malylada

Jeden z těch případů, od kterého nic nečekáte, ale na rozdíl od některých ambiciozních béček slušně baví. Divák musí zkousnou nespočet blbostí, ale když dojde na akci, tak vše šlape bez větších problémů a Statham je výborný jako obvykle. Byť se tvůrci snaží s digitálním monstrem dělat divy, Čelisti to prostě nejsou. Nicméně se rozhodně nejedná o průšvih, ale docela zábavnou oddychovku. Příště více krve prosím.......6/10 ()

MoiJe

Velmi hlupucke a celkovo silne pribuzne s pre mna lepsim Deep Blue See. A stale neviem preniest cez srdce, ze az sa bude Ruby Rose chvalit spolupracou so Stathamom a spytaju sa jej kto v boji dostal vacsiu nakladacku, bude musiet odpovedat "nikto, moja postava len sedela a obcas skocila do vody z ktorej po par sekundach vyliezla, Statham sa medzitym vozil tam a sem v miniponorke." Inak pohoda na nedelne rano. Btw Bingbing Li mi svojou jemnostou pripominala Liv Tyler, 45 by som jej veru netipovala. ()

Lyli

Výborná vymejvárna. Přesně ten prototyp filmů, které mají pobavit, a daří se jim to. Tedy....daří se jim to, pokud nečekáte dokumentární film. V tomto případě asi mnozí čekali dokument o mikroplastech v oceánu a jejich dopadech na mutaci ryb, že? Jenže to jste si pustili jiný film, prdelky. Fakt mimo. Každopádně, Lyli je s tím v pohodě. Já miluju přepálené žraloky, přepálené zápletky a zvraty, a přepáleně sympatické a sexy hlavní hrdiny/hrdinky. A taky mi dost nevadí, že je to občas blbina. Hlavně, že to dobře dopadlo! *Ups, spoiler jako prase. ()

corpsy

THE MEG je vo svojom žánri ( kinobéčko s ultrarozpočtom ) naprostou špičkou. Ponúka vizuálne finesy, ktoré sa v snímkach direct-to-DVD neuvidia a ponúka áčkovú akčnú star, ktorá sa dúfajme raz neocitne na poličkách s podradnými filmami popri ostatných svojich kolegoch s Expendables týmu ( napr. Lundgren, či Van Damme ). Takže v čom je problém? V naprosto stupidnom scenári, ktorý práve okato kopíruje céčkovú zhovadilosť snímkov Stathamových spolubojovníkov zo spomínaného oddielu. Hlášky blbé, dialógy škôlkárske, premisa knihy sa zrejme stratila ( a to som ju ani nečítal ). No, čo už, na tento biják sa do kina oplatí ísť, ak ste náhodou jeho častým návštevníkom a takýchto ´´plnohodnotných´´ diel sa na plátnach neviete nabažiť. Lenže, aby som ešte uhájil štvorhviezdičkové hodnotenie. Všetko to pred tým zmienené je tak našejkrované, že sa nemožno zbaviť pocitu, že aj keď tu veľa vecí chýba, toto je už teraz kultovou letnou oddychovkou. ()

ConanVJ

Povedený ekohororový filmek, který má pěkný efekty. Příběh jednoduchý, akce celkem dost, napínavé to taky je. Mě se to líbilo a dávám 76% :) ()

Astaroth12

Keď som to videl prvýkrát, tak som to hodnotil 3*, ale komentár som nepísal. Do polky filmu som si hovoril, prečo som dal tie 3*, však to je vynikajúca žraločia naháňačka. Lenže potom sa film prehupol do svojej druhej polovice, kde bolo samé klišé, pády do vody a neskutočne veľa primitívnych náhod. Tak tam som pochopil pre čo tá 3*, ktorá je zaslúžená. Určite je lepší ako ktorákoľvek sračka o megalodonovi. Super triky, hlavne tie zo žralokom. Veľmi dobrý herci a hlavne veľmi rýchle tempo, ktoré nepoľaví do konca. Ale práve preň sa tvorcovia dopustili niekoľkých kravín, ktoré boli až trápne. ()

ledzepfan

Dobře vypadající sračka. Jasně, jsou filmy které jsou točené jakože "pro zábavu" a odpovědi na velké světové otázky v nich asi nikdo nehledá. I sezónní lobotomárna by ale měla splňovat jakýsi standard, měla by mít snahu být svěží, nová, neokoukaná, invenční, zábavná.. Meg je jen eklektický slepenec těch nejklišoidnějších klišé, vyčpělých vtípků a uspávací akce.. Moc jsem se těšíl, ale s politováním musím konstatovat, že pro člověka který má špetku vkusu a neviděl doposud v životě jen 3 filmy, tady není NIC pozitivního co by stálo za řeč.. Dvě rudé, ani nevím za co.. Asi, že je tam žralok, že voda má modrou barvu, že je mi toho filmu líto.. nevím. ()

agentmiky

Bál jsem se, že to dopadne jako pořádný průser tohoto léta, a tím samozřejmě myslím Mrakodrap (je mi líto, že o něm takto mluvím, ale byla to prostě skoro až katastrofa), ale nakonec to dopadlo daleko lépe, než jsem předpokládal. Možná tomu pomohl Statham, kterého jsem po delší pauze přivítal jako hlavní postavu, docela mi do své role sedl a ten jeho anglický, přesněji řečeno londýnský přízvuk zněl místy až vtipně (takže o zábavu postaráno). Z hlediska příběhového jako nic moc, buďme realisté, ale tady narozdíl od Mrakodrapu to začalo s odlehčenějším tónem a také to tak skončilo (Mrakodrap hrál moc na vážnou notu). CGI velmi slušné, pár scén fakticky promakaných do nejmenšího detailu, ale za ten rozpočet by bylo smutné, kdyby to ve výsledku takto nevypadalo. Závěr docela přeslazený, tam bych já osobně přitlačil na pilu (ono celkově se krve moc nedočkáte, což malinko zamrzí, když se jedná o snímek s obřím žralokem). Ale budiž. Na úplný konec chci sdělit, že mě trochu štve, že cílovou skupinou filmu je opět Asie, ale nemůžeme ten film za to vinit (a vlastně i celkově ty studia). Ono nepřijmout ty našlapané finanční injekce z východu by byl asi hřích, to se musí uznat. Za mě dávám 67 % ()

Vxxx

No, byl to dost špatný film, ale né tak špatný, jak jsem čekala. Herecky převážně mizerné, akční scény geniálně přehnané a scénář, jako by ho psala ta malá holka (která to celé mimochodem zachraňovala). Ale na druhou stranu je to zábavné a rozhodně jsem se nenudila. 3* ()

Ellmariachi

Neberte to ve zlém, mám ho rád, ale jak neherec jako Jason Statham dokáže utáhnout film za 150 mega? Mě to hlava nebere. Ale každý musí uznat, že bez něj by film byl úplně o ničem. Jason zachraňuje toho, pak tamtoho pak ji, ještě jednou ji, ale ono je to furt zábavný. A Jason s nožem proti super obřímu žralokovi? No proč ne? Ale abych řekl pravdu je to jeden z filmů, kde se povedlo, že mi zbytek party není lhostejný. Naopak jsou to celkem sympaťáci. Souhlasím s Wacou, že jde i o komedii. Vždyť u scény s psíkem jsem vyprskl smíchy. Ale i napětí to chvílemi vybudovat umí. Celý je to neskutečně zábavná hovadina a myslím, že do jiných vod to ani nemířilo. 75 procent za vynikajícího Stathama a super zábavu. ()

Praxis

Jo bylo to přesně tak blbý, jak se dalo čekat, ale alespoň jste to mohli sledovat, za předpokladu, že jste nechali mozek někde jinde, bez újmy na zdraví. Všechny postavy se chovají přesně tak dementně, jak očekáváte a ani Pipin nezemře. Příšerák je ale docela fajn vymodelovanej, a Statham hraje v rámci debilního žánru jakž takž obstojně. Takže jo, za mě 50% ()

JJ.Gibson

Jasně Statham vs Megalodon. Je jasný, že pravěkej žralok nemá šanci! Upřímně jsem od tohodle vůbec nic nečekal. A vlastně jsem byl vcelku překvapen, jak se film udržel v otěžích. Slušnej casting, velmi dobré efekty a poměrně zvládnutý příběh bez zbytečných přitažeností za vlasy. Všechno to nějak tak fungovalo, když si člověk uvědomí, co je to za látku. Rozhodně se na toto dá podívat... ()

nirvanafan

A proč ne. Konečně někdo natočil žraločí šílenost s pořádným rozpočtem. Jediné, co trochu trhá uši, jsou části, kdy nechají postavy rozkecat. Jinak je tu ale dobrá akce, pěkně vypadající žralok a řada vyloženě vtipných scén. Guilty pleasure jak prase! ()

Freemind

Víc hlav víc zmastí. Dosud jsem nevěděl, co je horší - hollywoodská klišé nebo prdlá čínská bezuzdnost, kterou jsem s otevřenou hubou obdivoval u "Velké čínské zdi". Tož včíl mám jasno, soudruzi, vítězí retardovaný kříženec, transkulturní šašlik idiotských nápadů. The Meg je vlastně Sharknado, které se bere vážně - céčko s hroznými herci, ulítlým scénářem, prkennými dialogy, odfláknutým CGI a hlavně tunou totálních čípovin, které nelze odpustit ani v rámci sci-fi akčních horrorů. Mám chuť sjet skleněnou ponorkou do hloubky 12 tisíc metrů. ()

Kaluž

We're gonna need a bigger boat. A lot bigger. Kdepak, žraločí revoluce se bohužel nekoná, je to jen další tupoučké béčko (ale bez šťavnatých gore scén, protože přístupnost!), tentokrát s vydatným pomrkáváním na čínské publikum, které tu srágořičku vytáhne do megazisku. Škoda, mohlo z toho být mořské drámo nevídaných proporcí, jenže to by někdo nesměl psát scénář během obědové pauzy a za kamerou by musel sedět někdo zručnější než fušař Turteltaub. Jinak Statham hraje asi podvacáté to samé, takže bída na všech frontách. Čekal jsem MNOHEM větší filmovou rybu, tohle je spíš jen taková direct-to-DVD mřenka. ()

movieband

Se zavřenýma očima a ušima průměr. MEG je letní jednohubkou, která je místy brutálně přepálená a pitomá, ale člověk hlavním postavám stejně fandí a akční fanda celou dobu čeká, kdy dá Statham Megalodonovi přes tlamu. S místy fakt mrazivými momenty, sympatickými herci a fajn nápadem, že mořské dno není úplné dno, to všechno pozitivem přebijí, jen o chlup tu pitomost, kterou v sobě film má. MEG je Stathamův žraločí pokus, solidní béčko, které fakt nechápu, jak se dostalo do kin. ()

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident