Spartakus

TV spot 4
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

iampatrik

Dva komentáře, které seriál vlastně vystihují-> Slasher: Exploatační seriálová verze legendárního Spartaka, která ale vůbec není blbá. Xena, šukačky, intriky, lehce třístovkový akční vizuál podpořený CGI masem a krví (nakonec beru - hlavně že je to na TV poměry nevídaný brutál), zdegradovaná římská smetánka, nestydaté a krvežíznivé občanstvo, nasvalený buzáci. Cervenak: Žrádlo. Z lacnej béčkovej napodobňovačky 300 v prvých dvoch dieloch a to postupne vyvinulo na svojbytný scenáristický skvost, ktorý vývojom postáv a výstavbou zápletiek môže smelo pozrieť do tváre "Rímu". Áno, má to svoje drobné faily (občas v dialógoch prerazí pátos či telenovela, niektoré herecké výkony sú slabšie, ale spôsob, akým to perfektne pointuje každú epizódu a celkovo graduje k brutálnemu finále, je fascinujúci. Nenudil som sa ani sekundu, dokonca ani pri tých bitkách, väčšinou odohrávajúcich sa v jednej a tej istej aréne - každá z nich je iná a každá je motivačne hutne podopretá zákulisným príbehom. ()

T!ckTack

Jedním slovem "bomba". Špičkové bojové scény, hektolitry krve, sex a nahota všude a pořád. Ale taky intriky, překvapení, napětí a zvraty. Přestože "300" mě nějak výrazně nechytlo a Spartacus je točen velice podobným komiksovým způsobem, jsem nadšený. Nejsem fanouškem trapně rozlévaných litrů krve. To je mi většinou k smíchu, ale tady to na mě funguje dokonale. Hudba taky skvělá, navodí atmosféru a rozproudí krev při soubojích. ... Hodnotím až po shlédnutí posledního dílu první série, který se mně osobně líbil asi nejvíc. ()

Rendiss

Jeden z nejlepších seriálů, který nám poskytla STARZ. Thrácký bojovník, který povraždí tuny lidí, jenom aby se pomstil za únos a po sléze smrt jeho milované ženy. Bezkonkurenčně 100%, alespoň u mě. ()

Hyb_rid

Víno, ženy, krev (spousta krve) na popředí slušného příběhu ... a hlavně splnil se mi dávný děcký sen vidět Xenu aka Lucy Lawless nahou hell yeah! Ruku na srdce co víc si může chlap přát?! :-)) P.S. Samozřejmě nesmím opomenout vyzdvihnout vynikající Hannahův výkon, ta role mu sedla jak Jupiter's cock :-)) ()

Hanes88

Tak tady si tvůrci filmu mysleli, že udělají sledovanost na dvou základních věcech: krev a sex. Naprosto geniální nápad!!! Tento seriál se opravdu povedl a spolu s dějem, do kterého jsem se již po prvním dílu doslova "zažral", to je jeden z nejlepších seriálů, které jsem vůbec viděl. ()

Doom351

Všichni známe příběh o mocném Spartakovi, který osvobodil přes 70 otroků a vedl ty to vzbouřence proti císaři. Přidejte k tomu zradu, emoce, vášeň a pořádně našpláplé souboje jako tomu bylo u tří stovky a získáte skvost jménem Spartacus Blood and Sand. A co ho vlastně dělá tak unikátním kromě soubojů? Hlavně příběh který je pojat trochu jinak než ten původní a tak dává scénáristům možnost pořádně si s charaktery postav vyhrát. Pro mě jeden z nejlepších seriálů vůbec . ()

Teabag

Paráda! Ze začátku to vypadalo, že se ničeho extra (kromě krvavé podívané ala Třístovka) nedočkám, ale nakonec se z toho vyklubal zajímavý a spletitý příběh bez čistě černobílých postav, který si Spartaka vypůjčil pouze toliko coby historické pozadí. Spartakus má dravé tempo a nepřistihl jsem se při něm ani na chvíli, že bych se nudil... 5* nedám jen proto, že tenhle seriál v mých očích ještě neprověřil čas, ale 9/10 je to určitě! Velká škoda Andyho Whitfielda... ()

Petullka.66

13 dílů zkouknuto během 3 dní! To mluví snad samo za sebe. Skvělá podívaná, doporučuji! Když překonáte první díl, pak objevíte zcela odlišnej seriál, který určitě stojí za to. PS: Teď jsem se dozvěděla, že bude (je) 2. série = Spartacus: Vengeance. Tak se máme na co těšit! Akorát se bojím, že to bez Andyho nebude ono... R.I.P. Andy Whitfield. ()

javirgo

První díl jsem prošvihla, ale když jsem si pustila druhý , zjistila jsem, že jsem vůbec o nic nepřišla. Jestli je celý seriál založen na takto zbytečném protahování děje, zbytečnými krvavými a erotickými scénami , bylo by pro mě utrpením dívat se na všech 23 dílů. Napodobit po všech stránkách vynikající seriál Ŕím se podle mého nepovedlo a samotný příběh Spartaka ve filmovém zpracování pro mě stále zůstává jedinečným pouze ten z roku 1960 s Kirkem Douglesem . ()

Haymar

Překvapivě hoodně solidní seroš (btw: z producentský dílny Sama Raimiho, což už je samo o sobě zárukou kvality), kde si rozhodně přijdou na své všichni vyznavači vcelku drsný eRkový zábavičky. Na tv-produkci (a nejen tu) Spartakus s krví, náslím, kozama a sexem teda vůbec neskrblí (naopak)! Vizuálem se to hodně blíží "třístovce", ale přesto si to udržuje vlastní xicht a vedle těch "gladiátorských" a bojových scén je tam spousta místa vyhrazena i pro ten boj "skrytý" (intriky, politika, zrada atd.) což je jenom dobře... (Aktuálně sem u 6. dílu a je to zatím čím dál lepší... Tak uvidíme, možná to hodnocení v závěru ještě zvednu / a nebo taky ne :-)) ()

Dyas

Mnoho intrik, lží, soubojů, krve a sexu dokázalo stvořit opravdu dobrý seriál, který mě vtáhnul do děje, který sice znám, ale probíha jinak než jsme zvyklí ve filmech. Andy Whitfield/Liam McIntyre alias Spartacus s ostatními dokážou opravdu zazářit. Každým dílem jsem byl zvědavý, co se stane dál. ()

Erinye odpad!

Musím přiznat, že absolutně nechápu, čím je tento seriál tak výjimečný a proč si zasloušil 84%. Viděla jsem několik dílů a to jsem u toho musela dělat ještě něco jiného, protože jsem nevydržela dívat se na tuhle zhovadilost v kuse. Herecké výkony veškeré žádné, stačí, že se sem tam někdo svlékne, a vlastně na tom je celý seriál postavený. Dokonalá, vypracovaná těla a spousta krve. Navíc takových seriálů tu už bylo, ale alespoň tam byla snaha vystihnout prostředí a dobu, ve které se to odehrává, tady je to všechno moderna. Uznávám, že obsahuje vše, co se od něj očekává, ale mě to nijak neohromilo. Navíc si ani takhle starý Řím nepředstavuji. Nevím, asi jsem ze staré školy, ale tady bych dala černý čtvereček. ()

Foxhound#1

Po třech plus jedné sérii říkám: bravo! Akční, v podstatě historický seriál se skvělým obsazením a vizuálem. Plusové body za dodržení základní historické kostry příběhu. Ano, některé věci jsou pozměněné (např. některá jména, Oanomeus v reálu bojoval až do závěrečné bitvy) a některé prvky čistě přidané scénáristy (Crasův syn Tiberius). Vše je ale dobře promíchané a zahalené pláštěm z hektolitrů digitálně krve, zdobeném stovkami obnažených koz, ptáků a prdelí. Jako největší hvězdu seriálu bych neoznačil Spartaka, ale Gannika. Jeho bohémskou náturu prostě nelze nesnášet, i jeho představitel Dustin Clare je sympatickej frajer. Ženskou složku seriálu netřeba komentovat, to je hvězda navíc sama o sobě. Historii si ale scénáristi nedovolili znásilnit úplně, takže konec není vymyšlený happyend nebo naopak nejčernější scénáře, spíše neutrální a zbytečně nepřehnaný. ()

Xavi6

Další seriál, který jsem si naprosto oblíbil. Celá první série byla pro mě radost, jen škoda, že to končilo tak smutně v podobě smrti představitele hlavní role Spartakuse. Když jsem začal sledovat druhou sérii, myslel jsem si, že to už nebude ono, protože proběhlo několik změn: zaprvé zemřel již zmiňovaný Andy Whitfield, už se nebudou konat souboje v aréně a teprve až teď začne ta pravá honba za Spartakusem. Musím říct, že se ale vše obrátilo ještě k lepšímu. Je pravda, že nový herec Spartakuse není nijak oslnivý, ale nevadí mi. Souboje v aréně byly nahrazeny skvělými přepadeními římských vojáků a pravá honba vrcholila opravdu naplno. Prostě obě dvě série se tak parádně povedli, že se nemůžu dočkat třetí. ()

J*A*M*A*L

Lepší akční seriál neznám. Možná i mezi filmy by se to mohlo hodit mezi nejúžasnější akční filmy a seriály 21. století. Seriál plný čistě krve, kořeněný skvělými zpomalenými záběry, skvěle natočený a také plný erotických scén. Nemám slov. Shlédnuto skoro za den. A když se na určité epizody koukám znovu a znovu, tak u toho opět dokážu vydržet celý den a vůbec se nenudím. Každý díl končí tak skvěle, že divák chce okamžitě vidět další díl a svou nezkrotitelnou touhu vidět film nedokáže uhasit. Kdo má rád akci, krev, erotiku, tak ať se švihá koukat na tenhle most 18+ seriál a bude tam mít vše a nebude litovat! Žádný jiný seriál mě tak do sebe nevtáhl jako Spartakus. Ani Dexter ne a ani Supernatural ne! ()

Drirr

Scénáristický skvost? Ale no tak. Tohle ve scénáři nesahá seriálům jako je Řím ani po kotníky. Postavy nejsou špatné, ale to co se stalo v celé první sérii by vystačilo na jeden díl. 70 procent děje vyplňují šťavnaté bitky s kupou směšných digitálních gore efektů, naolejovaný svaly a sex na sto a jeden způsob. Neříkám že mě to nebavilo. Vlastně mě to bavilo hodně a na další díly jsem se těšil, ale jsem si prostě vědom toho, že objektivně to prostě není kvalitní seriál (a kvalitní tentokrát chápu hlavně z hlediska scénáře, což je pro mě nejdůležitější aspekt jakéhokoliv seriálu). Žrádlo v Mekáči mi taky zatraceně moc chutná, ale kvalitní rozhodně neni. Je pravdou, že druhá půle seriálu je daleko lepší než první. Konečně se pořádně intrikuje, postavy se chovají dle svých charakterů a celé je to trochu sofistikovanější. Ale pořád je to hlavně o tý komiksovosti, atmosféře a té lehké zvrácenosti, které se každý rád trochu poddá. Shrnu to tím, že je to podle mě super guilty pleasure u kterého puberťáci slintají blahem a dospělí včetně mě se přiblble usmívají a užívají si to jak malé děti, ale nic víc. Podobně jako prequel hodnotím mezi třema a čtyřma. 70,1 % ()

vander19

Najradšej by som tento seriál komentoval z troch strán. Tou prvou je zobrazenie Spartaka ako slobodného človeka bojujúceho na strane Ríma. Po čase sa z neho stáva otrok a stráca svoju vlastnú identitu a získava tú, ako poznáme daný seriál - SPARTAKUS. Prvou sériou cestujeme bojmi v aréne, sexom, šukácími párty, tréningom a neskutočným množstvom krvy. Je to zobrazené dosť komixovsky. Takže mňa si to dosť rýchlo získalo. Postupne, ale zisťujeme zmenu charakteru hlavnej postavy a vlastne prerod Spartaka na skutočného zabijaka. Už na začiatok potešila prítomnosť mne z Arrowa známeho Manu Bennetta. A kto chce vidieť šukať Xenu tak nech neváha. Druhá séria je ako telenovala a čisto hlavne o vzťahoch. Samozrejmé je to, že krv aj tu strieka na všetky strany. Keby napr. Manuela alebo podobné "skvosty" postkomunistickej éry našej obrazovky mali byť drsne sfilmované tak presne druhá séria to ukazuje. Tretia je už trošku o niečom inom. Takmer všetci vedia zo základky ako Spartakus dopadne tak to jediné čo ma zaujímalo bolo ako to tvorcovia zvládnu. Našťastie je to opäť pokropené dostatočným množstvom bojov, črevá sa valia z človeka, že aj Hannibal Lecter by mal radosť, že môže pripravovať klobásy. Skôr mi išiel na nervy mladý Crassus. A Cézar tiež vypadá ako homoš. Ale po čase znova seriál, ktorý ma pritiahol ku napínavému sledovaniu. Ale musím priznať, že tretia séria už taká svižná nie je. Ale znova plno sexu, nahých pŕs a chlpatých otrokárskych baraníc medzi nohami. ()

Ještěřák

V podstatě kvalitní pornofilm a festival jadrné mluvy, skvěle ale fungujou charaktery, podzápletky a mezilidské vztahy. Kurevský nářez a zároveň i nátěr, tvůrci se s tím vůbec nesrali, špinavá lůza o sebe v každé druhé dronoidní scéně tře údama, rozvášněné krvelačné fanynky nasvalených gladiátorů vyvalujou z hadrsukní svoje špinavé, zacákané visáky, animální gladiátoři s ještě nesrostlýma ranama nakládají doma příliš měkce mrdaným římským paničkám, kámen prcá cihlu, "zapovězená láska" je zde ve zkratce vyobrazena stylem šlohni klíč, odemkni vrátka a vykasej si sukničku, ať je vidět kundičku... Boj, inermezza, některé kulisy a pár dalších speciálních scén jsou (záměrně) zcela divadelní až komiksové, zpočátku to zavánělo diváckým průserem, ale v ludu se vše neskutečně rozjede. ()

evil_ryu

Kruté spracovanie vybočuje od histórie ale komu to vadí, keď tu stále niekto šuká alebo tu strieka krv po litroch. MASAKER . John Hannah a Andy Whitfield (strašná škoda, práve keď sa jeho kariéra začala rozbiehať) FTW. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)