Zlaté časy (TV pořad)

Komedie

Slovensko, 2016, 60 min

Richard Púpala

Elena Vacvalová (mod.), Daniel Heriban (mod.), Milan Lasica (mod.), Pavol Topoľský (vyp.), Kamila Magálová, Andy Kraus, Henrich Hlocký, Peter Nagy, Michal Kubovčík, Monika Haasová, Milan Kňažko, Juraj Kemka, Ady Hajdu, Dominika Kavaschová, Táňa Pauhofová, Katka Zatovičová, Martin Malachovský, Sväťo Malachovský, Ľudovít Tóth, Patrícia Garajová Jariabková, Zuzana Kronerová, Lukáš Latinák, Jiří Grygar, Oľga Feldeková, Marcel Forgáč, Robo Grigorov, Zuzana Mauréry, Marcel Merčiak, Věra Čáslavská, Jana Geišbergová-Oľhová, Richard Lintner, Jozef Pribilinec, Božidara Turzonovová, Matej Landl, Zuzana Pravňanská, Jan Hřebejk, Helena Krajčiová, Martin Hrebeň, Katarína Brychtová, Matej Sajfa Cifra, Jozef Nodžák, Monika Bagárová, Martin Harich, Kristína Mihaľová, Jiří Bartoška, Miroslav Donutil, Markéta Poulíčková, Jiřina Bohdalová, Pavol Habera, Daniela Peštová, Miroslav Noga, Rastislav Piško, Štefan Skrúcaný, Adela Vinczeová, Jozef Vajda, Maroš Kramár, Richard Labuda, Marián Labuda ml., Marian Labuda st., Alexander Bárta, Richard Stanke, Emil Horváth ml., Helena Vondráčková, Peter Lipa, Peter Breiner, Zdena Studenková, Marián Geišberg, Marián Čekovský, Marek Geišberg, Eliška Balzerová, Ľubica Čekovská, Petra Polnišová, Zuzana Kubovčíková Šebová, Ivan Mládek, Miroslav Žbirka, Anna Šišková, Tereza Nvotová, Dorota Nvotová, Robert Záruba, Martin Huba, Barbora Švidraňová, Csongor Kassai, Vica Kerekes, Zuzana Fialová, Miroslav Šatan, Ján Lašák, Ondřej Vetchý, Judit Bárdos, Tomi "Kid" Kovács, Iveta Malachovská, Soňa Müllerová, Zdeněk Pohlreich, Michal Hudák, Eva Pavlíková, Peter "Kuko" Hrivňák, Soňa Norisová, Zuzana Norisová, Martin Dejdar, Mário "Kuly" Kollár

Komentáře uživatelů k TV pořadu (17)

• tron

Máloktorá slovenská televízna relácia prekonala také veľké zmeny. Pôvodne opotrebovaná Elena Vacvalová (ktorú však máme relatívne radi za nostalgické spomienky z Aj múdry schybí a Čo dokáže ulica) ako hlavná moderátorka plus svojský Dano Heriban (spolumoderátor + hudobný doprovod, v tom čase bol veľmi populárny vďaka markizáckemu komediálnemu seriálovému hitu Horná Dolná) si do štúdia pozvali známeho hosťa. Ten hovoril zaručene (ne)vtipné historky z nakrúcania a do toho sa púšťali absurdné retro zábery z Česko-Slovenska dajme tomu 60-tych rokov 20. storočia. Po skončení prvej sezóny nastala TOTÁLNA MASAKRA. Heriban sa ako moderátor neosvedčil a bol nekompromisne „odídený“, Vacvalová zostala, ale dostala po svoj bok spolu-moderátora v podobe takmer osemdesiatnika Milana Lasicu, ktorý však de facto nie je spolu-moderátor, ale iba tam 80% času relácie ticho sedí, občas sa ho Vacvalová niečo spýta a on (kvázi)vtipne odpovie, na čo sa (platené) publikum začne hurónsky rehotať. Okrem Dana zmizli aj retro reportáže a nahradili ich retro zábery zo života pozvanej osobnosti, čiže spravidla ide o hercov a siaha sa do archívu RTVS, vďaka ktorému ich vidíme o napr. 20 rokov mladších. Výnimka bola napr. u Zděnka Pohlreicha, ktorý nie je herec a tak sa rozhovor s ním prekladal retro zábermi z reštaurácií 80. rokov. No neviem no, nič moc.(1.5.2018)

Zábavná show verejnoprávnej RTVS chytila druhý dych a oveľa lepšiu úroveň, keď sa k Vacvalovej pridal Milan Lasica a vymenil toporného Heribana.(30.9.2017)

Kvitujem prítomnosť Milana Lasicu, ktorý je síce zostarnutejší a ťažkopádnejší, jeho inteligentný humor však má stále čosi do seba (celá táto relácia je vlastne akýmsi Lasicovým piedestálom), ako aj skutočnosť, že sú sem pozývaní relatívne zaujímaví hostia, nie obkukaní Kuly Kollár, Bičan, Studenková, Kramár či rýchlokvasky z rôznych televíznych show, ako tomu býva v ostatných rokoch zvykom v komerčných TV.(21.5.2017)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 22.9.2016, pôvodný televízny zábavný cyklus - Ukážka nefungujúcej a bezradnej dramaturgie. Ale nakoľko sa včera jednalo o pilotný diel, tak budem zhovievavý. A za obrovské plus považujem reportáž s Henrichom Hlockým. Z nej napríklad vyplynulo, že v súčasnosti žije a pracuje vo Veľkej Británii ako vyštudovaný stavbár. A tiež, že kedysi vyhral aj konkurz do seriálu SAFARI, ale rodičia mu to zatajili. (23.9.2016)(23.9.2016)

Práve som dopozeral časť z Paľom Haberom a dávam plný počet. Konečne pred kamerami sedeli normálni, rozumní ľudia, ktorí mali čo povedať a čo predviesť (tento večer sa niesol v znamení skromnosti až pokory voči veľkým talentom a ich profesionalite). Nemalo to úplne najhladší priebeh, to zatiaľ nie, ale smer potešil. Ak aj v niečom poplatné dobe, tak ako celok šikovné. (uvádzali to Vacvalová a Lasica)(13.4.2017)

• corpsy

Mám rád výlety do minulosti a mám rád nostalgické spomienky na ( skvelé ) roky minulé. Ale asi nebudem mať rád tento program, ktorý aj napriek tomu, že ponúka to čo mi šmakuje, robí to po novom, čo rád nemám.(28.10.2018)

Počiatočný zámer bol určite zaujímavý, no zjavne z neho zostalo iba torzo. Celé je to také nemastné neslané, a to kvôli niektorým hosťom, ktorí si to tam akoby iba prišli odsedieť, no hlavne kvôli moderátorovi Danielovi Heribanovi. Zaujímalo by ma, ako sa k moderovaniu tejto relácie dostal. Nech mi prepáči, ale ako moderátor je totálne neschopný, a ako spevák by mohol kraľovať Hviezdnej rote. Do toho ešte ten uši drásajúci umelý krik zaplatených divákov v hľadisku, a nešťastie je na svete. No a ten silvestrovský diel bol totálny nepodarok! Trápni Kemka a Sajfa. To už horších hostí nemohli pozvať.(2.12.2016)

Zábavná relácia, ktorá je zábavná iba preto, že je tam pán Lasica... Pani Vacvalová , tak tá mi akosi nesedí... Dávam 50%.(7.6.2018)

Výborná relácia. 70%(6.1.2018)

Prvá séria s Heribanom bola dosť rozpačitá. Ale od druhej s Lasicom sa to výborne rozbehlo a aj výber hostí sa výrazne zlepšil. Pre mňa nezabudnuteľným zostáva Miro Žbirka, keď kvôli jeho výrečnosti musela byť relácia neštandardne predĺžená asi o 10 minút. Dobrí hostia, príjemná moderátorka a vtipné postrehy Lasicu, to je v súčte inteligentná zábava.(8.12.2017)

Ako už bolo spomínané v predchádzajúcich komentároch : absolútne nevyužitý potenciál. Miestami veľmi dobré ( retro dokrútky : number one). Ale neskutočne ma iritujú dokrútky zo starších filmov, kde hercom upravili tváre ( za Vácvalovú alebo Heribana), s vlastným totálne trápnym, kože vtipným textom. Tak týmto to ozaj pokazili na plnej čiare. Ak to bude pokračovať takýmto štýlom, budem nútená znížiť hodnotenie.(20.10.2016)

• Mamlas

Místy úsměvné, převážně brak s neherci o průměrném věku 75 let.(12.7.2017)

• Razz

Po prvej časti sa dá skonštatovať len nevyužitý potenciál zaujímavého námetu. Moderátori pôsobia, akoby neboli vo svojej koži. Atmosféra relácie trošku nútená.(22.9.2016)

• Generi

Len s ohľadom na dobrý zámer dávam hviezdičku. Ináč všetko zle- nezohratí agilní moderátori, umelé aplausy publika, rozpačité rozhovory, prípadne až falošné. Pani Vacvalová akoby stále hrala tú Anču pána Urodzeného Andrásyho..(28.11.2016)

• Peabody

příšerná nudná moderátorka, neustále hovoříci o sobě a jak by ona top či ono . Zapnul jsem díl s M. Donutilem a vtipkování na téma kolikrát ona dáma dává - proboha, to nemá zrcadlo?(8.6.2017)

Ak chcete bez stresu stráviť pohodový štvrtkový večer v príjemnej spoločnosti, je to dobrá voľba.(2.11.2017)

• Monicina

Milujem retro. Niektoré diely lepšie, iné slabšie (väčšinou), podľa pozvaných hostí. Pán Lasica celkom pobaví, má taký zvláštny svojrázny humor a diely s ním sú lepšie ako boli s Heribanom, ktorý tam vôbec nepasoval. Najviac ma bavil diel, kde boli Soňa Mullerová a Malachovská a duo Lasica-Fialová, tým to spolu ladilo a bolo to vtipné.A rozhodne chýbajú retro záberu na tú dobu, nemali ich nahradiť retrom o pozvaných hosťoch.(18.3.2018)