Halloween: H20

• USA Halloween H20: 20 Years Later (více)

Šílený psychopat Michael Myers se vrátil a s ním i kletba jeho rodiny. Svůj pověstný nůž obrátil znovu proti své sestře Laurie (Jamie Lee Curtis), pro niž se noční můra stává skutečností. Tentokrát však je na střet s vrahem připravena.  Horor Halloween: H20 je v pořadí sedmým dílem klasické série, kterou zahájil v roce 1978 režisér John Carpenter kultovním snímkem Halloween (u nás vyšel na videu pod názvem Předvečer svátku všech svatých). Pokračování režiséra Steva Minera se odehrává o dvacet let později (odtud šifra v názvu snímku). Na scénu se v něm vrací jak ďábelský vrah Michael Myers, tak jeho sestra Laurie Strodeová, která jako jediná přežila jeho řádění. Nyní žije pod změněným jménem, má sedmnáctiletého syna, ale stále ji pronásledují děsivé vidiny o Myersově návratu. Není tedy překvapena, když se tak opravdu stane. Po dávných zkušenostech s nezničitelným zabijákem je však na střetnutí s ním připravena a je odhodlána sprovodit ho tentokrát ze světa definitivně. (oficiální text distributora)

Pumiiix

Jako už u všech ostatních Halloweenů, mě opět i v tomto díle hned uchvátila hudba, která je bezchybná, stupňuje atmosféru a zvětšuje prožitek z filmu. Hudba je vůbec velice silný klad celé série, i v třetím díle se mi líbila, i když hodně lidem určitě ne. Halloween H20 mě dlouho míjel a musím říct, že to byla jenom moje chyba, kvalitou se vyrovnává nejlepším dílům série (prozatím 1,remake Rob Zombie, H20, 2, 4, 3,6,8). Už mi chybí jenom shlédnout 5 díl a mám další hororovou sérii úspěšně za sebou. K hereckému projevu můžu říct, že Jamie Lee Curtis jako tvář Halloweenů hrála opět přesvědčivě a i její přerod v „akční hrdinku“ byl obstojně podán. Josh Hartnett nějak „ultra“ nevadil, ale více mě bavil ve Fakultě a 30 Days of Night. M.Myers klasicky ve formě a klasicky dlouho umíral ;-) tradice se přece neruší. 7+/10* ()

Shit

Normální vyražďovačka se slušným napětím, s několikero originálním zabitím a s Jamie Lee Curtis, která tady sice nic moc nehraje, protože se to tady snad ani nedá, ale je to celkem příjemný zpestření po hororových vyvražďovačkách ve kterých hrajou jen neznámý herci, který pořád křičej a krvácej, ale to neznmená že tady neni krev, spíš naopak. Jediný co si mohli odpustit je ten debilní konec. Jinak se mi to líbilo, ale Jason to neni ()

choze

Při vší úctě ke Carpenterovi, tohle je nejlepší Halloween. Není to instantní klasika, jen příjemně snaživé a svižné uzavření nudné brakové série s geniálním hudebním motivem, vezoucí se na vřískotovské vlně. Snaha o psychologii hlavních postav se tu potkává s krásně mezigeneračním castingem (hitchcockovská Janet Leigh, carpenterovská Jamie Lee Curtis a akuální mlaďoši) a s definitivním zúčtováním s monstrem, při kterém se Laurie přepne do módu Ripleyové. Jen to Michaelovo kradení aut a kabelek je poněkud úsměvné. ()

genetique

Rýchle, nekompromisné, mrazivé. K tomu návrat Jamie Lee, čo viac si môže fanúšik priať. Snáď len viac sťatých hláv od maséra Mikea. 80%. ()

sniper18

Je to dosť dobrý horor, ktorý považujem za najlepší diel tejto slávnej série. Má vydarený príbeh, ktorý úplne ignoruje tri predchádzajúce filmy a nadväzuje na dvojku. Laurie, sestra Michaela Myersa, ktorá prežila vražedné vyčíňanie svojho brata si zmenila meno a už založila rodinu a získala dobrú prácu riaditeľky na strednej škole, ale s osudnou nocou sa ani po dvadsiatich rokoch nikdy nezmierila a stále ju trápia nočné mory. No Michael sa vrátil, aby dokončil to, čo začal. Spracovanie síce mohlo byť aj o niečo lepšie, ale aj tak som s ním spokojný. Vytknúť môžem jedine to, že to hlavné sa začne až v poslednej dvadsaťminútovke, čo je škoda, ale film je zaujímavý po celý čas. Po slušnom úvode sa pred spomínaným záverom prakticky nič hororové neobjaví, ale dejovo je to aj tak zaujímavé a pre fanúšika série sa je rozhodne na čo pozerať. Atmosféra je dosť slušná, asi najlepšia z celej série a spokojný som aj s napätím. A čo sa týka samotných scén s Michaelom Myersom, tak zabitých je dosť málo, čo trochu sklame, ale zase je to uveriteľnejšie a krvi je decentné množstvo, s ničím sa nepreháňa, no aj tak ma scény s ním veľmi bavili, je tu viacero výborných momentov a minimálne celá záverečná časť v škole je výborná. Herecké obsadenie je dosť dobré, v hlavnej úlohe opäť Jamie Lee Curtis, zaujmú mladý Josh Hartnett a LL Cool J, ale celkovo herecké obsadenie je tu v rámci žánru skvelo vybrané, rozhodne najlepšie z celej série. Aj Michael Myers pôsobí najlepšie tiež práve tu. A nesklame ani typická výborná hudba. Som fanúšik postavy Michaela Myersa a tak ma viac alebo menej bavia všetky diely s ním, ale tento diel má najlepší dej aj postavy a tak ho mám celkovo z celej série najradšej. Objektívna kvalira filmu- 69%, film sa páči mne na 74%. ()

ScreamJay

Tam kde kultovní sérii zanechal Joe Chapelle, tedy na dně koše na odpadky mezi šlupkama od banánu, tak tam se vrhla odvážná ruka „antipopeláře“ Steva Minera a z legendy hororů zase horor udělala. I když ani tady není nijak zastírán moderní teenage střih hororů ala Vřískot, dokázal se tenhle Halloween od všech těchto znaků ve svém nitru oprostit. Vrátila se hvězda nejpovolanější v podobě Jamie Lee Curtis, na které stál a padal legendární Carpenterovský Halloween. A vrátila se ve velmi slušné formě, ty krátký vlasy jí děsně seknu a ta sekera ladí k jejímu nekonvenčnímu oděvu. Svižné tempo, skvělá stylistika záběrů jenž pořádně rozproudí stále více hrudkovativší krevní plazmu do napětím se klapajícího těla. Mladá generace představovaná Joshem Hartnettem nezůstává pozadu a stejně jako legendární Laurie se snaží nakopat zadek neméně legendárnímu strejdovi Myersovi. A když už nenajdou odvahu k tomu nákopu řiti, alespoň se mu snaží o vlásek uniknout. Tohle už není a ani nemůže být první díl, doufám že jím být ani nechtěl, ovšem pro 90tá léta je to to pravé ořechové. A kaskadér pod bílou maskou Durand konečně zas udělal z Myerse trocha chlapa a ne chodící reklamu na sádlo. Navíc scéna v jídelně, to je ultra jízda za doprovodu řinčejících nožů, bílých ubrusů a pořádnýho kopce strachu. Resurrection of legend!!!!!!! ()

Tyler

No to ti to trvalo Mikeu ! Ale konec nejlepší horrorové série všech dob stojí za to.Jamie Lee Curtis je opravdová herečka a její výkon je skvělý.Potěší drobné narážky na Psycho a Vřískoty.Ale čím se tenhle film odlišuje od ostatních je jeho finále.Laurie s hasičskou sekerou vyrážející na "lov" svého povedeného bratříčka - to prostě nemá obdoby! ()

Don Jebal

Rozpočet: 17 000 000 $ Otvárací Víkend: 16 187 724 $ (v 2 607 Kinách) Tržby USA: 55 041 738 $ Tržby Celosvetovo: 75 041 738 $ ()

viperblade

Konečně! Konečně se fanoušci dočkali opravdu solidního pokračování a trvalo to jenom nějakých 17 let! Halloween H20: 20 Years Later je zřejmě hvězdami nejnabitější díl celé této série (Curtis, Williams, Gordon-Levitt, Leigh) a co je důležitější, ten film celou dobu má o čem vyprávět a nepůsobí, že byl udělaný (jenom) pro prachy. Opravdu to na mě celou dobu působilo dojmem, že se všichni lidé, kteří na tomto filmu pracovali, snažili dát tomu všemu nějaký smysl (takže hned v prvních minutách je osvětleno, že se tvůrci distancují od všech pokračování od třetího dílu nahoru a pracují jen s jedničkou a dvojkou) a hlavně že se celou tuto sérii snažili důstojně zakončit. Já musím s potěšením zkonstatovat, že se jim to povedlo. Lekačky i vraždy jsou povedené, na nic vyloženě debilního si nevzpomínám a film mi příjemně utekl. Do plného počtu mi chybí jen doktor Loomis, který bohužel zemřel dva roky před natáčením. Bylo by fajn, kdyby se s námi tento herec rozloučil právě v tomto filmu, ale s tím už nic nenaděláme… Zkrátka a dobře, tohle je pro mě ukončení této série. Následující film beru něco jako plivnutí do tváře všem fanouškům. 80 %. ()

castor

Aneb jak tehdy sedmnáctiletý Joseph Gordon-Levitt skončil s hokejovou bruslí v obličeji. Bledá tvář bez emocí je zpátky, hlubší smysl to nemá, prostě jen producenti chtěli vymlátit z diváků další prachy na vstupném. A zaobalili to tím, že máme dvacáté výročí. Bob a Harvey Weinsteinovi se vykašlali na všechny epizody po té druhé a do popředí vrátili Jamie Lee Curtis. Její Laurie Strode je ředitelkou na soukromé škole, kam chodí mimo jiné i její syn, změnila si jméno a na temnou minulost spojenou s bratrem Michaelem se snaží zapomenout. Marně. Michael Myers je pořád při chuti a svou práci pořád ovládá dokonale. Laurie se ovšem tentokrát nechce nechat zahnat do pozice oběti. Jenže kdesi ve státě Illinois někdo podřízl bývalou sestru doktora Loomise. Důvěrně známý hudební motiv může začít znít. Toho času vychvalovaný hošan Kevin Williamson, který bodoval s Vřískoty nebo Tajemstvím loňského léta, exhumoval sérii a přinesl pokračování číslo sedm. Dnes máme Halloweenů tuším deset a beztak to není číslo konečné. Tým kolem režiséra Steva Minera tehdy přinesl klasické hororové atributy, mnohé scény jsou kontaktnější, zlověstný Meyers typicky děsivý, ale zároveň i dokáže odhadnout jednání svých obětí, snad i rozdvojovat (holt je všude) se umí. Ač volí volnější rytmus zabíjení. Laurie vystupuje jako ostřílená hrdinka, nestepuje někde v koutě, až její povedený bráška udeří: čeká a je připravená. S hasičskou sekerou v ruce. Je to velmi krátké, funkční a uspokojující. ()

ClintEastwood

Rozhodně slušný příspěvek do nejspíš nikdy nekončící série, kterou odstartoval v roce 1978 svým kultovním filmem legendární John Carpenter. Tenhle Halloween funguje a svou kvalitou rozhodně o tolik nezaostává za prvním a druhým pokračováním z let 1981 a 1982 (další díly jsem zatím neviděl, ale podle některých komentářů a zápletek snímků, předpokládám, že jsem o moc nepřišel). ()

MM_Ramone

Snímok "Halloween H20" je v poradí siedmy film z kultovej americkej slasher horrorovej série, ktorú v roku 1978 odštartoval americký filmár John Carpenter. Toto pokračovanie, ktoré natočil Steve Miner v roku 1998, by som s prižmúreným okom označil ako taký celkom obstojný priemer. Musím však priznať, že psychopatického vraha Michaela Myersa som už videl aj v lepšej forme. No vďaka jeho temnej, chladnokrvnej charizme, mu predsa len tie tri hviezdičky dám. *** ()

Wacoslav1

Jediný kvalitní a přijatelný návrat Michaela Myerse po sérii z 80 a 90 let. Steve Miner to vzal skvěle do ruky a stvořil kvalitní poctu především prvním dvěma Carpentrovským filmům. Žádnej bezhlavej masakr, ale především temná atmosférická pecka která navíc pro mě osobně obsahuje téměř kultovní a neskutečně stylový finále. Ano tady to mělo asi opravdu všechno skončit. Každopádně neskutečně oldschol slasher kterej jako by vypadnul z 80 let a bezprostředně navazoval na první dva díly. Velká spokojenost.80% ()

Davies182

Kupodivu maximálně fungující hororová vyražďovačka, jejíž tempo je ještě vražednější než to chlapců z dálniční policie. Je to efektivní, je to zábavné, je to blbé. Scénka v přepravním výtahu je opravdu nechutná, Josh roztomile mírně-přehrávající a minimálně od Fakulty - kde si také střihnul roli - jsem se na začátku milénia tak nepobavil. Čistých 80%. ()

Xmilden

Druhý nejlepší díl série a celkově jeden z nejlepších Slasherů všech dob. Série si nemohla nadělit lepší dárek a tak 20 výročí se slaví stylově a úmyslně se zapomíná na minulé 4 ne zrovna kvalitní díly. Režie byla svěřena do rukou Steveu Minerovi, mimochodem režisér 2. a 3. Pátku 13th. Co by to bylo za oslavu narozenin, aby do hlavní role nebyla ukecána hlavní postava, takže na scénu se vrací Jamie Lee Curtis. Koncept dílu pracuje s dlouhým vyčkáváním. Michael sice hned na začátku vyřadí 3 kousky, aby si pak dával náležitě na čas a až teprve po 60 minutách dochází k sourozeneckému setkání. 75% ()

-bad-mad-wolf-

Pokud slasher trvá osmdesát minut a první hodinu se v něm neděje nic, je zřejmě něco špatně. Prolog, zkombinovaný s klasickou taškařicí na téma "já, má máma, moje holka a naše běžné handrkování", skutečně zabere úvodní tři čtvrtiny filmu a ve zbylých minutách se nestane nic, co by diváka překvapilo, případně neotravovalo. Už v momentě, kdy studentka mluví o nutnosti postavit se zlu, které ničí všechno, co máme rádi, je nám de facto vyspoilerován závěr filmu. Z Michaela definitivně vyprchalo veškeré zabijácké charisma a legendární hudební motiv zaznívá jen hodně poskrovnu. Výsledek podtrhuje několik žánrových debilit typu ožívající vrátný či neodmaskovaný a nemrtvý padouch v pytli na mrtvoly. Jedna hvězda za to, že se film rozhodl ignorovat nešťastně se vyvíjející předchozí tři díly a za moment, kdy Jamie Lee Curtis bere do ruky sekeru. ()