Spartakus

TV spot 6
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Achab

Nevím, po dvou dílech dělat nějaké předčasné závěry není zrovna nejvhodnější. Ten seriál by mohl propojit můj oblíbený Rome a třeba i Gladiatora, ale je to jaksi nedotažené, ikdyž pár scén bylo výtečných........zpomalené scény jsou výborné, jen ty potoky krve a obnaženého masa je tady více nežli v masokombinátě a při některých scénách by i řezník zasakroval. Co dodat, Lucy Lawles v roli Lukrecie si brousí zuby na jednoho z gladiátorů (z čehož lze usoudit značné nepříjemnosti). Peter Mensah jako hlavní cvičitel je také povedený, nemluvě o jeho prodloužené paži, kterou práská kdekoho.. ()

reypal

Nový seriál slibuje pořádně krvavou podívanou, jakou si před 2000 lety užívalo publikum nejen ve starém Římě. Lidstvo se od těch časů zas tak nezměnilo, slovy klasika pořád je "chlípná, chamtivá, pomatená a krvelačná sebranka s morálním profilem paviána", takže seriál asi bude mít úspěch. Já jsem po prvním díle mírně spokojen, jen mi tam chyběla nějaká vyloženě silná scéna, ale i tak se těším na další díly.. uvidíme. Edit k Spartacus: War of Damned: 3.série začala slibně, po trochu slabší Vengeance, kterou si už ani nepamatuji, mě od prvního dílu zaujala, i když se všemi bojovnicemi a stylizací už definitivně připomíná spíš fantasy než historický seriál. Co se týká nových postav, Crassus vypadá slibně, zřejmě nová žena(?) pro Spartaca taky, ale blonďatý Caesar jedno velké WTF? ()

Stromek

Ne každému se to bude líbit, ale mě se nato krásně kouká, takže zatím palec nahoru. Uvidíme časem jaký bude mít seriál potenciál a co nabídne dále ....... potoky krve, obnažená těla a tuny zpomalovaček časem nebudou stačit, ale nechme se překvapit. ()

jjimmy

každý to porovnáva s 300, a podľa mňa zaslúžene... Spartacus je seriálové 300, starý Rím je tu zobrazený ako tak vierohodne... je to úžasné, hlavne posledná časť prvej série je nezabudnuteľná! UPDATE 4.2.2012: po druhej časti druhej série musím povedať, že ak by sa dalo dať hviezdičiek 10, už ich dávno dám. perfektné rozvitie predchádzajúcich častí, tieňové hry a klamstvá sa kumulujú a snáď to takto bude ďalej pokračovať!! ()

bobin

Zažijete velké zklamání ! Vše se odehrává ve studiových kulisách , potoky tryskající krve jsou digitálně neustále stereotypní a dějinné zápletky pomateně spletité , takže divák ztrácí souvislosti . Nechápu vysoké hodnocení , pokud tomu budete věnovat čas , mějte ho za ztracený . ()

Kazisvet III.

1. série: Pokud bych měl seriál shrnout jedním slovem, tak to bude zřejmě MAZEC. Pro milovníky počinů alá 300 nutnost. Brutálně pojaté bojové scény plné hektolitrů krve, římská "dekadentní" společnost a způsob ztvárnění mě velmi oslovil. Troufám si tvrdit, že nic podobného jsem ve světě seriálů prozatím nespatřil. Klobouk dolů a 4/5 na čsfd jen to lýskne. 2. série: Druhá série obrovské zklamání - nový Spartakus vypadá jak hollwodskej SSman Cruise ve filmu Valkýra. Jde tu už jen o scény, které jsou díl po dílu čím dál tím více plné krve a nechutností. Touto sérií pro mě tento počin končí a nebudu pokračovat v jeho sledování. 2,5/5 ()

PoNoruška

Na můj vkus příliš rozvleklé. „Krve a písku“ je tu také přespříliš, ale uznávám, že tvůrci seriálu asi mířili k publiku s větší dávkou testosteronu. Pro muže (pokud se u toho nevzruší) ideální večerníček. ()

tremors

Pro mě největší seriálové překvapení roku. Brutální souboje, intriky, sex a hezký ženský (některý) a také dobré výkony herců. Spartakus mě prostě pohltil do děje a byl jsem schopný vidět za den 7 dílů. :D A poslední díl mě doslova posadil na prdel. ()

Insomniac

Veľmi dobrý historicko-akčný počin. Zhltol som to asi za týždeň - a to veľmi historické filmy (a seriály) nevyhľadávam. Fajn prepracované postavy, zápletka o pomste (ako inak:) a aj pomerne dobrý scenár a réžia. Vadili mi hlavne dosť podpriemerné triky, ktoré sa chceli hrať na "300" no v tomto prípade peniaze viditeľne chýbali. ()

Toumyk

I když se tento seriál na začátku teprve hledá - najdeme zde kombinaci filmů jako 300, Trója a podobně v druhé části první série jako by nastal zlom. Tvůrci se nebojí chodit do odvážných, možná až naturalistických scén což dotváří poměrně dobrou atmosféru celého děje. Hodinová stopáž je ideální. Někdy se to ani nezdá a máte pocit že seriál utekl za 20 minut. Nebýt té kýčovité první části cca. první 3-4 díly, zasloužil by si plný počet. ()

Jirásek

Na jedné straně zrada, podlost, lež a nenávist. Na druhé straně láska až za hrob (doslova), přátelství až za hrob (doslova) a chlapská soudržnost. Na jedné straně labužnicky zpomaleně létající různé části lidských těl s hektolitry rozprskávající se krve. Na druhé straně spousta žhavých scén s krásnými ženskými těly. To vše propleteno skvělým dějěm plným zvratů a překvapivých odhalení, který ejakuluje v šíleně krvavém infernu posledního dílu. Jestli se míní i nadále točit takovéto seriály, vy**ru se na celý Hollywood. :o) ()

Goodmen

Nářez! Parádní mix Gladiátora a 300 = hektolitry krve, spousta sexu a brutálního násilí (to vše nadruhou). Už se nemůžu dočkat dalších dílů. ()

Unterschleif

Po zhliadnutí traileru mi to prišlo ako vykrádačka tristovky a prvý diel sa na ňu podobal viac než dosť až na to, že bol oproti nej trochu prihlúply. Potom to ale nabralo obrátky. V každom diely nastane pre mňa nečakaný zvrat a postaví predošlý na hlavu. Potešil ma aj nie len na americkú produkciu, častý výskyt neskrývanej nahoty. Ženy v tomto seriály sú nadherné. Veľmi impozantne sú natočené súboje gladiátorov pri ktorých sa krvou rozhodne nešetrí. Herci hrajú na výbornú vďaka čomu dokáže seriál sprostredkovať reálne emócie. Na počítačovej animácii je vidieť, že sa jedná o televíznu produkciu a prostredie priam kričí, že je iba zeleným plátnom. Všimol som si aj istú monotónnosť deja no tú vždy prehlušili už spomínané zvraty a pomaličky sa rozvíjajúci príbeh. Nakoniec do seba všetko zapadne a vyvrcholí to dokonalým a samozrejme krvavým finále. ()

Ereniss

Po páté epizodě, která mě rozcupovala na kousky: vážně se nepamatuji, u kterého jiného seriálu jsem nedýchala. Místo Spartaca jsem do arény vstupovala já a už už volala svému pojišťovákovi, že potřebuji uzavřít životní pojistku, bo evidentně brzy zhynu pod rukama Theokola. Jinak: nevadí mi krev, nevadí mi, že se to mnohdy podobá 300. Nevadí mi pohled na odhalený mužský pohlavní úd.Na tomhle seriálu mi nevadí vůbec nic. Příběh mě vcelku strhl, Spartacus je k sežrání ( nechť mě Bohové vyslyší a dopřejí Andymu brzké uzdravení), bitky jsou mnohdy dechberoucí. Tedy já si jdu vychutnat další, 6. díl... EDIT: Škoda, že hodnocení nejde zvednout na 10 * ...To byla jízda. Poslední dva díly mi vytrhly srdce z těla. Vše došlo ke svému konci. Intriky se rozpletly, krev tekla proudem. Kdyby mi byl Spartacus hodil meč, neváhám a odrovnám všechno kolem sebe. "Připoj se ke mně bratře a uvidíme pád Batiatova domu." ()

EVIM

Já osobně jsem spokojen. Škoda prvních dvou dílů a možná i toho závěrečného, které byly tak nějak "ušity" horkou jehlou. Ale s odstupem času je celkový dojem pozitivní. Už jen proto, že jsem dokázal si pustit 3 díly za sebou...a to se mi dlouho nestalo. ()

Blazis34

Skvělý seriál z netypického prostředí arény. Výborní herci, skvělý scénář, ojedinělá kamera, která si vychutnává pomalé záběry a to všechno natočené ve skvěle důvěryhodném prostředí. Skoro každý díl můžeme sledovat tvrdé souboje o holý život, úmorné tréninky, erotické scény či zpomalené záběry stříkající krve. To vše dodává Spartakovi úchvatnou a extrémně koukatelnou tvář. Za první řadu dávám 90% - pecka. ()

kiararaftl

To je najlepsi serial aky som za poslednych x rokov videla. Vynikajuce! Andy vyliec sa co najskor, lepsi Spartakus ako ty uz nebude. Och Andy.....prilis skoro si odisiel, neskutocne ze ta ta pliaga skolila. You will be very missed. Keep you in my heart :( ()

cromagnon

Hodnotím po 4 dílech, protože na další, zkrátka, už nemám chuť. Pilot byl famózní. Komiksový nářez, nádherné obrazy, taková, jak bych to popsal…violence poetry. Ale ta se překvapivě rychle vytratila a pak už je to furt dokola. Vůbec mi nevadí totální nerealističnost, ani to, že gladiátoři jsou banda debilů. Prostě to nemá šťávu, intriky a pletichaření působí jaksi naivně, až dětsky. Omezený, malý prostor vyplňují početné (btw choreograficky nádherné a brutální) řežby a mezi tím se potácí hlavní hrdina, který se chová jako úplný pomatenec. Je mi šuma fuk, jak to s ním dopadne. Žádné napětí co bude příště, prostě ode zdi ke zdi. Povinně naroubovaná erotika a sprostý slovník už pak zcela ztrácí význam. Prostě to tam je. Musím však tvůrcům poděkovat za možnost pokochat se krásou Lucy Lawless. Kolikrát jsem si představoval Xenu nahou…Má nádhernou prdel. Díky, je úžasná (celá))! ()

jack_scott

Je takřka neuvěřitelné, jak se ze sračky ale první (a částečně i druhý) díl vyklubal krásný motýlek,alias seriál. Druhý díl jsem díky tomu málem neviděl, aleo už to bylo dost lepší...a pak sem si to začal užívat. Je to sice vpodstatě situační historická záležitost, okořeněná souboji v aréně i mimo ni. Nakonec je to velmi pěkně zahrané, i režírované...scénář velmi fajn. **** a 80%. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)