Sestra

• USA The Nun (více)

Lucasion

„I'm afraid there is something very wrong with this place.“ Moc jsem se na Nun těšil. Už od první chvíle, co jí oznámily, protože The Conjuring 2 (2016) se tvůrcům moc povedla a spin-off mě tedy lákal. Navíc zubatá jeptiška je velmi děsivé monstrum. Pokud pominu Indiana Jonese, tak tohle byl nejlepší letošní zážitek v kině. Ta atmosféra je naprosto vynikající a já si užil skvělý horor v temném sále. I když jsem se těšil, tak jsem se docela bál, že to režisér Corin Hardy zpacká. Ten režisér nám naservíroval jeden film a Hvozd je strašný odpad. Ovšem s přímou podporou původních tvůrců dostal všechny ingredience a vlastně neměl moc co zkazit. Tenhle koktejl už od původního Conjuring na mě funguje a hlavně se mi líbí a baví mě. I když je trošku někdy znát, že to dělá někdo jiný, tak se naštěstí Hardy drží osvědčených kolejí. Díky bohu! Prostředí kláštera v Rumunsku je perfektní místo pro děsivou atmosféru. A že je jí film pěkně nasáklý! Naprosto luxusní atmosféra je jen sražena malou mírou kvalitních lekaček. Od prvních chvil mám husí kůži, a když přijde na klášter noc, tak zatrnu. Příběh mě bavil, a i když jsem trošku tušil, jak se to bude ubírat, tak přesto jsem si to užil. Valak chodí po ochozech a lesy kolem kláštera jsou pokryté kříži a mlhou. Tady mám co dělat, abych z kina neutekl. Ale trošku vážněji. Mě Sestra vážně bavila. Od začátku do konce jsem se nechal opít skvělou atmosférou, hudbou a děsivostí. Navíc Taissa Farmiga hraje mladou novicku skvěle a Demián Bichir jí v tom dobře sekunduje. Oba sympatičtí a zapadnou sem. Co mě ale nejvíc potěšilo je provázanost na celou sérii. Na konci mi vysloveně spadla čelist a já zírám, s jakou grácií se to tvůrcům povedlo celé spojit. Podobný pocit jsem už měl u druhé Annabelle, ale tady to jde ještě dál. Takže vstávám a tleskám a jediné, co mě mrzí je, že chybí potitulková scéna. Chci víc! Chci třetí Conjuring od Wana a Crooked Mana. [Dolby Atmos] (87 %) ()

Morholt

Temné prostředí gotického kláštera bylo nasnímané parádně a nejedno strašidlo by za něj dalo nevím co. Jenže jeptišce to zřejmě bylo málo, takže se pořád někde schovávala a když už se zjevila, tak jen aby se neřeklo. Většinou je to o tom, jak se hlavní hrdinové motají po baráku. Pár solidních sekvencí se tu sice najde, ale absolutně postrádají napětí. Nedaří se ani lekačkám, které jsou avizované dlouho dopředu a navíc patří k těm nejlacinějším. Finále sice ušlo, ale od daného univerza člověk přeci jen očekává víc. Vyloženě se povedl jen casting, ale ani ten mě nezachránil před zklamáním. 50% ()

Rohy212

The Nun je jeden z těch hororů, v nichž vás ani tolik nevyděsí vizuální lekačky, jako maximálně zesílená zvuková stopa. Ani všechno to vřeštění a ječení ale nezajistí, že na tenhle film hned nezapomenete. ()

ALIENka_

Jakožto velkej fanda hororů (i když poslední, co jsem viděla, bylo tak před 3 měsícema, ale co, je málo kvalitních hororů) a velkej fanda V zajetí démonů, jsem na tenhle kousek musela jít do kina. Hodnocení tady na ČSFD mě připravilo na to, že to zase tak velká sláva nebude, a V zajetí démonů se to asi nevyrovná (nevyrovnalo). Začátek mě totálně dostal a nachytal nepřipravenou na sérii přicházejících lekaček, jelikož hned u prvních nejvíc předvídatelných lekaček jsem si kákla do kalhot. Následující půlka filmu byla napínavá jak fronta na záchod, když se potřebujete nutně vysrat, ale před váma je 20 lidí. Kákla jsem si snad u každý lekačky a atmosféra byla hustá jak večerní sraní (měla bych přestat s tím fekálním "humorem", ale spíš ne). Hlavní postavy byly sympatický a dost mi sedly, teda snad krom toho Franty, kterej byl tak trochu Jar Jar tohohle filmu a takovýhle rádoby vtipný postavy mě ve vážně myšlených filmech dokážou jednoduše nasrat. Bohužel "vtipný" Franta se ve druhý části filmu začínal objevovat víc a víc, až jsem kvůli tomu musela sejmout jednu hvězdu. Jak už jsem nakousla druhá půlka filmu už nebyla tak napínavá a k posrání, lekačky sice pořád dobrý, ale člověk si na ně časem zvykne, protože jsou furt dokola, takže už ani nevyděsí. Tahle část byla spíš démon vs. kněz, jeptiška a vtipálek. Samozřejmě jsem doufala, že je Valak, při jejich pouti do katakomb a při snaze zapečetit jeho portál(?) z pekla, všechny zabije, tak se však nestalo (jak jinak) a naše švédská trojka vyhrává. Ve zkratce v pohodě film, akorát jsem ho po titulkách tak způlky zapomněla, což asi není dobře. :D Ale jestli chcete něco pořádnýho, u čeho se budete bát celou dobu, ne jenom lekačky, tak si pusťte V zajetí démonů (oba díly jsou k posrání). ()

ScarPoul

Joj nie. Ako keby som dostal po hube mŕtvou treskou. Načo toto? Nie lenže to nemá nejaký výraznejší motív. Ani to neobohacuje, nerozširuje vesmír. Je to len rutinná záležitosť bez jedinej dobrej scény a s toľkými dierami v logike, že mi príde až absurdné, že to nikomu zo zúčastnených neprišlo sprosté. Naozaj sa v rumunskej osade, pánu Bohu za chrbtom nachádza bar s anglickým názvom a každý tam hovorí perfektne anglicky. V Dunajskej Strede nevedia ani dobre po slovensky a mám akože veriť, že v 50. rokoch to bolo tak strašne dandy, že anglofonnosť bola v tomto smere tak rozšírená? Bullshit. A to ani nehovorím, že prídu lakačky, stretnutia s démonmi a postavy majú čas si vydýchnuť a netriasť sa. Conjuring aspoň ukazoval dôsledky, tohto strachu. Tu sú všetci tak strašne nad vecou. Logické chyby aj čo sa týka mystifikácie. A naozaj sa démon dostal do sveta živých len tak. Ako keby najmocnejšia relikvia bola faktické hovno? Obrovská strata času. Bez hlavy a päty a s absolútne nezaujímavými postavami. Myslím si že tento filmový vesmír je oficiálne na hrane pozerateľnosti. A keď si predstavím, že kedysi som sa takýchto filmov nevedel dočkať. ()

BoPo

Ďalší spin-off v rámci sveta V zajetí démonů. Bohužiaľ tentoraz je to až moc veľké béčko. Pritom sa vlastne celkom úspešne kamufluje za vydarený hororový pokus. Keď si však odmyslíte prepojenie s jedným z najlepších hororov, tak Vám o to viac bije do očí akási rumunská zacyklenosť. Bububu, utekanie, fáza kľudu, bububu,..., a tak dokola. Postavy nevzbudzujú žiadne sympatie a démon v konečnom dôsledku zapadá skôr do hororu typu Stáhni mě do pekla (2009). Annabelle 2 je oproti tomu úplne iná liga. Už len dodám, že som si počas sledovanie hovoril, že sestra Irene vyzerá v niektorých momentoch ako mladšia sestra Lorraine Warren (Vera Farmiga). Čo sa následne ukázalo ako realita. ()

Litsarch

Nečekal jsem super film. Doufal jsem aspoň v průměrný snímek. Dostal jsem naprostou kravinu, kde i okolí jinak krásného opatství připomínalo parodii na béčkové gothic filmy. Otec Burke připomíná Indiana Jonese, sestra Irene je naprosto nevýrazná. Zachraňuje to trochu Frenchie, nicméně brutální míra trapnosti Sestry a všech ostatních "bubáků", která se v průběhu filmu stupňuje, až vygraduje ve "final fightu" do výšin parodie/debility, ho naprosto zastiňuje. Postava Daniela je jen třešní na dortu v pomyslné stupnici pitomosti. O nějaké atmosféře, kterou se film opakovaně snaží navodit, nelze mluvit. Není tam a nikdo, kdo viděl aspoň Kruh, se nemohl bát. Prostoru k nudě bylo naopak ve filmu dostatek. Chybělo jen několikrát zobrazení čísla 666, kdyby náhodou někdo přes všechny ty obrácené kříže, pentagramy, hady a bránu do podsvětí nepoznal, že se jedná o hrozně temný ďábelský film. První obrázky v titulcích byly super a strašidelné více, než celý film. Za ty 1 *. Pak se změnily v nějaké hořící blbosti a šly i ty titulky do háje. P.S.: "Na základě případu v roce 1952 v Rumunsku." Hahaha, to víš, že jo... ()

JohnCZ

Formálně všechno v pořádku. Herecky i vizuálně nadstandard. Akorát to příběhově nepřináší vůbec nic zajímavého a ani to není moc děsivé. Což je u femi verze Marilyna Mansona s neudržovaným chrupem docela s podivem. Režisér výborně pracuje s obrazem a kamerou a film buduje solidní temnou atmosféru. Jen ten strach, když nepočítám pár basic lekaček, tam dost chybí a i kvůli tomu se ten jednoduchoučký příběh místy trochu táhne. ()

corpsy

Technicky vzaté, Corin Hardy nieje dobrý režisér. Nedokázal tomuto príbehu vtlačiť napätie. Úprimne, nieje to ale iba jeho chyba. Scenár je odbytý až to praská a nudí. Dokonca ani vizuálna stránka, o ktorú sa môže oprieť veľa slabých snímkov, je z ríše TV. A práve to je tiež jeden z kameňov úrazu. Akoby som nesedel v kine, ale pred väčším televízorom a sledoval nejaký ten dnešný televízny skvost. Som z tohto snímku tak sklamaný a demotivovaný, až sa mi to odrazilo aj v samotnej recenzii. ()

villon17

FIlm nic moc extra navíc oproti jiným téhož žánru nepřináší, ale obecně mě nejvíc děsí nábožensky a vymítačsky laděné horory a tenhle splnil, co slíbil, takže za mě spokojenost. ()

Hoyt

Film určitě stojí za to vidět. Už jenom kvůli skvělým kostýmům a nádhernému prostředí. Scénář už je slabší a plný klišé ale aspoň ustřední herecká dvojice je sympatická a příjemná až na postavu Frantíka, která se do takového filmu příliš nehodí. Scéna, kdy je The Nun na place působí strasidelně a to hlavně kvůli hudbě talentovaného Korzienowského. ()

sidzej

Nič objavné ani originálne nečakajte no rozhodne poteší atmosféra a výprava. Dostatok lakačiek, trefná hudba, svižné tempo, podmanivá kamera. Po všetkých tých nadhodnotených ale pre mňa nezáživných umeleckých hororoch (Prekiate dedičstvo, Tiché miesto) konečne niečo adrenalínovejšie a priamočiarejšie. Pre mňa zatiaľ asi najlepší horor tento rok. ()

EastWicka

V jádru je to pěkný, hnusně strašidelný horor o mocnostech pekelných, možná dokonce pra-pekelných. Akorát ho vytrvale kazí scénky à la Indy Jones, které měly asi tomu strašení odlehčit, aby diváci nedostali infarkt. Takže ve výsledku jsme se se ségrou u Sestry střídavě chytaly sedadel a chlámaly smíchy, což nejspíš nebyl záměr tvůrců. ()

hous.enka

Sérii V zajetí démonů mám ráda a byla jsem zvědavá, jak se povede film s jeptiškou v hlavní roli, protože od první chvíle mě zajímalo, co je jeptiška zač. Bohužel výsledek je takový polovičatý. Osamělé opatství bylo skvělé a interiéry se mi líbily. I začátek ušel. Ale jakmile nastane vyšetřování vraždy, začíná to být drobet nuda. Démon, no jasný. Zastavit démona, bez překvapení. A pak poslední scény, které byly naprosto očekávatelné. Na nedělní odpoledne to nebylo zas tak špatné, ale druhý díl The Nun vidět nechci. ()

kobejn

V podstatě jde po Hvozdu pro Hardyho o krok zpátky. Sestra je primitivní horor založenej na lekačkách, kerý sou, čím je jich víc, čím dál tím míň zábavnější, pak už docela otravný. Hvozd byl rozhodně lepší. Sestra je takovej ten standard, horor pro tupý masy, kerý todle přesně vyžadujou. Produkt pro tupce, kerym to ke žvejkání popkornu stačí. Osobně zklamání, ale co, Sestra byl produkt natočenej na zakázku a tudle roli splnila dokonale. ()

Praxis

Slabší přírůstek do Conjuring universa. Sestra dokáže být někdy nepříjemně vlezlá, pár skvělých momentů i nápadů se zde vyskytuje, ale jinak se spíš pobíhá po opuštěných chodbách a kaplích zapadlého CGI kláštera kdesi v Rumunsku a do toho se uhýbá dotěrné a místy pěkně nechutné sestře. Víc v tom nehledejte. Klasické hororové trademarky samozřejmě úplně všude, takže za mě spíše průměr. 55% ()

PKD

Na the Jeptišku jsem se fakt moc těšil a to se mi vymstilo. Absolutně promrhaný potenciál,ze kterého se daly klidně dostati 4 hvězdy. A jsem si naprosto jist,že je to vina režiséra,páč scénáristovu práci znám a vím,že je dobrý i když ani on,si v tomto př.,se scénářem moc práce nedal. Pan ´´režisér´´ totiž vůbec nepochopil,že točí horor,a ne cestovního suchopárného průvodce po rumunských klášterech,opatstvích apod. Navrch sálá z tohoto filmu doslova každou minutu,naprostý nezájem,o to,co točí,takže musel býti duchem někde jinde. Asi v Rumunsku,haha. První hodinu se doslova neděje nic a to něco,na které všichni čekáte se začne dít tak 20min.před koncem. Taissa Farmiga byla asi nejvíce sympatická,i když ji tvůrci nedali (jako ostatně nikomu!) nějaký prostor,aby si divák k postavám mohl vybudovati nějaký vztah. Otec Burke vypadal jako postava z Odpadlíka či filmu z Brucem Willisem,než z hororu o démonech/démonovi,i když má ke konci zřejmě nejlepší hlášku z celé stopáže - ,,Teď není čas na modlení. Teď je čas konat´´ nebo tak. To jsem z úst nějakého toho Otce ještě neslyšel.:) A ano,též vám na jeho postavě bude prdlačky záležeti, páč je naprosto nejbezbarvější postavou celého filmu. Special quest star Valak, kvůli kterému na to většina lidí čučí se objeví (aby se jako neřeklo) tak asi možná zhruba, ve 3,4 scénách a stejně máte pocit, že je to převlečený Marylin Manson, haha.:) A pokud by nebylo toho samotného místa děje, které je btw famózní a také jediný důvod, proč se na to dívati vícekráte, šel bych bez , milosti na 2 hvězdy. A to jsem si fakt myslel před shlédnutím,že Annabelle 1 je nejslabší film z Conjuring universe. Tak to ani omylem! A já se modlím,jako sestra Oana,ať tomu neumětelovi Hardymu už nic z Conjuring u.,nedají. Měl to dostati Sandberg. Ten ví,co dělá,když dokázal z tak průměrné věci jako Annabelle creation,vyždímati nadmaximum. Sakra práce. Koukněte na tohle. Je to též příspěvek do Conjuring u. Jen 2min.a co se z toho dá (když máte pod čepicí) vyždímati! https://www.youtube.com/watch?v=oA9H2NDAJ4A Rež.the jeptišky,dokázal z 90min.zaujmouti tak na 15 a to je u mě průser. S prominutím. P.s. a pochybuji, že to má rating R, páč tak klidný a pohodový ´´horor´´ jsem již dlouho neviděl, takže se na něj klidně může podívati celá rodina i s prarodiči. PG 13 a ani o chlup více. P.s. to mé zvýšení hodnocení, které ne zcela koresponduje s mým komentářem, jest díky té chujovině, jménem Annabelle 3. Aby to bylo jasné. Před tím, totiž byly u mě 3 hvězdy. ()

GodComplex

Cekal jsem spatny bcko a hle, ono to byla excelentni becko :) Super prostredi, choraly, demon, mlada Farmiga a knezi posedly duchem Bruce Campbella. 8/10 ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí