Halloween: H20

• USA Halloween H20: 20 Years Later (více)

Šílený psychopat Michael Myers se vrátil a s ním i kletba jeho rodiny. Svůj pověstný nůž obrátil znovu proti své sestře Laurie (Jamie Lee Curtis), pro niž se noční můra stává skutečností. Tentokrát však je na střet s vrahem připravena.  Horor Halloween: H20 je v pořadí sedmým dílem klasické série, kterou zahájil v roce 1978 režisér John Carpenter kultovním snímkem Halloween (u nás vyšel na videu pod názvem Předvečer svátku všech svatých). Pokračování režiséra Steva Minera se odehrává o dvacet let později (odtud šifra v názvu snímku). Na scénu se v něm vrací jak ďábelský vrah Michael Myers, tak jeho sestra Laurie Strodeová, která jako jediná přežila jeho řádění. Nyní žije pod změněným jménem, má sedmnáctiletého syna, ale stále ji pronásledují děsivé vidiny o Myersově návratu. Není tedy překvapena, když se tak opravdu stane. Po dávných zkušenostech s nezničitelným zabijákem je však na střetnutí s ním připravena a je odhodlána sprovodit ho tentokrát ze světa definitivně. (oficiální text distributora)

Frajer42

Trošku překvapivě musím konstatovat, že se jednalo o velice solidní díl. Velmi mě potěšila i krátká účast dítěte Joseph Gordon-Levitta, který již v té době dovedl hrát. Příběh má taky cosi do sebe a vyloženě nenudí. Když se zrovna hlavní hrdinka neolizuje s jejím přítelem, tak se na to dá celkem i koukat. Michael řádí velice slušně a několik závěrečných minut je skutečně fantastických. Tísnivá atmosféra snímek taky často neopouští. Ačkoli jsem to podle velmi odpudivého plakátu opravdu nečekal, tak tohle se velmi povedlo. Jestlipak to vlastně nebyl nejlepší díl celé série?! ()

Kothy

Po mnoha kladných ohlasech jsem se rozhodl dát tomu šanci. Znám hlavně první dva díly a zbytku se obloukem vyhýbám. Tahle série se prostě nedá těžit do nekonečna. On ani sám Michael není kdo ví jak zajímavý záporák. Kromě návratu Jamie Lee Curtis tu můžeme vidět mnoho dnešních hvězd v jejich začátcích. Dost se pravidlům žánru vymyká to, že ke konci si hlavní protagonisté vymění role. Laurie se Michaelovi postaví a z kořisti se stane pronásledovatel. Jak už to tak bývá, Michaela ani smrt nezastaví a dále ho vidíme i v nadcházejících dílech. Vše podkresluje skvělá původní znělka. "Pojedeme do Yosemitu." ()

Joker Punx

Paráda! Tohle jsem myslim viděl poprvé na HBO a moc se mi tenhle díl líbil. Další díl s názvem Halloween: H20 - Po dvaceti letech se k sérii vrací hlavní hrdinka Laurie Strode (Jamie Lee Curtis). Moc rád jsem jí v tý sérii zase viděl. Jsou tady některý nový postavy a jedna z nich je John (Josh Hartnett) a je to syn Laurie a roli zahrál dobře. V Halloweenu se mi tenhle herec líbil, ten je dobrej v hororech. Atmosféra a vraždy ve fimu fajn. A zase tu opět museli dát roli Michaela Myerse někomu jinýmu :D Hrál ho herec Chris Durand a byl výbornej. Fakt že tahle série pořád neni tak skvělá jako Pátek třináctého a Noční můra v Elm Street. ()

klerik

Ohrome blízko štyroch *. Atmosféra sa sá krájať, ale je to len "vyvražďovačka". Pôvodnému Halloweenu však hanbu určite nerobí... ()

SeBig

Na tenhle díl jsem se těšil nejvíc už kvuli hereckému obsazení a návratu jedné z hlavních postav Lee Curtis. Halloween díl po díle stoupá kvalitou a napětím nahoru a Myers je čim dál tim víc nasranější. Tohle už je na kvalitě thrillerový vyvraždovačky jako film Vřískot. Lee Curtis je tu o hodně drsnější a s Myersem se nesere! :) ()

korbitch22

Nejlepší Halloween,úplně ze všech.Jako oddaný fanoušek série,přecházím,že tvůrci popřeli díly 4,5 a prokletí(stejně je miluju)a pokračují prakticky od prvního dílů.Jako restart pojato více než dobře,perfektní herci,hutná atmoška,vynikající hudba a hlavně Jamie Lee....jak řikám,nejlepší díl ze všech. ()

Chrustyn

Pro mě zábavnější než Carpenterův originál. Výborné navázání, přestože to několik dílů předtím prakticky pohřbilo. ()

jojinecko

Dôstojná spomienka na prvý diel, už bohužial bez Dr. Loomisa. Krátke a úderné..Tam kde zlyhali posledné štyri časti, tam tento siedmy diel naopak pridáva- na atmosfére a napätí. Mám pocit, že aj Michael trošku zrýchlil tempo:) A keď sa v tom najlepšom ozve Carpentorov kultový úchylný hudobný motív, je "vystaráno":) Hoci si scenár opäť s logikou nepotykal, tentokrát to vôbec nevadí a ako fanúšik celej série som viac než spokojný. Výborné... ()

Oktavianus

Skvělý film a skvělý návrat ke kořenům, i když se děj neodehrává v Haddonfieldu, ale v Kalifornii. V lecčems to připomíná první Halloween - obětí je málo (šest), vrací se napětí, temná atmosféra a Jamie Lee Curtisová. Mimochodem, patřím k té minoritě fanoušků, kterým "vřískající královna" s tváří koně, kterému do obličeje šlápl jiný kůň, nikdy k srdci nepřirostla, z jejího návratu jsem nebyl dvakrát nadšený. Ačkoli je Michael na sestru pořád nasranej a loví ji, v jednu chvíli, místo aby utíkala, vezme si Laurie Strodeová požární sekeru a jde si pro něj sama, což je pozoruhodný moment. Bohužel film vznikl v devadesátých letech, takže jako taková úlitba tehdejšímu divákovi nebyli pozabíjeni zdaleka všichni, kdo mohli, což je dost škoda. O to větší práci si ale tvůrci dali s postupným narůstáním strachu, který roste až do efektního závěru. Minochodem, hrozně vtipná scéna je ta, při níž Janet Leighová dává Jamie Lee rady, to se fanoušek musí tetelit blahem. Moc dobré, pro mě po H1+H2 a H4 nejlepší Halloween. I přes to, že mi v úvodních titulkách řekli, že mě čeká há dvě ó. Nebylo tam, Jenom krev. ()

anais

Po dlouhé době dostala slavná série docela kvalitní přírůstek. V Halloweenu H20 se sice nestane nic, aniž byste to předem nečekali a vše ubíhá v typicky "halloweenovských" kolejích, přesto film působí příjemným, trochu nostalgickým dojmem. Z počátku se film vleče, a chvíli trvá, než se Michaelův nůž poprvé zapíchne do vřeštící oběti, trpělivost však hor(or)y přenáší, a v tomto případě divákovi předloží skvěle vygradované finále, v němž Laurie (Jamie Lee Curtisová) "naposledy" stane tváří v tvář svému šílenému bratru. Její volání "Michaele!!!" se nese stichlými chodbami. Je to volání po odplatě, po pomstě za život, který strávila skrýváním se. Je to volání, které by měl vyslechnout každý, kdo má jen trochu rád hororovou klasiku. (a nemusí se jmenovat zrovna Michael) ()

jonyyy

Poslední díl Halloweenu, který mi chyběl. Povedený, v sérii asi zhruba průměrný. Zajímalo by mě, kde Majkl přišel k té averzi k běhání :D 65% ()

Pítrs85

Čekal jsem, že to po těch letech, co jsem to viděl poprvé, zestárne, že se u sledování budu cítit trapně a že budu ronit krvavý slzy za Michaela... a vono ne! H20 (žeru českej dabing: Halovýn HádvěÓ- wtf! :-)) se může směle postavit bok po boku prvnímu Vřískotu a.k.a. nejlepšímu slasheru let devadesátých, a baví i po dvaceti letech (shit, ono už je to fakt 20 let, neskutečný). Hereckej ansábl, to je hotovej all-stars, příběh správně jednoduchej, jen těch mordů je jaksi podlimit, Ale nevadí, krvavý jatka nám za pár let přinesl Rob Zombie. A baví taky. ()

HellFire

Pro Halloween platí jednoduchá rovnice – natočíme pár bubu scén, lidé se polekají = Michael zabije svou oběť a počká si, až ji najde jeho příští oběť a vyleká se, načež se objeví a udělá bubu = oběť utíká v marné snaze vyhnout se smrti, avšak má smůlu, protože Michael je rychlý jako králík a vždy čeká na správném místě = další zářez na Michaelově noži = z toho musí být prostě trhák. ()

eraserhead666

„To vám nikdo neřekl, že pasívní kouření zabíjí?“ „Ano, ale už zemřel.“ Tenhle díl ke dvacetiletému výročí se docela povedl. Sice je to necelou hodinku docela nuda (kromě scény na záchodcích na odpočívadle), ale od okamžiku, kdy se Laurie nasere a vykopne vytrínku se sekyrou, to chytá správný říz. A ten konec... Když jsem to viděl poprvé, říkal jsem si paráda, super konec, jen jsem zvědavý, jak se z toho vylížou v dalším pokračování. Radši ho ani neměli točit, protože tím ten konec zpětně pokazili. ()

SOLOM.

Po zhlédnutí dosavadních dílů série, jsem se na tento sedmý kousek opravdu těšil. Společně s prvním Halloween jde totiž o jeden ze dvou filmů, které jsem až do nedávna viděl a ještě jsem si z něj něco pamatoval. Hlavně to, že jde na rozdíl od předchozích pokračování o povedenou podívanou. A nemýlil jsem se. Společně s jedničkou a dvojkou považuji H20 za vůbec nejlepší z celé Halloweenské série. Samozřejmě za to mohl i návrat mé oblíbenkyně Jamie Lee Curtis, která mi v předchozích pokračováních neskutečně chyběla a faktu, že právě tento díl ignoruje všechny předchozí a „datuje se“ jako volné pokračování konce druhého dílu. Steve Miner i samotný scénář naprosto ignorovali nějaký nesmyslný kult, dokonce vynechali i jakoukoliv vzpomínku na Jamie (ta prostě neexistovala) a nehodlali nahradit ani vynikajícího Donalda Pleasence někým jiným. Jeho postava zemřela společně s tímto výjimečným hercem (nezapomněli však na něj, ve filmu se objeví alespoň jeho fotografie). A samotná Jamie Lee Curtis měla i vzhledem ke svému pokročilému věku stále neskutečné charisma a byla jasnou tahounkou celého filmu. Opět podala vynikající výkon. Navíc atmosféra začala houstnout hned od první minuty a to bylo jen a jen dobře. Michael Myers se vrátil v plné síle a konečně nevypadal jak nějaký trotl. Pomalu ale jistě si šel za svým cílem, zanechávajíc za sebou hromádku mrtvol. Jejich počet byl sice tentokrát docela malý, ale bohatě mi to stačilo. Jeho souboj s Laurie / Keri byl třešničkou na dortu. A v jejich setkání nechyběly ani emoce (zvláště pak před finálním stětím). Takže já prostě nemůžu jinak, než dát tomuto sedmému dílu nadprůměrné hodnocení. Bavil jsem se, nenudil a hlavně jsem si po pětce a šestce spravil chuť. Je jen obrovská škoda, že se tento díl nestal nakonec i tím finálním. Bylo by to opravdu důstojné rozloučení s Halloweenskou sérií i Michaelem Myersem. 70% ()

ARI50

Jsme zpět a já pořád se držím a jsem spokojený i když mi pořád chyby hodně strachu a krve pořád si mě to dokáže udržet. ()

JASON_X

Hurá, do sedmice všeho dobrého! Konečně se podařilo natočit pohledné pokračování Halloweenu. A je mi buřt, že se tvůrci až příliš okatě inspirovali filmy jako Scream, nebo tedy konkrétně filmem Scream. Jamie Lee Curtis jako zamlada, její zlobivý bráška Michael ve skvělé formě (a má skvělou chůzi i pohyby, jako tanečník nebo gymnasta) (hrál ho profesionální kaskadér), potěšila mě účast sympaťáka Joshe Hartnetta, no a k tomu pár teenagerů a dalších vedlejších osob coby materiál pro nějaké ty brutální vraždičky, dobrý scénář, kamera, výprava, výborný úvod (postarší zrzavá sestřička byla sexy a brusle v hlavě taky), dobrá scéna na WC, hezký moment, když Michael Myers nahlédne seshora do šachty kuchyňského výtahu... Jsem dočista spokojený. Tedy až na filmovou Hartnettovu partnerku neboli dívku-s-prasečí-hlavou, která byla vrcholně nevkusná a neestetická. A přežila to, merde!! ()

mm13

Áno, potvrdené, H40-ka sa môže schovať. Nemá tie gule, ani konflikt v nej nie je taký intenzívny (možno preto, že je tam prepieraný viac, než sa žiadalo) ...a o postavách mimo ústrednej dvojky sa ani nebavme; tu svojmu účelu slúžia ďaleko viac a nemusia zakaždým budiť iba sympatie. Ale hlavne - tu je to ďaleko, ďaleko zábavnejšie (napínavejšie, nepredvídateľnejšie a hravejšie). ()