro snižování lidské populace mým nejoblíbenějším Pátkem, spousta awesome as fuck scén, Jason krutej a nemilosrdnej, že se i stará Vorheesová musí otáčet v hrobě, a ani ta temná atmosféra, která musela ustoupit před odlehčeným tónem do pozadí, mi tu vůbec nechyběla (no možná malinko). Ale ani jedna nude scéna?! Podvód! :-) ()

SOLOM.

Po nepříliš působivé a hlavně dosti odlišné pětce přichází nejen další změna na režisérskému postu, ale i přístup ke dvěma nejhlavnějším postavám celé série – Jason – Tommy. Oba dva zde hrají mnohem důležitější roli, než tomu bylo právě u předchozího dílu a to se samozřejmě projevilo i na divácké přízni. Té se šestce dostalo vcelku v hojné míře, hlavně tedy v době svého vzniku. Mnozí ji v kvalitě i atmosféře přirovnávali k prvním dílům, s čímž musím souhlasit, no a někteří ji dokonce označují za nejlepší díl celé série – s tím už zas až tolik nesouhlasím. Nicméně i v tomto případě jsem se dočkal docela působivé podívané. Hnijící Jason vypadal super a byl opět ve skvělé formě. Ani po takové době nezapomněl na své zabijácké koutky a výkřiky bolesti a vůně krve z něj během několika minut udělaly opět tu mašinu na zabíjení, díky čemuž si jej tolik lidí oblíbilo. Kreativita ho neupustila ani tentokrát, no a přestože ze všeho nejraději zabijí mačetou, tak i tentokrát neopovrhl použít k mordování cokoliv, co bylo zrovna po ruce. Obětí tu bylo taky požehnaně, jen mi nešlo moc pod fousy, proč nechal bez povšimnutí tolik děcek. Mohla být ještě větší zábava. Samozřejmě nechybělo ani několik situací, které okořenil černý humor nebo prostě jen momenty, jímž se divák spíše zasmál, než aby ho nějak vystrašili. Viz scénka s dvojicí v karavanu, nebo zabití hrobníka. Samotná atmosféra ale tímto přístupem nikterak neutrpěla. V některých pasážích nechyběla špetka napětí a i některé vraždy byly docela kreativní a v té době ještě tolik okoukané. Nicméně tentokrát se jim opravdu povedl hlavně samotný závěr. Jason vs. vrtule – co víc si mohl divák přát. A tentokrát mi ani nechyběla absence nahoty. Což je možná škoda, protože Jennifer Cooke byla pěkná holka, ale tak dalo se to přežít i bez „koziček“. Šestku tak samozřejmě opět ocením lehce nadprůměrným hodnocením, protože já se u ní bavil od začátku až do konce. 70% ()

eraserhead666

„Bylo to skutečné... jako v televizi!“ Jason je zpět, v plné síle a v první půli filmu i s jistou dávkou humoru (odkaz na Jamese Bonda, krvavý smajlík). Že by ta kvalitativní tendence začala od pátého dílu stoupat? ()

Xeelee

[Podzimní sklizeň FOD 2015] Budu si někdy muset pustit ostatní díly, abych zjistil, jestli to je opravdu nejlepí díl série, ale dobrý to rozhodně bylo. ()

ARI50

Ou trošku jsme klesli došli nápady na Jasonova vraždění vždyť on prostě se chce mstít a nechce umřít. ()

matestlust

Komediální vsuvky do téhle kultovní serie mě hodně vytáčely..Jason byl rychlý a hubený,jak kdyby ho hrál nějaký asiat.Ale co se zbytku týče,byla to stále ta stará klasika.Pár paradních vražd,díky kterým dávám 3*. ()

JASON_X

Že bude šestý díl opět povedený, dával už tušit povedený metafyzický úvod, ve kterém shnilý Jason povstane silou blesku jako pradávné Frankensteinovo monstrum, a hned se pustí s chutí do díla. A hezký moment s "bondovskými" titulky navíc slíbil, že nadsázka a humor budou ve filmu použity na úrovni. A stalo se. Samozřejmě šestý Jason ještě zdaleka nedosahuje vytříbenosti, lahůdkovosti, ba geniálnosti Jasona desátého, ale tvůrci se snaží. A velké plus filmu jsou po čase znovu sympatické postavy. ()

Gary

Pryč jsou puberťáci, kteří přijeli pařit a souložit, pryč jsou tentokrát i odhalená ženská prsa, pryč jsou i Saviniho efektní probodávačky a rozšmelcovávačky. Vždyť tady se často zabíjí i mimo záběr! K tomu nezničitelný zombie Jason a nezajímavé hlavní postavy. ()

Terva

Možná jeden z nejlepších dílů. Režie: Tom McLoughlin Scénář: Victor Miller, Tom McLoughlin Kamera: Jon Kranhouse Hudba: Harry Manfredini ()

liquido26

Možná jeden z nejlepších pátků. Potěší hned hororová sekvence ala Frankenstein na začátku, skvělá hudba Alice Coopera (He´s Back je fakt pecka), no a Jason není žádný troškař, takže se rozhodně nebudete vůbec nudit. I když to, že uř dopředu víte, jakou barvu vlasů bude mít ta hrdinka, která přežije je již trochu trapné. ()

corpsy

Veľký návrat a dosť vydarený. Opäť sme v starej dobrej lokalite a všetko sa sype a hlavne leje ( krv ) tak, ako to máme radi. Také kvalitnejšie 3 *. ()

ConanVJ

Ale jo, opět klasická vyvražďovačka, která má pár pěkných momentů, ale jinak průměr, na který si po čase nevzpomenete. 60% :) ()