Rosemary má děťátko

• slovenský

Rosemariino dieťa

Thriller / Mysteriózní / Drama / Horor

USA, 1968, 136 min

Zpočátku výborné psychologické drama, v závěru pak jednoznačně přiznaný horror, s perfektně hustou atmosférou kultovních "satanských" filmů 60. a 70. let. Literární předlohu mám však přece jen o něco raději (a také podobný film "Omen" na mě zapůsobil víc), takže nemůžu s čistým svědomím hodnotit plným počtem. 80%(15.4.2009)

Postupně rozvíjející se děj je s každou minutou napínavější. Problém vidím akorát v samotném závěru. Kdyby film skončil v okamžiku nejistoty, kdy divák neví, která s režisérových tezí je ta správná, bylo by vše OK. Na konci se bohužel dočkáme jakési nechtěné (?) parodie, která je sice zábavná, ale na druhou stranu dost vybočuje.(29.2.2004)

Jedna z nejpovedenějších knižních adaptací, která kdy byla natočená... Sice byla knížka ještě o trochu víc napínavější, ale přestože (nebo možná právě proto), že jsem měla knihu v živé paměti (četla jsem jí asi měsíc před shlédnutím filmu) jsem mohla hodně srovnávat a opravdu film dopadl na jedničku (vlastně na pětku). Je sice velmi věrný předloze, ale rozhodně jí tupě nekopíruje, naopak vytváří oproti ní skvělou filmovou atmosféru, točící se kolem satanismu, ale naprosto jiným pohledem, než třeba "Omen".(16.8.2005)

Vystihnutie paranoje, fantázie či snov si udržuje stopercentnú úroveň a pri celom tom odhaľovaní nadprirodzených javov rozmýšľate nad tým, či to má v hlave v poriadku hlavná hrdinka alebo spoločnosť. Nepríjemnou skutočnosťou však zostáva, že ospevovaná stiesňujúca atmosféra vôbec nie je stiesňujúca, na pár nepatrných záchvevov vás nevyľaká ani len strohá bytovka. Ako film bez prehnaného označenia žánrom "horor" s depresívnou hudbou a dobrými hereckými výkonmi (na to, že Miu Farrow nijak obzvlášť nemusím) si to udržuje nadpriemer, no pod hororom si predstavujem aspoň klasické fyziologické prejavy (búšenie srdca, potenie,...) a nemusí to mať na svedomí zrovna masový vrah s pílou v ruke vykonštruovaný v hlave hororových maniakov.(19.3.2010)

Pro mě celkem silný šálek kávy na sobotní večer. Horor, který si vystačí s pouhými dvěma hororými scénami. Zvláště při závěrečném vyústění by se ve mě krve nedořezal. Očima jsem tlačil kameru aby se podívala do kolíbky. Chápu že někomu může přijít film dost nezáživný, ale já mám to napětí a čekání na NĚCO prostě rád.(4.12.2010)

• - Jednou z oblíbených fám o tomto filmu bylo i tvrzení, že byla původně režie nabídnuta Alfredu Hitchcockovi. Ten ale vůbec nikdy nebyl osloven. (Morien)

• - Děťátko Rosemary se narodilo v červnu roku 1966 (6/66). (HellFire)

• - William Castle zajistil práva na zfilmování knihy, ale Robert Evans ze studia Paramount souhlasil s natočením filmu pouze pod podmínkou, že ho nenatočí právě Castle, známý svými nízkorozpočtovými hororovými filmy. (HellFire)