Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

jerenymo

Uff ať přejmenovávají film jak chtějí, tak ten průser zůstane průserem. Tohle nepovedený divadélko, které si chce hrát na odnož deadpoola či na cool kočky se fak nepovedlo. Škoda páč Margotka ať se snažila jak se snažila nebylo to ono. A ani Ewan moc nezazářil. ()

hell_boy odpad!

Opravdu jsem se snažil najít alespoň jeden klad, abych nemusel naložit další odpad!, ale nepodařilo se. Obsazení tragické, scénář plochý, akční scény až trapné atd. atd. atd. ... prostě všechno špatně. Očistec od začátku do konce. ()

TheSpearCZ

Tady ani nemá cenu nic moc rozebírat, ten film je prostě kravina. Sice se povedl například soundtrack a na Margot/Harley se dá stále koukat, ale celý tenhle feministický nápad to absolutně zabíjí. Je to těžce béčkové (ve špatném smyslu), Ewan McGregor přehrává jak prase a sidekickové byli strašně otravní! Poslední půlhodinu jsem měl problém dokoukat. Čisté 2* ()

majec4

Nezaujimave. Alebo zacnem opacne, chcelo to byt tak zaujijmave, az mi to liezlo hore krkom. Pred par dnami som videl X-Men: Dark Phoenix a tie dva filmy maju cosi spolocne. Slaby kasting.V tomto filme to citit este viac ako vo Phoenixovi. Tie baby mi k sebe proste nesli, zaporak bol tiez neuveritelny. V polke som mal silnu tuzbu vypnut to, no k tomu sa uchylujem malokedy, tak som to pretrpel. Sem tam to malo samozrejme svetle momenty, nejaka ta akcia stala za to, no vo vysledku to bolo nevyvazene. Uz pred spustenim som videl cisla, ale dal som tomu sancu, lebo nie je vzdy vsetko tak ako to vyzera na csfd. V tomto pripade cisla neklamu. Viem sa preniest cez tie feministicke kecy, a cele ponatie filmu, no vo vysledku je to aj tak len kopa balastu, ktora ani pekne nevyzera. ()

zdenur

V první polovině jsem se moc bavil. Zábavná, krásně barevná podívaná a parádní choreografie. Bohužel ve druhé polovině to ztratilo šťávu, včetně těch vyšperkovaných bitek, proto hodnotím jako průměr. ()

Anakinekcz

Asi začnu pozitivy… líbila se mi práce kamery a bojové scény. To je asi vše. Už mi leze krkem jak nám hollywood cpe vrchem spodem nadvládu žen a cpou to do filmu všemi možnými způsoby až na úkor kvality. Nemám vůbec nic proti ženským hrdinkam a ženám obecně … jsou to skvělé stvoření ale měl by být na místě i zdravý úsudek který mi přijde ze má v posledních letech dovolenou. Schválně se zkuste podívat kolikrát pri bojových scénách žena dostane třeba facku od muže… věřte ze se v podstatě nedočkáte.  To samé můžeme pozorovat u slataniny Black widow ()

Monisek

Kdyz se odprostite od toho, ze ani v jedinem souboji by doopravdy moc sanci nemela, film si skvele uzijete. Blaznive sprosta hudba zdatne podkresluje atmosferu, herecke vykony jsou vyborne a ma to proste stavu. A duvtip... ()

JoSte

Šíleně béčková rádoby emancipační zbytečnost. Jeden z mála světlejších momentů je píseň Joke's on you od Charlotte Lawrence. ()

Darren98

Kde se Amandina iniciativa padouchů z Batmanova světa chlubila větším skýtaným potenciálem, tam řádově skromnější emancipace Gothamského podsvětí boduje výraznějším využitím svých možností... tedy než by vyšel AyerCut. Ještě více poutavá Harley mi totiž ve své násobně odlehčené adventuře opakovaně vybavovala pocity nenucené zábavy u openworldové videohry, jakoby sama ztvárnila protagonistku jakési GTA Gotham City, do jejíž atmosféry se velmi příjemně proplouvá jak díky topové vizuální stránce různorodých barev v líbivém kontrastu tak nenáročnému za to nečekaně působivému hudebnímu doprovodu (opět drtící Marvel konkurenci). A stejně jako že hudba nebo efekty můžou pro mnohé znamenat půlku filmu, úplně všechny zdejší bojové sekvence mě přesvědčily, že akce je schopna vyplnit celou čtvrtinu kladného hodnocení; pravděpodobně nikde jinde nebylo více spolehlivě využito chvatů, pro které mají lepší předpoklady ženy, takže se místní čtyři postavy úchvatně i realisticky vyrovnávají ve férových soubojích mužům. Při zachovalém poměru screentimu 3:1 pro Harley a každou z tří jinak charismatických drsňaček pak diváka může ohromit jakou (větší než v Sebevražedném Oddílu) roli má postava Jokera bez skutečného ztvárnění Jokera, a jak se v závanech Žolíkovy hutné aury promenáduje následné mafiánské Eso mezi zločinci až do překvapivě gradujícího začátku finální třetiny slibující docela vytouženou bitvu mezi kriminálníky jednoho města. 73% ()

warrenur

Farebna blazniva blbina, v ktorej Margot herecky valcuje vsetky ostatne predstavitelky. Zrejme si musela okrem zabavy pri natacani aj pekne zamakat - voda, chlad, stunts a choreografia. Pribeh je tak haluzny s popreplietanymi liniami, ze to divacky zachranuju len Haley-ne sialenosti. Obcas som sa nudil a sem-tam dej popostrcil. Nebyt hlavnej predstavitelky, ani by som po filme nesiahol. Neodporucam. ()

Bozvav

Velmi jednoduchá záležitost, které chyběl draw, příběh i pointa, ale Robbie mám ráda , tak tři slabší dám. ()

killpunker

Hele na komiksárnu je to dobrý. Margot je super, akce na konci taky, dá se na to koukat. Taky se nehraje o záchranu světa, což jsem nevěděl, že se ještě smí. Ale kde je ta emancipace? V tom, že se kopou chlapi do koulí? V tom, že hlavní hrdinky jsou jenom ženský? U hlavní hrdinky chybí vývoj postavy a u vedlejších chybí postavy celé. Sice je jejich příběh ve větší či menší míře odvyprávěn v krátké sekvenci, ale pořád je znáte na úrovni trpaslíků z Hobita. A to je škoda, když je jednou z nich Mary Elizabeth Winstead. Příště víc charakteru a míň třpitek. ()

Mallyyy

Líbil se mi Suicide Squad a tohle taky. Rozhodně mi to vyhovuje 100x víc než nějakej novodobej Batman či Superman od DC. Spousta akce a plno zábavy, Margot je fajn a její hlas je super. ()

MiniMinion

Od filmu jsem nečekal žádný zázrak, a i když se taky žádný zázrak nekonal, musím říct, že jsem byl příjemně překvapen. Nejde o nic hlubokého ani komplikovaného, spíš je to taková oddychová zábava, což nemusí nutně znamenat něco špatného. Příběh je velice jednoduchý, ale relativně funguje a dokáže občas i překvapit, a drží si skvělou komiksovou atmosféru. Jde v něm především o Harley Quinn, titulních Birds of Prey jsme se dočkali až na samém konci, ale Harley sama film naprosto utáhla a ostatní postavy ji místy skoro překážely. Vážně toho nemám moc na vytknutí, snad jen právě několik postav; naprosto nesympatickou komisařku what’s-her-name, otravnou Cass, u které jsem doufal, že ji Sionis nakonec opravdu vykuchá, a Huntress, která sice nebyla špatná, ale bylo vidět že je pouze do počtu, byla lehce zbytečná no. Naopak vyzdvihuji Margot Robbie a Ewana McGregora, u nichž se sice nejedná u výkony jejich kariér, ale oba si své role zjevně užívá a byla zábava je pozorovat. A Dinah Lance jim zdatně sekundovala. Na plný počet to samozřejmě není, ale na 3* jsem mě Birds of Prey bavily až moc, takže jim dávám solidní 4*. Jen ještě dodám, že od DCEU bych přivítal více filmů takovéhoto rázu; osobnější, komornější, barevnější, žádná hrozba apokalysy a světové destrukce, protože to jim zjevně nejde (jak nám ukázaly BvS a Justice League, a vlastně i Suicide Squad, který trpěl snahou být něčím větším). Uvidíme, jak dopadne Snyder Cut, ale pokud dopadne obličejem tvrdě na beton, měli by Warner Bros od filmů s grandiózními rozměry odstoupit. ()

Chundys

To co krásně fungovalo u Deadpoola i napodruhé, tak tady ani napoprvé nefunguje! Se ukoušete nudou říkám! Nemam nic proti tomu, že by nedokázala Margot Robbie utáhnout film sama, to dokáže! Ale byla to otřesná nuda, strašnej příběh a šíleně nesympatická malá holka! Vlastně jedinej kdo mě tak nějak bavil byla Cannary. Tentokrát ani vtipy u Harley nefungovali! ()

theSaint

Afektovaný, uječený, přeplácaný, nesympatický paskvil, který je tak šíleně nefunkční a nudný, že se nedá s čistým svědomím ani dokoukat. Přehrávání Margot je neuvěřitelně otravné a výkon ostatních někde na hranici ochotníků. Příšerný cirkus, který se snaží být zoufale cool. Ale skutečně zoufale. A tak, trochu ironicky, uprostřed té "girl power" vyčnívá pouze McGregor, který to tahá alespoň k částečné snesitelnosti. ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020