Na celém fenoménu Rosemary oceňuju hlavně fakt, že Polanského adaptace vznikla tak brzy po vydání Levinova textu. Tím byla zachována autentická atmosféra celého příběhu. Nicméně u Levina je radost probírat se těmi margináliemi ze života jednotlivých partají v domě a proměnami mladého manželství Rosemary a Guye. Celá spontánní paranoira přichází na řadu až v závěrečné části knihy a do té doby by si čtenář mohl myslet, že se jedná jen o obyčejnou selanku sepsanou pro potřeby společenské kritiky. Závěrečná smršť pak zcela mění literární žánr a knihu nelze do poslední stránky odložit. Film je pak spíše Levinovým textem okouzlen a zásadně nic nemění, chyběla mi pouze kapitola Rosemaryho vzdoru, ve které ji Hutch půjčí auto a chatu, aby si mohla promyslet, jestli s Guyem i nadále zůstane. Takto Rosemary s tváří Mii Farrow zůstává mnohem plošší postavou, což je docela škoda. A s novým účesem pak ztrácí i veškeré půvaby, ale to je zase naprosto v pořádku. Docela se ještě těším na ten televizní sequel - jestli v něm pokračuje Minnie se stejnou odpornou tváří, tak to už samo o sobě bude peklíčko.(22.11.2012)

Až na drobné nuansy, ktoré sa samozrejme do filmu nedali preniesť, je to veľmi verná adaptácia knihy Iru Levina (čítala som ju asi týždeň pred filmom). Herecké výkony sa mi zo začiatku zdali poslabšie (možno som rozmaznaná špičkami súčasnosti), potom som si zvykla. Na čo som si nezvykla bol Rosemaryn vystretý chrbát a veľmi svižná chôdza vo vysokom stupni tehotenstva...(27.10.2006)

Neskutočne mrazivý thriller, ktorý naberá na atmosfére každou sekundou a nestráca na grádoch ani po takmer polstoročí. Pálčivá téma, akými je Polanski známy znova prenikne pod kožu každému divákovi. Polanskeho filmy nie sú pre každého a buď vám pasujú všetky alebo ani jeden. Herecké precítenie hlavnej postavy v podaní Mii Farrow je obdivuhodné, psychologický rozbor postáv na jednotku. Znepokojivé zvraty podsúva Polanski divákovi tak, aby bol až do samotného záveru na vážkach a ja sám som nevedel, čomu mám v skutočnosti veriť. Počas celého filmu som mal srdce v krku. Okrem nezvládnutého záveru sa mi takmer celý film vryl do pamäti a to sa pri kvantách videných filmov tak často nestáva. 85%.(5.3.2012)

R. Polanski budoval atmosféru neuveriteľne poctivo. Od úvodu vás chytí originálna a tajomná skladba a potom sa režisér nikam neponáhľa.Všetko sníma a odhaľuje postupne a s prehľadom. Výborná hlavná predstaviteľka M.Farrow má obrovský podiel na výslednom dojme. Nie je to vyslovene strach, čo vás drží v napätí, skôr nejaká neistota a hlavne zvedavosť, ako dopadne matka, proti ktorej sa všetci spikli. Sklamaní budú asi všetci, ktorí čakajú krutý a krvavý satanistický horor. Je to po všetkých stránkach skvelý film, ale hlavne psychologický, čo ako vidím podľa niektorých komentárov nevie každý oceniť. Mne to sadlo dokonale. 100%.(16.3.2010)

Bezkonkurenčně nejlepší snímek Romana Polanskiho se skvělým hereckým výkonem Mii Farrow a záviděníhodnou atmosférou. Půl hvězdičky strhávám pouze za snové sekvence (nějak se mi do filmu nehodily), protože jinak neshledávám nic, co by se mi na "Rosemary má děťátko" nelíbilo - a to včetně bezmála dvou a půl hodinové stopáže.:-)(20.7.2011)

• - Film se natočil za pouhých 2,3 milionů amerických dolarů a jen v USA dokázal vydělat 33,4 milionů dolarů. (Varan)

• - Dakota, dům ve kterém Polański film Rosemary má děťátko natáčel, se stal posledním bydlištěm jedné z nejvýznačnějších osobností šedesátých a sedmdesátých let dvacátého století, Johna Lennona. Osmého prosince roku 1980 jej pouhých pár kroků od prahu jeho domova a před zraky jeho manželky Yoko Ono pěti ranami do zad zastřelil duševně nevyrovnaný "fanoušek" Mark David Chapman. (havLord)

• - Před natáčením měla Mia Farrow natočit film Detektiv (1968) se svým tehdejším manželem Frankem Sinatrou. Měla už dokonce podepsanou smlouvu, ale z časových důvodů začaly oba filmy kolidovat. Sinatra dal manželce možnost, aby si "vybrala", avšak poté, co Roman Polanski Miu Farrow přemluvil k tomuto filmu, rozzuřil se a přímo na natáčení poslal právníky s rozvodovými dokumenty. (kenny.h)