Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Polanski pomalu buduje atmosféru strachu v novém bytě a Mia Darrow herecky září v hlavní roli těhotné matky sužované temnými sny a podezřením. Boj bezbranné matky o záchranu dítěte a ztráta naděje je bravurním vyvrcholením filmu. Trailer: http://www.sms.cz/film/rosemary_ma_detatko/ukazka(19.9.2009)

 • Sarkastic
  ****

  Tento film se velmi podobá později natočenému Nájemníkovi (také z dílny Romana Polanského). A to stavbou příběhu, atmosférou, napětím, hlavním hereckým výkonem (zde výborná Mia Farrow, které jsem její roli opravdu věřil) a...neuspokojivým koncem. Jenže oproti Nájemníkovi je vše propracovanější, atmosféričtější, napínavější, lépe zahrané, zrežírované a i ten závěr je tak nějak snažší akceptovat. Nebýt konce, mohl to být plný počet. Výstižný komentář: Lima(24.1.2010)

 • Radyo
  ****

  Musím konstatovat, že jde o docela "hustý" film, který pomalu, postupně a nenápadně rozvíjí myšlenku příchodu Satana. Atmosféra je budována skutečně velmi dobře a herecké schopnosti zúčastněných také dávají jistotu kvalitního zážitku. Proč tedy ne 5 hvězdiček? Protože jsem četl o pár let dříve fantastickou knižní předlohu Iry Levina, a té se zkrátka tenhle snímek nemůže vyrovnat, ani kdyby chtěl. I přes své nesporné kvality.(19.8.2003)

 • Legas
  ****

  Postupně rozvíjející se děj je s každou minutou napínavější. Problém vidím akorát v samotném závěru. Kdyby film skončil v okamžiku nejistoty, kdy divák neví, která s režisérových tezí je ta správná, bylo by vše OK. Na konci se bohužel dočkáme jakési nechtěné (?) parodie, která je sice zábavná, ale na druhou stranu dost vybočuje.(29.2.2004)

 • genetique
  ****

  Neskutočne mrazivý thriller, ktorý naberá na atmosfére každou sekundou a nestráca na grádoch ani po takmer polstoročí. Pálčivá téma, akými je Polanski známy znova prenikne pod kožu každému divákovi. Polanskeho filmy nie sú pre každého a buď vám pasujú všetky alebo ani jeden. Herecké precítenie hlavnej postavy v podaní Mii Farrow je obdivuhodné, psychologický rozbor postáv na jednotku. Znepokojivé zvraty podsúva Polanski divákovi tak, aby bol až do samotného záveru na vážkach a ja sám som nevedel, čomu mám v skutočnosti veriť. Počas celého filmu som mal srdce v krku. Okrem nezvládnutého záveru sa mi takmer celý film vryl do pamäti a to sa pri kvantách videných filmov tak často nestáva. 85%.(5.3.2012)

 • - Autor předlohy navrhoval Polańskému Jacka Nicholsona, ale ten jej přese všechen jeho talent odmítl vzhledem k jeho zlověstnému vzezření. (Kulmon)

 • - První adaptace, kterou Roman Polański natočil. (Kulmon)

 • - Hlas v titulní písni ukolébavky patří představitelce hlavní role Mie Farrow. (Morien)