V piatom pokračovaní série sa musí legendárny Fin Shepard (Ian Ziering) so svojou rodinou opäť postaviť proti žraločiemu tornádu a zachrániť všetko, čo tento prírodný úkaz ešte nedokázal zničiť. Tentokrát však nie sú v ohrození len jeho blízki, ale celý svet. (Marceloo)

honajz2

Žraloci opět lítají vzduchem a tentokrát celým světem, jenže je znát, že už to prostě není ono (zkuste taky 5 dílů vymýšlet nějaké nové absurdity), třeba prostředek mi tu, až na ten spolek, připadal takový prázdný. Ale pobavil jsem se, jenom už to prostě ztrácí kvalitu. Btw, povedlo se mi odhadnout konec. ()

Ryuuhei

Tohle bylo ještě rychlejší, zběsilejší a ujetější, než třeba taková čtyřka, která už tak prezentovala samé šílené nápady. Hrozně mě překvapilo, kam všude se děj podíval - ať to byl Londýn, Tokyo, či Egypt, zkrátka procestoval půl světa. Pak tu bylo x pomrknutí na známé franšízy, jako byl třeba Indiana Jones, Godzilla, apod. Vše se střídalo v neskutečném tempu, absolutně nedávalo smysl a skoro nenavazovalo, ale zdálo se přitom nekonečné. Ano, 90 minut se zde i přes to všechno táhne a popravdě jsem po půlce měl už co dělat, abych si udržel pozornost, protože děj šel od ničeho k ničemu a byť se snažil bavit šílenostmi, dělal to hrozně neohrabaným stylem, který akorát poukazoval na to, že tvůrci získali až příliš volnosti a rozpočtu, aby jej rozházeli na všem možném. Nemluvě o cameu některých celebrit (ten Tony Hawk mě rozsekal). Je to zkrátka magořina, co nemá dobré efekty, příběh, dialogy, ani postavy a vládne mu režisérská i herecká neohrabanost, ale překypuje nápady, které tvůrci prezentují ve vším nadhledu a s takovou vášní, že si dovolím jednu hvězdu navrch přidat. Jsem dost zvědavý, s čím se vytasí poslední díl. Mohl by teoreticky aspoň částečně ukojit mou touhu po něčem alespoň maličko smysluplnějším, co může tato série ještě nabídnout. Ale nebudu si dělat velké naděje. ()

salfa72

Nevím, co si o tom mám myslet. Ze začátku to vypadalo na příjemnou parodii snad na vše, co jsem kdysi rád sledoval v TV (Indiana Jones, agent 007 atd.), ale cca v půlce filmu došel nějak dech a místo vtipných narážek a pomrknutí na slavné franšízy to najednou celé sklouzlo do totálního trapna (až mi bylo trapně za všechny herce a herečky, dá-li se jim takhle vůbec říkat). Kdyby si to udrželo laťku z cca první půl hodiny, mohl bych filmu dát klidně i 5 hvězdiček (což by u filmu této kvality bylo asi poprvé), místo toho dám filmu hvězdičky tři a to jen kvůli záverečným cca pěti minutám. To malé cameo na konci mě opravdu potěšilo. P.S.: Zajímalo by mě, zda ty umělé kozy, rty plné botoxu a xy plastických operací u drtivé většiny hereček byla nějaká podmínka režiséra, nebo na hezčí herečky už nezbyly prachy? Upřímně bylo to strašné utrpení, muset sledovat tyhle umělé "krasavice" (na kterých se vyřádil nějaký nezkušený plastický chirurg), jak se snaží o hraní. ()

lykan9

Od trojky kromě pár vtipů je již jen zajímavé, kdo z televizních hvězd se ve Žralokonádu objeví a hlavně jak dopadne. ()

Melios

Po trochu dlhšej dobe sa mi podarilo dopracovať sa až sem. [NASLEDUJÚCA ČASŤ OBSAHUJE SPOILERY] Vždy keď si idem pozrieť Sharknado tak si hovorím ,že ma už nič nového neprekvapí. No ako vždy som sa rapidne mýlil. Sharknado 5 je stále originálne a šialené. K názvu sa nemám ako vyjadriť pretože totálne zabíja celý film :) Okrem toho sa vo filmu premiestňujeme na rôzne svetadiely ,čo je po prvýkrát za celú sériu. Oproti minulému dielu sa nám tu ukáže hromada paródií na Star Wars ,Indiana Jones, Návrat do budúcnosti a iné filmy... Okrem toho sa nám ukazujú aj nové monštrá ako SharkZilla alebo Trávonádo , NATOnádo ,alebo dokonca Safarinádo :D A ako čerešnička na torte je pápež ,ktorý predáva Finovi svätenú motorovku :D ! V tomto diely sa ukázalo úplne všetko ,čo nebolo v minulých dieloch okrem cestovania v čase ,ktoré sa ukáže v ďaľšom diely. Teším sa na The Last Sharknado a som zvedavý ako sa predvedie. Mne sa toto parodiálne guilty pleasure predviedlo na výbornú a za pobavenie mu dávam 5* ()

sedm.1

Žraločí tornádo 5. Já myslím, že jen název vypovídá o všem, navíc každý kdo zná tuto ,,slavnou,, sérii, též už ví, co očekávat, jenže zatímco v prvních dílech to byla ještě fakt jako velká, ze řetězu utržená prdel, kde si tvůrci nekladli absolutně žádné meze a jen nepřetržitě vršili jednu nezapomenutelnou šílenou scénu na druhou, tak postupem času jim už začali docházet nápady, což se zde již jen potvrdilo, a tak je začali nahrazovat dialogy a pokusy o alespoň nějaký smysluplnější děj, což je ovšem to nejhorší, co mohli udělat, jelikož šílenou zábavu nahradili hrůzostrašnými větami, padajících z úst hrůzostrašně přehrávajících herců, s děsivě pitomou, ale hlavně otravně nudnou zápletkou, no prostě katastrofa a především nuda. Ubylo i všech těch náramných ultralacinných céčkových efektů, které mi jinak také dělali fakt upřímnou radost, ubylo šíleností, ubylo akce, ubylo prostě všeho, co předtím bylo tak zábavně pitomé, a zde to zůstalo už jen pitomé. Série Sharknado tak sice i nadále bude právem patřit v jistých kruzích mezi ty nejkultovnější záležitosti vůbec, na druhou stranu je ale prostě fakt, že se zároveň již jedná o sérii zcela vyčerpanou, tvůrcům už evidentně došli nápady a tohle skutečně již působí jen jako kruté trápení a bezradné, a hlavně nezábavné, plácání se na suchu. ()

borec999

Lepšie ako 4ka, ale už to nie je ono a vidno, že tvorcovia sa vyčerpali. Záver však svojim koncom prekvapil a cameo Lundgrena dokonca príjemne pobavilo a navnadilo na avizovaný posledný a záverečný diel. Kvalitovo niekde medzi 4kou a 1kou. Takže 2* 30% ()

tom.nosek

Obsahuje spoilery. Pátý díl se vyznačuje hlavně tím, že je všude hromada silikonu. To není ani klad, ani zápor, jenom konstatování. Tím, že děj je tentokráte světový, lokace se střídají častěji než v typické bondovce a děje se toho dohromady fakt hodně, jsem se přistihl, že mě to vlastně fakt baví. A když se toho všeho chopí Offspringové, je to asi nejlepší část filmu. Bohužel druhá polovina trochu strádá. Všichni poměrně překvapivě umírají (Nechte proboha už April umřít!!! Je to nejhorší postava všech dob!), Al Roker se objeví snad jen dvakrát, z toho jednou nemluví, a dějová linka se ani neuzavře. Ta absence Ala Rokera z toho všeho spolu s úmrtím Novy bolí asi nejvíc. Každopádně neukončením děje a tím, že je na tom Steve vlastně hůř než na začátku, působí rozporuplně i cameo Dolpha Lundgrena. Cameo samo o sobě bylo ultimátně supr (nečekal bych, že to někdy řeknu, ale za mě se sem jeho cameo hodí víc než předchozí dva díly s The Hoffem), vykrádačka Back to the Future nic extra, ale ta pachuť po neukončeném příběhu tam setrvává. Ve výsledku se ale jedná o jeden z lepších dílů, pětka pokračuje v tradici kvalitnějších lichých epizod a jsem zvědav zase na šestku příští rok. ()

bobstock odpad!

Že bych někdy řekl, že i žralokonádu pomalu dochází dech, to snad ne. Vše se dohání kozatými porno herečkami minulými, současnými i budoucími. Nechybí ani nejodpornější manželka filmových prken Tara Reid. ()

KM Phoenix odpad!

V tomhle díle to schytává kdeco a celkem nevybíravě, škoda, že je to tou nejtupější formou a vždy aspoň třikrát zdůrazněné aby to i ti největší retardi pochopili a mohli si u toho spokojeně zahýkat jak pochopili pointu. Tara Reid vypadá čím dál tím hůř a možná by tvůrci mohli pro příští díl zauvažovat o tom, nahradit ji opravdovým robotem - výsledek by přece jenom mohl být snesitelnější. Opravdu mne mrzí, že po lehkosti prvního dílu zde již opravdu není ani památky. ()

Israha

K Sharknadu nelze mít neutrální vztah. Tu sérii buď milujete, nebo nenávidíte. Já jsem zamilovaný už od druhého dílu, protože ta drzost a neomalenost, se kterou si prostřednictvím těchto filmů Ferrante i všichni ostatní zúčastnění dělají prdel ze všeho a všech okolo a zároveň i ze sebe, to se jen tak nevidí. Pětka pokračuje v duchu čtverky, jen je zase o něco víc přehnanější, ujetější, sebeironičtější, rádoby megalomanštější, jednoduše více "žralokonádovatější". To hovoří za vše. Ano, objektivně je to furt špatně natočený trash, který navíc díky své pseudorozmáchlosti stěží drží pohromadě (byť třeba po stránce triků je vidět jakési postupné zlepšování), ale to je úplně jedno. Tenhle film má především bavit, a pokud přístoupíte na jeho hru a máte rádi tenhle specifický druh humoru, budete se bavit od začátku do konce. Plná palba a na šestku se těším už teď. ()

Bozvav

Co je moc, to už je příliš. Toto je jedna velká parodie na parodii. Už to není vtipné, ale blbé. Jedna hvězda za pár vtipných hlášek. ()

inutihar odpad!

Poprvé dávám Sharknadu odpad. Páté pokračování je naprosto strašné. Pokud se dříve v některých dílech dala vidět zábavná demence, tak nyní zůstává jen pachuť zmaru a trapnosti. Skoro bych řekl, že tvůrci rezignovali i na minimální snahu a logiku a spoléhají na "sílu značky". Děj nedává moc smysl ani s ohledem na specifika série, scenáristickou bezradnost připomínají vykradené hlášky a scénky z Indianů Jonesů, Návratu do budoucnosti, bondovek a dalších filmů, které nepůsobí ani jako parodie ani jako pocta, ale jen jako vata. Ani vtipných soubojů se žraloky nebo bizarních úmrtí se pořádně nedočkáme. Casing opět tvoří sbírka vyžilých a obskurních celebrit, které z velké části mohou soutěžit o titul nejhorší plastiky/botoxu všech dob. Tara Reid stále víc vypadá jako svoje vlastní plastová figurína. Michelle Nichols totálně nevyužitá, Fabio pobavil, cameo Dolpha Lundgrena je nejlepším okamžikem filmu, což o kvalitách filmu říká asi úplně vše. Šestky se asi bojím. ()

Rathalos odpad!

Jednoznacne najslabsi diel z celej serie,to,co tam clovek vidi uz prekracuje vsetko,to uz nie je ani sranda,herecka katastrofa na cele so skaredou a nesympatickou Tarou Reid,ktorej by som zakazal hrat vo filmoch,ubohe triky a tak dalej a tak dalej,jednoducho je to odpadova sracka...:-) ()

anatheman odpad!

Tahle série je zkrátka naprostým vrcholem filmové tvorby. Ostatní se oproti tomu zdá sterilní, bez nápadu a nudné. Jen tak dál... ()

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)