poster

Rosemary má děťátko

 • USA

  Rosemary's Baby

 • slovenský

  Rosemaryino dieťa

 • slovenský

  Rosemariino dieťa

Thriller / Mysteriózní / Drama / Horor

USA, 1968, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ****

  První polovina neuvěřitelně zdlouhavá, ale možná i díky ní funguje ta druhá tak dobře. A podle staré známé pravdy, že nejdůležitější je na filmu jeho konec, a pokud je poslední půlhodina filmu dobrá, na slabší začátek se zapomíná, i já Rosemary odpouštím. Atmosféru má totiž víc než zajímavou. Možná by šlo maličko přitlačit na pilu, ale jinak Polanski odvedl dobrou práci. Nejlépe koukat na to sám a v noci, ale i tak jde spíš o pocit stísněnosti než děsu. Každopádně vydařené. 70%/80%(13.12.2009)

 • TheRaven
  *****

  I po těch letech stále mrazivé a působivé. Mia Farrow svou roli ztvárnila dokonale. Tento film se stal základem pro mnoho dalších hororů, ve kterých nejde ani tak o akci či nějaké nechutnosti, ale o pořádnou atmosféru, která se zažere až pod kůži. Dokonce, domnívám se, že to způsobil film, jsem měl celou noc po shlédnutí velice nepříjemné sny.(7.6.2008)

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Z novely Iry Levina se po zpracování R.Polanskim stala velká filmová klasika, která se pyšní přesně tím, co zdobilo filmy této doby. Myslím tím precizní filmařinu a skvělé herecké výkony - zde bych vyzdvihl především dámské osazenstvo, kdy Mia Farrow exceluje v roli Rosemary Woodhouse (stačí pouze srovnat, jak vypadá na začátku a na konci filmu) a oskarouvou roli Ruth Gordonové, která ztvárnila dokonale otravnou Minnie Castevet, která zaručeně musela pít krev každému divákovi. Příběh není žádná komplikovaná cesta pouští a pralesem, ale na tom tento film vůbec nestaví. Jde o poměrně přímý mysteriózní thriller/light horor, který je klenotem své doby. "Satan is his father, not Guy! He came up from the hell and begun a son of a mortal woman......Heil Satan!" :)(24.10.2012)

 • Lima
  ****

  Vyjma posledních 10-ti minut mistrovské dílo, geniální v tom, jak mate diváka a vybízí ho ke své vlastní interpretaci příběhu. Můžete to brát jako čistokrevný satanský horor, či naopak jako psychologické drama ženy, postupně se propadající do své paranoidní duševní choroby a Polanski svou promyšlenou režií divákovi nic neulehčuje. Naopak díky mnoha chytrým náznakům, které se dají vykládat víceznačně, buduje v divákovi samotném ten samý pocit nejistoty a paranoie. Bohužel musím souhlasit s některými zdejšími ohlasy, že konec je neuspokojivý, byl pro mě strašlivým zklamáním. Až příliš jasně se „karty vyloží na stůl“, vše se polopatisticky vysvětlí a ta báječná atmosféra nejistoty a podezíravosti padne v prach. Kdyby to Polanski nechal v závěru otevřené, v té víceznačné rovině celého vyprávění, neváhal bych s maximálním hodnocením ani vteřinu. Strašná škoda.(17.2.2008)

 • J*A*S*M
  ****

  Skvělé herecké výkony, hudba i režie, ale tu správnou atmosféru to chytá asi až v polovině, do té doby se jedná o vcelku obyčejné drama. Druhá půlka ale je bezkonkurenčně zobrazená paranoia (podobně jako v Nájemníkovi, Polanski tohle umí), kterou bohužel trochu zneuctívá příliš doslovný závěr, jenž sice sděluje myšlenku o vztahu matky k jejímu dítěti, no děje se tak za cenu ztráty dosavadní atmosféry. Celkově je ale Rosemary velmi povedená záležitost. Horror movie of the Year(14.11.2008)

 • - Další zvěstí, která byla široce rozšířená, bylo to, že se zakladatel Církve Satanovy Anton LaVey podílel na filmu jako poradce a představitel Satana. LaVey ale s filmem neměl nic společného. (Morien)

 • - Jednou z oblíbených fám o tomto filmu bylo i tvrzení, že byla původně režie nabídnuta Alfredu Hitchcockovi. Ten ale vůbec nikdy nebyl osloven. (Morien)

 • - První adaptace, kterou Roman Polański natočil. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace