Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Série(4) / Epizody(38)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

tiwanaku

Po shlédnutí finále první série 4 hvězdy, ačkoliv to po 9 dílech vypadalo na 5. Celý seriál se vymyká standardnímu seriálovému schématu. Ale závěr série vše vyšperkoval pomalými hloupými klišé dialogy, které bych po shlédnutí předchozích dílů nečekal. Zároveň - řeči o tom, že pokles kvality se v druhé sérii nekoná jsou mimo. Některé díly jsou zbytečně natahované. Tuším 6. byl jako videoklip. V 50 minutách mělo smysl asi 5, zbytek byl zbytečná, nudná vata. Po druhé sérii 3 hvězdy. ()

lineker

Ano, další z amerických seriálů, který si můžete vychutnat. Pokud ovšem dokážete odpojit část mozku. Konkretně část zaměřenou na logické myšlení, znalosti anatomie a vnímání reality od fikce. Potom vás čeká akční podívaná, plná otevřeného násilí,sexu a dějových zvratů. Bohužel ne zcela mně fyzicky sedl Antony Starr, některé jeho grimasy z něho dělají vyloženě nehezkého člověka. Škoda, že tvůrci více nevyužili potencionál amišské komunity, určitě skrývá víc tajemství, než je nám v příběhu předloženo. Celkově mám z první série rozporuplné pocity, některé díly slušná úroveň, u některých jsem si říkal, že další už pouštět nebudu.Ale vydržel jsem a nelituji. Světe div se od druhé série výborná gradace, člověk si zvykne na tempo i obličej Antonyho a má skutečně skvělou zábavu. Krkolomnosti neustávají, ale tím jak Vám jdou postavy více pod kůži přestanou vám vadit. Na rozdíl od jedničky se také více myslelo na art, a tak přibudou hrátky s kamerou, slow and replay action. Nemohu jinak. Ze tří dávám plnou palbu. ()

sedlis

Dalsi pripad, kdy databaze hlasi extra dilko a realita je uplne jina..Tedy alespon pro mne samozrejme. Prvni veci je pro mne absolutne hrozny vyber hercu.Je to smecka nesympatickych, hluchych a radoby cool predstavitelu, kde krome staryho Sugra, kterej je super a tak nejak to herecky a osobnostne zachranuje, mi tam nesedel vubec nikdo. Vrchol nevkusu je hl.predstavitel a jeho byvala, odporna a hrozna pipina(navic vubec zadny kozy) oba namistrovany jak krava..serif v kazdym dile rozbitou hubu na maderu a za dve minuty uz ani skrabanec..dej a namet vypadaly v popisku nadejne, v realu to na mne pusobilo dost stupidne, zadny napeti, ocekavani ani mrazeni se nekona, vse je strasne predvidatelne a misty nudne a ospale. Snaha dilko nekam posunout a udelat zajimavejsi obcanou odvaznou sexualni scenou je viditelna, na mne bohuzel nefungujici..nevim, asi jsem se namlsal jinymi soucasnymi serialy a toto proste nemuzu dat. No a zaver serie, kdy se spoji parta tupounu s policii...druhou serii rozhodne zkouset nebudu. ()

pan_bohush

Seriálová bomba. Zmes rôznych protichodných postáv robí robí každý diel zaujímavý a núti vás pozerať ďalší a ďalší diel. V tretej sérii v niekoľkých dieloch stráca seriál dych a miestami som mal pocit, že sa to zbytočne naťahuje. Ale už teraz sa neviem dočkať štvrtej série. ()

Rorschach_SK

"Malé skurvené mesto" Vo svojej podstate je Banshee hrozná vtákovina, pozostávajúca so spleti westernových a béčkových námetov. Či sa to týka hlavnej zápletky so zmenou identity, nesúrodého zlodejského týmu, až neskutočnú zmes obyvateľstva na tak malé mesto (Ameniti, indiáni, gangstri, armáda, rôzne gangy či miestny vidláci, NY mafia, ďaľšia mafia atď.). A to už nespomínam, že Hood, pokiaľ zrovna nepreťahuje nejakú ženskú (a tých teda je), či neokráda, tak sa s niekým mláti (hold šerif so starej školy) - to že výsledkom je, že na konci skoro každého dielu pripomína zombie a v ďalšou dieli je úplne v pohode, tiež k Banshee už neodmysliteľne patrí. Napriek tomu všetkému, alebo skôr vďaka tomu všetkému, je Banshee neskutočne zábavný, chytľavý seriál. Neustále gradujúci dej, zaujímavý scenár, nové zápletky, surovosť, zopár smrtí vedľajších postáv a hlavne, si drží aj po 3 sériach výbornú úroveň. ()

trici

Tolik soft porna a mrtvol v žádném jiném seriálu nenajdete, série od série je tento seriál lepší a zraje jako víno každým dílem. První sérii jsem viděl před dvěma lety a na to že jsem ji dokoukal mě úplně nechytla. Říkal jsem, že s tímto seriálem končím. O rok později jsem četl nějaké diskuze a recenze, vše plné nevídané chvály a blahořečení. Po dalším roce když doběhla třetí série jsem viděl na nějakém programu něco jako film o filmu, kde dávali ukázky ze seriálu a recenze kritiků a opět jsem byl překvapen jak všichni mluvili o Banshee jako o jednom z nej seriálů vůbec. Dal jsem mu tedy ještě jednu šanci a druhou a třetí sérii jsem shlédl skoro na jeden zátah, přišpendlený do gauče s otevřenou pusou. Ano, tento seriál jsem zařadil do mojí topky. Je to nekompromisní "helluva badass" jízda. Oblíbené postavy - Proktorův "pes" a náčelník Cheyton. 1. série 60%. 2. série 90%, 3. série 95% . ()

kudryj

Po druhém dílu 4 série,má tento seriál jedinou chybu a to tu,že touto sérií končí,neskutečná řežba a pět hvězd je málo ****** ()

Baky88

Jeden z nejpovedenějších seriálů ever! Rozhodně o akci není nouze, řádou dávku sexu také ne, zápletky a vše co má v dobrém seriálu a filmu být. Každý se své role zhostil naprosto perfektně a předčil mé očekávání. Bez pardonu dávám 5*! Jak jsem zapl první díl tak jsem se nehnul dokud jsem nezkoukl celou serii, no a teď už jen čekám na finále. Věřím, že nic moc pro ženy, ale tohle je čistý seriál pro nás chlapy. Dej nám pán Bůh více takových serošů :) ()

aznaho

Nejlepší seriálová jízda posledních tří let! Tohle musíte vidět, protože tvůrci vyrobili parádní gangsterku. A ukazují špínu dnešního světa bez obalu. Baví mě i odvážný střih a dobře vybraní herci. Škoda jen, že čtvrtou sérií vše skončilo. Dokázal bych to sledovat i deset sezón:-) ()

daetoxx

Banshee, takový obyčejný americký městečko v Pensylvánii, kde zoufalí městští oficíři svádějí marný a nekončící boj s místním "bossem" - bývalým amišem Kaiem Proctorem. Jejich zoufalství pramení především z nedotknutelnosti pana Proctora a rovněž ze ztráty posledního šerifa. Starosta a státní návladní proto pošlou pro šerifa "od jinud", který jak doufají bude spolehlivý a neúplatný. Lucas Hood, pravděpodobný nový šerif Banshee není ve městě ani půl hodiny, než ho dvojice místních grázlů shodou okolností odkrágluje - dvěma přihlížejícím, hlavní bezejmenné hvězdě tohoto seriálu a Sugarovi, bývalému boxerovi a majitelovi malé krčmy se podaří útočníky zlikvidovat, avšak život šerifa zachránit nedokážou. Tato ústřední dvojice se poté rozhodne všechny tři mrtvoly pohřbít, během tohoto aktu však mrtvému šerifovi zazvoní telefon. Antony Starr telefon zvedne a na druhém konci se ozve mladý starosta snažíc se zjistit, jestli Lucas Hood přijede podle plánu složit slib do úřadu šerifa a tak se Antony - muž bez minulosti, který neprávem seděl 15 let ve vězení a který jenom touží po tom být na blízku své bývalé lásce Aně, mezitím už provdané za místního státního návladního - rozhodne vzít si identitu šerifa Hooda a složit slib místo něj. Od téhle chvíle končí v Banshee veškerý klid, který mu snad ještě zbýval, protože "nový" šerif Hood sebou přináší spíš problémy než zákon. //.. Velmi se mi líbilo recenzní souvětí od Malarkeyho, jestli tedy můžu citovat "Co naplat, že hlavní hrdina na konci snad každého dílu vypadá jak zombie rozmlácený kovovou tyčí a s načatým novým dílem je z něj opět ten správně načesaný alfa samec, jako na začátku seriálu." Je to takové vytržené z kontextu, ale dost vystihující. Ta "béčkovost" jak jí tu mnoho lidí zminuje, a právem vyzdvihuje, seriálu rozhodně prospívá, musím opravdu vypíchnout bojové akční scény, které jsou mnohdy velmi přehrané, ale BAVÍ a to je důležitý. A ano náš hlavní alfahero si v seriálu užije opravdu mnoho sexu a dokonce i jeden vážnější vztah, který jsem mu od začátku přál, protože jsem do ní byl sám udělanej.. :). A ještě určitě není na škodu pozastavit se nad "střetem" různých kultur - ortodoxních mírumilovných Amišů versus indiánský kmen Kinaho - který tomuhle seriálu dodává skutečně skvělou atmosféru. Všechny 4 série nekompromisně 100 %. ()

Pellik

Chvalabohu že som sa o tomto seriáli nedozvedel skôr, ale polroka po poslednej klapke 8. epizódy 4. série. Pozrel som všetky 4 série behom 2 týždňov. Mimoriadne vydarený seriál, plný akcie, erotiky, zvratov, prekvapení. Dokonale vybraní herci pre jednotlivé postavy. Čo viac dodať, 5 hviezd bez mihnutia oka. ()

Egress

Strašlivě nesympatická hlavní postava, až úsměvně nelogické scénáristické karamboly, které nezachrání ani přiznaná béčkovost. Jen s vypětím všech sil jsem dokázal dokoukat první sérii. Díky, druhou už fakt nedám, na to je můj život příliš krátký. ()

stuj

Po prvních třech dílech jsem si říkal: Jojo, všichni jsou tam sice ultra frájové, takže o bitky evidentně nebude nouze (njn. krev přeci musí být!), tu a tam se někdo s někým jen tak vychrápe (kozy a rychlovky pro macho chlapy), ale hlavní děj bude třeba dobrej. Když jsem ovšem viděl úvod čtvrtýho dílu, tak jsem se málem pozvracel. Sorry, ale takhle přepálená akce je opravdu trapnost. Od tý doby jsem ze zvědavosti na hlavní děj projel všechny díly na dvojnásobnou rychlost, ale ani to nic nepřineslo. Celkově je seriál jen o tom, jak drsnej šerif kohokoli drsnýho co nejdrsněji zmlátí a vyjde z toho jako král drsoňů. Prostě seroš pro drsňáky. Do dalších sérií nejdu. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno