Indiana Jones a nástroj osudu

• USA Indiana Jones and the Dial of Destiny (více)

Na Oscara nominovaný Harrison Ford se ve snímku Indiana Jones a nástroj osudu naposledy vrací ve své ikonické roli pohotového a rafinovaného archeologa, aby prožil své poslední napínavé dobrodružství, které ho jako tradičně zavede do nejrůznějších koutů světa. (Falcon)

Necrotongue

Abych pravdu řekl, příliš jsem si od pátého pokračování této franšízy nesliboval a ve výsledku jsem tak nebyl nemile překvapen. Přes množství různých akčních scén a typických honiček jsem se po většinu času mírně nudil; ne, že by se o mě pokoušel spánek, na to se tam stále něco dělo, problém byl spíš v tom, že mě snímek za celou dobu nedokázal doopravdy zaujmout. Myslel jsem si, že filmu zajistí alespoň jednu pěticípou nostalgická nálada, se kterou jsem najisto počítal, k mému rozčarování ale s nostalgií kalkulovali i tvůrci, kteří celou záležitost prošpikovali odkazy na předchozí díly, a z toho, jak zalidnili děj postavami z Indyho minulosti, usuzuji, že jsou i samotní tvůrci zkušenými archeology. Celkově šlo spíše o vzpomínkový počin, v němž vystupovalo až příliš mnoho starých známých, recyklovala se nejen zápletka s nácky, protože došlo i na dětského hrdinu, nezapomnělo se na různá oku nelahodící lezolata, a kdyby to pomaleji chápajícím divákům nestačilo, doprovázelo každý kontakt s kloboukem notoricky známé hudební téma. Ale přes všechno to frflání jsem si našel momenty, které mě mocné pobavily, jen jsou to, bohužel, ty, na něž by tvůrci neměli být hrdí. Fakt si myslím, že není dobrým nápadem, když filmaře nadchnou bombardéry Luftwaffe tak mocně, že se pak rozhodnou vytvořit hybrid mezi Heinkelem 111 a Dornierem sedmnáctkou. A aby toho nebylo málo, ještě tomu zmrzačenému chudákovi naflákají svazky paklíčů na vnitřní strany svislých ocasních ploch. Už jsem tedy viděl leccos, ale tohle pro mě byla premiéra. Ale zato jsem se zasmál znovu i teď, když jsem to napsal, a to se počítá:-) / Poučení: Chceš-li spolehlivě naštvat generálmajora, oslovuj ho jako plukovníka. ()

luka4615

Když se k režisérskému kormidlu po mnohých odkladech dostal šikovný řemeslník James Mangold, pro mě a mnoho dalších fanoušků to byl příslib svěžího vzduchu do plachet stárnoucího archeologa. Jak si tedy tento tvůrce poradil s touto legendární postavou? Inu, ne moc dobře. Jako první věc Vás zarazí samotná vizuální stránka, která i navzdory obřímu rozpočtu vypadá naprosto odporně. Přičtěte si k tomu ještě ne extra povedené omlazení Harrisona Forda v jinak vydařené úvodní sekvenci a dostanete velmi nehezký zážitek, jenž celkový dojem velmi kazí. V tomto bodě je záhodno zmínit samotného Forda, který očividně do filmu dává naprosté maximum a je to právě on, kdo celý tento rozviklaný cirkus táhne kupředu, nicméně všechno ostatní mu prostě podráží nohy. Příběh je naprosto nezajímavá změť, záporné postavy jsou k smíchu (tohle je asi poprvé, kdy mi Mads Mikkelsen vyloženě vadil) a celé to vede k naprosto šílenému finále, které je oslavou slova "WTF". Je mi vážně velkou záhadou, jak tohle někdo dokázal protlačit skrze mlýnek účetních společnosti Paramount. Nicméně abych snímek jenom nehanil musím uznat, že v některých momentech dokáže i díky ikonickému soundtracku vážně strhnout a že i přes zjevné bolestivé nedostatky i poměrně rychle uteče. Co tedy dodat na závěr? Pokud zcela odhlédnete od faktu, že se jedná o pokračování milované série s milovaným hrdinou, tak pak dostanete zábavnou dobrodružnou jednohubku na volné odpoledne, která poměrně slušně zabaví. Avšak pokud jste velkými fanoušky doktora Jonese, velmi pravděpodobně se neubráníte smutnému kroucení hlavou. Tohle se v tomto ohledu totiž vážně moc nepovedlo. (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „Give 'em hell, Indiana Jones!“ ()

JASON_X

Když to "uchopím" škarohlídsky, jedná se o nabubřelý, užvaněný a otravně prvoplánový blockbuster, s rozeřvanou primitivní "velkofilmovou" hudbou, vyčpělou tématikou o boji s nazisty, se spoustou dějové vaty, s přiboudlou zápletkou o (prý Archimédově) divutvorném soukolí (že se radši neřešilo to Longinovo kopí) a s tunami protivně jalového plkání o ničem asi jen proto, aby film trval o hodinu déle, nežli by býval musel. Jo, to byly časy, když jsem šel coby kluk z venkovského letního kina s očima navrch hlavy po projekci Dobyvatelů ztracené archy... Tenhle comeback už mě ovšem coby dospělého nebavil, stejně jako mě už dneska nebaví ani původní, též dětem určená "Archa". Slabá třetí za digitálně omlazený Fordův xicht v úvodu, za stylového Mikkelsena a hlavně za výjevy z římského obléhání Syrakus. P.S.: Jo a ona "Dionýsova" jeskyně v areálu antických Syrakus je jeskyně Dionýsiova, pane Kostiho, tvůrce českých titulků. Mimochodem úžasné místo, byl jsem v ní dvakrát. ()

mm13

Začalo to ako Lara Croft, pokračovalo po stopách Flynna Carsena... no a o posledných scénach si radšej budem myslieť, že boli nepochopiteľným pokusom o napodobenie Montyho Pythonov, než aby som čo i len letmo pripustil myšlienku, že to mysleli vážne. Keď to kurvil Spielberg sám, aspoň to kurvil v poriadnej réžii. Kto prišiel na to, že práve Mangold bude tým vyvoleným, kto môže v jeho kurvení zodpovedne pokračovať, ten by mal spáchať rituálnu samovraždu (a Mangold vo výčitkách skončiť s režírovaním, veď i tak z neho nikdy nič, čo i len náznakom nadpriemerné, nevypadne)! ()

Lucasion

"I miss the desert. I miss the sea. I miss waking up every morning wondering what wonderful adventure the new day will bring to us. - Those days have... come and gone. - Perhaps. Give them hell, Indiana Jones!" Pamatuji si to jakoby, to vlastně bylo jako včera. Byl květen před patnácti lety, kdy jsem se svým tátou šel na půlnoční předpremiéru Indyho čtyřky. Těšil jsem se jako malý kluk (co jsem skoro byl) a před kinem si pouštěl dokola jeden a ten stejný trailer, který shrnoval Indyho dobrodružství. A teď po tolika letech se mi historie opakuje. Jen už nekoukám na trailery a nejsem malý kluk. Ale láska k archeologovi s bičem mi zůstala. Po nádherném konci, který tehdy byl a který dokázal, že Indiana může být pouze jeden, tak jsem k smrti nechtěl pětku. Od oznámení jsem ji nechtěl. Když jsem viděl, že Ford tu roli chce, chce ještě jednou se zubit do kamery a navléci fedoru, kdo jsem abych mu bránil. Navíc jsem viděl jméno James Mangold a obavy opadly. Já jsem mu věřil. Vždyť tenhle člověk točit umí. A hlavně dopřál výtečný konec jednomu hrdinovi. Proč by to nedokázal znovu u dalšího hrdiny. Akorát tenhle nemá drápy, ale bič a srdce. / Pětka je naprosto parádní jízdou od začátku do konce. Celý film se loučí s jednou filmovou ikonickou postavou a dopřává mu konec, jaký si zasloužila. Ford je v roli stále jistý a je vidět, že si ji užívá. Ubralo se na tradičních efektech, ale s tím se holt v roce 2023 už musí počítat. Na druhou stranu prolog z roku 45 je fantastickou ukázkou, co dnešní filmaři dokážou. Scéna s vlakem často připomene předchozí Indyho dobrodružství. Ubralo se na humoru, což si myslím, je taky naprosto v pořádku. Zatímco v Křišťálové lebce si Jones dělal srandu ze svého stáří, tak v Nástroji osudu si už pouze stěžuje na svůj věk. A vzhledem k tomu, že Ford oslavil osmdesátku, tak je tohle naprosto adekvátní filmová reakce. Asi nikdo nechtěl, aby poslední Indy byl prostě vtipný a stejný jako předchozí díly. Je velmi pietní až do úplného konce. A tak to má být. Hudebně se Williams opět vyznamenal. Klasické fanfáry střídají vzpomínky na předchozí filmy a vše je doplněno o nové skladby, u kterých se budete cítit jako doma. Herecky je film obsazený parádně. Mikkelsen jako hlavní padouch je naprosto geniální a roli si užívá. Nepřál bych si nikoho jiného. Holbrook po vzoru Logana hraje stejně sexy zlou postavu. A jde mu to skvěle. A to nemluvím samozřejmě o návratu starých postav, které si poslední Indyho dobrodrůžo nenechali ujít. Poslední Jones splnil sen nejen archeologovi, ale také jednomu klukovi, který v pěti letech přičuchl k filmografii a stala se z toho láska na celý život. Který tehdy v pěti letech viděl horu Paramount, valící se kámen a jednoho sympaťáka s fedorou, který se mu zaryl hluboko do srdce. Nástroj osudu nejspíš není nejlepší Indiana Jones, ale je to nádherná filmová tečka za ikonickou postavou s kloboukem a bičem. Dlouho jsem neměl takhle v kině slzy v očích, tlukot v srdci a úsměv na rtech. Díky pane Mangolde, dopřál jsi mi krásnou tečku, na kterou budu už navždy vzpomínat. Sbohem pane Jonesi. Sbohem Indiano! [Předpremiéra 28.6.2023] (95 %) () (méně) (více)

Morholt

Tak tady už je znát, že Indymu dochází dech a zbytečně natažená stopáž tomu také moc nepřidává. Ale zase tu na jedničku funguje nostalgická nota, na kterou Mangold uhodil už v druhoválečném úvodu a pokračoval v jejím duchu zasazením příběhu do arabského světa. Akce byla taková typicky jonesovská, což mám rád a i ten antikythérský mechanismus mechanismus měl něco do sebe, ačkoliv si myslím, že s Kopím osudu by byla větší sranda. No a závěr, kdy si Indy splnil sen všech archeologů, mě bavil a je velká škoda, že nebyl delší. Co mě štvalo vedle zbytečných prostojů byla hlavní hrdinka v podání Phoebe Waller-Bridge. Nesympatická, divná a navíc o jejích hereckých schopnostech se dá s úspěchem pochybovat. Pokud by se tam sem tam jen mihla, tak by se to asi dalo v pohodě přežít, ale mě občas připadalo, že se tu vyskytuje častěji než samotný Ford. Ani ten Mikkelsen zrovna nepřetrhl. Ať tak či onak, jedná se o důstojnou rozlučku. Jen se bojím, aby se studio v honbě za mamonem nerozhodlo Forda nahradit. To by mohlop celou značku devalvovat. 75% ()

RelaxMan

Poslední Indy je pro mne velmi milé překvapení. Prvních 15min ala 2. Světová je naprosto super. Baví mě i celková nostalgie filmu a i to, že si tam každý najde nějakou akci či záběr, který připomíná nějaký díl Indyho. Harrison Ford jako vždy výborný. Mads Mikkelsen jako Nazi záporák také. Byl jsem spokojen i s herečkou Phoebe Waller-Bridge, která do filmu dobře zapadla. Toby Jones a John Rhys-Davies také dobrý. Film má opět skvělé lokace a kameru. Kdyby film měl 120min místo 154min, tak dám snad i 5 hvězd. Jsem rád, že i ubylo humoru, protože ten mi vždycky na filmech s Indym vadil. Celkově hodnotím tedy velmi kladně a hned po Dobyvatelích ztracené archy je tento Indy u mě na druhém místo v oblíbenosti. PS. A také jsem rád, že už tam nehraje Shia LaBeouf. ()

Lacike

Bavilo ma to a krátko po dopozeraní som dojatý a spokojný. Ale čím viac premýšľam nad tým, čo som videl, tak tam nachádzam stále viac nedostatkov alebo vecí, ktoré sa mi nepáčili. Neviem, či pri ďalšom pozretí tie nedostatky veľkoryso prehliadnem, alebo ma začnú štvať ešte viac. Pri minulom diely u mňa platí druhá varianta. Takže plusy: Ford na to stále má a to v každom ohľade. Jak v akcii, tak v dramatických scénach to je proste Indy, ktorého všetci milujeme. Úvodné dobrodružstvo z minulosti s omladeným Fordom funguje tak v 98% scén. Začínam veriť, že by sme sa mohli dočkať ďalšieho Indyho s Fordom, bez ohľadu na to, či ešte bude Ford nažive. Úvodná dvadsaťminútovka je minimálne po akčnej stránke vrcholom filmu. A to napriek pár hnusným CGI scénam na streche vlaku. Phoebe Waller-Bridge tu má celý čas jednu hereckú polohu, ale mňa bavila a s Indym vytvorila dobrý tím. Cameá pár ďalších postáv tiež potešili. Odkazovanie na minulé diely bolo tiež ok, aj keď toho nemuselo byť tak veľa. Finále, čo je fakt v každom filme dôležité, funguje dokonale. No a teraz k nedostatkom. Stopáž bola vzhľadom na chatrnú zápletku, ktorá je vlastne len takým sledom akčných scén, medzi ktorými sa presúvajú z lokácie na lokáciu, fakt prestrelená. Hlavne umiestniť za sebou dve veľké naháňačky bolo divné a tú hnusnú na tuk tukoch by som kľudne vystrihol. Namiesto nej by som tam dal viac scén, v ktorých by sa postavy len tak rozprávali a zapracovalo by sa viac na ich hĺbke. Evidentne tu boli vážne motívy s ktorými sa dalo a malo pracovať viac a nie len tak mimochodom medzi akciou ich narýchlo nadhodiť. Banderas tam bol absolútne zbytočný. Čo ma fakt mrzelo, lebo som sa na neho tešil. Mikkelsen je skvelý herec, má sakra veľkú charizmu a mám ho rád. Ale na jednorozmerných záporákov sa nehodí. Zakaždým z toho výjde ako chudáčik, ktorý vôbec nenaháňa strach. Rovnako ako v Bondovi. Pritom ak má poriadny priestor, tak vie byť fakt desivý ako v Hannibalovi. Akcia má miestami príliš hnusné CGI a pôsobí štúdiovo. Ja viem, že už nie sú osemdesiatky a tento oldschool prístup sa už nikdy nevráti, ale holt mi takéto miestami prehnané použitie CGI vadí a radšej by som prijal menej opulentnejšiu ale skutočnú akciu. Niekde medzi kladmi a zápormi je to ako sa zbavili Shiovej postavy. To bol síce hlavný motív medzi tou nekonečnou akciou, o starom zlomenom Indym a Ford to uhral aj v tej skratkovitej forme, ale neviem, či chcem práve svojich jednorozmerných hrdinov vidieť takto trpieť. Takže tak. Rozhodne to stojí za zhliadnutie a pri repete celej série niekedy za x rokov, určite tento diel nevynechám. 7/10. ()

ScarPoul

Asi prvá hodina je dokonalá. Úvodná scéna je skvelou spomienkou na predchádzajúce časti - na epickosť a nápaditosť. Perfektne tam funguje napätie. Po hodine sa dostávame z New Yorku preč ( motívy staroby, nepotrebnosti sa pomaličky vytratia a nahradí ich tradičné dobrodružstvo). A tam mi niektoré veci vadili a iné ma zase nadchli. Koniec ma ale nechal chladným. Indiana Jones bol pre mňa mystický. Dokázal som mu zožrať aj s navijakom všetko. Cestu časom už veľmi nie. Aj napriek tomu, že tento prvok je tam zakomponovaný pomerne funkčne. Waller- Bridge nie je dobrý sekundant a jej spoločník Teddy takmer neustále lezie na nervy. Na konci zostávajú rozpačité pocity ( Banderas, Rhys-Davies, Allen totálne nevyužití). A Mads Mikkelsen je generický zloduch, čo je na jeho potenciál škoda. Je to niekde na pol cesty. V rámci série najslabšia časť a od Mangolda celkom sklamanie. Rozlúčku som si predstavoval trošku inak. Teraz ma to mrzí. Tú postavu som mal naozaj a úprimne veľmi rád. Tu bola len občas. Inak som ju tam už nájsť nevedel. ()

BrooksW.Here

Je mi to naozaj ľúto, ale z jedného z najočakávanejších filmov roku 2023 sa nakoniec vykľul jeden z najzbytočnejších počinov roku... Keďže sa jedná o Indyho posledné dobrodružstvo, tak som čakal nejakú silnú rozlúčku alebo aspoň príbeh, ktorý by sa mohol rovnať minimálne Kráľovstvu krištáľovej lebky... Avšak ani toho som sa nedočkal... Dej mi prišiel neskutočne uponáhľaný, Indy každú pascu alebo prekážku prekonal veľmi rýchlo a v podstate mi to celkovo prišlo trochu neprehľadné a skratkovité (čo sa mi v tejto sérii zatiaľ ani raz nestalo!) a miestami zbytočne rýchle, pri čom v iných scénach zase až neznesiteľne pomalé – v tomto bol Spielberg génius, on dokázal pokojnejšie a aj dynamickejšie scény dokonale vyvážiť, jeho štýl mi v tejto časti citeľne chýbal... A to finále bolo na môj vkus až príliš prekombinované (záver Krištáľovej lebky je oproti tomuto naozaj luxusný 😅) a aj keď nemám nič proti cestovaniu v čase, tak tu mi prišlo, že sa z toho dalo vyťažiť o trochu viac... No aj napriek tomu si pochvalu určite zaslúži Mads Mikkelsen, ktorý je ako hlavný záporák úplne skvelý a ľahko sa vyrovnáva aj niektorým iným zloduchom zo starších filmov s Indym (miestami mi pripomínal Arnolda Tohta z Dobyvateľov stratenej archy). Harrison Ford ho vo svojej ikonickej úlohe perfektne dopĺňa a vo svojom pokročilom veku tu predvádza naozaj obdivuhodné kúsky... Na kvalite filmu určite pridáva aj legendárny soundtrack Johna Williamsa, ale to je jasné, to netreba komentovať... Aj napriek tomu, že sa James Mangold v piatom Indiana Jonesovi všetkými silami snaží, tak tvorcovská ruka Stevena Spielberga tam jednoducho chýba a je to poriadne cítiť... Preto nemôžem dať Nástroju osudu viac ako 5,5 klobúkov z 10... PS: Veľkým sklamaním bolo pre mňa aj to, že som sa tu nedočkal Shia LaBeoufa, ktorý by mi sem pasoval oveľa lepšie ako Indyho neter Helena... ()

6thSun

Z úcty k hlavnímu představiteli budu dělat, že poslední pětina filmu neexistuje. Jinak v pohodě na čtyři hvězdy. ()

BoPo

Nečakané sa stalo skutočnosťou. 80 ročný Indiana Jones nielenže nie je zbytočná dojička peňazí, ale on je všetkým tým, čím byť má. Dobrodružný, zábavný, neposedný, zaujímavý a hlavne vydareno využívajúci odkaz/štýl celej série. Áno, fyzično nahradilo CGI, ale taká je holt doba. Mads Mikkelsen bol skvelá voľba pre zloducha Jamesa Bonda a aj ako náckovi mu to rozhodne pasovalo. Bavilo ma, že Indiana je už konečne fakt ten dedek, že výborne omladené scény dodali potrebný kontext, že príbeh je presne tým, čo od tohto hrdinu všetci očakávame, no a potešil tiež za mňa ideálny záver. V rámci päť-dielnej série radím Nástroj osudu na druhé miesto (kráľom stále zostáva Poslední křížová výprava). Teda rozhodne lepšie ako Chrám zkázy a Království křišťálové lebky. A o niečo lepšie než Dobyvatelé ztracené archy. ()

GeusX

Indy je zpět ve svižně dobrodružném tempu s náckama za zády, zběsilými honičkami a s pár odkazy na předchozí díly. Mých udělených 5 hvězd je trochu z nostalgie nadsazených. Spokojenost,  i když samozřejmě taková euforie, jako když jsem jako kluk viděl první díly to být už nemůže. A trochu bych měl výhrady k hlavní ženské postavě. 85% (viděl jsem: 1x cz dvd) ()

Hwaelos

Překvapivě důstojné zakončení série. Akce funguje velmi dobře, nostalgie i patosu je tak akorát, dobrodružná puzzle linka baví jako dřív. Jestli něčím film trpí, je to nedostatek prostoru pro postavy a rozvoj vztahů mezi nimi - a navzdory tomu jsem měl pocit, že stopáž je neúnosná. Jako stařecká pocta Indymu je to vlastně super - ale v kategorii "příliš starý hrdina se vydává na poslední dobrodružství" pro mě bude vždycky jednička Rocky Balboa. ()

JohnCZ

Odcházím vlastně ve finále s dost zvláštními pocity a úplně nevím, jestli jsou dobré nebo špatné. Indy je zpět, to bezpochyby. Je to parádní dobrodružný film, plný akce a honiček, cestování po atraktivních lokacích (byť teda dost brutálně digitálních), dokonce i zajímavého příběhu, který i ve své poslední části poměrně originálně vyvrcholí. Na druhou stranu, je to stále tam? Je to pořád ten stejný Indy? A tady musím říct, že to tam prostě tentokrát nějak necítím. Není tam ta energie, chybí tomu lehkost, chybí tomu hravost. Tempo je pomalejší, akce těžkopádnější, atmosféra unavenější. A skutečně si nemyslím, že by důvodem bylo stáří Harrisona Forda, i s tím by se tu dalo pracovat. Nejzvláštnější dojem mám ale ze samotného konce, kde tvůrci jako kdyby chtěli udělat dost odvážné rozhodnutí, ale na poslední chvíli cukli a scénář narychlo a vůči postavě Indyho docela neuspokojivě přepsali. A otravná Helena je tu kvůli tomu nesympatická ještě více než doposud. Budu si to muset dát brzy ještě jednou, abych si urovnal myšlenky. Jak říkám, formálně je to velmi dobrý film, ale nevím jestli tak úplně z hlediska zakončení životní cesty takto legendární postavy. ()

corpsy

Myslel som, že napíšem recenziu hneď po návrate z kina. Hlavou mi putovali myšlienky a duchom zmiešané pocity. Nedokázal som to. Ráno je múdrejšie večera. Ale ani tak nie som schopný presne popísať čo vlastne vo mne prúdi. Film má veľmi veľa mínusov, ja ako fanúšik som ich registroval hneď v prvej sekunde. Absencia Stevena, ktorému sa Mangold nasvietením a kompozíciami chce podobať, ale stále je to Mangold ( hoc skvelý režisér ). Načo dve aj pol hodiny? Prečo nedať priestor skvele introdukovaným postavám ( Antonio Banderas ), ale maznať sa s politicky korektnými ´´obetami´´? Čo je plus? Ford, jednoznačne. A jedno geniálne záverečné cameo, kde sa kruh uzatvára. Aj keď posledná sekunda...Som sklamaný, nie hrozne, ale ako vždy, čakalo sa dlho a to je ďalší problém. A ak by bol MacGuffin opäť aspoň trochu ´´prízemnejší´´, keďže nechcem spoilerovať tak neuvádzam, bolo by to presne v tom vibe, ako pôvodná trilógia. Ja viem som slaboch, raz sa to hodnotenie zmení, som fanda, Indy je moja ikona v oblasti filmovej zábavy. Je mi ale ľúto, že rozlúčka s ním, dopadla ako dopadla. ()

Suzie05

Prohrávala jsem si s myšlenkou, že bych dala 5*, ale ten konec prostě měl být jiný, respektive skončit Indyho přáním... Dobrodružství s kmotřenkou je ale super a za mě, byť je to teda asi nejslabší díl, mi i tak po dalších 2-3 shlédnutí všechny drobnosti vadit přestanou a Indy svou kvalitou i tradičním stylem právem zapadne mezi předchozí 4 díly. Pro mě je to prostě dobrodružná srdcovka a vždycky bude. ()

Padme_Anakin

S upřímným politováním jsem nucena konstatovat, že ta vizuální stránka snímku se mi moc nelíbila, měla jsem pocit, že je to celé umělohmotné, prostě pocitově nic moc.. Problém jsem měla i s hlavní ženskou postavou, ta herečka mi nesedla.. Nicméně Harrison Ford i Mads Mikkelsen jsou skvělí tahouni, takže to nakonec zvládli i se mnou a dobře.. S hodnocením zůstávám u tří hvězd, vracet se k tomu už nebudu.. ()

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

26.07.2023

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (více)