Jsou to jen hormony, anebo se temné síly opravdu chystají ovládnout svět? Novomanželé Rosemary a Guy Woodhouseovi (Mia Farrowová a John Cassavetes) se nastěhují do starého newyorského činžáku, i když je přítel Hutch (Maurice Evans) varuje před temnou historií domu. Působili zde okultisté a došlo tu k několika tragickým úmrtím. Woodhouseovi se seznámí se starými sousedy Castevetovými, kteří u nich začnou být častými hosty. Když Rosemary otěhotní, doporučují jí Castevetovi svého známého gynekologa. Od té doby však Rosemary začne trpět nevysvětlitelnými bolestmi a strachem. Od Castevetových jsou slyšet zvuky jako při duchařských seancích, někteří lidé včetně ostražitého Hutche záhadně onemocní nebo přímo umírají. Jsou to jen náhody, představy psychicky labilní rodičky anebo se proti Rosemary chystá nefalšované satanské spiknutí...? (Česká televize)

Rodin

Další případ filmového zpracování předlohy, kterou znám téměř zpaměti a miluji ji, které nezklamalo ani v nejmenším. Polanski to zvládl výborně a na rozdíl od dalších zpracování námětů stejného autora (viz Stepfordské paničky), kterých se ujali jiní režiséři, se zachoval k předloze skutečně "pietně". Z nálady knihy se téměř nic nevytratilo a škrty v ději neuškodily plynulosti děje ani atmosféře. Přes 90% dám s chutí. ()

biopanic

Rozporuplné. Priznám sa, film som si pustila viac z osobnej povinnosti ako z neskonalej túžby ho vidieť. Odrádzal ma rok výroby, ktorý sa naplno prejavil pri /nulových/ efektoch. Príbeh bol však natoľko silný, že som sa doň viac-menej bez problémov zapozerala. Na jednej strane mi imponovala dusná atmosféra, hra na city a priestor pre otázky /je to tehotenská psychóza? Alebo ju naozaj chcú dostať satanisti?/, na strane druhej ma neskutočne rozčuľovala Rosemarina naivita, blbosť a bezradnosť. Pripustiť si všetečných a otravných susedov tak k telu /o popíjaní nápojov neznámej konzistencie - však sú to vitamíny a zmene doktora - lebo jedna babka povedala ani nehovorím/ mi prišlo rovnako nereálne ako tolerovanie manželových bláznivých výkyvov a rečí, za ktoré by ho každá priemerne inteligentná žena poslala k čertu. Koniec ma prekvapil /v pozitívnom zmysle slova/, v očiach Rosemary sa akoby blysla láska a zmierenie. Nuž, moje dieťa bude asi navždy mojim dieťaťom, či už je to Satan alebo nie. ()

Anomiska

Mozno by ma tento film nadchol viac, keby som necitala knihu a vedela, co ma caka. Zdalo sa mi, ze sa z toho dalo vytazit viac. Pomalsia kamera, aby zvysila este viac napatie, ktore z knihy citit. Rozmyslala som nad 3 *, ale presvedcil ma vykon Mii Farrow. Sklamala ma postava Guya, pretoze podla knihy som si ho teda takto nepredstavovala (sposob jednania a celkovo spravanie pred tym). Je to samozrejme moj nazor, ale inak pekna "podvana". ()

lost_viking

Výjimečné nestárnoucí dílo. Napětí mám rád a tady se ho povedlo vybudovat s minimem prvků a především díky hereckému obsazení. Je však důležité se na toto dílo dívat ve správném rozpoložení. ()

Izz

Brilantně gradovaná psychologická studie,která se pyšní geniální režií a skvostnými hereckými výkony.Polanski zde vytyčil jakýsi nedostižný vrchol v žánru paranoidních thrillerů,na který už stěží někdo dosáhne a současní tvůrci (jak nechtěně dokázal Darren Aronofsky Černou labutí) se z něj stále mají co učit.Rosemary navíc nestárne a i čtyřicet let od svého vzniku je stále stejně znepokojivá a působivá. ()

lakiboy

Dávam 4, ale skôr to bolo len 3 a pol *. Horor to nebol. Na horor mám iné požiadavky. Ako thriller sa to podarilo, len to bol dlhé. Rozumej, že to malo pomalý rozbeh a gradácia deja, tiež mohla byť lepšia. Podľa mňa je tento film tu na csfd nadhodnotený, pretože pri takomto skóre som čakal viac zábavy, ()

Lobotommy

Když se vám zdá živý sen, a přitom je obsah z racionálního hlediska blbost a vy si váhavě říkáte, jestli to náhodou nebylo doopravdy, buďte rádi, že se vám nezdálo co Rosemary. Ukousali byste si klouby. _____Je škoda, že se mysteriózní rovina příběhu se nedokázala udržet až do závěru. To, že příběh nabral jednoznačného konce, bohužel sebralo snímku na jinak báječném provedení. Na druhou stranu, když už tam ta jednoznačnost byla, říkal jsem si, jestli by nebylo fajn "TO" vidět. Ale asi by to taky bylo spíš na škodu. ____ Každopádně musím říct, že jinak napínavé až hanba. Jestli jste ještě neviděli, tak doporučuju těsně před koncem vypnout ;). ()

Amras odpad!

Pane Polanski, zklamal jste mě. Čekal jsem horor, ale co to bylo? Myslel jsem, že aspoň ten příběh bude o něčem (jestli tam vůbec nějaký příběh byl). Lituji, ale ani jednu hvězdičku si tento film podle mě nezaslouží. Je jen minimum filmů, které hodnotím tímto, ale někdy to prostě tak je. ()

Margerie

Jeden z nejoriginálnějších satanských hororů / thrillerů, natočený podle nejlepší knihy geniálního spisovatele jménem Ira Levin. A právě proto, že se jedná o adaptaci, nemůžu dát plný počet v hodnocení. Atmosféra je perfektní, scénář podle knihy zachovaný, ale to NĚCO, co dokázal Levin vdechnout své knize, mi tady jaksi chybí. 80% ()

Miagy

Na iných webstránkach tento film zaraďujú medzi horory - dokonca medzi TOP 10. Neprišiel som mu na chuť, neviem, čo vo mne malo vzbudiť hrôzu - jedine tá predstava - ktorá ale vo filme zachytená nie je. Nie som odborník - iba divák, ale asi mi tu niečo uniká. Horor isto nie, thriller- možno na konci. Atmosféra bytu je fajn, aj herecké výkony. Myšlienka ujde. Ale to je vše.... ()

celticek

Kniha byla perfektní a film je také úžasný. Trošku mě zklamal konec, ale i tak je to 5 hvězd jak z praku. Úvodní píseň navodí atmosféru, která zůstane celou dobu super. Zlatý fond kinematografie. ()

Kozy9

Rosemary je unikátna. Tak plynulo gradovať dychberúcu atmosféru poprepletanú vlásočkami paranoje a neistoty je takmer nemožné vidieť v inom snímku. Dej nielen že stupňuje frustráciu hlavnej protagonistky, ale taktiež sa dostáva pod kožu bežnému divákovi, hrá sa s tým čo je skutočné a čo je výplodom chorlavej mysle. Našťastie celý dej i keď bravúrne napísaný a nesúci určité posolstvo nie je nezvyčajne zložitý a nepôsobí zaťažujúco na diváka, ktorý je už aj tak ovplynený pocitmi prúdiacimi z časti klaustrofobického prostredia zvyšujúceho frustráciu budúcej mamičky. Vo víre nedôverčivosti a klamu sa ocitá nie len obeť spyknutia (Rosemary), ale aj samotný divák prežívajúci strasti Rose. Na dokonalosti tohto veľdiela uberá iba trocha povrchenjšie a nelogickejšie zakončenie, ktoré aj napriek svojim chybám nakoniec do celého snímku zapadá. Verdict: Rosemary je jeden z najlepších dramatických hororov ktoré kedy spatrili slnko sveta a aj v súčastnosti je schopná ponúknuť divákovi viac než dosť. Je nadčasová a geniálna, depresívna ale záživná. Nebyť malých chybičiek bola by jednotkou. 90% ()

dwyane

Silný zážitek po všech stránkách. Kumulace napětí takovým způsobem, který jsem u žádného jiného filmu zatím nezažil. Pokud má někdo takovýto pocit rád, nemá jinou možnost a je snad i povinností se na tento film podívat! ()

Franche

Co měl ten konec jako znamenat ? Podle mého to absolutně zničilo celý film - fanatici, smějící se v obýváku jakoby nic. Výborné. ()

Knor

Vynikající a inteligentní zpracování. Atmosféricky to začne trochu později zato to úžasně graduje až do temného konce. Mia Farrow vydala obrovský herecký výkon, protože 3/4 filmu stojí opravdu na ní a já jsem se nenudil ani chvíli. A jak je tu hodně vyčítán závěr filmu, tak mě se to tolik nedotklo a jsem s ním spokojený. Výborný horor, který je dnes po právu klasikou. ()

denulik

Polanski v tomto filme výborne graduje atmosféru napätia, úzkosti a paranoje. Pri niektorých scénach som takmer nedýchala, čo je zaujímavé, keďže knihu som prečítala a teda som mala predstavu, čo sa asi bude diať. Bohužiaľ plné hodnotenie nemôžem dať, a to aj "vďaka" Mii Farrow, ktorej trpiteľský výraz tváre a submisivita mi pomerne skoro začali liezť na nervy. Mala som chuť ju prefackať, nech konečne začne niečo robiť. A Ruth Gordon bola absolútne neznesiteľná (čo asi bolo úmyslom, ale jej zmaľovaná afektovaná Minnie mi jednoducho nesadla). ()

Zemřel herec Charles Grodin

09.08.2020

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (více)