Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Série(4) / Epizody(38)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Jamall

Zábava to je neskutečná, akční, syrová, ale zároveň vysoce nelogická. Mozek nechat doma, jinak to určitě nejde. ()

Muso

Cca prvé 4 časti je to paráda. Rozohraná je veľká partia, postavy charakterovo veľmi sympatické, alebo nesympatické, ak je treba, čo platí aj o hereckom obsadení. Problémom, je, že už asi v polke tejto prvej série všetci vieme, kam to povedie, kde sa to všetko stretne a vtom momente rozohrajú scénaristi veľkú hru, ale snami, divákmi. Nastávajú logické chyby, navádzanie do slepých uličiek a otravné naťahovanie. A záverečná časť je bez akéhokoľvek prekvapenia, len povinnou jazdou, len akýmsi úvodom do druhej série. Ak by si prvá séria udržala šťavu po úvodných epizódach, bolo by to kľudne aj na 4* a viac. Takto zatiaľ za nejakých 65%, pričom druhú sériu, aspoň jej úvodné časti si nenechám ujsť:) ()

Ironhead

Slusnej rozjezd, ale posledni dily prvni serie (prdevsim ten posledni) to uplne zabily. Zaverecna prestrelka jak z sestakovy komedie, kdy parta narychlo poskladanejch kladasu beze ztraty kyticky vyridi malou armadu daleko lepe vyzbrojenych profesionalnich zabijaku (hlavni hrdinka v noci s pistoli s tlumicem dokaze to co malokterej sniper)... ooo jak priserne naivni a spatne. Skoda nadejneho serialu, ktery se casem zmenil v neco, co se tocilo pred dvaceti rokama. btw... pri nahodnym shlidnuti nekolika pasazi ze treti serie, musim hodnocnei jeste snizit, stala se z toho nebetycna volovina, k e parta tech hodnych multikulti kamosu beze ztrazty kyticky likviduje profi mafiany a vojensky komanda stylem jak Kobry11 :oT strasny fakt... ()

p.a.douch

No tak nic. Zkoušel jsem po prvním dílu, dokoukat i druhý, ale nedal jsem ho. Postavy nesympatický, chovají se jak mentálně retardovaný. Nechápu takový nadšení místních uživatelů. Jednu hvězdu dávám jen proto, že odpad ode mě dostaly o hodně větší sr....! ()

GzL

V téhle věci jsou tak neuvěřitelné situace, že by to neprošlo ani na Marsu. Prostě je to slátanina. Násilí a erotika je spíše v náznaku, postavy nejsou dostatečně prokreslené a děj spočívá v tom, že se vlastně může stát úplně cokoli. ()

Rian_witcher

neuvěřitelně stupidní vstup trestance na pozici strážce zákona, ale potom už to jede na vlně westernu v moderním kabátku a jede to skvěle. Nesmíte přemýšlet nad neuvěřitelnými nesmysly ve scénáři a jen se nechte unášet drsnou syrovostí jednotlivých postav. Kdo zná seriál Justified (strážce pořádku) v klidu si může ubrat z hodnocení jednu hvězdičku, protože jsou to seriály veskrze shodné z podobného prostředí maloměstského západu a s roztomile buranskými postavami vedlejších postaviček. ()

VLADEK

1.série - pro sebe rozděluji sérii na dvě poloviny. Díly 1. až 5 šlapou jak mají, díly 6.až 10 je scenáristická nastavená kaše. Souhlasím s nápaditými bitkami. Naopak ztvárnění sexu je nudné a samoúčelné. Z mého pohledu takový kříženec SPARTAKA a JUSTIFIED. Na víc než 75% to nemá ani omylem./ 2.série - o dalších 10% dolů. ()

haXis

Musim změnit za 4* na 5* a napsat komentář, protože druhá série je EPIC a každým dílem stoupne o 100% víc na kvalitě. Aktuální díl S02E05 byl hodně intensivní a jdu si ho pustit znova. ()

beeleg

Na Banshee miluju tu syrovost. Sex, pot, násilí, bordel, chlast. A tranďák. Prostředí je na tomhle seriálu to nejlepší. Jason Hood si mé sympatie úplně nezískal ale časem jsem si na něj zvyknul. Ostatní postavy jsou výborné, zejména Clay a Proctor. Některé scény jsou absurdní a kazí celkový dojem seriálu. První i druhou sérii jsem sledoval v originálním znění, což doporučuji všem, protože dabing je podle mě dost nepovedený. Není to dokonalý seriál, mám ho prostě rád. ()

zenit

Špatní herci, nízka production value... Pokud vám tyto dva aspekty nevadily u Walking Dead, směle do Banshee... ()

esmoke

▐1. série (10 dílů) 85%▐ skvělá první sezóna, kde se nešetří humorem, akcí, krví a zajímavou zápletkou▐2. série (10 dílů) 35%▐ VELIKÉ ZKLAMÁNÍ, VŠE CO SE LÍBILO NĚKAM ODEŠLO a zůstala jen neuvěřitelně nudná, hloupá a k u zoufání roztáhla druhá sezóna, která si patrně hraje na umění a krásno. Připisuje na konto nejnudnější díl všech dob (2x05), dokoukáno pouze ze setrvačnosti :-(. Nadšení 1 sezóny (4*) + zklamání z druhé sezóny (1*) = 2,5* ()

H3LLraiser

Asi do poloviny první série mě seriál nijak extra nechytl, později se to ale začalo všechno zlepšovat, až na představitele hlavní role. Nevím jestli Anthony Starr nosí vycpávky po zubaři normálně nebo jestli tak vypadá a mluví i bez nich nevím, ale je to krajně nesympatické... Další díly cca od té poloviny první série už ale začali přitahovat mou pozornost a druhá ji s naprostým přesvědčivým klidem udržela!! ()

morepower

- Začátek super, trochu neuvěřitelnej hlavní hrdina, ale postupně se to lepší. - Teď před závěrem 1. série mám chuť to srazit na dvě hvězdy, protože ten americkej blábol, patlání se v duších a nesmrtelný 40 kilový bojovnice mě nuděj. Tak ještě dva kousky a uvidim, vypadá to, že se na druhou sérii vykašlu... - Tak vykašlu, na konci úplně trapný, hlavně ta parta hic, co to šla rozstřílet. Nechávám dvě hvězdy za dvě fakt dobrý postavy - Job (Hoon Lee) a Proctorův asistent (Clay Burton) - tyhle postavy slibujou do budoucna nejvíc, tak snad pro příznivce seriálu z nich scénaristi něco vytěžej. ()

luciasce odpad!

Já s tímhle seriálem mám nějaký problém. Nápad celkově je bezva, ale ty jednotlivý postavy mě tak neskutečně iritujou. Lucas obsazení totálně nesympatickýho týpka, kterej má na každou situaci stejnej ksicht. Je tak šíleně necharismatickej, že naprosto nechápu efekt, přijde k němu žena, shodí oblečení a on ji vyšuká mozek z hlavy aniž by řekli slovo. Tím se každá baba, která tohle udělá, pro mě stává naprosto neatraktivní osobou. Jednotlivý události jsou trochu padlý na hlavu a logiku v nich hledat je nemožný, po druhé epizodě se vše stává naprosto předvídatelné, protože to jede podle stejnýho vzorce. Končí to bud sexem nebo vraždou. Scénář je plytkej a prostej, možná až moc jednoduchej, občas člověk jen kroutí hlavou, co to tam zase vyblili za nesmysl. Nemůžu tomu dát ani tu hvězdu, protože to je naprostej brak. Mohla bych napsat ještě milion věcí, co se mi na tom nelíbí, ale shledávám to zbytečným maření mého času a sil. ()

FiL55

Každou sérií lepší a brutálnější. Pro mě momentálně nejlepší americkej seriál. Jasně, je to všechno přehnaný, ale to je právě ono. Nikdo tady neni bez viny, nikdo není svatej. Žádná postava neni ani bílá ani černá. Hlavní hrdina snese strašnej nářez, aby později to samý rozdal. Prostě nekompromisní nářez plnej násilí, nahejch bab a Amišů. Pecka. 1. série - 90%, 2. série - 95%, 3. série - zatím 100% ()

Prokii

Naprosto senzační seriál. A opětovně jsem na něj narazil úplně náhodou, podobně jako s Revenge, když jsem se snažil něco doporučit mé kamarádce a ono to na mě vyskočilo. Hned po prvím dílu mě to dostalo, že jsem musel shlédnout všechny série a netrpělivě vyhlížím tu následujíci. Nejen samotným příběhem, ale i výběrem herců...ať už se jedná o Anthonyho nebo Ulricha. Ale uznávám, že každému to nemusí zcela vyhovovat, a proto si musíte pár dílu zhlédnout a rozhodnout se, zda-li tomu propadnete nebo už si na to vícekrát nevzpomenete. ()

eric88

Trochu moc sexu, ale jinak dobrý seriál. Trochu nechápu, v každém dílu se pere - skoro i umře a všechny zuby, žádné jizvy. (Jen ty z vězení ) ()

Tinusa14

Spočiatku som tomu veľmi nerozumela, ale od tvorcov True Blood som očakávala veľa. A veľa som nakoniec aj dostala! Asi po troch dieloch som sa nato úplne namotala. Má to v sebe prvky všetkého čo mám rada a presne v tej správnej miere. Neočakávala som však, že to ostane také nadupané dlhšie ako jednu sériu, ale momentálne sledujem už tretiu sériu a musím podotknúť že nezaostáva ani o kúsok. ()

hony23

1. SÉRIE: Samozvaný šerif Lucas Hood toho stíhá opravdu hodně. Potírá zločin v jakémsi zapadákově, sám občas provede nějakou loupež, skrývá se před minulostí, klátí místní krasavice a snaží se získat zpět svou dávnou lásku. Příběh a logika chování většiny postav sice trochu pokulhávají, ale v porovnání s většinou seriálů uváděných v TV jde stále ještě o duchaplnou podívanou. Nejsilnější stránkou Banchee jsou ale dobře napsané postavy, černý humor a spousta akce, díky které rozhodně nejde o nudnou záležitost. 2.SÉRIE: Zatímco první série byla vyloženě oddychovkou, při které se ve vlastním zájmu nedoporučuje příliš přemýšlet, dvojka má vyšší ambice. Je v ní více napětí, více se tu řeší mezilidské vztahy, trochu ubylo akce i vtipu. Povedené a dechberoucí pasáže střídají ty nudnější. 3.SÉRIE: Tenhle prdelákov v Pensylvánii má něco do sebe. Šerifa dělá trestanec, jeho zástupce týpek s vytetovaným hákenkrajcem v obličeji a starostou je špičkový sniper. Ale padouši jsou ještě vymazlenější a krvelačný divák si nejednou stříkne do gatí, když dojde na vyřizování účtů. Třetí série je zatím tou nejpovedenější, přináší správný mix akce, sexu, brutality a napětí. 4.SÉRIE: V nejlepším se má skončit a benší to zvládlo důstojně. Přestože oproti kulervoucí 3.sérii tvůrci poněkud vyměkli ( ubylo sexu i brutality ), skvěle napsané postavy nás nenechali po 7 dílů vydechnout a snad jen to loučení každého s každým v posledním díle mohlo být kratší. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno