poster

Rosemary má děťátko

 • USA

  Rosemary's Baby

 • slovenský

  Rosemaryino dieťa

 • slovenský

  Rosemariino dieťa

Thriller / Mysteriózní / Drama / Horor

USA, 1968, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • troufalka
  ***

  Filmy Romana Polanského mám ráda, horory nevyhledávám. Rosemary mě zajímá hned z několika důvodů a na film jsem se opravdu těšila. Dle mého soudu je o přeceňovanavý film, který byl populární především v době vzniku a je tak pozitivtně zapsaný především u starších diváků a žánrových fanoušků. V prvních dvou třitinách se nedá mluvit o hororové atmosféře. Nevnímala jsem žádné mrazivé napětí, zvědavost postupem času ustupovala. Na velkorysou stopáž bych očekávala větší rozehrávku sdůrazem na detail. Takhle docházelo k rozvolnění nosného tématu a film působil spíše zdlouhavě. Překvapivě se nevydařil ani úderný závěr, což mě u Polanského vyloženě zklamalo.O rok starší Ples upírů se mi líbil podstatně víc.(4.12.2016)

 • JohnnyD
  ****

  V podstate také, ako som čakal. Verná adaptácia knihy, ktorá pochopiteľne zlyháva tam, kde kniha vyniká a boduje tam, kde kniha padá. Pomalé postupné budovanie napätia bolo v knihe tak rozkúskované a plynulé, že ma úplne pohltilo. To sa do dvojhodinového filmu proste preniesť nedá. Na druhej strane triviálne vyvrcholenie, na ktorom padá inak vynikajúca kniha, svedomito prenesené do filmu pôsobí na plátne vynikajúco. Malá odchýlka pri nedopovedaní posledných zhruba dvoch strán knihy je zanedbateľná. Bez osobitejšieho rukopisu rutinne nakrútená adaptácia. Nič viac, nič menej. Chcelo to viac odvahy.(21.3.2010)

 • Rex Mundi
  ****

  Až na drobné nuansy, ktoré sa samozrejme do filmu nedali preniesť, je to veľmi verná adaptácia knihy Iru Levina (čítala som ju asi týždeň pred filmom). Herecké výkony sa mi zo začiatku zdali poslabšie (možno som rozmaznaná špičkami súčasnosti), potom som si zvykla. Na čo som si nezvykla bol Rosemaryn vystretý chrbát a veľmi svižná chôdza vo vysokom stupni tehotenstva...(27.10.2006)

 • Darth Sidious
  ****

  Popravdě rěčeno a napsáno...čekal jsem od toho mnohem více. Začátek byl dosti nezaživný. Postupně děj začínal vrcholit a zdálo se, že to začalo být zajímavé. Přislo mi přiliš jednoduché rozuzlení. Témeř nezaživná zápletka. Pravdou je, že film měl vysoce mysteriózní nádech. To je z mé strany plus. Poslední půhodina už stála za větší pozornost. Rosemary porodila a když spatřila své dítě, málem upadla do komatu. Černá postýlka s obráceným křížem a v ní leží potomek Satana, Adrian. Tato vrcholová scéna měla nervydrásající náboj a byla dosti originální. Škoda je, že jsme neměli tu možnost dítě na vlastní oči vidět. Ačkoliv nějak extra záživný film upoutal moji pozornost a při shrnutí veškěrých pro a proti jsem dospěl na slabé 4 hvězdy.(6.11.2011)

 • Djkoma
  *****

  Jeden z mála legendárních hororů, který vás nezklame. Na každém kroku člověk slyší jak Vymítač dábla je úžasný horor, ale pro je Rosemary mnohem lepším filmem, který pracuje celých 136 minut a ne jen při zvucích hudby Mika Oldfielda a nebo během otáčení hlavy jedna "dívenky" v posteli. Rosemary vychází z knižní předlohy a Roman Polanski našel výborné herce, kteří tento film šperkují většinou životními výkony. Mia Farrow, John Cassateves a nebo Ruth Gordon. Tihle jména vám dnes možná nic neříkají, ale v tomhle filmu si jejich pohledy, jejich chování a jejich obličeje zapamatujete. Mrazivý závěr filmu, který dokazuje sílu lásky matky k dítěti je dokonalým zakončením a z Rosemary má děťátko dělá vyvážený mrazivý horor, který vás svou atmosférou donutí přestat šahat do misky s popcornem...(28.10.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace