Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Série(4) / Epizody(38)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Bilcusinho

Do tohohle seriálu jsem se pustil zrovna když jsem neměl do čeho jinýho píchnout a popravdě jsem od toho neměl příliš vysoký očekávání. Hodně rychle mě ale celej seriál vtáhnul do děje, kterej je vskutku skvělej a víceméně nenajdete pasáž, kde byste se vyloženě nudili. Skvělý postavy v čele s Antony Starrem, o kterym jsem měl sice ze začátku trochu pochyby, ale hodně rychle mě vyvedl z omylu. Toho navíc skvěle doplňuje například Hoon Lee se svojí rolí, která tomu celýmu dodává něco navíc. Ve čtvrtý sérii se sice objevují postavy, ke kterým jsem si za celou dobu nedokázal vybudovat jakejkoliv vztah, ale to nic nemění na tom, že to pro mě bylo skvělý překvapení, který pro mě bohužel rychle skončilo a fakt bych uvítal pokračování. ()

fruitixx

No až na to, že náš hlavní hrdina je sukničkář a nikomu z těch bab to nevadí, je to celkem slušná podívaná na řešení problémů chlapským způsobem na vlastní pěst. Je vidět, že spisovatel má vztek na všechno bezpráví a tak se tady pěkně vyřádil. Takový novodobý Robin Hood v 20th centrury. ()

Radim98

Většinou se s hodnocením CSFD zas tak moc nerozcházím, ale tady zvedám udiveně obočí pořádně vysoko. Takhle přepálené hodnocení oproti reálným kvalitám jsem obzvláště u seriálu opravdu dlouho neviděl - některé zdejší nejviditelnější komentáře s nastřelenými pěti hvězdami jsou v duchu samotného seriálu až teatrální. Vždyť je to totální béčko, jakkoli celkem povedené (ačkoli mojí pozornost to neudrželo ani jednu celou řadu - ty postavy a jejich osudy mě prostě absolutně nezajímají a nudí, nevím kde se stala chyba). Moře deus ex machina momentů jako hlavních katalyzátorů děje, neuvěřitelnost opravdovosti postav (ani na minutu se mě nepustil pocit že sleduju jen skrz na skrz umělé charaktery) a scénář, který si na nic jiného než na béčkovou zábavu snad ani nehraje (aspoň tak jsem to cítil - jestli se seriál ve skutečnosti bere vážně tak je to ještě úsměvenější). K tomu navíc ta připitomělá epizodičnost připomínající spíše seriály z ranku Kobry 11 než něčeho z moderní televizní tvorby. No prostě taková milá blbina :) ()

Pattrick

Alan si to zatím dává. Totální spokojenost!! Finále: nejnadupanější, nejstylovější seriál sezony. 10 dílů, které mají spád a šlapou jako hodinky. Charisma všech postav sálá na kilometry daleko a díky tomu člověk ustoupí i všem klišé, které seriál má a že jich tam je... Pro mě letošní seriálová pecka se skvělou hudbou. První i druhá série jednoznačně 100% .. ()

Lilith-ell

Pecka! Seriál roku! Jeden z nejlepších pilotů vůbec! A ano, chvílemi je to trochu nelogické a přehnané (některý bitky bych klidně zastavila o chvilku dřív, aby nebyli všichni tak na kaši, tady je to fakt extrém). Ale přesto je to to nejlepší, co jsem za poslední dobu viděla, a myslím, že jsem toho viděla hodně:) Love it. ()

Socirel

Konečně pořádný akční seriál, který se nebojí krvavých „realistických“ rvaček, přestřelek a erotických scén. Hlavní hrdina je sice borec s pořádně vykulenýma očima, ale není to další texaský ranger, ale obyčejný smrtelník, který občas taky schytá nějaký ten šrám. Jen škoda poslední epizody první série, která byla na můj vkus až moc přepálená. 2. série přináší podobné zápletky, už není moc s čím překvapit, zachraňuje to zase ta akce, pár nudnějších dílů bez ní snižuje celkový dojem, co ho ovšem zase zvýší, je finále 2. série, které je suverénně nejlepším dílem seriálu. 3. série je akční jízda od začátku do konce, nemá žádné hluchá místa, jako tomu bylo v předchozí sérii a svou kvalitou překonává i sérii první. 4. série poskytuje (ne)důstojné rozloučení ze seriálem, kvalit předchozí řady nedosahuje, linka se sériovým vrahem se do Banshee podle mě nehodila, tvůrci hold asi nevěděli jak to zakončit. Ale v konečném důsledku do sebe všechno tak nějak zapadlo. ()

HectorHagman

Znáte toho chlápka z velkou boulí na cele jak vždycky všem nakope prdel i když je z něj třeba živej terč? No tak tenhle seroš je o chlápkovi z velkým důlkem na čele co taky vždycky všem prdel nakope a navíc u toho ješte vošuká pár neuvěřitelně plochejch holek:-). Jenže mě to proste pořad baví. ()

Upswing

Parádny seriál ! Ani jedna časť nenudila, práve naopak. Pobavilo ma aj, že bolo nutné pekne dopozerať záverečné titulky a tam nájsť "PS". Už sa teším na druhú sériu, pri ktorej už asi nebudem čakať na dabing ... to nevydržím ! :-) ()

L.O.T.R

Tak konečne dopozerané. Bola to neskutočná jazda každý jeden diel bol stále lepší a lepší a atmosféra sa viac a viac stupňovala.Pozor možné spojlery:osobne ma najviac zaujalo to prepojenie a jak sa to producentom podarilo spraviť premiestnenie z basy do reality...a celkovo to prostredie je naozaj fajn.Tak isto veľké plus hodnotím otvorenosť voči erotickým častiam a hlavne otvorenej nahote rovnako ako napríklad v seriáli Spartacus Krv a Piesok. No čo ma najviac dostalo boli tie perfektné súboje a mlátenie a boj a neviem aký ešte masaker pretože tuto to bolo absolútne bravúrne.Nemám čo vytknúť a klaniam sa tvorcovi za perfektnú 1 sériu a dúfam že ďalšia nebude sklamaním no ak tam udrží rovnakú bojovú atmosféru a Lucasovu (šerifovu) ani nie že agresivitu ale skôr bojovnosť a nebojácnosť tak si myslím že tu máme konečne niečo nové a poriadne tvrdé. 1 séria - 100% Tvorcovia nám priniesli druhú sériu a mne neostáva nič iné než povedať úžasné ! Absolútne zvládnutá celá séria do detailu a hltal som jeden diel za druhým.Neskutočný koniec a neviem sa dočkať novej série. 2 séria - 100% Tretia séria začala hneď z ostra. Riešia sa tu samozrejme už klasické problémy a to Hood VS Proctor ale objavujú sa tu aj nové postavy a s tým nové problémy. Jediná vec čo mi trochu prekážala bolo až prílišné citové rozpoloženie šerifa Hooda ktoré trvalo 2 diely a už som si myslel že je toho moc ale naopak bolo zaujímavé sledovať rozvoj ostatných postáv ako Burtona Proctorovho psa. Aj napriek slabšiemu poulhávaniu Hooda po istej udalosti sa naozaj jedná o ďalšiu vydarenú sériu ktorej koniec bol nad moje očakávania a preto 100 % ()

JimmyMcNulty

Bohužel pár skvělých scén a super postavy Starra, Faisona a především Thompsena jsou na celý seriál málo. Chování některých postav, pozadí celého příběhu a děj některých epizod.. škoda slov. A přitom potenciál Bashee měl a stále má ohromný. Prozatím nemůžu jinak, než za 2 hvězdičky. Do druhé série vyházet scénáristy, postavám dodat aspoň trochu toho mozku a ono to půjde, ne že ne. ()

mad.dog

Banshee je překvapivě kvalitní seriál, velice mě zaujal a doslova mi padnul do noty. Je tak akorát drsný a opravdu nevím o ničem závažném, co bych mu vytknul. První série vynikající, druhá je ale ještě lepší, ikdyž teprve se rozjíždí. Fakt super! Druhá série dopadla na výbornou. Třetí série právě běží a každý díl je větší a větší bomba. Nechce se mi věřit, že tvůrci a vlastně celý seriál drží naprosto vzestupnou tendenci a zatím po celou třetí sérii je tempo tak vysoké, že slabší povahy by dostaly infarkt. Zatím dokonalost a já osobně se městečka Banshee a jeho zkažených obyvatel nedokážu nabažit! ()

miur85

Pre mňa najväčšie prekvapenie roku 2013. Neviem sa nabažiť každej novej časti. Je to iné, je to originálne, je to geniálne. ()

billyboybb

Serial, ktorý nenudí. Každá časť prinesie niečo nové a v každej časti prvých dvoch serií ma niečo vytrhlo zo stoličky. Slušné spracovanie a divák si obľúbi hneď viacero postáv. Som zvedavý, kam to tvorcovia seriálu poženú v tretej sérii, na ktorú si síce počkáme, ale o to viac ju uvítam. ()

RADX1

Už se mi dlouho nestalo, že bych na seriál koukal i kvůli zajímavým postavám a to hned několika - ta předvídatelnost i v lepších seriálech je někdy až otravná. Ale toto! Špica špicová! Pvní série mi přišla taková malátnější a především těžko jsem si zvykal na tu až trapně okázalou a ohranou surovost (sex vs násilí), ale i tak mi Banshee utkvělo v hlavě na tolik abych si počkal, ba dokonce se i trochu těšil na druhou sérii. Ta šla celkem ve stylu jedničky s tím, že postavy josu více prokreslovány a vše se velmi zajímavě láme v druhé polovině, načež to ve finálovém díle neskutečně graduje. Samotný finálový díl druhé série je víc než výborný - pokud pominu superlativa na vyústění, tak se mi nechtělo ani věřit co vše se do té necelé hodinky podařilo vměstnat. A to prosím vcelku přehledně. Bravo! Teď jen aby tvůrci věděli kdy rozumně skončit namísto finančního mamonu - tedy poznat, že už není co nového divákovi nabídnout a možná to bude i kultovní trhák. Prostoru pro několik dalších takových sérií je tu zatím určitě hodně. ()

DaagCZ

První díl mě uchvátil směsicí akce a dramatu. Nešlo si nepustit druhý díl. V seriálu jsou luxusní bojové scény a sem tam dobrý humor. Dramatičnost je neuvěřitelné a dokáže připoutat k obrazovce na celé hodiny... Za co dávám hvězdičku dolů jsou milostné scény, které bych už zařadil do porna. A také za "ponurost" obrazu (celé je to temné a tmavě zabarvené)... ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno