Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Série(4) / Epizody(38)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Tomko87

Je to prehnané vo všetkých smeroch, ale sakra efektné, napínavé a zábavné. Postavy skvelo napísané a sympatické. Diel od dielu je to lepšie. Len tak ďalej. Edit : Prvá séria 90 % Dobre rozohraté karty, dobré bitky a správna miera nelogiky. Druhá séria 70 %, Ako áno šukanie vo filmoch a seriáloch si rád pozriem, ale tu od tial po tial. 3 séria 80 %, Tak po vyčerpanej Rabbitovej linke je konečne niečo nové. Príbeh je už konečne prednejší, než všade prítomný sex. Nikdy nezabudnem na súboj medzi Noly Longshadow a Proktorovho poskoka. Dúfam že vo štvrtej série zomrie tá štetka Rebeca. Aká je pekná, tak taká je debilná krava. ()

Optical

Tlupa složená z transky, starého boxera a zloděje hrajícího si na šerifa zašitá v jednom malém venkovském městečku, které je zdraví škodlivější než noční procházka Bronxem. Jednotlivé postavy jsou dobře napsané a taktéž i dobře zahrané a nepamatuji si díl, který by vyloženě nudil. Akce střídá akci jak na bežícím pásu, ať už v něčí posteli nebo s bouchačkou v ruce. ()

TheBrain

Trocha to dodrbali s tými brutalnými drsňárnami, každá žena tam ovláda čínsky štýl Faka, rozpráva o tom ako má rada spingfield, zabíja ľudí už len pohľadom...Ja som si myslel, že v amerike sú tučný ľudia ale opak je pravdou, nikdy tam nikoho nenaser, lebo ti zabije celu dedinu, pochová ti ju pri rybníku a nikto sa to nikdy nedozvie...inak je to celkom super... práve si vytiahol tomahowk z ramena ako nič, kebyže na mňa zaútočí žena z tomahowkom, tak sa zasmejem a pošlem ju vysávať, umývať kuchyňu alebo iné hobby... ()

paddy35

Solidně zpracovaná akční podívaná, i když někdy příliš okatě digitální. Sem tam se objeví i nepřesnosti či nelogičnosti v soubojích,ale není to nic vážného. Vše zatím přebíjí parádní příběh. ()

Saxos

Upozornění před sledováním: sledujte opravdu až do konce každý díl, jsou potitulkové scény, na které navazuje další díl. Série 01. Úvodní titulky nezapřou tvůrce True Blood. Na nedostatek sexu všech forem si stěžovat určitě nebudete. I samozvaný šerif, řešící problémy tak trochu poDextrovsku, není stranou. Co není na stromě do toho jde. Zápory: zázračné uzdravování všech hlavních postav po dost brutálních bitkách /v nemocnici na kraji města by doktor Sova záviděl/. 10/30. Série 02. Změny: skoro žádné; opět plno krvavých brutal bitek, jejichž stereotyp osvěží mazaná transka i strýček KájaProktr se svojí neteřinkou; válení v postelích i jinde se snad ještě zvýšilo. Zápory: nějak moc umění ve střihu, na což si musíte zvyknout. Co očekávat: závěr nám nasypal spoustu mrtvých s kterými se ani nepočítalo, tak uvidíme co bude dál, strýček čeká. 20/30. Série 03. Pokračování v nastavené laťce s přípravou na další sérii. 30/30. Serie 04 – 8/8. Co se líbilo: cracková agentka; čtyřrohej mesiáš vyjímající srdíčka; Joop ze sebe zase udělal správnou lady; filmová bílá liga zasahující až do politiky; je fakt konec, nebo exochránce Banshee dojede do jiného města? ()

v0jt1s3k

Po shlednuti pilotu nic extra. Zajimave tema, mestecko pusobi dost ujete, coz je fajn. Zkusim dat vice dilu, snad se to rozjede ()

stroke

celkem charismatický hl. herec, řízné bitky, dobře napsané postavy a to soft porno bych tam ani nepotřeboval ale když už tam je ... :) ()

macoslavek

akční nářez, násilí, sex, hláška za hláškou, drsná dávka chlapáctví a šerif, co nejde zabít (při některých bitkách se mi vyloženě vybaví nezničitelný walker texas ranger).. občas se tomu prvoplánovému mixu uchichtnu pod vousem, ale když ono to funguje.. a to na výbornou. ()

srada

přečetl jsem tady pár komentů a rozhodl se to sjet.souhlasím s komentem od Bane_Boss,kterej to pěkně vystihl.jen bych to doplnil o jednu kunu,tuším že jméno bylo Moodyová(šerif jí zastřelil manžela),kterou šerif taky dupkal a nebyla špatná :D ()

dudel3333

Pozerať na 50kiloveho šerifa s ktorím chce spať každa ženska a zmlati aj všetkych Avengerov a X-manov spolu.HMMM neviem aj ked chcem tak neverím.Celkom fajne zamotane až na ten koniec serie .............no kde sa stratilo telo,jasne ved žije.......kliše na 35tu ()

montel

Městečko Banshee vítá nového šerifa. Stává se jím neznámý Lucas Hood (Antony Starr) jehož identita je ovšem falešná. Pravý Lucas Hood je mrtvý a tento nový je bývalý trestanec, kterého zrovna pustili z basy a jenž v Banshee hledá ztracenou lásku Carrie (Ivana Milicevic). Ta má ovšem také novou identitu, novou rodinu, zaměstnání a nikdo netuší, že před osmi lety společně s Lucasem okradla obávaného gangstera Rabbita (Ben Cross) o spoustu diamantů. Tím, že jí Lucas vyhledal, dává Rabbitovi novou šanci, oba najít a konečně je zabít. Lucas musí coby nový šerif navíc v Banshee řešit spoustu jiných naléhavých případů. Městečko je totiž prolezlé násilím a korupcí v podání místního vládce podsvětí Kaie Proctora (Ulrich Thomsen)...Tak tohle je pecka. Parádních, strhujících a velmi napínavých deset dílů nabitých navíc spoustou erotiky jsem doslova hltal. Postavy jsou vybrány parádně. Nikdo tam nemá slabší roli, herci jsou skvělý. Hlavně záporné postavy nemají chybu. Až na dva slabší díly to má pořádné koule. Paráda. 1. SÉRIE = 10. EPIZOD. 85% ()

anaad

V polovině první série: Výborný seriál, který dokáže v každém dílu překvapit. Skvěle napsané nečernobílé postavy. A i když rozhodně násilí a sex v seriálech nevyhledávám, tak tady mi to vůbec nevadí, nejde o hloupé, samoúčelné scény. ()

mcclane412

Ze začátku jsem tedy nijak zvlášť nadšený nebyl, taky proto že jen co se Starr dostane do prvního baru, po té co vyjde z basy, tak tam hned ošoustá sexy barmanku. Na čemž není samo nic špatného, jen že jsem chvilku přemýšlel nad tím jak by nám mohli tvůrci ještě více naznačit, že máme co dočinění s největším žijícím alfa samcem v galaxii, který pouhým pohledem ochočí šavlozubého tygra. No je fakt že při té souloži mohl ještě zmlátit partu skinů, přeleštit si svůj obří kvér (není eufemismus), barmanka by mu ještě jednou přeleštila jeho obří kvér (je eufemismus) a překecal by jí aby si střihli ještě jedno číslo, akorát s její sestrou. Ale pak jsem si jeho jemnocit pro věc, a schopnost civilizovaného řešení problémů vcelku oblíbil a to i s faktem že pravděpodobně omrdá všechno co se hýbe. Navíc je tenhle seroš prostě koulervoucí masakr! Sex, drogy, bitky, přestřelky, prachy, sex......... no prostě takový normální středeční odpoledne (a teď si představte co dělám obyčejně v sobotu večer...). Jestli pracujete 12 hodin denně v oddělení IT, doma na vás čeká hnusná žena, která vás podvádí s vaším nejlepším kámošem, nemáte na hypotéku, auto se vám rozbilo, takže musíte jezdit sockou ve vašem měsíc nošeném, polyesterovém obleku a rádi si představujete jak rozmlátíte svému šéfovi ciferník a pak usouložíte jeho sekretářku, ale nemáte koule na to to udělat, tak tohle je seriál přesně pro vás!!! P.S. Pan motýlek je boží. Nevím kde toho chlapa vyhrabali (nejspíš z psychiatrie), ale pokaždé když se tam ukáže mi přejede mráz po zádech. ()

blackperseus

Po prvej sezóne: Rozprávočka pre dospelých. Plná bitiek a sexu, ale stále iba rozprávočka, ktorá absenciu originálnejších a efektnejších scenáristických kľučiek maskuje litrami umelej krvi. Dalo sa, ale čo s ďalšou sérkou...? Po druhej sezóne: Zaujímavé, že aj keď je to v podstate stále o tom istom, vôbec to nenudí. Trošku sa preriedili záporáci, vidím potenciál na poriadnu gradáciu, uvidíme... ()

Lollaa

Příběh 8/10, Herci 9/10, Sex 9/10, Prostředí 9/10, Akční scény a souboje 7/10, celkově dobře koukatelný, poutavý nabitý jen reálnost mlátiček úplně mimo tabulky, lidi tam vydržej stejně jak průměrnej terminátor a zranění se jim hojej v řádu hodin nebo dnů:) Ale dá se to.. ()

rationibus

Niečo v Banshee smrdí, a nie sú to len kravy ... . Tvorcovia zvolili zvláštne mestečko ako dejisko, vytvorili zaujímavý ústredný príbeh, napínavý dej. .Veľmi dobre sa podarili aj postavy - sympatický ´´ šerif Hood´´, jeden z najzaujímavejších záporákov Kai Proctor, neprehliadnuteľný pomocník Job a mnohí ďalší. . Aj casting zvládli na jednotku. .Po prvej sérii 5 hviezdičiek. .Len by snáď mohli ubrať z bezúčelného zobrazovania sexu, nahoty a násilia. Asi som puritánka. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno