Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madison
  ***

  Vystihnutie paranoje, fantázie či snov si udržuje stopercentnú úroveň a pri celom tom odhaľovaní nadprirodzených javov rozmýšľate nad tým, či to má v hlave v poriadku hlavná hrdinka alebo spoločnosť. Nepríjemnou skutočnosťou však zostáva, že ospevovaná stiesňujúca atmosféra vôbec nie je stiesňujúca, na pár nepatrných záchvevov vás nevyľaká ani len strohá bytovka. Ako film bez prehnaného označenia žánrom "horor" s depresívnou hudbou a dobrými hereckými výkonmi (na to, že Miu Farrow nijak obzvlášť nemusím) si to udržuje nadpriemer, no pod hororom si predstavujem aspoň klasické fyziologické prejavy (búšenie srdca, potenie,...) a nemusí to mať na svedomí zrovna masový vrah s pílou v ruke vykonštruovaný v hlave hororových maniakov.(19.3.2010)

 • Kass
  *****

  Knihu od Iry Levina jsem četl, takže mohu s čistým svědomím napsat, že filmová adaptace se jí co do působivosti minimálně vyrovnává. V mém případě se misky vah dokonce mírně převažují na stranu filmu, a to především díky Mie Farrow, jejíž ztvárnění postavy těhotné Rosemary je jedním slovem - brilantní. Roman Polanski dokázal ve filmu vyčarovat pěkně hustou atmosféru, takže není v žádném případě náhodou, že právě "Rosemary má děťátko" tvoří společně s "Přichází Satan!" a "Vymítač ďábla" takzvanou "svatou" trojici mezi okultistickými filmy. Jen tak mimochodem, od té doby co jsem poprve viděl tento skvostný snímek, se mi pokaždé když slyším jméno Rosemary automaticky vybaví tvář M.Farrow.(26.7.2004)

 • NinadeL
  ***

  Na celém fenoménu Rosemary oceňuju hlavně fakt, že Polanského adaptace vznikla tak brzy po vydání Levinova textu. Tím byla zachována autentická atmosféra celého příběhu. Nicméně u Levina je radost probírat se těmi margináliemi ze života jednotlivých partají v domě a proměnami mladého manželství Rosemary a Guye. Celá spontánní paranoira přichází na řadu až v závěrečné části knihy a do té doby by si čtenář mohl myslet, že se jedná jen o obyčejnou selanku sepsanou pro potřeby společenské kritiky. Závěrečná smršť pak zcela mění literární žánr a knihu nelze do poslední stránky odložit. Film je pak spíše Levinovým textem okouzlen a zásadně nic nemění, chyběla mi pouze kapitola Rosemaryho vzdoru, ve které ji Hutch půjčí auto a chatu, aby si mohla promyslet, jestli s Guyem i nadále zůstane. Takto Rosemary s tváří Mii Farrow zůstává mnohem plošší postavou, což je docela škoda. A s novým účesem pak ztrácí i veškeré půvaby, ale to je zase naprosto v pořádku. Docela se ještě těším na ten televizní sequel - jestli v něm pokračuje Minnie se stejnou odpornou tváří, tak to už samo o sobě bude peklíčko.(22.11.2012)

 • Phobia
  ****

  Zpočátku výborné psychologické drama, v závěru pak jednoznačně přiznaný horror, s perfektně hustou atmosférou kultovních "satanských" filmů 60. a 70. let. Literární předlohu mám však přece jen o něco raději (a také podobný film "Omen" na mě zapůsobil víc), takže nemůžu s čistým svědomím hodnotit plným počtem. 80%(15.4.2009)

 • xxmartinxx
  ****

  První polovina neuvěřitelně zdlouhavá, ale možná i díky ní funguje ta druhá tak dobře. A podle staré známé pravdy, že nejdůležitější je na filmu jeho konec, a pokud je poslední půlhodina filmu dobrá, na slabší začátek se zapomíná, i já Rosemary odpouštím. Atmosféru má totiž víc než zajímavou. Možná by šlo maličko přitlačit na pilu, ale jinak Polanski odvedl dobrou práci. Nejlépe koukat na to sám a v noci, ale i tak jde spíš o pocit stísněnosti než děsu. Každopádně vydařené. 70%/80%(13.12.2009)

 • - Roli Rosemary odmítly herečky Jane Fonda a Tuesday Weld. Pro roli Guye pak byli zvažováni i Jack Nicholson, Robert Redford či Burt Reynolds. (Ozo)

 • - Časopis Premiere zařadil plakát k filmu na jednadvacátou pozici seznamu nejlepších plakátů všech dob. (Terva)

 • - Dakota, dům ve kterém Polański film Rosemary má děťátko natáčel, se stal posledním bydlištěm jedné z nejvýznačnějších osobností šedesátých a sedmdesátých let dvacátého století, Johna Lennona. Osmého prosince roku 1980 jej pouhých pár kroků od prahu jeho domova a před zraky jeho manželky Yoko Ono pěti ranami do zad zastřelil duševně nevyrovnaný "fanoušek" Mark David Chapman. (havLord)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace