Hal_Moore

Sylvester Stallone v šestašedesáti a Robert De Niro v devětašedesáti? Proti sobě? V jednom ringu? Což o to, Sly si fyzičku a role akčních hrdinů udržuje stále, ale Bobbymu od Zuřícího býka poněkud narostlo něco jiného než svalová hmota. Očekával jsem tedy komedii, kde se sešlo pár přátel a všichni zavzpomínali na stará léta. Nostalgie se opravdu dostavila, ale tím nejlepším možným způsobem. Zpátky do ringu se naštěstí nebere vůbec vážně a všichni působí, že jsou strašně nad věcí a ve velké pohodě. Já měl po filmu úplně stejný pocit. Až jednou budu (pokud se toho vůbec některá z dnešních mladších generací dožije) v důchodu, budu si Zpátky do ringu pouštět alespoň jednou měsíčně, protože Kid i Razor dělají z důchodu fantastickou oddechovku (a i přesto je Alan Arkin hravě strčí do kapsy pokaždé, když se objeví na scéně). ()

TeeAge

|| Scenár: Doug Ellin, Tim Kelleher, Rodney Rothman | Hudba: Trevor Rabin | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: Gerber Pictures, Callahan Filmworks | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 70,000,000 $ || Prekvapujúco zábavné. Okrem naschval otrvanje postavy černošského manažera je to naozaj podarené. Svižné sú aj športové scény, čo oceňujem najviac. Všetko sme to už ale videli, takže je to skôr taký posledný nostalgický výkrik do histórie filmových boxerských filmov. Grudge Match je ale lepší, než mnoho jeho predchodcov, a to sa cení. 74% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

sniper18

Aj napriek tomu, že tu hrajú dvaja schopní herci, ktorí odkazujú na svoje slávne filmové postavy a aj režisér má s komediálnym žánrom bohaté skúsenosti a dve z jeho komédií ma dokonca veľmi bavili, tak som Grugge match moc neveril a dlho sa mu vyhýbal, no predsa len raz prišla tá správna nálada, ale len som sa presvedčil, že som mal pravdu, nič výnimočné sa nekoná. Najviac som sa tešil na úvodnú fázu, sledovať prakticky dedkov, ktorí majú to najlepšie dávno za sebou, ale sebavedomie im nechýba a vzájomná rivalita je stále silná, ale na moje prekvapenie práve táto časť je jasne najslabšia, vôbec ma to nebavilo, postavy mi boli skôr nesympatické a nielen, že mi to neprišlo ani trochu vtipné, ale dokonca som sa cítil aj trápne. Ale, keď sa už začne riešiť samotný zápas a postavy začnú trénovať, už ma to našťastie začalo aj trochu baviť, konečne aj humor je celkom slušný, pár situácií sa mi páčilo, napríklad zosmiešňovanie MMA alebo zoskok padákom a pár hlášok bolo výborných. A síce potom ide humor očakávane do úzadia a začnú sa riešiť rôzne vzťahové problémy, už sa na to dalo pozerať, aj keď tu ma teda podstatne viac zaujímala De Nirova línia so synom a vnukom, než tá Stallonova so životnou láskou. A finále je v očakávanom štýle, takže tu nemá čo sklamať a aj ten boxerský zápas je v rámci možností celkom obstojný. Na obsadenie sa tu nedá moc sťažovať, Sylvester Stallone a Robert De Niro tu odkazujú na svoje slávne postavy, aj keď v tomto u mňa nie sú ani zďaleka vyrovnaní, ešte k Rockymu mám trochu vzťah, aj keď som sa nikdy nepovažoval za fanúšika tejto postavy a série, ale Raging bull je na tom o dosť horšie, hlavne táto postava mi bola poriadne nesympatická. Ale tu sa ten rozdiel neprejavil, Stallone tu hrá svojho typického skromného samotára a De Niro zase pohodového zábavného dedka a v tomto sa dobre dopĺňali, takže ma bavili asi rovnako. Ale určite musím pochváliť vedľajšie postavy, jedine Kim Basinger nestojí za nič, jej postavu by som najradšej vystrihol, ale páčili sa mi tréneri Alan Arkin a Jon Bernthal a dokonca ani Kevin Hart nie je vôbec zlý. Na réžii ma sklamalo jedine to, že film sa snaží tváriť áčkovejšie, než skutočne je a potom si musia pomáhať trápnymi zadnými projekciami, ako pri spievaní národnej hymny, ale inak je to v rámci žánru slušne zvládnuté. Takže až na tú úvodnú fázu som dostal presne to, čo som čakal a vlastne sa aj obával, hviezdne obsadenú komédiu s veľkými ambíciami, ktorá nakoniec aj tak ponúkne len pár vtipných scén a štandardnú jemnú drámu. Ale vďaka postavám sa na to raz dalo bez problémov pozrieť. 55% ()

3DD!3

Rocky vs. Lamotta si dávají na hubu v poměrně slušné komedii o rodině a sportovním duchu. Celým filmem se táhne příjemný old-school odér a Sly i De Niro si ze sebe i ze svých slavnějších rolí dokážou udělat srandu. Vedlejší party jsou velice dobře obsazené, nejsympatičtější je jednoznačně synátor Jon Bernthal a dědula Alan Arkin. Nebýt tak toho velkého mínusu v podobě užvaněného, debilního černocha... Nemám televizi. Oblbuje to. ()

Kaka

Chytře, protřele, vtipně. To byla jediná cesta, jak tuhle věc ustát ve zdraví. Protože když se dvě největší hvězdy svléknou v ringu, se střihem a akčními scénami je to už výrazně slabší. Jak De Niro, tak Stallone se však drží ve výborné kondici a už podle očekávání jsou ty dialogové sekvence mnohem zábavnější a strhnuvší, nežli ty boxerské, které jsou tu jen aby dokreslovaly mustr příběhu. Je to živelné a mnohdy velmi vtipné. Bez zbytečných slz, sentimentu či otravných reminiscencí. ()

Spiker01

Překvapivě dobře natočená sportovní komedie Sylvester "Rocky" Stallone si to po letech konečně v ringu rozdá s Robertem "Zuřícím býkem" De Nirem . Ačkoli jde Robert poslední dobou z jednoho béčka do druhého, tak tímto filmem snad tu poslední hrstku fanoušků, která mu zbyla, zaujme. Oba už sice nejsou žádní mladíci a je na nich vidět, kdo má jasně navrch, přesto však dokáže tento film zaujmout kromě závěrečného boxu také typickými rodinnými problémy a vůbec omáčkou okolo přípravy na box. Někdo si prostě řekl, že vidět tyhle dva pohromadě by bylo fajn a měl pravdu. Sly je pořád borec, Robert neotřelý sympaťák, Peter Segal pořád umí natočit svižné filmy a Kevin Hart tak skvěle hláškuje, že se občas opravdu od srdce zasmějete. Celkově se však jedná o žánrově vymezený film a nefandy těchto hereckých ikon nechá snímek zřejmě chladnými, tady hraje prim nostalgie a odkazy na jejich starší filmy, které je proslavily...70%...[10.1.2013_Cinestar_Černý most] ()

Krouťák

Popravdě ? Ve chvíli, kdy jsem poprvé zahlédl obsazení a námět, v duchu jsem se tvůrcům od srdce vysmál.. Nakonec to ovšem není takové utrpení, ba naopak. Kýčovitých momentů se sice najde vícero, ale tomu se asi vyhnout ani nešlo a nutno říct, že chlapci na stará kolena vytřískali z potencionálního p*ůseru maximum. Když jsme mohli "přehnané moralizování" odpustit Rockymu, nevidím důvod, proč bychom nemohli z nostalgie přimhouřit oči i tentokrát a užít si tuhle odpočinkovou jednohubku - 70%. PS: Hart svého černocha trošku přehrával ;) ()

castor

Urputný boj Sylvestra Stallonea nám vnutit, že (ještě) nezvedne velkou pneumatiku... Jeden z mých velkých málomluvných hrdinů se v posledních letech zaprodává látkám, které na první pohled vypadají moc dobře (Plán útěku, Jedna mezi oči), ale výsledek je i přes nostalgickou taktiku vesměs mizerný. Producenti ždímají z obliby filmů 80. let, kdy se velké hvězdy ohánějí tím, co jsme kdysi měli tak rádi. Zatímco De Niro má za sebou pouze jeden výlet do světa boxu, se Stallonem je postava stárnoucího boxera a vymahače dluhů Rockyho navždy spjatá. A zatímco Stalloneho postava v Segalově režii nikterak neobtěžuje, výrazné mouchy má postava nedospělého a neživotného De Nira, který tomu navíc moc nepřidává jejím pitvořivým ztvárněním. Jestli je tohle feel–good movie, tak mě docela přešla nálada. Dvě hodinky zírat na obrazovku, jak se dva staříci nevtipně hecují, jak řeší rodinné bolístky, dávnou minulost a otevírají nezajímavé staré rány, vypadnou nám z toho mnohdy hodně laciné momenty. Tvůrci by to moc rádi prodali jako sportovní komedii, ale právě humoru tahle látka moc nepobrala. Já prostě dostal totální rutinu na hranici dvou a tří hvězd (Sly mě ale přesvědčil jít nahoru), ve které ještě neuvěřitelně otravuje jeden černoch nebo nalezený syn, který po celou dobu musí z huby vypouštět hrozné nesmysly. Milá vzpomínka/narážka na visící kusy masa z Rockyho je fajn!! ()

ClintEastwood

Nenáročná, oddychová zábava s hvězdným obsazením, která jako komedie výborně funguje. Za poslední roky se podobných snímků příliš neurodilo, takže palec nahoru. ()

*CARNIFEX*

Tak nám "jehovisti" od iluminátov opäť raz predložili sentimentálnu sračku za pomoci dvoch "stroskotancov" ku ktorým mal človek za pomoci starších snímkov aspoň úctu (nie že by ju človek nemal). Najväčším pozitívom dialógy a niekoľko scén, ktoré skutočne pobavili. Z tohto hľadiska, u mňa - ÁNO! Pokiaľ budem "Grudge match" hodnotiť celkovo, tak svetlo sveta spatrila komédia, ktorá síce rozosmiala, no zároveň vo mne vzbudzovala pocity nereálneho z idealizovaného rozprávko príbehu hodného len Ameriky. Naši "žltí" kamaráti z krajín vychádzajúceho slnka, či severo kočovníci užívajúci "hatlanský" maďarsko jazyk by v živote takýto plochý príbeh nenatočili. Ešte aj útok na Pearl Harbor oproti tomuto výmyslu vyznieva ako hľadanie vajíčok vo veľkonočnej záhrade. "Příjemné velikonoce přátelé", no mňa tento snímok nijak extra "nevyšibal". Ale aby som nebol len skeptický. Hlboká myšlienka Segala, na mňa zabrala. Starší človek nie je mŕtvola a nepatrí do starého železa. Zaslúži si rešpekt rovnako, ako jeblí, bieli, sfetovaní hip hop reperi s XXL tričkami a ich "kurva kokot" textom, ku ktorým dnešná poloslepá mládež toľko vzhliada. ()

D.Moore

Čekání na závěrečný zápas bylo příliš dlouhé, často spíše úsměvné než vtipné a navíc v něm hrál poměrně velkou roli neskutečně nesnesitelný Kevin Hart... Ale onen duel spolu se dvěma scénkami, které přišly po něm, za to vlastně stál. ()

Spooner

Příjemná nostalgická jednohubka, které jdou Slyovi v poslední době zatraceně dobře od ruky. Místy se zde sice sází až příliš na rodinný humor a ty několikrát omletá moudra si mohli tvůrci klidně odpustit. I když na druhou stranu chápu, že to bez nich asi ani nešlo. Jinak to ale hodně příjemně odsýpá, zábavné scénky většinou opravdu hodně pobaví a i ta dramatická linka vlastně docela funguje. Herecky to navíc nemohlo být více sehranější, Stallone i De Niro si svůj návrat do boxerských rukavic strašně užívají a záda jim navíc kryje výborný Alan Arkin v té největší hláškařské pohotovosti. Jen ten Kevin Hart zde byl chvílemi až příliš otravný. Pro fanoušky Rockyho a jeho zuřícího kolegy naprostá povinnost. Jo a závěrečné cameo nemá chybu. 70% ()

MMR

Je jasné, že jinak než jako komedii tohlo pojmout nešlo. Bylo zde dost komických situací, úsměvné momenty a i přehnaný humor. Proti Stallonemu by si člověk musel aktivovat benefit, aby ho měl šanci porazit (Pochopí pouze ten, kdo hraje hru boxing duel). ()

Wacoslav1

3.1 2014. Projekce Cinestar Praha Černý most. Pohodlně se usazuji a hltám film od první minuty. Zhruba 15 minut po začátku se přižene partička pubescentů. Řeknu si no fajn nestihli to, může se to stát. Já taky dorazil na promítání All is lost 5 minut po začátku kvůli frontě na vypíčenýho Hobbita. Ok omladina se nějak nemůže usadit a přelejzají z jedný řady do druhý a umně tak zakrývají dění na plátně. Řeknu si ok chudáci potmě nevidí a spletli si řadu. Uplyne 15 minut během kterých se ta parta píčusů vykecává ruší a evidentně je zajímá všechno jenom ne dění na plátně a partička se zvedá a opouští sál aby se za 5 minut vrátili a během tohoto procesu opět zakryli dění na plátně. Uběhne dalších zhruba čtvrt hodiny a dementi opět opouští sál. Říkám si tak snad už kurva vysmrděli, ale to ne zase za 5 minut jsou zpátky a opět přelejzají z jedný řady do druhý. To už začínám bejt nasranej, ale co už snad to bylo naposledy... Ha přesunem se do půlky filmu a kokoti opět mizí ze sálu aby se opět vrátili. Ještě přitom mohli zahláškovat I am back! a byla by to dokonalá pakošina. Když se tento proces opakuje ještě zhruba tak asi 3x, tak se modlím aby Stallone a De Niro vyskočili z plátna a ty mladistvý hovada konečně knockoutovali. Film končí a jak naskočí titulky vypatlaní dementci kvapem opouští sál. Tentokrát už definitivně. Přicházejí tak o exkluzivní potitulkovou scénu, kde se představí dva borci který jsem tam teda opravdu nečekal. Uff za tohle bych zabíjel... No a teď konečně k filmu. Přiznám se, že jsem měl lehké pochybnosti, které jsem všude vytruboval do světa a teď bych za to taky zasloužil jednu na solar. Odvolávám co jsem odvolal a slibuji, že pro příště si unáhlený prognózy nacpu rovnou do prdele. Pro každýho oldschol fanouška totiž tenhle film musí být nehorázným kopcem srandy plným neuvěřitelných hlášek a situací. Při seskoku hrdinů padákem v rámci propagace souboje jsem doslova chcal smíchy a podobných ultimátních fórů je tam víc. Jinak co se závěrečnýho souboje týče, tak ze začátku se taky nese v komediálním duchu, ale pak se do toho dědci parádně opřou a řežou se jak zamlada. To jsem fakt čuměl. Samozřejmně neprozradím kdo vyhraje, snad jenom, že to bude velice těsný. Co se ústřední dvojice týče, tak v pohodě jsou oba Sly podává tak nějak standartní výkon je v pohodě, ale De Niro mě bavil víc. Nevím či je to náhoda, všimnul jsem si toho už u Plánu útěku, ale Stallone (nic proti němu) si opět vedle sebe vybral parťáka kterej ho přehrál a byl jednoznačně tím zábavnějším. De Niro tu má opravdu neskutečný hlody a i tu nejlepší hlášku celýho filmu si ukradl pro sebe a sice když příjde do boxerskýho klubu trénovat před zápasem a nikdo ho nebere vážně, všichni si z něj dělají prdel a nikdo ho nechce trénovat. Nakonec mu za trenéra dají odpornýho pupkatýho chlapa z neskutečným panděrem. Kterej De Nirovi oznámí, že je jeho trenérem načež De Niro při pohledu na jeho pupek zahlásí no vypadá to spíš, že jsi mého trenéra snědl... To jsem vybouchnul smíchy. No nebudu už víc prozrazovat. Každopádně pokud jste ti praví oldschol fanoušci a chcete si užít pořádnou porci zábavy a při pohledu na oba dva postarší pány nostalgicky zamáčknout slzu v oku, tak je Grudge Match přesně filmem pro vás a já nemůžu jinak než vřele doporučit. Sama dokonalost to sice není občas se nějaký to hluchý místo najde a není to až taková nukleární pecka abych tomu pálil plnej počet, ale i tak jsem velmi spokojen. Dostal jsem nejenom to co jsem čekal, ale i o něco víc.80% () (méně) (více)

gogo76

Veľmi príťažlivá herecká zostava. K filmu pritiahne ako magnet no a stým sú automaticky spojené i vysoké očakávania...Obidve hviezdy si už boxerov zahrali, preto uveriť dvojici starších pánov boxerskú mladosť nebol vôbec problém. Úvod s počítačovou verziou zápasu trochu pripomenul nedávneho posledného Rockyho Balbou, ale potom sa film uberie iným smerom. Malý problém som videl v žánrovom zaradení. Ako dráma bol film málo vážny, ako komédia zas málo vtipný. Pomerne slušne bol rozobratý súkromný život dvojice boxerov, ktorý vzájomne preplietla i kráska K. Basinger, ktorá na svoj vek vyzerá very good. Herec J. Bernthal známy zo série Walking dead tu hrá DeNirovho syna a istá podoba medzi nimi je, takže oceňujem výber. Film slušne odsýpa, ale to nekonečné množstvo úderov do ksichtu v zápase si mohli odpustiť, toto už dnes zhltne málokto. Celkovo spokojnosť, ale k 4 hviezdam tomu niečo chýba. Osobne som čakal viac. 60%. ()

Davies182

Po jednom z největších zklamání léta nyní moji soukromí The Expendables 3. Dvě hodiny konstantního budování napětí po boku tragikomických postaviček, jejichž budoucnost diváka skutečně zajímá. ()

pepo

Čistá "šesťdesiatka". Sly a DeNiro sú vynikajúci. Škoda že v takto priemernom filme . Je to fajn, ale mohlo to byť super. Stačilo mať dobrého režiséra. ()

Xmilden

Před návštěvou kina mě tentokráte ublížilo vysoké hodnocení filmu. Člověk potom čeká neskutečnou pecku a ve finále je zklamán že dostane jen velmi dobrý film. Řeknu vám jedno. Trestná lavice se mě líbila více, ale to co dělá pro své fanoušky Stallone je neskutečné. Není dne kdy bych nelitoval, proč s podobnýma filmama nezačal už někdy v roce 97 po špatně hodnocené Zemi policajtů. Filmu nicméně stejně sluší i mladší herci stejně jako jistoty Basinger s De Nirem. Robert mimochodem hraje nejlépe za posledních minimálně 15 let a ten jeho ďábelský úšklebek jsem mu po hodně dlouhé době zase bezproblému věřil. Nebudu prozrazovat jak důchodcovské klání dopadne, protože ve finále o něj zase tolik nejde. Je příjemné hlavně poslouchat všetečné hlášky Alana Arkina. Bravo! 80% ()

sepp

S prominutím, ale takovou sračku jsem už dlouho neviděl. To není ani komedie, ani snímek o boxerech v důchodu, ani mock mash-up na Zuřícího býka a Rockyho. To je prostě ukecanej paskvil s tak nudnejma scénama a hlavně dialogama tak nudně plynoucíma, jako Botič v pražskejch Nuslích v srpnu. 1/10 would puke. ()

Nicolas Cage v Expendables 3 – potvrzeno!

Nicolas Cage v Expendables 3 – potvrzeno!

06.11.2012