ALL OF THEM WITCHES / COMES WITH THE FALL. Špičkový horor z napnutého konce 60. let. Mladý pár se nastěhuje do jednoho ze smetánkových newyorských domů, přes varování o jeho temné historii. Jejich noví sousedé, na první pohled normální staří manželé, si je rychle začínají obmotávat kolem prstu. Zachrání křehká Rosemary (na roli se skvěle hodící Mia Farrow) své zatím nenarozené děťátko? Je to ukázkový horor staré školy, tedy trpělivý, pomocí různých maličkostí pozvolna budující napětí a znepokojení. Od začátku tušíte, že "něco není v pořádku". Vtíravá zmalovaná stařena, nezdravé těhotenství, izolovaný děj odehrávající se jen mimořádně mimo dům, strašák různých čarodějnických pletich, dětskou krví posvěcených sabatů, přítomnosti samotného Satana… Polanski touto adaptací nabourává jistotu a reflektuje definitivní konec idylické americké patnáctiletky. R.I.P. [HD](17.12.2010)

Jeden z hororů u kterých by se dala atmosféra krájet (a to doslova), například na začátku hraje atmosférická ukolébavka, máte ji za milou a celkem roztomilou... a na konci, vás z ní skoro mrazí. Mia Farrow zde předvádí výkon hodný Oscara a Roman Polanski na režisérské stoličce nápodobně. Film pracuje s tématy paranoia vs. skutečnost což závěr, který kdyby býval končil v momentě kdy Rosemary nahlédne do kolébky a zakřičí, by měl hrubší dopad jak na mě, tak na většinu hodnotících. Ale i přes tohle, ve vás tenhle satanský horůrek nechá veliké množství otázek což mě nutí dát plný počet hvězdiček tak výbornému filmu jako je právě tenhle.(26.3.2010)

Ještě před tím, než se za několik měsíců budeme společně vztekat nad další zbytečnou seriálovou adaptací, si raději honem rychle připomeňme lehce hororový originál Romana Polanskiho. Zároveň ale musím důrazně varovat všechny budoucí maminky, aby se pokud možno obrnily notnou dávkou kuráže, a neusedávaly k televizi bez svých mužských protějšků. Láskyplný příběh podezřívavé Rosemary v podání Mii Farrow bere dech i po více než čtyřiceti letech nehledě na skutečnost, že snímek jednoduše nestárne.(8.1.2014)

Až na drobné nuansy, ktoré sa samozrejme do filmu nedali preniesť, je to veľmi verná adaptácia knihy Iru Levina (čítala som ju asi týždeň pred filmom). Herecké výkony sa mi zo začiatku zdali poslabšie (možno som rozmaznaná špičkami súčasnosti), potom som si zvykla. Na čo som si nezvykla bol Rosemaryn vystretý chrbát a veľmi svižná chôdza vo vysokom stupni tehotenstva...(27.10.2006)

Mal som prilis velke ocakavanie, kedze sa tento film nachadza v TOP 250 na IMDb, momentalne na 196. mieste. Po prvych 40-tich minutach som si pomyslel, no Polanski, mohol si ich skratit aspon o 20 minut, aby sa dej trosku pohol dalej a ked sa aj naozaj pohol, nadalej to bolo len plne dialogov a ziadnych nejakych sokujucich zaberov napriklad na styl Friedkinovho VYHANACA DIABLA (1973). Dobre, mozno bolo sokujuce to, co zistila Mia Farrow v druhej polovici filmu a o zavere ani nehovorim, ale to nestacilo na to, aby som bol s tymto filmom spokojny na 100%. 3 hviezdicky davam za herecky vykon Mii Farrow a za to, ze ma ten film na jedno pozretie bavil. Film dostal jedneho Oscara a to v kategorii najlepsia herecka vo vedlajsej ulohe Ruth Gordon... 27.03.2010 ______ Mia Farrow - (Rosemary Woodhouse) +++ John Cassavetes - (Guy Woodhouse) +++ Ruth Gordon - (Minnie Castevet) +++ Sidney Blackmer - (Roman Castevet) +++ Maurice Evans - (Edward ´Hutch´ Hutchins) +++ Ralph Bellamy - (Dr. Abraham Sapirstein) +++ Victoria Vetri - (Terry Gionoffrio) +++ Patsy Kelly - (Laura-Louise McBirney) +++ Tony Curtis - (Hlas Donalda Baumgarta) +++(27.3.2010)

• - Herec Christopher Lee se v pořadu Na plovárně (od r. 1998) zmínil, že tento film považuje za nejlepší horor, co kdy viděl. (Flaxik)

• - Jednou z oblíbených fám o tomto filmu bylo i tvrzení, že byla původně režie nabídnuta Alfredu Hitchcockovi. Ten ale vůbec nikdy nebyl osloven. (Morien)

• - Natáčelo se v Los Angeles a v New Yorku. (Varan)