Spartakus

TV spot 3
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Linsang

Jak už to v poslední době bývá u HBO zvykem, naservírovala nám hodně naturalistickou zábavu, plnou krve, sexu, násilí a intrik. A já si to užívám jak nikdy :-) Andy Whitfield má charismatu až na půdu a je mi opravdu líto, že odešel v tak mladém věku. Ono se vůbec na tu partičku gladiátorů hezky kouká, a to nejen kvůli kameře, která až obsedantně zkoumá každý detail jejich (často nahých) vypracovaných těl. Zajímaví jsou zejména kvůli svým příběhům a jeden kolikrát neví, komu fandit víc. Kdo ovšem svalovce občas zdárně přehrává je Batiatus se svojí povedenou ženuškou, kteří touží se vyšvihnout mezi místní smetánku a obětují tomu veškeré morální zábrany, které kdy měli. Intriky vesele střídají jedna druhou a aréna i špinavé postranní uličky se barví krví. To je snad moje jediná výtka, krev stříká z obrazovky po hektolitrech a po čase začínají zpomalené záběry a gejzíry červené lehce nudit. To mi ovšem nijak nebrání se na další sérii těšit jak na druhé Vánoce :-) ()

w.w.

skvelé, skvelé, skvelé...musel som to dať 3x lebo hodnotím všetky 3 série ! Jediná škoda toho množstva sexu, inak by to bol seriál aj pre širšiu masu divákov, aj keď asi to nieje cieľ... ()

Mackro

Prvá séria, Blood and Sand, začala slabo a zlepšovala sa až do skvelého finále, hlavne, kvôli dobre vystavaným postavám a vzťahoch medzi nimi, pričom vizuál slúžil na vtiahnutie do deja a nebol zas taký dôležitý. Gods of the Arena bol bezchybný prequel v duchu najlepších dielov Blood and Sand. Prvá séria má takmer päť hviezd, hoci, keby postavy neboli také silno (ne)sympaticzné, asi by som sa ani neobťažoval. Postava Spartaka hrá druhé husle. Vengeance: znova, niektoré postavy úplne bohovsky rozhoraté a dotiahnuté (Gannicus, s prehľadom najlepší scenáristický výtvor, Claudius Glaber ako výborný záporák), iné znova hrajú druhé husle - Spartakus je znova naviac, naviac McIntyreovi zďaleka neverím to, čo na mňa hrá. Vďaka Jupiterovmu pohlavnému orgánu, že dej a niektoré akčné scény sú skvelé. Na druhej strane, vizuálny syndróm "gore and sex" mi začal liezť na nervy veľmi, veľmi skoro. Finále super, ale znova, zo 4 diely série by sa dali dosť zredukovať. Celkovo dávam tri a trištvrte, zaokrúhlené na štyri hviezdy. Jednu za dej a jeho solídnu logiku, jednu a pol za postavy, pol za herecké výkony (vďaka Craigovi Parkerovi) a štvrť - keďže je to guilty pleasure - za pekné ženy (Mira a Seppia sa rozhodne podarili :) ). Ak bude tretia séria, dúfam, že bude posledná. Mám totiž pocit, že už to bude len horšie a Spartakus iba nastaví bohom svoju zadnicu. ()

dvojana

Pěkný art, ale po 2 dílech víte o seriálu první poslední a děj se moc neposouvá. Příliš mnoho vulgárních slov mi ubírá filmový zážitek. Dá se u toho rýsovat v AutoCADu a jen sem tam se podívat, co se děje. Epos z toho nebude. ()

misimus

Blood and Sand jasně za 5*, Vengeance 3* (ze začátku se to dost táhne a zamrzela absence Spartaka Andyho Whitfielda, na Liama McIntyre jsem si jakš takš zvyknul až v předposledním dílu) oblíbené postavy Doctore (Peter Mensah), Ashur (Nick Tarabay), Ilithiya (Viva Bianca), Batiatus (John Hannah), Gannicus (Dustin Clare) ()

Naby

Ze zacatku to bylo celkem zajimavy, ale.... melo se to jmenovat krev a mliko, protoze eroticke sceny nakonec previsly ty krvave. Co se mi opravdu nelibylo setreni na serialu. Nejhorsi bylo obecenstvo v arene, ktere bylo proste jen zamazane (obcas to protkal zaber jen hercu, kteri ocividne v arene nejsou), vsechny domy a nektere kulisy spatne graficky udelane animaci. Dalsi cim me teda uplne nejvic nastvali byla scena, kdy utrhnou hlavu pomoci retezu - kdo je takovej debil, ze by si myslel, ze tohle jde? A nakonec to bylo zklamani z tech boju, ktere meli par zaberu krve, ale vubec tam ta krasa boje nebyla videt. Jen samy sek, sek a bylo po srande. Nakonec to teda hodnotim jako prumerne zklamani. Celkem 2,8*. ()

Aldo_Raine

Tak bych řekl, že až všichni fanoušci této seriálové meganudy objeví servery jako redtube, pornhub, brazzers... nikdo si na Spartaka ani nevzpomene. ()

mujotec

Je to blbost. Nechápu jak může mít tento seriál vysoké hodnocení. Jen začátek, nazí spí v pohodě na sněhu (polystyrenu), jeden chlapec se ženou (modelka s makeupem od hlavy k patě), která obdivuhodně vládne mečem (asi) přemůžou 6 divokých napůl goril (zřejmě nikdy s nikým nebojovali), proslov vystřižený z filmu o americké armádě musí být, strašné množství zpomalených záběrů a krve, proč?? kdo na to skočí??herecké výkony (pravděpodobně hodně utrpěly českým idiotským daabbiingem a překladem) otřesně ploché. Rozhodně nesnese srovnání s Římem. Spíš s tou Xenou a Herkulem. Na závěr musím politovat ty, kteří hodnotí 3 a více hvězdami. ()

mine.slayer

Tak krvavé, špinavé, sprosté, zvrhlé, prolhané tak zkutečné tak podmanivé. Andy Whitfield odevzdal vše a to doslova, když jeho umění jsme okusili a záhy jsme jej byli nuceni se vzdát, když bohové k sobě si jej povolali. Pokládám toto zatím za největší zklamání, kterého jsem se ve spojitosti s filmy a seriály dočkal, byl opravdu skvělej!! Odpočívej v pokoji. Lucy Lawles a ostatní to ale celkem se ctí dohráli až dokonce krvavé Pomsty. Výtka k adminům webu, vážně jste Krev a písek a Pomstu spojili v jeden seriál?? Lenost? Ledabylost? Komické. Spartaka Pomstu hodnotím jen dvěma hvězdami a nejen za špatného Mcintyreho, ale také za scénář, který postrádá chvílemi hlavu i patu. ()

teseth

1 série - velmi dobře zpracovaný seriál zachycující zajetí spartaka a jeho následný přerod v gladiátora. celé je to prošpikováno politikařením, sexem, tvrdými souboji a různými zvrhlostmi. Na druhou stranu se do seriálu dostalo i trochu přátelství, cti a sounáležitosti což dělá z první série opravdu něco nevídaného. Scénáristicky opravdu povedená věcička, která vás nikdy nenudí. Bylo také vidět na hercích, že si to opravdu užili a vložili do toho vše co šlo. Až na pár chybiček je to na 5*. 2 série - ač se velmi blíží k první tak na její vrchol nevidí. V některých případech jsou zpomalovací záběry už spíše na obtíž, sexuální scény tu jsou už jen účelové a dějově není série úplně 100%. Celá linka Ashur je na obtíž, protože tu spíše funguje jako protistrana spartakovy "neposkvrněnosti a čestnosti". Spartakus už tu má víc moralizujících keců než je zdrávo a vytratilo se i to kouzlo politikaření, špinavostí a pletich. Ale ještě tomu něco zůstalo. Doufejme, že sestupná tendence nebude pokračovat. Za tuhle sérii 4*. 3 série - tak konečně se vše vrátilo do původních kolejí první série a celých 10 dílů míří k nevyhnutelnému konci, který sice všichni známe ale tak nějak co kdyby. Celkově je to pro mě tahle asi nejpodařenější protože spartakus už tu nemoralizuje tak jak dříve, římani už jsou konečně protivníci a né tupé ovce, linka caesar, crassus ml. - starší je dost podařená. Finále bylo opravdu velkolepé a podařené. Jedině 5* a škoda, že jde dát tak málo. Doufám, že se tvůrci hecnou a udělaj Caesara. ()

GOX

1.séria - Krv a piesok = 95% ... 2.séria -Pomsta (Vengeance) = 100%.... Ani v 1 sérí som nenašiel diel ktorý by ma svojim prýbehom nudil . každím dielom sa dej viac a viac zamotával. Spartacus v 1. sérií (Andy Whitfield) - RIP bol velmi dobrý herec , ale ani Liam McIntyre(Spartacus v 2.sérí) nebol vobec zlý , myslým že sa na tú rolu velmi hodil tak ako aj Andy Whitfield. ()

Unrealik

Naprosto perfektní seriál, kterému snad nelze nic vytknout - vynikající grafická podoba, hudba, intriky. Časem se na něj určitě podívám znovu. Jen u Vengeance mi chyběl Batiatus = výraznější záporák, kterému by člověk snad i fandil. A vzhledem k tomu, že většina záporných postav pomřela, tak jsem zvědavý na další sérii, kde nejspíše (bohužel) mohou výrazně chybět. Tak už jsem viděl i poslední sérii (Válka zatracených). A byť se některé věci jakoby opakují, pořád je to fajn. ()

Teen.AGE.r

Velmi kvalitní první řada seriálu Spartacus, která mě nadchla jak z pohledu bojových scén, tak z pohledu ukazující tak trochu chování římanů. Smaozřejmě to není nijak historicky podložené, ale věřím, že až na prá extrémů, to tak chodilo... Dávám 4* protože v porovnnání s druhou minisérií, tomu něco chybí :) ...80% ()

sha.piro

Velmi zajímavý a po dlouhé době konečně příjemně koukatelný seriál. Dobré herecké výkony, slušně propracovaný děj i bojové scény. Jediné, co mi na tomto seriálu trochu vadí, je přehnaně stylizovaná "svalouškovost" všech gladiátorů a jejich neustálá "plenkovitost". Hned na samém začátku prvního dílu se člověk musí dívat, jak hrdinové běhají velmi spoře oděni i v mrazech po horách a ani trochu se nezachvějí zimou. Zbytek seriálu chodí jen se zabaleným přirozením, nevydechnou a nepovolí břišní svaly. Jejich černý trenér je neustále naolejovaný a kde kdo působí, že má v podpaží kaktusy, které mu brání dát ruce k tělu. Kamera často neustále sjíždí jejich vypracovaná těla stále dokola, až z toho člověku občas přestanou chutnat i povidlové buchty. Pokud ale patříte mezi příznivce "komiksově" pojatých efektních bitek (a míst), chcete vidět nefalšované intriky starověkého Říma spolu s jeho přirozenou "vulgárností" a všemi slastmi, dobré herce, máte rádi příběhy které se formují a vytvářejí a překousnete výše popsané detaily, pak je pro vás tento seriál tím pravým. ()

kolema

Tak nám zkončil seriál, který posunul hranice zase o kousek dál :) proč Gannicusa nenachali přežít?? :( :( ()

KREI

Seriál začíná v kdesi v totálním hnoji a končí impozantní bitvou dvou pompézních mašinérií. Tak asi nějak de popsat seriál, začíná pomalu zvolna ale strmě přidává na plynu a toto tempo si drží až do konce kde všechno vygraduje do neskutečných rozměrů. Seriál je silně stylizovaný nicméně pokud tomuto stylu budete apoň trochu přístupní věřím že si vás časem najde jako mě. Ačkoliv je zde kečupu že by se jim dalo vykrmit stovky somálců a sexu který by vyplnil vlastní porno film, tak přesto zde každé scénka či kapka krve má své místo. Epické scény vám navíc podtrhne hudba která zde vůbec neni špatná a dodává oněm scénám eště více na epičnosti. Za mě seriál kterým určitě nepohrdne žádný milovník historických eposů. ()

Kulvasaur

Super seriál... prostě bobma.. jediné co mě mrzí je že poslední sérii dojeli hrozně rychle.. ale možné dobře... :) ()

zurivymlok

Krev a písek: Spartakus je seriál, jehož nejslabším místem je to, které pravděpodobně tvůrci zamýšleli udělat nejsilnější - a to je vizuální provedení. Množství počítačem vytvořené krve stříkající desítky metrů daleko jsou tak umělé, až to člověka ruší a zabíjí zážitek z jinak poutavého seriálu. Kromě krve samozřejmě dominuje nahota lidí, kteří se rozhodně nedají považovat za průměrný vzorek populace. Na to se naopak dobře dívá. Překvapivě dobrý příběh a scénář dělá ze Spartaka opravdu zajímavou podívanou a lze doporučit všem. Škoda jen, že tvůrci trochu přestřelili s vizuální stránkou. Ale jinak spokojenost. Pomsta: Pokračování Spartaka se vyznačuje ještě větší brutalitou a ze začátku i více sexuálními scénami. Ač i pokračování je stále kvalitní seriál, přece jen mi připadá o něco slabší než první série i než prequel. Důvodů je více z nichž některé tvůrci ovlivnit nemohli. Kvůli smrti Andyho Whitfielda byl vyměněn představitel hlavní role, které se sice zhostil role celkem slušně, ale já si na něj prostě po celou dobu nemohl vůbec zvyknout. Také chybí John Hannah, který logicky pokračovat nemohl, ale podle mě zrovna jeho účast seriál povyšovala o level výše a v pokračování jej bohužel nikdo nenahradil. Také zamrzela výměna představitelky Naevie, protože původní Naevie působila jemně a patřila mezi nejkrásnější představitelky; její nástupkyně nejenže je dost škaredá (osobní názor) ale nejhorší je, že na rozdíl od náhrady za Whitfielda působí úplně jinak než předchozí postava - a ani pobyt v dolech a další hrůzné zkušenosti plně nevysvětlují takovou proměnu. Nejzajímavější postavou je Ilithyia, jejíž představitelka dokáže "vykouzlit" tak krásně hadí pohled, že bych se bál s ní být v jedné místnosti. Ashur sice dále kuje pikle, ale v pokračování je spíše řezník. Lucretia nám zešílela a ač mi to tak po většinu seriálu nepřipadalo, nakonec po shlédnutí celé série mi zpětně přijde její účast poněkud zbytečná. Režie jede víceméně podle stejného schématu, avšak boje už postrádají invenci a hlavně jsou často nepřehledné. Scénář se poněkud zjednodušil a trochu zamrzí, že občas ze sebe někteří sypou nepatřičné hlášky. Vztahy mezi jednotlivými postavami nejsou vybudovány tak dobře jako v předchozí sérii, což je podle mě chyba. Je zde i patrný trochu posun k seriálu Xena, kdy některé ženštiny bojují s gladiátory a hlavně s římskými vojáky jako rovný s rovným; pokud si chce seriál udržet punc uvěřitelnosti, měl by se toho seriál pro příště vyvarovat. Je zde také patrná snaha o udržení nákladů pod kontrolou a tak bitvy mezi římskou armádou a otroky je víceméně několika málo jedinců až jsem si (nyní trochu přeháním) vzpomněl na staré české pohádky, kdy králova armáda čítala tři lidi. Válka zatracených:Seriál jede víceméně podle stejné šablony jako "Pomsta", přičemž hlavní rozdíl je v tom, že všichni padouši z předchozích sérií jsou mrtví a tak museli přijít jiní oponenti. Tím hlavním samozřejmě nemohl být nikdo jiný než Marcus Licinius Crassus, jelikož tak to "napsala" historie a pak další výrazná postava dějin - Gaius Julius Caesar. Třetí série nabízí oproti druhé více vyhrocených situací mezi postavami a více se v tomto ohledu blíží jedničce, avšak je více přímočará a tak zajímavých situací ubylo. Nicméně závěr včetně souboje s Crassem - ač se to tak ve skutečnosti zcela jistě nestalo - byly docela emocionální. Co považuji za největší slabinu je další vystupňování žen bojovnic, kdy hlavně dříve jemná květinka Naevie vraždí muže po stovkách. Autoři v rámci emancipace asi jaksi pozapomněli, že proti otrokům nestojí žádní nazdárci, ale výborně vyzbrojená a vycvičená římská armáda. Celkově si seriál nadále udržoval docela kvalitu, ale ve srovnání s první sérií a prequelem to už nebylo ono. Hodnocení sérií: Krev a písek - 100 %; Pomsta - 70 %; Válka zatracených - 80 %. P.S. Do té brunetky, co dělala na Gannica oči, jsem se asi zamiloval. :-) () (méně) (více)

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)