Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Morien

Tož to byla neskutečně nudná nuda. Film nemá vůbec co nabídnout, celou dobu se tam motají jen čtyři postavy bez vzájemné chemie a hrané herci bez jiskry, a když vztahy mezi postavami nefungují, tak je to prostě v loji. ()

choze

Lovci pokladů 3. Většinu času tak generické, ohrané, bezkrevné, nezábavné a digi, že tu chybí jen Rock. Co odflákl scenárista, mohli jakžtakž napravit režisér a herci, ale nestalo se. Wahlbergova postava i hraní na pěst, o nějaké buddy chemii nebo vtipných slovních výměnách mezi ním a aspoň se snažícím Hollandem nemůže být řeč a Banderas sem přišel jen předvést svůj přízvuk. Nebýt ucházející akce s letadlem a finále s létajícími loděmi, vrazil bych tomu odpad. ()

Eliott

No, žádný zázrak, alespoň to však nebylo vyloženě špatné. Čehož jsem se vcelku oprávněně obával. Cesta ke ztraceném pokladu byla vydlážděna vcelku poutavým způsobem a akční i humorné scény byly na výši. Největší slabinou filmu jsou tedy nebetyčné nelogičnosti a chatrný příběh. Přímočarý děj, se kterým si tedy nikdo příliš hlavu nelámal. Přestože jsem si první polovinu parádně užíval, finále mne tedy docela dost znudilo. Ačkoli jsem to v závěr opět viděl pouze na dvě hvězdy, hodnocení ponechám o něco vyšší. Neodolám totiž srovnání s nejnovějšími filmy podobného typu jako například Ztracené město (*). Budiž filmu poklonou, že pokud zde zrovna nelétají prastaré lodě vzduchem (přesněji se to asi týká veškerých scén s létáním😅) , Uncharted dávalo alespoň nějaký smysl. 48% ()

3DD!3

Hry jsem nehrál a bavilo mě to dost. Moderní Indy se svižnou akcí, solidními hláškami a zábavnými hrdiny. Není to nijak extra chytré, ale minimálně jeden zvrat mě dost překvapil. Dvě opulentní akce - letadlo a lodě šlapou jako hodinky, jen místy zamrzí ta nefunkční fyzika. Tom Holland po chvíli přestane připomínat Petra Parkera a dokáže to místy bez problémů utáhnout. Wahlberg je většinu času sebestředný sráč, ale hláškuje obstojně. Pořád je mi líto, že to netočil Carnahan, ale dopadlo to nakonec hodně fajn. ()

Hitman_47

Po ohlášení mladého Drakea (jehož pasáže ve hře patří mezi ty jednoznačně nejnudnější a nezajímavé) a prvním traileru jsem očekával další adaptační odpad. A nakonec jsem dostal něco na úrovni lepších Lovců pokladu s Cagem ... film celkem pěkně odsýpá, nemá vyloženě moc hluchých míst a závěrečná akční scéna na lodích je hodně fajn (a asi jediná scéná, která není ukradená z nějakého dílu této videoherní série). Pokud se natočí dvojka, na kterou se odkazuje v titulcích, tak určitě do kina znovu půjdu. ()

Spiker01

Playstationová legenda, na kterou se čekalo 10 let, vystřídalo se u ní mnoho herců a režisérů, a konečně je tady a mně udělala radost. A nejen kvůli tomu, že jsem fanoušek série, to je vlastně krom vyzobávání nejrůznějších narážek celkem jedno. Podstatné je, že podobné adventury na styl Lovců pokladů prakticky až na výjimky vymizely či nemají v kině úspěch a já měl tenhle subžánr, samozřejmě hlavně kvůli Indiana Jonesovi, vždycky hodně rád. A jsem nakonec i spokojen s vycházející hvězdou v hlavní roli a doufám, že přitáhne do kin zbývající davy ze Spider-mana, když už se šlo touto cestou. Holland je v roli fajn, kaskadérské kousky zvládá bravurně a choreograficky se na ně dobře dívá a odvádí dojem z tuctovosti; snad i on si na chvilku odpočine a do druhého dílu vlítne v plné parádě. Jen ten Wahlberg je tu skutečně nějak moc neangažovaný a snad to příště pojme jinak. Sullyho jsem ale nikdy ve hrách nijak extra neměl rád, takže to prostě beru jako jinou postavu. A příště chci Elenu! PS : Slyšel jsem chválu na Banderase, ale mně tedy přišel kvůli jistému zvratu dost nevyužitý. ()

Nevka

K Uncharted se musím nějaký ten týden po projekci vrátit, prostě mi to nedá. Ač jsem si zcela vědom toho, že ten film není žádný zázrak a chápu zklamané reakce mého okolí, já jsem se prostě bavil. Nečekal jsem nic převratného, ale i přes plejádu nejrůznějších logických lapsů jsem dostal výborný popkorn, který mě na dvě hodinky adekvátně zabavil. Možná ten pozitivní zážitek umocnil i utahaný a nudný Moonfall, který jsem viděl pár dní předtím nebo fakt, že s herní předlohou se teprve seznamuji. Doufejme, že se příště tvůrci poučí ze svých chyb a přinesou i něco více než „zábavný blockbuster". ()

castor

S Rubenem Fleischeirem je to jak na houpačce. Jednou si to s ním totálně užijeme (první Zombieland), podruhé nedokáže prakticky ničím překvapit. Prostě nemastná neslaná rutina. Přesně to platí i o téhle látce, na kterou fanoušci konzolí nedají dopustit. Duo Tom Holland a (krapet otrávený) Mark Wahlberg je na stopě bájného pokladu, má předhazovat vtipy, tvářit se zadumaně, prchat před smrtí v poslední vteřině a vypadat u toho cool, zatímco tvůrci si v průběhu toho všeho horko těžko hlídají tempo a správnou atmosféru, místy se točí v kruhu a kradou nápady z mnoha minulých dobrodružných žánrovek. Je to přesně ten typ divně přepálených kousků, na které bych do kina nikdy nešel. Místy jsem si vzpomněl na nedávnou podobnou „zábavu“ z továrního pásu Red Notice, u které platilo to samé: k blockbusterům z 90. let, které nestály ani polovinu, se jednou za čas velmi rád vracím. Tady platí jednou a dost. ()

D.Moore

Sahara 2. Snad jen o něco lepší, ale rozhodně ne moc dobrý film. Nate v podání Toma Hollanda je spíše fracek, který si často svléká tričko, než sympatický zloděj se smyslem pro čest, Wahlbergův Sully se tomu videohernímu také příliš nepodobá... Ale nad tím bych vcelku rád mávl rukou, kdybych se proboha bavil a kdyby byl příběh zajímavý. Bohužel Uncharted je takový ten film, kterému nejde o dobrodružnou atmosféru, ale o triky, kterému nejde o vztah postav, ale o to, aby v jednom kuse mluvily a jedna do druhé se navážely, ve kterém sice jedna postava řekne jiné, že se chová jako Indiana Jones, a jindy jiná postava nazve někoho dalšího Jackem Sparrowem, ale nikdy to není vtip, pokaždé je to křeč. Zápletka je vyloženě jednoduchoučká, příběh se vyvíjí, jak čekáte (tedy s výjimkou té věci se záporákem, která byla sice poměrně překvapivá, ale zároveň i pitomá). Uncharted se necelé dvě hodiny snaží, ve dvou velkých akčních scénách sveřepě popírá zákony fyziky i logiky, ale je toho buď málo, nebo naopak moc. Když se v cameo roli objevil Nolan North, neměl jsem ten příjemný pocit jako třeba u roliček Stana Lee v marvelovkách. Spíš jsem si řekl, že takového Natea bych viděl přece jenom radši. ()

Hild

Řada lidí Uncharted srovnává s nedávným Red Notice a i já musím napsat, že Uncharted vyhrává na plné čáře. Když přijde na řadu akce, nebo luštění všelijakých hádanek a skládaček, je Uncharted vlastně hodně fajn a já se vážně bavila. Film akorát trpí tím, že vše kolem je takové prázdné a obyčejné. Záporáci působí strašně uměle a zejména postava Antonia Banderase je vyloženě směšná a totálně zbytečná. Nicméně fajn film na páteční večer, s návštěvou kina chybu neuděláte. Nemyslím si, že by kdokoliv z kina mohl odcházet vyloženě naštvaný.  Silnější 3*. ()

2Pac

Ako,…ma to celkom slusne naslapanu zaverecnu akciu, sympaticke muzske duo, nesympaticke zenske duo…avsak obmedzenia v podobe zamerania sa na cca 13 rocne publikum a neexistujucu logiku, zrazaju cely film na “staci pozret k baliku popcornu” level… ()

Davies182

Sice jsem měl během sledování pocit, jako bych ten film viděl v podobných variacích už asi milionkrát, ale to mi paradoxně nezabránilo si jej užít. Indiana Jones z wishe. [HBOmax] ()

pepo

Bavil som sa. A z tych variacii na Indyho asi najviac od poslednych Piratov. Holland super a aj Marky Mark mi sadol. Skoda priemernej rezie, pretoze s vyraznejsim vedenim to mohlo byt uplne super. A samozrejme je to s prehladom najlepsi film podla videohier. 7/10 P.S. hru som samozrejme nehral a o jej existencii som sa dozvedel az s ohlasenim filmu. ()

Big_Boss

Přiznám se, že miluju dobrodružné filmy ve stylu Indiana Jonese, Mumie nebo Lovců pokladu. No a nejblíže měla k tomuhle žánru na poli videoher (kromě Tomb Raideru) série Uncharted, od studia Naughty Dog – v těhle epických dobrodružných výpravách sledujeme sympatickýho dobrodruha Nathana Drakea, kterýho doprovází jeho prošedivělý mentor Sully. Nezní to moc originálně, ale překvapivě to funguje a žádný díl není vyloženě špatný (za mě osobně mám nejradši dvojku Among Thieves). Filmová adaptace si bere premisu převážně ze čtvtýho dílu a rovnou řeknu, že ani tenhle film neprolomil filmový prokletí videoherních adaptací Ano, sice tu máme taky nějaký akční sekvence, ale všechny jsou neskutečně sestříhaný a hrozně digitální, že vás to úplně vytrhne z děje a o hlavní postavy nemáte vůbec strach. Škoda, že se tvůrci neinspirovali třeba posledníma filmama ze série Mission Impossible, kde při akčních scénás s Tomem Cruisem napětím ani nedejcháte. No ale úspěšnost her ani filmů nezaručí dobře provedený akční scény, ale postavy a vztah kterej si k nim během sledování vytvoříte. NO a to je za mě úplně největší kámen úrazu tohohle filmu. Já osobně mám Toma Hollanda rád, ale na roli Nathana Drakea se vůbec nehodí a neříkejte mi, že jsem jedinej, kdo v něm i v tohle filmu pořád viděl Petera Parkera, jen bez kostýmu Spider-Mana. Já mu prostě toho dobrodruha nevěřil. Pak je tu postava Chloe Frazer ze druhýho dílů, ze který udělali tvůrci tak generickou postavu, že i můj pes Miloš má zajímavější osobnost. No ale nejhorší casting na plný čáře vyhrává postava Sullyho, kterýho kdo ví proč zvtárnil Mark Wahlberg, kterej hraje úplně stejnou postavu jako v Transformers filmech nebo Pain and Gain, kdy teda namísto moudrýho mentora dostaneme arogantního debílka, ale nebojte, filmaři mysleli i na videoherní fanoušky, takže mu do post-credit scény dali jeho ikonickej knírek, takže je vše odpuštěno. No ale nejsmutnější na tom všem je, že levnej fan-made kraťas na YouTube s Nathanem Fillionem má 100x blíž k videohernímu Uncharted než několikamilionová americká produkce. Tak snad to vyjde příště. 6/10 ()

Xmilden

Místo další recyklace Indiana Jonese jsem dostal spíše další zbytečné Red Notice. Vrcholem hlouposti je potom samotný závěr, kdy sledujeme vzdušný souboj korábů. Wahlberg se snaží o své hlášky, ale není to vůbec ono. Rovněž mě rozčilovalo, že hrdinové byli chytřejší i než Hanks v Šifře mistra Leonarda. 50% ()

darkrobyk

Mix Indiana Jonese, Šifry mistra Leonarda a Pirátů z Karibiku vypadal lákavě. Příběhy ve stylu Lara Croft a další dobrodružné klony slibují většinou akci, napětí a notnou dávku fantazie. Bohužel, tenhle kousek zůstal na půl cesty. Místy neuvěřitelně užvaněné a utahané, že člověk netrpělivě očekával akci, po níž film opět upadl do letargie. Ale je fakt, že z těch pár scén, co za to stály, by se dal sestřihnout zábavný film. Bondovské opuštění letadla, dovádění na obřím lustru, pěší naháněčka v Barceloně nebo závěrečná honička byly fajn. Postavy ovšem byly veskrze prohnilé, podlé, úskočné a zlotřilé. Jen Nathan se poněkud vymykal, jenže zase byl divný. A poměrně často jsem viděl místo něj Spider-Mana... A celkový dojem už nedokázala vylepšit ani mezititulková scéna. Ještě že jsem tentokrát kino vynechal, byť vrtulníková akrobacie mohla na velkém plátně vypadat dobře. ()

Fiftis

Hru Uncharted 4 poznám naspamäť a tiež som bol sklamaný výberom hercov. Tomovi Hollandovi som predpovedal veľkú budúcnosť už v roku 2011, keď som ho ako malého fagana videl vo filme The Impossible. Pchať ho však všade možne, aj tam kde sa nehodí, to mi už lezie na nervy. Stavím sa že z neho spravia ešte aj James Bonda. Ako späť k filmu. Cez to všetko že hra je dokonalá a bolo jasné že film ju nemôže predčiť, i tak som bol veľmi prekvapený, ako je film natočený. Od začiatku do konca parádna jazda, škoda len neuveriteľne okatého zeleného plátna. Záverečná "námorná" bitka v oblakoch nezabudnuteľná. Nemôžem tomu uveriť, ale teším sa na dvojku. (23.6.2022) ()

filmfanouch

Videoherní adaptace většinou nemají tu nejlepší pověst. A nic nenasvědčovalo tomu, že by na tom měla adaptace videoherní série Uncharted cokoliv změnit. Filmové zpracování Nathana Drakea (takového videoherního duchovního nástupce Indiana Jonese) totiž přes dekádu skončilo v development hellu, kdy se na projektu vystřídalo nespočet scenáristů, 7 režisérů a celkově se postupně více a více těžko věřilo tomu, že na adaptaci Uncharted dojde. A přeci jen došlo. Uncharted ovšem na rozdíl od videoher hlavního hrdinu Nathana Drakea nepředstavuje jako zkušeného hledače pokladů, ale teprve na jeho počátku, kdy se teprve setkává se svým mentorem Victorem Sullivanem a stává se tím známým hledačem pokladů, který je znám z původní série. Filmový Uncharted jde tak vnímat jako origin Nathana Drakea, kdy by Tom Holland v titulní roli mohl v potencionálních pokračováních dozrávat právě do té podoby Nathana Drakea, který je znám z oblíbené čtyřdílné videoherní série. Je ovšem po prvním filmu vlastně důvod se na nějaké to pokračování těšit? Nutno dodat, že nová dobrodružná klasika kráčející ve stopách filmů s Indianou Jonesem, Honby za diamantem, Mumie od Stephena Sommerse či alespoň dvojice filmů Lovci pokladů s Nicolasem Cagem v hlavní roli z Uncharted nejspíš nebude. Tvůrci se na rozdíl od her skutečně vydávají vlastním směrem a jejich znalost není dvakrát při sledování filmu potřeba (i když jedno velmi podivné cameo dost možná nerozklíčují ani diváci, kteří mají celou sérii poctivě odehranou). Videoherní série Uncharted je především spojena s divokými akčními momenty, které se často vyrovnali i těm nejvelkolepějším akčním scénám z moderních filmů a už tehdy muselo být jasné, že kdyby se filmové adaptace chopil někdo skutečně zajímavý, mohla by z toho vylézt solidní akční divočina kráčející klidně ve stopách takové Mission: Impossible. Proto zamrzí, že těch akčních momentů ve filmů samotném vlastně nic není. A i když dovádění s nákladem letadla či létajícími loděmi dokáže být skutečně zábavné a alespoň trochu dokáže evokovat divokost videoher, patří mezi vrcholy filmu. A moc jiných pamětihodných momentů tam vlastně není. Za ta léta se kolem filmového Uncharted motali zajímaví tvůrci jako David O. Russell (Terapie láskou), Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) či Travis Knight (Bumblebee). Finální volba nakonec padla na Rubena Fleischera (Zombieland 1-2, Venom), který utvrzuje svou pozici slušného rutinéra a akce v jeho podání skutečně působí fajn. Samotný scénář není světoborný, vydává se očekáváným směrem a aspoň párkrát dokáže jistými zvraty slušně překvapit (i když jistá podivnost a v jistých momentech i nevyužitelnost z nich přeci jen čiší). Brutálně nevyužitý je například Antonio Banderas jako ústřední záporák Moncada, který se sice zpočátku jeví jako alespoň trochu komplexní postava, pravda ovšem rychle vyplave na povrch. A nikdy jsem se vlastně osobně nemohl zbavit pocitu, že to celé mohl být výpravnější, velkolepější a především zábavnější. Tom Holland je jako Nathan Drake fajn, postavu ovšem možná až příliš hraje jako Petera Parkera, který nejspíš navždy zaškatulkován jako Hollandova životní role. Do jisté míry to poté dává smysl, protože je Drake mladší než ve hrách, je ještě mladý a má ještě čas vyzrát, přeci jen má ovšem člověk občas pocit, že si snad Holland skutečně odskočil z placu Spider-Man: Bez domova a zůstal přitom v roli Petera Parkera. I díky jeho fyzičce a schopnosti uhrát vážné scény, kdy se o něco hraje se ovšem jeví jako ideální volba, která by tuhle potencionální dobrodružnou sérii rozhodně mohla utáhnout. Mark Wahlberg (který měl původně hrát Drakea v době, kdy měl film režírovat David O. Russell) je poté také fajn, vývoj vztahu mezi jeho Sullym a Drakem ovšem nepůsobí dvakrát přirozeně a Sully je Wahlbergově podání tak trochu nesympatický. Přičemž si osobně nemyslím, že by byl problém v tom, že by byl Wahlberg bez charizmatu, ale spíš v tom, že nikdo vlastně nevěděl, jak tuhle postavu pojmout. A jestli si po vzoru her skutečně nechá do dalších pokračování Wahlberg v této roli knír.... no, řekněme, že knír na obličeji Marka Wahlberga vypadá skutečně podivně. Fleischer za kamerou nepředvádí žádný výrazný rukopis, akční scény jsou ovšem alespoň přehledné, částečně i alespoň trochu kreativní a jde z nich skutečně alespoň trochu cítit to klasické Uncharted. CGI v jistých momentech drhne (pokud byla ovšem snaha taková, aby to celé vypadalo jako hra - tak asi úspěch) a člověk nemá ani sekundu důvod dvakrát věřit tomu, že to co je na plátně skutečně by snad mohlo být skutečné. Je to ovšem celé natočené poctivou rutinou a rozpočet 120 milionů dolarů je na filmu víceméně vidět. Když si člověk uvědomí, že výrazná část rozpočtu šla na ruku Hollandovi a Wahlbergovi. Když se někam skáče, řeší se rébusy a především dojde na nečekaná odhalení a někdy i nějaké ty kudly v zádech, je to celé skutečně zábavné a zamrzí tak jen, že toho všeho není ve filmu trochu víc a všeho toho vysvětlování minulosti či motivací postav je ve filmu tak trochu navíc. Především i proto, že to celé nikam vlastně dvakrát nevede. Přitom právě v momentech, kdy se řeší rébusy a někam se skáče a s někým se někdo pere to celé má aspoň nádech toho, že by mohl mít člověk skutečně do činění s nástupcem Indiana Jonese na velkém plátně. A i díky dvěma skvělým scénám a solidnímu náznaku ohledně směřování celé série bych vlastně rád osobně druhý film do dvou let viděl. Jen by se toho mohl příště chopit někdo zajímavější, hravější, energičtější a někdo, kdo se potenciálu adaptování té úspěšné videoherní série přiblíží o trochu víc. Tohle půjde s odstupem času nejspíš vnímat jako slušný start, který snad jen otevře dveře k větším a především zábavnějším věcem. K těm nejlepším dobrodružným klasikám má filmové Uncharted daleko, nemá ovšem cenu stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. I když filmovému Uncharted chybí k dokonalosti daleko, slibné základy tam rozhodně jsou. Tom Holland je na roli ideální volba, Mark Wahlberg by jako sidecick/mentor mohl do budoucna též obstát a a směr, kterým by se mohla série ubrat příště zní rozhodně nosně. Fleischer prostě dodal slušný výplach, který rozhodně neurazí a nemusí být automaticky zařazený mezi ty neslavné videoherní adaptace. A má blíže spíše k filmovému Warcraftu či Tomb Raider s Alicii Vikander. Po té dekádě v development hellu možná můžeme být rádi...... () (méně) (více)

DJ_bart

'Uncharted' se nejenže naprosto marně a troufale snaží jít na ruku fanouškům a hráčům – viz. joke s Negroni – ale zároveň jde o plytký pelmel všeho, co je na moderních blockbusterech a zejména na filmových adaptacích videoher špatně. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (více)