Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Beckett51

Pohodová přehnaná dobrodružárna s tradičně roztomilým a věčně uhnaným/mokrým/upoceným/padajícím/překvapeným/zmateným Hollandem a překvapivě dobře napsaným Wahlbergem. Pár luxusních gagů a ještě víc over-the-top akčních scén. Nic co by zůstalo v paměti. ()

Disk

Nikdy jsem nehrál původní hry, ze kterých si filmové Uncharted bere jistou inspiraci, ale o to snadnější mám pozici, ze které můžu snímek v klidu hodnotit. Jasně, žádné blockbusterové dějiny se nepřepisují, ale na druhou stranu nejde o žádný předražený průšvih. Uncharted je zkrátka jednohubková fajn zábava, která - alespoň v mém případě - mile pobaví, nepřešlapuje na místě a celkově ty dvě hodiny krásně utečou. Ruben Fleischer servíruje příjemné řemeslo plné atrakcí s bonusovým hledáním dávného pokladu. Obsazení je fajn, zamrzí snad jenom málo prostoru pro Antonia Banderase. Mark Wahlberg (v devadesátkách známý jako Marky Mark) je spíše nesympatický, ale nakonec to tak hrozné není. Největším plusem je bezesporu Tom Holland, který si roli Nathana Drakea zjevně užívá. Jasně, hodně svým hereckým výkonem připomíná svého Spider-Mana, ale to nevidím jako problém. A jako velké plus hodnotím četné scény, kde je Tom k vidění pouze polonahý. Ostatně za svoje vypracované a luxusně vyhlížející tělo se nemusí nijak stydět. ()

Ruut

Opravdu pěkné rozpohybované obrázky s velkolepou výpravou, přitom ale s mizernou akcí, bez vtipu a umolousaným záporákem. Jako prequel teda oukej, ale příště už pořádně na ty nácky prosím pěkně. ()

HAL

Nejhorší je ta přepálená akce na začátku/na konci, jinak je to vlastně docela neurážející film. Což mě překvapuje, protože jinak mně filmy s Markem Wahlbergem obvykle uráží docela hodně. Ale tady není moc za klaďáka, a ani ho film nebere moc vážně, takže je snesitelný - a docela k němu sedne i ten Tom Holland ve své typické poloze rádoby roztomilého blbečka s talentem na fyzickou grotesku. Příběh je pitomý, ale ne tolik jako u další nedávné "jakože-Indiana Jonesovky" Red Notice a odsýpá docela svižně a se zábavnou akcí... dokud se zase nepřepne do čistého digitálu a nezačne padat z letadla. Úplné finále je ale už natolik over-the-top že přechází pomalu do animované grotesky, a jako takové už je stravitelnější. 6/10 ()

mzss1

[78%] Viděno v kině. Upřímně jsem překvapen, že mě to bavilo. Na velké plátno jsem přišel vcelku neplánovaně s úmyslem se odreagovat a to se naštěstí stalo. Poslední dobou mě tyto obdobné dobrodružné záležitosti moc nebaví, viz poslední snímky s Rockem. Co se týče znalostí ohledně ságy UNCHARTED, tak jsem nehrál žádnou hru, takže můžu tento počin hodnotit zcela nezaujatě. Tom Holland je zde skvělý jako vždy. Kdo ho má rád v jeho Spidermanech, tak bude s touto jeho rolí plnou hlášek a komických scén nadšen (to jsem naštěstí i já). Vedle něj ho výtečně doplňoval Mark Wahlberg. Ale takový Banderas mě zde vůbec nebavil. Zkraje mě potěšilo ho vidět, ale poté už moc ne. Jeho role byla zbytečná i včetně nudného zvratu, který mě vůbec nerozházel. Tati Gabrielle mě zde zaujala svým zákeřným vizuálem mrchy, který měla i v seriálové Sabrině. Hudba byla taková na tento žánr optimální. Příběh o hledání pokladu a celkové vyústění ve finále mě moc nebavilo, ale naštěstí měl film jiné klady. Akce byla natočena dobře, stále se tu něco dělo, třeba ta vyhlášená scénka s padajícím nákladem z letadla byla opravdu dobře natočena. Finále už bylo až moc překačnělé, takže vidět jak dvě speciální helikoptéry tahají dvě staré lodě, bylo trochu moc, ale v rámci žánru to odpouštím. Když už jsem zvládl a přijal takové Fast and furious filmy, tak proč ne tohle. Nicméně, víc to okecávat už nebudu, bylo to celé syté dobrou akcí, výbornými hlášky s ústřední dvojící Holland a Wahlberg atd. Rozhodně bych uvítal i pokračování. Potenciál to má. ()

liskam

Akční / Dobrodružný....? No pardón, spíše Sci-fi / Šíleně nevkusné.  Dlouho jsem neviděl film, který měl solidní potenciál ale v podstatě na všech důležitých místech naprosto selhal. Nebudu se tu rozepisovat, protože tohle je na román. Přesto zmíním tři věci. Režie, příšerné. Scénář, průser, zjevně kluci nedělali společně, ale každý psal 1/4 filmu a pak se to natočilo aniž by někoho zajímal výsledek.... Casting záporáků, vlastně byli záporáci všichni, takže Casting na hovno. ZA mě 18% a 1*. ()

Vavča

Tom Holland je podle mě nejsympatičtější, nejschopnější mladý herec ze Západu za poslední dekády. Navíc je velmi talentovaný pro akci, tak uvidíme, co vznikne ze slibu Jackieho Chana, že spolu něco udělají. Uncharted je dobrodružný film, který spoléhá na nespoutanou akci, charisma svého hlavního hrdiny, Mark Wahlberg slušný výkon, zastínil ho ovšem Antonio Banderas jako bad guy, Sophia Ali zapadá do partičky také dobře. Trio má mezi sebou slušnou chemii, trocha srandy se daří, akce odbržděná, byť celkově si můžeme postěžovat, že film prostě není dostatečně originální a nemá vyloženě svojské nápady (když pomineme závěrečnou honičku). Nezlobil bych se za dvojku, ale chce to přidat na scénáři, OST co složil Ramin Djawadi se mi rovněž líbilo, takže za mě nadprůměr. ()

DJ Obelix

Jako rozjezd případné filmové série je to... ucházející. S představiteli hlavních rolí nemám sebemenší problém, ač postava Sullyho je v této verzi napsaná o dosti víc nesympaticky než v herní předloze, za což ovšem Wahlberg nemůže. Peněz na to očividně padlo dostatek, rychlé přeskakování atraktivních lokací se videohrám vyrovnalo a samotné dvě zásadní akční scény byly ve výsledku (očekávaným) highlightem filmu. Největším problémem Uncharted tak je rozhodně sterilní scénář a režie. Pokud diváci dají Uncharted šanci a filmu se podaří vydělat slušné peníze, na dvojku se budu těšit hodně, protože potitulkovka slibuje (aspoň podle her) o poznání zajímavější dobrodružství bez zbytečných představovaček. Pokud možno tedy s někým jiným na režisérské židličce. Obávám se však, že rekordy v návštěvnosti Uncharted bořit nebude. ()

Sobis87

po tom, co jsem viděl Red Notice, jsem chtěl dát 3*, ale pak jsem si pustil Moon Knighta a jdu teda zase na 2*...generická nuda... zase. ()

Tsuki

Zábavné a akční dobrodrůžo na jedno podívání. Není dobré to brát moc vážně, protože film se očividně nesnaží o realistické vyznění. A podle toho to vypadá - místy to postrádá smysl, místy je to lehce trapné klišé. Wahlberg mi moc sympatický nebyl, ale Tom Holland to táhl dobře, přestože i jeho role je dost předvídatelná a typově přesně taková, v jaké si Hollanda představíme. Škoda, že ta "bratrská" linka (o hledání jeho ztraceného bratra) nebyla trochu zajímavější a třeba i mysterióznější. Zpětně si říkám, že to všechno nějak vyšumělo do ztracena. Ale jak říkám, jako akční jednorázovka ve stylu Indiana Jonese to funguje. Nic víc od toho nečekejte. ~(3,2)~ ()

Kudly4

Hru jsem tedy nikdy nehrál, ale tohle byla fakt strašně nudná a obyčejná honba za pokladem. Kromě Hollanda a Wahlberga, který hodí občas nějaký ten vtípek, jsou ostatní postavy nesympatické a nevýrazné. Za mě zklamání, tohle dobrodružství, bylo hodně suchý. ()

Anderton

Po príšerných ohlasoch nasledovalo rozhodnutie neísť na novinársku premiéru a dobre som urobil. Doma zo sofy totiž máte menšie nároky a môžete to celé vnímať ako fajn priblblú jednohubku s dvoma tretinami ako z netflixovského priemeru a zvyšok ako totálne prehnané finále s nadhľadom. Hru som samozrejme nehral a to som urobil, aspoň čo sa týka smerom k tomuto filmu, zrejme tiež dobre. Medzi tými dvoma motákmi to funguje poriadne asi až v potitulkovej "mustáž" scéne, ale baby sú fajn a robia chalanom po celý čas poriadne vetry. ()

Frajer42

Nečekáte-li od něčeho vůbec nic, tak jste ve výsledku většinou příjemně překvapeni. Výjimku z pravidla tvoří snad pouze sebedestruktivní chování Fialovy debilní vlády, která chce Česko cíleně uvést do chudoby, jinak si jejich kroky neumím vysvětlit. Kdyby nedělali vůbec nic, tak dosud napáchali mnohem méně škody. Uncharted bylo na rozdíl od od Fialovy vlády docela milé překvapení. Jakožto člověk, který prošel herní sérií, jsem si chvíli zvykal na nové a méně sympatické tváře. Toma Hollanda vyloženě nemám rád, ale tady mi překvapivě zásadně nevadil. Ve výsledku tedy docela slušná a velmi přiblblá akční jednohubka, které by rozhodně více prospěla kratší stopáž. Akční scény byly dotaženy do přestřelených výšin jako v herní sérii. Zatímco ve hře to člověka příjemně pobavila, ve filmu to působila malinko nezvykle a až bych řekl na obtíž. [69 %] ()

Kothy

Uncharted se konečně dočkalo filmového zpracování. Bohužel to ale není taková pecka, jak jsme doufali. Hru neznám, takže jsem možná ve výhodě. Tomu Hollandovi role Nathana Drakea docela sedne a Mark Wahlberg mu dobře sekunduje. Ve filmu spíš pokulhává příběh. Celou dobu totiž hledají ono ztracené Magalhãesovo zlato. Honba za pokladem je celkem zajímavá, ale něco tomu chybí. Neustále musí překonávat překážky a zakusí i zradu. Antonio Banderas ale v roli záporáka působí spíš úsměvně. Celé to vyvrcholí velkolepou akcí na Filipínách, která je lehce přepálená. Možná bude pokračování. Taky je tam dost popkulturních odkazů. "Mám strach z jeptišek." ()

silentname

"Uncharted" v podstate úplne splnilo svoj účel. Je to pohodový a funkčný dobrodružný film, ktorý si podľa mňa užijú všetci fanúšikovia oddychových dobrodružných filmov s hľadaním pokladu. Takže ak ste jedným z fanúšikov tohto typu filmov, smelo do toho. Myslím, že si to úplne v pohode užijete. Hry nepoznám, nakoľko som nikdy v živote nevlastnil Playstation. Odjakživa som bol PC-čkar a nejako mi to ostalo doteraz. Takže mohol som sa na toto celé pozrieť úplne nezainteresovanými očami a neporovnávať to s hernou predlohou. Z toho titulu si myslím, že duo Holland a Wahlberg splnili svoj účel. Myslím si, že Tom Holland je šikovný mladý herec, ktorý sa v Hollywoode nestratí a dáva Nathanovi Drakovi aj nejaký ten charakter. Oproti tomu ale mám pocit, že Mark Wahlberg v podstate hrá sám seba. Tak ako ho poznáme už z jeho iných projektov. A robí si svoju prácu fajn, no v podstate si myslím, že charakter Samyho v podstate je veľmi Wahlbergovský. Čo sa ostatného týka, vyzerá to podľa mňa dosť dobre, zloduchovia sú schopní a celkom ma bavilo ich sledovať. Obzvlášť Antonio Banderas je skvelý. Ak bude v budúcnosti pokračovanie, pokojne sa do toho opäť ponorím. Bola to fajn zábava, ktorej sledovanie som si úprimne užil. Hoci to nemá moc logiku a mnohé scénky sú tu dosť absurdné. Ale je to zábava sledovať. Hodnotenie: B ()

Yoshitsune

Jako furt mně mrzí že Ruben nenatočil druhé Venoma, který však nedopadl zase tak špatně a o to větším překvapením je že Ruben a ta štafeta scénáristů, dokázali z tohohle projektu vykřesat, docela solidní dobrodružný film. Já osobně sem totiž nevěřil že tenhle film vznikne, bylo to doslova prokleté a to až tak, že v tom měl původně hrát Nathan Fillion, který za tu dobu stačil zestárnout. Takže jo čest všem, kteří se na tomhle filmu podíleli a neni to špatné, ano je to klasický dobroružný akční film, který oplývá kretivní akcí, fajn ústřední trojící a špatnýma záporákama. Co se mi líbilo a to jako dost, byl vztah Sullyho a Nathana, který si tady prošel docela těžkým emočním vývojem, tady nemají na růžích ustláno jako ve hrách, takže za tohle palec nahoru. Akce je slušná a nelze ji v podstatě nic vytknout a nutno podotknout že kameraman a strihač předvedli bravůrní výkon. Výkon Toma Hollanda, je podle mně naprosto uspokojivý, Nathna hraje uvěřitelně, má takový dětský pohled na svět a v mnoha směrech je naivní, ale to se mi líbí, protože začátky sou vždycky těžké. Takže to že si, sypal popel na hlavu, za svůj výkon mi příjde trochu přehnané, protože v mých očích udělal parádní výkon. Aaaaa záporáci, sou dost klišoídní a čitelný, takže než něco stačili udělat, tak sem už tušil co udělají, takže opět se nijak neodlišují od her. Za mně pohodové čtyči hvězdičky a doufám že bude nějaké pokračování, se Sophia Ali aka Chloe Frazer. ()

Ratemus

Tyhle dobrodružné zábavné akční jízdy miluju, hlavně když se tam objevuje a hledá poklad, staré civilizace atd. Velice příjemná podívaná, humor povedený. Já se skvěle bavil, připomnělo mi to Mumii s Fraserem nebo Lovce pokladů s Cagem a to já můžu. Takže spokojenost. ()

nash.

Tak toto bylo hodně hodně špatné. Kdybych někomu popisoval některé scény, mohl by nabýt mylného dojmu, že jde o parádní dobrodružně akční jízdu plnou skvělých nápadů. Jenže ve skutečnosti není ani jedno z toho. Je to nuda k uzoufání, ve které nefunguje absolutně nic. Ani postavy, ani akce, ani interakce, ani příběh, ani dialogy. Hlavní lotryně je natolik komická, že shazuje veškerou snahu brát ji alespoň trochu vážně a dvojice hlavních hrdinů je nezajímavá, nudná a zcela bez jiskry, stejně jako jejich pátrání. Zlatý Lovec pokladů Nick Cage. Dokonce i ten Indiana Knihovník Flynn Carsen byl mnohem lepší. ()

Arsenal83

Veľmi priemerný film, zábavy tak za detskú hrsť, funkčného humoru snáď ešte menej. Príde mi to, že tie scenáre píšu ľudia, ktorým zmysel pre humor zobrali už v kolíske. Chcelo to vyzerať ako nejaký Indiana Jones, ale vyšiel z toho len malý, ustráchaný Indiánik. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (více)