Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  *****

  Horor, který nesází na scény typu "hrdinka otevře skříň, něco si vezme, zavře skříň a... PANEBOŽE, NĚKDO SE TAM MEZI TÍM POSTAVIL!", ale který vsází na hutnou atmosféru, kterou kdybyste chtěli krájet, museli byste použít nůžky na plech. Rosemary's Baby je prakticky dokonalý horor a geniální film, který vás donutí pochybovat, alespoň po většinu jeho stopáže, o tom, jestli to je či není pravda. Samotný závěr, kde je vše moc vysvětleno, se mi v první chvíli moc nelíbil, abych pravdu řekl, ale zde se ukazuje něco, co je silnější než fakt, že SPOILER!!! váš syn bude zřejmě vládnout v pekle :-) KONEC SPOILERU! a totiž, mateřská láska. Opravdu skutečný masterpiece. Film, který se nebojím označit za kultovní a film, který děsí tak trochu jinak než moderní horory, lépe. 100 %.(21.7.2011)

 • Kass
  *****

  Knihu od Iry Levina jsem četl, takže mohu s čistým svědomím napsat, že filmová adaptace se jí co do působivosti minimálně vyrovnává. V mém případě se misky vah dokonce mírně převažují na stranu filmu, a to především díky Mie Farrow, jejíž ztvárnění postavy těhotné Rosemary je jedním slovem - brilantní. Roman Polanski dokázal ve filmu vyčarovat pěkně hustou atmosféru, takže není v žádném případě náhodou, že právě "Rosemary má děťátko" tvoří společně s "Přichází Satan!" a "Vymítač ďábla" takzvanou "svatou" trojici mezi okultistickými filmy. Jen tak mimochodem, od té doby co jsem poprve viděl tento skvostný snímek, se mi pokaždé když slyším jméno Rosemary automaticky vybaví tvář M.Farrow.(26.7.2004)

 • Hrabka
  ***

  Klasický horor 60. a 70. let. Hutná atmosféra, propracovaný děj a pikantní rozuzlení. Přestože jsem věděl, jaké že to bude mít Rosemary děťátko, tak to, co se ve filmu odehrálo už snad v nynější době není možné napodobit. Možná zbytečně dlouhé, ale na druhou stranu ten děj a jeho vyvrcholení stojí za to. Když porovnám s podobnými filmy z té doby - Přichází Satan! a Vymítač ďábla, tak tento je bohužel nejslabší. 65%(18.4.2010)

 • Madison
  ***

  Vystihnutie paranoje, fantázie či snov si udržuje stopercentnú úroveň a pri celom tom odhaľovaní nadprirodzených javov rozmýšľate nad tým, či to má v hlave v poriadku hlavná hrdinka alebo spoločnosť. Nepríjemnou skutočnosťou však zostáva, že ospevovaná stiesňujúca atmosféra vôbec nie je stiesňujúca, na pár nepatrných záchvevov vás nevyľaká ani len strohá bytovka. Ako film bez prehnaného označenia žánrom "horor" s depresívnou hudbou a dobrými hereckými výkonmi (na to, že Miu Farrow nijak obzvlášť nemusím) si to udržuje nadpriemer, no pod hororom si predstavujem aspoň klasické fyziologické prejavy (búšenie srdca, potenie,...) a nemusí to mať na svedomí zrovna masový vrah s pílou v ruke vykonštruovaný v hlave hororových maniakov.(19.3.2010)

 • Javert
  ****

  Tvorbu Iry Levina mám hodně rád (Hoši z Brazílie, Stepfordské paničky,...), ale musím se přiznat, že jeho Rosemary jsem dosud nečetl. Hodnotím tudíž jenom film, který se mi přeci jen zdál poněkud roztahaný. Možná to takhle bylo i v knize, ale myslím, že o půl hodiny by se dal klidně zkrátit...Jinak žádné další mínusy nevidím. Polanski natočil mrazivé hororové drama, jež se mi velmi zamlouvalo. A teď utíkám pro knížku...(14.12.2008)

 • - Jeden z nejlepších polských jazzmanů, Krzysztof Komeda, který skládal hudbu pro film, zemřel necelý rok po premiéře na následky nehody. (Ozo)

 • - Herec Christopher Lee se v pořadu Na plovárně (od r. 1998) zmínil, že tento film považuje za nejlepší horor, co kdy viděl. (Flaxik)

 • - Časepis Entertainment Weekly film zvolil desátým nejděsivějším snímkem historie. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace