Spartakus

TV spot 1
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

mudvayner

Tak jsem si říkal, že se konečně našel seriál, který mi dva týdny vydrží.. ale za tři dny jsem sjel všech 13 hodinových dílů. K samotnému hodnocení: Seriál je taková míchačka z 300 a Gladiátora. A bere si z nich to nejlepší. Rozjezd je slabší a tuctový, ale v druhé polovině už je tu plno intrik, nenávisti, lásky a celkově je příběh na TV seriál docela květnatý. Hercům lze bez větších problémů jejich postavy uvěřit. Se Spartakem jsem se rychle sžil a fandil mu, což je vždy důležité. Postavy se naštěstí vyvíjejí, takže není všechno celou dobu černé a bílé. Co se týče herců, máme tu několik známých tváří, například Xenu či toho černého týpka, co skončil v "300" ve studni. Pán domu zas má hlas úplně jak Langmajer, neuvěřitelně podobný. Podtitulem je Krev a Písek. Písek se tam na zemi válí, to jo, ale ta krev... :D té je tam hoooooodně. Chvilku mi sice trvalo si zvyknout, že když chlápek dostane zezadu dřevěnou tyčí do hlavy a vystříkne půl litru krve, neznamená to, že by to snad nerozchodil. Krev cáká při každé příležitosti v ohromném množství, ať už ta digitální nebo i ta filmařská kapavá. Další, co mne na seriálu celkem udivilo je to, že se vlastně dost často jedná o soft porno. Jestli víte, jak na TV Nova o víkendu v noci dávají ty erotické filmy, kde semtam zahlédnete bradavku.... tohle je o dost odvážnější. Tvůrci museli být pěkně nadržený prasata, protože v každým díle aspoň několikery kozy uvidíte, jinak to prostě nejde. Semtam se na obrazovce zahoupe i nějakej ten pták. Při sledování jsem měl ovšem i jiný pocit, a to, že si prohlížím časopis pro gaye. Naolejované vymakané postavy gladiátorů jako by vyskočily z Gay Kontaktu. Neuvěřitelné. Už sama skutečnost že slovo "cock" zazní v tomto filmu snad častěji než kterékoli jiné.... A ty variace použití :D Kamera je příjemná, delší záběry, žádný zběsilý střih, kdy to za vteřinu 20x blikne a vy nemáte vůbec páru, co se to tam děje. I hudba krásně zapadá a občas se objeví i nějaký ten rockovější podklad. No a seriál je hlavně o soubojích. Choreografie mi přijde povedená a zábavná, nenudil jsem se. Efektní zpomalené záběry na zážitku jen přidají a když potom všude a z každé díry stříkají litry krve do všech stran a končetiny létají vzduchem, o kvalitní zábavu je postaráno. Jediným mínusem je dle mého prostředí. Seriál neviděl exteriéry ani z okna, takže se ocitáme ve zdech domu a úplně cítíme, jak si jeden z osvětlovačů dává za tou papírovou zdí chleba s tlačenkou. Venku se zase asi hodně plachtovalo, takže musela herce z té zelené všude kolem bolet palice. U 300 to vyšlo, tady to působí až příliš lacině. Ale je to furt TV seriál a ne celovečerák. Takže když to shrnu, jsem velice mile překvapen, uspokojen a pobaven a budu doufat, že se dočkám i druhé série. ()

Melvej

Když jsem se poprvé dozvěděl o tomto seriálu a v jeho popisu si přečetl, že se jedná o jakousi směsici Gladiátora a 300, okamžitě jsem ho chtěl vidět. Nicméně první dva díly mne zklamaly. Především nadměrné množství krve (tak nadměrné, že není možné, aby jí někdo tolik měl, a už vůbec ne, aby jí z člověka vyteklo tolik při jediném zranění), což mi celý zážitek poněkud zkazilo. Nicméně pak přišly další díly. Ubralo se krve, ze Spartaka se přestal dělat takový bijec a najednou vše začalo vypadat mnohem lépe, upřímně řečeno, seriál mě tak nadchnul, že jsem se posléze nemohl odtrhnout od obrazovky :) Na Spartakovi je jedna věc skutečně výjimečná, každý ví, jak to dopadne s hlavním hrdinou, to se ovšem nedá říct o všech ostatních postavách, které mohou kdykoliv zemřít. V seriálu narazíte na spoustu intrik i zápletek, navíc hrdinové nejsou statyčtí, jak tomu bývá v jiných seriálech, což je jedno skutečně velké plus. Co je ovšem mnohem zajímavější, je fakt, že kromě historické postavy Spartaka, se setkáváme i s jinými historicky podloženými postavami, dokonce i o věcech, které Spartakus v seriálu dělá, si můžete přečíst v učebnicích dějepisu. Druhá série pro mne byla trošku zklamáním, co se tytulního herce týče, protože Liam McIntyre mi prostě jako Spartacus moc nesedl, už jenom proto, že Andy Whitfield byl prostě lepší a jeho muskulatura vypadala mnohem lépe. Nicméně, když jsem se přes tento drobný nedostatek přenesl, bylo to super a ta epická závěrečná bitva? Zkrátka úchvatná. Kromě toho ten konec, kdy zemře tolik postav, o nichž jste se domnívali, že prostě nemůžou umřít? Pro mě jasných ***** ()

Petulka88

Neuvěřitelné zjevení na poli televizních seriálů. Nebudu tady spekulovat o historické přesnosti Spartaka, přece jen k poučení tady jsou dokumenty, seriál by měl hlavně pobavit. A to se Spartakovi daří mírou vrchovatou. Ať se snažím sebevíc, nemůžu na něm najít nějakou zásadnější chybu. Snad jen 2. a 3. epizoda mají pomalejší tempo, ale to je asi tak všechno. Jinak vše ostatní funguje tak jak má. Hlavní hrdina má charizma (i když hlavně ze začátku to není zrovna ukázkový klaďas), z ženského obsazení přechází zrak (nahotou tady tvůrci rozhodně nešetřili), výprava je na televizní produkci špičková, akce bere dech, násilnými scénami se to tady jen hemží, takže seriál není pro slabší povahy... Takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho, ale pozastavím se u toho nejlepšího co Spartakus nabízí. A to je dechberoucí vizuální stránka. Každý zpomalený záběr působí jako samostatný obraz a dokáže diváka opravdu přikovat k obrazovce. To jsou pravé a nefalšované vizuální orgie. Neskutečné!!! Přímo do kamery vystříkne krev, až má divák pocit, že dostane spršku rovnou do tváře. A zatímco z kamery ještě stéká krev, ta se otáčí okolo bojujících gladiátorů, aby se obraz zastavil v momentě, kdy se jeden z gladiátorů snaží ve výskoku zasadit smrtelnou ránu svému soupeři. Bravo, bravo, bravo!!! V tomto směru je souboj Spartaka a Crixe s Theoklem to nejlepší co jsem kdy v seriálu viděl (a nejsem si tak úplně jistý, jestli jsem něco podobného někdy viděl ve filmu). A když jsme u toho násilí, všechny ty litry krve, useknuté hlavy, nohy a jiné údy, všechny ty vyhřezlé vnitřnosti působí přehnaně, řekl bych až komiksově. To ale není výtka, to byl záměr tvůrců, který jim vyšel jako všechno v tomto seriálu. A co na závěr tohoto chvalozpěvu? Snad jen to, že už teď se třesu nedočkavostí při čekání na další sérii tohoto seriálového skvostu. ()

Slimakovec

"Kreeev, samá kreeeev, střeva lítaj vzduchem" a "Ženský budou nahý tancovat, hromadně se s náma milovat". Kabáti asi byli v budoucnosti a viděli Spartaka, když skládali svoje texty. A když se dívám na ty intriky, tak český politici jsou naprostý žabaři. Jen by mi zajímalo, jaká asi musí bejt zábava točit tenhle seriál, když všechno, snad i včetně mečů, je digitální? ()

Tamten

Když odhlédneme od mírně nedotažených triků, dostáváme dobrý seriál s dějem, který až překvapivě zaujme (ačkoliv by se vlastně bez problémů nacpal do jednoho filmu). Styl třístovky dělá souboje velmi pěkné na pohled a i ostatní části jsou na pohled zajímavé a netradiční. Jen škoda, že se téměř vše odehrává ve třech lokacích, ale to už je hold úděl seriálů. ()

Luckyman

Tak toto je ten najskvelejší seriál aký kedy mohli natočiť. Keď som našiel niekde na nete pred vyše rokom trailer, hneď som sa začal o neho viac zaujímať. Povedal som o tom priateľke a hneď som začal týždeň čo týždeň sťahovať nové časti (samozrejme vtedy ešte v angličtine), aby sme si ho spolu cez víkend pozreli. Andy Whitfield je skvelý herec a v tomto seriály sa z dielu na diel prekonáva. Silný príbeh Spartaka, prepracované dialógy, strhujúci dej, akčné scény, súboje, zrady a spiknutia a ako čerešnička na torte erotické scény... proste niet o čom diskutovať. Len škoda, že v 2. epizóde už nebude Andy, nakoľko musí bojovať so zákernou chorobou :-(, ale našťastie našli iného herca, tak uvidíme. ()

vincchuppo

Spartakus: Krev a písek je opravdu seriál, na který jsem čekal. Vizuálně skvěle zpracované, akce dopodrobna naplánovaná, zápletky plné intrik, hodně sexu a krve. Zatím nejlepší ztvárnění Spartaka! ()

Oonika

Dobře natočený seriál, hodně krvě, sexu, přetvářky, svalnatých chlapů, nahých žen a vulgarismů. Nikdy nevíte, kdo je na čí straně a kdo komu vrazí dýku do zad. Ale bohužel tomu chybí něco, co by mi nedovolilo spát a co by mě nutilo se hned podívat na další díl. ()

patushik

Kill them all! Spartakus je ultimátní řežba se skvělými herci, spoustou sexu, úžasně provedenými bitkami a intrikami. Co víc chtít? Pokud přejdete první díl, který se moc nepovedl, tak dostanete přesně to co píšu výše. Co teprve, kdyby to bylo možný vidět v kině... Capua? Shall I begin? ps: nahatá xena? proč ne! ()

vikino1

Původně jsem si Spartaka pustil hlavně kvůli krvi a zápasům. První dva díly mě moc nechytly, ale jak jsem se do toho vžil tak mě to úplně pohltilo. Od 5 dílu jsem to zhltal během dvou dnů. Proti vizuálu, kterej se nemusí všem úplně líbit, vůbec nic nemám a co mě překvapilo, tak od půlky serie se pěkně zamotá i příběh - což bych u ryze akčního serošu fakt nečekal. Jako jeden z mála seriálů má totálně vyhecované finále (třeba heroes první řada byl konec pro mě největším zklamáním) a název Kill them all dělá slušnou tečku za celou první serií... EDIT - Spartacus: Pomsta tahle série plně navazuje na Krev a písek vysoký standart si drží - jasných 5 z 5, intriky pokračují akce pořád dost, Spartacus: Válka zatracených intrik ubylo, zato přibylo usekaných a rozmlácených hlav v detailu, davové scény nepůsobí až tak věrohodně, díky 9 dílu téhle série hodnotím 4,5 z 5. Andy Whitfield - byls nezkutečnej simpoš, je to velká škoda, budiž ti země lehká :-( ()

zberatel

Ak chcete v dnesnej dobe serialovy hit sezony, potrebujete niekolko veci... Spartacus ich ma vsetky. Tvorcovia Hercula a mojej oblubenej Xeny prisli s celosvetovo znamym pribehom z cias stareho Rima, ktory sluboval intrigy,sex, potoky krvi, silu lasky, priatelstva.. a tu najdete vsetkeho vrchovato. Dej od zaciatku az po koniec vas drzi pevne prikovaneho k obrazovke, od jednej epizode k druhej dej graduje, formuju sa charaktery postav, puta medzi nimi, stupnuju sa intrigy a pribuda viac a viac digitalnej krvi, ktora postupne vsetko sfarbi na cerveno v zaverecnom masakri... A to vsetko doplna charizmaticky Andy Whitfield ako Spartacus a dalsi protagonisti, vyborne napisany pribeh a zakoncuje skvely hudobny doprovod Josepha De Luca. Nieje viac co dodat, len jedno - treba to vidiet na vlastne oci... ()

Lovec prasat

Seriál, který z potenciálu starověkých akčních nářezů s epickými příběhy destiluje to nejlepší. Skvěle napsané a výtečně obsazené hlavní role; bohužel pak taky poslední památník na Andyho Whitfielda. Celý článek zde. ()

messi@h

Velmi návyková záležitost plná akce, krve a sexu, která se překvapivě trefí do noty mužům i ženám. Dal bych možná plný počet bodů, nebýt (zatím) posledního dílu. Je to paradoxní, ale to, k čemu seriál celou dobu směřuje, tedy vzpoura otroků v gladiátorské aréně v Capuy, je natočena velmi nešikovně, poslední díl místy vyzní skoro jako parodie. Ale přesto velmi dobrý seriál, předcházející díly jsou natolik dobré, že ani nešťastný poslední díl mi celkový dojem nedokázal zkazit. ()

Aleix

Tak po třech dílech jsem si udělal menší obrázek o celém seriálu a nevypadá to špatně. Bojové scény, se střídají s postelovými a všudypřítomné intriky nás nechají vtáhnout do věrohodné atmosféry starého Říma. Uvidíme , jak to půjde dál , jestli scénáristi nevyplýtvali všechny zásoby .Děj je trošičku čitelnej , ale vcelkovým dojmu nevadí. ()

barajda

Když už se na to začnete dívat, tak se nedá snadno skončit. Takže sérii dokoukáte, ale vlastně z toho vůbec nic nemáte. Jediné o co tu jde, je střídání boje se spoustou krve a sexu se spoustou detailů... ()

Jaxx84

Dlouho předlouho mě žádný seriál tak nechytil, jako dvě série Spartaka. Režisér naprosto přesně vystihl, co dnešní divák chce vidět - nadupané bojové akce, chlapy se svaly vybroušenými jako z mramoru, krásné ženy, napětí, historii ve své syrové a živočišné kráse, krátkou sérii a pořádně odporné zápletky. Erotické scény sice na můj vkus braly příliš mnoho času, který mohl být věnován aréně, ale jak se říká: "proti gustu...". Oceňuji výběr herců, mladé talenty a příliš neotřelé tváře. A ty které přeci jenom známe jsme málem nepoznali =) tak schválně, kdy jste si uvědomili, že Batiatusova žena je Xena? =) Myslím, že vznikl celkem slušný kult a snad jen absence pořádně našlapané metalové úvodní znělky mě zabrání k euforii podobné epileptickému záchvatu. Druhá část Vengeance v posledních třech dílech lehce ztrácela dech, ale finále opět epické se vším čím nás seriál oblažoval. Škoda jen nepřítomnosti Batiata, Glaber se jeho proradnosti nemůže rovnat. V posledních dílech zřejmě režisér i scénárista propadl prohnilosti Říma a syrovosti tehdejší doby a z krvavého seriálu udělal masakr, když nasadil ještě více drastické scény a detailní záběry řezaných partií těl... ovšem na úkor uvěřitelnosti a plynulosti příběhu. Za Spartaca, Gannica, Crixe a Doctoreho 5*****. ()

ER

Seriál, který boří hranice v tomto segmentu. Velmi efektní podívaná, byť bych někdy řekl, že první sérii efekty ala 300 (Bitva u Thermopyl) trochu škodí jejich četnost, protože silnou stránkou seriálu jsou výborně vykreslené motivy jednotlivých postav typu jak se dostat k moci či na vrchol slávy. Pro některé věčné to téma lidského bytí,navíc se vše odehrává bez jakýchkoliv skrupulí (tady se slitování nedočkáte), takže děj odsýpá slušným tempem. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)