Knižní předlohu jsem nečetl ale myslím že se to podařilo docela dobře převést na filmové plátno. Rozjezd je sice pomalejší ale pak děj začne postupně houstnout s přibývajicí atmosférou a člověk už přestává vnímat okolní svět a začne se zařezávat do děje. Musím pochválit jak režijní tak scénáristickou část Polańského, ve které si dává opravdu záležet a je tu docela vypiplaná. Opravdu dobrý filmový zážitek. [8/10] (Paramount) (Technicolor /// Produkce: William Castle, Dona Holloway /// Scénář: Roman Polański podle románu Iry Levina /// Kamera: William A. Fraker /// Hudba: Christopher Komeda /// Oscar: Ruth Gordon (herečka ve vedlejší roli) /// Nominace na Oscara: Roman Polanski (scénář)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](27.9.2009)

Na celém fenoménu Rosemary oceňuju hlavně fakt, že Polanského adaptace vznikla tak brzy po vydání Levinova textu. Tím byla zachována autentická atmosféra celého příběhu. Nicméně u Levina je radost probírat se těmi margináliemi ze života jednotlivých partají v domě a proměnami mladého manželství Rosemary a Guye. Celá spontánní paranoira přichází na řadu až v závěrečné části knihy a do té doby by si čtenář mohl myslet, že se jedná jen o obyčejnou selanku sepsanou pro potřeby společenské kritiky. Závěrečná smršť pak zcela mění literární žánr a knihu nelze do poslední stránky odložit. Film je pak spíše Levinovým textem okouzlen a zásadně nic nemění, chyběla mi pouze kapitola Rosemaryho vzdoru, ve které ji Hutch půjčí auto a chatu, aby si mohla promyslet, jestli s Guyem i nadále zůstane. Takto Rosemary s tváří Mii Farrow zůstává mnohem plošší postavou, což je docela škoda. A s novým účesem pak ztrácí i veškeré půvaby, ale to je zase naprosto v pořádku. Docela se ještě těším na ten televizní sequel - jestli v něm pokračuje Minnie se stejnou odpornou tváří, tak to už samo o sobě bude peklíčko.(22.11.2012)

Postupně rozvíjející se děj je s každou minutou napínavější. Problém vidím akorát v samotném závěru. Kdyby film skončil v okamžiku nejistoty, kdy divák neví, která s režisérových tezí je ta správná, bylo by vše OK. Na konci se bohužel dočkáme jakési nechtěné (?) parodie, která je sice zábavná, ale na druhou stranu dost vybočuje.(29.2.2004)

Pro mě celkem silný šálek kávy na sobotní večer. Horor, který si vystačí s pouhými dvěma hororými scénami. Zvláště při závěrečném vyústění by se ve mě krve nedořezal. Očima jsem tlačil kameru aby se podívala do kolíbky. Chápu že někomu může přijít film dost nezáživný, ale já mám to napětí a čekání na NĚCO prostě rád.(4.12.2010)

Popravdě rěčeno a napsáno...čekal jsem od toho mnohem více. Začátek byl dosti nezaživný. Postupně děj začínal vrcholit a zdálo se, že to začalo být zajímavé. Přislo mi přiliš jednoduché rozuzlení. Témeř nezaživná zápletka. Pravdou je, že film měl vysoce mysteriózní nádech. To je z mé strany plus. Poslední půhodina už stála za větší pozornost. Rosemary porodila a když spatřila své dítě, málem upadla do komatu. Černá postýlka s obráceným křížem a v ní leží potomek Satana, Adrian. Tato vrcholová scéna měla nervydrásající náboj a byla dosti originální. Škoda je, že jsme neměli tu možnost dítě na vlastní oči vidět. Ačkoliv nějak extra záživný film upoutal moji pozornost a při shrnutí veškěrých pro a proti jsem dospěl na slabé 4 hvězdy.(6.11.2011)