Jsou to jen hormony, anebo se temné síly opravdu chystají ovládnout svět? Novomanželé Rosemary a Guy Woodhouseovi (Mia Farrowová a John Cassavetes) se nastěhují do starého newyorského činžáku, i když je přítel Hutch (Maurice Evans) varuje před temnou historií domu. Působili zde okultisté a došlo tu k několika tragickým úmrtím. Woodhouseovi se seznámí se starými sousedy Castevetovými, kteří u nich začnou být častými hosty. Když Rosemary otěhotní, doporučují jí Castevetovi svého známého gynekologa. Od té doby však Rosemary začne trpět nevysvětlitelnými bolestmi a strachem. Od Castevetových jsou slyšet zvuky jako při duchařských seancích, někteří lidé včetně ostražitého Hutche záhadně onemocní nebo přímo umírají. Jsou to jen náhody, představy psychicky labilní rodičky anebo se proti Rosemary chystá nefalšované satanské spiknutí...? (Česká televize)

TominoLa

Bohužel zklamání. Ano Mia Farrow hraje excelentně. Roman Polanski se snaží nabudit atmosféru, ale se mnou to vcelku nic moc nedělalo. Připadal jsem si jako bych to už několikrát viděl a ten film mě vůbec ničím nepřekvapil. Až budu mít chuť na podobný žánr, rozhodně vyhraje Vymítač ďábla. ()

L_O_U_S

Z "nesvaté trojice zlých filmů" Rosemary má děťátko, Vymítač ďábla a Přichází Satan! (možná bych k nim ještě zařadil britsko-francouzský Dotek Medúzy) vychází Polańského klasika jako nejslabší člen party, což ale vůbec není známkou nějaké nekvality. Na filmu se přesto mírně podepisuje pomalejší tempo a nepříliš dynamický scénář. Polański sice dokázal dobře vybalancovat oba možné náhledy na Rosemarino těhotenství a udržet diváka až téměř do poslední chvíle v nejistotě, nicméně jsem alespoň na sobě pozoroval, že interpretace obav hlavní postavy jako její psychózy z příběhu odčerpává napětí a děs. Pokud bychom zvolili tuto možnost, získali bychom sice na první pohled zajímavý psychologický snímek, ale vícekrát by se na něj nejspíš dívat nedalo. Samotný závěr tedy činí Rosemary má děťátko nejen znovu koukatelným filmem, ale navíc také definuje jeho subžánr a dělá z něj klasiku. (714.) ()

Hamaradža

Pekelne nepríjemný a pekelne intenzívny zážitok s pomaly, ale perfekcionisticky budovaným tlakom paranoie na anjelsku Miu. Poslednú pol hodinu som nedýchal, nehýbal sa, preciťoval majstrovskú atmosféru a v tranze spotený sa pomaly vymaňoval z kŕčov počas záverečných tituliek. Iba príliš polopatistický (i keď uznávam pôsobivý) záver mi nedovolí dať plnú démonickú päťhviezdu, každopádne podobne silný psychologický horor som nevidel ani nepamätám - pre mňa osobne silnejšie ako Hitchcockovky. ()

JohnMiller

Komorný horor ktorý, povrchovo, nemá az potrebu ukazovať svoje jadro a dej pretože funguje na iných princípoch. A to na Lovecraftovskej temnej, pre mňa nesmierne príťažlivej, dejovej línií v ktorej sa vám ukazuje všeličo možné iba nie priamočiare rozuzlenie. A tak vám nezostáva nič iné iba sa chytať každého viac-menej zaujímavého detailu aby sa vám ,nakoniec v závere, poskladal kompletný obraz. Komu však viac vyhovuje komerčné kŕmenie dejom pri ktorom netreba rozmýšľať nech tento film radšej obíde veľkým krokom. V kruhoch veriacich musel tento film rozprúdiť krv nejednému fanatikovi. Predsa len ide o nesmierne satanistický film plní čarodejníctva v ktorom nechýba autentickosť či už hercov alebo udalostí. Snové výjavy boli spracované perfektne. Bolo to tak rôznorodé, až mi to pripomínalo skutočné polospánkové predobrazy. Nechýba skvelé spracovanie a všade prítomná atmosféra bezradnosti. Je to kult. ()

AlistairMir

Začíná to záběry na betonové baráky a do toho se zpívá lalalalááá a já si říkal, že to bude správné psycho. No bohužel to taková paráda pro mě není. Film se vleče ba občas táhne jako ten smrad z toho zázračného amuletu, co Rosemary nosí na krku a dlouhá stopáž tady dle mého jasně škodí. Atmosféra houstne až moc pomalu a většinu času se jen kecá. Samotná Rosemary mi byla protivná jelikož má IQ šumící trávy a, že je něco špatně jí dochází ukrutně pomalu. Za to stíhá být věčně ubrečená, zbrocená potem a uječená tak, že zaručeně poleze na nervy i Vám. Na tuhle klasiku jsem se těšil, ale nevidím v tom nic víc, než průměrný film, který má hutnou tmosféru cca posledních deset minut. A to je dost málo. ()

Skip

Filmu se nedá upřít originalita po formální stránce, ale co se obsahu týče, pro mě tam nebylo skoro nic, co by mě nějak zaujalo. Slabé herecké výkony, spíš otravná hudba, příběh, který je místy tak nervní, až přechází v hysterčení, které všechno shazuje ještě níž. Celkově spíš podprůměrný film. ()

kajas

Horor snad úplně ne, ale výborný psychologický thriller ano. Ze sousedů i z gynekologa šel opravdu strach, napínavý děj byl skvěle doplňován depresivní hudbou. Bohužel mě hodně zklamal konec, ze kterého jsem pointu vůbec nepochopila. ()

Aleee89

Rosemary má děťátko je na poli hororu/thrilleru klasika. Mám ráda podobně chytré snímky, které se pyšní pečlivě budovanou atmosférou a ne hektolitry krve. Tenhle film to splnil do puntíku. Stísněnost, napětí, postupné odhalování skutečnosti a perfektní gradace, to vše tu funguje. Dokonce ani Mia Farrow mi nebyla protivná, jako se mi to párkrát stalo. Rosemary naprosto naplnila má očekávání a já nemám důvod být zklamaná. ()

major.warren

Tenhle Polanského klenot jsem si dlouho nechával ujít, snad ze strachu z případného zklamání (očekávání byla obrovská) a legend, které se kolem tohoto kultovního snímku za léta nahromadily. Filmem Rosemary má děťátko Polanski dovršil raketový výstup na vrchol své slávy 60. let a zakončil jím i první část své tvorby (po Noži ve vodě a Hnusu), přičemž se právě díky němu stal zřejmě nejžádanějším režisérem na světě. Mia Farrow je naprosto výjimečná. Navzdory tomu, že ji jako herečku příliš nemusím, zde předvádí skutečně excelentní výkon (ne-li vůbec nejlepší v kariéře). I další herci jako jinak veleúspěšný režisér John Cassavetes (manžel Guy) či Ruth Gordonová (sousedka Minny) přesně zapadají do Polanského režijní koncepce, tedy doslova hororové studie paranoie a rozpadu osobnosti. Nic tu nepůsobí vykonstruovaně. Samotný motiv spřažení s ďáblem je naopak velmi mystický a úderný. Geniální páce s kamerou, prostředím, civilním herectvím většiny aktérů i hudbou (poslední film vynikajícího jazzového skladatele Krzystofa Komedy) jsou pak vrcholem Polanského stylu. Samotný scénář, který Polanski sám z Levinova románu utvořil, vyniká zejména skvělými dialogy a perfektní gradací napětí a vývoje postav. Nedivím se, že novináři film označují jako Polanského celoživotní prokletí, leč fámy, že jím na sebe uvrhl tragický osud v podobě Mansonovy vraždící tlupy považuji za zcela irelevantní. Lepší dílo o příchodu satana jsem však dosud neviděl (a myslím, že už neuvidím). ()

Fanucci

Toto se Polanskému povedlo. Po celý film napětí pěkně narůstá, a tak když Mia Farrow s nožem v ruce prochází tajnými dveřmi, člověk ani nedýchá. Trošku mne zklamal závěr, vyzněl tak nějak do ztracena. Už se těším na Levinovu knižní předlohu. Tento film mne na ni dokonale nalákal:-) ()

Laurent

Horor to snad ani není. Celé to na mě působilo spíše jako bizardní drama. Režie je výborná, ale snad největší problém vidím v hudbě, jejíž působivost mi strašně scházela. ()

SgtPepper

Budu předstírat, že jsem neviděl konec filmu, a pak jsem viděl jeden z nejlepších hororů vůbec. 90%. -10% za ten konec, za každou poslední minutu. Dokážete si představit, kdyby to Polanski ustřihl a nechal vás na pochybách o tom, jestli je Rosemary opravdu jen šílelná, nebo je to všechno pravda?) ()

ibeh

Vynikající psychothriller, napnutí od začátku až do konce, výborná hudba, vynikající herecké výkony, hlavně Farrow. Vlezlí úlisní staříci taky moc dobří. Na začátku selanka, postupně sílící horror, který se mi vryl pod kůži. Na tohle má Polanski fakt talent. Málokterý film se satanskou tématikou je takto vydařený. ()

GILLWANDER

Mne tento film proste nesadol. I keď film ponúka fantastické tempo, atmosféra naberá na podmanivej kvalite a duševne si vás prisvojí, i keď na krátky čas mne to príde ako len dobre vydarený "obal" a nie ako Polanského veľdielo. Záver je prepálený a divák stoj čo stoj žiada nový. SPOJLER: Čakal som, že Rosemary namiesto prijatia faktu, že je "matka" samotného diabla zoberie dieťa do náruče a vyskočí s ním von z okna. Zomrela by ona aj samotný výplod diabla. Nestalo sa tak. 70% ()

dee-key

Polanského mám docela rád a rozhodně mu musím nechat, že atmosféru zvládá parádně. I tematicky se mi film líbil. Rozvíjející se paranoia nebo reálný strach z reálného zla? Jak tu už někdo napsal, kdyby nechali otevřený konec, bylo by to možná lepší, ale na druhou stranu pak bych stejně nadával, že nevím, jak to dopadlo. Takže za mě tucetkrát lepší horor než všichni ti paranormální aktivisti a okaté hory. ()

ilemas

Před asi 20 lety, když jsem tento horor viděl na VHS a četl knihu, tak se mi vůbec nelíbil, čekal jsem od hororu něco jiného.Když jsem to znovu viděl na Nově, tak k plnému hodnocení bych pozmněnil posledních 5 minut. Perfektně pomalé dávkované napětí bez jedinné kapky krve či jiných nesmyslů - starý dobrý poctivý horor.Musím si znovu přečíst knihu. ()

berusche

Ano, tenhle originál jsem já ostudná viděla teprve nedávno. Verze mladší sice oplývá příšernými hereckými výkony, ale tahle je pro mě poněkud zvláštní, mystická. Začínám se obávat, že nejsem schopna pobírat (ne samozřejmě pointou) filmy, které sahají před rok 1985 (znamení???). Až na některé vyjímky. Nebo jsem divná a nerozumím tomu. I k tomu se klidně a veřejně přiznám. Ale až na pocit, že ti divní postarší týpci jsou podezřelí a že bych Manžela odstavila ještě než by vystrčil růžky, se neobjevilo nic. Co se týče zbytku, možná je to tím, že Polanského filmy snad jen krom Pianisty, nepatří mezi mé nijak zvlášť oblíbené. Dál ačkoli je třeba uznat, že jde o pěkně starou klasiku a scénografka se teda kurňa snažila, je to chudé, šedé. Taky mě napadá, že Mia je buď ošklivá nebo to nezvládla kostymérka, obojí považuji za zvláštní. V neposlední řadě, musím aposteriori uznat, že kniha byla daleko, daleko lepší - tajemnější, temnější ba i překvapivější. ()

easaque

klasický satanský horor, který má příběh dobře vystavěný. Jen mi už nepřišel zvlášť mysteriózní a bohužel od doby vzniku z něho jeho kouzlo vyprchalo - teda aspoň pro mě. Co si pamatuju, tak Omen se mi líbil víc a byl dramatičtější. Tohle bylo na mě moc statický a děj se tu odvíjí pomale jako by mě chtěl Polanski uspat. Chtěl jsem dát čtyři hvězdičky, ale výstižnější k mému komentáři budou silnější tři. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Zemřel herec Charles Grodin

09.08.2020

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (více)