Ochrana planety před žraločími tornády po pěti letech selhala. Nad Las Vegas se roztočí písečné tornádo, které s sebou opět přináší žraloky. Fin Shepard je nasazen do akce na záchranu planety. Tornádo se žene krajinou a zasáhlo i ropnou oblast. Texas je v plamenech. Další tornáda ničí vše, co jim stojí v cestě. Dobytčí, lávové, kamenné... a to nejhorší bude nukleární, které míří přímo na New York. Aston Reynolds, autor a majitel Astro X přišel na to, jak tornádo zastavit. Musí ho nějak ochladit, aby anuloval jadernou aktivitu. Existuje motor a kvantový generátor, který po spušětní zvedne vodu z vodopádů, nukleární hmota v tornádu se schladí a tím z něj udělá jen obyčejné tornádo, bez ničivé síly... (TV Barrandov)

borec999

Po 3ke, ktorá bola najlepším dielom prišla 4ka, ktorá sa v mojich očiach stala dielom najhorším. Možno som mal po 3ke, ktorú považujem za absolútny vrchol podobných šialeností až príliš veľké očakávania, možno som sa toho prejedol, každopádne to nefungovalo. Tvorcovia sa absolútne odviazali z reťaze a priniesli prekombinovanú ujetosť, ktorá nie je tak uvedomelá ako jej predchodcovia a až príliš tlačí na pílu. A ako sa hovorí, všetkého veľa škodí. Tara ako kyborg, používanie rôznych strojov, lietanie postáv, svetelné meče, chytanie padajúcich áut do rúk. To už je moc veľké sci fi aj na Sharknado a všetko to na mňa pôsobilo štýlom, že Ferrante a spol chceli za každú cenu posúvať hranice ďalej a ďalej až neustriehli tú správnu hranicu a skĺzli do trápnosti. Veľké sklamanie a 1* za slušnú deštrukciu Las Vegas v úvode a Oilnado, Cownado, resp. rôzne iné tornáda, ktoré boli jedinými novými prvkami ktoré ma v 4ke pobavili. 15% ()

tom.nosek

Čtyřka se bohužel stejně jako dvojka snaží být bombastičtější než předchozí díl. Opět se to bohužel nevyplácí, byť v tomto dílu najdeme některé opravdu dobré nápady (např. celkově parodie na Star Wars je podařená). Špatný nápad nebyl ani časový odstup od děje posledního dílu, ani myšlenka jiných "-nád" (pro úplnost: sharksandnado, bouldernado, oilnado, firenado, hailnado, cownado (!), lightningnado a nukenado). Dějově je to ovšem silně přeplácené a především Tara Reid a její postava mi neuvěřitelně leze na nervy... A přitom se jí mohli tak jednoduše zbavit po minulém dílu. Čtvrtému Sharknadu chyběla taktéž Cassie Scerbo alias Nova a také jiné postavy z minulých dílů. Nejlepší postavou tak kromě Steva Sanderse a The Hoffa není nikdo jiný než Al Roker z Today Show a jeho parádní analýzy všech forem Sharknád. ()

Stružák odpad!

Tohle už je skoro čistokrevná parodie. Bohužel těch vtipů tam ale není tolik a ty z předchozích dílů už nějak nefungují. Člověk se tu tak baví už jenom nad grafickými efekty, které snad tvůrci vytváříte Malování. 🙄 Fakt už jsem si skoro rval vlasy hrůzou, když jsem viděl Taru jak pomocí trysek lítá nad vodopádem a zachraňuje děti ze sudu. 😂 ()

bobstock

USA zastavuje vraždění na Blízkém východě, zastavuje se proti imigrantské a rasové řádění v ulicích. Amerika čelí největší katastrofě na domácím území Spojených států od dob Severu proti Jihu. Není to Žralokonádo není to Pískonádo není to Kamenonádo, Krávonádo ani Lávonádo. Je to ATOMONÁDO!!! Zvládne to skupina kozatých zmalovaných blondýn, lasvegaští obyvatelé po 30 plastikách, odporná Tara Reid, největší bijec žraloků Fin Shepard??.... A zvládnete to VY???!! :D 20% ()

arcticsky odpad!

Promiňte, ale tohle nefunguje ani jako parodie...ani bod za praštěnou akci si to nezaslouží. A těch trapných keců okolo! To se prostě nedá... ()

Bozvav

Tak toto bylo fakt hustý. Po třetím, naprosto stupidním dílu se tvůrci vycajchnovali. Nejen, že evidentně navýšili rozpočet, vylepšili vizuál, přidali lokace, ale také zapojili v cameo rolích plavčice z Baywatchu, z jedné z protagonistek udělali robocopku a vůbec to má větší grády. To vše ovšem neznamená, že celý film není do nebe volající pitomost, je, ale já se fakt bavila. V tomto díle je víc než jasné, že jde celou dobu o svébytnou parodii na kde co. Za mne tři hvězdy, ať nežeru. ()

Israha

To, co se úplně nepodařilo trojce, dotahuje čtvrté Žralokonádo v podstatě do dokonalosti. Bláznivé tempo, blatantní absenci technické a herecké kvality, míry a dobrého vkusu, ujetý humor a lahůdkově (sebe)ironickou stylizaci si to jakožto základní atributy série bere s sebou, ale důraz na camea celebrit poněkud ustoupil filmovým i jiným parodiím a pokus o "rozmáchlý" dějový oblouk působí tentokrát i v rámci své bezuzdné absurdity o dost soudržněji a v důsledku toho plyne tahle šílenost tak rychle, že nemáte čas ani chuť dívat se na hodinky. Asi někde tady, mezi trojkou a čtyřkou, se Sharknado vymanilo ze škatulky kultu pro milovníky campu a šíleností a stalo se plnohodnotným popkulturním fenoménem. Ve své podstatě se to dá považovat za obrovský úspěch. ()

Matli

Nejradši bych dal za pět, ale musím se držet. Grafickou stránku filmu vůbec neřeším, ale ty nápady, ten scénář a ty dialogy, to je jedna perla za druhou. Ty lidi co to tvořej musejí být fakt zhulený. A obchod s motorovýma pilama uprostřed lesa? Jako fakt? a to bych mohl pokračovat. No prostě výbornej film. Dokoukat to do konce, to chce pořádnou odvahu. 10% ()

zdeny99

Sharkonado 4 nejen posterem připomíná Hvězdné války. Ono je to vůbec celé dělané ve stylu Star Wars. Oproti předchozím třem dílům, tohle nemá ani hlavu, ani patu. Je to jedno velké nelogické sci-fi odehrávající se v Las Vegas, které napadnou žraloci. S nimi se přivalí přívalová vlna z oceánu a Ian Zering použije loď (mimo jiné jedná se o atrakci) coby Noemovu archu, aby na ní odplul z města a zachránil pár lidí. Před tím ještě stihne surfovat s autem z obrovského mrakodrapu. Jeho partnerka Tara Reid pojme tuhle parodii na Star Wars ještě vážněji. Od posledního dílu se z ní stal cyborg, který se musí nabíjet, z ruky jí kromě motorové pily vyjede i světelný meč. Létající žraloci jsou v téhle taškařici až na druhém místě nebo spíše mě už ničím nepřekvapí. O to více diváka dostane zaplavený Grand Canyon. [772. hodnocení, 82. komentář, 35%, 122. nejrozporuplnější film] ()

anatheman odpad!

Další klenot, kde je hodnocení "odpad!" naprosto irelevantní. Opět se jedná o nezapomenutelnou jízdu. Kam se sere Marvel... :-) Zkrátka nutno vidět! Jenom škoda, že Nova byla na dovolené v Paříži. :D Zářivými body tohoto dílu jsou hlavně všemožné varianty -nád; především u ropnáda a kamenáda jsem přímo uchcával. Také nezapomenu na trénink neohrožené bojovnice April. Pokud někdo považuje Imperator Furiosu z posledního Mad Maxu za nejlepší ženskou hrdinku poslední doby, rozhodně doporučuji zhlédnout tento film a následně přehodnotit názor. Jsem taktéž rád, že jsme se setkali s tradičními (a trefnými) komentáři televizních hlasatelů, kteří tuto úchvatnou mozaiku doplňují do naprosté dokonalosti. No a hlášky? Opět na vytesání do stél! Dočkáte se i mnohých parodií - dokonce i na Terminatora, což rozhodně padlo na úrodnou půdu. Závěr je po vzoru předchozího dílu otevřený a vybízí k dalšímu pokračování, na které se s vroucí radostí jedině těším! :-) ()

Wallis3 odpad!

Mno, tak to bylo žralokonádo, krávonádo, lávonádo, bleskonádo, pískonádo a kdovícoještěnádo. Když už takhle někdo točí parodii, i tak by to mělo mít alespoň trochu inteligence a humoru. (Což postrádám i tady při tom hodnocení) Tady v tom nebylo vůbec nic a ještě k tomu to snad na závěr slibovalo další...ehm...díl. no Satanuj lofasi, stůj při nás! ()

IGNI

Pomalu se to začíná stávat mojí srdcovkou, stejně jako Megalodon je i Sharknado výstavní skříní Asylum, každé další pokračování se snaží být víc šílenější a mě to prostě baví, už se těším na další přírustek! ()

Likan7 odpad!

Nemám rád, když se u filmu cítím trapně. Na předešlých dílech bylo alespoň něco vtipnýho, nějaká strašně wtf scéna, která je legrační. Jenže u čtyřky jsem se cítil fakt jen trapně. Tara je hnusná a přijde mi, že to nebaví už ani Iana a jde do toho jen kvůli šeku (což taky přiznal u prvního dílu). Nevtipná srágora. ()